Nagykőrös Város Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2004. (XI.26.) önkormányzati rendelete
a közterület elnevezések, valamint a házszámok jelöléséről
Hatályos: 2025. 11. 01Nagykőrös Város Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2004. (XI.26.) önkormányzati rendelete
a közterület elnevezések, valamint a házszámok jelöléséről
Nagykőrös Város Önkormányzat Képviselő-testülete a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 143. § (3) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 3) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el: 1
1. A rendelet célja és hatálya
1. § (1) A Képviselő-testület a város közterületeinek megjelölése, azonosítása, a város lakott területén való jó tájékozódás igényes feltételeinek biztosítása érdekében e rendelet szabályai szerint a közterületneveket, valamint a közterületeken található házszámokat megállapítja, megváltoztatja, illetve megszünteti.
(2) Jelen rendelet területi hatálya kiterjed Nagykőrös Város közigazgatási területének közterületeire, ingatlanaira és a magánútakra.
(3) Személyi hatálya a területi hatállyal érintett ingatlanok tulajdonosaira (kezelőire) vonatkozik.
2. Értelmező rendelkezések
2. § E rendelet alkalmazásában az elnevezés során leggyakrabban alkalmazott közterületnév utótag és egyéb fogalmak meghatározása:
1.2 Közterület: a magyar építészekről szóló törvény szerint meghatározott közterület.
2. Utca: a város belterületi ingatlanjait a városi közlekedés hálózatába bekapcsoló- két oldalán folyamatosan beépített, vagy beépíthető-közterület, jelölése a közterületnév nyilvántartásban: u.
3. Út: olyan városszerkezeti szempontból jelentősebb utca, amely az alacsonyabb rendű utcákat gyűjti össze vagy közelebbi-távolabbi határrészekhez, településekre vezet, jelölése a közterületnév nyilvántartásban: út.
4. Tér: utak, utcák kereszteződésében, csomópontjában városrendezési, földrajzi sajátosságok alapján kialakított elsősorban közösségi, vagy városképi célokat szolgáló nagyobb közterület, amelynek minden oldala körülépített, vagy körülépíthető.
5. Sor: olyan utca, vagy út, amelynek csak az egyik oldala beépített, vagy beépíthető.
6. Fasor: szélein, vagy közepén jellemzően azonos fajtájú fákkal szabályosan végigültetett utca vagy út.
7. Park: a természeti táj sajátos elemei alapján kialakított és gondozott közhasználatú nagyobb terjedelmű kert, főként fákkal, cserjékkel, gyepfelülettel, tereptárgyakkal.
8. Dűlő: a város határában lévő földút, amely a település története során hagyományosan kialakult mezőgazdasági rendeltetésű ingatlanokat, s az azon kialakított tanyákat köti össze a magasabb rendű utakkal.
9. Köz: a város magasabb rendű útjait összekötő utca.
10. Liget: nagyobb kiterjedésű park.
11. Sétány: földrajzi adottságai, kiterjedése alapján pihenésre, szabadidő eltöltésére alkalmas utca, esetleg telepített zöldfelülettel, közhasználatú tereptárgyakkal (padok, szabadtéri játékok stb.).
12.3 Közterületnév: a magyarországi hivatalos földrajzi nevek megállapításáról és nyilvántartásáról szóló 303/2007. (XI. 14.) Korm. rendelet vonatkozó rendelkezései szerint megállapított közterületnév, továbbá az elnevezett magánút neve, és a digitális szolgáltatások, a digitális állampolgárság szolgáltatások és támogató szolgáltatások részletes műszaki követelményeiről szóló 322/2024. (XI.6.) Korm. rendelet (a továbbiakban Korm. rendelet) 132. § (3) bekezdésében foglalt ingatlan neve a közterületjelleg nélkül.
13. Névhalmozódás: több, más-más jellegű közterület ugyanazon előtaggal történő elnevezése (pl.: Széchenyi tér, Széchenyi sétány, Széchenyi krt. stb.
14. Közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott,a mostoha- és nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér.
15. különösen indokolt: a közterületnév tartalmának, jelentésének olyan jellegű megváltozása, amely annak más névvel történő helyettesítését társadalmi és erkölcsi szempontból mindenképpen indokolttá teszi.
16. Emlékhely: Elkülönítésre került olyan közterületrész, mely alkalmas arra, hogy emléket állítson a névadónak. A közterületrészen elhelyezhető bármilyen maradandó, kulturális, illetve biológiai értéket hordozó tereptárgy (szobor, emléképület, fa, sziklakert, stb.) Az emlékhely kialakításának részét képezi emléktábla kihelyezése a névadóról.
17. Emléktábla: Az ingatlan tulajdonosának engedélyével, felirattal vagy domborműves ábrázolással, esetleg mindkettővel megalkotott kő- vagy érctábla az épületen, falon vagy önálló tartószerkezeten, amely a megjelölt hellyel kapcsolatban álló eseményt, illetve valamikor ott élt, működött (alkotott), tartózkodott személyiség képmását vagy életének valamely mozzanatát örökíti meg.
3. A közterület-elnevezés általános szabályai
3. § (1) A közterületnév előtagból és a közterület jellegére utaló utótagból áll.
(2) A közterületnév előtagjának megállapításakor kerülni kell
a) a névismétlődéseket;
b) a névhalmozódásokat;
c) az idegen vagy nehezen kiejthető és a csak dátumból álló elnevezéseket.
(3) Kizárólag betűszókkal, betűcsoportokkal, számjegyekkel közterületnév előtagja nem állapítható meg.
4. § (1) Minden az ingatlan-nyilvántartásban közterületként nyilvántartott önálló ingatlant el kell nevezni, kivéve a lakótelepek közötti szerviz utakat, valamint a mezőgazdasági célú és a lakónépességet nem érintő dűlőutakat.
(2) A közterület természetes folytatásaként később kialakuló új szakasz (meghosszabbítás) külön elnevezési eljárás nélkül a már elnevezett közterület nevét veszi fel.
(3) Az egyes városrészekben, lakótelepeken a közterületneveket hasonló elnevezéscsoportból indokolt választani.
(4) A közterület nevének megállapításakor figyelemmel kell lenni annak településen belüli elhelyezkedésére, az érintett közterületen vagy környékén lévő intézmények jellegére, a helyi hagyományokra és a történelmi tényekre.
(5)4 Magánútról megközelíthető ingatlan elnevezésére a tulajdonos kérelmére a képviselő-testület jogosult e rendelet 3-6. §-ainak figyelembevételével a Korm. rendelet 132. § (2)-(6) bekezdése szerinti feltétel teljesülése esetén.
4. Személyről történő közterület-elnevezés
5. § (1) Személyről közterületet elnevezni annak halálától számított 25 év elteltével lehet.
(2) Élő személyről közterületet nem lehet elnevezni.
(3) A közterületnév előtagjaként a személy családi és utónevét kell megállapítani, kivéve, ha a névadó családi nevéről vagy más általánosan elfogadott elnevezésről is közismert és személye ez által nem téveszthető össze.
(4) Az elnevezésre csak a még élő közeli hozzátartozó / örökös írásbeli hozzájáruló nyilatkozatának megléte után kerülhet sor.
6. § (1) Közterület-elnevezéssel emléket állítani olyan magyar személyiségnek lehet,
a) akinek közismert tevékenysége a nemzet történelmében kiemelkedő jelentőségű volt és személye közmegbecsülésnek örvend;
b) aki a tudományok, a művészetek, a sport, a közélet valamely területén kimagaslóan jelentőset alkotott;
c) aki a város sajátos arculatának kialakítását, hírnevének gyarapítását személyiségével, életművével nagymértékben befolyásolta.
(2)5 Az (1) bekezdés c.) pontja alapján elnevezett közterület névadójáról szöveges ismertető tábla helyezhető el a közterület kezdetén (első ingatlanján). A tábla szövegét a szakbizottság állapítja meg.
(3) Közterületet olyan külföldi személyről is el lehet nevezni, aki munkásságával jelentősen hozzájárult az emberiség egyetemes értékeinek gyarapodásához.
5. Közterületnevek védetté nyilvánítása
7. § (1) Védettek a város településtörténeti, nyelvtörténeti szempontjából jelentős, a XIX. század közepe óta változatlan formában használt közterületnevei (2. sz. melléklet / a.) a régi határrészneveket őrző nevek (2. sz. melléklet/ b.) az ősi irányjelölő utak, valamint város kulturális életében kiemelkedő szerepet betöltő személyek emlékét őrző közterületnevek.( 2. sz. melléklet/ c. és d.).
(2) Védetté lehet nyilvánítani az olyan, legalább 50 éve változatlan formában használt közterületnevet, amely
a) híven tükrözi a város korabeli hangulatát,
b) közmegbecsülést szerzett történelmi személyiségnek állít emléket,
c) használata a város életében kiemelkedő jelentőségű.
(3) A védetté nyilvánításról a Képviselő-testület a Jogi, Gazdasági és Közbeszerzési Bizottság előterjesztése alapján dönt.
(4) Védett közterületnevet megváltoztatni nem szabad.
(5) A védett névvel ellátott közterület megszűnése esetén gondoskodni kell annak máshol történő fennmaradásáról.
6. A közterület nevének megváltoztatása
8. § (1) A közterületnév megváltoztatására a közterület-elnevezés 2-5. § szabályait kell alkalmazni azzal az eltéréssel, hogy közterületnevet változtatni az adott közterületen lakók többségének egybehangzó kérésére vagy támogatásával, csak indokolt esetben lehet.
(2) Az indokoltságról a közterület nevének megváltoztatását célzó eljárás megindítása előtt a Képviselő-testület véleményt nyilvánít.
(3) Az elnevezéstől számított 10 éven belül közterületnevet megváltoztatni csak különösen indokolt esetben lehet.
7. Közterületnevek megszűnése
9. § (1) A közterület – közigazgatási eljárás következtében történő városrendezés, beépítés miatti – megszűnésével a közterület neve is megszűnik.
(2) A megszűnt utca nevét a közterületnév jegyzékből törölni kell, jelölve a megszűnés okát és idejét.
8. A közterületnév nyilvántartás tartalma
10. § A közterületnevek nyilvántartásáról a jegyző gondoskodik. A nyilvántartás (1. sz. melléklet) tartalmazza:
a) a közterületnév elő- és utótagját,
b) az elnevezés, a megszűnés jelölését, valamint annak a központi személyi adat- és lakcímnyilvántartásba történt bejegyzésének időpontját.
9. A közterületek megjelölése
11. § (1) A közterületnév-táblát el kell helyezni a közterület kezdetén, végén, valamint minden betorkolló közterület mindkét oldalán.
(2) A közterületnév-táblát lehetőleg épületen, ennek hiányában kerítésen vagy külön tartószerkezeten kell jól láthatóan elhelyezni.
(3) Az ingatlan tulajdonosa, kezelője, használója a közterületnév-tábla elhelyezését és az ezzel kapcsolatos munka elvégzését tűrni köteles. Az elhelyezéssel okozott esetleges kárért az Önkormányzat helytállásra köteles.
(4) Amennyiben a közterületnév-tábla telken (kerítésen) belül, ház falán kerül kihelyezésre, úgy annak tisztántartásáért és láthatóságáért az ingatlan használója, kezelője, illetve tulajdonosa felelős.
(5) A megváltoztatott közterületnév táblája - a tájékozódás zavartalansága érdekében - az új elnevezést tartalmazó tábla kihelyezésétől számított egy évig eredeti helyén marad, amelyen a névváltozást átlós áthúzással kell jelezni.
10. Az ingatlanok számozása
12. § (1)6 A Korm. rendelet 123. § (1) bekezdése szerint az ingatlannak a központi címregiszterben bejegyzett címmel kell rendelkeznie.
(2)
(3) Külterületi mezőgazdasági földterület tulajdonosa, használója a dűlő elnevezést és a helyrajzi számot korlátozás nélkül használhatja.
(4)7 A házszám megállapításával kapcsolatos hatáskört a jegyző gyakorolja.
13. § (1) A főútvonalak melletti ingatlanok számozása a városközponttól kezdődik.
(2) A mellékútvonalak melletti ingatlanok számozása a főútvonal felől kezdődik.
(3) Utca és út melletti ingatlanok számozása növekedési irányban jobb oldalon páratlan, bal oldalon páros számokkal történik.
(4)8 A lépcsőház címét a Korm. rendelet 135-136. §-ban foglaltak szerint kell képezni.
(5)9 A belterületen és a külterületen fekvő ingatlan címelemeinek megállapítása során a Korm. rendelet 133-134. §-aiban foglaltak szerint kell eljárni.
(6) Saroktelek esetén a házszámozás alapja a használatilag megosztott ingatlanrész adott utca felőli bejárata.
14. § (1) Az épületek jelölése a házszámmal történik.
(2) A házszámtábla, valamint a házszámmal nem rendelkező külterületi (zártkerti) ingatlanok esetében a helyrajzi számok elhelyezéséről, karbantartásáról, valamint pótlásáról az ingatlan kezelője, ennek hiányában tulajdonosa köteles gondoskodni. A házszámtáblát az épület közterület felőli homlokzatán, annak bejárati részén, a helyrajzi számot az ingatlan dűlőút felőli kerítésén, ennek hiányában oszlopon kell elhelyezni úgy, hogy az jól látható legyen.
(3) Házszám változás esetén az új házszám elhelyezésére a 11. § előírásait kell alkalmazni.
11. Szabálysértési rendelkezések
15. §
12. Eljárásjogi rendelkezések
16. § (1) Új közterület elnevezésére a beépítésének megkezdése előtt területének közterületként történő bejegyzésével egyidejűleg kell javaslatot tenni. Javaslatot tehet a jegyző, valamint bármely városi szervezet, önkormányzati bizottság, képviselő és állampolgár is.
(2) Közterületnév 8. § szerinti megváltoztatására irányuló kezdeményezéshez mellékelni kell az adott közterületen lakók többségének a kezdeményezést támogató, aláírásukkal hitelesített nyilatkozatát.
(3) Közterület-elnevezésre, az elnevezés megváltoztatására irányuló kezdeményezéseket a polgármesterhez kell benyújtani.
(4) A döntéshozatali eljárásban a Képviselő-testület a választókerületileg érintett önkormányzati képviselő bevonásával lehetőséget biztosít a közterületnév megállapításában közvetlenül érintettek véleménynyilvánítására.
(5) A közterületnév helyes megállapítása érdekében előzetesen ki kell kérni a témában jártas szakemberek véleményét.
(6) A Képviselő-testület döntéséről értesíteni kell:
a) a közszolgálati szerveket,
b) járási hivatalt, katasztrófavédelmet, rendőrkapitányságot, tűzoltóságot, mentők, postát, egészségügyi intézményeket,
c) az elnevezés vagy névváltoztatás kezdeményezőjét,
valamint gondoskodni kell a lakosság tájékoztatásáról és a Képviselő-testület határozatának helyben szokásos módon történő közzétételéről.
(7)
17. § (1) A Képviselő-testület közterület elnevezéséről, elnevezés megváltoztatásáról valamint védetté nyilvánításáról minősített többséggel dönt.
(2) A megállapított közterületnév a Képviselő-testület döntése szerinti időponttól érvényes. Ettől az időponttól mindenki köteles az új elnevezést alkalmazni.
18. § (1) E rendelet 2005. március 1. napján lép hatályba.
(2) A rendelet hatálybalépését megelőzően megállapított házszámok és közterületek elnevezése – azok megváltoztatásának szükségességéig – továbbra is érvényben maradnak.
1. melléklet
|
KÖZTERÜLET JEGYZÉK |
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Sorszám |
Közterület név B |
Közterület jellege C |
Érvényesség |
|||
|
1. |
Abonyi |
út |
1975.01.01. |
|||
|
2. |
Ady Endre |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
3. |
Akácfa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
4. |
Alkotmány |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
5. |
Alpári |
út |
1975.01.01. |
|||
|
6. |
Alsójárás |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
7. |
Alsónyomási |
sor |
1975.01.01. |
|||
|
8. |
Angyal |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
9. |
Aradi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
10. |
Arany János |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
11. |
Attila |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
12. |
Aulich |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
13. |
Áchim András |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
14. |
Ádám László |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
15. |
Álmos |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
16. |
Árbóz |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
17. |
Árbóz |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
18. |
Árpád |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
19. |
B. Tóth Ferenc |
utca |
1984.07.26. |
|||
|
20. |
Bajcsy-Zsilinszky |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
21. |
Bajza |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
22. |
Bakos Ambrus |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
23. |
Balassa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
24. |
Balaton |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
25. |
Balla Gergely |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
26. |
Balla Károly |
utca |
1984.07.26. |
|||
|
27. |
Baracsi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
28. |
Barát |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
29. |
Barátszilos |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
30. |
Barcsai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
31. |
Baross Gábor |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
32. |
Bartók Béla |
utca |
1992.01.16. |
|||
|
33. |
Batthyány |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
34. |
Bálvány |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
35. |
Bántősi-Bánom |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
36. |
Bárány |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
37. |
Bástya |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
38. |
Báthori |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
39. |
Bem József |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
40. |
Beniczky |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
41. |
Berzsenyi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
42. |
Bethlen |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
43. |
Béke |
útja |
1975.01.01. |
|||
|
44. |
Biczó Géza |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
45. |
Bíbor |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
46. |
Bocskai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
47. |
Bokros |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
48. |
Bokros |
utca |
1976.10.14. |
|||
|
49. |
Bolgár |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
50. |
Bolygó |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
51. |
Botond |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
52. |
Bólyai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
53. |
Brassói |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
54. |
Bulcsú |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
55. |
Búvár |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
56. |
Ceglédi |
út |
1975.01.01. |
|||
|
57. |
Cifrakert |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
58. |
Cinege |
utca |
2002.06.27. |
|||
|
59. |
Csalogány |
utca |
1975.04.11. |
|||
|
60. |
Csiga |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
61. |
Csikvár |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
62. |
Csillag |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
63. |
Csipvári |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
64. |
Csokonai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
65. |
Csongrádi |
út |
2010.07.01. |
|||
|
66. |
Csonka |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
67. |
Csóka |
utca |
1976.10.14. |
|||
|
68. |
Csókáserdő |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
69. |
Czira Kovács Lajos |
utca |
1991.05.21. |
|||
|
70. |
Dalmady Győző |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
71. |
Damjanich |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
72. |
Dankó Pista |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
73. |
Deák |
tér |
1975.01.01. |
|||
|
74. |
Dembinszky |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
75. |
Derkovits |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
76. |
Dezső Kázmér |
utca |
1984.07.26. |
|||
|
77. |
Déli |
utca |
1976.10.14. |
|||
|
78. |
Délibáb |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
79. |
Dévai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
80. |
Dobai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
81. |
Dobó |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
82. |
Dohány |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
83. |
Dózsa György |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
84. |
Dr. Kiss Sándorné |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
85. |
Dugonics |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
86. |
Duna |
utca |
1984.07.26. |
|||
|
87. |
Előd |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
88. |
Encsi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
89. |
Enyedi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
90. |
Eötvös Károly |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
91. |
Eper |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
92. |
Eperjes |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
93. |
Erkel Ferenc |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
94. |
Esed |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
95. |
Esedi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
96. |
Esze Tamás |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
97. |
Eszperantó |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
98. |
Farkas |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
99. |
Fácán |
utca |
2002.06.27. |
|||
|
100. |
Fáskert |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
101. |
Fecske |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
102. |
Fekete |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
103. |
Fény |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
104. |
Filó Lajos |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
105. |
Fogarasi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
106. |
Fokos |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
107. |
Földvári |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
108. |
Futár |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
109. |
Fülemüle |
utca |
1975.04.11. |
|||
|
110. |
Fürj |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
111. |
Fűzfa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
112. |
Galamb |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
113. |
Galgóczy Károly |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
114. |
Gábor Áron |
utca |
1984.07.26. |
|||
|
115. |
Gárdonyi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
116. |
Gát |
utca |
1976.10.14. |
|||
|
117. |
Gerle |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
118. |
Gombai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
119. |
Gógány |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
120. |
Gólya |
utca |
2002.06.27. |
|||
|
121. |
Gödrös |
utca |
2010.07.01. |
|||
|
122. |
Gubody |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
123. |
Gulyás |
utca |
2002.06.27. |
|||
|
124. |
Gyár |
utca |
1978.02.15. |
|||
|
125. |
Gyep |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
126. |
Gyimes |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
127. |
Gyopár |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
128. |
Gyöngyvirág |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
129. |
Hajnal |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
130. |
Hangács |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
131. |
Hangácsi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
132. |
Hargita |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
133. |
Haris |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
134. |
Határ |
utca |
1992.01.16. |
|||
|
135. |
Hattyú |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
136. |
Háromszék |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
137. |
Hársfa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
138. |
Helmeczi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
139. |
Hétvezér |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
140. |
Hold |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
141. |
Homolytája |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
142. |
Honvéd |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
143. |
Hosszúhát |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
144. |
Hosszúhát |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
145. |
Hóvirág |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
146. |
Hősök |
tere |
1975.01.01. |
|||
|
147. |
Huba |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
148. |
Hungária |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
149. |
Hunyadi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
150. |
Huszár |
utca |
1996.04.04. |
|||
|
151. |
Ibolya |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
152. |
Ifjúság |
útja |
1975.01.01. |
|||
|
153. |
Ilosvai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
154. |
Irinyi János |
utca |
1991.05.21. |
|||
|
155. |
Jázmin |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
156. |
Jókai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
157. |
Jósika |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
158. |
József Attila |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
159. |
Juhász |
utca |
1992.01.16. |
|||
|
160. |
Kalocsa Balázs |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
161. |
Kassai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
162. |
Kasza |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
163. |
Katona József |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
164. |
Kazinczy |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
165. |
Kádár Kata |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
166. |
Kálmánhegy |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
167. |
Kálvin |
tér |
1975.01.01. |
|||
|
168. |
Kárász |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
169. |
Kárpát |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
170. |
Kecskeméti |
út |
1975.01.01. |
|||
|
171. |
Kikelet |
utca |
1975.04.11. |
|||
|
172. |
Kinizsi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
173. |
Kisfaludy |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
174. |
Kiss Ernő |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
175. |
Klapka |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
176. |
Knézich |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
177. |
Kodály Zoltán |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
178. |
Kolozsvári |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
179. |
Kossuth Lajos |
út |
1975.01.01. |
|||
|
180. |
Koszorú |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
181. |
Kosztolányi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
182. |
Kovács Sándor |
utca |
1985.05.16. |
|||
|
183. |
Kórház |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
184. |
Kölcsey |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
185. |
Kőrisfa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
186. |
Kőrösi Csoma Sándor |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
187. |
Krúdy Gyula |
utca |
1978.02.15. |
|||
|
188. |
Kun |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
189. |
Kund |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
190. |
Kuruc |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
191. |
Kustár |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
192. |
Küküllő |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
193. |
Kürtilapos |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
194. |
Lahner |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
195. |
Lantos |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
196. |
Lázár Vilmos |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
197. |
Lehel |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
198. |
Leiningen |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
199. |
Lencsés-Világos |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
200. |
Lengyel |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
201. |
Liszt Ferenc |
utca |
1978.02.15. |
|||
|
202. |
Losonczi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
203. |
Lőcsei |
utca |
1992.01.16. |
|||
|
204. |
Lőrinc pap |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
205. |
Ludas |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
206. |
Luther |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
207. |
Madách Imre |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
208. |
Magas |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
209. |
Magyar |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
210. |
Maros |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
211. |
Május 1. |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
212. |
Március 15. |
utca |
1991.05.21. |
|||
|
213. |
Mátyás |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
214. |
MÁV lakások |
egyéb |
1975.01.01. |
|||
|
215. |
Mentovich |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
216. |
Ménesi |
út |
1975.01.01. |
|||
|
217. |
Mikes Kelemen |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
218. |
Mintakert |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
219. |
Munkácsy |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
220. |
Muskátli |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
221. |
Nagy Sándor |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
222. |
Nagyerdő |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
223. |
Nagyszalonta |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
224. |
Napkelet |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
225. |
Nádasdy |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
226. |
Nádor |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
227. |
Németh Irén |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
228. |
Nyár |
utca |
1996.04.04. |
|||
|
229. |
Nyárfa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
230. |
Nyárkútrét |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
231. |
Nyársapát |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
232. |
Nyereg |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
233. |
Október 23. |
tér |
1992.01.16. |
|||
|
234. |
Orgona |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
235. |
Örkényi |
út |
1975.01.01. |
|||
|
236. |
Pacsirta |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
237. |
Patay |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
238. |
Pálfái-Bánom |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
239. |
Pásztor |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
240. |
Petőfi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
241. |
Pipa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
242. |
Pozsonyi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
243. |
Pótharaszti |
út |
1975.01.01. |
|||
|
244. |
Pöcök |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
245. |
Pöltenberg |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
246. |
Puskás Tivadar |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
247. |
Radnóti |
utca |
1975.03.16. |
|||
|
248. |
Rák |
utca |
1975.02.01. |
|||
|
249. |
Rákóczi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
250. |
Regős |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
251. |
Reviczky |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
252. |
Rigó |
utca |
2002.06.27. |
|||
|
253. |
Rózsa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
254. |
Rövid |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
254/a. |
Safari |
út |
2022.01.13. |
|||
|
255. |
Sajó |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
256. |
Salamon Ferenc |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
257. |
Sarkantyú |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
258. |
Sas |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
259. |
Schweidel |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
260. |
Sirató |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
261. |
Sólyom |
utca |
2002.06.27. |
|||
|
262. |
Szabadság |
tér |
1975.01.01. |
|||
|
263. |
Szabadszállási |
út |
1975.01.01. |
|||
|
264. |
Szabolcs |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
265. |
Szabó Ervin |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
266. |
Szalag |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
267. |
Szamos |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
268. |
Száraz |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
269. |
Szász Károly |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
270. |
Szegfű |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
271. |
Szeglet |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
272. |
Széchenyi |
tér |
1975.01.01. |
|||
|
273. |
Székely |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
274. |
Sziget |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
275. |
Szigligeti |
utca |
2010.07.01. |
|||
|
276. |
Szilágyi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
277. |
Szilfa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
278. |
Szivárvány |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
279. |
Szív |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
280. |
Szolnoki |
út |
1975.01.01. |
|||
|
281. |
Szoros |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
282. |
Szőlő |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
283. |
Szultán |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
284. |
Szurdok |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
285. |
Tabán |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
286. |
Taksony |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
287. |
Tanárky Béla |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
288. |
Tass |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
289. |
Tavasz |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
290. |
Táncsics Mihály |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
291. |
Tárogató |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
292. |
Tátra |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
293. |
Tázerdei |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
294. |
Tázerdő |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
295. |
Teleki |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
296. |
Temesvári |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
297. |
Temetőhegy |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
298. |
Temetőhegyi |
út |
2002.06.27. |
|||
|
299. |
Tenkes |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
300. |
Tetétleni |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
301. |
Téglagyári |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
302. |
Thököly |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
303. |
Tiborc |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
304. |
Tihany |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
305. |
Tinódi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
306. |
Tisza |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
307. |
Tímár |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
308. |
Toldi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
309. |
Tomori |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
310. |
Tompa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
311. |
Tormás |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
312. |
Tóth József |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
313. |
Töhötöm |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
314. |
Török Ignác |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
315. |
Törös László |
utca |
2015.06.01. |
|||
|
316. |
Turán |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
317. |
Tusnád |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
318. |
Tündér |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
319. |
Tüzér |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
320. |
Újvilág |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
321. |
Vadas |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
322. |
Vajda János |
utca |
1976.10.14. |
|||
|
323. |
Vak Bottyán |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
324. |
Varga János |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
325. |
Vasvári Pál |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
326. |
Váci Ferenc |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
327. |
Vágóhíd |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
328. |
Váncsodi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
329. |
Várkonyi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
330. |
Vásárszél |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
331. |
Vihar |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
332. |
Világos |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
333. |
Villám |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
334. |
Virág |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
335. |
Vitéz |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
336. |
Vízállás-Gátér |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
337. |
Vörösmarty |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
338. |
Zalán |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
339. |
Zápor |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
340. |
Zátony |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
341. |
Zentai |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
342. |
Zöldfa |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
343. |
Zöldmező |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
344. |
Zrínyi |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
345. |
Zsíros |
dűlő |
1975.01.01. |
|||
|
346. |
Zsolt |
utca |
1975.01.01. |
|||
|
MEGSZŰNT KÖZTERÜLETEK |
||||||
|
Közterület név |
Közterület jellege |
Megszűnés napja |
||||
|
1. |
Absolon Sarolta |
utca |
1991.05.21. |
|||
|
2. |
Alsófüzes |
dűlő |
1979.01.01. |
|||
|
3. |
Bujdosó |
utca |
2010.07.01. |
|||
|
4. |
Ceglédi úti |
lakótelep |
1975.04.19. |
|||
|
5. |
Csap |
utca |
2010.07.01. |
|||
|
6. |
Dobi István |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
7. |
Felsőjárás |
dűlő |
1975.04.01. |
|||
|
8. |
Földvár |
dűlő |
1975.02.01. |
|||
|
9. |
Hintakert |
utca |
1975.12.31. |
|||
|
10. |
Kilián György |
utca |
1992.01.16. |
|||
|
11. |
Mészáros János |
utca |
1992.01.16. |
|||
|
12. |
Mikszáth |
utca |
1975.12.31. |
|||
|
13. |
Móra Ferenc |
utca |
2010.07.01. |
|||
|
14. |
Móricz Zsigmond |
utca |
2010.07.01. |
|||
|
15. |
Nemcsik |
köz |
1991.05.21. |
|||
|
16. |
Niklosz János |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
17. |
Ond |
utca |
1975.12.31. |
|||
|
18. |
Partizán |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
19. |
Rózsa Ferenc |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
20. |
Sallai Imre |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
21. |
Ságvári Endre |
utca |
1991.05.21. |
|||
|
22. |
Somogyi Imre |
utca |
1992.01.16. |
|||
|
23. |
Szénástelek |
dűlő |
1975.02.01. |
|||
|
24. |
Wesselényi |
utca |
1975.12.31. |
|||
|
25. |
Zsemberi Gyula |
utca |
1990.05.10. |
|||
|
26. |
Vági István |
lakótelep |
1992.01.16. |
|||
|
27. |
Vági István |
utca |
1992.01.16. |
|||
2. melléklet
|
Sorszám A |
Megnevezés B |
|
1. |
1850 óta változatlanul használt közterületnevek |
|
a) |
Esedi utca |
|
b) |
Fürj utca |
|
c) |
Kasza utca |
|
d) |
Kecskeméti út |
|
e) |
Kőrisfa utca |
|
f) |
Pásztor utca |
|
g) |
Sarkantyú utca |
|
h) |
Sirató utca |
|
i) |
Szolnoki út |
|
j) |
Tabán utca |
|
k) |
Vadas utca |
|
2. |
Régi határrészneveket őrző utcanevek |
|
a) |
Csípvári utca |
|
b) |
Esedi utca |
|
c) |
Hangácsi utca |
|
d) |
Váncsodi utca |
|
3. |
Ősi irányjelölő utak |
|
a) |
Abonyi út |
|
b) |
Alpári út |
|
c) |
Ceglédi út |
|
d) |
Kecskeméti út |
|
e) |
Pótharaszti út |
|
f) |
Örkényi út |
|
g) |
Szabadszállási út |
|
h) |
Szolnoki út |
|
4. |
Nagykőrös kulturális életében jelentős személyek emlékét őrző utcanevek |
|
a) |
Arany János utca |
|
b) |
Balla Gergely utca |
|
c) |
Dalmady Győző utca |
|
d) |
Helmeczi utca |
|
e) |
Losonczy utca |
|
f) |
Mentovich utca |
|
g) |
Salamon Ferenc utca |
|
h) |
Szász Károly utca |
|
i) |
Szilágyi utca |
|
j) |
Tomori utca |
A bevezető a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2022. (II. 9.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.
A 2. § 1. pontja a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 25/2025. (X. 31.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 2. § 12. pontja a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 25/2025. (X. 31.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 4. § (5) bekezdése a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 25/2025. (X. 31.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.
A 6. § (2) bekezdése a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2022. (II. 9.) önkormányzati rendelete 3. §-a szerint módosított szöveg.
A 12. § (1) bekezdése a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 25/2025. (X. 31.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.
A 12. § (4) bekezdését a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2023. (V. 26.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.
A 13. § (4) bekezdése a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 25/2025. (X. 31.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.
A 13. § (5) bekezdése a Nagykőrös Város Önkormányzata Képviselő-testületének 25/2025. (X. 31.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.