Gyanógeregye Község Önkormányzata Képviselő-testülete 2/2016. (II.4.) önkormányzati rendelete

szociális igazgatásról és az egyes szociális ellátási formák helyi szabályairól, azok igénybevételéről és a fizetendő térítési díjakról szóló 23/2015. (XII. 16.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2016. 02. 05- 2016. 02. 05

Gyanógeregye Község Önkormányzata Képviselő-testületének

2/2016. (II. 4.) önkormányzati rendelete

szociális igazgatásról és az egyes szociális ellátási formák helyi szabályairól,

azok igénybevételéről és a fizetendő térítési díjakról szóló

23/2015. (XII. 16.) önkormányzati rendelet módosításáról




Gyanógeregye Község Önkormányzatának Képviselő-testülete

a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10.§ (1) bekezdése, 26.§,

32.§ (1) bekezdés b) pontja, 32.§ (3) bekezdése, 45.§, 48.§ (4) bekezdése, 92.§ (1) bekezdése,

115.§ (3) bekezdése, 132.§ (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján,

az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában és a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:




1.§        Gyanógeregye Község Önkormányzata Képviselő-testületének a szociális igazgatásról, illetve a fizetendő térítési díjakról szóló 23/2015. (XII. 16.) önkormányzati rendelete (a továbbiakban: Ör.) 3.§ (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„3.§ (4) A meghatározott időszakra havi rendszerességgel nyújtott települési és rendkívüli települési támogatás havi összege 5.000 Ft.”


2.§        Az Ör. 3.§ (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„3.§ (5) A rendszeres és eseti jelleggel adott települési és rendkívüli települési támogatások éves összege háztartásonként nem haladhatja meg az 50.000 Ft összeget azzal, hogy ezen éves mértéket meghaladóan települési és rendkívüli települési támogatási kérelmet benyújtani nem lehet.”


3.§        Az Ör. 4.§-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki:

„4.§ (2) A polgármester a települési és a rendkívüli települési támogatás felhasználását ellenőrzi, a támogatásban részesített személy a települési, illetve a rendkívüli települési támogatás folyósítását követő 15 napon belül köteles a jogosult nevére szóló számlával, az árucikk nevét tartalmazó nyugtával, közüzemi díj befizetéséről szóló csekkszelvénnyel elszámolni.”


4.§        Az Ör. 4.§-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

„4.§ (3) A polgármester települési és a rendkívüli települési támogatást megállapító határozatában meghatározza a támogatással való elszámolás feltételeit és módját. Amennyiben a támogatásban részesített személy az előírt számadási kötelezettségnek határidőre nem tesz eleget, és a megállapító határozat alapján további támogatásra is jogosult lenne, a támogatás kifizetését fel kell függeszteni. Az elszámolás elmulasztása esetén kérelmező további települési támogatásra nem jogosult.”


5.§        Az Ör. 4.§-a a következő (4) bekezdéssel egészül ki:

„4.§ (4) Amennyiben a települési támogatás összege a 20.000 Ft összeget nem haladja meg, a települési és rendkívüli települési támogatás felhasználását a támogatásban részesített személy büntetőjogi és anyagi felelőssége tudatában tett, teljes bizonyító erejű magánokirattal is igazolhatja.”


6.§        Az Ör.  7.§ (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„7.§ (2) Lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatásra jogosult az a személy, akinek háztartásában az egy főre jutó havi nettó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 170%-át, egyedül élő esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 220%-át, és a kérelem benyújtását megelőző hónapban az (1) bekezdésben megjelölt díjakra fizetett kiadása meghaladja a háztartás nettó összjövedelmének a 20%-át.”




7.§        Az Ör. 8.§ (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„8.§ (1) Gyógyszerköltségeinek enyhítésére települési támogatásra jogosult az a szociálisan rászorult személy, akinek a családjában az egy főre jutó nettó havi jövedelem nem haladja meg a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 170%-át, egyedül élő esetén 220%-át és a havi gyógyszerköltségének összege meghaladja a családban az egy főre jutó jövedelem 15%-át.”


8.§        Az Ör. 9.§ (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„9.§ (1)  Rendkívüli települési támogatásban részesítheti azt a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint az időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő személyt, családot, akinek családjában az egy főre jutó havi nettó jövedelem - az elemi kár esetén nyújtandó rendkívüli települési támogatás kivételével - nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 200%-át, egyedül élőnél a 250%-át.”


9.§        Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba és a hatályba lépést követő napon hatályát veszti.

    



Sejber Tiborné

polgármester

Dr. Varga Krisztina

jegyző



Kihirdetési záradék:

A rendelet 2016. február 4. napján kihirdetésre került.




Dr. Varga Krisztina

jegyző