Edve község képviselő-testületének 1/2015 (II.20.) önkormányzati rendelete

Edve Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2015.(II.20.) önkormányzati rendelete a szociális igazgatás és szociális ellátás helyi szabályozásáról

Hatályos: 2021. 09. 18

Edve község képviselő-testületének 1/2015 (II.20.) önkormányzati rendelete

Edve Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2015.(II.20.) önkormányzati rendelete a szociális igazgatás és szociális ellátás helyi szabályozásáról

Edve Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 45. §, 48. §, 57. § (1) bekezdésében továbbá 132. § (4) bekezdés g) pontjában kapott felhatalmazás alapján, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a.) pontjában és az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva az alábbiak szerint rendelkezik:

I. FEJEZET ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

A rendelet célja

1. § E rendelet célja, hogy a törvényi felhatalmazással összhangban megállapítsa a szociális rászorultságtól függő, pénzben és természetben nyújtott szociális ellátások, a személyes gondoskodást nyújtó ellátások formáit, szervezeti kereteit, az eljárási és jogosultsági szabályokat, továbbá azok igénybevételének módját és feltételeit.

A rendelet hatálya

2. § A rendelet hatálya kiterjed Edve község közigazgatási területén élő lakosokra, figyelemmel a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Sztv.) 3. § (1)-(3) bekezdésében, továbbá az Sztv. 6. § és 7. §-ában foglaltakra.

Az ellátások formája

3. § Edve Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a települési támogatás megállapításának, kifizetésének és a felhasználás ellenőrzésének szabályait ezen rendeletben határozza meg.

Eljárási szabályok

4. § Az általános, minden e rendeletben szabályozott szociális ellátásra érvényes eljárási szabályokat az Sztv. 5-10. §-ai határozzák meg.

Az eljárás megindítása

5. § (1) Az eljárás megindítása történhet: kérelemre és hivatalból. A kérelmet a közös önkormányzati hivatalban lehet előterjeszteni. A kérelmet írásban kell benyújtani az e rendeletben meghatározott dokumentumokkal (igazolások, nyilatkozatok) együtt.

(2) Ha adott szociális ellátásra való jogosultság elbírálásához e rendelet szerint kell benyújtani vagyoni, jövedelmi viszonyokra vonatkozó nyilatkozatot, igazolást, akkor ezek tekintetében az Sztv. 10. §-a az irányadó.

Az ellátások kifizetése

6. § Az ellátások kifizetése

  • a) havi rendszeres ellátásoknál: a tárgyhót követő hó 5. napja
  • b) nem rendszeres ellátások esetén: a határozat jogerőre emelkedését követő 15 napon belül a házipénztárból
  • c) rendkívüli esetben a házipénztárból azonnal, de legkésőbb 3 napon belül történik

II. FEJEZET SZOCIÁLIS RÁSZORULTSÁGTÓL FÜGGŐ PÉNZBELI ELLÁTÁSOK

Települési támogatás

7. § (1) A Képviselő-testület a szociálisan rászoruló személyek, családok részére települési támogatást biztosít az e rendeletben meghatározottak szerint.

(2) Települési támogatás keretében igényelhető ellátások:

  • a) ápolási támogatás
  • b) gyógyszertámogatás
  • c) temetési támogatás
  • d) rendkívüli települési támogatás
  • e) házassági támogatás
  • f) szülési támogatás
  • g) tanévkezdési támogatás
  • h) lakás építéséhez, vásárlásához nyújtandó támogatás

(3) A képviselő-testület döntéséről függően a „R” (2) bekezdésében meghatározott támogatások közül a d) és h) pontokban foglaltak pénzben és természetben, az a) b) c) e) f) és g) pontban foglaltak kizárólag pénzben nyújthatók.

(4) A 2. § a); b) pontjában foglalt ellátások havi rendszerességgel és eseti formában is nyújthatóak, míg a c) d) e) és f) pontban foglalt ellátások kizárólag eseti formában adhatók.

(5) Az e rendeletben meghatározott feladat és hatásköröket Edve Község Önkormányzatának Képviselő-testülete gyakorolja.

8. § (1) A kérelmek benyújtására az ellátás igénylője, annak törvényes képviselője vagy meghatalmazottja jogosult.

(2) A rendszeres ellátás iránti kérelmet legkorábban az adott ellátásra való jogosultság időtartamának lejárta előtt egy hónappal lehet benyújtani, mely esetben az új jogosultság kezdő időpontja a korábbi jogosultság lejártát követő nap.

(3) Rendkívüli települési támogatás hivatalból is megállapítható különös tekintettel a nevelési-oktatási intézmény, a gyámhatóság további az egyesített szociális központ vezetőjének kezdeményezésére.

(4) A kérelemben foglaltak ellenőrzése céljából a közös önkormányzati hivatal ügyintézője környezettanulmányt végezhet, valamint e célra az egyesített szociális központ, a védőnő javaslata, környezettanulmánya is felhasználható.

(5) A közös önkormányzati hivatal ügyintézője az ellátás felhasználásának ellenőrzése céljából a felhasználást igazoló dokumentumok bemutatására kötelezheti a jogosultat.

(6) A rendszeres ellátásra való jogosultságot meg kell szüntetni ha

  • a) a jogosultság feltételei már nem állnak fenn, vagy a jogosultságot kizáró körülmény következett be
  • b) a jogosult az kéri
  • c) a jogosult meghalt
  • d) az e rendeletben meghatározott egyéb okból

(7) A (6) bekezdés megszüntetésének időpontja a megszüntetésre okot adó körülmény bekövetkezése hónapjának utolsó napja.

(8) Az Sztv-ben, továbbá a végrehajtási rendeleteiben meghatározott ellátásra való jogosultságot meg kell szüntetni, és az ellátást jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybevevőt kötelezni kell

  • a) a pénzbeli ellátás visszafizetésére
  • b) természetben nyújtott ellátás esetén a pénzegyenérték megfizetésére.

(9) Ha a rendszeres ellátásra való jogosultság a (8) bekezdés alapján szűnt meg, a jogosult a döntés jogerőre emelkedésétől számított egy évig nem jogosult a megszüntetettel azonos típusú rendszeres ellátásra.

(10) Ha a Képviselő-testület a hatáskörébe tartozó ellátás megtérítését rendeli el, a megtérítés összegét, vagy pénzegyenértéket és a kamat összegét – amennyiben annak megfizetése a kötelezett megélhetését súlyosan veszélyeztetné – a testület méltányosságból

  • a) elengedheti,
  • b) csökkentheti, vagy
  • c) részletfizetést engedélyezhet.

(11) Az e rendeletben nem szabályozott fogalmak, kérdések vonatkozásában a magasabb rendű szociális tárgyú jogszabályok rendelkezései az irányadóak.

9. § (1) A Képviselő-testület ápolási támogatásra való jogosultságot állapít meg annak a nagykorú és cselekvőképes személynek, aki

  • a) 18. életévét betöltötte, tartósan beteg
  • b) Edvén lakcímmel rendelkezik és életvitelszerűen is Edvén lakó hozzátartozója gondozását végzi

(2) Hozzátartozó a Ptk. szerinti hozzátartozó a jegyes kivételével.

(3) Tartósan beteg az a személy, aki előreláthatólag 3 hónapnál hosszabb időtartamban állandó ápolást, gondozást igényel.

(4) A (3) bekezdés szerinti tényt az ápolt személy háziorvosának kell igazolni.

(5) Nem jogosult ápolási támogatásra a hozzátartozó ha

  • a) ápolási díjban részesül
  • b) családjában az egy főre jutó havi jövedelem meghaladja az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét
  • c) az ápolt személy két hónapot meghaladóan fekvőbeteg – gyógyintézeti, valamint nappali ellátást nyújtó vagy bentlakásos szociális intézményi ellátásban részesül.
  • d) rendszeres pénzellátásában részesül vagy az arra való jogosultság megállapításához szükséges feltételekkel rendelkezik
  • e) nappali rendszerű képzés keretében folytat tanulmányokat
  • f) keresőtevékenységet folytat

(6) Az ápolási és gondozási feladatok teljesítését a Beledi Közös Önkormányzati Hivatal az Egyesített Szociális Központ közreműködésével évente ellenőrzi.

(7) Az ápolást végző személynek – a Képviselő-testülethez benyújtott kérelmére – a házi segítségnyújtás keretében segítség nyújtható, illetve az ápolt személy átmenetileg, évente legfeljebb egy hónapos időtartamban ellátható, ha

  • a) az ápolt személy egészségi állapota ezt indokolja
  • b) az ápolást végző személy akadályoztatása miatt az ápolási tevékenységet nem tudja ellátni

(8) Az ápolási támogatásra való jogosultságot meg kell szüntetni, ha

  • a) az ápolt személy állapota az állandó ápolást már nem teszi szükségessé
  • b) az ápolást végző személy a kötelezettségét nem teljesíti
  • c) az ápolt személy kéri
  • d) az ápolt személy meghal
  • e) az ápolást végző vagy az ápolt személy tartózkodási joga megszűnt vagy tartózkodási jogának gyakorlásával felhagyott
  • f) az ápolást végző az ápolási támogatásra való jogosultsága felülvizsgálatára irányuló vizsgálatára az eljáró hatóság felhívására nem tesz eleget
  • g) az Egyesített Szociális Központ egymást követő két alkalommal sem tudja ellenőrizni az ápolási, gondozási feladatok teljesítését
  • h) a jogosultságot kizáró körülmény következik be

(9) Az ápolási támogatás havi összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 50 %-a.

(10) Az ápolási támogatásra való jogosultság megállapítása egy év időtartamra történik.

(11) A Képviselő-testület a közös önkormányzati hivatal útján az ápolási támogatásra való jogosultság feltételeinek fennállását évente legalább egyszer felülvizsgálja, és ha a felülvizsgálat során megállapítást nyer, hogy a feltételek továbbra is fennállnak, az ellátás további folyósításáról dönt.

10. § (1) A Képviselő-testület gyógyszertámogatásra való jogosultságot állapít meg annak a nagykorú személynek, akinek esetében a vényköteles havi rendszeres gyógyító ellátás költsége (a továbbiakban: gyógyszerköltség) legalább 10.000 forint és az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg

  • a) családban élő esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét
  • b) egyedül élő esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át

(2) Nem jogosult gyógyszertámogatásra, aki közgyógyellátásra jogosult.

(3) A gyógyszerköltséget a háziorvosnak kell igazolni.

(4) A (3) bekezdés szerinti háziorvosi igazoláson kizárólag a kérelmező személyes szükségletének kielégítéséhez szükséges gyógyszerköltséget lehet feltüntetni.

(5) A gyógyszertámogatás összege nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét.

11. § (1) A képviselő-testülettől átruházott hatáskörben a polgármester temetési támogatásra való jogosultságot állapít meg annak a személynek

  • a) aki a meghalt – Ptk. szerinti – hozzátartozója eltemettetéséről gondoskodott és
  • b) aki bejelentett edvei lakóhellyel rendelkezik, amennyiben az elhunyt is – halálának időpontjában – edvei lakóhellyel rendelkezett.
  • c) továbbá az eltemettető családjában az 1 főre jutó nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének ötszörösét.

(2) Nem jogosult temetési támogatásra, aki az eltemettetésre – ellenszolgáltatás fejében – szerződésben vállalt kötelezettséget.

(3) A temetési támogatás eseti jelleggel állapítható meg.

(4) A temetési támogatás összege esetenként 20.000 forint.

(5) A temetési támogatás iránti kérelmet az elhalálozás napjától számított 90 napos, jogvesztő határidőn belül kell benyújtani.

(6) A temetési támogatás összegét vagy a kérelem elutasításának tényét az arról szóló határozat számával együtt a temetési számlára rá kell vezetni és a számlát a kérelmező részére vissza kell adni.

12. § (1) A Képviselő-testület rendkívüli települési támogatásra való jogosultságot állapít meg annak a személynek

  • a) aki létfenntartást veszélyeztető, rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzd és önmaga, illetve családja létfenntartásáról más módon nem tud gondoskodni vagy
  • b) alkalmanként jelentkező többletkiadások, így különösen betegséghez vagy egyéb rendkívüli kiadáshoz kapcsolódóan anyagi segítségre szorul.

(2) Rendkívüli települési támogatás eseti jelleggel családonként, évente legfeljebb három alkalommal állapítható meg. Az alkalmanként adható rendkívüli települési támogatás összege legfeljebb 30.000 forint.

(3) A rendkívüli települési támogatásra való jogosultság megállapításának további feltétele, hogy az egy főre jutó nettó jövedelem nem haladja meg

  • a) egyedül élő esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át
  • b) nem egyedül élő esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át.

(4) A rendkívüli települési támogatás természetben, így különösen étkezési térítési díj átvállalására vagy tüzelő kiutalására is nyújtható, amennyiben a kérelmező családi körülményei ezt indokolják.

(5) A Képviselő-testület méltányosságból eltekinthet a (3) bekezdésben foglalt feltételektől, amennyiben a rendkívüli támogatásra való jogosultságot elemi kár vagy más előre nem látható rendkívüli esemény és halasztást nem tűrő élethelyzet indokolja.

Tanévkezdési támogatás

12/A. § (1) A képviselő-testület tanévkezdési támogatást biztosít az éves költségvetésben meghatározott pénzügyi keretek között azon általános iskolai, szakiskolai és középiskolai tanulók részére, akik életvitelszerűen Edvén élnek.

(2) A képviselő-testület az (1) bekezdésben meghatározott személyi körön kívül tanévkezdési támogatásban részesítheti a felsőfokú oktatási intézményekben tanulmányokat folytató Edvén életvitelszerűen élő hallgatókat is.

(3) A tanévkezdési támogatás összegét nagykorú tanuló kivételével a törvényes képviselő részére kell kifizetni.

Lakás építéséhez, vásárlásához nyújtandó támogatás

12/B. § (1) A képviselő-testület a helyi letelepedés ösztönzése, a település népességmegtartó képességének növelése érdekében lakás építéséhez, vásárlásához helyi támogatást nyújt.

(2)[1] A támogatás igénybevételére jogosult Edve településen lakást vagy családi házat vásárló vagy építő kérelmező,

  • a) aki házaspár vagy élettárs és legalább az egyik fél még nem töltötte be a 45. életévét a kérelem benyújtásának időpontjában,
  • b) aki kiskorú gyermeket saját háztartásában egyedül nevelő szülő és még nem töltötte be a 45. életévét a kérelem benyújtásának időpontjában.

(3) Az igénybevétel feltétele, hogy az igénylőnek, házastársának, élettársának, kiskorú gyermekének lakástulajdona vagy üdülője, üdülőtelke nincs, illetve a tulajdoni részaránya az ½-et nem haladja meg. További feltétel, hogy az igénylő családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének tizenötszörösét.

(4) Családi ház építése esetén lakásépítési támogatás az építési engedély jogerőre emelkedésétől számított 1 éven belül, vásárlás esetén az adás-vételi szerződés megkötését követő 1 éven belül igényelhető.

(5) Családonként legfeljebb 500.000 Ft vissza nem térítendő támogatás nyújtható.

(6) Új családi ház építéséhez a készlet erejéig közműves építési telket biztosít az önkormányzat 4 éves beépítési kötelezettség előírásával.

(7) A kifizetett támogatást a mindenkori jegybanki alapkamat összegével növelten vissza kell fizetni, ha

  • a) azt jogtalanul vették igénybe,
  • b) azt nem a támogatott célra használták fel,
  • c) a vásárlást vagy használatbavételi engedély kiállítását követő fél éven belül nem költözik be az igénylő és családja,
  • d) a beköltözéstől számított 10 éven belül a lakást vagy családi házat az önkormányzat hozzájárulása nélkül elidegenítik,
  • e) az igénylő és közös háztartásban élő hozzátartozói Edve községben az adás-vételi szerződés megkötéséről vagy a használatbavételi engedély kiadásától számított fél éven belül nem létesítenek lakóhelyet (állandó lakcímet),
  • f) az igénylő és hozzátartozói az e.) pontban meghatározott lakóhelyet 10 éven belül megszünteti a településen.

(8) Az önkormányzat által biztosított építési telket vissza kell szolgáltatni az igénylőnek, amennyiben azt 4 éven belül lakóházzal vagy családi házzal nem építi be.

(9) A támogatott ingatlanra az ingatlan-nyilvántartásban Edve Község Önkormányzat javára 10 éves elidegenítési tilalmat kell bejegyeztetni.

Házassági támogatás

13. § A képviselő-testülettől átruházott hatáskörben a polgármester házasságkötés esetén minden edvei lakóhellyel rendelkező lakos részére 20.000 Ft/fő házassági támogatást állapít meg, amennyiben az igénylők családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének tizenötszörösét.

Szülési támogatás

14. § A képviselő-testülettől átruházott hatáskörben a polgármester gyermek születése esetén gyermekenként 20.000 Ft szülési támogatásban részesíti azt a családot, ahol a született gyermek és mindkét szülő edvei lakóhellyel rendelkezik, és a családban az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének tizenötszörösét.

Tűzifa természetbeni juttatása

15. § (1) A Képviselő-testület a szociálisan rászorulók részére fűtéshez háztartásonként legfeljebb 5 m3 tűzifa természetbeni juttatást biztosít.

(2) Tűzifa biztosítható annak a személynek, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át, egyszemélyes háztartás esetén 200 %-át és a lakásban a fával fűtés biztosított.

(3) A tűzifa természetbeni juttatása során előnyt élvez az a személy, aki aktív korúak ellátására, időskorúak járadékára vagy települési támogatásra, különösen a lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viselésével kapcsolatos támogatásban részesül.

(4) A (3) bekezdésben foglaltakon túlmenően a tűzifa természetbeni juttatásánál előnyt élvez továbbá a halmozottan hátrányos helyzetű gyermeket nevelő család.

(5) A Képviselő-testület a szociális célú tűzifában részesülőtől ellenszolgáltatást nem kér.

III. FEJEZET TERMÉSZETBEN NYÚJTOTT SZOCIÁLIS ALAPSZOLGÁLTATÁSOK

Köztemetés

16. § (1) Az Sztv. 48. §-a szerint a köztemetés elrendelésére I. fokon a polgármester, II. fokon a képviselő-testület jogosult.

(2) A polgármester különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén a köztemetés költségének megtérítése alól részben vagy egészben mentesítheti a kötelezettet.

(3) A köztemetés költsége nem haladhatja meg a helyben szokásos temetés költségét.

IV. FEJEZET SZEMÉLYES GONDOSKODÁST NYÚJTÓ SZOCIÁLIS ALAPSZOLGÁLTATÁSOK

17. § Edve Község Önkormányzata személyes gondoskodás keretében az alábbi szociális alapszolgáltatásokat biztosítja:

  • a) falugondnoki szolgálat
  • a) étkeztetés
  • a) házi segítségnyújtás
  • a) családsegítés
  • a) jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
  • a) közösségi ellátások

Falugondnoki Szolgálat

18. § (1) Az önkormányzat a szociális alapellátási feladatok elvégzésére falugondnoki szolgálatot létesít.

(2) A falugondnoki szolgálat keretében ellátandó szociális alapellátási feladatok:

  • a) időskorúak és rászorulók részére ebédszállítás,
  • b) iskolás és óvodás gyermekek szállítása az oktatási intézmények nyitvatartási rendjéhez igazodva,
  • c) betegek orvoshoz (szakorvoshoz) szállítása,
  • d) házi gondozásban való közreműködés,
  • e) idősek és rászorulók részére gyógyszer kiváltása.

(3) A falugondnoki szolgáltatás keretében ellátandó egyéb szolgáltatási feladatok:

  • a) nagybevásárlás a rászoruló idősek és nagycsaládosok részére,
  • b) információ szolgáltatás kedvező vásárlási és egyéb közérdekű lehetőségekről,
  • c) falusi turizmusba való bekapcsolódás,
  • d) kulturális események szervezése (falunap, közösségi rendezvények, stb.)
  • e) belföldi és külföldi közösségi utak lebonyolítása,
  • f) sportolók sportrendezvényekre való szállítása,
  • g) az önkormányzati tulajdonú épületek előtti közterületek, temető rendezése, fűnyírás,
  • h) helyi kereskedelmi ellátásba való besegítés.

Étkeztetés

19. § (1) Étkeztetés keretében napi egyszeri meleg ételt kell biztosítani az önkormányzat konyhájáról azoknak a szociálisan rászoruló személyeknek, akik azt önmaguk és eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani.

(2) Szociálisan rászorultnak kell tekinteni:

  • a) egészségi állapotra tekintet nélkül a 65 év felettieket,
  • a) korhatárra tekintet nélkül azokat, akik fogyatékossági támogatásban részesülnek,
  • a) azokat, akik munkaképességüket legalább 50%-ban elveszítették,
  • a) azokat, akiknek egészségi állapota miatti rászorultságát háziorvos vagy szakorvos

igazolja.

(3) Egészségi állapotra és korhatárra tekintet nélkül biztosítani kell az étkeztetést azok számára is, akik átmenetileg - maximum 3 hónapig - krízishelyzetbe kerülnek. A krízisállapot megítélése az Egyesített Szociális Központ vezetőjének feladata.

(4) Az étkeztetés az ebéd elvitelének lehetővé tételével, a házi segítségnyújtás igénybevételével a lakáshoz történő szállítással, továbbá házi segítségnyújtásban nem részesülők részére a költségvetési rendeletben meghatározott kiszállítási díjért történik.

(5) Az étkeztetés iránti kérelmek elbírálásáról I. fokon az Egyesített Szociális Központ vezetője, fellebbezés esetén II. fokon a képviselő-testület határoz.

Házi segítségnyújtás

20. § A házi segítségnyújtási kérelem elbírálásáról I. fokon az Egyesített Szociális Központ vezetője határoz az Sztv.63. §-ban foglaltak szerint.

Családsegítés

21. § (1) A családsegítő alapszolgáltatásban nyújtott általános és speciális segítő szolgáltatás olyan személyes szociális szolgáltatás, amely a szociális munka eszközeinek és módszereinek felhasználásával hozzájárul az egyének, a családok, valamint a különböző közösségi csoportok jólétéhez és fejlődéséhez, továbbá a szociális környezetükhöz való alkalmazkodásához.

(2) A családsegítő alapszolgáltatás általános és speciális segítő szolgáltatása keretében az önkormányzat segítséget nyújt a működési területén élő szociális és mentálhigiénés problémái vagy krízishelyzete miatt segítséget igénylő személynek, családnak az ilyen helyzethez vezető okok megelőzése, a krízishelyzet megszüntetése, valamint az életvezetési képesség megőrzése céljából.

(3) A családsegítő szolgálat törvényben rögzített feladatait a Beled székhellyel működő Szociális és Gyermekjóléti Társulás látja el.

(4) A társulás a családsegítő szolgálat feladatait az egyén és a család számára térítésmentes szolgáltatás formájában biztosítja.

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

22. § (1) Az önkormányzat a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás feladatait a Beled székhellyel működő Szociális és Gyermekjóléti Társulás útján látja el.

(2) A jelzőrendszeres házi segítségnyújtás Beled Város Önkormányzat Képviselő-testületének térítési díjakra vonatkozó rendeletében meghatározottak szerint vehető igénybe.

Közösségi ellátások

23. § (1) A közösségi ellátások igénybevételének esetén az Sztv. 65/A §-a szerint kell eljárni.

(2) Az önkormányzat a közösségi ellátás feladatait a Beled székhellyel működő Szociális és Gyermekjóléti Társulás útján látja el

Záró rendelkezés

24. § Ezen rendelet 2015. március 1-jén lép hatályba. Ezzel egyidejűleg Edve Község Önkormányzata Képviselő-testületének 4/2011. (IV.07.) önkormányzati rendelete, továbbá az 5/2009.(VI.02.) önkormányzati rendelet 2. §-a és 3. §-a hatályát veszti.


[1] A 12/B. § (2) bekezdése az Edve Község Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IX. 17.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.