Magy Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2020. (III. 14.) önkormányzati rendelete

A települési támogatásokról

Hatályos: 2020. 07. 16- 2020. 12. 01

Magy Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2020. (III. 14.) önkormányzati rendelete

A települési támogatásokról

2020.07.16.

Magy Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában biztosított jogalkotói hatáskörében eljárva, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Szoctv.) 132. § (4) bekezdés d), és g) pontjában kapott felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. A rendelet célja, hatálya

1. § A rendelet célja, hogy Magy Község Önkormányzata (a továbbiakban: Önkormányzat) közigazgatási területén élő személyek és családok szociális biztonságának megőrzése, elősegítése érdekében megállapítsa a települési támogatás keretében nyújtott támogatások formáit, az azokra való jogosultság feltételeit, kifizetésének, folyósításának és ellenőrzésének szabályait.

2. § A rendelet személyi hatálya, amennyiben a rendelet másképpen nem rendelkezik, Magy község közigazgatási területén érvényes lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 3. §-ában meghatározott személyekre terjed ki.

2. Értelmező rendelkezések

3. § (1) E rendelet alkalmazásában a jövedelem, vagyon, család, közeli hozzátartozó, egyedül élő, háztartás, szociális szolgáltató, szociális intézmény, rendszeres pénzellátás, keresőtevékenység, aktív korú, egyedülálló, fenntartó, fogyasztási egység és egyéb fogalmak értelmezésére a Szoctv. 4. §-át kell értelemszerűen használni.

3. Eljárási szabályok

4. § (1) Az e rendeletben szabályozott valamennyi szociális ellátásra érvényes általános eljárási szabályokat jelen rendelet 5–7. §-ai határozzák meg. Az e rendeletben nem szabályozott eljárásra a Szoctv. valamint az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény (a továbbiakban: Ákr.) rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni.

(2) Az egyes ellátási formákhoz kapcsolódó speciális eljárási szabályokat adott ellátási formák részletezik.

4. Az eljárás megindítása

5. § (1) Az eljárás megindítása történhet:

a) kérelemre vagy

b) hivatalból.

(2) A kérelmet Magy Község Önkormányzatánál (4556 Magy, Hősök tere 4.) kell előterjeszteni az erre a célra rendszeresített formanyomtatványokon, melyek jelen rendelet 2–7. mellékletét képezik. A kérelmet írásban vagy postai úton lehet benyújtani az e rendeletben meghatározott dokumentumokkal (igazolásokkal, nyilatkozatokkal) együtt.

(3) Ha adott szociális ellátásra való jogosultság elbírálásához e rendelet szerint vagyoni, jövedelmi viszonyokra vonatkozó nyilatkozatot, illetve igazolást kell benyújtani, akkor ezek tekintetében a jövedelemszámításnál irányadó időszak a Szoctv. 10. § (2)-(3) bekezdésében meghatározott időszak.

(4) A kérelmező köteles együttműködni az önkormányzattal, valamint a Ramocsaházai Közös Önkormányzati Hivatallal (a továbbiakban: Hivatal) a szociális helyzetének feltárásában. Ha arról e rendelet rendelkezik, a kérelemhez csatolni kell a kérelmező és családja jövedelmi viszonyairól szóló igazolásokat és mindazokat a bizonyítékokat, amelyeket a rendelet az egyes ellátásoknál előír, továbbá amelyek az ügy elbírálásához elengedhetetlenül szükségesek.

5. Az ellátások megállapítása

6. § (1) A szociális ellátások megállapításáról - e rendeletben meghatározott kivételekkel - a képviselő-testület határozattal dönt.

(2) A polgármester a szociális ellátás tárgyában - átruházott hatáskörében - hozott döntéséről szintén határozatot hoz.

(3) A Szociális, Egészségügyi, Ifjúsági, Sport és Összeférhetetlenségi Bizottság a szociális ellátás tárgyában - átruházott hatáskörében - hozott döntéséről szintén határozatot hoz.

(4) A képviselő-testület a polgármester hatáskörébe rendeli a 1. mellékletben felsorolt ellátásokkal kapcsolatos döntéseket. A polgármester döntése ellen a képviselő-testülethez fellebbezés nyújtható be a döntés kézhezvételétől számított 15 napon belül.

(5) A képviselő-testület a Szociális, Egészségügyi, Ifjúsági, Sport és Összeférhetetlenségi bizottság hatáskörébe rendeleti a 1. mellékletben felsorolt ellátásokkal kapcsolatos döntéseket. A bizottság döntése ellen a képviselő-testülethez fellebbezés nyújtható be a döntés kézhezvételétől számított 15 napon belül.

6. A pénzbeli ellátások kifizetése, folyósítása

7. § (1) A pénzbeli ellátások kifizetése, természetben nyújtott támogatások biztosítása a - 6. § szerint hozott - határozat alapján a Hivatal pénzügyi ügyintézőjének feladata, aki további feladatként a kifizetett és természetben nyújtott ellátásokról pénzügyi nyilvántartást vezet.

(2) A 6. §-ban foglaltak szerint megállapított pénzbeli ellátásokat a döntést követő 8 munkanapon belül a Hivatal pénzügyi ügyintézője folyósítja a kérelmező részére.

(3) Az (1)–(2) bekezdésben foglaltak teljesülése érdekében a szociális ügyintéző a döntést követő 5 munkanapon belül a Hivatal pénzügyi ügyintézője részére átadja a 6. §-ban foglaltak szerinti határozatokat.

7. Pénzbeli ellátások

8. § Az önkormányzat a következő pénzbeli ellátásokat biztosítja:

(1) eseti, rendkívüli települési támogatás

(2) temetési települési támogatás

(3) első lakáshoz jutók települési támogatása

(4) tanévkezdési települési támogatás

(5) rendkívüli temetési támogatás.

Eseti, rendkívüli települési támogatás

9. § (1) A Képviselő-testület a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személyek részére eseti, rendkívüli települési támogatás nyújt. Az eseti, rendkívüli települési támogatás pénzben vagy természetbeni ellátás formájában nyújtható.

a) Létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet különösen:

aa) a kérelmező, vagy a kérelmezővel közös háztartásban élő közeli hozzátartozók valamelyikének hirtelen fellépő vagy kórházi ápolást igénylő betegsége, továbbá súlyos vagy életveszélyes sérüléssel járó balesete;

ab) a kérelmező gyermeke 5 egymást követő napot meghaladó kórházi kezelésre szorulása,

ac a kérelmező gyermeke betegsége miatt a szülő harminc egymást követő napot meghaladó táppénz igénybevétele,
ad) a kérelmezőt önhibáján kívül, előre nem várt anyagi hátránya.
(2) Nem létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet, ha a kérelmező családjában a jövedelemcsökkenés azért következik be, mert határozott idejű közfoglalkoztatotti jogviszonya megszűnik.
(3) Eseti, rendkívüli települési támogatásban csak azt a személyt lehet részesíteni, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem a mindenkori öregségi minimumnyugdíj 200 %-át, egyedülálló esetén 250 %-át nem haladja meg és nincs vagyona.
(4) El kell utasítani azt a kérelmet, amelyben a kérelmező a 9. § (1) bekezdésében meghatározott létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetet nem igazolt.
(5) Különös méltánylást érdemlő esetben a képviselő-testület a 9. § (3) bekezdésében meghatározott jövedelemhatártól eltérhet, ha ez a kérelmező számára kedvező. Ebben az esetben sem nem haladhatja meg a kérelmező családjában az egy főre jutó havi jövedelem a mindenkori öregségi minimumnyugdíj 400 %-át, egyedülálló esetében a 450 %-át.
(6) Az eseti, rendkívüli települési támogatás alkalmanként adható.
(7) A támogatás megállapítása iránti kérelemhez csatolni kell a kérelmező és családja jövedelemigazolását, illetve a havi rendszeres jövedelemmel nem rendelkező és pályakezdő személyek esetében az erre vonatkozó nyilatkozatot.
(8) Amennyiben a rászorultsággal, illetve a nyújtott támogatás céljának megfelelő felhasználásával kapcsolatban kétség merül fel, a kérelmező köteles a Hivatal által kezdeményezett környezettanulmány végrehajtásában közreműködni. Ha a közreműködést megtagadja, kérelme elutasítható.
(9) Az alkalmanként megállapított eseti, rendkívüli települési támogatás összege esetenként 3.000.- Ft-nál kevesebb és 30.000.- Ft-nál több nem lehet.

Temetési települési támogatás

10. § (1) Az önkormányzat temetési települési támogatást nyújt annak a Magy településen lakóhellyel rendelkező személynek, aki elhunyt személy eltemettetéséről gondoskodott annak ellenére, hogy arra nem volt köteles, vagy tartására köteles hozzátartozó volt ugyan, de a temetési költségek viselése aránytalanul nagy terhet jelent számára.

(2) A temetési költségek mérséklésére nyújtandó temetési települési támogatásra az a személy jogosult, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi minimumnyugdíj mindenkori legkisebb összegének 500%-át és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona.

(3) Az e címen nyújtott támogatás összege 20.600.- Ft.

(4) A temetési települési támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell a temetés költségeiről a támogatást kérő vagy egy háztartásban élő családtagja nevére kiállított számlák eredeti példányát.

(5) Az (4) bekezdésben meghatározott számlákat a kérelmező részére vissza kell adni. A megállapított támogatás összegét - vagy a kérelem elutasításának tényét -, illetve a határozat iktatószámát a jegyző a számlákra rávezeti.

(6) A kérelemhez csatolni kell a kérelmező és családja jövedelem-igazolását.

(7) Ha a temetési települési támogatás megállapítását nem a haláleset helye szerint illetékes települési önkormányzattól kérik, a kérelemmel egyidejűleg be kell mutatni az elhunyt halotti anyakönyvi kivonatát is.

(1) Temetési települési támogatás megállapítható a temetés költségeit igazoló számla hiányában is - ha a támogatást megítélő határozatban rendelkeznek a folyósított összeggel kapcsolatos utólagos elszámolási kötelezettségről.

Rendkívüli temetési támogatás

11. § (1) A képviselő-testület hivatalból kegyeleti okokra való hivatkozással egyszeri támogatást nyújthat annak a személynek, akinek elhunyt házastársa Magy település érdekében végzett eredményes munkát.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott pénzbeli támogatás odaítéléséről Magy Község Önkormányzatának Képviselő-testülete dönt zárt ülésen.

(3) Az (1) bekezdésében meghatározott pénzbeli támogatás legalacsonyabb összege 30.000,- Ft, legmagasabb összege 200.000,- Ft lehet.

(4) Az (1) bekezdés szerinti támogatás odaítélése során a képviselő-testület a jövedelmi viszonyokat és vagyoni helyzetet nem vizsgálja, az elbírálás nem kérelem alapján történik.

Első lakáshoz jutók támogatása

12. § (1) A Képviselő-testület Magy község közigazgatási területén első lakás, lakóingatlan építéshez támogatást nyújt annak a személynek, akinek lakóhelye a kérelem benyújtásakor Magy településen van és akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi minimumnyugdíj legkisebb összegének 500%-át.

(2) A támogatás megállapításának feltétele, hogy a kérelmezőnek, házastársának, kiskorú gyermekének, valamint vele együttköltöző családtagjainak a kérelemben megjelölten túl lakástulajdona, állandó lakáshasználati joga vagy önkormányzati tulajdonban lévő lakásra bérleti jogviszonya nincs vagy arról érvényesen írásban lemondott és a bérbeadó azt írásban tudomásul vette.

(3) A támogatás iránti kérelmet legfeljebb a földhivatali ingatlan nyilvántartásba történő tulajdonjog bejegyzést követő 1 éven belül lehet benyújtani.

(4) Az első lakáshoz jutók támogatási keretösszegét, évente a Képviselő-testület a tárgyévi költségvetéséről szóló rendeletben határozza meg, amely keret nem túlléphető.

(5) Az első lakáshoz jutók támogatása vissza nem térítendő támogatás.

(6) A támogatás mértéke legfeljebb 100.000.-Ft

(7) A támogatás iránt kérelemhez csatolni kell a jogerős építési engedély és használatbavételi engedély hiteles másolatát és a tulajdoni lap másolatát.

(8) A megítélt támogatást a Hivatal közvetlenül a jogosult részére utalja át vagy fizeti ki.

Tanévkezdési települési támogatás

13. § (1) A Képviselő-testület tanévkezdési települési támogatást állapít meg kérelemre évente egyszer a Magy településen lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező alapfokú vagy középfokú oktatásban vagy felsőoktatásban részesülőnek, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi minimumnyugdíj legkisebb összegének 600%-át és nincs vagyona.

(2) A támogatás iránti kérelemhez csatolni kell:

a) az oktatási intézmény igazolását a tanulói vagy hallgatói jogviszonyról,

b) lakcímet igazoló hatósági bizonyítvány másolatát.

c) jövedelem igazolásokat

(3) A Képviselő-testület tárgyév augusztus 31-ig határozattal állapítja meg a támogatás mértékét, amely oktatási szintenként eltérő lehet.

8. Természetben nyújtott szociális ellátások

14. § Az önkormányzat az alábbi természetben nyújtott szociális ellátásokat állapítja meg:

(1) köztemetés

(2) lakásfenntartási települési támogatás

(3) élelmiszer támogatás

(4) ajándékcsomag

Köztemetés

15. § A Szoctv. 48. § (4) bekezdésében meghatározott különös méltánylás esetét Magy Község Önkormányzata nem alkalmazza.

Lakásfenntartási települési támogatás

16. § (1) A lakásfenntartási települési támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által lakott lakás vagy lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás.

(2) A képviselő-testület a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás, a csatornahasználat és a szemétszállítás díjához, a lakbérhez vagy az albérleti díjhoz, közmű-fejlesztési hozzájárulás megfizetéséhez, illetve a tüzelőanyag költségeihez lakásfenntartási támogatást nyújt.

(3) A lakásfenntartási települési támogatást természetbeni szociális ellátás formájában és a lakásfenntartással összefüggő azon rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amelyek megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

(4) Lakásfenntartási települési támogatásra jogosult az a személy,

a) akinek a háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250%-át, egyedülálló esetén 275 %-át és a háztartás tagjai egyikének sincs vagyona. Az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem megegyezik a háztartás összjövedelmének és a fogyasztási egységek összegének hányadosával.

b) aki a kérelem benyújtásának időpontjában 70. életévét betöltötte és a (4) bekezdés a) pontjában foglalt feltételeknek nem felel meg, függetlenül attól, hogy vagyonnal a kérelmező vagy a háztartás tagjai rendelkeznek-e vagy sem.

(5) Az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem megegyezik a háztartás összjövedelmének és a fogyasztási egységek összegének hányadosával.

(6) A lakásfenntartási települési támogatás tekintetében fogyasztási egység a háztartás tagjainak a háztartáson belüli fogyasztási szerkezetet kifejező arányszáma, ahol

a) a háztartás első nagykorú tagjának arányszáma 1,0,

b) a háztartás második nagykorú tagjának arányszáma 0,9,

c) a háztartás minden további nagykorú tagjának arányszáma 0,8,

d) a háztartás első és második kiskorú tagjának arányszáma személyenként 0,8,

e) a háztartás minden további kiskorú tagjának arányszáma tagonként 0,7.

(7) Ha a háztartás

a) (6) bekezdés a)–c) pontja szerinti tagja magasabb összegű családi pótlékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül, vagy

b) (6) bekezdés d)–e) pontja szerinti tagjára tekintettel magasabb összegű családi pótlékot folyósítanak,

a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.

(8) Ha a háztartásban gyermekét egyedülállóként nevelő szülő - ideértve a gyámot, a nevelőszülőt és a hivatásos nevelőszülőt - él, a rá tekintettel figyelembe vett arányszám 0,2-del növekszik.

(9) A települési lakásfenntartási támogatás esetében, a lakásfenntartás elismert havi költsége, az elismert lakásnagyság és az egy négyzetméterre jutó elismert költség szorzata. Az egy négyzetméterre jutó elismert havi költség összegét, a képviselő-testület a költségvetési rendeletében határozza meg.

(10) A lakásfenntartási települési támogatás esetében elismert lakásnagyság

a) ha a háztartásban egy személy lakik 35 nm,

b) ha a háztartásban két személy lakik 45 nm,

c) ha a háztartásban három személy lakik 55 nm,

d) ha a háztartásban négy személy lakik 65 nm,

e) ha négy személynél több lakik a háztartásban, a d) pontban megjelölt lakásnagyság és minden további személy után 5-5 nm,

de legfeljebb a jogosult által lakott lakás nagysága.

(11) A lakásfenntartási települési támogatás egy hónapra jutó összege

a) a lakásfenntartás elismert havi költségének 30%-a, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50%-át,

b) a lakásfenntartás elismert havi költségének és a támogatás mértékének (a továbbiakban: TM) szorzata, ha a jogosult háztartásában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem az a) pont szerinti mértéket meghaladja,

c) amennyiben a kérelmező a 22. § (3) bekezdésének b) pontja alapján nyújtja be kérelmét, 2500 Ft.

(12) A (11) bekezdés b) pontja szerinti TM kiszámítása a következő módon történik:

TM = 0,3 -

J - 0,5 NYM ------------------- NYM

× 0,15,

ahol a J a jogosult háztartásában egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelmet, az NYM pedig az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét jelöli. A TM-et századra kerekítve kell meghatározni.
(13) A támogatást a jogosult részére a kérelem benyújtásának hónapja első napjától egy év időtartamra lehet megállapítani.
(14) A támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.
(15) Ha a lakásfenntartási települési támogatásban részesülő személy lakcíme a támogatás folyósításának időtartama alatt megváltozik, vagy a jogosult meghal, a változás, illetve a haláleset hónapjára járó támogatást a folyósító szerv teljes összegben folyósítja, de a támogatás további folyósítását meg kell szüntetni.
(16) Ha a lakásfenntartási települési támogatásban részesülő személy vagy a háztartás bármely tagjának lakcímében változás következik be, mely köztudomású, vagy a döntést előkészítő szervnek hivatalból tudomására jut, a döntéshozó a háztartás tagjait nyilatkozattételre szólíthatja fel.
(17) Ha a kérelem elbírálása folyamán a kérelmező vagy a háztartás tagjainak életkörülményeihez viszonyítva a vagyonnyilatkozattal kapcsolatban kétely merül fel, a döntéshozó felhívja a döntést előkészítő szervet, hogy vizsgálja meg a vagyoni helyzetet.
(18) A korábban jogerősen megállapított támogatásra való jogosultság esetén új kérelem benyújtására a korábbi jogosultság időtartamának lejáratát követő hónap első napjától van lehetőség. A jogosultság időtartama alatt benyújtott lakásfenntartási települési támogatás iránti kérelmet el kell utasítani.

Élelmiszer támogatás

17. § (1) A Képviselő-testület élelmiszer támogatást állapít meg hivatalból évente legfeljebb három alkalommal a Magyon lakóhellyel rendelkező és a településen életvitelszerűen élő háztartások részére.

(2) A támogatást és annak mértékét a Képviselő-testület az éves költségvetési rendeletében határozza meg.

Ajándékcsomag

18. § (1) A Képviselő-testület ajándékcsomagot állapít meg hivatalból évente egyszer a Magyon lakóhellyel rendelkező és 65. életévüket betöltött személyek részére.

(2) A támogatást és annak mértékét a Képviselő-testület az éves költségvetési rendeletében határozza meg.

9. Személyes gondoskodást nyújtó ellátások

19. § (1) Az Önkormányzat a szociálisan rászoruló személyek részére biztosítja a személyes gondoskodást nyújtó, következő alapellátási formákat:

a) étkeztetés,

b) házi segítségnyújtás,

c) jelzőrendszeres házi segítségnyújtás,

d) tanyagondnoki szolgálat.

(2) Az Önkormányzat az étkeztetést a Levelei Szociális Társuláson keresztül látja el.

(3) Az Önkormányzat a házi segítségnyújtás és jelzőrendszeres házi segítségnyújtás ellátásokat az Ófehértói Gondozási Központon keresztül látja el.

(4) Az ellátott az (1) bekezdés a)–c) pontjaiban meghatározott szolgáltatásért térítési díjat köteles fizetni, melynek összegét a fenntartó társulások székhelye szerinti önkormányzatok képviselő-testületei fogadják el.

(5) Az (1) bekezdés d) pontja szerinti tanyagondnoki szolgálat igénybevételi szabályait a képviselő-testület külön rendeletben szabályozza.

(6) Az intézményvezetők az (1) bekezdés a-c) pontjai esetében az ellátást igénybe vevővel külön jogszabályban meghatározott tartalmú, határozott vagy határozatlan idejű megállapodást kötnek.

Szociális étkeztetés

20. § (1) Étkeztetés alapszolgáltatásra jogosult az a szociálisan rászorult kérelmező

a) kora alapján, ha betöltötte 62. életévét vagy

b) ha egészségi állapota miatt akadályozott a háztartási teendők ellátásában vagy

c) ha a háziorvos igazolása szerint fogyatékossága, pszichiátriai betegsége fennáll vagy

d) ha a háziorvos igazolása szerint szenvedélybetegsége fennáll.

Házi segítségnyújtás, jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

21. § (1) A házi segítségnyújtás azok részére biztosítható, akik otthonukban önellátásra saját erőből nem képesek.

10. Gyermekétkeztetés

22. § (1) Magy Község Önkormányzata a gyermekétkeztetést a Palásti László Általános Iskola és Óvoda intézményen keresztül látja el az Önkormányzat Konyhájának igénybevételével.

(2) Az Önkormányzat a magasabb jogszabályokban meghatározott 50 % vagy 100 % normatív kedvezményben részesülőknek további térítési díj kedvezményt állapít meg az alábbiak szerint:

a) az óvodai nevelésben részt vevő, és Magy településen bejelentett lakcímmel rendelkező, 50% normatív kedvezményben részesülő gyermekek részére 50% önkormányzati kedvezményt állapít meg.

b) az óvodai nevelésben részt vevő, és Magy településen bejelentett lakcímmel rendelkező, normatív kedvezményben nem részesülő gyermekek részére 100% önkormányzati kedvezményt állapít meg.

c) az alapfokú oktatásban részt vevő, és Magy településen bejelentett lakcímmel rendelkező, normatív kedvezményben nem részesülő gyermekek részére 50% önkormányzati kedvezményt állapít meg.

11. Hatályba léptető, vegyes és záró rendelkezések

23. § (1) Jelen rendelet 2020. április 1. napján lép hatályba, és a hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti a települési támogatásokról szóló 2/2015. (III.12.) önkormányzati rendelet.