Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 17/1993. (VII.10.) Kgy. rendelete

az Önkormányzat kitüntetéseinek alapításáról és adományozásuk rendjéről

Hatályos: 2014. 11. 25- 2017. 09. 28

Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlése a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. tv. 16. § (1) bekezdésében, valamint a Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. tv. 7. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a városért végzett tevékenység elismeréseként az alábbi kitüntető címet, díjat és emlékérmet alapítja:


Díszpolgári cím


1. §


Díszpolgári cím kiemelkedő tudományos, művészeti, közéleti, gazdasági, oktatási-nevelési, közművelődési életműért adományozható, olyan kiváló személyiségnek, aki tevékenységével, maradandó alkotásával hozzájárult Szeged fejlődéséhez, anyagi és szellemi gyarapodásához, elősegítette a város tekintélyének növelését itthon és külföldön.


2. §


(1) Évente egy díszpolgári cím adományozható annak az élő vagy elhalt magyar, illetve külföldi személynek, aki a jelen rendelet 1. §-ában foglaltaknak megfelel.

A díszpolgári cím adományozásával egyidejűleg kerül átadásra a díszes kivitelű oklevél és az emlékérem.


(2) A díszpolgári oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a közgyűlési határozat számát, a díszpolgár nevét és foglalkozását, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(3) Az emlékérem kör alakú, 42 mm átmérőjű, ezüst alapanyagú aranyozott plakett, egyik oldalán a város dombornyomású címerével és "Szeged Város Díszpolgára ... (adományozás éve)" felirattal, a másik oldalán a Városháza dombornyomású képével.


3. §


A díszpolgári cím adományozását a "Díszpolgárok könyvében" kell megörökíteni. A "Díszpolgárok Könyve" tartalmazza az adományozó megnevezését, a Közgyűlés határozatának számát, a díszpolgári cím adományozásának időpontját, a díszpolgár nevét, foglalkozását, életművének leírását, az adományozás keltét, a díszpolgár, vagy megbízottja, a polgármester, a jegyző aláírását.


4. §


(1) A város díszpolgárát


- megilleti a díszpolgári cím viselésének joga,

- tanácskozási jog illeti meg a Közgyűlés ülésein,

- részt vehet az önkormányzat egyéb rendezvényein,

- felkérésre delegáció tagjaként képviseli az önkormányzatot.


(2) A díszpolgárt halála esetén díszsírhely illeti meg.



"Pro Urbe" díj


5. §


(1) Pro Urbe kitüntető díj adományozható azoknak a személyeknek, közösségeknek, akik/amelyek tartósan kiemelkedő tudományos, művészeti, közéleti munkásságukkal, az egészségügy-szociális, az oktatás-nevelés, közművelődés, sport, közbiztonság, a gazdaság területén kifejtett tevékenységükkel a város fejlődéséhez, jó híre növeléséhez hozzájárultak.


(2) Évente legfeljebb két Pro Urbe díj adományozható.


6. §


(1) A Pro Urbe díj ezüst alapanyagú, aranyozott plakettből, és oklevélből áll.


(2) A plakett kör alakú, 42 mm átmérőjű, egyik oldalán a város dombornyomású címerével, és "Pro Urbe Szeged ... (adományozás éve)" felirattal, a másik oldalán a Városháza dombornyomású képével.


(3) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a közgyűlési határozat számát, a Pro Urbe díjban részesített nevét, az adományozás jogcímét, az adományozás időpontját, a polgármester és a jegyző aláírását, valamint az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


7. §


A Pro Urbe díj adományozásról a jegyző nyilvántartást vezet. A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását, a Közgyűlés határozatának számát, a Pro Urbe díj adományozásának időpontját.


8. §[1]


(1) "Szegedért Emlékérem" adományozható azoknak, akik egyéni vagy együttes teljesítményükkel - tudományos, művészi munkásságukkal, közéleti, oktatási, közművelődési, egészségügyi, szociális, gazdasági, építészeti tevékenységükkel, a közbiztonság érdekében kifejtett munkájukkal, sport és egyéb eredményeik alapján - szereztek elismerést a városnak, vagy
gyarapították a város anyagi és szellemi értékeit.

(2) Évente legfeljebb 5 Szegedért Emlékérem" adományozható.


9. §[2]


(1) A "Szegedért Emlékérem" ezüst alapanyagú, 44 mm átmérőjű, kör alapú plakett, egyik oldalán a város dombornyomású címérével, és "Szeged Emlékérem." (adományozás éve) felirattal, a másik oldalon a szegedi Dóm dombornyomású képével.


(2) A "Szegedért Emlékérem" adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet.
A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását, a közgyűlés határozatának számát, az adományozás időpontját.

10. §


„Szeged nemzetközi kapcsolataiért emlékérem”


(1) „Szeged nemzetközi kapcsolataiért emlékérem” posztumusz is adományozható oktatási intézmény nemzetközi kapcsolatai, Szeged város nemzetközi sport, kulturális kapcsolatai, vagy nemzetközi tudományos együttműködés kialakítása, elmélyítése, illetve a város nemzetközi ismertsége érdekében végzett kiemelkedő munkásság elismeréseként a tevékenysége révén Szegedhez kötődő személynek. Elismerésben részesíthető a jótékonysági szervezet alkalmazottja, aktivistája, továbbá az is, aki határon túli települések, csoportok segélyezésében vett részt.


(2) Évente kettő „Szeged nemzetközi kapcsolataiért emlékérem” adományozható.


11. §


(1)  A „Szeged nemzetközi kapcsolataiért emlékérem” bronz alapanyagú plakettből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(2)  A „Szeged nemzetközi kapcsolataiért emlékérem” bronz alapanyagú, 12 cm átmérőjű kör alakú plakett, egyik oldalán Szeged címerének lemélyített sziluettjével, és a kitüntetett nevével és az évszámmal, másik oldalán Európa térképe, a Dunával és a Tiszával és egy, Szeged helyét jelző csillaggal.


(3)  Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a közgyűlési határozat számát, a „Szeged nemzetközi kapcsolataiért emlékérem”-ben részesített nevét, az adományozás jogcímét, az adományozás időpontját, a polgármester és a jegyző aláírását, valamint az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(4) A „Szeged nemzetközi kapcsolataiért emlékérem” adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet. A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását, a nemzetközi kapcsolatokért folytatott tevékenységét, a közgyűlés határozatának számát, az adományozás időpontját.


12. §[3]


"Szociális Munkáért" díj


A "Szociális Munkáért" díj adományozható tevékenységük révén Szegedhez kötődő személyeknek, civil szervezetek vezetőinek, képviselőinek, akik a demokrácia követelményeihez igazodva kiemelkedő tevékenységet folytatnak és a sajátos, illetve nehéz élethelyzetben lévő egyének, családok, csoportok és közösségek érdekében kiemelkedő, áldozatos munkát végeztek. Elismerésben részesíthetők a civil szervezetekben, a szociális- és gyermekjóléti alapellátásban a szociális- és gyermekvédelmi szakellátásban, a szakképzésben és a szociális adminisztráció területén dolgozó szakemberek.


13.  §


(1) Évente három "Szociális Munkáért" díj adományozható.


(2) A "Szociális Munkáért" díj aranygyűrűből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(3) Az aranygyűrű egy pecsétgyűrű, melynek a fejrész vésetében Szeged címere és alatta az adományozás éve látható.


(4) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a Közgyűlési határozat számát, a "Szociális Munkáért" díjban részesült nevét és foglalkozását, az adományozás jogcímét, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(5) A "Szociális Munkáért" díj adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet.
A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását, a szociális, illetve a gyermek- és ifjúságvédelemben folytatott tevékenységét, a Közgyűlés határozatának számát, az adományozás keltét.


14.  §


"Pedagógus Életmű" díj


"Pedagógus Életmű" díj adományozható azon nyugdíjas pedagógusoknak, Szegedhez kötődő személyeknek, akik a nevelő-oktató munkában legalább harminchat éven keresztül tartósan kiemelkedő pedagógusi-oktatói-nevelői tevékenységet végeztek.


15. §


(1) Évente három "Pedagógus Életmű" díj adományozható.


(2) A "Pedagógus Életmű" díj aranygyűrűből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(3) Az aranygyűrű egy pecsétgyűrű, melynek a fejrész vésetében Szeged címere és az adományozás éve látható.


(4) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a Közgyűlési határozat számát, a "Pedagógus Életmű" díjban részesült nevét és foglalkozását, az adományozás jogcímét, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(5) A "Pedagógus Életmű" díj adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet. A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását, a pedagógia területén folytatott tevékenységét, a Közgyűlés határozatának számát, az adományozás keltét.



16. §


„Szeged Kultúrájáért” díj


A „Szeged Kultúrájáért” díj adományozható tevékenységük révén Szegedhez kötődő személyeknek, akik Szeged város kulturális közéletében meghatározó személyiségek, illetve érdemeket szereztek a kulturális örökségek megóvásában, tevékenységükkel, alkotásaikkal országos és nemzetközi elismerést szereztek, ezzel is hozzájárulva Szeged város értékeinek gyarapításához.


17. §


(1) Évente három "Szeged Kultúrájáért" díj adományozható.


(2) A "Szeged Kultúrájáért" díj aranygyűrűből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(3) Az aranygyűrű egy pecsétgyűrű, melynek a fejrész vésetében Szeged címere és az adományozás éve látható.


(4) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a Közgyűlési határozat számát, a "Szeged Kultúrájáért" díjban részesült nevét és foglalkozását, az adományozás jogcímét, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(5) A "Szeged Kultúrájáért" díj adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet.
A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását, a kultúra területén folytatott tevékenységét, a Közgyűlés határozatának számát, az adományozás keltét.


18. §


"Szeged Ifjú Tehetsége" díj


"Szeged Ifjú Tehetsége" díj adományozható azon tanulóknak, csapatoknak, akik országos és nemzetközi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, a szellemi gyarapodás területén kiváló példát mutattak, hozzájárulva ezzel Szeged város jó hírnevének öregbítéséhez.


19. §


(1) „Szeged Ifjú Tehetsége” díj a tárgyévi Közgyűlési határozattal meghatározott számban adományozható.


(2) A "Szeged Ifjú Tehetsége" díj plakettből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(3) A plakett kör alakú, bronz alapanyagú, 42 mm átmérőjű. Egyik oldal vésetében Szeged címere, melyet körbefog a „Szeged Ifjú Tehetsége” és az adományozás éve felirat.


(4) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a Közgyűlési határozat számát, a "Szeged Ifjú Tehetsége" díjban részesült nevét és iskoláját, az adományozás jogcímét, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(5) A "Szeged Ifjú Tehetsége" díj adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet.
A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, iskoláját, a folytatott tevékenységét, a Közgyűlés határozatának számát, az adományozás keltét.


20. §


„Szeged Ifjú Tehetségéért” díj


A „Szeged Ifjú Tehetségéért” díj adományozható azon pedagógusoknak, oktatóknak, szakoktatóknak, akik az országos és nemzetközi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulókat, csapatokat felkészítették, hozzájárulva ezzel Szeged város jó hírnevének öregbítéséhez.


21. §


(1) „Szeged Ifjú Tehetségéért” díj a tárgyévi Közgyűlési határozattal meghatározott számban adományozható.


(2) A "Szeged Ifjú Tehetségéért" díj plakettből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(3) A plakett kör alakú, bronz alapanyagú, 42 mm átmérőjű. Egyik oldal vésetében Szeged címere, melyet körbefog a „Szeged Ifjú Tehetségéért” és az adományozás éve felirat.


(4) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a Közgyűlési határozat számát, a "Szeged Ifjú Tehetségéért" díjban részesült nevét, foglalkozását és iskoláját, az adományozás jogcímét, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(5) A "Szeged Ifjú Tehetségéért" díj adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet.
A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását és iskoláját, a folytatott tevékenységét, a Közgyűlés határozatának számát, az adományozás keltét.


22. §


„Szeged Sportolója” díj[4]


A „Szeged Sportolója” díj adományozható azon sportolók részére, akik országos és nemzetközi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, hozzájárulva ezzel Szeged város jó hírnevének öregbítéséhez.


23. §


(1)[5] Évente három „Szeged Sportolója” díj adományozható.


(2) A "Szeged Sportolója" díj plakettből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(3) A plakett kör alakú, bronz alapanyagú, 42 mm átmérőjű. Egyik oldal vésetében Szeged címere, melyet körbefog a „Szeged Sportolója” és az adományozás éve felirat.


(4) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a Közgyűlési határozat számát, a "Szeged Sportolója" díjban részesült nevét és iskoláját, az adományozás jogcímét, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(5) A "Szeged Sportolója" díj adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet. A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, iskoláját, a folytatott tevékenységét, a Közgyűlés határozatának számát, az adományozás keltét.


24. §


„Szeged Sportjáért” díj[6]


A „Szeged Sportjáért” díj adományozható azon edzőnek, oktatónak, szakoktatónak, menedzsernek, sportvezetőnek, akik országos és nemzetközi versenyeken kiemelkedő teljesítményt nyújtó sportolókat felkészítettek, hozzájárulva ezzel Szeged város jó hírnevének öregbítéséhez.


25. §


(1)[7] Évente három „Szeged Sportjáért” díj adományozható.


(2) A "Szeged Sportjáért" díj plakettből és a hozzátartozó díszes oklevélből áll.


(3) A plakett kör alakú, bronz alapanyagú, 42 mm átmérőjű. Egyik oldal vésetében Szeged címere, melyet körbefog a „Szeged Sportjáért” és az adományozás éve felirat.


(4) Az oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a Közgyűlési határozat számát, a "Szeged Sportjáért" díjban részesült nevét, foglalkozását és iskoláját, az adományozás jogcímét, az adományozás keltét, a polgármester és a jegyző aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.


(5) A "Szeged Sportjáért" díj adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet. A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, foglalkozását és iskoláját, a folytatott tevékenységét, a Közgyűlés határozatának számát, az adományozás keltét.”



26. §[8]


„Dömötör-díj”


(1)

A „Dömötör-díj” a Szegedi Nemzeti Színház művészeinek adományozható színházi kitüntetés, amely évadonként a kiemelkedő teljesítményt nyújtó művészek munkáját ismeri el az alábbi kategóriákban:


1. Legjobb férfi színészi alakítás

2. Legjobb női színészi alakítás

3. Legjobb operaénekes

4. Legjobb operaénekesnő

5. Legjobb rendező

6. Legjobb díszlettervező

7. Legjobb jelmeztervező

8. Legjobb férfi mellékszereplő

9. Legjobb női mellékszereplő

10. Legjobb táncos

11. Legjobb háttérmunkás

12. Életmű-díj



(2)

A „Dömötör-díj” a szegedi Dömötör-tornyot ábrázoló kisplasztika vagy dombormű és díszes oklevél.



(3)

Az Oklevél tartalmazza az adományozó megnevezését, a város címerét, a „Dömötör-díjban” részesült nevét és a kategóriát, az adományozás keltét, a polgármester, valamint a díjalapító aláírását, továbbá az önkormányzat hivatalos bélyegzőjének lenyomatát.



(4)

A „Dömötör-díj” adományozásáról a jegyző nyilvántartást vezet. A nyilvántartás tartalmazza az adományozó megnevezését, a kitüntetett nevét, a kategóriákat, amelyben a díjat a művészek kapták, és az adományozás keltét.


Az adományozás rendje


27. §


(1) A kitüntetés adományozására a tárgyévet megelőző év december hó 31. napjáig a polgármesternél javaslatot terjeszthetnek elő:


a./ a Közgyűlés tagjai és szakbizottságai,

b./ a polgármester tanácsadó testülete,

c./ a városban működő társadalmi, gazdasági szervezetek, intézmények, egyesületek szakmai,
     szövetségek, kamarák, érdekképviseleti szervek, egyházak.


(2) A polgármesterhez benyújtott javaslatot a kitüntetésre javasolt személy tevékenysége szerint illetékes szakbizottság a tárgyév február hó 15. napjáig véleményezi.


(3) A szakbizottságok által véleményezett javaslatot a polgármester a tárgyév március hó 15. napjáig az Egyeztető Tanács elé terjeszti, a sorrendiség megállapítása végett.


(4) A polgármester a kitüntetési javaslatot az Egyeztető Tanács által megállapított sorrendiség figyelembevételével terjeszti a Közgyűlés elé.


(5)[9]


[10](5) A "Szociális Munkáért" díj esetében a javaslattevő a Szeged Megyei Jogú Város Közgyűlésének Foglalkoztatási, Szociális és Sportbizottsága a Szociális Munkások Magyarországi Egyesülete elnökének bevonásával vagy előzetes véleményének kikérése mellett, az (2) bekezdésben szabályozott véleményezési határidő – tárgyév október 1-je, ezt követően a javaslatokat a Polgármester terjeszti a Közgyűlés elé.


(6)[11] A „Pedagógus Életmű” díj esetében a javaslattevő a Szeged Megyei Jogú Város Kulturális, Oktatási, Idegenforgalmi és Ifjúsági Bizottsága a Munkaközösség vezetők, a Pedagógus Szakszervezet titkárának bevonásával vagy előzetes véleményének kikérése mellett, a (2) bekezdésben szabályozott véleményezési határidő tárgyév április 15-e, ezt követően a javaslatokat a Polgármester terjeszti a Közgyűlés elé.


(7)[12] A „Szeged Kultúrájáért” díj esetében a javaslattevő a Szeged Megyei Jogú Város Kulturális, Oktatási, Idegenforgalmi és Ifjúsági Bizottsága a Közművelődési Fórum és a Közművelődési Tanács bevonásával vagy előzetes véleményének kikérése mellett, a (2) bekezdésben szabályozott véleményezési határidő tárgyév november 1-je, ezt követően a javaslatokat a Polgármester terjeszti a Közgyűlés elé.


(8)[13] A „Szeged Ifjú Tehetsége” díj esetében a javaslattevő a Szeged Megyei Jogú Város Kulturális, Oktatási, Idegenforgalmi és Ifjúsági Bizottsága. A (2) bekezdésben szabályozott véleményezési határidő a tárgyév augusztus 1-je, ezt követően a javaslatokat a Polgármester terjeszti a Közgyűlés elé.


(9)[14] A „Szeged Ifjú Tehetségéért” díj esetében a javaslattevő a Szeged Megyei Jogú Város Kulturális, Oktatási, Idegenforgalmi és Ifjúsági Bizottsága. A (2) bekezdésben szabályozott véleményezési határidő a tárgyév augusztus 1-je, ezt követően a javaslatokat a Polgármester terjeszti a Közgyűlés elé.”


(10)[15] A "Szeged Sportolója" díj esetében a javaslattevő Szeged Megyei Jogú Város Foglalkoztatási, Szociális és Sportbizottsága a civil szervezetek bevonásával, vagy előzetes véleményük kikérése mellett a (2) bekezdésben szabályozott
véleményezési határidő tárgyév február 1., ezt követően a javaslatokat a Polgármester terjeszti a Közgyűlés elé.


(11)[16] A "Szeged Sportjáért" díj esetében a javaslattevő Szeged Megyei
Jogú Város Foglalkoztatási, Szociális és Sportbizottsága a civil szervezetek bevonásával, vagy előzetes véleményük kikérése mellett a (2) bekezdésben szabályozott véleményezési határidő tárgyév február 1., ezt követően a javaslatokat a Polgármester terjeszti a Közgyűlés elé.


(12)[17] A „Dömötör-díj” esetében a javaslattevő: a Szegedi Nemzeti Színház társulata, illetve a díjhoz kapcsolódó Társadalmi Kuratórium. A díjat a legtöbb közönségszavazattal rendelkező művész nyeri el az egyes kategóriákban.

A „Háttérmunkás” kategória jelöltjét a Szegedi Nemzeti Színház társulata titkos szavazással választja meg.

Az Életmű-díjat a Társadalmi Kuratórium ítéli oda.


28. §


(1)[18]  a/ A Díszpolgári cím a „Pro Urbe ” díj ás a Szegedért emlékérem átadása ünnepélyes keretek között, Szeged város napján történik.


b/[19] A „Szeged Nemzetközi Kapcsolataiért emlékérem” átadására minden év május hónapban kerül sor.


c/ A „Szociális Munkáért” díj átadására minden év november 12-én, a Szociális Munka Napján kerül sor.


d/ A „Pedagógus Életmű” díj átadására minden évben, a Pedagógus Napon kerül sor.


e/ A „Szeged Kultúrájáért” díj átadására minden év január 22-én, a Magyar Kultúra Napján kerül sor.


f/[20] A „Szeged Ifjú Tehetsége” díj átadására minden év szeptemberében kerül sor.


g/[21] A „Szeged Ifjú Tehetségéért” díj átadására minden év szeptemberében kerül sor.”


h/[22] A "Szeged Sportolója" díj átadására minden év május 21-én,
Szeged Napján kerül sor.


i)[23] A "Szeged Sportjáért" díj átadására minden év május 21-én,
Szeged Napján kerül sor.


j)[24] A „Dömötör-díj” átadására minden évben, a színházi évad végén, május utolsó szombatján, a Szegedi Nemzeti Színházban megrendezett Gálaest keretében kerül sor.

A kitüntetéseket kategóriánként a Dömötör-díjat támogató szponzorok képviselői adják át.
Az „Életmű-díjat” a polgármester adja át, a „Legjobb rendező” díját a díjalapító, a Pálma Reklámstúdió képviselője adja át.


(2) A kitüntetést a kitüntetettnek vagy megbízottjának a polgármester adja át.


(3) A kitüntetések adományozásáról és visszavonásáról a város lakosságát a helyi sajtó útján a jegyző tájékoztatja.



29. §[25]


A Közgyűlés a Díszpolgári címet az adományozásra jogosultak javaslata alapján visszavonhatja attól, aki arra méltatlanná vált.


30. §


(1) A jelen rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, ezzel egyidejűleg Szeged Megyei Jogú Városi Tanács Szeged város jelképeiről alkotott 1/1990. (IV. 01.) SZMVT számú rendeletének 7. § - 14. §-a, valamint a 17. § (1) bekezdés első mondatából "a díszpolgári oklevél" szó hatályát veszti.


(2) A rendelet 10. §-ának rendelkezéseit az 1994. évi kitüntetések adományozása során kell először alkalmazni.

[1]

Kiegészítette a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 1. §-a

[2]

Kiegészítette a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 1. §-a

[3]

Kiegészítette és módosította az 52/2000. (XI. 07.) Kgy.r. 1. §-a, valamint a 44/2004.(IX.15.) Kgy. r. 1. §-a

[4]

Módosította a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 2. §-a

[5]

Módosította a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 3. §-a

[6]

Módosította a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 4. §-a

[7]

Módosította a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 5. §-a

[8]

Módosította és a paragrafusok számozását megváltoztatta a 25/2006.(VI.27.) Kgy. r. 1. §-a

[9]

Kiegészül a 44/2000. (IX. 14.) Kgy.r. 2. § (1) bekezdése szerint, hatályát vesztette a 44/2004.(IX.15.) Kgy. r. 3. §-a szerint, hatályos 2004. október 1-től

[10]

Kiegészül az 52/2000. (XI. 7.) Kgy. r. 2 §-a szerint, valamint módosította a 44/2004.(IX.15.) Kgy. r. 2. §-a, a 20/2014.(XI.24.) Önk. r. 99. § a) pontja (hatályos 2014. november 25-től)

[11]

Módosította a 20/2014.(XI.24.)Önk. r. 99. § b) pontja (hatályos 2014. november 25-től)

[12]

Módosította a 46/2010.(XII.14.) Ö. r. 1. §-a (hatályos 2010. december 15-től), a 20/2014.(XI.24.) Önk. r. 99. § c) pontja (hatályos 2014. november 25-től)

[13]

Módosította a 20/2014.(XI.24.) Önk. r. 99. § b) pontja (2014. november 25-től)

[14]

Módosította a 20/2014.(XI.24.) Önk. r. 99. § b) pontja (2014. november 25-től)

[15]

Kiegészítette a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 6. §-a, módosította a 20/2014.(XI.24.)Önk. r. 99. § d) pontja (hatályos 2014. november 25-től)

[16]

Kiegészítette a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 6. §-a, módosította a 20/2014.(XI.24.) Önk. r. 99. § d) pontja (hatályos 2014. november 25-től)

[17]

Kiegészítette a 25/2006.(VI.27.) Kgy. r. 2. §-a

[18]

Módosította az 13/2003. (IV. 10.) Kgy. r. 7. §-a

[19]

Módosította a 44/2004.(IX.15.) Kgy. r. 4. §-a, hatályos 2004. október 1-től

[20]

Módosította a 44/2004.(IX.15.) Kgy. r. 4. §-a, hatályos 2004. október 1-től

[21]

Módosította a 44/2004.(IX.15.) Kgy. r. 4. §-a, hatályos 2004. október 1-től

[22]

Kiegészítette a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 7. §-a

[23]

Kiegészítette a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 7. §-a

[24]

Kiegészítette a 25/2006.(VI.27.) Kgy. r. 3. §-a

[25]

Módosította a 13/2003. (IV. 10.) Kgy.r. 8. §-a