Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelete
Paszab Község Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról
Hatályos: 2025. 01. 15- 2999. 12. 31Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelete
Paszab Község Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról
Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében kapott eredeti jogalkotói hatáskörében és az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
1. Az önkormányzat, a képviselő-testület és szervei elnevezése, székhelye, bélyegzői és iratkezelése
1. § (1) Az önkormányzat
a) hivatalos elnevezése: Paszab Község Önkormányzata, székhelye: 4475 Paszab Fő út 9. (a továbbiakban: Önkormányzat)
b) képviselő-testületének elnevezése: Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testülete, (a továbbiakban: Képviselő-testület) székhelye: 4475 Paszab Fő út 9.
(2) Az önkormányzat
a) számlaszáma: 11744003-15443333
b) adószáma: 15735193-1-15
c) törzskönyvi azonosító száma: 735199
d) KSH statisztikai számjele: 15735193-8411-321-15
e) internetes honlapja: www.paszab.hu
f) e-mail címe: hivatal@paszab.hu
g) önkormányzati lapjának címe: Paszabi Harsona
(3) Az önkormányzat lapja megjelenéséről az Önkormányzat költségvetésének elfogadásakor dönt. Az önkormányzat lapját valamennyi paszabi háztartás térítésmentesen kapja meg.
(4) A Képviselő-testület szervei:
a) Paszab Község Önkormányzat Polgármestere (a továbbiakban: Polgármester)
b) Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testületének
ba) Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottsága (a továbbiakban: Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottság) Székhelye: 4475 Paszab Fő út 9.
bb) Paszabi Települési Értéktár Bizottsága (a továbbiakban: Települési Értéktár Bizottság) Székhelye: 4475 Paszab Fő út 9.
c) a Képviselő-testület hivatala: Gávavencsellői Közös Önkormányzati Hivatal (a továbbiakban: Közös Önkormányzati Hivatal) Paszabi Kirendeltsége Címe: 4475 Paszab Fő út 9.
d)1 Gávavencsellői Közös Önkormányzati Hivatal Jegyzője (a továbbiakban: Jegyző),
e)2 Gávavencsellői Szociális Szolgáltatási Társulás, Székhelye: 4472 Gávavencsellő, Petőfi utca 1.
f)3 Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Települési Szilárdhulladék Gazdálkodási Társulás 4400 Nyíregyháza Hősök tere 5.
g)4 Közép-Szabolcsi Egészségügyi Társulás 4484 Ibrány Árpár u. 5-7.
(5) Az önkormányzat közigazgatási területe: Paszab község közigazgatási területe.
(6) Az önkormányzat alaptevékenységi besorolását és kormányzati funkcióit a rendelet 1. melléklete tartalmazza.
2. § (1) Paszab Község Önkormányzat körbélyegzője középen tartalmazza a Magyarország címerét, körben a „Paszab Község Képviselő-testülete” elnevezést.
(2) Paszab Község rendelkezik önálló pecséttel mely: kör alakú pecsétlap, szélén peremmel. A pecsétmező közepén Paszab község címerének kontúrrajza, melyet két oldalról és felülről nagybetűs körirat övez: PASZAB KÖZSÉG PECSÉTJE.
(3) A Közös Önkormányzati Hivatal Paszabi Kirendeltségének körbélyegzője középen tartalmazza Magyarország címerét, körben a „Gávavencsellői Közös Önkormányzati Hivatal Paszabi Kirendeltsége” elnevezést.
(4) A Polgármester körbélyegzője középen tartalmazza a Magyarország címerét, körben a „Paszab Község Polgármestere” feliratot.
(5) A Jegyző körbélyegzője középen tartalmazza Magyarország címerét, körben a „Gávavencsellői Közös Önkormányzati Hivatal Jegyzője” feliratot.
3. § (1) Az önkormányzati feladatellátás során keletkező iratok iratkezelésének szervezeti rendjét a Gávavencsellői Közös Önkormányzati Hivatal egyedi iratkezelési szabályzata szabályozza.
(2) Az önkormányzati feladatellátás során az iratkezeléssel és az azzal összefüggő tevékenységekre vonatkozó feladat és hatásköröket a Gávavencsellői Közös Önkormányzati Hivatal egyedi iratkezelési szabályzata tartalmazza.
(3) Az önkormányzati feladatellátás során keletkező iratok felügyeletét a jegyző látja el.
2. Az Önkormányzat jelképei, az általa alapított elismerések
4. § (1) Az Önkormányzat jelképei: a település címere és zászlaja.
(2) Az Önkormányzat címerének leírása: csücskös talpú, két részre osztott reneszánsz pajzs, vékony fekete kerettel szegélyezve. Egyenes vonal osztja ketté. A felső mező alapja kék, melynek közepén zöld dombon a paszabi református templom áll. Az alsó ezüst mezőben egy jellegzetes vörös színű szedett szőttes motívum (két szembeforduló páva, melyek egy rózsabokrot fognak közre). A címerpajzs körüli köriratban kékszínű antikva betűkkel a PASZAB KÖZSÉG felirat olvasható.
(3) Az Önkormányzat zászlajának, lobogójának leírása: álló téglalap alakú, 2:1 méretarányú fehér textil, melyet körben sárga színű rojt szegélyez. A színes címer a zászló hosszanti szimmetriatengelyén, annak elölről mért 1/3 osztásvonalán helyezkedik el.
(4) Az Önkormányzat által alapított kitüntető díjak, melyeket a Képviselő-testület adományoz:
a) Paszab Község Díszpolgára,
b) Paszabért
c) A Köz Szolgálatáért.
(5) Az önkormányzat jelképeinek használatával, a helyi kitüntetések adományozásával kapcsolatos szabályokat önálló önkormányzati rendeletek rögzítik.
3. Az Önkormányzat feladat és hatáskörei
5. § (1)5 Az Önkormányzat kötelező feladat és hatásköreit Magyarország helyi önkormányzatairól szóló törvény és egyéb ágazati jogszabályok állapítják meg.
(2) Az Önkormányzat törvényi kötelezettségének teljesítésén túl, pénzügyi lehetőségeinek függvényében, lakossági igények alapján maga határozza meg, hogy milyen önként vállalt feladatokat, milyen mértékben és milyen módon lát el.
(3) A Képviselő-testület által önként vállalt feladatokat a 2. melléklet tartalmazza.
(4) A Képviselő-testület által a polgármesterre, a bizottságára és jegyzőre átruházott hatásköröket a 6. melléklet tartalmazza.
(5) Az átruházott hatáskör gyakorlója az általa hozott döntésekről félévente beszámol a Képviselő-testületnek.
A Képviselő-testület működése
4. A Képviselő-testület
6. § (1)6 A Képviselő-testület tagjai a polgármester és a képviselők.
(2) A Képviselő-testület tagjainak száma 7 fő.
7. §7 A Képviselő-testület mindenkori névsorát a 3. melléklet tartalmazza.
5. A Képviselő-testület ülései
8. § (1)8 A Képviselő-testület szükség szerint, de évente legalább 6 rendes ülést tart. Az üléseket a hónap utolsó keddjére kell összehívni. Az ülések 13.00 órakor kezdődnek.
(2)9
(3)10
(4) A polgármesteri és alpolgármesteri tisztség egyidejű betöltetlensége, vagy tartós akadályoztatásuk esetén a Képviselő-testület összehívásáról a korelnök gondoskodik, ebben az esetben a képviselő-testület ülését a korelnök vezeti.
(5) Tartós akadályoztatásnak minősül a 10 munkanapot meghaladó bármely ok miatti távollét.
9. § (1) A munkatervben nem szereplő ülés rendkívüli ülésnek minősül.
(2)11
(3) A polgármester rendkívüli ülést hív össze:
a) halasztást nem tűrő esetekben, ha a döntéshez határidő lejárata kapcsolódik,
b) ha a képviselő-testület döntésének hiánya az Önkormányzat, vagy intézménye zavartalan működését akadályozná, veszélyeztetné,
c) a döntés későbbi időpontban történő meghozatala tárgytalanná válna,
d) a képviselő-testület döntésének hiánya valamely személy életét, testi épségét, egészségét veszélyeztetné,
e) ha az adott ügyben indokoltnak látja a Képviselő-testület véleményezését, illetve döntését.
(4)12 Rendkívüli ülés összehívása esetén el lehet tekinteni az írásbeliségtől is, a sürgősség okát azonban mindenképpen közölni kell.
(5)13 A rendkívül ülés összehívásának módja: telefonon, emailben, vagy írásos formában történik.
10. § (1) A Képviselő-testület ülésének helye a Közös Önkormányzati Hivatal Paszabi Kirendeltsége.
(2) A Képviselő-testület esetenként dönt arról, hogy kihelyezett ülést tart, székhelyétől eltérő helyen. A kijelölt helyszínnek méltónak kell lennie a képviselő-testület működéséhez.
(3) A Képviselő-testület nyilvános ülésén a hallgatóság a részére kijelölt helyen foglalhat helyet.
11. §14
12. § (1) Amennyiben a Képviselő-testület az érintett kérésére zárt ülést tart, úgy az érintett erre vonatkozó kérését - amennyiben jelen van - a testületi ülésen is előterjesztheti.
(2) A testületi ülésről távol lévő érintett az (1) bekezdés szerinti kérelmet az ülést megelőzően akár szóban, akár írásban a polgármesternél terjeszti elő.
(3) Amennyiben az (1) bekezdés szerinti érintett kérését szóban terjeszti elő, úgy azt a jegyzőkönyvbe kell foglalni, amennyiben írásban kéri a zárt ülés megtartását, úgy nyilatkozatát kell csatolni a jegyzőkönyvhöz.
13. § (1) Zárt ülésen elhangzott közérdekű adat és közérdekből nyilvános adat nyilvánosságát a zárt ülésen hozott határozatok nyilvánosságra hozatalával kell biztosítani. Amennyiben a zárt ülésen hozott határozat személyes adatokat tartalmaz, úgy annak anonimizált változata kerül a honlapra.
(2) A nyílt és zárt ülésen hozott képviselő-testületi határozatokat a nyílt ülésről készült jegyzőkönyvvel együtt kell az önkormányzat honlapján közzétenni, illetve a nyilvános ülés jegyzőkönyvét megtekintő állampolgár rendelkezésére bocsájtani.
14. § (1) A polgármester a Képviselő-testület rendes üléseit az ülés helyének, időpontjának, a napirendek tárgyának és előterjesztőjének megjelölését tartalmazó meghívó útján hívja össze úgy, hogy azt a Képviselő-testület tagjai és az érintettek az ülés előtt legalább 5 nappal, a napirendek anyagát pedig 3 nappal megkapják. A papíralapon kézbesített képviselő-testületi meghívót és hozzá tartozó előterjesztéseket kézbesítő íven kell az érintettek részére átadni. Elektronikus meghívás esetén elektronikus levélcímre küldött értesítést kell alkalmazni.
(2)15 A Képviselő-testület minden nyilvános ülésére, valamennyi napirendi ponthoz tanácskozási joggal meg kell hívni a 4. melléklet 1. és 2. pontjában felsorolt szerveket és személyeket.
(3)16 A meghívott érintett részére egyszeri kétperces hozzászólási lehetőség biztosított, kizárólag ahhoz a napirendi ponthoz, melyhez meghívták.
(4) A Képviselő-testület ülésére meg kell hívni azon szerveket és személyeket, akiknek tevékenységét a tárgyalt napirendi pont érinti. A meghívottak az adott napirendnél tanácskozási joggal vesznek részt.
(5) A Képviselő-testület ülésének időpontjáról, napirendjéről, valamint a nyilvános ülés előterjesztéseinek közzétételével az Önkormányzat honlapján, a meghívónak a hivatal hirdetőtábláján való közzététel útján, az ülés előtt 5 nappal értesíti a lakosságot.
(6) A határozatképtelen ülést 8 naptári napon belül, változatlan napirenddel kell összehívni. Az ismételten kiadott változatlan napirendet tartalmazó meghívóhoz az előterjesztéseket nem kell ismételten megküldeni az érintettek számára.
6. Az alakuló ülésre vonatkozó szabályok
15. § (1) Az alakuló ülés napirendje:
a) beszámoló a helyi önkormányzati képviselő és polgármester választás, valamint nemzetiségi önkormányzati választás lebonyolításáról, eredményeiről,
b) a képviselő-testület tagjainak eskütétele,
c) a polgármester eskütétele,
d) a polgármester illetményének, költségtérítésének megállapítása,
e) a Szervezeti és Működési Szabályzat felülvizsgálata, vagy annak előkészítése,
f) a polgármester programjának ismertetése,
g) Szavazatszámláló Bizottság választása,
h) alpolgármester választása,
i) alpolgármester tiszteletdíjának, költségtérítésének megállapítása,
j) képviselők tiszteletdíjának megállapítása tárgyában döntéshozatal,
k) bizottságok struktúrájának kialakítása, bizottságok tagjainak, elnökeinek megválasztása, vagy ezzel kapcsolatos polgármesteri koncepció ismertetése,
l) egyebek.
(2) Az alpolgármester választását a Képviselő-testület által választott három tagú eseti szavazatszámláló bizottság bonyolítja le.
(3) Az alpolgármester választásával kapcsolatos titkos szavazásról külön jegyzőkönyv készül, mely tartalmazza:
a) a választás időpontját,
b) a szavazatszámláló bizottság elnökének, tagjainak nevét,
c) a titkos szavazás rendjét,
d) a titkos szavazás eredményét,
e) a szavazatszámláló bizottság elnökének és tagjainak aláírását,
f) a jegyző aláírását.
(4) A titkos szavazásról készült jegyzőkönyvet az alakuló ülés jegyzőkönyvéhez kell csatolni.
7. A képviselő-testület munkaterve
16. § (1) A Képviselő-testület éves munkaterv szerint végzi munkáját.
(2)17 A munkaterv tervezetét a jegyző állítja össze, és a polgármester terjeszti legkésőbb a tárgyfélévet megelőző félév utolsó hónapjában a Képviselő-testület elé. A munkatervben megtárgyalandó napirendekre a Képviselő-testület tagjai, a bizottságok tagjai, a jegyző, valamint a helyi civil szervezetek tehetnek javaslatot.
(3) A munkaterv tartalmazza:
a) az ülés tervezett időpontját (hónap,nap),
b) a tervezett napirendi pontokat,
c) a tervezett napirendi pontok előterjesztőit és az előkészítésben résztvevő személyeket,
d) az előterjesztések leadásának, benyújtásának határidejét,
e) az előterjesztéshez kapcsolódó szükséges esetleges bizottsági véleményezés tényét,
f) az adott időszakban tervezett, közmeghallgatás, lakossági fórum időpontját (hónap) és témáját.
(4) A Képviselő-testület munkatervében az ülés napirendjére kell tűzni a polgármester tájékoztatóját a két testületi ülés közötti időszak legfontosabb eseményeiről és az általa tett intézkedésekről.
(5) Az ülésen a polgármester és a jegyző tájékoztatást ad az ülésre szóló meghívó kiküldésének időpontjáig lejárt határidejű testületi határozatok végrehajtásáról.
(6) A Képviselő-testület szervei havonta a rendes üléseken az (5) bekezdés szerinti tájékoztatóban beszámolnak az átruházott hatáskörükben hozott döntéseikről.
8. Az ülésvezető jogkörei
17. § Az ülésvezető
1. megnyitja a Képviselő-testület ülését,
2. a jelenléti ív alapján megállapítja az ülés határozatképességét,
3. megállapítja a bejelentés alapján és a bejelentés nélkül távolmaradó képviselőket,
4. az ülés teljes időszakában vizsgálja a határozatképességet,
5. a határozatképtelen ülést elnapolja,
6. javaslatot tesz az ülés napirendjére,
7. egyenként tárgyalásra bocsátja a napirendi pontokat,
8. napirendi pontonként megnyitja a vitát,
9. engedélyezi a kérdések feltevését, a hozzászólások, vélemények nyilvánítását,
10. lezárja a vitát,
11. lezárja a napirendi pont tárgyalását,
12. szavazása bocsátja a döntési javaslatokat,
13. gondoskodik az ülés rendjének fenntartásáról,
14. szünetet rendel el,
15. berekeszti az ülést,
16. bezárja az ülést.
9. A tanácskozás rendje
18. § (1) A napirend tárgyalási sorrendje:
a) intézmények és egyéb külső szervek, szervezetek beszámolói,
b) rendelet megalkotását igénylő napirendi pontok,
c) határozat meghozatalát igénylő napirendi pontok,
d) határozathozatalt nem igénylő napirendi pontok,
e) polgármesteri beszámoló a két ülés közötti tárgyalásokról, eseményekről, fontosabb intézkedésekről,
f) tájékoztató a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról,
g) egyebek, képviselők, meghívottak bejelentései.
(2)18
(3) A napirendi pont tárgyalási sorrendje:
a) az előterjesztő szóbeli kiegészítést tehet az írásos előterjesztéshez,
b) az előterjesztéssel kapcsolatban véleményező, javaslattevő bizottság ismerteti véleményét,
c) az előterjesztéssel kapcsolatos kérdések,
d) az előterjesztéssel kapcsolatos vélemények, ellenvélemények, vita,
e) módosító javaslatok megtétele,
f) döntés a módosító javaslatokról, javaslatonként, ha vita nincs, akkor egyben,
g) döntés az eredeti előterjesztésben szereplő döntési javaslatról, az esetleges módosításokkal kiegészítve, ha vita nincs, akkor a polgármester javaslatára egyben.
(4) A döntés meghozatala előtt az ülésvezető a jegyzőnek szót ad a jogszabálysértő döntés, működés jelzésére vonatkozó kötelezettsége teljesítésére.
(5) Napirendi pont felvételére javaslatot bármely képviselő-testületi tag és a jegyző is tehet, melyről a képviselő-testület egyszerű szótöbbséggel határoz.
(6)19 Az elfogadott napirendi pontokról szóló határozatot a napirendi pontok sorszámának, címének, és az előterjesztőnek a megjelölésével külön határozatban a nyílt és amennyiben zárt ülés van, a zárt ülés napirendi pontjainak felsorolásával kell meghozni.
19. § (1) A hozzászólás a jelentkezés sorrendjében történik.
(2) A hallgatóság számára a hozzászólási jogot a polgármester biztosítja egy ízben maximum két percben.
(3) A napirendi pont előterjesztőjéhez a képviselők és tanácskozási joggal meghívottak kérdést intézhetnek, amelyekre a vita előtt van válaszadási lehetőség maximum öt percben. A vita lezárására, vagy a hozzászólás időtartamának korlátozására a polgármester vagy a képviselő-testület bármely tagja javaslatot tehet.
(4) A vita során a napirendi ponttól eltérni nem lehet.
(5) A hozzászólások befejezése után a napirendi pont előterjesztője válaszol a hozzászólásokra, a határozati javaslat módosítására, kiegészítésére érkezett javaslatokra.
(6)20
20. § (1) A polgármester a tanácskozás rendjének fenntartása érdekében:
a) rendre utasítja a Képviselő-testület ülését zavaró képviselőt, jelenlévő előterjesztőt, vagy érintettet,
b) a tárgytól eltérő, vagy ugyanazon érveket, megismétlő hozzászólót figyelmezteti, ismétlődő esetben megvonja tőle a szót,
c) rendre utasítja azt a képviselőt, aki a Képviselő-testület tekintélyét sértő kifejezést használ,
d) tartós rendzavarás, állandó lárma vagy a tanácskozást lehetetlenné tevő egyéb körülmény esetén az ülést felfüggeszti. Ha a felfüggesztés után újból megnyitott ülésen a rendzavarás megismétlődik, az ülést berekeszti és a még le nem zárt napirendek tárgyalását a soron következő ülésre napolja,
e) a megjelent állampolgárokat a tanácskozás rendjének bármilyen módon történő megzavarása esetén rendre utasítja, figyelmezteti. Ismétlődő rendzavarás esetén az érintett állampolgárt a terem elhagyására felkéri.
(2) A polgármester a rendfenntartás érdekében tett, indokolt intézkedései ellen felszólalni, azokat visszautasítani vagy azokkal vitába szállni nem lehet.
(3) A Képviselő-testület nyilvános ülésén megjelenő állampolgárok a részükre kijelölt helyen foglalhatnak helyet.
(4)21 Az ülésen megjelent állampolgárok a napirendhez kapcsolódva kérdést tehetnek fel és hozzászólhatnak.
10. Az előterjesztések
21. § (1) Előterjesztésnek minősül:
a) rendelet-tervezet és indokolása,
b) határozati javaslat,
c) beszámoló,
d) jelentés,
e) tájékoztató,
f) önálló indítvány,
g) )levél,
h) megkeresés.
(2) Az előterjesztés benyújtására jogosultak:
a) a polgármester,
b) a Képviselő-testület tagjai,
c) a Képviselő-testület bizottsága,
d) a jegyző,
e) az intézményvezetők,
f) a nemzetiségi önkormányzatok elnökei,
g) külső szerv, vagy szervezet vezetője a tevékenységéről szóló beszámolóval kapcsolatban.
(3) A Képviselő-testület elé kerülő előterjesztéseket általában írásban kell elkészíteni és lehetőség szerint határozati javaslattal együtt a meghívóhoz csatolni kell.
(4) Egyszerűbb döntést igénylő ügyekben írásbeli előterjesztést nem kell készíteni. Ilyen esetekben a meghívóhoz csak határozati javaslatot kell mellékelni.
(5) Halaszhatatlan esetben, valamint az adatok testületiülést közvetlenül megelőző rendelkezésre állása esetén, a polgármester engedélyezheti írásban foglalt előterjesztésnek és határozati javaslatnak az ülésen történő kiosztását.
(6) Rendkívüli képviselő-testületi ülés esetén az előterjesztés írásbelisége mellőzhető. A szóbeli előterjesztésnek világosnak és közérthetőnek kell lennie, abban minden rendelkezésre álló információt ismertetni kell a döntéshozók felé.
22. § (1) Az előterjesztést a munkatervben meghatározott előterjesztő, a munkatervben megjelölt határidőre köteles elkészíteni, úgy, hogy a szükséges egyeztetésre, véleményezésre, bizottsági állásfoglalásra megfelelő idő álljon rendelkezésre.
(2) Az előterjesztés tartalmazza:
a) a téma kifejtését, elemzését, értékelését tartalmazó részt,
b) rendelet megalkotásánál, vagy módosításánál rendelet-tervezetet és hatásvizsgálatot,
c) határozathozatalt igénylő döntésnél határozati javaslatot.
(3) Az előterjesztés tartalmi követelményei:
a) tárja fel a meglévő problémákat, adjon számot az elvégzett munkáról, tevékenységről,
b) döntés-centrikus legyen,
c) foglalja össze azokat a tényeket, adatokat, amelyek alkalmasak megfelelő következtetések levonására, célszerű, előremutató döntések meghozatalára,
d) két vagy több döntési lehetőség esetén alternatív határozati javaslatok kerülhetnek kidolgozásra,
e) a határozati javaslatban meg kell jelölni a végrehajtásért felelős személy nevét, a döntés végrehajtási határidejét, amennyiben releváns.
11. Döntéshozatal
23. § (1) A Képviselő-testület a vita lezárása után rendeletet alkot, vagy határozatot hoz.
(2) A nyílt szavazás során a képviselő-testület tagjai kézfelemeléssel szavaznak, közlik az adott javaslattal kapcsolatos döntésüket. Szavazni „igen”, „nem”, „tartózkodás” módokon lehet.
(3) A polgármester a vita lezárását és összefoglalását követően, amennyiben módosítási javaslat nem volt, az előterjesztett rendelet-tervezetet, vagy határozati javaslatot szavazásra bocsátja.
(4) A képviselő-testület egyetértése esetén a polgármester a módosítási javaslatokat összefoglalva, vagy a döntési javaslatot a módosításokkal kiegészítve bocsátja szavazásra. Amennyiben ugyanazon rendelkezéshez, a határozatnak, ugyanazon pontjához több, tartalmában eltérő módosító indítvány, javaslat hangzik el, úgy a polgármester dönt azok megszavazásának rendjéről.
(5) A módosító indítványok, javaslatok megszavazása után kerülhet sor a rendelet-tervezet, illetve a határozati javaslat módosító indítvánnyal együtt történő megszavazására.
(6) Az előterjesztő által elmondott módosító indítványokat az eredeti előterjesztés részének kell tekinteni, ezért nem kell külön szavazásra bocsátani.
24. § (1) Amennyiben a Képviselő-testület ülését vezető a határozatképesség hiányát állapítja meg, úgy egy alkalommal – maximum 15 percre – az ülést felfüggesztheti.
(2) Ha az ülés ezt követően is határozatképtelen, akkor az ülésvezető az ülést elnapolja.
(3) A határozatképtelenség miatt nem tárgyalt napirendi pontokat a soron következő ülésen kell napirendre tűzni.
25. § (1)22
(2) A személyes érintettség bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt a polgármester, polgármester személyes érintettsége miatt az alpolgármester, az ok tudomására jutását követő testületi ülésen jelez a képviselő-testület felé.
(3) A személyes érintettség bejelentésének elmulasztása esetén a (2) bekezdés szerinti jelzést követően
a) az érintettet az ülésvezető, polgármester esetén az alpolgármester figyelmezteti és
b) a Képviselő-testület az ügyben ismételt szavazást tart.
(4) A (3) bekezdés szerinti szavazás eredményeként hozott határozatnak tartalmaznia kell
a) az érintett határozat számát, tárgyát,
b) az ismételt döntés okát, és
c) a tárgyi döntést.
26. § (1) A Képviselő-testület döntéseit általában egyszerű szótöbbséggel hozza meg.
(2) Minősített többség – a megválasztott települési képviselők több mint a felének a szavazata – szükséges az Mötv. 50. §-ában meghatározott esetekben továbbá:
a) a képviselő-testület megbízatásának lejárta előtti feloszlásához,
b) a polgármester elleni kereset benyújtásához,
c) önkormányzati vagyonnal való rendelkezéshez három millió forint felett,
d) helyi népszavazás kiírásához a törvény által nem kötelező esetekben,
e) kitüntetés adományozásához,
f) testületi hatáskörök átruházásához,
g) peres ügyekben hozott döntésekhez,
h) titkos szavazással hozott döntésekhez.
27. § (1) A Képviselő-testület titkos szavazást tarthat mindazokban az ügyekben, amelyekben zárt ülést köteles tartani, illetve zárt ülést tarthat.
(2) A Képviselő-testület eseti jelleggel határoz a szavazás titkosságáról. A titkos szavazás borítékba helyezett szavazólapon, elkülönített helyiségben, urna igénybevételével történik.
(3) A titkos szavazásra a képviselő-testület tagja tehet javaslatot, melyről a képviselő-testület minősített többséggel szavaz.
(4) A titkos szavazáshoz tagjai közül a képviselő-testület háromtagú szavazatszámláló bizottságot választ, egy elnököt és két tagot. A bizottság ülésén a törvényesség fenntartása érdekében részt vesz a jegyző.
(5) A titkos szavazásról külön jegyzőkönyvet kell készíteni, melyet a testületi ülés jegyzőkönyvéhez csatolni kell.
(6) A titkos szavazásról készült jegyzőkönyv tartalmazza
a) a jegyzőkönyv megnevezést,
b) a titkos szavazás tárgyát, amely ügyben a testület a szavazást elrendelte,
c) a szavazás időpontját, év, hónap, nap, óra megjelöléssel,
d) a titkos szavazás rendjét,
e) a titkos szavazás eredményét,
f) a szavazatszámláló bizottság elnökének és tagjainak és a jegyzőnek az aláírását.
28. § (1) A Képviselő-testület név szerinti szavazást köteles elrendelni, ha azt törvény írja elő.
(2) A név szerinti szavazás úgy történik, hogy a jegyző betűrendben felolvassa a képviselők nevét, a jelenlévő képviselők pedig a nevük felolvasását követően „igen”, „nem”, „tartózkodom” kifejezések valamelyikével szóban szavaznak.
(3) A név szerinti szavazásról készült jegyzőkönyv tartalmazza az ülésről távol lévő képviselők nevét is, „távollévő” megjelöléssel.
(4)23 A név szerinti szavazásról külön jegyzőkönyv készül, melya képviselő-testületi ülés jegyzőkönyvének melléklete, és amely tartalmazza
a) a jegyzőkönyv megnevezést,
b) a szavazás tárgyát,
c) a szavazás időpontját, év, hónap, nap, óra megjelöléssel,
d) a hozott döntés megnevezését, mely a javaslat elfogadása, elutasítását is tartalmazza,
e) a szavazás eredményét, szavazatszám és „igen, nem, tartózkodás” megjelöléssel,
f) a polgármester és a jegyző aláírását.
(5)24
29. § (1)25 Amennyiben a döntés elfogadásához szükséges többséget a javaslat nem kapja meg, úgy az ülésvezető 15 perc szünetet rendel el. A szünet után az ülésvezető ismét szavazásra bocsátja az előterjesztést
(2)26
12. Önkormányzati rendelet
30. § (1)27
(2) A rendelet alkotását – a polgármesternél – az alpolgármester, a települési képviselő, a Képviselő-testület bizottsága és a jegyző kezdeményezheti.
(3) A rendelet-tervezet szakmai előkészítése a jegyző feladata, melyben szükség esetén a Hivatal érintett munkatársai részt vesznek.
(4) A rendelet-tervezetet a véleményezésre kötelezett, vagy jogosult szerveknek, személyeknek a jegyző küldi meg. Az előterjesztés részét képezi, amennyiben rendelkezésre áll, a megkeresett szerv, személy véleménye.
31. § (1)28
(2) A rendelet kihirdetését követően a Nemzeti Jogszabálytárban történő publikálásáért a jegyző felelős.
(3) A rendelet egységes szerkezetbe foglalását követően hiteles szövege közzétételre kerül az önkormányzat hivatalos honlapján.
(4)29 Az önkormányzati rendeletet a Hivatal Paszabi Kirendeltségének hirdetőtábláján történő kifüggesztéssel – kell kihirdetni.
(5) Az önkormányzati rendeleteket szükség szerint, de legalább kétévente felül kell vizsgálni.
(6) A kihirdetett önkormányzati rendeletekről a jegyző nyilvántartást vezet, mely tartalmazza:
a) az önkormányzati rendelet számát,
b) az önkormányzati rendelet címét,
c) a kihirdetés időpontját,
d) a hatályba lépés időpontját,
e) a módosító önkormányzati rendeletek számát, kihirdetésének időpontját,
f) a hatályon kívül helyezés időpontját, a hatályon kívül helyező rendelet számát.
13. Határozat
32. § (1)30
(2) A határozat tartalmazza
a) a képviselő-testület döntését az adott ügyben,
b) az ellátandó feladatokat,
c) a felelősök megnevezését,
d) a feladat ellátására adott felhatalmazást,
e) a döntés végrehajtására adott határidőt.
(3) A Képviselő- testület határozatait külön-külön, a naptári év elejétől kezdődően folyamatos sorszámmal és évszámmal kell ellátni.
(4)31 A határozat megjelölés magában foglalja a képviselő-testület elnevezését, a határozat számát arab számmal, „/”jelet, majd az évszámot, a határozathozatal hónapját római számmal, napját arab számmal „()” zárójelek által közbezártan, valamint a döntés tárgyából képzett címét, „-ról, ről” raggal ellátva a következők szerint: Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testületének sorszám/évszám.(hónap. nap) határozata (.......)-ról.
(5)32
14. Jegyzőkönyv
33. § (1) A Képviselő-testület üléséről jegyzőkönyvet kell készíteni, mely tartalmazza az Mötv. 52. § (1) bekezdésében foglaltakon túl a képviselő-testület ülésén történt legfontosabb eseményeket. A jegyzőkönyv egy eredeti nyomtatott példányban készül.
(2) A jegyzőkönyv az Mötv-ben foglaltakon túl tartalmazza
a) a polgármester által az elhangzott felvetésekre, kérdésekre, hozzászólásokra adott válaszát,
b) a polgármesternek a rend fenntartása érdekében tett intézkedéseit,
c) a szünet elrendelésének tényét,
d) az ülés felfüggesztésének tényét,
e) az ülés berekesztésének, bezárásának tényét.
(3) A jegyzőkönyv eredeti példányához mellékelni kell:
a) a jelenléti ívet,
b) az írásos előterjesztéseket, indítványokat,
c) a jegyző jogszabálysértésre vonatkozó törvényességi észrevételeit, mely a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatalhoz történő felterjesztés részét képezi,
d) a név szerinti szavazás esetén felvett jegyzőkönyvet, a szavazás számszerű eredményéről,
e) a megalkotott önkormányzati rendeletek elfogadott, kihirdetett példányait,
f) elfogadott szabályzatok aláírt, bélyegzett hiteles példányát,
g)33 a 12. § (2)-(3) bekezdésében foglalt nyilatkozatot a nyilvános vagy zárt ülésen való tárgyalásról.
(4) A jegyzőkönyv elkészítéséről az ülést követő 15 napon belül a jegyző gondoskodik.
(5)34
34. § (1) A Képviselő-testület nyílt üléséről készült jegyzőkönyvbe, a nyílt ülésen tárgyalt előterjesztésekbe, a zárt ülés személyi adatokat nem tartalmazó határozataiba, továbbá a zárt ülésen tárgyalt közérdekű adatokba, közérdekből nyilvános adatokba a választópolgárok betekintési jogát a jegyző a honlapon történő megjelenéssel biztosítja.
(2) A zárt ülés személyi adatokat nem tartalmazó határozatait, továbbá a zárt ülésen tárgyalt közérdekű adatokat, közérdekből nyilvános adatokat az állampolgárok a honlapon tekinthetik meg.
15. Közmeghallgatás, falugyűlés
35. § (1) A Képviselő-testület szükség szerint, de legalább évente egy alkalommal közmeghallgatást tart, melynek lefolytatására a Képviselő-testületi ülésre vonatkozó szabályok értelemszerűen irányadók.
(2) Közmeghallgatást kell tartani:
a) terület- és településfejlesztési koncepciók véleményezésére,
b) helyi építési szabályzat készítése, módosítása esetén,
c) terület-szervezési kérdések esetén,
d) 10 millió forint feletti önkormányzati vagyon értékesítésekor,
e) a Képviselő-testület döntése alapján.
(3) A közmeghallgatás meghívóját az ülés időpontja előtt legalább 5 nappal meg kell küldeni a 14. §- (2) bekezdésében meghatározottak részére, ezzel egyidőben a polgármester az önkormányzat hirdetőtábláján, valamint honlapján a meghívó közzétételével a lakosságot tájékoztatja.
(4) A közmeghallgatás napirendi pontjaira vonatkozó előterjesztések az önkormányzat honlapján, illetve személyesen ügyfélfogadási időben a polgármesteri hivatalban ismerhetők meg, amennyiben írásos előterjesztések készülnek.
(5)35 A közmeghallgatáson elhangzott kérdésekre lehetőleg azonnal válaszolni kell.
(6) A közmeghallgatáson a polgármester tájékoztatást ad közérdekű és aktuális településpolitikai kérdésekről, ezen belül a beruházásokról, az önkormányzat aktuális vagyoni helyzetéről.
(7)36 A képviselő-testület lehetőséget biztosít egyedi döntése alapján a közmeghallgatás online formában történő megtartására. Az online közmeghallgatás esetében a polgármester beszámolójáról készült felvétel az önkormányzat hivatalos honlapján, előre meghirdetett időpontban közzétételre kerül. Az online közmeghallgatás időpontjában a képviselő-testületnek jelen kell lennie, a határozatképességet az Mötv 54. §-ban foglaltak betartásával kell biztosítani.
(8) A polgármesteri beszámolóhoz biztosítani kell a honlapon a hozzászólás lehetőségét az online közmeghallgatás időpontjában.
(9) A felvetésekre amennyiben annak terjedelme nem haladja meg a három mondatot, az online felületeken kell választ adni. Részletesebb válaszadás esetén a kérdést feltevő részére kell írásban választ adni az (5) bekezdés szerint.
36. § (1)37 A Képviselő-testület, a lakosság, a helyi civil önszerveződő közösségek számára a lakosságot teljes egészében vagy egy-egy nagyobb közösséget érintő ügyben a döntés előkészítésébe történő bevonás céljából falugyűlést tarthat. Nagyobb közösségen kell érteni, közszolgáltatással érintett, vagy adott témában érintett lakóközösséget.
(2) A falugyűlést a polgármester hívja össze.
(3) A falugyűlés meghívóját az ülés időpontja előtt legalább 5 nappal meg kell küldeni a 14. § (2) bekezdésében meghatározottak részére.
(4) A falugyűlés időpontjáról, helyéről és témájáról szóló meghívót hirdetmény formájában közzé kell tenni a Közös Önkormányzati Hivatal Paszabi Kirendeltségének hirdető tábláján és a település hivatalos honlapján.
(5) A falugyűlés által megtárgyalt ügyekről állásfoglalást, valamint a felmerült kisebbségi véleményt a Képviselő-testület ülésén az ügyben hozandó döntéshozatalnál kell ismertetni.
A képviselő jogállása, vagyonnyilatkozata
16. A képviselő jogállása
37. § (1)38
(2) Az önkormányzati képviselők tiszteletdíjának, költségtérítésének megállapítására vonatkozó szabályokat, - amennyiben a képviselő-testület megállapítja - külön önkormányzati rendelet tartalmazza.
38. § (1) A képviselő a vele szemben fennálló összeférhetetlenségi okot köteles haladéktalanul bejelenteni Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottságnak.
(2)39
(3)40
(4) Az összeférhetetlenségi eljárás lefolytatása, az összeférhetetlenséggel kapcsolatos feladatok ellátása a Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottság feladata.
17. A képviselő vagyonnyilatkozata
39. § Az önkormányzati képviselő vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségeire vonatkozó szabályokat az Mötv. 39. §-a, a bizottságok nem képviselő tagja vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségeire vonatkozóan az egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségekről szóló 2007. évi CLII. törvény 5. § és 11. § (1)-(5) bekezdései tartalmazzák.
40. § A vagyonnyilatkozat tételének elmulasztása esetén annak benyújtásáig az Mötv. 39. § (2) bekezdésében foglalt jogkövetkezményeket kell alkalmazni.
41. § (1) A képviselők és hozzátartozóik vagyonnyilatkozatait a Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottság tartja nyilván.
(2) A bizottság nem képviselő-testületi tagja és hozzátartozói vagyonnyilatkozatát a Képviselő-testület Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottsága tartja nyilván.
42. § (1) A vagyonnyilatkozatokat a Hivatalban a titkárság veszi át, és igazolást állít ki az átvételről, illetve végzi a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos technikai tevékenységet. Az átadás-átvételi elismervényeket az átvevő részéről a jegyző írja alá.
(2) A képviselő, a képviselő-testület bizottsága nem képviselő tagja a saját és a hozzátartozói vagyonnyilatkozatait külön-külön borítékban adja át az átvételre jogosult hivatali dolgozónak.
(3) A képviselő a saját vagyonnyilatkozatát névvel ellátott nyílt, míg a hozzátartozói vagyonnyilatkozatokat névvel ellátott lezárt borítékban, a bizottság nem képviselő tagja a saját és hozzátartozói vagyonnyilatkozatát névvel ellátott lezárt borítékban adja át. Az átvételkor a képviselő hozzátartozója, a bizottság nem képviselő tagja és hozzátartozója borítékját a Hivatal körbélyegzőjével kell lebélyegezni, a leragasztott borítékokat a vagyonnyilatkozatot tevő a ragasztásnál a bélyegzőn aláírásával rögzíti.
(4) A (2)–(3) bekezdésben felsorolt vagyonnyilatkozatokat az egyéb iratoktól elkülönítetten kell kezelni, azokat a jegyző által kijelölt biztonsági zárral ellátott páncélszekrényben kell tárolni.
(5) A vagyonnyilatkozatokról, az ellenőrzési eljárásról, az ellenőrzés során a vagyonnyilatkozatokba történő betekintésről, valamint az átvételről, a vagyonnyilatkozatok visszaadásáról a Szervezeti és Működési Szabályzat 5. melléklete szerinti nyilvántartást, illetve igazolást kell kiállítani és vezetni.
Az Önkormányzat szervei, jogállásuk, feladataik
18. A Polgármester
43. § (1) A Polgármester tisztségét főállásban látja el.
(2) A főállású Polgármester munkarendje:
a) hétfőtől csütörtökig 7.30 órától 16.00 óráig,
b) pénteken 7.30 órától 13.30 óráig.
(3)41
(4) A Polgármester minden héten kedden és pénteken 8.00 órától 12.00 óráig ügyfélfogadást tart.
(5)42 A polgármester:
a) segíti a képviselők munkáját, irányítja és összehangolja a Képviselő-testület működését,
b) irányítja az alpolgármester munkáját, biztosítja a vezetés egységét, az alpolgármester részére rendszeres tájékoztatást nyújt, meghatározza az időszerű feladatokat és tevékenységéről beszámoltatja őt,
c) a helyi újság, a honlap és egyéb fórumok útján rendszeresen tájékoztatja a lakosságot az önkormányzat munkájáról,
d) kapcsolatot tart az önszerveződő közösségek, helyi szervezetek, karitatív és egyéb társadalmi szervek, egyesületek vezetőivel.
44. § (1) A Polgármester a képviselő-testület határozatképtelensége, vagy határozathozatal hiánya miatt az Mötv. 42. §-aiban meghatározott ügyek kivételével minden testületi hatáskörbe tartozó ügyben döntést hozhat, melyről a képviselő-testületet soron következő ülésén tájékoztatni köteles.
(2) A Polgármester a képviselő-testület utólagos tájékoztatása mellett az Mötv. 42. §-ban meghatározott ügyek kivételével a képviselő-testület hatáskörébe tartozó, két ülés közötti időszakban felmerülő halaszthatatlan önkormányzati ügyekben dönthet. Halaszthatatlan önkormányzati ügynek minősül az az ügy, melynek tárgyában a döntés elmaradása a kötelező önkormányzati feladatok ellátását, vagy a képviselő-testület határozatának végrehajtását veszélyeztetné.
(3) A Képviselő-testület felhatalmazza a Polgármestert, hogy az önkormányzati feladatok ellátásának folyamatos és hatékony biztosítása érdekében, az éves költségvetésben biztosított előirányzatokon belül 1.000.000 Ft összegig kötelezettséget vállaljon. Az ilyen kötelezettségvállalásról a polgármester a Képviselő-testület legközelebbi ülésén beszámol.
(4)43
19. Az Alpolgármester
45. § (1) A képviselő-testület tagjai közül az Mötv. 74. §-ában foglaltak figyelembevételével egy fő alpolgármestert választ, aki társadalmi megbízatásban látja el tisztségét.
(2)44
(3)45 Az alpolgármester részére hivatali munkarendet a képviselő-testület nem állapít meg.
(4) Az alpolgármester minden hónap harmadik szerdáján 15.00 órától 16.00 óráig ügyfélfogadást tart.
20. A Képviselő-testület bizottságai
46. § (1)46 A Képviselő-testület döntéseinek előkészítésére, illetve a döntések végrehajtásának ellenőrzésére állandó bizottságokat hoz, ideiglenes bizottságokat hozhat létre.
(2) A képviselő-testület az alábbi állandó bizottságokat hozza létre:
a)47 3 fős Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottság - 3 fő képviselő-testületi tag -,
b)48 3 fős Paszabi Települési Értéktár Bizottság - 2 fő képviselő-testületi tag, egy fő nem képviselő-testületi tag -.
(3)49 A bizottságok feladat és hatásköreit a rendelet 6. melléklete tartalmazza.
(4)50 A bizottság elnökének és tagjainak névsorát a rendelet 7. melléklete tartalmazza.
47. § (1) A bizottság a Képviselő-testület alakuló ülését követő 60 napon belül elkészíti ügyrendjét, melyet a Képviselő-testület hagy jóvá.
(2) Az ügyrend tartalmazza
a) az ülés összehívására, vezetésére,
b) a meghívottak körére,
c) a napirendi pontok elfogadására, tárgyalására,
d) a döntéshozatalra,
e) a bizottsági ülések jegyzőkönyvének elkészítésére,
f) a bizottság működésére
vonatkozó szabályokat.
(3) A bizottságok ügyviteli teendőinek ellátását a Közös Önkormányzati Hivatal Kirendeltsége biztosítja.
21. A Közös Önkormányzati Hivatal
48. § (1) A Közös Önkormányzati Hivatal munkáját a Képviselő-testületek határozataival jóváhagyott Szervezeti és Működési Szabályzatában foglaltak szerint látja el.
(2)51
(3) A Közös Önkormányzati Hivatal szervezeti egységei:
a) Igazgatási Csoport
b) Vagyongazdálkodási Csoport.
(4) A Közös Önkormányzati Hivatal dolgozói munkaköri leírásuknak, a jogszabályoknak, a belső szabályzatoknak megfelelően és a kapott utasítások szerin látják el feladataikat.
22. A Jegyző
49. § (1)52
(2)53 A jegyzői tisztség betöltetlensége, illetve tartós akadályoztatása esetére a jegyzői feladatok ellátásának módja, hogy a polgármester a jegyzői feladatok ellátásáról a Hivatalban a jegyzői képesítésre vonatkozó előírásoknak megfelelő személy megbízásáról gondoskodik. Eseti jelleggel a feladatok ellátásával a Vagyongazdálkodási csoportvezetőt bízza meg.
(3) Tartós akadályoztatásnak minősül a 15 munkanapot meghaladó távollét.
(4)54 A Jegyző feladatait részletesen a Gávavencsellői Közös Önkormányzati Hivatal Szervezeti és Működési Szabályzata tartalmazza. A Jegyző részére magasabb szintű jogszabály feladatot állapíthat meg.
(5) A Jegyző hatáskörébe utalt önkormányzati és önkormányzati hatósági ügyek felsorolását a rendelet 6. melléklete tartalmazza.
(6)55
(7) A jegyző minden héten kedden 8.00 óra és 12.00 óra között ügyfélfogadást tart.
Nemzetiségi önkormányzatok, nemzetközi kapcsolatok
23. Együttműködés a nemzetiségi önkormányzatokkal
50. § (1) A Képviselő-testület a nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény (a továbbiakban: Njtv) 80. § (2) bekezdése szerint a településen működő települési nemzetiségi önkormányzattal helyiséghasználatra, feladatellátásra, valamint további feltételek biztosítására megállapodást köt.
(2) A Képviselő-testület az Njtv-vel összhangban az alábbi működési feltételeket biztosítja a települési roma nemzetiségi önkormányzat számára:
a) az ülések megtartásához a nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény 80. § (1) bekezdés a) pontja szerinti helyiséget,
b) a nemzetiségi önkormányzat adminisztratív feladatainak ellátását: meghívó, előterjesztések, jegyzőkönyv elkészítése, levelezések,
c) testületi anyagok, meghívók postázási feladatainak biztosítása, helyben történő kihordással,
d) a testületi ülések előkészítésével, a meghívók, előterjesztések, testületi ülések jegyzőkönyveinek elkészítésével, a hivatalos levelezés előkészítésével, döntés előkészítéssel, nyilvántartással, sokszorosítással, iratkezeléssel, postázással kapcsolatos feladatok,
e) pénzügyi, számviteli, gazdálkodási, nyilvántartási és iratkezelési feladatok ellátása,
f) a helyi nemzetiségi önkormányzatok működéséhez, ülésének megtartásához a hivatalban lévő helyiséget,
g) a helyi nemzetiségi önkormányzatok kulturális, művészeti, hagyományőrző rendezvényeinek megszervezéséhez és lebonyolításához az önkormányzat tulajdonában álló tárgyi, technikai eszközöket, amennyiben azok szabadon rendelkezésre állnak, és nincsenek az önkormányzat, vagy intézménye használatában.
(3) A települési önkormányzat olyan előterjesztései esetében, melyek a nemzetiségi önkormányzat jogszabályban meghatározott véleményét követelik meg, a véleményt a Jegyző kéri ki a döntés meghozatala előtt.
(4) A települési önkormányzat olyan előterjesztései esetében, melyek a nemzetiségi önkormányzat jogszabályban meghatározott egyetértési jogát követelik meg, az egyetértési jog gyakorlására a Jegyző kéri fel a nemzetiségi önkormányzatot a jogszabályban meghatározott határidő figyelembevételével.
24. Nemzetközi kapcsolatok
51. § (1) Testvér-települési kapcsolatok kialakításáról és feltételeiről a Képviselő-testület dönt.
(2) Nemzetközi kapcsolat kialakítása céljából külföldi partnerrel a polgármester, vagy az általa megbízott személy jogosult tárgyalni.
Az önkormányzat vagyongazdálkodása
25. Az önkormányzat vagyona
52. § (1) Az önkormányzat törzsvagyonát, ezen belül forgalomképtelen, a korlátozottan forgalomképes vagyontárgyakkal, az üzleti vagyonnal, valamint a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű nemzeti vagyonnal való gazdálkodás előírásait, és a tulajdonosi jogok gyakorlásának módját külön önkormányzati rendelet állapítja meg.
(2) Az önkormányzati tulajdonba tartozó vagyonelemekről a Jegyző önkormányzati vagyonnyilvántartást vezet.
(3) Az önkormányzati vagyonkataszter vezetésére az Mötv. 110. §-a, valamint a nemzeti vagyonról szóló törvény rendelkezései az irányadóak.
53. § (1) Az önkormányzat a vagyonáról folyamatosan elszámol.
(2) Az évente megtartandó közmeghallgatáson a polgármester tájékoztatást ad az önkormányzat vagyoni helyzetéről.
26. Az önkormányzat gazdálkodása
54. § Az önkormányzat gazdálkodására az államháztartási törvényben, végrehajtási rendeletében foglaltak és az Mötv. 111-116. §-ai az irányadóak.
55. § (1) A költségvetésről szóló előterjesztést és rendelet-tervezetet minden bizottság megtárgyalja.
(2)56 A jegyző a költségvetési rendelet-tervezetet a költségvetési szervek vezetőivel egyezteti. Az egyeztetés eredményét jegyzőkönyvben kell rögzíteni, mely eredményeket a képviselő-testület és a bizottságok ülésén be kell mutatni a költségvetés-tervezet tárgyalásakor abból a célból, hogy annak tartalmát a képviselő-testület és bizottságai megismerhessék.
56. § (1) A gazdasági-fejlesztési program végrehajtásáról a polgármester évente beszámol a képviselő-testületnek.
(2) A ciklus végén az öt éves gazdasági program végrehajtásáról összefoglaló beszámoló készül, melyet a polgármester a képviselő-testület elé terjeszt utolsó rendes ülésén.
57. § (1) Az önkormányzat és intézményei gazdálkodási feladatait a Közös Önkormányzati Hivatal látja el.
(2) Az önkormányzat költségvetési, a költségvetés teljesítési és szakmai tevékenységének bemutatására, értékelésére vonatkozó adatainak jogszabályban meghatározott körét a Jegyző évente a honlapon történő megjelentetéssel közzéteszi.
27. Az önkormányzat gazdálkodásának ellenőrzése
58. § (1) Az önkormányzat belső pénzügyi ellenőrzéséről a Jegyző gondoskodik a külön jogszabályok szerint előírt belső ellenőrzés és vezetői ellenőrzés útján.
(2)57
(3)58
59. §59 A Képviselő-testület az önkormányzat vagyongazdálkodásával kapcsolatos szabályokat az önkormányzat vagyonáról és a vagyongazdálkodás szabályairól szóló önkormányzati rendeletben állapítja meg.
ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
60. § Hatályát veszti a SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATÁRÓL című 2/2020 (I.22.) önkormányzati rendelet.
61. § Ez a rendelet 2024. október 8-án 13 óra 30 perckor lép hatályba.
1. melléklet a 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelethez
1. Paszab Község Önkormányzata államháztartási szakágazati besorolása:
2. Az alaptevékenységek kormányzati funkció szerinti megjelölése:
2.1. 011130 Önkormányzatok és önkormányzati hivatalok jogalkotó és általános igazgatási tevékenysége
2.2. 013320 Köztemető-fenntartása és –működtetése
2.3. 013330 Pályázat- és támogatáskezelés, ellenőrzés
2.4. 013350 Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok
2.5. 013360 Más szerv részére végzett pénzügyi-gazdálkodási, üzemeltetési, egyéb szolgáltatások
2.6. 016010 Országgyűlési, önkormányzati és európai parlamenti képviselőválasztásokhoz kapcsolódó tevékenységek
2.7. 016020 Országos és helyi népszavazással kapcsolatos tevékenységek
2.8. 041233 Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás
2.9. 041237 Közfoglalkoztatási mintaprogram
2.10. 042130 Növénytermesztés, állattenyésztés és kapcsolódó szolgáltatások
2.11. 045160 Közutak, hidak, alagutak üzemeltetése, fenntartása,
2.12. 047410 Ár- és belvízvédelemmel összefüggő tevékenységek
2.13. 051030 Nem veszélyes (települési) hulladék vegyes (ömlesztett) begyűjtése, szállítása, átrakása
2.14. 062020 Településfejlesztési projektek és támogatásuk
2.15. 063020 Víztermelés, -kezelés, -ellátás
2.16. 064010 Közvilágítás
2.17. 066010 Zöldterület-kezelés
2.18. 066020 Város-, községgazdálkodási egyéb szolgáltatások
2.19. 072111 Háziorvosi alapellátás
2.20. 072112 Háziorvosi ügyeleti ellátás
2.21. 074031 Család és nővédelmi egészségügyi gondozás
2.22. 074032 Ifjúság-egészségügyi gondozás
2.23. 074040 Fertőző megbetegedések megelőzése, járványügyi ellátás
2.24. 082030 Művészeti tevékenység (kivéve színház)
2.25. 082044 Könyvtári szolgáltatások
2.26. 082091 Közművelődés – közösségi és társadalmi részvétel fejlesztése
2.27. 082092 Közművelődés – hagyományos közösségi kulturális értékek gondozása
2.28. 104037 Intézményen kívüli gyermekétkeztetés
2.29. 106020 Lakásfenntartással, lakhatással összefüggő ellátások
2. melléklet a 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelethez
1. Non-profit (civil) szervek és egyesületek támogatása
2. Sportszervezetek támogatása
3. Helyi újság kiadása
4. Elismerő címek, kitüntetések adományozása
5. „Tiszta, rendezett porta” elismerés adományozása
6. Paszabi Szőttesház üzemeltetése
7. Települési Értéktár Bizottság működtetése
3. melléklet a 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelethez
1. Polgármester: Tajthy Péter
2. Képviselők:
2.1. Biró Miklós
2.2. Dr. Sózer-Pápai János
2.3. Szemők Valéria
2.4. Szuhi Sándor
2.5. Tarjányi Tibor
2.6. Tűrk Ferencné
4. melléklet a 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelethez
1. Valamennyi ülésre tanácskozási joggal meghívottak:
1.1. Járási Hivatal vezetője
1.2. a nemzetiségi önkormányzat elnöke
2. A tárgyalt napirendnél való érintettség esetén tanácskozási joggal meghívott
2.1. beszámoló, tájékoztató előterjesztője,
2.2. a napirendi pontokban érintett önkormányzati fenntartásban lévő intézmények vezetői,
2.3. a Közös Önkormányzati Hivatal pénzügyi ügyintézője,
2.4. a Közös Önkormányzati Hivatal adóügyi ügyintézője,
2.5. a bizottságok nem képviselő-testületi tagjai,
2.6.60 az érintett személy(ek) a 14. § (4) bekezdés betartásával
3. Részvételi joggal meghívottak:
4. Tevékenységi körüket érintően tanácskozási joggal a Képviselő-testület és Bizottságai üléseire meghívandó helyi önszerveződő közösségek képviselői:
4.1. Akácvirág Nyugdíjas Egyesület
4.2. Paszab Község Polgárőr Egyesülete
5. melléklet a 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelethez
1. NYILVÁNTARTÁS Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testületének tagjai és bizottságok nem képviselő tagjai által leadott vagyonnyilatkozatokról ……….. év
Sorszám |
Képviselő neve |
Hozzátartozó neve |
Nyilvántartási szám |
Átvétel időpontja |
---|---|---|---|---|
2. NYILVÁNTARTÁS Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testületének tagjai vagyonnyilatkozat ellenőrzési eljárásáról
2.1. Vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárást kezdeményező
2.1.1. Neve: ................................................................................................
2.1.2. Címe: ...............................................................................................
2.2. Az eljárás kezdeményezésének időpontja:.......................................
2.3. Az eljárásban érintett képviselő:......................................................
2.4. A vagyonnyilatkozat kifogásolt része:..................................................
2.5. A 4.) pont megjelölésének hiányában a hiánypótlás időpontja:.......
2.6. Az érintett tájékoztatásának időpontja a bejelentésről:....................
2.7. Azonosító adatok átadásának időpontja a Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottság részére: ..................................
2.8. A Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottság ülésének időpontja:...........................................................................
2.9. Az eljárás eredménye:
2.9.1. bejelentés elutasítva, mert
2.9.1.1. - nyilvánvalóan alaptalan,
2.9.1.2. - hiánypótlást nem vagy nem megfelelően teljesítette,
2.9.1.3. - az ismételt kezdeményezés új tényállást nem tartalmaz.
2.9.2. a bejelentés alapján az ügyrendi bizottság megállapításai:.....................................................................................
2.10. Azonosító adatok törlésének időpontja:..........................................
2.11. A Képviselő-testület tájékoztatásának időpontja a kezdeményezésről: ............................................................................
3. Nyilvántartás Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testületének tagjai vagyonnyilatkozataiba történő betekintésről
Betekintő személy neve |
Aláírása |
Betekintés ideje |
megjegyzés |
---|---|---|---|
4.61 IGAZOLÁS Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testülete tagja/polgármester/bizottság nem képviselő tagja vagyonnyilatkozat átvételéről
4.1.62 Alulírott vagyonnyilatkozat tételre kötelezett polgármester/önkormányzati képviselő/bizottság nem képviselő tagja az alábbi vagyonnyilatkozatot(kat) adom át:
4.1.1.63 polgármester/önkormányzati képviselő /bizottság nem képviselő tagja
4.1.2. házastárs/élettárs
4.1.3. gyermek
4.1.4. gyermek
4.1.5. gyermek
4.2. Paszab,
Polgármester/önkormányzati képviselő/ |
Átvevő |
5.65 IGAZOLÁS Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testülete tagja/polgármester/bizottság nem képviselő tagja Vagyonnyilatkozat visszaadásáról
5.1.66 Alulírott vagyonnyilatkozat tételre kötelezett polgármester/önkormányzati képviselő/bizottság nem képviselő tagja az alábbi hozzátartozói vagyonnyilatkozatot(kat) veszem át:
5.1.1. házastárs/élettárs
5.1.2. gyermek
5.1.3. gyermek
5.1.4. gyermek
5.2. Paszab,
polgármester/önkormányzati képviselő/ |
Átvevő köztisztviselő |
6.68 IGAZOLÁS Paszab Község Önkormányzat Képviselő-testülete tagja/polgármester/bizottság nem képviselő tagja Vagyonnyilatkozat visszaadásáról
6.1.69 Alulírott polgármesterként/önkormányzati képviselőként/bizottság nem képviselő tagjaként vagyonnyilatkozat tételre kötelezett, mandátumom megszűnése miatt az alábbi vagyonnyilatkozatot(kat) veszem át:
6.1.1.70 polgármester/önkormányzati képviselő/ bizottság nem képviselő tagja
6.1.2. házastárs/élettárs
6.1.3. gyermek
6.1.4. gyermek
6.1.5. gyermek
6.2. Paszab,
polgármester/önkormányzati képviselő/ |
Átvevő köztisztviselő |
6. melléklet a 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelethez
1. Bizottság feladat- és hatásköre:
1.1. Nyilvántartja és ellenőrzi a képviselők és bizottságok nem képviselő tagjai, valamint a képviselőkkel és a bizottságok nem képviselő tagjaival közös háztartásban élő házas- vagy élettárs, valamint gyermek vagyonnyilatkozatát.
1.2.72 Lefolytatja a képviselő-testület tagjai, valamint a bizottságok nem képviselő tagjaival szemben felmerült összeférhetetlenség esetén a 38. § szerinti eljárást.
1.3. Települési Értéktár Bizottság
1.3.1. A Települési Értéktár Bizottság feladatát a Képviselő-testület által elfogadott Szervezeti és Működési Szabályzatban foglaltak szerint végzi.
1.3.2.73 Feladata a településen fellelhető települési értékek értéktárba történő felvételével kapcsolatos eljárás lefolytatása, a felvett értékekről szóló kimutatás közzététele.
2. A polgármesterre átruházott feladat- és hatáskörök:
2.1. közfoglalkoztatással kapcsolatos munkáltatói jogok gyakorlása, a képviselő-testület felé évi két alkalommal a közmunkaprogramoktól szóló pénzügyi és szakmai tájékoztatási kötelezettséggel,
2.2. tulajdonosi hozzájárulás megadása,
2.3. a település címere használatának engedélyezése,
2.4.74 a nem kizárólagos önkormányzati tulajdonú gazdasági és nonprofit társaságban, társulásban az önkormányzat képviselete,
2.5. az önkormányzat költségvetését terhelő pénzügyi, vagyoni kötelezettséget megállapító döntés meghozatala 1.000.000 Ft értékhatárig, a képviselő-testület felé soron következő ülésen történő tájékoztatási kötelezettséggel,
2.6.75
2.7.76 döntés a települési támogatásokról szóló önkormányzati rendeletben a polgármester hatáskörébe utalt ügyekben: a rendkívüli települési támogatás, a lakásfenntartási kiadások támogatása, a temetési költségekhez biztosított települési támogatás, gyógyszertámogatás, egyszeri tanszertámogatás, egyszeri élelmiszercsomag támogatás és a köztemetés,
2.8. Tiszta,rendezett porta pályázat meghirdetése,
3. A jegyzőre átruházott feladat és hatáskörök
3.1. az önkormányzati vagyont érintő hatósági eljárásban a nyilatkozattételi jog, a közigazgatási és bírósági eljárásban az ügyféljog gyakorlása személyesen, vagy az általa megbízott személy útján,
3.2. az önkormányzat talajterhelési díjról szóló önkormányzati rendeletében foglalt, a talajterhelési díj megfizetésére 50 %-os díjfizetési kedvezmény megállapítása tárgyában,
3.3.77 a közterületek elnevezéséről és a házszám-megállapítás szabályairól szóló önkormányzati rendeletben foglalt hatáskörök gyakorlása: házszám-megállapítás kérelemre induló eljárás,
4.78 A Gávavencsellői Szociális Szolgáltatási Társulásra átruházott hatáskörök: A szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény szerinti szociális étkeztetés és házi segítségnyújtás szociális szolgáltatások biztosítása.
5.79 Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Települési Szilárdhulladék Gazdálkodási Társulásra átruházott hatáskör: Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13.§ 11. pontja helyi környezet és természetvédelem feladat ellátásához: A társult önkormányzatok közigazgatási területén, összehangolt fejlesztések, közös programok fejlesztése abból a célból, hogy a megyében korszerű, EU-konform, regionális hulladékgazdálkodási rendszert alakítsanak ki, mely magában foglalja a hulladék gyűjtését, válogatását, újrahasznosítását illetve a válogatási maradványok korszerű EU-szabályozásnak megfelelő lerakóban való elhelyezését. Ehhez kapcsolódó technikai és technológiai módszerek kialakítása az eszközök beszerzése, a szükséges beruházások megvalósítása, az illegális, vagy felhagyott hulladéklerakók rekultivációja.
6.80 Közép-Szabolcsi Egészségügyi Társulás Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13.§ (1) bekezdés 4. pontja: törvényben meghatározott kivételekkel az egészségügyi alapellátás, az egészséges életmód segítését célzó szolgáltatások; biztosítása.
7. melléklet a 11/2024. (X. 8.) önkormányzati rendelethez
1. Vagyonnyilatkozatot Nyilvántartó és Ellenőrző Bizottság
1.1.81 Elnök: Biró Miklós
1.2.82 Tagok:Tarjányi Tibor képviselő-testületi tag
2. Paszabi Települési Értéktár Bizottság
2.1.84 Elnök: Szemők Valéria
2.2.85 Tagok: Dr. Sózer-Pápai János képviselő-testületi tag
Az 1. § (4) bekezdés d) pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. § (4) bekezdés e) pontját a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.
Az 1. § (4) bekezdés f) pontját a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.
Az 1. § (4) bekezdés g) pontját a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.
Az 5. § (1) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.
A 6. § (1) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.
A 7. § a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.
A 8. § (1) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.
A 8. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 1. pontja hatályon kívül helyezte.
A 8. § (3) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 1. pontja hatályon kívül helyezte.
A 9. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 2. pontja hatályon kívül helyezte.
A 9. § (4) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 6. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 9. § (5) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 6. § (2) bekezdése iktatta be.
A 11. §-t a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 3. pontja hatályon kívül helyezte.
A 14. § (2) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.
A 14. § (3) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.
A 16. § (2) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 8. §-ával megállapított szöveg.
A 18. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 4. pontja hatályon kívül helyezte.
A 18. § (6) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.
A 19. § (6) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 5. pontja hatályon kívül helyezte.
A 20. § (4) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 10. §-ával megállapított szöveg.
A 25. § (1) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 6. pontja hatályon kívül helyezte.
A 28. § (4) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 11. §-ával megállapított szöveg.
A 28. § (5) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 7. pontja hatályon kívül helyezte.
A 29. § (1) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 12. §-ával megállapított szöveg.
A 29. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 8. pontja hatályon kívül helyezte.
A 30. § (1) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 9. pontja hatályon kívül helyezte.
A 31. § (1) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 10. pontja hatályon kívül helyezte.
A 31. § (4) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 13. §-ával megállapított szöveg.
A 32. § (1) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 11. pontja hatályon kívül helyezte.
A 32. § (4) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 24. § a) pontja szerint módosított szöveg.
A 32. § (5) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 12. pontja hatályon kívül helyezte.
A 33. § (3) bekezdés g) pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 14. §-ával megállapított szöveg.
A 33. § (5) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 13. pontja hatályon kívül helyezte.
A 35. § (5) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 15. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 35. § (7) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 15. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 36. § (1) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 16. §-ával megállapított szöveg.
A 37. § (1) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 14. pontja hatályon kívül helyezte.
A 38. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 15. pontja hatályon kívül helyezte.
A 38. § (3) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 15. pontja hatályon kívül helyezte.
A 43. § (3) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 16. pontja hatályon kívül helyezte.
A 43. § (5) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 17. §-ával megállapított szöveg.
A 44. § (4) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 17. pontja hatályon kívül helyezte.
A 45. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 18. pontja hatályon kívül helyezte.
A 45. § (3) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 18. §-ával megállapított szöveg.
A 46. § (1) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 19. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 46. § (2) bekezdés a) pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 24. § b) pontja szerint módosított szöveg.
A 46. § (2) bekezdés b) pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 24. § c) pontja szerint módosított szöveg.
A 46. § (3) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 19. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 46. § (4) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 19. § (3) bekezdése iktatta be.
A 48. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 19. pontja hatályon kívül helyezte.
A 49. § (1) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 20. pontja hatályon kívül helyezte.
A 49. § (2) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 20. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 49. § (4) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 20. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 49. § (6) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 21. pontja hatályon kívül helyezte.
Az 55. § (2) bekezdése a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 21. §-ával megállapított szöveg.
Az 58. § (2) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 22. pontja hatályon kívül helyezte.
Az 58. § (3) bekezdését a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 22. pontja hatályon kívül helyezte.
Az 59. § a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 22. §-ával megállapított szöveg.
A 4. melléklet 2.6. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. melléklet 4. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 1. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 4.1. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 2. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 4.1.1. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 3. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 4.2. pontjában foglalt táblázat „Polgármester/önkormányzati képviselő/ bizottság nem képviselő tagja” sor 1. mezője a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 4. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 5. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 5. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 5.1. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 6. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 5.2. pontjában foglalt táblázat „polgármester/önkormányzati képviselő/ bizottság nem képviselő tagja” sor 1. mezője a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 7. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 6. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 8. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 6.1. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 9. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 6.1.1. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 10. pontja szerint módosított szöveg.
Az 5. melléklet 6.2. pontjában foglalt táblázat „polgármester/önkormányzati képviselő/ bizottság nem képviselő tagja” sor 1. mezője a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 11. pontja szerint módosított szöveg.
A 6. melléklet 1.2. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. melléklet 1.3.2. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. melléklet 2.4. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. melléklet 2.6. pontját a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 25. § 23. pontja hatályon kívül helyezte.
A 6. melléklet 2.7. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. melléklet 3.3. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. melléklet 4. pontját a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdése iktatta be.
A 6. melléklet 5. pontját a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdése iktatta be.
A 6. melléklet 6. pontját a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 14.) önkormányzati rendelete 23. § (2) bekezdése iktatta be.
A 7. melléklet 1.1. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 12. pontja szerint módosított szöveg.
A 7. melléklet 1.2. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 13. pontja szerint módosított szöveg.
A 7. melléklet 1.2. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 14. pontja szerint módosított szöveg.
A 7. melléklet 2.1. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 15. pontja szerint módosított szöveg.
A 7. melléklet 2.2. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 16. pontja szerint módosított szöveg.
A 7. melléklet 2.2. pontja a Paszab Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2024. (X. 22.) önkormányzati rendelete 1. § 17. pontja szerint módosított szöveg.