Ordacsehi Község Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2004(X.27.) önkormányzati rendelete

Ordacsehi Község helyi építési szabályzatáról

Hatályos: 2024. 04. 06

Ordacsehi Község Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2004(X.27.) önkormányzati rendelete

Ordacsehi Község helyi építési szabályzatáról

Hatályos: 2024. 04. 06

Ordacsehi Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az 1990. évi LXV. törvény 16 § (1) bekezdésének valamint az Épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (továbbiakban Étv.) 7. § (3) bekezdésének c) pontjában kapott felhatalmazás alapján, - az építés helyi rendjének biztosítása érdekében, - figyelemmel a Balaton Kiemelt Üdülőkörzet Területrendezési Tervének (továbbiakban BKÜTT) elfogadásáról és a Balatoni Területrendezési Szabályzat (továbbiakban BTSZ) megállapításáról szóló 2000. évi CXII. törvényre, valamint az Országos Településrendezési és Építési Követelményekről szóló 253/1997.(XII.20.) számú Kormányrendeletre (továbbiakban OTÉK) és a Balatoni Területi Főépítész OTÉK előírásainál megengedőbb szabályok alkalmazásához adott 137-6/2004. számú hozzájárulására az alábbi rendeletet alkotja.

I. Fejezet

Általános előírások

1. § (1) [1] A rendelet területi hatálya Ordacsehi község közigazgatási területére terjed ki.

(1a) [2] E rendelet csak a Dr. Fazekas Sándorné településtervező által készített 6/2009 jelzőszámú, SZK-M1 megjelölésű külterületi, és SZ-1-M1, SZ-2-M1, SZ-3-M1-3 megjelölésű belterületi szabályozási tervvel együtt alkalmazható.

(1b) [3] Az (1a) bekezdésben említett SZK-M1 megjelölésű külterületi szabályozási terv e rendelet 3. mellékletét képezi.

(1c) [4] Az (1a) bekezdésben említett belterületi szabályozási terv SZ-1-M1 megjelölésű tervlapja e rendelet 4. mellékletét, SZ-2-M1 megjelölésű tervlapja e rendelet 5. mellékletét, SZ-3-M1-3 megjelölésű tervlapja e rendelet 6. mellékletét képezi.

(2) A rendelet hatálya alá tartozó területen telket alakítani, épületet és más építményt (beleértve a műtárgyakat is) tervezni, kivitelezni, építeni, felújítani, átalakítani, korszerűsíteni, bővíteni, lebontani, használni, valamint mindezekre hatósági engedélyt adni az általános érvényű előírások mellett csak e rendelet és a hozzá tartozó szabályozási terv együttes alkalmazásával szabad.

(3) A szabályozási terven kötelező- és irányadó szabályozási elemek jelöltek. A kötelező erejű szabályozási elemek csak a szabályozási terv módosításával, a képviselőtestület jóváhagyásával változtathatók meg. Az irányadó elemek, a rendezési tervi előírások keretei között, az engedélyezési eljárás során változtathatók. A helyi védelemre és a sajátos jogintézményekre vonatkozó előírások az önkormányzati rendelet módosításával, - a szabályozási terv felülvizsgálata nélkül változtathatók.

(4)1 A szabályozási tervben kötelezőnek kell tekinteni:

a) a település igazgatási határát,

b) a meglévő és javasolt belterületi határt,

c) a szabályozási és védelmi vonalakat, területeket,

d) az egyes terület-felhasználási egységek és övezetek határait és előírásait,

e) a környezetvédelmi, táj- és természetvédelmi szabályokat és kikötéseket,

f) az építési vonalat, építési hely határát.

g) irányadó szabályozási elem: a tervezett telekhatár.

(5) [5] Az Ordacsehi-Berek Természetvédelmi Terület Csisztapusztai rétek-, az ökológiai hálózattal érintett területeken, az ex lege lápterületeken, továbbá a Natura 2000 területen folyó építési hatósági eljárásokba a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának szakvéleményét be kell szerezni.

(6) Az Ordacsehi-Berek területén, ökológiai hálózattal érintett területeken, az ex lege lápterületeken, továbbá a Natura 2000 területen folyó építési hatósági eljárásokba a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának szakvéleményét be kell szerezni.

(7)2 Belterületen nyeles telek nem alakítható ki, kivéve azt a Vt jelű építési övezetbe sorolt területet, melyen a szabályozási tervlap – javasolt telekhatár jelöléssel – nyeles telek kialakítására tesz javaslatot.

(8) Az övezeti előírásoknál intenzívebb beépítettségű és nagyobb homlokzatmagasságú épület bontása esetén, az eredeti állapotnak megfelelő épület visszaépíthető, de az új épület elhelyezése során ez esetben is be kell tartani az oldal- és hátsókertre vonatkozó előírásokat. Az új épület azonban nem korlátozhatja a szomszédos ingatlanok övezeti előírásoknak megfelelő beépíthetőségét, használatát.

(9) [6] Az övezeti előírásoknál intenzívebb beépítettségű és nagyobb homlokzatmagasságú épület bontása esetén, az új épületet az övezeti előírásoknak megfelelően építhető vissza.

(10) [7] A község közigazgatási területén megvalósuló épületek parkoló szükségletét az OTÉK 42. §-ának előírásai alapján, saját telken belül kell biztosítani.

(11) A Tikhelyi utca kiépítése és az út menti ingatlanok beépítése csak mérnökgeológiai és geotechnikai vizsgálatra alapozottan engedélyezhető. A vizsgálat megállapításait, a Magyar Geológiai Szolgálat Dél-dunántúli Területi Hivatalával egyeztetni kell.

(12) Ásványi nyersanyag kitermelésével járó építési, tereprendezési, vízrendezési tevékenység engedélyezési eljárásaiban a vonatkozó törvény* (*1993. évi XLVIII.tv.) előírása alapján a Bányakapitányság szakhatósági állásfoglalását be kell szerezni.

(13)3

(14)4

(15) [8]

(16) A vízbázis védelmi területén építési engedély csak a vonatkozó jogszabály** (123/1997.(VII.18.) Korm.rend.) előírásainak figyelembe vételével adható ki. A Dél-dunántúli Vízügyi Felügyeletet az engedélyezési eljárásba, szakhatóságként be kell vonni. Az újonnan tervezett építési területek csak a védőterület rendelet szerinti felülvizsgálata után, annak megfelelően alakíthatók ki.

(17) A rendezési tervnek a külterületi mezőgazdasági ingatlanok beépítésére vonatkozó javaslata esetén, vagy külterületi földrészlet tervezett belterületbe vonása esetén, annak megtörténtéig, az Má0-ás területekre vonatkozó előírásokat kell alkalmazni.

(18) A község belterületén, valamint a természetvédelmi területen adótorony nem létesíthető.

(19) E rendeletben és a szabályozási tervben nem szabályozott kérdésekben a BKÜTT és az OTÉK előírásait, illetve az illeszkedési szabályokat kell figyelembe venni.

(20) A község belterületén különálló épület létesítése sem az elő, sem az oldalkertben nem engedélyezhető.

(21) A település beépítésre szánt területein, illetve belterületén olyan épület építésére vagy bővítésére, melynek használata során szennyvíz keletkezik építési engedélyt adni, az engedély érvényét meghosszabbítani csak akkor lehet, ha az ingatlan a szennyvízhálózatra csatlakozott, illetve ennek feltételei a használatbavételi engedély megadásáig biztosíthatók. A szennyvízcsatlakozás kiépítése a használatbavételi engedély megadásának feltétele. Ahol a szennyvízcsatorna hálózatra történő csatlakozás műszaki feltételei nem teremthetők meg, ott építési engedélyt adni csak a környezetvédelmi és a vízügyi hatóság által elfogadott vízzáró szennyvíztároló, illetve egyedi szennyvíz-elhelyezési kislétesítmény (korszerű csatorna-közműpótló) megléte esetén lehet.

(22) Ahol új épület építését a szabályozási terv nem teszi lehetővé, a meglévő épület legfeljebb 25 m2-rel, egy alkalommal bővíthető, amennyiben ezzel a lehetőséggel 1989. január 1. után még nem éltek. A telek beépítésének mértéke ezzel sem haladhatja meg az övezetben előírt felső határt.

(23) A település közigazgatási területén 2500 m2-nél nagyobb, összes színtterületű csarnok jellegű épület nem létesíthető.

(24) [9] A település közigazgatási területén 2500 m2-nél nagyobb, összes szintterületű csarnok jellegű épület[10] nem létesíthető, a településkép és tájkarakter védelme érdekében a csarnok jellegű épületet növényzettel takartan kell elhelyezni, a táji,- települési illeszkedést az építési engedélykérelemhez csatolandó látványtervvel kell igazolni. (25)[11] A település beépítésre nem szánt területén 10 m-nél magasabb építményeket a környezethez illeszkedően kell elhelyezni.

(26) Földmunkával járó beruházásoknál a humusz réteget (felső 30 cm-es réteg) külön kell deponálni, majd a kivitelezést követően, felső rétegként kell újrahasznosítani.

(27) Ahol a terv kötelező építési vonalat nem tartalmaz, az építési övezetben, az övezetben kialakult állapothoz, beépítési módhoz igazodva kell az építési helyen belül a tervezett épületet elhelyezni.

(28) Az állattartással kapcsolatos előírásokat külön önkormányzati rendelet szabályozza.

II. Fejezet

Településszerkezet, terület-felhasználás

2. § (1) A település közigazgatási területe tagozódik:

a) Beépítésre szánt területekre, amelyeken belül az építési telkek megengedett beépítettsége legalább 10 %.

b) Beépítésre nem szánt területekre, amelyeken belül a telkek megengedett beépítettsége legfeljebb 5 % lehet.

(2) A beépítésre szán területek egyes területfelhasználási egységein engedélyezhető szinterület-sűrűség maximális mértéke:

- falusias lakóterületen: 0,5
- településközpont vegyes területen: 1,5
- kereskedelmi, szolgáltató területen: 0,5
- gazdasági, ipari, mezőgazdasági területen: 0,5
- különleges területen: 0,1

Beépítésre szánt területek

Lakóterületek

3. §5 (1) A lakóterület elsősorban lakóépületek elhelyezésére szolgál, a területet teljes közművesítettséggel kell ellátni. Amennyiben ennek műszaki feltételei, a szennyvízelvezetés vonatkozásában nem biztosíthatók, úgy azt az 1. § (22) bekezdésében meghatározott feltételekkel kell teljesíteni.

(2) A község területén „falusias lakóterület” (Lf) került kialakításra és szabályozásra.

(3) Az oldalhatáros, 20 m, vagy annál szélesebb telkek esetén, szabadon-álló beépítési mód is engedélyezhető, ha a szomszédos oldalhatárra épült épületek telekhatárától az oldalhatáros beépítésre előírt oldalkert biztosítható.

(4) A szabályozási terven a lakóterület jele: „Lf” és „Lke”. A szabályozási terven Lf1-Lf4 jelű és Lke jelű övezetek jelöltek. A beépítési módot, a legnagyobb épületmagasságra, a beépítettségre és a legkisebb telekméretre vonatkozó előírásokat a szabályozási terv tartalmazza.

a) Lf1 övezet: Beép. mód: oldalhatáros, Beépítettség (max): 30%, Telekszélesség (min): 16 m, Telekmélység (min): 40 m, Szintter. sűrűség (max): 0,5, Telekméret (min): 1200 m², Építménymagasság (max): 5 m, Zöldfelület (min) 40%

b)6 Lf 2 övezet: Beép. mód: oldalhatáros, Beépítettség (max): 30 %, Telekszélesség (min): 16 m, Szintter, sűrűség (max): 0,5, Telekméret (min): 600 m², Építménymagasság (max): 5 m, Zöldfelület (min): 40%

c) Lf3 övezet: Beép. mód: oldalhatáros, Beépítettség (max): 30%, Telekszélesség (min): 16 m, Telekmélység (min): 35 m, Szintter. sűrűség (max): 0,5, Telekméret (min): 600 m², Építménymagasság (max): 5 m, Zöldfelület (min) 40%

d) Lf4 övezet: Beép. mód: szabadonálló, Beépítettség (max): 30%, Telekszélesség (min): 20 m, Telekmélység (min): 45 m, Szintter. sűrűség (max): 0,5, Telekméret (min): 900 m², Építménymagasság (max): 5 m, Zöldfelület (min) 40%

(5) Falusias lakóterületen az OTÉK 14. § (2) bekezdésében felsoroltak építhetők az üzemanyagtöltő kivételével, valamint elhelyezhető a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró hatású egyéb - nem nagyüzemi - gazdasági tevékenység céljára szolgáló építmény is

(6) A területen,- a telek beépítettségébe be nem számíthatóan,- az OTÉK 1. számú melléklet 67. pontjában felsoroltak létesíthetők.

(7) A külterületen lévő lakóterület (0111/1 hrsz) beépítésére az Lf1 övezet előírásait kell alkalmazni.

Lke övezeti jelű kertvárosias lakóterület szabályozása

3/A. §7

Vegyes terület

4. §8 (1) A vegyes terület lakó,- kereskedelmi,- igazgatási- és szolgáltató gazdasági épületek vegyesen történő elhelyezésére szolgál.

(2) A község területén „településközpont vegyes” (Vt) terület szabályozására kerül sor.

(3) A területet teljes közművesítettséggel kell ellátni. Amennyiben ennek műszaki feltételei, a szennyvízelvezetés vonatkozásában nem biztosíthatók, úgy azt az 1. § (22) bekezdésében meghatározott feltételekkel kell teljesíteni.

(4) A településközpont vegyes területen (Vt) az OTÉK 16. § (2) bekezdésben felsorolt építmények helyezhetők el a parkolóház és az üzemanyagtöltő kivételével.

(5) Az ingatlanok beépítési előírásai: Területhasználat: vegyes, sajátos használat: településközpont, övezet jele: Vt, beépítés módja: oldalhatáros-szabadon álló, beépítettség max 60 %, telekszélesség: min. 20 m, telekmélység: min. 40 m, szintter. sűrűség max. 1,5, telekméret min. 800 m2, építménymagasság max. 6 m, zöldterület min. 20 %

(6) Az övezeti előírásoknál intenzívebb beépítettségü és nagyobb homlokzatmagasságú épület bontása esetén, az új épületet az övezeti előírásoknak megfelelően építhető vissza.

(7) Azon Vt jelű építési övezetbe sorolt területen, melyen a szabályozási tervlap – javasolt telekhatár jelöléssel – telek kialakítására tesz javaslatot és ahol a javasolt telekhatárokkal az (5) bekezdésben előírt minimális telekszélesség nem teljesül, az (5) bekezdésben előírttól eltérően a telek minimális szélessége - nyúlványos (nyeles) telek nyelének szélessége kivételével - 16 m.

Gazdasági terület

5. § (1) A gazdasági terület elsődlegesen gazdasági célú építmények elhelyezésére szolgál.

(2) A község területén:

- kereskedelmi gazdasági terület (Gksz)
- ipari és mezőgazdasági üzemi terület és állattartó telep (Gipm)
kialakítására került sor.

Kereskedelmi, szolgáltató gazdasági terület

6. §9 (1) A beépítési módot, a legnagyobb épületmagasságra, a beépítettségre és a legkisebbbb telekméretre vonatkozó előírásokat a szabályozási terv tartalmazza.

a) Gksz övezet: Beép. mód: szabadonálló, Beépítettség (max): 30 %, Telekszélesség (min): 24 m, Telekmélység (min): 50 m, Szintter. sűrűség (max): 0,5, Telekméret (min): 2000 m², Építménymagasság (max): 6 m, Zöldfelület (min): 40 %.

b) Gksz-1 övezet: Beép. mód: szabadonálló, Beépítettség (max): 30 %, Telekszélesség (min): 24 m, Telekmélység (min): 50 m, Szintter. sűrűség (max): 0,5, Telekméret (min): 4000 m², Építménymagasság (max): 6 m, Zöldfelület (min): 40 %”

(2) A területen történő beépítéseknél az OTÉK 19. § szerinti épületek és építmények helyezhetők el, a parkolóház és üzemanyagtöltő kivételével.

(3) Ahol a szabályozási terv beültetési kötelezettséget ír elő, ott az ingatlanra vonatkozó építési engedélyben kell ezt a kötelezettséget előírni, a használatbavételi engedély benyújtásáig, de maximum 1 éven belüli teljesítési kötelezettség mellett.

(4) A GKSZ-1 övezetben és a lakóterületekkel szomszédos területeken csak olyan tevékenység folytatható, amely nem okoz a lakóterületre előírtnál nagyobb környezetterhelést. A Gksz-1 övezeten csak nem zavaró gazdasági tevékenység folytatható, a tevékenységből származó zajszint nem érheti el a lakóterületekre vonatkozó előírt zajszintet

(5) A területet teljes közművesítettséggel kell ellátni. Amennyiben ennek műszaki feltételei, a szennyvízelvezetés vonatkozásában nem biztosíthatók, úgy azt az 1. § (22) bekezdésében meghatározott feltételekkel kell teljesíteni.

Ipari és mezőgazdasági gazdasági terület

7. § (1) [31] Az ipari és mezőgazdasági funkciójú gazdasági területek a község külterületének, beépítésre kijelölt részei (Gipm), ahol ipari és tároló létesítmények, üzemi épületek helyezhetők el, az alábbi beépítési előírások betartásával:

Terület
használat

sajátos
használat

Övezet
jele

Beépítési mód

Beépítettség
max %

Telekszélesség
min. (m)

Telekmélység
min. (m)

Szintter.
sűrűség
max.

Telekméret
min.(m2)

Építménymag.
max.(m)

Zöld.
felület
min.%

Gazdasági

ipari,mezőgazdasági

Gipm

osz

30

25

50

0,5

3000

10

40

Megjegyzés
:OSZ oldalhatáros, szabadonálló beépítési mód,
(2) A területen az OTÉK 20. § (4) és (5) bekezdéseiben felsorolt létesítmények és állattartó telepek helyezhetők el.
(3) [32]
(4) Állattartó telepek engedélyezési eljárásaiba a környezetvédelmi, az egészségügyi és az állategészségügyi szerveket szakhatóságként kell bevonni.
(5) Az utak mentén, a telken belül minimum 10,0 m-es előkertet kell kialakítani.
(6) Nagy létszámú állattartó telep az Étv 35. §-a felhatalmazása szerint csak elvi engedély alapján létesíthető. A nagy létszámú állattartó telep fogalmát a vonatkozó jogszabály* (*41/1997.(V.28.) FM rend.) határozza meg.
(7) Az igazgatási területen új mezőgazdasági üzem, vagy állattartó telep csak a rendezési terv alapján jelölhető ki, a jogszabályi előírásokra** (**49/2001.(IV.3.) Korm.rend.) is figyelemmel. E rendelet előírásait a meglévő állattartó telepek esetében is alkalmazni kell.
(8) A területet legalább részleges közművesítettséggel kell ellátni.

Különleges területek

8. § (1) [33] A különleges területek közé soroltak; a turisztikai fejlesztési terület (Ktu), a temető (Kt), a kegyeleti park (Kkp), a sportterület, (Ks), a homokbánya, illetve a nyersanyaglelőhely (Kb), és a regionális hulladékkezelő telep (Kh). A Ktu övezet az alábbi előírások szerint építhető be:

Terület
használat

sajátos
használat

Övezet
jele

Beépítési mód

Beépítettség
max %

Telekszélesség
min. (m)

Telekmélység
min. (m)

Szintter.
Sűrűség
max.

Telekméret
min.(m2)

Építménymag.
Max.(m)

Zöld.
Felület
min.%

Különleges

turisztikai fejlesztés

Ktu

SZ

10

50

50

0,1

Min. 5 ha

8

50

a) Megjegyzés: SZ szabadonálló-K kialakult telekmélység és szélesség,
(2) A turisztikai fejlesztési terület beépítése során az alábbiakat kell érvényesíteni:
a) [34]
b) 10
c) A területet teljes közművel kell ellátni az 1. § (22) bekezdésében meghatározott feltételekkel.
(3) A temető (Kt) és a kegyeleti park (Kkp) területén csak azok üzemeltetésével kapcsolatos létesítmények, és egyházi építmények helyezhetők el legfeljebb 4 m-es építménymagassággal. A kegyeleti parkok területén rátemetés sem engedélyezhető.
(4) A sportterületen (Ks) a sportolással kapcsolatos építmények helyezhetők el legfeljebb 4 m-es építménymagassággal.
(5) [35] A homokbánya, illetve a nyersanyaglelőhely (Kb) területén építési engedély nem adható ki, a területet az üzemeltető köteles a közforgalom elől lezárni, a balesetveszélyre a figyelmet felhívni. A területen folyó bányászati tevékenységhez, ennek változtatásához a Pécsi Bányakapitányság engedélye szükséges.
(6) A hulladékkezelő telep (Kh) területén csak a telep üzemeltetéséhez szükséges épületek építhetők, ezek engedélyezési eljárásába szakhatóságként a Dél-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőséget be kell vonni.
a) A területet teljes közművel kell ellátni az 1. § (22) bekezdésében meghatározott feltételekkel.
b) Ahol a szabályozási terv beültetési kötelezettséget ír elő, ott az ingatlanra vonatkozó építési engedélyben kell ezt a kötelezettséget előírni, a használatbavételi engedély benyújtásáig, de maximum 1 éven belüli teljesítési kötelezettség mellett.
(7) A területet legalább részleges közművesítettséggel kell ellátni.

Beépítésre nem szánt területek

Közlekedési és közmű területek

9. § (1) A közlekedési, közmű és hírközlési létesítményeket és azok területeit a szabályozás terv tünteti fel. (KÖu-közutak, KÖ-közmű)

(2) A közutak (KÖu) elhelyezésére szükséges területeket a kialakult állapot figyelembe vétele mellett a szabályozási terv és az OTÉK 26. §-ban előírtak alapján kell biztosítani.

(3) A közutak, és a közművek védőtávolságait a vonatkozó előírások* (*Elektromos vezetékek esetében az MSZ 151 számú szabvány előírásai. Gázvezetékek mentén a 6/1982.(V.6.) Ip.M.) és a szabályozási terven jelöltek alapján kell figyelembe venni.

(4) Az utak, védőtávolságain belüli építési hatósági ügyekben a közlekedési szakhatóságnak és az út kezelőjének szakvéleményét ki kell kérni.

(5) A közlekedési, és a közmű területeken a közlekedési és közmű létesítményeken kívül az OTÉK 26. § (3) pontjában felsorolt építmények helyezhetők el.

(6) [36] Az újonnan nyitott belterületi utcákban az utat szilárd burkolattal kell kiépíteni, a közművek és a közvilágítás kiépítése, a csapadékvíz-elvezetés megoldása, továbbá az utca fásítása kötelező.

(7) Az utcai fásításnál ültetett fák a lakóépületek síkjától minimum 6,0 m-re kerülhetnek.

(8) [37]

(9) A 20 személygépkocsi befogadóképességűnél nagyobb gépkocsiparkolók felületéről az összegyűjtött csapadékvizeket csak olajfogon átvezetve lehet a csapadékvíz csatornába bekötni, a parkolókból összegyűjtött csapadékvíz zöldfelületre nem vezethető.

(10) Szabályozási vonallal érintett telekterület közterületnek szánt részén az Önkormányzatot elővásárlási jog illeti meg, illetve ilyen területre telekalakítási engedély csak a közterületet is érintő ingatlanrész önálló ingatlanként történő lejegyzésével adható.

(11) Közműterületeken (KÖ) az ügyben illetékes szakhatóság és az üzemeltető hozzájárulásával, elektromos és hírközlési vezetékek, műtárgyak és a közmű működtetéséhez szükséges, legfeljebb 4 m építménymagasságú épületek építhetők.

Zöldterületek

10. § (1)11 A község igazgatási területén a zöldterületek közé a közparkok (Z) és (Z-kk) közkertek soroltak.

(3) A közparkok (Z) a község állandóan növényzettel fedett közterületei, amelyeknek közútról, köztérről közvetlen megközelíthetőnek kell lennie.

(4) A közparkokban az OTÉK 27. § (4) bekezdésében felsorolt építmények helyezhetők el annak legfeljebb 2 %-os beépítettségéig.

(5) A területen a zölddel való fedettség minimum 80 % kell legyen.

(6) Meglévő zöldterületek felülete nem csökkenthető, azok más területfelhasználásba nem sorolhatók.

10/A. §12 (1) A (Z-kk) övezetben csak a pihenés, testedzés építményei, a fenntartáshoz szükséges építmények és közműépítmények helyezhetők el.

(2) Az övezetben:

a) a beépítési mód szabadon álló;

b) a beépítettség legfeljebb 2%;

c) az építhető legnagyobb épület beépített bruttó területe legfeljebb 20 m2;

d) a legnagyobb építménymagasság 4,5 m;

e) a legkisebb zöldfelületi arány 80%. Az övezet területein csak a közpark közkert használati igényeihez szükséges parkolóhelyek alakíthatók ki.

Erdőterületek

11. § (1) [38] A község közigazgatási területén meglévő és tervezett védelmi erdők (Ev) és gazdasági erdők (Eg) kerültek kijelölésre. Az erdőtelepítésre alkalmas területeket a szabályozási terv Eg-2 és Ev-2 övezettel, a kiváló termőhelyi adottságú erdőterületeket Eg-3 és Ev-3 övezettel jelöli.

(2) A meglévő erdőterületek művelési ága nem változtatható meg. A meglévő és tervezett védelmi erdőterületeken csak a természetvédelmi kezelési tervben meghatározott, kizárólag természetvédelmi, illetve erdő- és vadgazdálkodási, közjóléti érdeket szolgáló létesítményt lehet építeni.

(3) A meglévő gazdasági erdők területén (Eg), - a 10 ha-nál nagyobb területen,- legfeljebb 0,3 % beépítettséggel lehet építeni, az erdő rendeltetésének megfelelő épületeket, szolgálati lakással és vadászházzal.

(4) [39]

(5) Az övezetben csak természet- és környezetkímélő terület-felhasználás engedélyezhető, illetve ilyen tevékenység folytatható.

(6) Az erdőterületeken kerítést létesíteni csak természetvédelmi, vadgazdálkodási illetve erdőgazdasági célból szabad.

(7) [40] Az erdőtelepítésre alkalmas terület övezetében (E-2) az erdőtelepítést az élőhelynek megfelelő, természetesen kialakult őshonos fafajokból álló erdőfoltok megőrzésével kell végezni.

(8) [41] A kiváló termőhelyi adottságú erdőterület övezetében (E-3) a meglévő erdőterületeket azok természetes, kialakult állapotában kell megőrizni. Beépítésük nem engedélyezhető.

(9) [42] Ökológiai magterületen, ökológiai folyosó-, Natura 2000-es-, ex.lege láp területeken, ahol szabályozási terv, a BTSZ előírásai alapján, erdőterületeket jelöl ki, de azok tényleges területfelhasználása még attól eltérő, területrendezés, a jelenlegi tájhasználat módosításával járó bármely beavatkozás csak a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának előzetes egyetértésével történhet.

Mezőgazdasági területek

12. § (1) A mezőgazdasági területek a növénytermelés, állattenyésztés, a kert és szőlőgazdálkodás területei és az ezzel kapcsolatos építmények elhelyezésére szolgálnak.

(2) [43] A község igazgatási területén az alábbi mezőgazdasági területek kialakítására került sor :

- Mezőgazdasági, általános területek (Má)
- Mezőgazdasági, szőlő termőhelyi kataszteri területek (Má C-1)
- Be nem építhető mezőgazdasági területek (Má0)
- Be nem építhető belterületi kertterületek (Mk0)
(3) [44] A területen építményeket elhelyezni az e rendeletben kikötötteken túl csak az OTÉK 29. § előírásainak figyelembe vételével lehet. a technológiai jellegű építményeknél, műtárgyaknál és a sajátos építmény fajtáknál a BTSZ 13. § figyelembevételével helyezhető el.
(4) [45] Vízeróziónak kitett területeken a terület erdősítésével, az érintett területre vonatkozó szakszerű meliorációs beavatkozásokkal kell a talajt megkötni, a felszíni vizeket elvezetni. A talajmegmunkálása során a szántást a terület lejtésére merőlegesen kell elvégezni.
(5) A területen víz-közművel ellátott építmény szennyvíz elhelyezése csak teljes értékű közműpótló berendezésben lehetséges, mely lehet zárt szennyvíztárló, vagy szennyvíztisztító berendezés.
(6) A területen beépítésre szánt terület kijelölése, vagy a szabályozási terven jelölt területfelhasználás megváltoztatása a rendezési terv módosításával lehetséges.
(7) [46]

Mezőgazdasági árutermelő területek

13. § (1) [47] A mezőgazdasági árutermelő területek a szabályozási terven jelöltek (Má, Má C-1).

(2) [48] Beépítésre nem szánt területen 3000 m2-nél kisebb telek ,- a közlekedési, közmű-elhelyezési és hírközlési terület, valamint a közhasználatú zöldterület, véderdő, illetve a közlekedési, közmű-elhelyezési és hírközlési területek kialakítása után visszamaradó mezőgazdasági és erdőterület települési területfelhasználási egység kivételével,- nem alakítható ki.

(3) [49] Szántóföldi művelés esetén a 20 ha-nál nagyobb telken a terület rendeltetésszerű használatát szolgáló és a lakófunkciót is kielégítő épület építhető, a beépített alapterület a telek 0,3 %-át, illetve az 1000 m2-t nem haladhatja meg. Az építmény magassága maximum 6,0 m lehet.

(4) [50] Gyep művelési ágú, 5,0 ha-nál nagyobb telken, hagyományos, almos állattartó és a lakófunkciót is kielégítő épület építhető és a beépíthető alapterület a telek 1 %-át, illetve az 1000 m2-t nem haladhatja meg. Az építmény magasság maximum 6,0 m lehet.

(5) [51] Szőlőműveléssel hasznosított területen a 2 ha-nál nagyobb telken a szőlőtermelést, a borászatot, a borturizmust szolgáló, és lakófunkciót is kielégítő épület építhető. A beépíthető alapterület a telek 2 %-át, illetve az 800 m2-t nem haladhatja meg. Az építmény magasság maximum 5,0 m lehet.

(6) [52] Az Má-C1 jelű szőlő termőhelyű kataszteri területeken az előző pontokban rögzítetteken túl építmény akkor létesíthető, ha terület 80 %-a szőlőműveléssel hasznosított.

a.) E területeken beépítésre szánt terület nem jelölhető ki, belterületbe nem vonható,
b.) építeni kizárólag a szőlőművelést, szőlőfeldolgozást, bortárolást, vagy borturizmust szolgáló épületet lehet, illetve a 13. § (5) bekezdés szerinti teleknagyság esetén lakófunkciót is kielégítő épületet lehet,
c.) a terület szőlőműveléssel hasznosítandó,
d.) a területen lévő földrészletek művelési ága csak szőlőművelési ágra változtatható,
e.) szakrális építmény (kápolna, kereszt, kőkép stb.). amely a szőlőhegyek tájképéhez hagyományosan hozzátartozó tájképformáló elem,- a szőlőműveléssel nem hasznosított területen is,- a telek méretétől függetlenül is elhelyezhető,
f.) a szőlőművelés tényét, a terület pontosan meghatározott százalékában, az illetékes hegybíró, ahol hegyközség nem működik, a település jegyzőjének nyilatkozatával kell igazolni.
(7) [53]
(8) [54] Szőlőművelés esetén, az előzőektől eltérően, a szőlőműveléshez kapcsolódó beépítés a BTSZ 39. §. g./ pont előírása alapján is engedélyezhető. Az építmény magasság maximum 5,0 m.
(9) 13
(10) Lakókonténer, lakókocsi a területeken nem helyezhető el.

Be nem építhető mezőgazdasági övezetek

14. § (1) [55] A be nem építhető mezőgazdasági területek a természetvédelem és vízvédelem érdekeit szolgálják. A területeket a szabályozási terv lehatárolja; a külterületen (Má0 )-val, a belterületen (Mk0)-val jelöltek.

(2) A művelési ág, külterületen elsősorban erdősítés és gyepesítés céljára megváltoztatható.

(3) Az Mk0 területen kialakítható legkisebb földrészlet 3.000 m2.

(4) A területen csak köztárgyak, közutak, közterek, nyomvonal jellegű vezetékek, közmű és közműpótló berendezések (a szennyvíztisztító és komposztáló telepek, adótorony, távközlési magas-építmény, magasfeszültségű villamos távvezeték kivételével), a vízgazdálkodás létesítményei, geodéziai jelek, vadász lesek és a természetvédelem kutató, bemutató építményei helyezhetők el.

(5) Ordacsehi Berek Természetvédelmi Területen kijelölt Má0 besorolású területeken létesítmény elhelyezése és mindennemű egyéb műszaki beavatkozás csak a Balatonfelvidéki Nemzeti Park Igazgatóságának előzetes egyetértése mellett végezhető.

(6) A területen már meglévő építmény a 3 %-os beépítettség határáig, legfeljebb egy alkalommal, 25 m2-rel bővíthető, ahol ezzel a lehetőséggel 1989. január 1. után még nem éltek.

Vízgazdálkodási területek

15. § (1) A vízgazdálkodási területeket a szabályozási terv (V)-vel jelöli.

(2) A vízgazdálkodási területeken és a szomszédos földterületeken a vízkár elhárítás, a természeti megfigyelés közösségi építményei helyezhetők el, a külön jogszabályokban foglaltak alapján.

(3) A vízfolyások mentés mindkét oldalon a karbantartás részére 6-6 m-es sávot szabadon kell hagyni* (*46/1999.(III.18.) számú Korm.rendelet a parti sávok és vízjárta területek használatáról és hasznosításáról. 120/1999.(VIII.6.) Korm.rendelet a vizek és közcélú vízilétesítmények fenntartására vonatkozó feladatok meghatározásáról).

(4) A vízfolyások, vízelvezető árkok rendszeres karbantartásáról gondoskodni kell.

(5) A vízimunkák csak vízjogi engedély alapján végezhetők** (**18/1996.(VI.13.) KHVM rendelet a vízjogi engedélyezési eljáráshoz szükséges kérelemről és mellékleteiről).

III. Fejezet

Védelmi övezetek

16. §[56]

(1) A védelmi övezeteket a szabályozási terv a 2000. évi CXII. törvény előírásai alapján tartalmazza, e rendeletben nem szabályozott kérdésekben a törvény előírásait kell alkalmazni.
Országos Területrendezési Terv (továbbiakban OTrT) települést érintő védelmi övezetei:
- Országos ökológiai hálózat övezete,
- Kiváló termőhelyi erdőterület övezete,
- Felszíni vizek vízminőség-védelmi vízgyűjtő területének övezete,
- Ásványi nyersanyag-gazdálkodási terület övezete.
BTSZ települést érintő védelmi övezetei:
- Ökológiai övezetek (Ö-1 jelű magterület, Ö-2 jelű ökológiai folyosó)
- Térségi jelentőségű tájképvédelmi övezet (T-1 jelű)
- Szélerőmű elhelyezésére vizsgálat alá vonható terület övezete (L-1 jelű)
- Ásványi nyersanyag-gazdálkodási terület övezete (A-1 jelű)
- Térségi jelentőségű komplex tájrehabilitációt igénylő terület övezete (R-1 jelű)
- Ökológiai rehabilitációt igénylő terület övezete (R-2 jelű)
- Felszíni szennyezésre fokozottan érzékeny terület övezete (SZ-1 jelű)
- Vízeróziónak kitett terület övezete (P-2 jelű)
- Felszíni vízminőség-védelmi terület övezete (F-1 jelű)
(2) [57]
(3) A jelen rendeletben nem szabályozott esetekben, és az építési hatósági engedélyezéshez közvetlenül nem kapcsolódó ügyekben a BTSZ előírásait kell figyelembe venni.

Összevont védelmi és funkcionális övezetek

17. §[58]

Önálló védelmi övezetek

18. §[59]

IV. Fejezet

Környezet-, táj-, természet-, kulturális örökség védelem

19. § (1) A környezet-, a táj-, a természet-, a műemlék- és helyi védelemmel kapcsolatos szabályozást, lehatárolást, a védőtávolságokat a szabályozási terv tünteti fel.

(2) [60] A térségi jelentőségű tájképvédelmi terület övezetét, a térségi jelentőségű komplex tájrehabilitációt igénylő terület övezetét, az ökológiai rehabilitációt igénylő terület övezetét, a vízeróziónak kitett terület övezetét a külterületi szabályozási terv lehatárolja, az övezeteket érintő tájhasználat és hatósági eljárások során az BTSZ előírásait[61] alkalmazni kell.

(3) [62] A teljes közigazgatási terület felszíni szennyezésre fokozottan érvényes terület övezetébe és ásványi nyersanyag- gazdálkodási terület övezetébe tartozik, az övezeteket érintő tájhasználat és hatósági eljárások során az BTSZ előírásait[63] alkalmazni kell.

Környezetvédelem

20. § (1) A környezetvédelmi előírások a település igazgatási területére érvényesek.

(2) A környezetvédelem külön szabályozási rendeletében e rendezési terv előírásait is figyelembe kell venni.

(3) Az igazgatási területen a környezethasználatot úgy kell megszervezni és végezni, hogy:

a) a legkisebb mértékű környezetterhelést és igénybevételt idézze elő,

b) megelőzze a környezetszennyezést,

c) kizárja a környezetkárosítást.

(4) Levegőtisztaság-védelmi szempontból a területen csak olyan tevékenység folytatható és csak olyan létesítmény alakítható ki, amelynek levegőszennyezőanyag-kibocsátása a területre vonatkozó határértékeket nem lépi túl, valamint kielégítik a vonatkozó jogszabályban** (**47/2004.(III.18.) számú Korm.rendelettel módosított 21/2001.(II.14.) Korm. rendelet 2. számú melléklete) meghatározott védőtávolságokat és nem okoznak lakosságot zavaró bűzhatást. A regionális hulladéklerakó és komposztáló tér súlypontjától számított 500 m-es védelmi övezeten belül lakó- és üdülőépület, oktatási, egészségügyi, szociális és igazgatási célú építmény nem helyezhető el.

(5) A településen veszélyes hulladék keletkezését eredményező tevékenység csak úgy folytatható, hogy az üzemeltető köteles gondoskodni a veszélyes hulladék környezetszennyezést kizáró elhelyezéséről és ártalmatlanításáról.

(6) Védőfásításokkal gondoskodni kell a szántóföldi porszennyezés, valamint az élővizek szennyezésének megakadályozásáról.

(7) Külterületen mezőgazdasági és egyéb üzemi létesítmény, telepítéséhez, vagy a már meglévő létesítmény használatának, technológiájának megváltoztatása esetén a környezetvédelmi-, egészségügyi- és az állategészségügyi szakhatóságok véleményét ki kell kérni.

(8) A szippantott szennyvizek csak a hatóságilag kijelölt szennyvízürítő helyre szállíthatók.

(9) [64]

(10) A településen a zajvédelem az országos előírások szerint, azoknak megfelelően biztosítandó. A zajt keltő és a zajtól védendő létesítményeket egymáshoz képest úgy kell elhelyezni, hogy a területre vonatkozó zajterhelési határértékek betartásra kerüljenek.

(11) Technológiai eredetű szennyvíz, illetve az üzemek területén összegyűjtött csapadékvíz közcsatornába csak hatályos vízjogi engedéllyel létesített előtisztítóműben történő tisztítás után vezethető. A szennyezett csapadékvíz előtisztítását a vonatkozó jogszabályokban és hatósági előírásokban meghatározottak szerint az üzem területén kell elvégezni, az erre szolgáló létesítmény vízjogi engedély köteles.

(12) Vízfolyások, csatornák, vízelvezető árkok rendszeres karbantartásáról, tisztításáról az üzemeltető köteles gondoskodni.

(13) Közcsatornával még ellátatlan belterületen, illetve külterületen keletkező szennyvizek csak zárt gyűjtőedényben helyezhetők el. A külön pontban meghatározott feltételek szerint. A zárt gyűjtőt a csatornahálózat kiépítésével a rákötések után fel kell számolni.

(14) A szennyvíztisztító teleptől 500 m, a dögkonténertől 300 m, a hígtrágya ürítőtől és szippantott szennyvízürítő helytől 1000 m védőtávolságon belül új lakóépület, élelmiszer feldolgozó, -raktározó, -kereskedelmi létesítmény továbbá állattartótelep nem létesíthető.

(15) Országos közutak beépítésre nem szánt területen levő szakasza mentén a tengelytől számított 50 méter távolságon belül, az M 7-es autópálya tengelyétől számított 100 méter távolságon belül lakóépület nem létesíthető. Más építmények a közút kezelőjének, egyetértésével létesíthetők.

(16) Vízfolyások medrétől 50 méter távolságon belül mezőgazdasági területen állattartó építmény nem létesíthető.

(17) A területen a 20 fh-et elérő parkolókat csak szilárd burkolattal lehet kiépíteni. A 20 fh-et elérő parkolók felszíni csapadékvizének elvezetéséhez hordalék-, olaj- és iszapfogó beépítése szükséges.

(18) A településen a kommunális szilárd hulladék szervezett gyűjtése és elszállítása – a kommunális hulladéklerakó telepre – megoldott. Hulladékgyűjtésre csak szabványosított zárt edény, konténer használható. A gyűjtőedények közterületen nem tárolhatók, elhelyezésüket telken vagy épületen belül kell megoldani.

(19) A gazdasági területeken csak a környezet terület-felhasználást nem zavaró létesítmények helyezhetők el. A beültetési kötelezettséget a területek beépítésénél a szabályozási terv alapján az engedélyezési eljárás során elő kell írni.

Természetvédelem

21. § (1) Védett természeti terület állapotát és jellegét természetvédelmi célokkal ellentétesen megváltoztatni tilos.

(2) Védett természeti területen, új adótorony, távközlési magas építmény, magasfeszültségű villamos távvezeték nem létesíthető, ilyenek üzemeltetésére vonatkozó engedély nem hosszabbítható meg.

(3) Védett természeti területen a gazdálkodás környezet- és természetkímélő módszerek alkalmazásával történhet.

(4) Védett természeti területen az erdő elsődleges funkciója védelmi, szálaló vágás és természetes felújítás megengedett. Új erdő telepítése csak őshonos fafajokból történhet.

(5) Védett természeti területen új külszíni művelésű bánya nem létesíthető, meglévő külszíni művelésű bánya területe (bányatelek) nem bővíthető.

(6) Természeti területen a területet szennyező vagy veszélyeztető létesítmény nem helyezhető el.

(7) A védettségre jelölés tényét az ingatlan nyilvántartásban fel kell tüntetni.

Tájvédelem

22. § (1) Táj- és településkép-védelmi okokból útsorfásítást kell végezni az utak mentén.

(2) Nem létesíthető közmű- és energia, táv- és hírközlési vezeték a meglévő fasorok nyomvonalában.

(3) Új közutak, utcák kialakításánál legalább egyoldali fasor telepítéséhez területet kell biztosítani.

(4) Az általános tájvédelem érdekében a külterületi utak menti fasorok, mezsgyék, vízfolyások, csatornák menti galérianövényzet védelméről gondoskodni kell.

(5) Mezőgazdasági termelés számára kedvezőtlen termőhelyi adottságú területeken lévő természetes növényállományt (mocsár, láp, rét, legelő) a vonatkozó jogszabály* (*A termőföldről szóló 1994. évi LV. törvény) alapján meg kell őrizni.

23. §

V. Fejezet

Egyes sajátos jogintézmények követelmény rendszere

Építésjogi követelmények

24. § (1) A település beépítésre szánt területén épület csak építési telken helyezhető el. Kivételt képeznek ez alól a közterületen, közlekedési valamint zöldterületen történő építések.

(2) A település beépítésre nem szánt területén új építményt építeni, meglévőt átalakítani és bővíteni, rendeltetését, vagy használatát megváltoztatni, az e rendeletben szabályozott keretek között csak akkor szabad, ha:

- a terület rendeltetésszerű használatát szolgálja,
- közérdeket nem sért,
- az építmény csak a hozzájuk tartozó terület jelentéktelen hányadát veszi igénybe és biztosított, hogy a telek területe nélkül nem idegeníthető el.

Kiszolgáló és lakóút céljára történő lejegyzés

25. § (1) A szabályozási terv által javasolt helyi közút létesítése, bővítése vagy szabályozása érdekében az építési hatóság kisajátítási eljárás nélkül – a kártalanítás szabályai szerinti kártalanítás mellett – az érdekeltek hozzájárulása nélkül az önkormányzat javára lejegyeztetheti.

(2) Ha a telekalakítási eljárásra, vagy a közút kialakítására az érdekeltek kérelmére és érdekében kerül sor, a lejegyzésért nem jár kártalanítás.

(3) Amennyiben a lejegyzéssel érintett ingatlan visszamaradó része a rendeltetésének megfelelő használatra alkalmatlanná válik, úgy azt a tulajdonos kérelmére kártalanítás mellett igénybe kell venni.

(4) Az ingatlan helyi közút céljára igénybe vett részéért járó kártalanítás összegénél figyelembe kell venni a helyi közút megépítéséből, illetve az ezzel összefüggő közművesítésből eredő ingatlanérték-növekedés összegét, melyet az érintett tulajdonosokra át kell hárítani.

Útépítési és közművesítési hozzájárulás

26. § (1) A helyi közutakat és közműveket legkésőbb az általuk kiszolgált építmények használatba vételéig a telkeket kialakító beruházónak meg kell valósítani.

(2) A helyi közutat, illetőleg közművet, amennyiben azt a település önkormányzata létesítette, úgy annak költségét részben, vagy egészben az érintett ingatlanok tulajdonosaira háríthatja. A hozzájárulás mértékét és arányát önkormányzati rendeletben kell szabályozni.

Településrendezési kötelezések

27. § A tervszerű telekgazdálkodás érdekében az önkormányzat beépítési kötelezettséget írható elő. Amennyiben a tulajdonos a beépítési kötelezettségének nem tesz eleget, úgy az önkormányzat az ingatlant kisajátíthatja.

Az önkormányzat a településkép javítása érdekében az azt rontó állapotban lévő építményekre meghatározott időn belüli helyrehozatali kötelezettséget rendelhet el, az Étv. előírásainak figyelembevételével.

28. §

VI. Fejezet

Záró rendelkezések

29. § (1) E rendelet 2004. december 1-vel lép hatályba, kihirdetéséről a helyben szokásos módon (az önkormányzat hirdetőtáblájára történő kifüggesztéssel) a jegyző gondoskodik.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályukat vesztik az Ordacsehi község helyi építési szabályzatáról szóló 7/1998.(VI.1.) Kt. számú- és az ezt módosító 1/2001.(II.2.) Kt. számú rendeletek.

(3) [69] E rendelet a belső piaci szolgáltatásokról szóló, az Európai Parlament és a Tanács 2006/123/EK. irányelvnek való megfelelést szolgálja.

1. melléklet14

2. melléklet15

3. melléklet

1

Az 1. § (4) bekezdése az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

2

Az 1. § (7) bekezdése az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

3

Az 1. § (13) bekezdését az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 5. § a) pontja hatályon kívül helyezte.

4

Az 1. § (14) bekezdését az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 5. § a) pontja hatályon kívül helyezte.

5

A 3. § az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

6

A 3. § (4) bekezdés b) pontja az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 5.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

7

A 3/A. §-t az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 5. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

8

A 4. § az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

9

A 6. § az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 5.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

10

A 8. § (2) bekezdés b) pontját az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 5. § c) pontja hatályon kívül helyezte.

11

A 10. § (1) bekezdése az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2017. (VI. 21.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

12

A 10/A. §-t az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2017. (VI. 21.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

13

A 13. § (9) bekezdését az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 5. § d) pontja hatályon kívül helyezte.

14

Az 1. mellékletet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 5. § g) pontja hatályon kívül helyezte.

15

A 2. mellékletet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 5. § h) pontja hatályon kívül helyezte.

16

A 4. melléklet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 4. § (1) bekezdésével megállapított szöveg. A 4. melléklet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 5.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

17

Az 5. melléklet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 10/2017. (VI. 21.) önkormányzati rendelete 2. § - 1. mellékletével megállapított szöveg. Az 5. melléklet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 4. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. Az 5. melléklet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 5.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

18

A 6. melléklet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 11/2022. (XII. 14.) önkormányzati rendelete 4. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 6. melléklet az Ordacsehi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2024. (IV. 5.) önkormányzati rendelete 3. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.