Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése 15/2011. (III.31.) önkormányzati rendelete
a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátásokról, azok igénybevételéről, a fizetendő térítési díjakról, valamint a helyi szociálpolitikai kerekasztalról
Hatályos: 2015. 04. 01- 2016. 03. 31Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése 15/2011. (III.31.) önkormányzati rendelete
a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátásokról, azok igénybevételéről, a fizetendő térítési díjakról, valamint a helyi szociálpolitikai kerekasztalról
2015-04-01-tól 2016-03-31-ig
Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 58/B. § (2) bekezdésében, 62. § (2) bekezdésében, 92. § (1) bekezdésének a) pontjában, 92. § (2) bekezdésében, 115. § (3) bekezdésében, 116. § (2) bekezdésében, valamint a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (a továbbiakban: Gyvt.) 29. § (1)-(2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 8. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva, a Közgyűlés Szociális, Egészségügyi és Ifjúsági Bizottsága, Költségvetési és Vagyongazdálkodási Bizottsága, valamint Jogi, Ügyrendi és Bűnmegelőzési Bizottsága véleményének kikérésével a következőket rendeli el:
I. Fejezet
Általános rendelkezések
1. A rendelet célja
1. §
A rendelet célja, hogy az Szt., a Gyvt., valamint a végrehajtásukra kiadott jogszabályok alapján a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátások formáit, azok igénybevételének módját, az ellátás megszűnésének és megszüntetésének eseteit, az ellátásokért fizetendő térítési díjakat, a jogosultak érdekvédelmét, a fenntartó feladatát és jogkörét, valamint a helyi szociálpolitikai kerekasztal működését a helyi sajátosságok figyelembevételével szabályozza.
2. A rendelet hatálya
2. §
(1) A rendelet hatálya kiterjed a kecskeméti lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, az Szt. 3. § (1)-(3) bekezdésében, valamint a Gyvt. 4. § (1)-(2) bekezdésében meghatározott személyekre, valamint az Szt. 7. §-ában meghatározott személyekre.
(1a) [1]A rendelet hatálya
a) a 6. § (1) bekezdés a) pontjában, valamint a 8. §-ban és a 10. §-ban szabályozott ellátások tekintetében, ezen ellátások biztosítására Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata és Városföld Község Önkormányzata között létrejött megállapodás alapján a Városföld község közigazgatási területén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, az Szt. 3. § (1)-(3) bekezdésében meghatározott személyekre,
b) a 16. §-ban szabályozott ellátás tekintetében, ezen ellátás biztosítására Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata és Városföld Község Önkormányzata között létrejött ellátási szerződés alapján a Városföld község közigazgatási területén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, a Gyvt. 4. § (1)-(2) bekezdésében meghatározott személyekre is kiterjed.
(2) E rendelet meghatározza a Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata által biztosított személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekjóléti ellátások egyes formáit, a jogosultság feltételeit, a kérelem benyújtásának módját és helyét, az ellátások megszűnésének, megszüntetésének eseteit és módjait, az ellátásokért fizetendő térítési díjakat és az azokhoz kapcsolódó méltányossági szabályokat, a tartós bentlakásos intézményekben gondozottak érdekvédelmét, valamint a helyi szociálpolitikai kerekasztal működésének szabályait.
3. Értelmező rendelkezések
3. §
1. Család: az Szt. 4. § (1) bekezdés c) pontjában meghatározott fogalom.
2. Ellátott: az 5. § szerinti ellátásokat igénybe vevő személy.
3. Jövedelem: az Szt. 4. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott fogalom.
4. Nyugdíjminimum: az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összege.
II. Fejezet
A személyes gondoskodás formái
4. §
Az Önkormányzat a rendelet hatálya alá eső személyek részére az 5. § szerinti személyes gondoskodást nyújtó szociális alapszolgáltatásokat és szakosított ellátásokat, valamint személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátásokat és ---------[2] biztosítja.
5. §
(1)[3] Szociális alapszolgáltatások
a) az étkeztetés,
b) a házi segítségnyújtás,
c) a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás,
d) a családsegítés,
e) a támogató szolgáltatás,
f) a közösségi ellátások,
g) az utcai szociális munka és
h) a nappali ellátás.
(2)[4] Szociális szakosított ellátások
a) átmeneti elhelyezést nyújtó intézményi ellátások,
b) rehabilitációs intézményi ellátás,
c) ápolást-gondozást nyújtó intézményi ellátások.
(3) Gyermekjóléti alapellátások
a) gyermekjóléti szolgáltatás,
b) gyermekek napközbeni ellátása,
c) gyermekek átmeneti gondozása.
(4) ------[5]
III. Fejezet
Szociális alapszolgáltatások
1. Étkeztetés
6. §
(1) Az étkeztetés formái
a) szociális étkeztetés,
b) népkonyha.
(2) Az Szt. 62. §-ában foglaltak alapján a szociálisan rászorultak szociális étkeztetését Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága Szegedi Tudományegyetem Háziorvosi Oktató Központja (a továbbiakban: Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága) szervezi meg az étel
a) kiszolgálásával egyidejű helyben fogyasztással,
b) elvitelének lehetővé tételével,
c) lakásra szállításával.
(3) A népkonyhai étkeztetést ellátási szerződés útján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület biztosítja.
7. §
(1) Életkora miatt rászoruló az a személy, aki személyi azonosításra alkalmas okmány bemutatásával igazolja, hogy a 65. életévét betöltötte.
(2) Egészségi állapota miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki a háziorvos vagy kezelőorvos igazolása szerint önmaga ellátásáról részben vagy teljesen gondoskodni nem tud.
(3) Fogyatékossága miatt rászorulónak kell tekinteni a súlyosan fogyatékos személyt, aki a súlyos fogyatékosságát az Szt. 65/C. § (6) bekezdése szerint igazolja.
(4) Pszichiátriai betegsége vagy szenvedélybetegsége miatt rászorulónak kell tekinteni azt a személyt, aki fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igényel, és pszichiátriai- vagy szenvedélybetegségét a kezelőorvos által kiállított szakvéleménnyel igazolja.
2. Házi segítségnyújtás
8. §
Az Szt. 63. §-a szerinti házi segítségnyújtást a napi gondozási szükségletnek megfelelő időtartamban, de legfeljebb napi 4 órában az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága biztosítja.
3. Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
9. §
A jelzőrendszeres házi segítségnyújtást az Szt. 65. § (4) bekezdésében meghatározott rászorulók részére az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága biztosítja.
4. Családsegítés
10. §
Az Szt. 64. §-a szerinti családsegítést az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága biztosítja.
5. Támogató szolgáltatás
11. §
A támogató szolgáltatást az Szt. 65/C. §-ában foglaltak alapján a súlyosan fogyatékos személy részére az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága biztosítja.
5/A. Közösségi ellátások[6]
11/A. § (1) Közösségi ellátások
a) a pszichiátriai betegek részére nyújtott közösségi alapellátás,
b) a szenvedélybetegek részére nyújtott közösségi alapellátás és
c) a szenvedélybeteg részére nyújtott alacsonyküszöbű ellátás.
(2) Az (1) bekezdés szerinti ellátásokat ellátási szerződés útján a Főplébániai Karitász Alapítvány biztosítja.
6. Utcai szociális munka
12. §[7]
Az Szt. 65/E. §-a szerinti utcai szociális munkát az utcán tartózkodó hajléktalan személyek ellátása céljából ellátási szerződés útján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület biztosítja.
7. Nappali ellátás[8]
13. § (1) Nappali ellátást nyújtó intézmények
a) az idősek nappali ellátását biztosító intézmények,
b) a fogyatékos személyek nappali ellátását biztosító intézmény,
c) a pszichiátriai betegek nappali ellátását biztosító intézmény,
d) a szenvedélybetegek nappali ellátását biztosító intézmény és
e) a hajléktalanok ellátását biztosító nappali melegedő.
(2) Az (1) bekezdés a)-b) pontja szerinti ellátásokat az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága biztosítja.
(3) Az (1) bekezdés c)-d) pontja szerinti ellátásokat ellátási szerződés útján a Főplébániai Karitász Alapítvány biztosítja.
(4) Az (1) bekezdés e) pontja szerinti ellátást ellátási szerződés útján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület biztosítja.
IV. Fejezet
Szociális szakosított ellátások
8. Átmeneti elhelyezést nyújtó intézmények
14. §
(1) Átmeneti elhelyezést nyújtó intézmények
a) az időskorúak gondozóháza,
b) az éjjeli menedékhely,
c) a hajléktalan személyek átmeneti szállása.
(2)[9] Az (1) bekezdés a) pontja szerinti ellátást az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága, valamint az Őszirózsa Időskorúak Gondozóháza biztosítja.
(3)[10] Az (1) bekezdés b)-c) pontja szerinti ellátásokat ellátási szerződés útján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület biztosítja.
8/A. Rehabilitációs intézmények[11]
14/A. §
(1) Rehabilitációs intézményi ellátás nyújtása a hajléktalan személyek rehabilitációs intézménye keretében történik.
(2) Az (1) bekezdés szerinti rehabilitációs intézményi ellátást ellátási szerződés útján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület biztosítja.
9. Ápolást, gondozást nyújtó intézmények
15. §[12]
(1) Ápolást, gondozást nyújtó intézmények
a) az idősek otthona,
b) a fogyatékosok otthona,
c) hajléktalanok otthona.
(2) Az (1) bekezdés a)-b) pontja szerinti ápolást-gondozást nyújtó intézményi ellátásokat az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága biztosítja.
(3) Az (1) bekezdés c) pontja szerinti ellátást ellátási szerződés útján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület biztosítja.
V. Fejezet
Gyermekjóléti alapellátások
10. Gyermekjóléti szolgáltatás
16. §
(1) A Gyvt. 39. §-a szerinti gyermekjóléti szolgáltatást az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága gyermekjóléti központban biztosítja.
(2) Az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága a gyermekjóléti központban a gyermekjóléti szolgáltatáson túl a Gyvt. 40. § (3) bekezdésében meghatározott szolgáltatásokat biztosítja.
11. Gyermekek napközbeni ellátása
17. §
(1)[13] A gyermekek napközbeni ellátását biztosító szolgáltatás a bölcsődei ellátás.
(2)[14] A bölcsődei ellátást az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága biztosítja.
(3) Amennyiben az alapfeladatokat nem veszélyezteti, a bölcsőde a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló miniszteri rendeletben meghatározott és az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága alapító okiratában feltüntetett külön szolgáltatásokat nyújthat. A külön szolgáltatások igénybevételének módját és díjait az Egészségügyi és Szociális Intézménynek Igazgatósága a szakmai programjában határozza meg.
12. Gyermekek átmeneti gondozása
18. §
(1) A gyermekek átmeneti gondozását biztosító szolgáltatási formák
a) helyettes szülő,
b) -------[15]
c) családok átmeneti otthona.
(2) A helyettes szülő szolgáltatást ellátási szerződés útján az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa biztosítja.
(3) ------[16]
(4) A családok átmeneti otthona ellátást ellátási szerződés útján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület biztosítja.
VI. Fejezet[17]
VII. Fejezet
Az ellátások igénybevételére, megszüntetésére és megszűnésére vonatkozó szabályok
15. Az ellátások igénybevétele
21. §
(1) Az ellátások iránti kérelmet ----[18] az ellátást nyújtó intézmény telephelyén, az intézmény vezetőjéhez kell benyújtani.
(2) Az ellátások igénybevételéről – önkéntes igénybevétel esetén – az intézményvezető dönt.
(3) Amennyiben az ellátást igénylő vagy törvényes képviselője az intézmény vezetőjének döntését vitatja, az ellátás igénybevételének kérdéséről
a) önkormányzati fenntartású intézmény esetén a polgármester,
b) ellátási szerződéssel rendelkező fenntartó esetén a fenntartó szervezet belső szabályzatában kijelölt vezetője dönt.
22. §
(1) Az ellátást biztosító intézmények egy adott szolgáltatás vonatkozásában az alapító okiratukban és a működési engedélyükben meghatározott ellátási területről fogadhatnak ellátási igényeket.
(2) Az ellátás igénybevétele során a kecskeméti lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező kérelmezőket előnyben kell részesíteni.
16. Az ellátások megszűnése
23. §
Az e rendeletben szabályozott ellátások megszűnnek vagy megszüntethetők az Szt. 100-102. §-a, valamint a Gyvt. 37/A. §-a szerinti esetekben.
VIII. Fejezet
Az ellátottak érdekképviselete
24. §
(1) A személyes gondoskodást nyújtó tartós bentlakásos intézmények az Szt. 99. § (4) bekezdésében, a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti és gyermekvédelmi intézmények – a házi gyermekfelügyelet és a gyermekjóléti szolgáltatás kivételével – a Gyvt. 35. § (4)-(5) bekezdésében biztosított jogok gyakorlására érdekképviseleti fórumot működtetnek.
(2) Az érdekképviseleti fórum tagjainak számát és összetételét szociális intézmény esetében az Szt. 99. § (3) bekezdésében, gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmény esetében a Gyvt. 35. § (2) bekezdésében foglaltak szerint kell meghatározni.
(3) Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata által fenntartott intézmények esetében a fenntartó részéről az érdekképviseleti fórumba delegált személy Kecskemét Megyei Jogú Város Közgyűlése szociális ügyekben feladat- és hatáskörrel rendelkező bizottságának elnöke.
(4) Az érdekképviseleti fórum szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal ülésezik. Működésének részletes szabályait az intézmények házirendje tartalmazza.
IX. Fejezet
Az intézmények jelentési és beszámolási kötelezettsége
25. §
A Polgármesteri Hivatal részére az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatóságának vezetője negyedévente, a negyedévet követő hónap 10. napjáig
a) a bölcsődei férőhelyek havi kihasználtságáról,
b) a fogyatékosok otthonába elhelyezésre váró személyek aktuális létszámáról,
c) az idősek otthonába elhelyezésre váró, gondozási szükséglettel rendelkező személyek aktuális létszámáról
írásbeli tájékoztatást ad.
26. §
(1) Az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága, valamint az Őszirózsa Időskorúak Gondozóháza minden év március 31-ig köteles
a) az előző évi működésről beszámolót készíteni,
b) szervezeti és működési szabályzatát, valamint szakmai programját felülvizsgálni,
és azokat a Közgyűlés szociális ügyekben feladat- és hatáskörrel rendelkező bizottsága részére megküldeni.
(2) A beszámolónak tartalmaznia kell különösen:
a) az ellátotti létszám alakulását szakfeladatonként,
b) a szolgáltatások iránt felmerülő igényeket,
c) az intézményben elvégzett felújításokat, átalakításokat, fejlesztéseket, illetve azok költségét,
d) a közalkalmazottak létszámát munkakörönként és a fluktuációra vonatkozó adatokat,
e) a szakmai munka teljes körű bemutatását,
f) az intézmény – elsősorban jogszabályi kötelezettségből eredő - fejlesztésére vonatkozó javaslatokat.
(3) A bizottság a megküldött dokumentumok, a fenntartó által végzett ellenőrzések, valamint a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló miniszteri rendelet alapján az intézmények szakmai munkájának eredményességét értékeli.
27. §
Az ellátási szerződéssel rendelkező szolgáltatók a Polgármesteri Hivatal részére az ellátási szerződésben foglaltak szerint kötelesek éves szakmai beszámolójukat elkészíteni és megküldeni.
X. Fejezet
Szociálpolitikai kerekasztal
28. §
(1) A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások, valamint a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi ellátások színvonalának, hatékonyságának javítása, a szociális szolgáltatástervezési koncepcióban foglalt feladatok megvalósulásának, végrehajtásának figyelemmel kísérése érdekében helyi szociálpolitikai kerekasztal működik.
(2) A helyi szociálpolitikai kerekasztal tagjai
a) Kecskemét Megyei Jogú Város közigazgatási területén szociális intézményt működtető fenntartók képviselői,
b) az 1. mellékletben megnevezett szervezetek képviselői,
c) Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata részéről az 1. mellékletben felsorolt személyek.
(3) A szociálpolitikai kerekasztal szükség szerint, de évente legalább egy alkalommal ülést tart, üléseit a polgármester hívja össze. A szociálpolitikai kerekasztal ülései nyilvánosak.
(4) A szociálpolitikai kerekasztal működésének további szabályait az általa elfogadott működési szabályzatban határozza meg.
XI. Fejezet
Térítési díj
17. Az intézményi térítési díj
29. §
(1)[19] A rendeletben szabályozott ellátásokért – az Szt.115/A. §-ában és a Gyvt. 149. §-ában meghatározott ellátások kivételével -, valamint a Gyvt. 151. § (1) bekezdése szerinti gyermekétkeztetésért térítési díjat kell fizetni.
(2) Az intézményi térítési díjakat – a (3) bekezdésben foglalt kivétellel – a 2. melléklet tartalmazza.
(3) Az ellátási szerződéssel biztosított ellátások intézményi térítési díját, valamint gondozási díját az intézményt fenntartó szervezet határozza meg.
30. §
A szociálisan nem rászoruló személy esetében a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás és a támogató szolgáltatás intézményi térítési díját a 2. melléklet tartalmazza.
18. A személyi térítési díj csökkentésére, illetve elengedésére
vonatkozó szabályok
31. §
(1) A házi gyermekfelügyelet esetében és a gyermekek átmeneti otthonában a személyi térítési díj méltányosságból
a) legfeljebb 50 %-kal csökkenthető, ha a fizetésre kötelezett családjában a gyermek elhelyezését követően az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a nyugdíjminimumot,
b) elengedhető, ha a fizetésre kötelezett családjában a gyermek elhelyezését követően az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a nyugdíjminimum 50%-át.
(2) A szociális alapszolgáltatások esetében a személyi térítési díj összegét az intézményi térítési díj és az Szt. 116. § (1) bekezdése alapján számított havi jövedelem figyelembevételével a polgármester csökkenti vagy elengedi oly módon, hogy, ha a havi jövedelem a nyugdíjminimum
a) 150-250 %-a között van, a fizetendő térítési díj összege a megállapított személyi térítési díj 50 %-a,
b) 150 %-a alatt van, az ellátás ingyenes.
(3) Az (1)-(2) bekezdés szerinti csökkentésre vagy elengedésre irányuló kérelmet az intézmény vezetőjéhez kell benyújtani. Az intézményvezető a kérelmet megküldi a Polgármesteri Hivatalnak.
(4) A csökkentésre vagy elengedésre irányuló kérelemről a polgármester határozattal dönt.
(5) Az ellátásban részesülő személy a kedvezményre a személyi térítési díj következő felülvizsgálatáig jogosult. A személyi térítési díj felülvizsgálatakor a csökkentésre vagy elengedésre vonatkozó kérelmet ismételten be kell nyújtani az intézményvezetőhöz.
XII. fejezet
Záró rendelkezések
21. Hatálybalépés
32. §
Ez a rendelet 2011. április 1-jén lép hatályba.
22. Átmeneti rendelkezések
33. §
(1) E rendelet rendelkezéseit a folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell.
(2) Azon személy esetében, akinek étkeztetésre való jogosultsága 2011. március 31-én fennáll, jogosultságát e rendelet 6-7. §-ában foglaltak figyelembe vételével 2011. május 31-ig felül kell vizsgálni.
23. Hatályon kívül helyező rendelkezések
34. §
Hatályát veszti Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének
a) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) önkormányzati rendelete,
b) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) KR. számú rendelete módosításáról szóló 8/2000. (III.6.) KR. számú rendelet,
c) az egyes szociális és gyermekvédelmi tárgyú helyi rendeletek módosításáról szóló 45/2000. (X.24.) KR. számú rendelete,
d) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) KR. számú rendelete módosításáról szóló 44/2001. (IX.17.) KR. számú rendelet,
e) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) KR. számú rendelete módosításáról szóló 2/2002. (I.21.) KR. számú rendelet,
f) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) KR. számú rendelete módosításáról szóló 18/2003. (III.31.) KR. számú rendelet,
g) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) KR. számú rendelete módosításáról szóló 11/2004. (III.29.) KR. számú rendelet,
h) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) KR. számú rendelete módosításáról szóló 21/2005. (VII.4.) rendelet,
i) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) rendelete módosításáról szóló 26/2007. (VI.4.) rendelet,
j) a személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi ellátásokról szóló 23/1998. (V.11.) rendelet módosításáról szóló 13/2008. (III.31.) rendelet,
k) a személyes gondoskodást nyújtó ellátások térítési díjáról szóló 11/2008. (III.31.) önkormányzati rendelete,
l) a személyes gondoskodást nyújtó ellátások térítési díjáról szóló 11/2008. (III.31.) rendelete módosításáról szóló 31/2008. (VI.30.) rendelet,
m) a helyi szociálpolitikai kerekasztalról szóló 45/2003. (X.6.) rendelete,
n) a helyi szociálpolitikai kerekasztalról szóló 45/2003. (X.6.) KR. számú rendelete módosításáról szóló 24/2006. (V.22.) rendelet.
Kecskemét, 2011. március 31.
Dr. Zombor Gábor sk. Dr. Metzinger Éva sk.
polgármester jegyző
1. melléklet a 15/2011. (III.31.) önkormányzati rendelethez[20]
A 28. § (2) bekezdés b)-c) pontja szerinti szervezetek, személyek
1. A 28. § (2) bekezdés b) pontja szerinti szervezetek:
1.1. Római Katolikus Főplébánia
1.2. Kecskeméti Református Egyházközség
1.3. Kecskeméti Evangélikus Egyházközség
1.4. Ölelő Kéz Ápolási és Hospice Alapítvány
1.5. Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége
1.6. Városi Civil Kerekasztal
2. A 28. § (2) bekezdés c) pontja szerinti személyek:
2.1. Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere
2.2. Kecskemét Megyei Jogú Város Közgyűlése szociális ügyekben feladat- és hatáskörrel rendelkező bizottságának elnöke
2.3. Az Egészségügyi és Szociális Intézmények Igazgatósága főigazgató főorvosa
2.4. A Polgármesteri Hivatal pénzbeli és természetbeni szociális ellátásokért felelős szervezeti egységének vezetője
2.5. A Polgármesteri Hivatal társadalompolitikáért felelős szervezeti egységének vezetője
2. melléklet 45/2011. (XII.15.) önkormányzati rendelethez[21]
Intézményi térítési díjak
1.[22] A gyermekétkeztetés térítési díja ÁFA nélkül:
1.1. bölcsőde (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna): 364 Ft/fő/nap
1.2. óvoda (tízórai, ebéd, uzsonna):
1.2.1. normál: 291 Ft/fő/nap
1.2.2. diétás: 291 Ft/fő/nap
1.3. általános iskola:
1.3.1. ebéd: 239 Ft/fő/nap
1.3.2. napközi (tízórai, ebéd, uzsonna): 369 Ft/fő/nap
1.4. középiskolai és szakiskolai ebéd: 265Ft/fő/nap
1.5. kollégiumi és diákotthoni ellátás: 588 Ft/fő/nap
1.6. nyári napközis otthoni ellátás (egész napos ellátás): 780 Ft/fő/nap
1.7. speciális szakiskola (tízórai, uzsonna): 146 Ft/fő/nap
2. Szociális alapszolgáltatások térítési díja:
2.1. szociális étkeztetés: 410 Ft/fő/nap
2.2. házi segítségnyújtás: 700 Ft/fő/óra
2.3. jelzőrendszeres házi segítségnyújtás: 100 Ft/fő/nap
2.4. támogató szolgálat:
2.4.1. személyi segítés: 300 Ft/fő/óra
2.4.2. szállítási díj: 50 Ft/km
2.5. nappali ellátást biztosító intézményi ellátások:
2.5.1. idősek nappali ellátása: 0 Ft/fő/nap
2.5.2. fogyatékosok nappali ellátása: 0 Ft/fő/nap
2.5.3. fogyatékosok nappali ellátása étkezéssel: 410 Ft/fő/nap
3. Szociális szakosított ellátások térítési díja:
3.1. idősek otthona 3000 Ft/fő/nap 90000 Ft/fő/hó
3.2. demens betegek bentlakásos intézményi ellátása: 3000 Ft/fő/nap 90000 Ft/fő/hó
3.3. fogyatékosok otthona: 3000 Ft/fő/nap 90000 Ft/fő/hó
3.4. idősek gondozóháza: 3000 Ft/fő/nap 90000 Ft/fő/hó
4. Gyermekjóléti alapellátások térítési díja:
4.1. bölcsődei gondozás 0 Ft/fő/nap
4.2. ------[23]
4.3. ------[24]
5. Szociálisan rászorulónak nem minősülő személy által fizetendő térítési díjak
5.1. jelzőrendszeres házi segítségnyújtás: 100 Ft/fő/nap
5.2. támogató szolgálat:
5.2.1. személyi segítés: 1200 Ft/fő/óra
5.2.2. szállítási díj: 150 Ft/km
Módosította: 26/2013. (VI.27.) önkormányzati rendelet 1.§-a. Hatályba lépett: 2013. július 1.
Hatályon kívül helyezte: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 7.§-a.
Módosította: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 1.§-a. Hatályba lép: 2015. április 1.
Módosította: 21/2012. IV.26.) önkormányzati rendelet 2.§-a. Hatályba lépett: 2012. május 1.
Hatályon kívül helyezte: 26/2013. (VI.27.) önkormányzati rendelet 4.§-a.
Kiegészítette: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 2.§-a. Hatályba lép: 2015. április 1.
Módosította: 21/2012. (IV.26.) önkormányzati rendelet 3.§-a. Hatályba lépett: 2012. május 1.
Módosította: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 3.§-a. Hatályba lép: 2015. április 1.
Módosította: 21/2012. (IV.26.) önkormányzati rendelet 4.§-a. Hatályba lépett: 2012. május 1.
Módosította: 21/2012. (IV.26.) önkormányzati rendelet 4.§-a. Hatályba lépett: 2012. május 1.
Kiegészítette: 21/2012. (IV.26.) önkormányzati rendelet 5.§-a. Hatályba lépett: 2012. május 1.
Módosította: 21/2012. (IV.26.) önkormányzati rendelet 6.§-a. Hatályba lépett: 2012. május 1.
Módosította: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 4.§-a. Hatályba lép: 2015. április 1.
Módosította: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 4.§-a. Hatályba lép: 2015. április 1.
Hatályon kívül helyezte: 26/2013. (VI.27.) önkormányzati rendelet 4.§-a.
Hatályon kívül helyezte: 26/2013. (VI.27.) önkormányzati rendelet 4.§-a.
Hatályon kívül helyezte: 26/2013. (VI.27.) önkormányzati rendelet 4.§-a.
Módosította: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 5.§-a. Hatályba lép: 2015. április 1.
Módosította: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 6.§-a. Hatályba lép: 2015. április 1.
Módosította: 21/2012. (IV.26.) önkormányzati rendelet 7.§-a. Hatályba lépett: 2012. június 1.
Módosította: 32/2012. (XI.30.) önkormányzati rendelet 1. melléklete. Hatályba lépett: 2013. január 1.
Hatályon kívül helyezte: 26/2013. (VI.27.) önkormányzati rendelet 4.§-a.
Hatályon kívül helyezte: 7/2015. (III.26.) önkormányzati rendelet 7.§-a.