Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése 19/1996. (IV.9.) önkormányzati rendelete
a közterület elnevezések megállapításáról, változtatásáról, jelöléséről, valamint az emléktábla-állítás és a közterületi alkotás elhelyezésének rendjéről
Hatályos: 2013. 11. 30- 2017. 04. 30Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése 19/1996. (IV.9.) önkormányzati rendelete
a közterület elnevezések megállapításáról, változtatásáról, jelöléséről, valamint az emléktábla-állítás és a közterületi alkotás elhelyezésének rendjéről
2013-11-30-tól 2017-04-30-ig
[2]Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése a helyi önkormányzatokról szóló – módosított - 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében rögzített felhatalmazás alapján a város közterületeinek egységes rendszerű elnevezése, valamint az emléktábla-állítás és a közterületi alkotás elhelyezése szabályainak megteremtése érdekében a következő rendeletet alkotja:
1. §
(1) A Közgyűlés a város közterületeinek megjelölése, azonosítása, a város lakott területén való jó tájékozódás igényes feltételeinek biztosítása érdekében e rendelet szabályai szerint a közterületneveket megállapítja, megváltoztatja, illetve megszünteti.
(2)[3] A Közgyűlés e rendelet keretei között adja hozzájárulását emléktábla-állítás és közterületi alkotás elhelyezéséhez.
A közterület-elnevezés általános szabályai
2. §
(1) A közterületnév előtagból és a közterület jellegére utaló utótagból áll.
(2) A közterületnév előtagjának megállapításakor kerülni kell
a) a névismétlődéseket;
b) a névhalmozódásokat;
c) az idegen vagy nehezen kiejthető és a csak dátumból álló elnevezéseket.
(3) Betűszókkal, betűcsoportokkal, számjegyekkel közterületnév előtagja nem állapítható meg.
3. §
(1)[4] Minden az ingatlan-nyilvántartásban közterületként nyilvántartott önálló belterületi ingatlant, valamint külterületi beépítésre szánt területen telek megközelítésére szolgáló közterületet el kell nevezni, kivéve a lakótelepek közötti szerviz utakat és a saját használatú mezőgazdasági rendeltetésű dűlőutakat.
(2) A közterület természetes folytatásaként később kialakuló új szakasz (meghosszabbítás) külön elnevezési eljárás nélkül a már elnevezett közterület nevét veszi fel.
4. §
(1) [5]A közterületnév meghatározásánál figyelemmel kell lenni a városrész, a szűkebb környék, a szomszédos közterületek, az érintett közterületen lévő intézmények jellegére, szellemiségére, hagyományaira, és[6] a nyelvhelyességi követelményekre.
(2) Az egyes városrészekben, lakónegyedekben a közterületneveket hasonló elnevezés-csoportból indokolt választani.
Közterület-elnevezés[7]
5. §
(1) [8]Személyről közterületet elnevezni halála után 5 év elteltével lehet.
(2) A közterületnév előtagjaként a személy családi és utónevét kell megállapítani, kivéve ha a névadó családi nevéről, vagy más általánosan elfogadott elnevezésről is közismert és személye ezáltal nem téveszthető össze.
6. §
(1) Közterület-elnevezéssel emléket állítani olyan magyar személyiségnek lehet,
a) akinek tevékenysége a közjót, a nemzet szellemi, anyagi gyarapodását példaértékűen szolgálta és személye közmegbecsülést szerzett;
b) aki a tudományok, a művészetek, a sport, a közélet valamely területén kimagaslóan jelentőset alkotott;
c) aki a város életében, történetében kiemelkedő szerepe folytán jelentősen hozzájárult Kecskemét fejlődéséhez, hírnevének gyarapodásához.
(2) Közterületet lehet elnevezni olyan külföldi személyiségről is, akinek életműve az emberiségegyetemes értékeit gyarapította vagy[9] jelentős pozitív szerepet játszott hazánk, különösen[10] Kecskemét életében.
(3)[11]-----
(4)[12]-----
6/A.§[13]
„(1) A közterület 6.§ szerinti névadójáról, valamint a 4.§ (1) bekezdése szerinti közterületi elnevezésről a közterület kezdetén szöveges ismertető tábla helyezhető ki e rendelet 13.§ (2) és (3) bekezdéseiben foglaltak szerint.
(2) Az ismertető táblának a névadó személy megismertetése, vagy az egyéb elnevezés közérthetővé tétele érdekében történő kihelyezéséről a [14]Közgyűlés kulturális ügyekben feladat-és hatáskörrel rendelkező bizottsága javaslata alapján a Közgyűlés dönt.
Elnevezések védetté nyilvánítása
7. §
(1) Védettek a város gazdaság- és településtörténeti szempontból jelentős, a XIX. század vége óta változatlan közterületnevek (1. sz. melléklet), a városrésznevek (2. sz. melléklet és a térkép), valamint a történelmi várostestet övező körútrendszer névrendje.
(2) [15]Védetté lehet nyilvánítani az olyan, legalább 50 éves közterületnevet, amely
a) sokat őriz a város korabeli szellemi arculatából, vagy
b) közmegbecsülést szerzett történelmi személyiségnek állít emléket, vagy
c) városunk múltjának megbecsülését juttatja kifejezésre.
(3) A védetté nyilvánításról a Közgyűlés a [16]Közgyűlés közterület-elnevezési ügyekben javaslattételi feladatkörrel rendelkező bizottsága előterjesztése alapján dönt.
(4) Védett közterületnevet megváltoztatni nem szabad.
(5) Amennyiben védett nevű közterület megszűnik, a közterületnév fennmaradásáról
(-----)[17] a megszűnéssel egyidejűleg kell gondoskodni.
(6) A védetté nyilvánítást a 11. § szerinti nyilvántartásban fel kell tüntetni.
Közterületnevek változtatása
8. §[18]
A közterületnév megváltoztatására a közterület-elnevezés 2.-6. § és 7.§ (4) bekezdés szerint szabályait kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy közterületnevet változtatni elsősorban az adott közterületen lakók többségének kérésére, vagy az érintett városrészi önkormányzat kezdeményezésére lehet.
9. §[19]
Városrészek elnevezése
10. §
(1) A városrésznév a Belváros kivételével római számmal jelölt sorszámból és -város utótagú elnevezésből áll.
(2) A városrészek elnevezésére, azok nevének megváltoztatására és védetté nyilvánítására a közterület-elnevezés 2-4. § és 7.- 8. § szerinti szabályait kell megfelelően alkalmazni.
A közterületnevek nyilvántartása
11. §[20]
A közterületek nevének jelölése
12. §
(1)[21] A közterület nevét a közgyűlés által elfogadott minta szerinti közterületnév-tábla jelöli. A közterületnév-tábla tartalmazza:
a) a közterület-név elő- és utótagját,
b) a városrész nevét,
c) a házszámtartományt és
d) a házszámok növekedési irányát.
(2)[22] A jegyző a közterületnév-tábla, és a 6/A.§ szerinti ismertető tábla kihelyezéséről a közgyűlési döntést követő 60 napon belül, karbantartása, cseréje és pótlása iránt szükség szerint gondoskodik.
13. §
(1) A közterületnév-táblát el kell helyezni a közterület kezdetén, végén, valamint minden betorkolló közterületnél mindkét oldalon.
(2)[23] A közterületnév-táblát, a 6/A.§ szerinti táblát épületen, ennek hiányában kerítésen, vagy külön tartószerkezeten kell jól láthatóan elhelyezni.
(3) Az ingatlan tulajdonosa, kezelője, használója a közterületnév-tábla elhelyezését és az ezzel kapcsolatos munka elvégzését tűrni köteles. Az elhelyezéssel okozott esetleges kárért a kihelyezéssel megbízott felelősséggel tartozik.
14. §
A megváltoztatott közterületnév táblája - a tájékozódás zavartalansága érdekében - az új elnevezést tartalmazó tábla kihelyezésétől számított egy évig eredeti helyén marad, amelyen a névváltozást átlós áthúzás jelzi.
Az épületek számozása
15. §
(1) Minden önálló ingatlant (--------[24]), amelyen épületet, lakást, házat vagy egyéb célra szolgáló építményt (a továbbiakban: épület) létesítettek, számmal (a továbbiakban: házszám) kell ellátni.
(2) -------[25]
(3) A házszám belterületen a épület közterületen belüli sorszáma; külterületen a dűlőutak melletti folyamatos sorszám. Azonos házszámmal több lakóépület nem jelölhető.
(4) A belterületi épület házszámának megállapításakor a közterületen található beépítetlen, vagy olyan telek, amelyre építési engedélyt még nem adtak ki, beépítettnek tekintendő.
16. §
(1) A házszámozás 1-el kezdődik és a közterület, vagy a dűlőút melletti utolsó épületig folyamatosan tart.
(2) A főútvonalak melletti épületek házszámozása a városközponttól kezdődik.
(3) A mellékútvonalak melletti épületek házszámozása a főútvonal felől kezdődik.
(4) Utca és út melletti épületek házszámozása növekedési irányban jobb oldalon páratlan, bal oldalon páros számokkal történik. A sor jellegű közterület házszámozása folyamatos.
(5) A tér, liget, park és, hasonló jellegű közterületek melletti épületek házszámozása folyamatosan emelkedő számsorrendben, az óramutató járásával ellentétes irányban történik. A számsor a városközpont felől csatlakozó utca bal oldalán kezdődik és a jobb oldalán ér véget.
(6) A több lépcsőházas épületeket lépcsőházanként kell házszámmal ellátni.
(7) [26]A már meglévő számozás után megosztott ingatlanon - a környező viszonyokra tekintettel - az épületek házszámát az újonnan kialakított telkek számának megfelelően az ábécé betűivel történő korlátlan alátöréssel lehet jelölni.
17. §
(1) A épületek jelölése a házszámmal történik.
(2) A házszámot elsősorban a épület használója, kezelője ennek hiányában tulajdonosa köteles kihelyezni az épületre, lehetőleg a kapu melletti falon, kerítésen, úgy, hogy az a közterületről jól látható legyen
(3) Házszámváltozás esetén az új házszám elhelyezésére a 14.§ előírásait kell alkalmazni.
Emléktábla állítás
18. §
A város közterületein, és a közterületek mellett elhelyezkedő ingatlanok külső falain emléktábla csak a Közgyűlés hozzájárulásával helyezhető el, amelynek megadását a Közgyűlés külön feltételhez is kötheti.
19. §
(1)[27] Emléktábla állításhoz hozzájárulás akkor adható, ha
a) az településképi és örökségvédelmi érdeket nem sért,
b) olyan személynek állít emléket, aki megfelel a 6. §-ban foglaltaknak.
(2) A Közgyűlés határozhat emléktábla megszüntetéséről, ha az emléktábla-állítás (1) bekezdés szerinti feltételei már nem állnak fenn.
20. §[28]
21. §
A közgyűlési hozzájárulás nélkül vagy a hozzájárulásról szóló határozatban foglaltaktól eltérően[29] elhelyezett emléktáblát a jegyző - az eltávolításra vonatkozó felszólítás átvétele után 15 nap elteltével - az emléktábla tulajdonosának költségére leszereltetheti és elszállíttathatja. Az ebből származó költségeket az emléktábla tulajdonosának meg kell térítenie.
22. §
A város közterületein elhelyezett emléktáblákról a jegyző nyilvántartást vezet, amely tartalmazza:
a) az emléktábla helyét, a kihelyezés időpontját, a közgyűlési határozat számát;
b) a kihelyező nevét, címét;
c) az emléktábla szövegét.
Szabálysértési rendelkezések[30]
23. §
Eljárási rendelkezések
24. §
(1) Közterületnév megállapítását, a 3. § (1) bekezdése szerinti esetben a közterület ingatlan-nyilvántartásban történt lejegyzését követő 30 napon belül a jegyző kezdeményezi, egyéb esetekben a város területén lakóhellyel rendelkező magánszemély, a városban működő szervezet kezdeményezheti, és[31] javaslatot tehet a közterület nevére.
Közterületnév 8. § szerinti megváltoztatására irányuló kezdeményezéshez mellékelni kell az adott közterületen lakók többségének a kezdeményezést támogató, aláírásukkal hitelesített nyilatkozatát.
(2) Közterület-elnevezésre, az elnevezés megváltoztatására irányuló kezdeményezéseket a [32]Közgyűlés közterület-elnevezési ügyekben javaslattételi feladatkörrel rendelkező bizottságához kell benyújtani.
(3) Az előkészítő munka során a [33]közgyűlés közterület-elnevezési ügyekben javaslattételi feladatkörrel rendelkező bizottsága a területileg érintett önkormányzati képviselő[34], valamint a városrészi önkormányzat bevonásával lehetőséget biztosít a közterületnév megállapításával közvetlenül érintettek vélemény-nyilvánítására.
(4) A [35]Közgyűlés kulturális, oktatási és egyházügyi ügyekben feladat-és hatáskörrel rendelkező bizottságai véleményezik azon közterület elnevezésekre vonatkozó előterjesztéseket, amelyek valamely oktatói, tudományos, művészeti, egyházi, kulturális munkásságáról neves személyiség emlékének megörökítésére irányulnak.
(5) [36]A jegyző a közterület-elnevezésről, a közterületnév változásról személyről elnevezett közterületek esetében a személy életútjának rövid ismertetésével együtt a helyben szokásos módon tájékoztatást ad ki.
(6) -------[37]
25. §
(1) Az emléktábla elhelyezésére irányuló kezdeményezésnek tartalmaznia kell:
a)[38] az emléktábla megjelenését ábrázoló méretarányos tervet, vagy fényképet, a tervezett szöveg, ábra, betűforma, méret, anyag és a színek megjelölésével,
b) a kihelyezés helyének, módjának pontos megjelölését;
c) az ingatlan tulajdonosának írásbeli hozzájárulását;
d) a kérelmező és a kivitelezésért felelős személy nevét, címét;
e) nyilatkozatot a szükség szerinti karbantartás, javítás, helyreállítás, vállalásáról;
f)[39] műemléket érintő vagy műemléki jelentőségű területen kihelyezendő emléktábla esetén az örökségvédelmi hatóság előzetes hozzájáruló nyilatkozatát, vagy engedélyét.
g)[40] az emléktáblára kerülő adatok szakmai, történeti helyességének alátámasztására szolgáló forrásmunkákat (---------[41]).
(2) Emléktábla megszüntetését a város területén lakóhellyel rendelkező magánszemély és a városban székhellyel rendelkező szervezet kezdeményezheti.
(3)[42] Az emléktábla elhelyezésének engedélyezéséről, valamint a megszüntetés kezdeményezéséről a Közgyűlés - a [43]Közgyűlés városrendezési ügyekben feladat-és hatáskörrel rendelkező bizottsága véleményének figyelembevételével, a [44]Közgyűlés kulturális ügyekben feladat-és hatáskörrel rendelkező bizottsága előterjesztése alapján dönt.
Közterületi alkotások[45]
25/A. §
(1) Közterületi alkotás elhelyezését és az elhelyezés megszüntetését bárki kezdeményezheti.
(2) A közterületi alkotás elhelyezésére irányuló kezdeményezésnek tartalmaznia kell:
- a közterületi alkotás elhelyezésének indokát,
- a kérelmező nevét, címét,
- az elhelyezés javasolt helyszínét,
- a költségvállalás módját,
- nyilatkozatot a szükség szerinti karbantartás, javítás, helyreállítás vállalásáról.
(3) Amennyiben a közterületi alkotás a 26. § 21. pontjában meghatározott emlékmű, akkor a kezdeményezéshez a (2) bekezdésben meghatározott tartalmi elemeken túl mellékelni kell az elhelyezést alátámasztó levéltári kutatásokat, vagy publikált helytörténeti és kortörténeti[46] adatokat.
(4) A közterületi alkotás elhelyezésének engedélyezéséről, valamint a megszüntetés kezdeményezéséről a Közgyűlés - a [47]Közgyűlés kulturális ügyekben feladat-és hatáskörrel rendelkező bizottsága véleményének figyelembevételével, a [48]Közgyűlés városrendezési ügyekben feladat-és hatáskörrel rendelkező bizottsága előterjesztése alapján - dönt.
(5)[49] A közterületi alkotás elhelyezéséről szóló közgyűlési előterjesztésnek tartalmaznia kell a (2) bekezdésben, valamint emlékmű esetében a (3) bekezdésben rögzített adatok mellett a műalkotás műszaki dokumentációját, mely tartalmazza a helyszínrajzot az elhelyezésről és a környezetbe illesztésről, a meglévő és a tervezett közművekről, vázlatot vagy 1:5 méretű makettet az alkotásról, az anyaghasználat megjelölésével és a felirat szöveg-tervezetével.
(6) A közterületi alkotás terveinek, valamint a javasolt helyszín vagy helyszínek[50] véleményezése érdekében a Közgyűlés a döntése meghozatala előtt szakértőkből álló munkacsoportot hozhat létre.
(7) A megszüntetésre irányuló kezdeményezésnek tartalmaznia kell:
a) a közterületi alkotás elbontásának vagy áthelyezésének indokát,
b) az elhelyezés javasolt helyszínét,
c) az elbontással vagy áthelyezéssel kapcsolatosan felmerült költségek fedezetét, és
d) az alkotó, vagy a szerzői jogi jogutódok írásbeli hozzájáruló nyilatkozatát.
(8) A város közterületein elhelyezett közterületi alkotásokról a jegyző nyilvántartást vezet, amely az alábbi adatokat tartalmazza:
a)az alkotó és az alkotás megnevezését,
b)a közterületi alkotás helyszínét,
c)fényképfelvételt a közterületi alkotásról,
d)a kihelyezés időpontját, és
e)a közgyűlési határozat számát.
Értelmező és záró rendelkezések
26. §
E rendelet alkalmazása során:
1. [51]Közterület: az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (Étv) 2. § 13. pontjában meghatározott fogalom.
A közterület jellege szerint lehet: út, utca, tér, sor, körút, fasor, park, liget, dűlőút, köz.
2. Utca: a város belterületi ingatlanjait a városi közlekedés hálózatába bekapcsoló, két oldalán folyamatosan beépített, vagy beépíthető közterület.
3. Út: olyan városszerkezeti szempontból jelentősebb utca, amely az alacsonyabb rendű utcákat gyűjti össze.
4. Tér: utak, utcák kereszteződésében, csomópontjában városrendezési, földrajzi sajátosságok alapján kialakított elsősorban közösségi, vagy városképi célokat szolgáló nagyobb közterület, amelynek minden oldala körülépített, vagy körülépíthető.
5. Sor: olyan utca, vagy út, amelynek csak az egyik oldala beépített, vagy beépíthető.
6. Fasor: szélein, vagy közepén jellemzően azonos fajtájú fákkal szabályosan végigültetett utca, vagy út.
7. Körút: a városi úthálózat olyan főútvonala, amely a város központját, vagy a belső városrészek együttesét körülövezi.
8. Park: a természeti táj sajátos elemei alapján kialakított és gondozott közhasználatú nagyobb terjedelmű kert, főként fákkal, cserjékkel, gyepfelülettel, tereptárgyakkal.
9. Dűlőút: a város határában lévő földút, amely a település története során hagyományosan kialakult mezőgazdasági rendeltetésű ingatlanokat, s az azon kialakított tanyákat köti össze a magasabb rendű utakkal.
10. Köz: a város magasabb rendű útjait összekötő utca.
11. Liget: nagyobb kiterjedésű park.
12. Sétány: földrajzi adottságai, kiterjedése alapján pihenésre, szabadidő eltöltésére alkalmas utca, esetleg telepített zöldfelülettel, közhasználatú tereptárgyakkal (padok, szabadtéri játékok stb.).
13.[52] Közterület-név: a magyarországi hivatalos földrajzi nevek megállapításáról és nyilvántartásáról szóló 303/2007. (XI. 14.) Korm. rendelet 2. § (3) bekezdése j) pontjában meghatározott fogalom.
14. Városrész: a város közigazgatási határain belül történeti fejlődés során és új beépítéssel kialakult településrész.
15. Emléktábla: az épületen, falon vagy önálló tartószerkezeten elhelyezett, felirattal vagy domborműves ábrázolással, esetleg mindkettővel megalkotott kő- vagy érctábla, amely a megjelölt hellyel kapcsolatban álló eseményt, -----[53] valamikor ott élt, működött (-----[54]), tartózkodott személyiség képmását vagy életének valamely mozzanatát örökíti meg.
16. Városközpont: a Kossuth, Deák Ferenc, a Szabadság és a Széchenyi teret magába foglaló téregyüttes.
17. A város műemléki jelentőségű területe: a Nemzeti Örökség részét képező Történeti Főtér Együttes területe, amelynek határleírását a közterületek használatáról szóló önkormányzati rendelet[55] tartalmazza.
18. A történelmi várostestet övező körútrendszer névrendje: a nagy (vagy első) körút különböző szakaszainak az az évszázados névrendje, amely szerint a körútszakaszok az általuk határolt városrész nevét vagy ahhoz kötődő nevet viselnek, azaz Árpád krt, Mária krt, Széchenyi krt, Bethlen krt, Kuruc krt, Erzsébet krt, Kossuth krt.
19. Névhalmozódás: több, más-más jellegű közterület ugyanazon előtaggal történő elnevezése (pl.: Széchenyi tér, Széchenyi sétány, Széchenyi krt. stb.)
20.[56] Közterületi alkotás: díszítő vagy használati értékkel is rendelkező képző-, iparművészeti alkotás, emlékmű vagy emlékkő.
21[57]. Emlékmű: jelentős történeti eseménynek vagy személynek emléket állító köztéri műalkotás.
22.[58] Emlékkő: földön elhelyezett, felirattal ellátott durván megfaragott kőtömb, amely a megjelölt hellyel kapcsolatban álló eseményre vagy az emlékezéssel kapcsolatban lévő személyre utaló szöveget, ábrát, domborművet tartalmaz.
27. §
E rendelet kihirdetése napján lép hatályba. Egyidejűleg hatályát veszti a közterület- és városrésznevek megállapításáról, valamint azok jelöléséről szóló 25/1991. (VIII. 29.) KR. sz. rendelet.
Kecskemét, 1996. április 3.
Katona László Dr. Peredi Katalin
polgármester jegyző
1. melléklet a19/1996. (IV. 9.) önkormányzati rendelethez
Védett utcanevek[59]
A XIX. Század vége óta változatlan nevű utcák |
Akácfa u. | Kuruc tér | Árok u. |
Liliom u. | Borz u. | Losonczy u. |
Budai u. | Magyar u. | Cédulaház u. |
Malom köz | Cimbalmos u. | Mária u. |
Cserép u. | Matkói út | Csóka u. |
Mátyási u. | Csongrádi út | Mindszenti krt. |
Czollner tér | Monostori út | Dellő u. |
Nagykőrösi u. | Dömötör u. | Nyár u. |
Fehér u. | Nyíl u. | Fürdő u. |
Ótemető u. | Füzes u. | Őz u. |
Fűzfa u. | Pacsirta u. | Galamb u. |
Pásztor u. | Hajnal u. | Rákóczi út |
Halasi út | Rigó u. | Hegedűs köz |
Sarkantyú u. | Hétvezér u. | Sárkány u. |
Holló u. | Sétatér u. | Horog u. |
Sörház u. | Hosszú u. | Sulyok u. |
Izsáki út | Szárny u. | Jász u. |
Szarvas u. | Jókai u. | Szegedi út |
Kasza u. | Széchenyi tér | Kaszap u |
Szélmalom u. | Katona József u | Sziget u. |
Kerekes u. | Szolnoki út | Kereszt u. |
Tabán u. | Kiskert u. | Tatár sor |
Kiskőrösi út | Tavasz u. | Kistemplom u. Tél u. |
Klapka u. | Toldi u. | |
Korhánközi út | Trombita u. | Kőhíd u. |
Újerdő u. | Közép u. | Vágó u. |
Vörösmarty u. | Zöldfa u. |
1920. óta változatlan nevű utcák |
Arany János utca | Attila utca | Bagi László utca |
Balai utca | Batthyány utca | Bálvány utca |
Bánk bán utca | Báthory utca | Bem utca |
Bercsényi utca | Bezerédy utca | Bika köz |
Bocskai utca | Boldog utca | Botond utca |
Bónis utca | Böszörményi utca | Buzás Mihály |
Csáktornyai utca | Csáky utca | Csokonai utca |
Damjanich utca | Dankó utca | Daróczi köz |
Dobó István krt. | Egressy utca | Eötvös utca |
Epreskert utca | Erdősi Imre utca | Erkel utca |
Erzsébet utca | Munkácsy utca | Nap utca |
Nefelejcs utca | Nyíri út | Pászthóy utca |
Platthy utca | Simonyi utca | Szabad utca |
Szabadság tér | Széchy Mária utca | Fazekas köz |
Ferenczy utca | Hajagos utca | Hajdú utca |
Hoffmann János utca | Hold utca | Horváth Cirill tér |
Ilona utca | Jósika utca | Juhász utca |
Kalap utca | Kalocsa János utca | Katona József tér |
Kazinczy utca | Kálvin tér | Károlyi utca |
Kenderessy utca | Kis utca | Kisfaludy utca |
Kórház utca | Kölcsey utca | Kupa utca |
[60]Kuruc krt. | László Károly utca | Lechner Ödön utca |
Lehel utca | Lestár tér | Margit utca |
Martinovics utca | Mihó utca | Mikes utca |
Szilády Károly utca | Szívós utca | Talfája köz |
Tizedes utca | Tolnai utca | Tompa Mihály utca |
Vacsi utca | Vak Bottyán utca | Wesselényi utca |
Zimay László utca | Zrínyi Ilona utca |
A város múltjának emléket állító utcanevek | ||
Boldogasszony tér | Burga utca | Csaba utca |
Festő utca | Fogaras utca | Fráter utca |
Görögtemplom utca | Gyenes tér | Kápolna utca |
Mezei utca | Nyitra utca | Pázmány Péter utca |
Rávágy tér | Szent Gellért utca | Szent Miklós utca |
Tatay András utca | Téglagyár utca | Török utca |
2. melléklet a19/1996. (IV. 9.) önkormányzati rendelethez
Kecskemét megyei jogú város városrésznevei
Belváros | |
I. | Árpádváros |
II. | Máriaváros |
III. | Széchenyiváros |
IV. | Bethlenváros |
V. | Rákócziváros |
VI. | Erzsébetváros |
VII. | Kossuthváros |
VIII. | Hunyadiváros |
IX. | Szent István-város |
X. | Szent László-város |
XI. | Alsószéktó |
XII. | Felsőszéktó |
XIII. | Talfája |
XIV. | Katonatelep |
XV. | Repülőtér |
XVI. | Matkó |
XVII. | Kadafalva |
XVIII. | Szarkás |
XIX. | Hetényegyháza |
XX. | Méntelek |
XXI. | Borbáspuszta |
[1] Módosította: 65/2009.(XII.17.) rendelet 1.§ (1) bekezdése. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[2] Módosította: 65/2009.(XII.17.) rendelet 1.§ (2) bekezdése. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[3] Módosította: 65/2009. (XII.17.) rendelet 2.§-a. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[4] Módosította: 65/2009. (XII.17.) rendelet 3.§-a. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[5]Módosította: a 12/2007. (II. 19.) rendelet 1. §-a. Hatályba lépett: 2007. február 19.
[6] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (1) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[7] Módosította: 44/2009.(IX.11.) rendelet 1.§-a. Hatályba lépett: 2009. szeptember 11.
[8]Módosította: az 59/2000. (XII. 28.) KR. számú rendelet 1. §-a. Hatályba lépett: 2000. december 28.
[9] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (2) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[10] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (2) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[11] Hatályon kívül helyezte: 44/2009. (IX.11.) rendelet 5.§-a.
[12] Hatályon kívül helyezte: 44/2009. (IX.11.) rendelet 5.§-a.
[13] Kiegészítette: 44/2009.(IX.11.) rendelet 2.§-a. Hatályba lépett: 2009. szeptember 11.
[14] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[15] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 1.§-a. Hatályba lép: 2013. november 30.
[16] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[17] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ a) pontja.
[18] Módosította: a 12/2007. (II. 19.) rendelet 3. §-a. Hatályba lépett: 2007. február 19.
[19] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ b) pontja.
[20] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ c) pontja.
[21] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 2.§-a. Hatályba lép: 2013. november 30.
[22] Módosította: 44/2009. (IX.11.) rendelet 3.§-a. Hatályba lépett: 2009. szeptember 11.
[23] Módosította: 44/2009. (IX.11.) rendelet 4.§-a. Hatályba lépett: 2009. szeptember 11.
[24] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ d) pontja.
[25] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ e) pontja.
[26] Módosította: a 12/2007. (II. 19.) rendelet 4. §-a. Hatályba lépett: 2007. február 19.
[27] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 3. §-a. Hatályba lép: 2013. november 30.
[28] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ f) pontja.
[29] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (3) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[30] Hatályon kívül helyezte: 24/2012.(V.31.) önkormányzati rendelet 11.§ b) pontja.
[31] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (4) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[32] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[33] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[34] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (5) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[35] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[36]Módosította: a 12/2007. (II. 19.) rendelet 5. §-a (5) bekezdésre módosult. Hatályba lépett: 2007. február 19.
[37] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ g) pontja.
[38] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 4.§ (1) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[39] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 4.§ (2) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[40] Kiegészítette: a 35/2009. (V. 29.) rendelet 1. §-a. Hatályba lépett: 2009. május 29.
[41] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ h) pontja.
[42] Módosította: a 35/2009. (V. 29.) számú rendelet 2. §-a. Hatályba lépett: 2009. május 29.
[43] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[44] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[45] Kiegészítette: 65/2009. (XII.17.) rendelet 4.§-a. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[46] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (6) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[47] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[48] Módosította: 38/2010.(X.14.) önkormányzati rendelet 1.§ 2) pontja. Hatályba lépett: 2010. október 15.
[49] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 6.§-a. Hatályba lép: 2013. november 30.
[50] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (7) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[51] Módosította: 65/2009. (XII.17.) rendelet 5.§ (1) bekezdése. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[52] Módosította: 65/2009. (XII.17.) rendelet 5.§ (2) bekezdése. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[53] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ i) pontja.
[54] Hatályon kívül helyezte: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 9.§ i) pontja.
[55] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 8.§ (8) bekezdése. Hatályba lép: 2013. november 30.
[56] Módosította: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 5.§-a. Hatályba lép: 2013. november 30.
[57] Kiegészítette: 65/2009. (XII.17.) rendelet 5.§ (3) bekezdése. Hatályba lépett: 2009. december 17.
[58] Kiegészítette: 37/2013. (XI.29.) önkormányzati rendelet 7.§-a. Hatályba lép: 2013. november 30.
[59] Kiegészítette: a 40/1996. (X. 21.) KR. számú rendelet 1. §-a. Hatálybalépett: 1996. október 21.
[60] Módosította: a 20/2007. (IV. 2.) rendelet 1. §-a. Hatályba lépett: 2007. április 2.