Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 4/2006 (II.24.) önkormányzati rendelete

a távhőszolgáltatási díjak megállapításáról és alkalmazásáról, valamint a távhőszolgáltatás egyes kérdéseiről

Hatályos: 2008. 07. 01- 2008. 09. 30


Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése az 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében, az 1990. évi LXXXVII. törvényben, a 2005. évi XVIII. törvény (a továbbiakban: Tszt.) 6. §-a, valamint a 157/2005. (VIII. 15.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Tszt. vhr.) alapján a távhőszolgáltatási díjak megállapításáról és alkalmazásáról valamint a távhőszolgáltatás egyes kérdéseiről a következő rendeletet alkotja:



I. FEJEZET

Általános rendelkezések

A rendelet hatálya

1. §


A rendelet hatálya kiterjed Debrecen Megyei Jogú Város közigazgatási területén lévő felhasználási helyeket távhővel ellátó közüzemre (a továbbiakban: távhőszolgáltató), valamint a távhőszolgáltatást igénybe vevő felhasználókra és díjfizetőkre.

Általános szabályok

2. §


A Tszt., és a jelen rendelet alkalmazása szempontjából:


a)   Az alapdíj a távhőszolgáltatás folyamatos igénybevételének lehetőségéért és a távhőszolgáltatás igénybevételéért fizetendő, 1 MW-ra megállapított éves díj, vagy lakossági használati melegvíz- készítés esetén 1 lakás egységre megállapított havi díj.


b)   A hődíj a felhasználó által vételezett (felhasznált) hőmennyiség után fizetendő, 1 GJ-ra megállapított díj.


c)   Lakossági (háztartási) célú távhőszolgáltatási díjat kell alkalmazni a távhőszolgáltatással ellátott lakásra, valamint a lakóépületben és a lakást is magában foglaló vegyes célra használt épületben lévő, a lakások rendeltetésszerű használatára szolgáló és e rendeltetésének megfelelően használt épületrészekre. A lakások rendeltetésszerű használatára szolgáló épületrészek különösen: a kapualj, a lépcsőház, a folyosó a mosókonyha, a szárítóhelyiség, a közös fürdőszoba, a közös mosdó, a közös WC, a gyermekkocsi- és kerékpártároló helyiség, a gépkocsi tároló, a központi berendezések helyiségei, a közös pince- és padlástér.


d)   Nem lakossági (háztartási) célú távhőszolgáltatási díjat kell alkalmazni a c) pont hatálya alá nem tartozó, távhőszolgáltatással ellátott épületekre, épületrészekre.


  1. Vitás esetben azt, hogy az épület vagy az épületrész a c), vagy az d) pont hatálya alá tartozik-e, a távhőszolgáltató a felhasználó által beszerzett hiteles tulajdoni lap, használatbavételi engedély vagy az építésügyi hatóság által kiadott hatósági bizonyítvány alapján állapítja meg.


3. §


A rendeletben hivatkozott jogszabályok és a rendelet alkalmazásában


a)   a hőközpont alkotórészének minősülnek a hőközponthoz tartozó technológiai berendezések: a jelző-, ellenőrző-, tágulási-, biztonsági vezetékek és a tágulási tartály,


b)   a felhasználó és a távhőszolgáltató közötti jogviszonyban külön-külön felhasználónak kell tekinteni azt a felhasználót, amelynek távhővel való ellátása több különböző felhasználási helyen valósul meg.


Felhasználói közösség

4. §


(1)     Az egy hőátadó egységről ellátott épület(ek)ben lévő épületrészek (lakások és a nem lakás céljára szolgáló helyiségek) tulajdonosai, bérlői, használói összessége alkot egy felhasználói közösséget. A felhasználói közösség, vagy annak tagjai díjfizetésre kötelezettek.


(2)     A felhasználói közösségnek megbízottat kell felhatalmaznia a távhőszolgáltató felé történő képviseletre:


a)      a szerződéskötés,

b)      a szerződésmódosítás,

c)      a szolgáltatási paraméterek igénylése,

d)      a távhőszolgáltatás megkezdése vagy befejezése,

e)      a vételezett távhő díja szétosztási módjának meghatározása, illetve megváltoztatása céljából.


(3)  Felhasználói közösség megbízottját – eltérő megállapodás hiányában – az egy hőátadó egységről ellátott díjfizetésre kötelezettek 50 %-a + 1 fő választja.


(4)  A felhasználói közösség megbízottja által a (2) bekezdésben foglalt kérdésekben hozott döntések és annak következményei érvényesek a felhasználói közösség minden tagjára.

Távhőszolgáltatási díj

 5. §


(1)     A távhőszolgáltatásért a felhasználó, illetőleg a díjfizető alapdíjat és hődíjat (a továbbiakban együtt: távhőszolgáltatási díj) köteles fizetni. A lakossági célú távhőszolgáltatásért az e rendelet 1. sz. mellékletében feltüntetett legmagasabb távhőszolgáltatási díjakat kell fizetni.


(2)     Ha több személy tulajdonában lévő, hőközponti mérés szerinti távhőszolgáltatásban részesülő épület távhőszolgáltatási díjait egy összegben egyenlítik ki, a felhasználó képviselője a távhőszolgáltató részére köteles írásban nyilatkozni a nem lakossági célú távhőellátásként igénybe vett távhőszolgáltatás arányáról. A nyilatkozatot a bejelentésben szereplő adatok változása esetén is meg kell tenni. A nyilatkozat tartalmáért a nyilatkozattevő felelősséggel tartozik. A nyilatkozat elmulasztása esetén – a nyilatkozat megtételét követő mérőleolvasás időpontjáig – a távhőszolgáltató jogosult a nem lakossági célú távhőszolgáltatási díjakat alkalmazni.


(3)     A távhőszolgáltatási díjak nem tartalmazzák a felhasználói berendezések feltöltéséhez, üzemeltetéséhez, továbbá a használati melegvíz-szolgáltatáshoz felhasznált közműves ivóvíz víz- és csatorna díját. A közműves ivóvíz megvásárlása, ha a vízmérő a felhasználó nevén van nyilvántartva az érintett ingatlan(ok) tulajdonosainak feladata, úgyszintén az ezzel kapcsolatos költségek szétosztása és elszámolása az egy szolgáltatói hőközponthoz tartozó ingatlanok tulajdonosai (tulajdonosi közösségei) között. Abban az esetben, ha a vízmérő a szolgáltató nevén van nyilvántartva a közműves ivóvíz megvásárlásával és elvezetésével, valamint a szétosztásával kapcsolatos költségeket a felhasználó a szolgáltatónak megtéríti.


(4)     A díjakat a távhőszolgáltató által kiállított számlán feltüntetett, a számla keltétől számított 8 naptári napnál nem rövidebb fizetési határidő lejártáig kell megfizetni.


  1. Amennyiben a vízfelmelegítéshez a közműves ivóvizet a szolgáltató bocsátja a felhasználó rendelkezésére, abban az esetben a víz- és csatornadíjat a távhőszolgáltató jogosult a felhasználónak, díjfizetőnek továbbszámláznia a használati melegvíz hődíjfizetésének módja szerint.


  1. Az (1) bekezdés szerint fizetendő díjakat, a 2.sz. mellékletben foglalt számítási előírások alkalmazásával kell megállapítani.

Az alapdíj alkalmazása és fizetése

6. §


(1) Az alapdíj


  1. lakossági felhasználók esetén az egy hőközpontról vagy hőfogadó állomásról egy elszámolási hőmennyiségmérőn keresztül vételező felhasználók (díjfizetők) összessége használatában álló helyiségekbe beépített hőleadók névleges hőteljesítményének (MW) összessége, illetve


  1. lakossági felhasználók esetén a használati melegvíz szolgáltatást igénybevevő lakásegységek száma


után naptári évre fizetendő éves díj (Ft/MW/év), vagy havonként fizetendő díj (Ft/db/hó).


(2)       Ha a Tszt. 44. § (1) bekezdésében foglaltaknak megfelelően díjszétosztás történik, továbbá épületrészenkénti mérés szerinti távhőszolgáltatás esetén (Tszt. 43. § (5) bekezdés) a díjfizető, illetőleg a felhasználó az alapdíjat a tulajdonát képező épületrészre légtérfogat-arányosan jutó hőteljesítmény (MW) után fizeti.


(3)   Amennyiben az (1) bekezdés szerinti távhőszolgáltatás


a)    csak fűtési célú, fűtési alapdíjat,  

b)    csak vízfelmelegítés-szolgáltatás célú, vízfelmelegítési alapdíjat,


       kell fizetni.


(4)       A távhőszolgáltatási díjfizetési kötelezettség szempontjából az ellátott épületrészen (lakáson, az egy önálló rendeltetési egységet képező, nem lakás céljára szolgáló helyiségeken), valamint a közös használatra szolgáló helyiségeken belül az egyes helyiségek ellátottsági különbsége nem vehető figyelembe.


(5) A felhasználó, illetőleg a díjfizető az alapdíj 1/12 részét a tárgyhónapban, a hó első napját követően, előre fizeti a távhőszolgáltatónak.


(6) Ha a felhasználó tulajdonában vagy kezelésében lévő felhasználói berendezések hibája vagy alkalmatlansága miatt nem teljesíthető a szolgáltatás, a felhasználónak az adott szolgáltatásra vonatkozó alapdíjat meg kell fizetnie.


(7) Ha a felhasználó év közben köt vagy mond fel általános közüzemi szerződést, a szerződéskötés, illetőleg felmondás évében a naptári évre számított alapdíjnak csak az arányos részét kell megfizetnie.


(8) A felhasználó a közüzemi szerződésben meghatározott hőteljesítménynek megfelelő éves alapdíját akkor is köteles a távhőszolgáltató részére megfizetni, ha távhőt nem vételezett. Meg kell fizetni az alapdíjat akkor is, ha a távhőszolgáltató a Tszt. 51. § (3) bekezdésének a) és b) pontjaiban szabályozott jogaival élve a távhőszolgáltatást felfüggesztette, továbbá a szerződés megszűnéséig abban az esetben is, ha a távhőszolgáltató a közüzemi szerződést a Tszt. 38. § (7) bekezdése alapján felmondta.

A hődíj elszámolása és fizetése hőközponti mérés szerinti távhőszolgáltatás esetén

7. §


(1) A hődíjat a közüzemi szerződés szerinti lakossági felhasználó az ellátását szolgáló hőközpontban felszerelt, a távhőszolgáltató tulajdonában lévő hitelesített hőmennyiség-mérővel mért hőmennyiség után, a hőmennyiségmérők leolvasására és az elszámoló számla benyújtását követően - melyre egyéb megállapodás hiányában évente egy alkalommal kerül sor - fizeti. A közbenső időszakban a távhőszolgáltató részszámlázásos módszert alkalmaz, részfizetésként a felhasználói közösség tervezett hőfelhasználásának megfelelő éves hőmennyiség hődíjának arányos részét fizetik, havonta.


(2) Ha a felhasználói közösség a távhőszolgáltatási díj díjfizetők közötti szétosztását nem kéri, a hőközpontban mért fogyasztás hődíját egy összegben fizeti.


(3) Ha a felhasználói közösség a távhőszolgáltatási díj díjfizetők közötti szétosztását kéri, a hőközpontban mért fogyasztás hődíját a felhasználó (megbízottja) és a távhőszolgáltató közötti megállapodásban foglalt szétosztási arányoknak megfelelően, megállapodás hiányában az épületben lévő épületrészek légtérfogata (légm3) arányában kell a díjfizetőknek megfizetni.


(4) A (3) bekezdés esetén a felhasználói közösség megbízottja kezdeményezheti a távhőszolgáltatónál a hődíj szétosztási arányainak megváltoztatását, a távhőszolgáltató a módosított (új) arányok szerinti szétosztást legkésőbb a bejelentés hónapját követő második hónaptól kezdődően teljesíti.


(5) Ha a felhasználó ellátása a távhőszolgáltató tulajdonában lévő hőközpontból történik, hőközponti hőmennyiségmérés szerinti távhőszolgáltatás esetén a távhőszolgáltató a hőközpontban mért hőmennyiségből a (6) bekezdésben foglaltak szerint külön-külön határozza meg és elkülönítve számlázza a fűtési célra és a használati melegvíz-szolgáltatási célra felhasznált hőmennyiséget. Az így meghatározott hőmennyiségeket a távhőszolgáltató a felhasználó igényének megfelelően a (2) vagy a (3) bekezdés alapján számolja el.


(6) A távhőszolgáltató a fűtési célú és a használati melegvíz-készítés céljára felhasznált hőmennyiséget – minden olyan hónapban, amikor fűtési- és használati melegvíz-szolgáltatási célú hőfelhasználás egyaránt történik – külön-külön köteles meghatározni és számlázni a TKSZ. 18.2.1. és 18.3.4. pontjai szerint. Csak fűtési- vagy csak használati melegvíz-szolgáltatási célú távhőszolgáltatás esetén a hőközpontban mért hőmennyiség azonos az adott szolgáltatási célra felhasznált – a TKSZ. 18.2.1., illetve a 18.3.4. pontjai szerint megállapított – hőmennyiséggel.


(7) Ha a felhasználói közösség megbízottja a fűtésre és a használati melegvíz-készítéshez felhasznált hőmennyiség szétosztására nem közöl külön-külön arányokat, a távhőszolgáltató mindkét hőmennyiség szétosztására a megadott arányt alkalmazza.


(8) A (3) bekezdés szerinti díjszétosztás esetén az épületrészre vonatkozóan a felhasználói közösség megbízottja által megadott, ennek hiányában a megállapított díjszétosztási arányt, illetőleg arányokat a távhőszolgáltató köteles a számlán feltüntetni.


(9) A közüzemi szerződésről, annak a díjszétosztás módjára, arányaira vonatkozó rendelkezéseiről és ezek változásáról a felhasználói közösség megbízottja köteles a díjfizetőket tájékoztatni. A díjfizető kérésére a távhőszolgáltató ügyfélszolgálata köteles a közüzemi szerződésről, a díjszétosztás módjáról és az adott díjfizetőre vonatkozó díjszétosztási arányról a díjfizetőnek tájékoztatást adni.


A hődíj elszámolása és fizetése épületrészenkénti mérés  szerinti távhőszolgáltatás esetén

8. §


  1. A hődíjat az egyes épületrészekben felszerelt hiteles hőmennyiségmérővel teljes körűen (a fűtési és a használati melegvíz-szolgáltatás célú hőmennyiségre kiterjedően) mért hőmennyiség után a (2) bekezdésben foglaltak szerint a felhasználó, a felhasználókat ellátó hőközpontban mért hőmennyiség, és az egyes épületrészekben mért hőmennyiségek összessége közötti különbözet után a tulajdonosi közösség a (3) bekezdésben foglaltak szerint fizeti.


  1.  A hőmennyiségmérők leolvasására és az elszámoló számla benyújtására évente egy alkalommal kerül sor. A közbenső időszakban a távhőszolgáltató részszámlázásos módszert alkalmaz. Az épületrészek felhasználói részfizetésként havonta, a felhasználói közösség tervezett hőfelhasználásnak megfelelő éves hőmennyiség hődíjának arányos részét fizetik.


  1.  A hőközpontban mért hőmennyiség és az épületrészekben mért hőmennyiségek összessége közötti különbözet hődíját a (2) bekezdés szerinti elszámoló számlákkal egyidejűleg kibocsátott számla alapján, a TKSZ. 20.2. pontjában foglaltaknak megfelelően az épület tulajdonosának, illetve a tulajdonosi közösségnek kell megfizetnie.


  1.  Az elszámoló számla alapját képező időszakban történt árváltozás esetén a távhőszolgáltató a hőfelhasználást és annak díját a számlán megosztja. Ennek alapja a felhasználóktól beszerzett, továbbá a hőközpontban leolvasott, az árváltozás időpontjának megfelelő mérőállás. Az új díjat az előbbi mérőállásokat követő hőfelhasználásra kell alkalmazni. Az elszámoló számlában az egy éves teljes időszakot kell elszámolni a közbenső mérőállás és az alkalmazandó árak figyelembe vételével.  Bejelentett mérőállás-adat hiányában a távhőszolgáltató az épületrész hőfelhasználását a hőközpontban mért hőfelhasználás arányai szerint osztja meg.


  1.  Felhasználó-változás esetén a korábbi és az új felhasználó a mérőállást és a változás időpontját közösen írásban rögzíti és 15 napon belül a távhőszolgáltató rendelkezésére bocsátja. Ennek alapján a távhőszolgáltató elszámoló számlát készít a korábbi felhasználó részére, legkésőbb a felhasználó-változás és a mérőleolvasási adat bejelentését követő második hónapban.


  1.  Ha az épületrészben elhelyezett hőmennyiségmérő adatainak leolvasása a felhasználó érdekkörében felmerült okból meghiúsul, a távhőszolgáltató jogosult az elszámolás alapját képező hőmennyiséget a TKSZ. 23.1. pontja szerint meghatározni.


  1.  Amennyiben az egy hőközpontból ellátott épületrészek valamelyikében nincs felszerelve hőmennyiségmérő, akkor az épületrészekben elhelyezett mellék hőmennyiségmérők mért értékeit 8% szekunder hálózati hőveszteséggel kell megnövelni.


Csatlakozási díj

9. §


[1](1) Új vagy növekvő távhőigénnyel jelentkező felhasználási hely tulajdonosától az igényének kielégítését szolgáló hőteljesítmény rendelkezésre állásához szükséges szolgáltatói tulajdonú berendezések létesítése, bővítése, átalakítása céljából a távhőszolgáltató csatlakozási díjat kérhet.


[2](2)      A csatlakozási díj magában foglalja a távhőtermelő és a távhőszolgáltató megállapodásában szereplő fejlesztési költségeket is.


(3)  A távhőszolgáltató üzletpolitikai okból eltekinthet a csatlakozási díj megfizetésétől, illetőleg annak összegét mérsékelheti.


[3](4)      A bejelentett új vagy növekvő távhőteljesítmény-igény kielégítésére, a fizetendő csatlakozási díj megfizetésére az igénybejelentőnek és a távhőszolgáltatónak egymással külön szerződést kell kötnie. 


(5)  A csatlakozási díj mértékét e rendelet 1. számú melléklete tartalmazza.



A díjtételek megváltoztatása


10. §


(1) Az energiahordozók árával összefüggő beszállítói árváltozás hatályba lépése esetén távhőszolgáltató jogosult kezdeményezni szolgáltatási díjtételeinek módosítását a 2.számú melléklet szerint.


(2) Az (1) bekezdésben nem érintett költségváltozások miatti szolgáltatási díjtételek módosítását a távhőszolgáltató jogosult kezdeményezni évente egy alkalommal az előző időszakra vonatkozó ipari (élelmiszeripar nélkül ) belföldi értékesítési árindexszel azonos mértékben.


(3) Ezen rendelet 2. számú melléklete alapján megállapított díjakat a közgyűlési jóváhagyás követően, de az alkalmazást megelőzően közzé kell tenni az Önkormányzat közlönyében.


(4) A legmagasabb hatósági ár változása automatikus szerződésmódosítást jelent, az új ár minden külön intézkedés nélkül az eddig megkötött érvényes szerződések részévé válik.


A felszámítható nyereség mértéke


11. §


A távhőszolgáltató az alapdíjban a tárgyi eszközök bruttó kronologikus értékének legfeljebb 8 %-át, a hődíjban az energia költségek legfeljebb 8%-át számíthatja fel nyereségként.


Díjvisszatérítés és pótdíjfizetés

[4]12. §


hatályon kívül helyezve

II.FEJEZET

Szolgáltatási feltételek


Előzetes tájékoztatás, igénybejelentés

[5]13. §

Az előzetes tájékoztatást kérő érdekelt kérelmének tartalmaznia kell a TKSZ 4.1. pontjában felsorolt adatokat, valamint a TKSZ 2.1.3. pontjában foglaltaknak megfelelően a távhőmennyiség mérésének helyét.


A közüzemi szerződés tartalma

14. §


(1)  A távhőszolgáltatási közüzemi szerződésnek a TKSZ. 9. és 10. pontjaiban foglaltakon túl tartalmaznia kell annak a személynek a nevét, címét és elérhetőségét, akivel a távhőszolgáltató a felhasználó megbízottjaként az üzemvitellel, a fűtési célú távhőszolgáltatás megkezdésével, befejezésével, az épület belső átlaghőmérsékletével (fűtési igényével) összefüggő kapcsolatot tarthatja.


(2)  A szolgáltatás igénybevételével létrejött közüzemi szerződésre e rendelet, továbbá a távhőszolgáltató üzletszabályzatának rendelkezései vonatkoznak.


Bekapcsolás

15. §


(1) A távhőszolgáltatónak a Tszt. 54. § (4)-(5) bekezdése szerinti üzembe helyezési- és bekapcsolási eljárásban való közreműködéséért díj az egyéb felhasználó számára sem számítható fel.


(2)  A Tszt. 54. § (5) bekezdése szerinti bekapcsolás során a távhőszolgáltató a hőközponti mérőeszközök esetében a hőmennyiségmérő-kör elemeit (integrátor, vízmérő és hőérzékelő pár) és a használati melegvíz felhasználást mérő hőközponti vízmérőt a mérőeszköz e célra kialakított helyén illetéktelen beavatkozás, leszerelés megakadályozása céljából zárjeggyel köteles ellátni.


(3)  A mérőműszerek szükséges adatainak és a zárjegyek számainak feltüntetésével a távhőszolgáltató üzletszabályzata szerinti jegyzőkönyvet köteles kiállítani.


(4)  A (2) – (3) bekezdés épületrészenkénti mérés esetén az épületrészek hőmennyiségmérőire is vonatkozik.


Vételezés

16. §

A távhőszolgáltató – a TKSZ 12.1. pontjában foglaltak alkalmazásával – a szolgáltatói berendezések üzletszabályzatban meghatározott csatlakozási feltételei szerinti, az adott területre vonatkozó, a külső hőmérséklet változását követő primer előremenő hőhordozó közeg hőmérséklet-változásának (menetrendnek) megfelelően olyan mennyiségű távhőt köteles szolgáltatni, amennyi a felhasználói berendezések üzemképes és biztonságos állapota mellett a felhasználó igénye szerint a közüzemi szerződésben rögzített szolgáltatási célok kielégítéséhez szükséges.


17. §


Ha a felhasználónak a hőhordozó közegre rendkívüli esemény bekövetkezése miatt szüksége van, a szolgáltató tényleges költségeinek megfizetése ellenében és a távhőszolgáltató közreműködésével azt a szükséges mértékben igénybe veheti.


18. §


(1) Amennyiben a felhasználó a fűtési célú távhőszolgáltatás megkezdésével, befejezésével, a szolgáltatás mértékével kapcsolatos igényét nem adja meg, és a felhasználók az előzőekről egyhangú megállapodásra nem jutnak, illetve erről egyhangúlag nem rendelkeznek, a távhőszolgáltató – ha a felhasználói berendezés állapota ezt lehetővé teszi – a következők szerint szolgáltat:


a)   a fűtési célú távhőszolgáltatást a fűtési időszakban a hőközponti fűtésszabályozó működtetésével folyamatosan teljesíti,


b)   a használati melegvíz-szolgáltatási célú távhőszolgáltatást folyamatosan teljesíti.


(2)       Az (1) bekezdés a) pontja esetében a távhőszolgáltató annyi hőmennyiséget szolgáltat, amennyi az üzemképes felhasználói berendezések rendeltetésszerű működése mellett:


a)   lakószobákban, irodahelyiségekben átlagosan + 22°C,


b)   a lakószobának nem minősülő, illetőleg a nem lakás céljára szolgáló helyiségekben átlagosan a szabványban[6][7] rögzített tervezői előírásokban meghatározott belső hőmérséklet eléréséhez szükséges.


(3)     Az (1) bekezdés b) pontja esetében használati melegvíz-szolgáltatási célú távhőszolgáltatás keretében a távhőszolgáltató annyi hőmennyiséget szolgáltat, amennyi az üzemképes felhasználói berendezések rendeltetésszerű működése mellett, folyamatos vételezésnél, a kifolyóknál mérve, legalább + 40°C használati melegvíz-hőmérséklet eléréséhez szükséges.


Szüneteltetés, korlátozás

19. §


(1) A távhőszolgáltató a Tszt. 40. §-a szerint jogosult a távhőszolgáltatást szüneteltetni. A távhő vételezés szüneteltetését a felhasználó a tulajdonában, üzemeltetésében lévő felhasználói berendezések terv szerinti karbantartásának, felújításának idejére vagy váratlan meghibásodás miatt szükséges fenntartási munka elvégzése idejére jogosult igényelni.


(2) A váratlan meghibásodásról, a meghibásodás okáról és a hiba kijavításának kezdetéről a felhasználó és a távhőszolgáltató egymást 8 órán belül kötelesek tájékoztatni és a hibát a műszakilag lehetséges legrövidebb időn belül megszüntetni.


20. §


(1)       A távhőtermelőnél vagy a távhőszolgáltató hőtermelő létesítményénél országos tüzelőanyag-hiány miatt fellépő termeléskiesésről, a korlátozás szükséges mértékéről és területi kiterjedéséről a távhőszolgáltató köteles haladéktalanul tájékoztatni a jegyzőt, továbbá a korlátozással érintett felhasználókat.


(2)       A távhőszolgáltatás korlátozását környezetvédelmi okból - ha a korlátozás oka más eszközökkel nem szüntethető meg, és az önkéntes korlátozás sem eredményes, a szolgáltató rendeli el. A korlátozás elrendeléséről a távhőszolgáltató értesíti a felhasználókat.


(3) A távhőszolgáltatás korlátozásának sorrendje  és az egyes fokozatokba tartozó felhasználói csoportok:


1. fokozat:       egyéb felhasználók [kivéve a korlátozási fokozatba sorolás megállapításakor meghatározott létesítményeket] hőközpontjaiban a használati melegvíz-szolgáltatási célú távhőellátás felfüggesztése és a fűtési célú hőfelhasználás 50%-os korlátozása,


2. fokozat:       a lakossági felhasználókat ellátó hőközpontokban a használati melegvíz szolgáltatási célú távhőszolgáltatás felfüggesztése,


3. fokozat:       a lakossági felhasználók fűtési célú távhőszolgáltatásának 20%-os csökkentése,


4. fokozat:       az 1-3 fokozatba tartozó valamennyi felhasználó részére a távhőszolgáltatás szükséges mértékű arányos csökkentése.


Nem, illetve csak végső esetben korlátozhatók az egészségügyi és szociális alapszolgáltatást ellátó közintézmények.


(4)       A távhőszolgáltató a korlátozási sorrendtervezetet úgy köteles elkészíteni, hogy a korlátozással elérhető legyen a közüzemi szerződések teljesítéséhez szükséges hőmennyiség legalább 25%-os csökkentése.


(5)       A távhőszolgáltatás korlátozási sorrendjét e rendelet 4. számú melléklete tartalmazza. A közgyűlés által megállapított korlátozási sorrend szerinti fokozatba sorolásról a felhasználókat a távhőszolgáltató tájékoztatja



21. §


(1)       A korlátozási fokozatba soroláshoz a távhőszolgáltató a felhasználóktól a hőfelhasználásuk sajátosságaira vonatkozó adatokat kérhet. 


(2)       A korlátozás - annak okától függően - lehet általános, amikor az minden felhasználó hőigényét érinti, és lehet részleges, amely  esetben  a korlátozás  csak a távhőszolgáltató által távhővel ellátott egyes területrészekre terjed ki.


(3)       A távhőszolgáltató a tervezett fokozatba sorolást az érintett felhasználók rendelkezésére bocsátja, akik arról 15 napon belül véleményt nyilváníthatnak.


(4)       A korlátozási tervezet elkészítésénél figyelemmel kell lenni a távhőtermelőkre vonatkozó lehetséges korlátozásra is.

Felhasználói berendezés működtetése, fenntartása, átalakítása

22. §


A felhasználó a távhővel ellátott felhasználási helyen a felhasználói berendezések átalakítását köteles a távhőszolgáltatónak előzetesen írásban bejelenteni (Tszt. 54. § (6) bekezdés).


23. §


(1)       A 22. § szerinti bejelentést meg kell tenni abban az esetben is, ha a felhasználó, díjfizető olyan építészeti, vagy épületgépészeti átalakítást kíván végezni, amely a távhővel ellátott felhasználási hely díjfizetés alapját képező légtérfogatát, illetőleg a hőteljesítmény igényét növeli. A megnövekedett távhőigény kielégítéséről a felhasználónak a távhőszolgáltatóval előzetesen meg kell állapodnia.


(2)       Az átalakításról arra jogosult által készített olyan tervet kell a távhőszolgáltatóhoz benyújtani, amely figyelembe veszi az épületet ellátó hőközpont műszaki adottságait, tartalmazza az épület megváltozott hőszükségletével kapcsolatos számításokat. Az átalakítás befejezését írásban be kell jelenteni a távhőszolgáltatónak.


(3) A munkálatok elvégzése után a felhasználási hely ellátására érvényben lévő közüzemi szerződést a megnövekedett légtérfogatnak, illetve hőteljesítmény igénynek megfelelően, épületrészenkénti díjszétosztás esetén a díjfizetőkre és a hődíj új szétosztási arányaira is kiterjedően módosítani kell.

Mérés

24. §


Új felhasználó csatlakozása esetén felhasználói hőközpontot kell létesíteni a mérés helyétől függetlenül.


25. §


(1)       Hőközponti mérés szerinti távhőszolgáltatás esetén a hőmennyiségmérés helye a felhasználói hőközpont primer hőfogadó egysége, amelybe a mérőeszközt a forgalmazó, vagy szállító által megadott, a mérő hitelesítési engedélyében előírt beépítési követelmények betartásával kell beszerelni.


(2) A hőfogadó állomáson hiteles hőmennyiségmérést, illetőleg a költségmegosztást szolgáló egyéb mérőműszereket az alkalmazott mérőeszközre vonatkozó beépítési követelmények betartásával kell felszerelni.


(3) Épületrészenkénti mérés szerinti távhőszolgáltatás esetén a hőmennyiségmérőt   az épületen belül elhelyezve, a mérőre vonatkozó beépítési követelmények betartásával úgy kell felszerelni, hogy az az adott épületrész egészének hőfelhasználását mérje.


(4) Az illetéktelen beavatkozás és leszerelés megakadályozása érdekében a 15. § (2)-(4) bekezdését az épületrészenkénti mérés szerinti távhőszolgáltatás esetén értelemszerűen alkalmazni kell.


A közüzemi szerződés felmondása


26. §


(1)       A közüzemi szerződést a felhasználási hely egészére kiterjedően lehet felmondani. A felhasználási helyen a távhő igénybevételi lehetőségének végleges megszüntetése szükséges, továbbá ezzel egyidejűleg a korábbi fűtési célú távhőellátással azonos, összkomfortos komfortfokozatot biztosító hőellátást kell megvalósítani.


(2)       A felhasználó a közüzemi szerződés felmondása iránti szándékát írásban köteles a távhőszolgáltatónak bejelenteni. A távhőszolgáltató 15 napon belül köteles a felmondás feltételeiről, az előírt eljárásról a felhasználót írásban tájékoztatni.


(3)       Amennyiben a felhasználási helyet magában foglaló ingatlannak több tulajdonosa van (társasház, szövetkezeti ingatlan, a Ptk. 139. §-a szerinti közös tulajdon) a felhasználó köteles biztosítani a Tszt. 38. § (2) bekezdés a) pontjában foglaltaknak megfelelő hozzájárulások meglétét és erről köteles a távhőszolgáltató részére nyilatkozatot tenni.


(4) A Tszt. 38. § (2) bekezdés c) pontjában foglaltak a szolgáltató tulajdonában lévő felhasználói hőközpont megszüntetésének költségeire is vonatkoznak, ide nem értve a berendezések selejtezésével összefüggő, a szolgáltatónál jelentkező vagyoni veszteséget.


27. §


[8](1)      Ha a felhasználási helyen valamely épületrész távhőellátását kívánják megszüntetni, a közüzemi szerződés módosítására van szükség.

A közüzemi szerződés módosítása iránti igényt a felhasználó (képviselője) írásban jelenti be a távhőszolgáltatónak. A távhőszolgáltató 15 napon belül köteles a módosítás feltételeiről, az előírt eljárásról a felhasználót írásban tájékoztatni. A felhasználó képviselője köteles nyilatkozatot tenni a Tszt. 38. § (5) bekezdés a) pontjában előírt tulajdonostársi hozzájárulások meglétéről.


(2) A szerződés (1) bekezdés szerinti módosítása iránti igény, más megállapodás hiányában, az épületrész (lakás, nem lakás céljára szolgáló helyiség) egészére, továbbá mind a fűtési célú, mind a használati melegvíz-szolgáltatási célú hőellátás megszüntetésére vonatkozik.


(3) A Tszt. 38. § (5) bekezdés d) pontja szerinti költségviselési kötelezettség a szolgáltató tulajdonában lévő felhasználói hőközpont átalakításának költségeire is vonatkozik.


(4) Épületrész leválása esetén az érintett épületrészben meg kell szüntetni a távhő igénybevételének lehetőségét. A hőleadó berendezéseket le kell választani az épület felhasználói rendszeréről és az átmenő vezetékeket hőszigeteléssel kell ellátni. Ezzel egyidőben az épület üzemben maradó felhasználói berendezésein – beleértve a hőközpontot is – az annak megfelelő működését biztosító, a leválasztás miatt szükséges átalakításokat, beszabályozásokat is el kell végezni. Az előzőek megvalósításához szükséges munkálatokat az ingatlantulajdonos tulajdonában lévő felhasználói berendezéseken a felhasználó köteles elvégeztetni. A távhőszolgáltató tulajdonát képező felhasználói hőközpontban az épületrész leválása miatt szükséges átalakítást a felhasználó költségére a távhőszolgáltató végzi el.


(5) A (4) bekezdésben foglalt munkálatokról a felhasználó arra jogosult által készített tervet és műszaki leírást köteles a távhőszolgáltató rendelkezésére bocsátani, amelyeknek az épület teljes fűtési rendszerére ki kell terjednie. Az épület üzemben maradó fűtési rendszerét – beleértve a hőközpontot is – érintően a tervnek tartalmaznia kell a megváltozott hőszükséglet mértékére vonatkozó számításokat, a leválasztás miatt szükséges átalakításokat, a beszabályozási tervet. Amennyiben a terv szerint az átalakítás jogszabályba, műszaki előírásba ütközik, vagy más felhasználó, díjfizető részére való szolgáltatást akadályozza, a távhőszolgáltató 15 napon belül írásban közli álláspontját a felhasználóval.


[9](6) A felhasználó, illetőleg a díjfizető díjfizetési kötelezettsége a Tszt. 38. § (6) bekezdésében foglaltak teljesítése esetén szűnik meg.


(7)       Épületrész leválása miatt keletkezett elégtelen szolgáltatás alapján a távhőszolgáltatóval szemben igény nem érvényesíthető. Az elégtelen szolgáltatás és az épületrész leválása közötti okozati összefüggést a távhőszolgáltatónak kell bizonyítania.

Szerződésszegés

28. §


(1)       Amenyiben a lakossági felhasználóval szemben a Tszt. 49. § (2) bekezdésének b)-e) pontjaiban leírt szerződésszegés miatt a távhőszolgáltatás felfüggeszthető lenne, a távhőszolgáltató csökkentett szolgáltatásként a felhasználási hely közüzemi szerződés szerinti fűtési célú hőellátásához szükséges hőmennyiség legalább 50%-át köteles biztosítani. A használati melegvíz-szolgáltatási célú távhőszolgáltatás teljes mértékben megszüntethető.


(2)       Az (1) bekezdésben foglaltak az adott felhasználási helyen közfeladatként oktatási-, egészségügyi-, valamint szociális alapszolgáltatást folytató egyéb felhasználóra is vonatkoznak.


(3) Az (1) és (2) bekezdésben foglaltak nem érintik a távhőszolgáltató jogosultságát a közüzemi szerződés felmondására a Tszt. 51. § (3) bekezdés b)-c) pontjaiban foglalt, valamint a (4) bekezdésben meghatározott esetekben.


(4) A távhőszolgáltató jogosult olyan műszaki megoldásokat alkalmazni, amelyek az (1) bekezdés szerinti csökkentett szolgáltatást az épületrészben lehetővé teszik akkor, ha a szerződésszegést az egyes épületrészek díjfizetői követik el.


(5)       Amennyiben a távhőszolgáltató a felhasználó szerződésszegése miatt a szolgáltatás felfüggesztésére, vagy az (1)-(2) és (4) bekezdés szerinti csökkentésére jogosult, az ennek végrehajtásához szükséges munkálatokat a felhasználói berendezéseken is jogosult elvégezni, az ingatlantulajdonos pedig ennek tűrésére köteles.


Díjvisszatérítés és pótdíjfizetés

[10]28/A. §


(1) Ha a távhőszolgáltató a felhasználóval szemben fennálló távhőszolgáltatási kötelezettségének neki felróható okból vagy a Tszt. 40-41. §-ban foglaltak megsértésével nem tesz eleget, az erre irányuló panasz bejelentésétől kezdve köteles a közüzemi szerződésben meghatározott éves alapdíjnak a szüneteltetés időtartamával arányos részét díjvisszatérítésként visszafizetni.


(2) Ha a felhasználó ellátását biztosító hőközpontot a felhasználó vagy megbízottja üzemelteti és a szerződésben lekötött legnagyobb hőteljesítményt 1 naptári napon belül folyamatosan, 30 percnél hosszabb időtartamon keresztül túllépi (Tszt. 49. § (2) bekezdés a) pont), a felhasználónak pótdíjat kell fizetnie. A jogosulatlanul igénybevett többletteljesítmény után a pótdíj a közüzemi szerződésben megállapított - felhasználóra vonatkozó - szerződött teljesítményt meghaladóan igénybe vett többletteljesítményre jutó éves alapdíj 1/6-od része. Ismételt túllépés esetén a teljesítmény túllépés pótdíját a szolgáltató annyiszor számíthatja fel, ahány napon a jogosulatlan igénybevétel megtörtént.


(3) Ha a felhasználó, illetőleg a díjfizető a Tszt. 49. § (2) bekezdésének c), d), és f) pontjaiban szabályozott szerződésszegést, vagy egyéb módon szabálytalan vételezést valósít meg, a szolgáltatás díján felül pótdíjat köteles fizetni. A pótdíj mértéke a felhasználóra (díjfizetőre) vonatkozó éves alapdíj háromszorosa.


(4) Szerződés nélküli távhőfogyasztás esetén pótdíjként köteles a felhasználó megfizetni a vonatkozó elszámolási időszakra megállapított vélelmezett felhasználás kétszeresének megfelelő fogyasztást, fűtés esetén a hődíjat, használati melegvíz szolgáltatás esetén mind a hődíjat, mind a készítéséhez felhasznált hidegvíz víz- és csatorna használati díját megfizetni.


(5) Amennyiben nem teljesülnek a Tszt. 49. § (2) bekezdés g) pontjában előírtak, akkor az érintett épületrészre az alapdíj és az elszámolási időszak átlagos külső hőmérsékletéből számított hődíj 60%-ának megfelelő pótdíjat kell elszámolni.


(6) A vélelmezett felhasználást a távhőszolgáltató számítással köteles meghatározni, fűtés esetén a felhasználónál beépített hőteljesítmény és a tényleges átlagos hőmérséklet alapján, használati melegvíz szolgáltatás esetén pedig jelen rendelet 3. számú mellékletében meghatározott vízmennyiségek alapján.

Egyéb rendelkezések

29. §


(1)       A Tszt . 6. § (2) bekezdése c) pontjában előírtak teljesítése érdekében az 5. számú mellékletben meghatározott területeket kijelöli, ahol területfejlesztési, környezetvédelmi és levegő- tisztaságvédelmi szempontok alapján célszerű a távhőszolgáltatás fejlesztése.

            A távhőszolgáltatás fejlesztésére kijelölt területeken új épületeknél vagy meglévő hőellátó rendszerek rekonstrukciója esetén a hőellátás távhővel történő biztosításától eltérni csak a távhőszolgáltató írásos nyilatkozata alapján lehetséges.


(2)       A meglévő vagy létesítésre engedélyezett távhővezeték-hálózat nyomvonalának 200 m-es körzetében az épületek, létesítmények hőellátó-rendszerének megvalósításakor vizsgálni kell a távhőszolgáltatással való hőenergia-ellátás lehetőségét.


(3) A (2) bekezdés szerinti körzetekben új létesítmények kialakításakor vagy meglévő energiaellátó rendszerek átalakításakor a levegő védelmével kapcsolatos egyes szabályokról szóló 21/2001. (II. 14.) Kormányrendelet előírásai szerint a helyi emisszióval nem járó rendszereket (különösen távhőt, villamos energiát, megújuló energiát, geotermikus energiát hasznosító berendezéséket) kell alkalmazni.


(4) A (2) – (3) bekezdésekben foglaltak mellett figyelemmel kell lenni az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Kormányrendelet, és az egyes építményekkel, építési munkákkal és építési tevékenységekkel kapcsolatos építésügyi hatósági engedélyezési eljárásról szóló 46/1997.(XII.29.) KTM rendelet előírásaira is.


(5)       A (1)-(4) bekezdésben meghatározott követelményeket az építésre, fennmaradásra, használati-mód változtatásra, használatbavételi engedélyezésre irányuló építésügyi hatósági eljárás során az engedélyező hatóságoknak, környezetvédelmi hatósági és szakhatósági jogkörében egyaránt érvényesíteniük kell.

Záró rendelkezések

30. §


A távhőszolgáltató jogosult e rendeletben meghatározott áralkalmazási feltételeket és a 5. § (1) bekezdése szerinti díjakat a rendelet hatályba lépésekor fennálló közüzemi szerződések végrehajtása során is alkalmazni.

31. §


(1) Ez a rendelet 2006. március 1. napján lép hatályba.


(2)       Jelen rendelet előírásait a hatálybalépésekor fennálló távhőszolgáltatási jogviszonyokra is alkalmazni kell.


(3)       Jelen rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a távhőszolgáltatási díjak megállapításáról és alkalmazásáról szóló 22/1999. (VI. 30.) Kr., valamint az ezt módosító 29/2000.(VII. 14.) Kr. rendelet 2. §-a és a 28/2003. (IX. 26.) Kr. rendelet 2. §-a és a 3. §-ának „valamint a 22/1999. (VI. 30.) Kr. rendelet 4. sz. melléklete helyébe e rendelet 2. sz. melléklete lép” szövegrésze, továbbá a távhőszolgáltatás egyes kérdéseiről szóló  (VI. 30.) Kr. sz. rendelet, valamint az ezt módosító 29/2000.(VII. 14.) Kr. rendelet 1. §-a, továbbá a villamosenergia–termelői engedéllyel nem rendelkező villamosmű által közvetlenül vagy közvetve távhőszolgáltatási célra értékesített melegített víz és gőz hatósági árainak megállapításáról és alkalmazásáról szóló  (IV. 30.) Kr. rendelet, valamint az ezt módosító 28/2003.(IX. 26.) Kr. rendelet 1. §-a és 3. §-ának „egyidejűleg a 12/2003. (IV. 30.) Kr. rendelet 2. sz. melléklete helyébe e rendelet 1. számú melléklete lép” szövegrésze, és  a 22/2004.(VII. 11.) Kr. rendelet hatályukat vesztik.





Hajdúné dr. Csabai Éva sk.

Kósa Lajos sk.

jegyző

polgármester






[11]1. számú melléklet


KIMUTATÁS

a Debrecen Megyei Jogú Város területén érvényes legmagasabb hatósági távhőszolgáltatási díjtételekről






mértékegység

díjak

Lakossági felhasználók:



Lakás



Alapdíj:



  - fűtés

Ft/MW/év

10.780.500,00

  - melegvíz

Ft/db/hó

609,00

Hődíj:



  - fűtés

Ft/GJ

3.497,00

  - melegvíz

Ft/m3

823,50

Közös helyiség



Alapdíj:



  - fűtés

Ft/MW/év

10.780.500,00

Hődíj:



  - fűtés

Ft/GJ

3.497,00

Garázs



Alapdíj:



  - fűtés

Ft/MW/év

10.780.500,00

Hődíj:



  - fűtés

Ft/GJ

3.497,00

Pótvízdíj

Ft/m3

645,00

Csatlakozási díj:

Ft/MW

10.000.000,00

- a díjak ÁFÁ-t nem tartalmaznak



                                               Árképzésnél figyelembe vett mennyiségek


                        Fűtési hőteljesítmény                                     (MW)                 127,643

                        Hőmennyiség                                                 (GJ)                 1.339.186

                        Átlagos fűtött légtér (fűtés)                           (lm3)               4.467.567

                        Átlagos fűtött légtér (melegvíz)                    (lm3)               4.505.520

                        Használati melegvíz mennyiség                     (m3)                1.295.000

Használati melegvízzel ellátott lakás                       (db)                      31.483

HMV fajlagos mutató                                               (GJ/m3)           0,235479

Fűtési fajlagos mutató                                    (GJ/lm3)          0,211851




2. számú melléklet


a 4/2006. (II. 24.) rendelethez


A távhőszolgáltatási díjakat a következő képletek alapján kell megállapítani:



a.) alapdíjra vonatkozó képlet


A1 = A0 + ADe + ADs

ahol:

A0 = a megelőző időszakban alkalmazott legmagasabb ár, képletben:

A0 = ( T0 + Vh0 + S0 + N0 + K0 ) / M0

ADe= A0 x { M0/M1 - 1 } + {( T1 - T0 ) + ( Vh1 - Vh0 )} / M1

ADs = {( S1 - S0 ) + (N1 - N0 ) - ( K1 - K0 )} / M1

S1 = S0 x ( w - 1 )


b.) hődíjra vonatkozó képlet:


H1 = H0 + HD

ahol:


H0 = a megelőző időszakban alkalmazott legmagasabb ár, képletben:

H0 = ( Q0 + G0 + Vk0 + Z0 + K0 ) / M0

HD = H0 x { M0/M1 - 1 } + {( Q1 - Q0 ) + ( G1 - G0 ) + ( Vk1 + Vk0 ) +

( Z1 - Z0 ) + ( K1 - K0 )} / M1

Z = ( Q + G + Vk  ) x z

Q = ( M x a x v ) + Pv


c.) A mennyiségi változások évente egy alkalommal az első esedékes díjmódosításnál kerülnek alkalmazásra.


d.) jelölések

index 1: esedékesség időpontjára vonatkozó adat

index 0: megelőző időszakra vonatkozó adat

A: alapdíj

ADe: az alapdíjnak energia költség elemeit érintő változása

ADs: az alapdíjnak energiával nem összefüggő költségelemeit érintő változása

T: a távhőszolgáltató által vásárolt távhő teljesítménydíja

K: az alapdíjat és hődíjat ellentétes előjellel, de ugyanolyan összegben módosító tényező

Vh: a távhőszolgáltató kezelésében lévő hőfogadó állomásokban, hőközpontokban felhasznált villamos energia költsége

S: energiával nem összefüggő költségelemek

N: tárgyi eszköz bruttó értékéből számított nyereség

w: az előző időszakra vonatkozó ipari (élelmiszeripar nélkül) belföldi értékesítési árindex

M: mennyiség (lm3, m3, MW, GJ, db)



H: hődíj

HD: a hődíjnak energia költségelemeit érintő változása

Q: a távhőszolgáltató által vásárolt energia költsége, ahol:

a : vásárolt hőenergia ára

v : számítással meghatározott hálózatveszteségi tényező

Pv: pótvíz költsége

G: a távhőszolgáltató által előállított hő tüzelőanyag költsége

Vk: a távhőszolgáltató rendszer hőhordozó közegének keringtetési munkája során felmerülő villamos energia költsége

z: hődíjban felszámítható nyereséghányad

Z: hődíj nyereség


Az oszthatóság és kerekítés szabályai az egyes díjak tekintetében a következők:


(1) az éves alapdíjnak 12-vel oszthatónak kell lennie úgy, hogy

-az alapdíjat MW arányosan fizető fogyasztóknál az alapdíj egész szám,

-a lakossági fogyasztók használati melegvíz alapdíja egész szám.


[12](2) az alkalmazott melegvíz hődíjakat kéttizedes pontossággal kell meghatározni úgy, hogy 30-al osztható legyen.


(3) a mérés szerinti hődíjakat és a csapadékvíz díjakat egész számra kell kerekíteni.


*3. számú melléklet




a 4/2006. (II. 24.) rendelethez



A vélelmezett felhasználás alapjául szolgáló átalány szerinti havi vízmennyiség




A használati melegvízdíj megállapításakor a lakás teljes alapterülete alapján a következő táblázatban meghatározott alapterületi értékhez tartozó vízmennyiséget kell figyelembe venni:



Lakás teljes alapterülete

normatív

víz m³

                                -28

6

                        28, 1-35

9

                        35, 1-44

11

                        44, 1-53

14

                        53, 1-62

17

                        62, 1-70

20

                        70, 1-85

23

                        85, 1-

27





4. számú melléklet



a 4/2006. (II. 24.) rendelethez



A távhőszolgáltatás körzetenkénti korlátozási sorrendje


A TÁVHŐSZOLGÁLTATÁS KORLÁTOZÁSA


A távhőszolgáltatásról szóló 2005. évi XVIII. törvény és annak Debrecen Megyei Jogú Város területén történő végrehajtása érdekében kiadott jelen rendelet 20. §-a és 21. §-a alapján a távhőszolgáltatás korlátozását az alábbiak szerint kell végrehajtani.


Magasabb korlátozási fokozat alkalmazása esetén egyidejűleg az alacsonyabb korlátozási fokozatokba tartozó korlátozást is végre kell hajtani.


A korlátozás megvalósításának módja fokozatonként és a helyi adottságok figyelembevételével különböző lehet, pl.: primer tömegáram korlátozás, a melegvíz-szolgáltatási célú hőellátás kizárása, a fűtési szabályozók beállítása, stb.


A korlátozási tervet egyéb felhasználók esetén évente, a lakossági felhasználók esetében pedig három évenként kell felülvizsgálni és szükség szerint pontosítani.


Az egyes korlátozási fokozatokba tartozó felhasználói csoportok számát, azok csúcshőigényét és a korlátozható hőteljesítményt körzetenkénti bontásban a függelék tartalmazza.


A korlátozás végrehajtásához rendelkezésre álló maximális időtartamot részletes bontásban szintén a függelék tartalmazza.


Amennyiben a korlátozás elrendelésére munkaszüneti napon kerül sor, a végrehajtás időtartama 24 órával meghosszabbodik.


A távhőkorlátozási ütemterv egyes fokozataiban korlátozható hőteljesítmény a csúcshőigények alapján került meghatározásra.


A korlátozható hőteljesítmény a korlátozási időszak külső napi átlaghőmérsékletének függvényében változik, de arányaiban (%-ában) a rendeletben előírt mértékű.


A korlátozás magasabb fokozatának elrendelése esetén (2 - 3 - 4 fokozat), tekintettel az érintett felhasználói kör nagyságára a távhőszolgáltató a felhasználókat a tömegkommunikációs eszközök (rádió, televízió, napilapok) igénybevétele útján értesíti.





Függelékek:




1. sz. függelék:     Kimutatás a felhasználói korlátozás alá nem eső egészségügyi – és szociális    létesítményekről



2. sz. függelék:     Kimutatás a felhasználói korlátozás 1. fokozatába sorolt üzemi és egyéb létesítményeket ellátó hőközpontokról



3. sz. függelék:     Kimutatás a felhasználói korlátozás 2. fokozatába sorolt lakossági HMV termelői hőközpontokról



4. sz. függelék:     Kimutatás a felhasználói korlátozás 3. fokozatába sorolt lakóépületeket ellátó hőközpontokról



  1. számú függelék



KIMUTATÁS



A felhasználói korlátozás alá nem eső egészségügyi,

és szociális létesítményekről



                                                                                                                                                        



Holló J. u. 9. Óvoda - Bölcsöde

Varga u. 23. Bölcsőde

Petőfi tér 25. ANTSZ Rendelő

Varga u. 1. Orvosi rendelő + lakások

Sas u. 2. Orvosi rendelő + lakások

Szent A. u. 13. Fogászati rendelő

Víztorony u. 11. Orvosi rendelő

Karácsony Gy. u. 4-6. Óvoda-Bölcsőde

Gáborjáni u. 4. Bölcsőde

Burgundia u. 24. Orvosi rendelő

Blaháné u. 10-16. Orvosi rendelő + Rendőrségi óvoda + lakások


Csapó u. 98. Orvosi rendelő + lakások


Perényi u. 1. Orvosi rendelő + irodák

Bethlen u. 11-17. Kenézy Gyula Rend. int.

Darabos u. 20.  Orvosi rendelő


Bethlen u. 36-38. Gyermek fogászat

Bethlen u. 42-44. Nőgyógyászat



Hajó u. 1. Óvoda - Bölcsöde

Ibolya u. 25. Orvosi rendelő

Ibolya u. 22. Reménysugár Csecsemőotthon

Ibolya u. 24. Gyermek rehab. intézet

Füredi u. 42. Orvosi rendelő

Ibolya u. 19. Orvosi rendelő + lakások

Ősz u. 1. Óvoda - Bölcsöde


Jerikó u. 21-23. Egészségügyi Centrum


Jerikó u. 27. Orvosi rendelő

Lehel u. 22. Orvosi ügyelet

Károlyi M. u. 6. Bölcsőde

Böszörményi u. 148. KIFONI

Görgey u. 5. Bölcsőde


Margit tér 7. Bölcsőde

Angylföld tér 1. Orvosi rendelő

Angyalföld tér 3. Bölcsőde

Kishegyesi u. 88. Terápiás Ház

Nagyerdei krt. 98. DE-DEOEC (Klinikák)




  1. számú függelék




KIMUTATÁS



A felhasználói korlátozás 1.fokozatába sorolt

üzemi - és egyéb létesítményeket ellátó hőközpontokról




Barna u. 15. Magyar Közút Kht.

Piac u. 81. MKB Bank Rt.

Petőfi tér 9. Civis Hotels Rt.

Petőfi tér 9. Ügyvédi munkaközösség

Petőfi tér 10. HBm-i Kereskedelmi és Iparkamara

Petőfi tér 1/c Magyar Posta Zrt.

Petőfi tér 10. Közületi blokk

Petőfi tér 10. Üzletek

Petőfi tér 10. SÉF-2000 Kft.

Petőfi tér 10. HÉLIKER Zrt.

Petőfi tér 10. Cívis Ház Rt.

Petőfi tér 10. Városi TV studió

Petőfi tér 10. Városi TV szerkesztőség

Iparkamara u. 1. Városi Bíróság

Iparkamara u. 1. HBm. Büntetés Végrehajtási Intézet

Petőfi tér 23. UPC Magyarország Kft.

Piac u. 74. Üzletek fűtés és klíma

Vármegyeháza u. 1. Magyar Államkincstár HBm. Igazgatóság

Piac u. 54. HBm. Önkormányzat

Vármegyeháza u. 5. Hajdúterv Kft.

Vármegyeháza u. 7. Gyer. és Ifj.v. Int.

Varga u. 5-7. Péchy Mihály Műszaki Középiskola

Szent A. u. 17. Csokonai Gimn.

Tímár u. 1. Deák Ferenc kollégium

Petőfi tér 8. Erdey Grúz Tibor Vegyipari Kollégium

Piac u. 52. Kereskedelmi és Hitel Bank Rt.

Piac u. 42-48. HBm. Önkormányzat

Piac u. 42-48. Adó és Pénzügyi ell. garázsok

Piac u. 32. Inter - Európa Bank Rt.

Piac u. 32. Interosport Kft. üzlet

Piac u. 34-36. Skála Debrecen Kft.

Piac u. 38. közületek

Piac u. 45. OTP fiók egy része


Piac u. 51. Citibank Rt.

Piac u. 49-51. Generali-Ingatlan Zrt.

Arany J u. 3. Oroszországi Főderáció Db.-i Főkonzulátus

Batthyány u. 1. üzletek

Piac u. 57. KDB Bank Rt.

Piac u. 61. Tanépszer General Kft. Üzletház

Piac u. 79. Cívis Ház Rt. Irodaház

Miklós u. 1. Apolló mozi

Széchenyi u. 24. Főügyészség

Széchenyi u. 24. Ítélőtábla

Piac u. 28. Magyar Rádió studió

Piac u. 24-26. Lorinvest Kft.étterem

Piac u. 26. T Mobil Magyarország Rt.

Piac u. 28. Mix-Grill étterem

Piac u. 28  Pince üzletház

Piac u. 26-28. üzletek

Piac u. 22-24. Puszta 93 Kft. étterem

Piac u. 22-24. Belvárosi étterem

Piac u. 22-24. Ifjúsági központ

Piac u. 22-24. + Kossuth 1-3. üzletek

Piac u. 20. Városháza étterem

Piac u. 20. Polgármesteri Hiv.

Dósa nádor tér 4-6. Minőségvizsgáló

Dósa nádor tér 2-4. ANTSZ

Kossuth u. 8. üzletek közössége

Piac u. 18. Máv Zrt. Igazgatóság

Piac u. 16. Paletta

Dósa nádor tér 10. Inform Média Kft.

Halköz 2.. HUNÉP üzletház

Piac u. 11-15. Cívis Hotels Rt. szálloda

Piac u. 11-15. Rosmann Üzletház

Piac u. 11-15. Fodrászipari Szöv.

Bajcsy-Zs. u. 3. Red-Line Kft.

Piac u. 11-15. Bartók terem

Piac u. 11-15. Víg mozi

Piac u. 15. Zafir Hause Kft. (Matanza)

Csapó u. 2. Csillag csemege

Csapó u. 2. Douglas Kft. Illatszer üzlet

Csapó u. 4-6. Üzletek

Vár u. 4. Erstebank Rt.

Vár u. 1. Kodály Z. Szakk. isk.

Vár u. 3. Simonffy E.  ált. isk.

Piac u. 8. Bethlen G. Közgazdasági Szk. isk.

Piac u. 8. Megyei Könyvtár

Vár u. 6/c. Külkereskedelmi Bank Rt

Vár u. 6/a. Budapest Bank Rt

Vár u. 8. Üzletek (szolg. hkp-ban)

Vár u. 10/c. Üzletek

Vár u. 10. General Biztosító Rt.

Vár u. 10. Raiffaisen Bank Rt.

Vár u. 14/b. Karát üzlet

Vár u. 14/b. Szmirnoff étterem

Kálvin tér 11. Új Városháza

Vár u. 11.  Fanny Line kft.

Vár u. 7. K&H Biztosító Rt.

Kálvin tér 1. Kálvin téri üzletház


Szabó K. u. 1. Energo-Holding Kft.

Híd u. 2. E.ON TITÁSZ Zrt.

Szabó K. u. 3-5. Petőfi Sándor Ált. Isk.

Budai É. u. 8. Baross Gábor Szakképző Int.

Budai É. u. 8. Baross Gábor Szakképző Int. tanműhely

Vágóhíd u. 2. DILK Kft. telephelye

Szombathi I. u. 12. Tóth Árpád Gimn.

Sumen u. 1-3. Gulyás Pál kollégium

Szent A. u. 31. WILBERTZ Mérnökiroda

Kossuth u. 41. E.ON TITÁSZ Zrt.

Kossuth u. 35. Dóczi G. Református Gimn.

Kossuth u. 35. DE Gyak. Ált. Isk.

Kossuth u. 44. Bányai J. Ált. Isk.

Bocskai tér 1. Benedek Elek Ált. Isk.

Munkácsi u. 4. Bocskai I. Ált. Isk.

Víztorony u. 11. ABC, Presszó

Víztorony u. 11. Szervíz épület

Víztorony u. 11. Könyvtár

Víztorony u. 11. ABIGÉL Többcélú Int.

Víztorony u. 3. Brassai Sámuel Szak. Isk.

Gáborjáni u. 4. Brassai Sámuel Kisiskola

Ótemető u. 2-4. DE Műszaki Főiskolai Kar

Blaháné u. 17. KFRTF Kollégium

Kossuth u. 20. HBm. Rendőrfőkapitányság


Monti e. u. 3. Valcer Táncstúdió

Monti e. u. 7. Gyermek Könyvtár

Blaháné u. 1. Fűvészkert étterem

Blaháné u. 2. DKV Közlekedési Rt.

Kossuth u. 12-14. Megyei Földhivatal

Kossuth u. 10. Csokonai Színház

Liszt Ferenc tér 3. Ady Endre Gimn.

Burgundia u. 1. Beregszászi P. Szaképző Isk.

Csapó u. 33-35. Erdey Grúz T. Vegyipari Isk.

Csapó u. 110. Héliker Zrt.

Kassai út 25. Povolny F. Szakképző int.

Kassai út 26. Debreceni Egyetem Campus épületei

Kassai út 28. FŐNIX Rendezvénycsarnok

Kassai út 30-32. Hódos Imre Sportcsarnok

Tüzér u. 4. Debreceni Hőszolgáltató Zrt.

Zákány u. 5. Hunyadi J. Ált. isk.

Oláh G. u. 5. Debreceni Sportcentrum Kht. épületei

Oláh G. u. 3. Viktória Étterem

Ady E. sgrt. 1. Nagyerdei Kulturpark Kht.

Pallagi út 5 sz. Erdő - Term Nagyerdő Gyógyszálló Kft.

Nagyerdei park 1. Debreceni Gyógyfürdő Kft.

Rákóczi u. 2-22. Vásárcsarnok

Hunyadi u. 17. Ált. isk.

Péterfia u. 5-7. KFRTF Főiskola

Hunyadi u. 13. Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság

Péterfia u. 4. Társas Irodaház

Kálvin tér 13. Vojtina Bábszínház

Péterfia u. 2. SZIRTÉP Kft.

Péterfia u. 18. Debrecen 2000 Kft. (Pláza)

Kálvin tér 16. Református Kollégium

Darabos u. 9-11. Megyei Eü. pénztár

Hunyadi u. 1-3. Kölcsey hidegen. központ

Hunyadi u. 1-3. Kölcsey Kong. központ

Hunyadi u. 1-3. Kölcsey Szálloda épület

Hunyadi u. 1-3. Kölcsey Irodaépület

Déri tér 1. Déri Múzeum

Bethlen u. 5-7. M. Telekom Rt (új épület)

Hatvan u. 15. MNB

Múzeum u. 3. Magyar Posta Zrt.

Bethlen u. 1. M. Telekom Rt.  (régi épület)

Piac u. 1-3. Unió Áruház

Hatvan u. 2-4. OTP Rt.

Piac u. 7-9. OTP Rt.

Thali K. u. 10-12. Óvoda

Pallagi út 3. Nagyerdei Óvoda

Hatvan u. 8-10. TIVIZIG

Hatvan u. 12-14. Debreceni Vízmű Rt.

Hatvan u. 16. TIKÖFE Székház

Hunyadi u. 10. Könyvesbolt

Hunyadi u. 4.  Geodézia

Hunyadi u. 10. Lilla bár

Hunyadi u. 2. Héliker Zrt.

Egyetem sugárút 13. UNI-HOTEL

Mester u. 1. Route 66 Söröző

Hajó u. 18-20. Arany J. Ált. Isk.

Dózsa Gy. u. 2. Vénkerti Ált. Isk.

Vénkert u. 2. Keresk. és Vendégl. Szak. Isk.

Böszörményi u. 6. Alföldi nyomda Rt.

Gyergyó u. 10. Üzletház

Böszörményi u. 23-25. Diószegi S. Szak. Isk.

Böszörményi u. 27. HADÉP Kft.

Sínai M. u. 6. Vénkerti Ált. Isk.

Sínai M. u. 4. Óvoda és Kisiskola

Füredi u. 44. Tipp-Topp Kft.

Füredi u. 44. Debreceni Egyetem

Dózsa Gy. u. 20. Domus Lánc Kft.

Borsos tér 1. Irodalmi Múzeum

Ibolya u. 3. Ibolya u.-i Ált. Isk.

Ibolya u. 23. Üzletek

Böszörményi u. 68. Capillano Kft. Étterem + konyha

Füredi u. 98. Medicor telephely

Jerikó u. 13. Héliker Zrt.

Jerikó u. 1-11. Üzletház

Füredi u. 51. Ibero T. Rex Kft.

Füredi u. 39. Tiszántúli Ref. Egyház

Füredi u. 43. OTP Rt.

Füredi u. 27. Malompark - Piac épület

Füredi u. 27. Malompark

Füredi u. 59. Üzletház

Sétakert u. 1-3. Könnyűipari Szk. Isk.

Thomas Mann u. 16. Dienes L. Eü. Szak. Isk.

Lehel u. 22. Gyógyszertár

Lehel u. 18. Óvoda

Jerikó u. 17-19. UNOK Iskola

Thomas Mann u. 49. DAB Székház

Thomas Mann u. 45. Nyugdijas ház

Egyetem tér 2. Debreceni Egyetem

Komlóssy u. 45. Debreceni Egyetem

Ötvenhatosok tere 6. DHZrt. épület

Ötvenhatosok tere 6/a. Délibáb Áruház Ing. Rt.

Bólyai u. 29. Bólyai Általános Iskola

Civis u. 18. DHZrt. épület

Civis u. 18. Posta

Böszörményi u. 150. Árpád Vezér Ált. Isk.

Doberdó u. 1/A. Héliker Zrt.

Békéssy B. u. 12. Csokonai Gimnázium

Görgey u. 22. DHZrt. épület

Görgey u. 7. Óvoda

Déli sor 4. MÁV RT. Pályagazd. Főn.

Derék u. 48. SÉF-2000 Kft. Presszó

Derék u. 33. Debreceni Jégcsarnok Kft.

Margit tér 19. DH-Szerviz Kft. uszoda

Holló L. sétány 8. Holló emlékház

Holló L. sétány 6. Medgyessy F. Gimn.

Margit tér 19. II.sz. Iskola

Margit tér 19. I.sz. Iskola

Margit tér 19. Iskola-tornaterem

Margit tér 19. Iskola konyha

Margit tér 19. I-II. Óvodák

Tócóskert tér 4. Héliker Zrt.

Angyalföld tér 17. Héliker Zrt.

István u. 59. Magyar Posta Zrt.

Kishegyesi u. 44. Söröző

Angyalföld tér 7. Vörösmarty M. Ált. Isk.

Angyalföld tér 4. Kazinczy F. Ált. Isk.

Kishegyesi u. 44. Héliker Zrt.

Angyalföld tér 13-14. Gyógyszertár

Kishegyesi u. 13. TESCO bővítés

Kishegyesi u. 13-17. Elektro World Áruház

Angyalföld tér 3. Óvoda


                                                                                                         3. számú függelék



KIMUTATÁS


A felhasználói korlátozás 2. fokozatába sorolt lakossági HMV termelői hőközpontokról

                                                                          

                                                                          


Boldogfalva u. 15-17.

Petőfi tér 1-4 sz.

Petőfi tér 9. (Barna u.-i HMV  blokk)

Ispotály u. 3.

Petőfi tér 10.

Iparkamara u. 2-4.

Piac u. 74.

Piac u. 68.

Vármegyeháza u. 10.

Piac u. 58.

Jászai u. 9.

Jászai M. tér 6.

Piac u. 34-36.

Arany J u. 4.

Piac u. 41.

Piac u. 26-28.

Piac u. 22-24.

Sas u. 2.

Csapó u. 1.

Piac u. 19.

Bajcsy-Zs. u. 3-5.

Csapó u. 2.

Csapó u. 4-6.

Kálvin tér üzletház


Teleki u. 38.

Teleki u. 24.

Teleki u. 21.

Haláp u. 6.

Haláp u. 4.

Szent Anna u. 34.

Dienes J. u. 27.

Dienes J. u. 25.

Víztorony u. 11.

Mata J. u. 1.

Monti e. u. 3.

Blaháné u. 3.

Csapó u. 37.

Csapó u. 78.

Senyei O. u. 39-41.

Hunyadi u. 9-11.

Múzeum u. 4.

Hatvan u. 1.

Piac u. 1-3.

Hatvan u. 2-4.

Piac u. 7-9.

Hatvan u. 6.

Hunyadi u. 12.

Bethlen u. 47-49.

Egyetem sugárút 11/A

Mester u.7-9.

Hajó u. 2-4.

Mester u. 3-5.

Hajó u. 6-8.

Hajó u. 10-12.

Hajó u. 14-16.

Bethlen u. 36-38.

Bethlen u. 42-44.

Bethlen u. 48-50.

Csemete u. 1.

Csemete u. 3.

Csemete u. 5.

Csemete u. 7.

Gyergyó u. 2-10. üzletház

Gyergyó u. 9.

Gyergyó u. 3.

Hortobágy u. 7.

Hortobágy u. 9.

Hortobágy u. 11.

Hortobágy u. 5.

Hortobágy u. 3.

Hortobágy u. 1.

Hortobágy  u. 13.

Hortobágy  u. 17.

Domokos L. u. 6.

Domokos L. u. 8.

Domokos L. u. 1-3.

Domokos L. u. 5-7.

Domokos L. u. 9-11.

Domokos L. u. 13-15.

Domokos L. u. 20-22.

Domokos L. u. 24-26.

Domokos L. u. 28-30.

Domokos L. u. 32-34.

Sínai M. u. 29-31.

Sínai M. u. 33-35.

Sínai M. u. 25.

Füredi u. 50.

Füredi u. 60.

Füredi u. 62.

Böszörményi u. 33.

Sínai M. u. 17-21.

Sínai M. u. 13-15.

Sínai M. u. 9-11.

Sínai M. u. 1-7.

Dózsa Gy. u. 12.

Ibolya u. 5-13.

Ibolya u. 19.

Ibolya u. 23.

Böszörményi u. 68.

Lehel u. 4-6.

Lehel u. 2.

Füredi u. 49.

Füredi u. 45.

Füredi u. 41.

Lehel u. 8. I.sz.

Jerikó u. 27/A II.sz.

Thomas Mann u. 45.

Ötvenhatosok tere 6.

Ötvenhatosok tere 7.

Ötvenhatosok tere 8.

Böszörményi u. 81.

Böszörményi u. 93.

Borbíró tér 2.

Civis u. 2.

Civis u. 4.

Civis u. 6.

Civis u. 8.

Civis u. 10.

Civis u. 12.

Civis u. 14.

Civis u. 16.

Civis u. 18.

Borbíró tér 5.

Borbíró tér 6.

Borbíró tér 8.

Civis u. 3.

Károlyi M. u. 5.

Károlyi M. u. 3.

Károlyi M. u. 1.

Civis u. 5.

Civis u. 7.

Civis u. 9.

Civis u. 11.

Civis u. 13.

Civis u. 15.

Civis u. 17.

Martonfalvi u. 10.

Görgey u. 2.

Görgey u. 4.

Görgey u. 6.

Görgey u. 8.

Görgey u. 10.

Görgey u. 12.

Görgey u. 14.

Görgey u. 16.

Görgey u. 18.

Görgey u. 20.

Görgey u. 9.

Görgey u. 11.

Kartács u. 6.

Kartács u. 4.

Kartács u. 2.

Békéssy B. u. 10.

Békéssy B. u. 8.

Böszörményi u. 103.

Böszörményi u. 105.

Böszörményi u. 111.

Böszörményi u. 115.

Böszörményi u. 119.

Doberdó u. 3.

Doberdó u. 9.


Derék u. 253.

Derék u. 233.

Derék u. 203.

Derék u. 165.

Derék u. 155.

Derék u. 131.

Derék u. 105.

Derék u. 73.

Derék u. 51.

Egressy B. tér 5.

István u. 97. II.sz.

Derék u. 106. I.sz.

István u. 27. IV.sz.

Derék u. 24. III.sz.


                                                                       


                                                                       



4. számú függelék




KIMUTATÁS



A felhasználói korlátozás 3. fokozatába sorolt lakóépületeket ellátó hőközpontokról



Boldogfalva u. 15-17.

Petőfi tér 1-4 sz.

Piac u. 71 sz.

Piac u. 73 sz.

Piac u. 75 sz.

Piac u. 77 sz.

Piac u. 81 sz.

Petőfi tér 10. Lakóépület 22 em.

Petőfi tér 16-19.

Holló J. u. 5-7.

Petőfi tér 20-21.

Iparkamara u. 2-4. Lakóépület

Piac u. 70-72.

Holló J. u. 2-4.

Piac u. 68.

Vármegyeháza u. 11.

Vármegyeháza u. 10.

Piac u. 56.

Piac u. 58. lakóépület

Szent A. u. 8.

Szent A. u. 10-12.

Jászai u. 9.

Piac u. 40.

Jászai M. tér 2-4.

Jászai M. tér 1-3-5.

Jászai M. tér 6.

Piac u. 30. lakások

Piac u. 34-36. lakások

Piac u. 43.  lakások

Piac u. 45-47.  lakások

Arany J u. 4. 

Piac u. 41.  lakások

Piac u. 26. lakások

Piac u. 28. lakások

Kossuth u. 3-17. hkp blokk

Kossuth u. 3. Lakások

Kossuth u. 5. lakások

Kossuth u. 7. lakások

Kossuth u. 9. lakások

Kossuth u. 11. lakások

Kossuth u. 13. lakások

Kossuth u. 15. lakások

Batthyány u. 1. lakások

Piac u. 22-24. + Kossuth 3/a. lakások

Csapó u. 1.

Piac u. 17 sz.

Piac u. 19 sz.

Piac u. 21-23 sz.

Bajcsy-Zs. u. 3-5.

Csapó u. 2. lakások

Piac u. 10. lakások

Csapó u. 4-6. lakások


Teleki u. 38.

Teleki u. 24.

Teleki u. 8.

Sumen u. 24

Haláp u. 9.

Wesselényi u. 37.

Haláp u. 10.

Vígkedvű M. u. 12.

Teleki u. 9.

Sumen u. 12.

Vígkedvű M. u. 15.

Szombathi I. u. 5.

Szent A. u. 34-38.

Kandia u. 13.

Kandia u. 9.

Kandia u. 5.

Kandia u. 3.

Kandia u. 1.

Klaipeda u. 16.

Klaipeda u. 12.

Klaipeda u. 8.

Klaipeda u. 4.

Kossuth u. 45.

Kossuth u. 47.

Szent A. u. 32.

Dienes J. u. 27.

Dienes J. u. 25.

Víztorony u. 17.

Fényes udvar 5.

Fényes udvar 7.

Fényes udvar 10.

Fényes udvar 12.

Fényes udvar 13.

Fényes udvar 15.

Fényes udvar 17.

Fényes udvar 1.

Fényes udvar 2.

Fényes udvar 3.

Karácsony György u. 11.

Karácsony György u. 9.

Karácsony György u. 7.

Karácsony György u. 5.

Karácsony György u. 3.

Karácsony György u. 1.

Boka Károly u. 3.

Boka Károly u. 9.

Boka Károly u. 11.

Monti e. u. 5/a.

Monti e. u. 5/c.

Burgundia u. 18.

Burgundia u. 22.

Kossuth u. 36.

Kossuth u. 38.

Blaháné u. 3.

Csapó u. 37.

Burgundia u. 4.

Csapó u. 72.

Csapó u. 76.

Csapó u. 75.

Csapó u. 79.

Csapó u. 83.

Csapó u. 85.

Monostor u. 8.

Csapó u. 80.

Csapó u. 84.

Csapó u. 88.

Csapó u. 92.

Csapó u. 96.

Csapó u. 102.

Csapó u. 106.

Senyei O. u. 39.

Hunyadi u. 9-11.

Múzeum u. 4.

Piac u. 1-3. lakások

Hatvan u. 2-4. Lakások

Piac u. 7-9. Lakások

Hatvan u. 6.

Darabos u. 4.

Darabos u. 6.

Darabos u. 8.

Darabos u. 10.

Darabos u. 12.

Darabos u. 14.

Darabos u. 16.

Darabos u. 18.

Hunyadi u. 12.

Hunyadi u. 2-4.

Bethlen u. 27-29.

Bethlen u. 31.

Bethlen u. 33.

Bethlen u. 35.

Bethlen u. 37.

Bethlen u. 39.

Bethlen u. 41.

Bethlen u. 43.

Bethlen u. 47-49. Tiszti ház

Egyetem sugárút 11/A

Hajó u. 2-4.

Mester u. 3-5.

Hajó u. 6-8.

Hajó u. 10-12.

Hajó u. 14-16.

Bethlen u. 36-38. lakások

Bethlen u. 42-44. lakások

Bethlen u. 48-50.

Bethlen u. 52-56.

Csemete u. 1.

Csemete u. 3.

Csemete u. 5.

Csemete u. 7.

Gyergyó u. 9.

Gyergyó u. 3.

Hortobágy u. 7.

Hortobágy u. 9.

Hortobágy u. 11.

Hortobágy u. 5.

Hortobágy u. 3.

Hortobágy u. 1.

Hortobágy  u. 13.

Hortobágy  u. 17.

Domokos L. u. 6.

Domokos L. u. 8.

Domokos L. u. 1-3.

Domokos L. u. 5-7.

Domokos L. u. 9-11.

Domokos L. u. 13-15.

Domokos L. u. 20-22.

Domokos L. u. 24-26.

Domokos L. u. 28-30.

Domokos L. u. 32-34.

Sínai M. u. 29-31.

Sínai M. u. 33-35.

Sínai M. u. 25.

Füredi u. 50.

Füredi u. 60.

Füredi u. 64.

Böszörményi u. 33.

Sínai M. u. 19.

Sínai M. u. 13-15.

Sínai M. u. 9-11.

Sínai M. u. 1-7.

Dózsa Gy. u. 12.

Ibolya u. 5-13.

Böszörményi u. 68. Főépület (lakások)

Lehel u. 4-6.

Lehel u. 2.

Füredi u. 49.

Füredi u. 45.

Füredi u. 41.

Lehel u. 10.

Lehel u. 14.

Jerikó u. 15.

Jerikó u. 8-10.

Jerikó u. 6.

Jerikó u. 2.

Füredi u. 67.

Füredi u. 71.

Füredi u. 75.

Böszörményi u. 41.

Böszörményi u. 49.

Jerikó u. 12-14.

Menyhárt J. tér 4.

Jerikó u. 16-18.

Jerikó u. 20.

Jerikó u. 36.

Jerikó u. 34.

Jerikó u. 32.

Jerikó u. 30.

Jerikó u. 28.

Jerikó u. 26.

Jerikó u. 24.

Jerikó u. 22.

Menyhárt J. tér 8.

Menyhárt J. tér 9.

Ötvenhatosok tere 4.

Böszörményi u. 69.

Böszörményi u. 61.

Jerikó u. 25.

Lehel u. 24.

Lehel u. 20.

Ötvenhatosok tere 7.

Ötvenhatosok tere 8.

Böszörményi u. 81.

Böszörményi u. 93.

Borbíró tér 2.

Civis u. 2.

Civis u. 4.

Civis u. 6.

Civis u. 8.

Civis u. 10.

Civis u. 12.

Civis u. 14.

Civis u. 16.

Borbíró tér 5.

Borbíró tér 6.

Borbíró tér 8.

Civis u. 3.

Károlyi M. u. 5.

Károlyi M. u. 3.

Károlyi M. u. 1.

Civis u. 5.

Civis u. 7.

Civis u. 9.

Civis u. 11.

Civis u. 13.

Civis u. 15.

Civis u. 17.

Martonfalvi u. 8.

Martonfalvi u. 2.

Mikszáth u. 75.

Mikszáth u. 81.

Mikszáth u. 85.

Békéssy u. 1.

Békéssy u. 5.

Komlóssy u. 96.

Martonfalvi u. 14.

Martonfalvi u. 18.

Martonfalvi u. 22.

Komlóssy u. 78.

Komlóssy u. 82.

Görgey u. 2.

Görgey u. 4.

Görgey u. 6.

Görgey u. 8.

Görgey u. 10.

Görgey u. 12.

Görgey u. 14.

Görgey u. 16.

Görgey u. 18.

Görgey u. 20.

Görgey u. 9.

Görgey u. 11.

Kartács u. 6.

Kartács u. 4.

Kartács u. 2.

Békéssy B. u. 10.

Békéssy B. u. 8.

Böszörményi u. 103.

Böszörményi u. 105.

Böszörményi u. 111.

Böszörményi u. 115.

Böszörményi u. 119.

Doberdó u. 3.

Doberdó u. 9.


Derék u. 253.

Derék u. 259.

Derék u. 243.

Sárvári Pál u. 100.

Derék u. 233.

Derék u. 237.

Derék u. 225.

Derék u. 217.

Derék u. 203.

Derék u. 211.

Derék u. 193.

Derék u. 189.

Derék u. 165.

Derék u. 171.

Derék u. 179.

Sárvári Pál u. 12.

Derék u. 155.

Derék u. 149.

Sárvári Pál u. 3.

Sárvári Pál u. 9.

Derék u. 131.

Derék u. 129.

Derék u. 141.

Derék u. 143.

Derék u. 105.

Derék u. 95.

Derék u. 115.

Derék u. 119.

Derék u. 73.

Derék u. 67.

Derék u. 79.

Derék u. 89.

Derék u. 51.

Derék u. 43.

Derék u. 57.

Derék u. 59.

Egressy B. tér 5.

Egressy B. tér 10.

Egressy B. tér 13.

István u. 105.

István u. 113.

István u. 117.

István u. 121.

István u. 125.

István u. 131.

István u. 135.

Vincellér u. 2.

Tócóskert tér 3.

Tócóskert tér 2.

Tócóskert tér 1.

István u. 95.

István u. 93.

István u. 91.

István u. 87.

István u. 81.

István u. 77.

István u. 73.

István u. 69.

István u. 65.

István u. 61.

Derék u. 110.

Derék u. 120.

Derék u. 126.

Derék u. 130.

Derék u. 134.

Derék u. 138.

Derék u. 142.

Vincellér u. 6.

Vincellér u. 4.

Tócóskert tér 8.

Tócóskert tér 7.

Tócóskert tér 6.

Tócóskert tér 5.

Derék u. 104.

Derék u. 102.

Derék u. 100.

Derék u. 96.

Derék u. 92.

Derék u. 88.

Derék u. 84.

Derék u. 80.

Derék u. 74.

Derék u. 70.

István u. 27/d.

István u. 29/c.

István u. 31/b.

István u. 33.

István u. 37.

István u. 41.

István u. 47.

István u. 51.

István u. 53.

István u. 55.

István u. 25.

István u. 23.

István u. 21.

István u. 19.

István u. 15/b.

Kishegyesi u. 8.

Kishegyesi u. 20.

Kishegyesi u. 32.

Kishegyesi u. 36.

Kishegyesi u. 38.

Kishegyesi u. 40.

Kishegyesi u. 42.

Derék u. 28.

Derék u. 38.

Derék u. 42.

Derék u. 48.

Derék u. 52.

Derék u. 56.

Derék u. 60.

Derék u. 64.

Derék u. 66.

Derék u. 68.

Angyalföld tér 11.

Angyalföld tér 10.

Angyalföld tér 16.

Angyalföld tér 15.

Derék u. 22.

Derék u. 20.

Derék u. 18.

Derék u. 16.

Derék u. 10.

Kishegyesi u. 68.

Kishegyesi u. 64.

Kishegyesi u. 56.

Kishegyesi u. 50.

Kishegyesi u. 48.

Kishegyesi u. 46.



5. számú melléklet


a 4/2006. (II. 24.) rendelethez


Területfejlesztési, környezetvédelmi és levegő-tisztaságvédelmi szempontok alapján távhőszolgáltatás fejlesztésére kijelölt területek



A távhőfejlesztésre kijelölt területek meghatározása utcákkal behatárolva


1. Debrecen északi része:


1.) Doberdó - Kartács - Komlóssy - Martonfalvi - Poroszlay - Bolyai - Mikszáth ­Gyöngyösi - Thomas M. - Egyetem sgt. - Füredi - Dózsa Gy. - Hortobágy ­Böszörményi utcák által határolt terület

2.) DE nagyerdei campus a DEOEC I. és II. telephelyével együtt

3.) Kassai - Laktanya - Táncsics - Lugosi - Hadházi - Baksay utcák által határolt terület

4.) Csemete - Honvéd - Darabos - Thaly K. - Péterfia - Hunyadi - Mester utcák által határolt terület

5.) Egyetem sgt. 11-13. sz.       ingatlan területe

6.) Ibolya utca 3.                      ingatlan területe

7.) Böszörményi út 68. ingatlan területe

8.) Füredi út 98.                       ingatlan területe

9.) Böszörményi út 148-150. intézményi terület

10.) Bem tér 18/a.                     ingatlan területe

11.) Kassai út 25/b.                  ingatlan területe

12.) A Nagyerdei körút által határolt terület

13.) Egyetem tér 2. és Egyetem sugárút 75. ingatlanok területe

14.) Komlóssy út 45-47.           ingatlan területe

15.) Böszörményi út 138.         ingatlan területe

16.) Böszörményi út 6. ingatlan területe

17.) Böszörményi út 46-56., Hősök útja 1-3.  ingatlanok területe

18.) Böszörményi út 2-4.          ingatlan területe

19.) Füredi út 69.                     ingatlan területe




2. Debrecen keleti része:


1.) Hajnal - Dobozi - Virág - Dembinszky- Ótemető - nyíregyházi vasútvonal ­Munkácsy utcák által határolt terület

2.) Bocskai tér  

3.) Senyei O. - Árpád tér - Csapó - Pacsirta - Monostor - Berek utcák által határolt terület

4.) Faraktár - nyíregyházi vasútvonal - Vágóhíd - Hajnal utcák által határolt terület

5.) Budai Ézsaiás u. 8/a.           ingatlan területe

6.) Szabó K. u. 3-5.                  ingatlan területe

7.) Vágóhíd u. 2. sz.                 ingatlan területe

8.) Vágóhíd - nyíregyházi vasútvonal - Wesselényi utcák által határolt terület



3. Debrecen belvárosi része:


1.) Erzsébet - Petőfi tér - Ispotály - Salétrom utcák által határolt terület

2.) Mester - Hunyadi - Péterfia - Kálvin tér - Piac - Erzsébet - Nyugati tehermentesítő utcák által határolt terület

3.) Petőfi tér - Piac - Kálvin tér - Péterfia - Egymalom - Rákóczi - Csapó - Berek ­- Kígyó - Méliusz tér - Kossuth - Kandia - Szent Anna - Wesselényi utcák által határolt terület

4.) Tervezett Nyugati tehermentesítő út nyugati oldala



4. Debrecen nyugati része:


1.) Déli sor - István - Szoboszlói - Salétrom utcák által határolt terület

2.) Kishegyesi - István - Déli sor - Tócó csatorna által határolt terület

3.) Dorottya - Bartók - Pesti - Kishegyesi utcák által határolt terület



5. Debrecen déli része:


1.) Repülőtéri lakótelep

2.) Repülőtér üzemi területen kívüli "Ipari és Intézményi" terület

3.) Repülőtér üzemi terület

4.) Repülőtér és állomás között található - un. Majorsági - terület

5.) Ghilányi - Bégány - Epreskert utcák által határolt terület