Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelete

a közterületek használatáról

Hatályos: 2012. 12. 20- 2013. 06. 30

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 54. § (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 8. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében a következőket rendeli el:


1. Általános rendelkezések


1. § (1) A rendelet hatálya Érd Megyei Jogú Város közterületeire terjed ki.


(2) A közterületnek nem minősülő egyéb ingatlanoknak a közhasználat céljára átadott területrészére - az erről szóló külön szerződésben foglaltak keretei között - jelen rendelet szabályait kell alkalmazni.


(3) A rendelet hatálya nem terjed ki a kereskedelemről szóló törvény szerinti piacokra és vásárokra.


2. A közterület-használat általános szabályai


2. § A rendeletben meghatározott esetekben a közterületek használatához közterület-használati engedély vagy bejelentési kötelezettség teljesítése szükséges.


3. § A közterület használata során tárgyakat, építményeket, anyagokat csak szakszerűen és biztonságosan szabad elhelyezni, tárolni vagy eltávolítani, elbontani.


4. § Állandóan növényzettel fedett közterületen (különösen: közkert, közpark) - a kijelölt utak kivételével- kizárólag gyalogosan lehet közlekedni.


5. § A városban kialakított szökőkutakban és tavakban fürödni, illetve állatot fürdetni tilos.


6. § A város közterületein járművet mosni, bontani, valamint az azonnali hibaelhárítás esetét kivéve azokat javítani tilos.

7. § (1) Tilos a dohányzás a nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szóló 1999. évi XLII. törvény (továbbiakban: törvény) szerinti közterületeken.

(2) A dohányzási korlátozás betartását a közterület-felügyelet is ellenőrizheti és tettenérés esetén a törvényben meghatározott helyszíni bírságot szabhat ki.

3. A közterület-használati engedély iránti kérelem


8. § (1) A közterület-használati engedélyt annak kell kérnie, aki a közterületet használni kívánja.


(2) A kérelmet az erre a célra rendszeresített, e rendelet függeléke szerinti formanyomtatványon Érd Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalához kell benyújtani.


(3) A kérelem benyújtása a közterület-használat megkezdésére nem jogosít. A közterület-használatot csak jogerős engedély birtokában lehet megkezdeni.


(4) Mutatványos, cirkuszi, vidámparki tevékenység esetén a kérelem benyújtásakor csatolni kell a berendezésekre vonatkozó műszaki leírásokat, tanúsítványokat, engedélyeket.


(5) 1 m2 alatti hirdetmény, hirdető-berendezés esetében a kérelemhez csatolni kell a műszaki leírást (anyag, rögzítési mód, méretek, elhelyezésének pontos helye). 1 m2 feletti hirdetmény, hirdető-berendezés esetében a műszaki leírás csatolása mellett be kell szerezni az illetékes önkormányzati bizottság véleményét is. 2 m2 feletti hirdetmény, hirdető-berendezés esetében az előző iratokon túlmenően az építéshatósági bejelentés nyilvántartásba vételét, vagy jogerős építési engedélyt is be kell szerezni.

4. A közterület-használat engedélyezése


9. § (1) Közterület-használati engedély annak a kérelmezőnek adható, aki az engedély kiadásához szükséges feltételekkel rendelkezik és csatolja az előírt dokumentumokat.


(2) Az engedély megadása során figyelembe kell venni Érd Megyei Jogú Város szabályozási terveit, a városképi és műemlékvédelmi, a természetvédelmi, a köztisztasági, továbbá a közreműködő hatóságok hozzájárulásában előírt követelményeket.


(3) A közterület-használat helyét és az igénybevétel mértékét indokolt esetben a kérelmező jelenlétében a helyszínen kell kijelölni és felmérni.


(4) A rendelet 4. mellékletében meghatározott utak mentén, műemléki vagy más szempontból védett területen engedély csak akkor adható, ha


  1. a közterület-használatot különösen fontos érdek teszi szükségessé,
  2. a folytatni kívánt tevékenység a lakosság ellátása, tájékoztatása szempontjából szükséges (hirdető-berendezés) és a forgalmat nem akadályozza, a közlekedés biztonságát nem veszélyezteti.


(5) Közterületen - ha a helyi építési szabályzat másként nem rendelkezik - ideiglenes jelleggel, csak helyhez nem kötött műszaki létesítmény (pavilon, lakókocsi) elhelyezéséhez adható engedély.

10. § Az engedélyezési eljárás során lefolytatott hatósági eljárásra a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény (továbbiakban: Ket.) szabályai az irányadóak.


11. § (1) A közterület-használati engedély megadása a 14. § (1) bekezdés 1-16. pontjaiban felsorolt esetekben a polgármester, míg az 17-20. pontjaiban felsorolt esetekben a Sport, Ifjúsági és Közrendvédelmi Bizottság hatáskörébe tartozik.


(2) Az engedélyt a polgármester és a bizottság


  1. a) ideiglenes jelleggel, meghatározott idő elteltéig,
  2. b) megállapított feltétel bekövetkeztéig, vagy
  3. c) visszavonásig

adja meg.

12. § (1) A közterület-használati engedélynek a Ket-ben foglalt elemeken túl tartalmaznia kell:

  1. a) a közterület-használat célját, helyét és időtartamát,
  2. b) a közterület-használat módjának, mértékének és feltételeinek pontos meghatározását,
  3. c) az engedély érvényességének megszűnése esetére az eredeti állapot helyreállítására vonatkozó kötelezettség előírását,
  4. d) közterület-használati díjfizetési kötelezettség előírását, közterület-használati díj fizetési kötelezettség esetében a fizetendő díj mértékét, megváltoztatásának és megfizetésének módját, és a késedelem következményeit,
  5. e) a közterület-használat jellegének és céljának megfelelő egyéb szükséges rendelkezéseket, így elsősorban a baleset-, egészség- és környezetvédelmi, köztisztasági előírások megtartásának kötelezettségét, valamint a városképi követelmények érvényesítését,
  6. f) annak előírását, hogy a használó köteles az általa igénybe vett területet, és környezetét tisztán tartani, a keletkező hulladék folyamatos elszállításáról, építmény esetén annak karbantartásáról saját költségén gondoskodni.

(2) A közterületi árusítás céljára szolgáló közterület-használati engedélyben azt is meg kell jelölni, hogy az árusítás építményből, kézből vagy járműről, illetve milyen árusítóeszköz igénybevételével történik.


13. § (1) A közterület-használati engedélyt vagy annak hiteles másolatát a jogosult köteles az engedélyben megjelölt helyszínen tartani, és ellenőrzésre, felszólításra bemutatni.


(2) A jogosult a használat befejezését követően minden esetben köteles 72 órán belül a közterület eredeti állapotát visszaállítani és erről az engedélyezőt haladéktalanul értesíteni.

14. § (1) Közterület-használati engedélyt kell beszerezni:


  1. 1. A közterületbe 10 cm-en túl benyúló üzlethomlokzatok (portálok), üzleti védőtető, ernyő-szerkezet, hirdetőtábla és cégjelzőtábla elhelyezésére;
  2. 2. Kizárólag üzletbe történő szállítás miatt az áru ki- és berakodása céljára az elárusítóhely nappali nyitva tartásának időtartama alatt a közterület feltétlenül szükséges ideig történő igénybevételére;
  3. 3. Alkalmi árusítás, alkalmi vásár, automata kihelyezés esetén;
  4. 4. Mozgóárusításra;
  5. 5. A közterület kizárólagos igénybevételével járó film- és televízió felvétel céljára;
  6. 6. Cirkuszi, vidámparki tevékenység céljára;
  7. 7. Hatósági jelzés nélküli, vagy közlekedésre alkalmatlan jármű legfeljebb 30 napig történő elhelyezésére;
  8. 8. Hirdető-berendezés, intézmények, valamint ipari és kereskedelmi létesítmények céljelölő információs tábláinak közterületen történő elhelyezésére;
  9. 9. A 3,5 tonna össztömeget meg nem haladó különleges gépjármű, valamint ezek vontatmányai, továbbá járműszerelvény elhelyezésére, azzal, hogy mindezek tekintetében legfeljebb 30 napos időtartamra szóló engedély adható ki;
  10. 10. Az építtetőnek, ennek hiányában a tulajdonosnak az építési munkával kapcsolatos építőanyag és törmelék tárolására, különböző méretű konténer elhelyezésére, állványozás, lakókocsi, lakókonténer tárolására;
  11. 11. Nem a posta által kihelyezett postai levél gyűjtőláda elhelyezésére;
  12. 12. Non-profit, sport, kulturális rendezvények megtartására;
  13. 13. A 12. pontba nem tartozó nem városi rendezvény tartása esetén;
  14. 14. Tehergépjárművek és vontatmányaik, munkagépek, autóbuszok, mezőgazdasági vontatók, lassú járművek és járműszerelvények a város közterületein történő elhelyezéséhez, amennyiben a jármű megengedett legnagyobb össztömege 3500 kg - 7500 kg között van;
  15. 15. Nem az 1. és 8. pont szerinti eszközök igénybevétel történő reklámozásra (különösen: szórólaposztás, „szendvicsember”, reklámcélú jármű elhelyezése), valamint üzlet előtti termékkihelyezés esetén;
  16. 16. Utcazenélésre, mutatványos, művészeti és előadó-művészeti tevékenység végzésére;
  17. 17. Pavilon elhelyezésére;
  18. 18. Rendezvényhez nem kapcsolódó vendéglátó ipari egység (büfé) ideiglenes elhelyezéséhez, valamint vendéglátó előkert (terasz) céljára használt terület idényjellegű igénybevételére;
  19. 19. Köztárgyak (szobrok, emlékművek, díszkutak, díszburkolatok, alapzatos zászlórudak, kertészeti műtárgyak, utcabútorok stb.) elhelyezésére, mely alól kivételt képeznek az önkormányzat által megrendelt köztárgyak;
  20. 20. Kijelölt közúti közlekedési szolgáltatás - taxi állomáshelyek (droszt) – igénybevételére;


(2) Nem kell közterület-használati engedély, de írásbeli bejelentés szükséges:

  1. 1. A közterületen elhelyezett távközlési kábelek, valamint közműves berendezések illetve létesítmények hibaelhárítása érdekében végzett munkák elvégzésére a szükséges mértékben és 72 órát meg nem haladó időtartamra;.
  2. 2. A fák és a zöldterületek védelmét szolgáló berendezések elhelyezéséhez, amennyiben a közúti közlekedést nem akadályozza, és balesetveszélyt nem okoz;
  3. 3. Feladatuk ellátásával összefüggésben kizárólag egészségügyi alapellátást végzőknek, bejelentést követően a polgármester által kiadott 3. mellékletben megjelölt formátumú parkolási engedély alapján;
  4. 4. Városi közműszolgáltatóknak, valamint intézményeknek és köztisztasági szerveknek a feladatuk ellátását szolgáló közérdekű tevékenysége és létesítményei elhelyezéséhez;
  5. 5. A fegyveres erők, a fegyveres testületek, a rendészeti szervek, a mentők, a tűzoltóság a katasztrófavédelem és polgári védelem, valamint a vízügyi szolgálat létesítményei elhelyezéséhez;     
  6. 6. A különböző rendezvényeken az egészségügyi célokat szolgáló létesítmények és berendezések elhelyezéséhez;
  7. 7. Egyházi, állami, önkormányzati szervek és intézmények céljelölő információs, és program-tábláinak elhelyezése esetén, mely táblák önálló tartóoszlopokon helyezhetők el;
  8. 8. Karitatív célú gyűjtőkonténer elhelyezéséhez;
  9. 9. Az Önkormányzat megbízásából szervezett rendezvények esetén (továbbiakban: városi rendezvény) az önkormányzat költségvetési szerveinek és gazdasági társaságainak.

   

(3) Nem adható közterület-használati engedély:


  1. 1. Tömegközlekedési járművek megállóiba;
  2. 2. Olyan területre, ahol a helyfoglalás a gyalogos- vagy járműközlekedést akadályozza, illetve annak biztonságát veszélyezteti;
  3. 3. Lakó- vagy középület homlokzatától 5 m-en belül építmény és építményhez tartozó szerkezeti elemek elhelyezéséhez;
  4. 4. Az I. díjövezetben hatósági jelzés nélküli, vagy közlekedésre alkalmatlan jármű elhelyezésére;
  5. 5. A zöldterületekre, ha a tervezett használat az ott lévő növényállomány rongálását, pusztítását eredményezi;
  6. 6. Annak a kérelmezőnek, akinek a kérelem benyújtásakor a közterület-használattal összefüggésben tartozása, vagy teljesítetlen kötelezettsége áll fenn;
  7. 7. Közintézmény falára, közmű létesítményekre, élő fára helyezett hirdető-berendezésre, hirdetőtáblára;
  8. 8. Cirkuszi, vidámparki tevékenység céljára a helyi építési szabályzat szerinti városközpont területén, kivéve városi rendezvényekhez kapcsolódóan;
  9. 9. Szexuális áruk, eszközök értékesítésére és forgalmazására, peep-show üzemeltetésére, illetve szexuális szolgáltatásra;
  10. 10. Játék- és pénznyerő automaták üzemeltetésére;
  11. 11. Mozgóárusításra és az (1) bekezdés 14. pontjában meghatározott járművek elhelyezésére az I. díjövezetben;
  12. 12. Tehergépjárművek és vontatmányaik, munkagépek, autóbuszok, mezőgazdasági vontatók, lassú járművek és járműszerelvények a város közterületein történő elhelyezéséhez amennyiben a jármű megengedett legnagyobb össztömege a 7500 kg-ot meghaladja.


(4) A közterület-használati engedély iránti kérelem elutasítható, ha a közterület-használat módja a városkép arculatát rontja. A városkép arculatát rontó közterület-használatnak minősül a környezet jellegébe, vagy rendezvény esetén annak színvonalába nem illeszkedő elárusítóhely, szolgáltató, bemutató vagy szórakoztató tevékenység, melyről a városi főépítész előzetes szakmai véleménye kikérhető.


15. § (1) Városi rendezvény esetében a Polgármester jogosult az egész városi rendezvénnyel érintett közterületre közterület-használati engedélyt kiadni a városi rendezvény szervezőjének (a továbbiakban: Jogosult).


(2) A Polgármester dönt arról, hogy a városi rendezvényekhez kapcsolódóan a Jogosult kiválasztása során előnyben részesíthető az a kérelmező, aki vállalja a városi rendezvény teljes körű megszervezését, és városi rendezvények lebonyolításában korábban már sikeresen részt vett.


(3) A Jogosult szerződés alapján a használatba kapott területet harmadik személynek használatra továbbadhatja, mely használat nem lehet ellentétes a rendezvény eredeti céljával. A harmadik személy a közterületet további használatba nem adhatja.


(4) A Jogosult úgy felel az önkormányzattal szemben harmadik személy tekintetében a közterület-használat szabályainak betartásáért, mintha azt saját maga használná, és a rendezvény befejeztével az eredeti állapotában köteles visszaadni a használt közterületet.


(5) A Jogosult az érintett közterület tekintetében harmadik személynek történő használatba adásáért legfeljebb az e rendelet szerinti vonatkozó díjtételt alkalmazhatja.


(6) A harmadik személlyel megkötött szerződés másolatát a Jogosult köteles 3 napon belül, de még a rendezvény megtartása előtt a Polgármesteri Hivatal Városrendészeti Csoportjának megküldeni.


(7) Kiemelt városi rendezvény az a rendezvény, melynek jelentősége túlmutat a város határain, és olyan egyedi arculattal rendelkezik, amely Érd városához kötődik, vagy nemzeti ünnephez való kapcsolódása folytán kiemelt jelentőségű, és látogatottsága kiemelkedő (majális, augusztus 20-i rendezvény, szeptemberi utcabál, stb.)


(8) Az (1)-(6) bekezdések a kiemelt városi rendezvények tekintetében is irányadóak.


16. § (1) Nem városi rendezvény esetén a Polgármester jogosult az egész városi rendezvénnyel érintett közterületre közterület-használati engedélyt kiadni a rendezvény szervezőjének.


(2) A nem városi rendezvény szervezőjére a 15. § (3) és (4) bekezdését alkalmazni kell.

5. A közterület-használati jogosultság megszűnése


17. § A közterület-használati engedélyt vissza kell vonni, ha a kérelmező a területet nem az engedélyezett tevékenységre, vagy nem az előírt feltételeknek megfelelően használja, illetve ha a kérelmező a közterület-használati díjat az esedékességet követő 8 napon belül felszólítás ellenére nem fizeti meg.


18. § (1) A közterület-használati jogosultság megszűnik, ha:


a) az engedélyben meghatározott idő eltelt,

b) az engedélyben meghatározott feltétel bekövetkezett,

c) a jogosult az engedélyben meghatározott idő eltelte előtt kéri az engedély visszavonását,

d) a közterület-használati díj határidőben való meg nem fizetése miatt az engedély visszavonásra került,

e) a közterületen folytatott tevékenységre jogosító okirat érvényét veszti, vagy a jogosult a tevékenység folytatására való jogosultságát egyébként elveszti;

f) a jogosult halálával, vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet esetén annak jogutód nélküli megszűnésével.


(2) A közterület-használati engedély visszavonható a helyi építési szabályzatban meghatározott célok megvalósítása érdekében.



6. A közterület-használat díja


19. § (1) A jogosult a közterület-használati engedély alapján megállapított közterület-hasz­nálati díjat köteles fizetni tekintet nélkül arra, hogy az engedélyezett közterületet ténylegesen igénybe veszi-e.

(2) A közterület-használat díjait az 1. melléklet tartalmazza. A 2. számú melléklet a város közterületeit I. számú kiemelt, és II. számú általános övezetekre osztja.

(3) A mellékletben szereplő díjak az általános forgalmi adót nem tartalmazzák.

(4) A közterület-használati díj megfizetése az egy hónapnál rövidebb időtartamú használat estén a jogerős engedély kiadásakor, folyamatos közterület-használat esetén havonta minden hónap 15. napjáig esedékes.


(5) A jogosult kérelmére az engedélyt kiadó eltekinthet a közterület-használati díj havonkénti fizetésétől és előírhatja annak egyösszegben történő előre fizetését is.

 

(6) Ha városi rendezvénnyel érintett közterület egészére a 15. § (1) bekezdése alapján egy személy kér közterület-használati engedélyt, egyúttal kérelmezheti, hogy a polgármester engedélyezze számára a közterület-használati díjnak az utólagos - legkésőbb a rendezvény lebonyolítását követő 15. napjáig történő - megfizetését.


(7) A közterület-használati díj kiszámításánál:

 a)      minden megkezdett m2 teljes m2-nek, míg az alkalmazandó időmértéknek megfelelően (nap, hónap) minden megkezdett időtartamot egésznek kell számítani,

b)      a létesítménnyel elfoglalt közterület nagyságának megállapításánál a létesítmény alapterületét és használatához szükséges csatlakozó terület mértékét az OTÉK szerint kell figyelembe venni,

c)      közterületi árusítás céljára adott engedély esetén a ténylegesen elfoglalt terület nagyságát kell alapul venni,

d)     a hirdető-berendezéseknél a hirdetőfelületet, és amennyiben az igénybevett csatlakozó terület mértéke az 1 m2-t meghaladja, annak nagyságát is figyelembe kell venni,

 

(8) Arra az időtartamra, amely a közterület-használati engedély hatályának lejártától a közterület eredeti állapotának helyreállításáig eltelik az egyébként irányadó díjtétel kétszeresét kell megfizetni

 

(9) Engedély nélküli közterület-használat esetén a hatósági tudomásszerzéstől az eredeti állapot helyreállításáig, illetve az engedély nélkül végzett tevékenység befejezéséig terjedő időtartamra az egyébként irányadó díjtétel tízszeresét kell megfizetni.

(10) A rendeletben megállapított díjtételeket a Közgyűlés minden évben felülvizsgálja.

 

20. § Nem kell közterület-használati díjat fizetni:


a) a 14. § (2) bekezdésében meghatározott közterület-használat esetén.


b) Köztárgyaknak (szobrok, emlékművek, díszkutak, díszburkolatok, alapzatos zászlórudak, kertészeti műtárgyak, utcabútorok stb.) nem a kihelyező érdekét, előnyét szolgáló elhelyezése esetén.


21. § (1) Kérelemre díjkedvezmény adható

a) az állami, egyházi, politikai, társadalmi-civil szervezetek, közhasznú non-profit gazdasági társaságok non-profit, sport, kulturális rendezvényeinek esetén az irányadó díjtétel 90%-a mértékéig,

b) a nem városi rendezvény tartása esetén az önkormányzat költségvetési szerveinek és gazdasági társaságainak, az irányadó díjtétel 99%-ának mértékéig,

c) amennyiben a hirdető-berendezés reklámfelületének legalább 50 %-a közérdekű információt tartalmaz, az irányadó díjtétel 50%-a mértékéig.

(2) Városi rendezvényekhez kapcsolódó közterület-használat esetén a használó (ideértve az 15. § (3) bekezdése szerinti harmadik személyt is) által fizetendő közterület-használati díj összege egyedi szponzorációs megállapodás alapján csökkenthető.

(3) A kedvezményről az engedély kiadására jogosult szerv dönt.

22. § (1) Aki a közterületeket, azok építményeit, berendezéseit és felszerelésüket nem rendeltetésüknek megfelelően, vagy engedély nélkül, illetve az engedélytől eltérő módon, illetve azt meghaladó mértékben használja, köteles a tulajdonos vagy megbízottja felhívására a jogellenes használatot megszüntetni, továbbá kötelezhető a közterület eredeti állapotának a helyreállítására. E kötelezettség elmulasztása esetén a tulajdonos önkormányzat, illetve megbízottja az eredeti állapot helyreállítását a kötelezettséget elmulasztó költségére elvégezteti, amennyiben a helyreállításra vonatkozó felhívásnak az érintett 3 napon belül nem tesz eleget.


(2) A tulajdonos önkormányzat, illetve megbízottja az eredeti állapotot az erre irányuló felhívás mellőzésével és az (1) bekezdésben megszabott határidő elteltére való tekintet nélkül a­zon­nal helyreállíthatja, ha az  élet-és balesetveszély, vagy jelentős anyagi kár, a közrend, köz­biztonság, illetve a közterület rendje, rendeltetésszerű használata súlyos sérelmének elhárítása érdekében vagy jelentős közérdekből egyébként indokolt. Az eredeti állapot helyreállításának költségeit ebben az esetben is a jogosulatlan közterület-használó köteles viselni.


(3) A  rendelet 15. § (1) és 16. § (1) bekezdése szerinti személyek kivételével a használó az engedélyben megjelölt és az általa használt közterületre bérleti, vagy egyéb használati szerződést nem köthet. Az ilyen jellegű megállapodás alapján történő használat az engedélyben foglaltaktól eltérően történő használatnak minősül, az engedélyt haladéktalanul vissza kell vonni.


(4) A közterület engedély nélküli, de engedély köteles használata esetén a használót az engedélyező határidő kitűzésével külön határozatban a közterület-használat megszüntetésére kötelezi.


3(5)-(7) Hatályon kívül helyezte a módosításáról szóló 60/2012. (XII.19.) önkormányzati rendelet, 2012. december 20. napjával.

8. Záró rendelkezések



23. § (1) Jelen rendelet 2012. január 01-én lép hatályba, rendelkezéseit a hatálybalépésének napján folyamatban lévő eljárásokban is alkalmazni kell.


(2) Jelen rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a 43/2004. (XII.23.) ÖK. számú rendelet és az azt módosító 16/2005. (IV.25.) ÖK., az 55/2005. (XII.16.) ÖK., a 9/2006. (III.7.) ÖK., a 22/2006. (V.19.) ÖK., a 3/2008. (I.28.) KGY., a 10/2008. (II.22.) KGY, a 33/2008. (V.30.) KGY., az 53/2008. (X.17.) KGY., az 55/2009.(IX.11.) KGY., a 71/2009. (XI.20.) KGY., a 39/2010. (X.28.) KGY. és a 12/2011. (I.28.) számú önkormányzati rendelet.


24. § Hatályát vesztette 2012. január 2-án a 2010. évi CXXX. törvény 12. § alapján.


25. § E rendelet a belső piaci szolgáltatásokról szóló, az Európai Parlament és a Tanács 2006/123/EK irányelvnek való megfelelést szolgálja.

1. számú melléklet a 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelethez


A.

B.

C.                    D.

díjtétel

jele

Közterület-használat

Jogcíme

díjövezeti besorolás




I.

II.

1.

A közterületbe 10 cm-en túl benyúló üzlethomlokzatok (portálok), üzleti védőtető, ernyő-szerkezet, hirdetőtábla és cégjelzőtábla elhelyezésére;

 (Ft/m2/hó)





1560.-





840.-

2.

Kizárólag üzletbe történő szállítás miatt az áru ki- és berakodása céljára az elárusítóhely nappali nyitva tartásának időtartama alatt a közterület feltétlenül szükséges ideig történő igénybevételére;

 (Ft/m2/nap)



125.-



70.-

3.

Alkalmi árusítás, alkalmi vásár, automata kihelyezés esetén;

(Ft/m2/nap)


300.-


200.-

3.1

Városi rendezvényhez kapcsolódó alkalmi árusítás, alkalmi vásár, automata kihelyezés esetén. (Ft/m2/nap)


1440.-


1140.-

3.2

Kiemelt városi rendezvényhez kapcsolódó alkalmi árusítás, alkalmi vásár, automata kihelyezés esetén. (Ft/m2/nap)


2400.-


1900.-

4.

Mozgóárusítás esetén; (Ft/nap/jármű)

TILTOTT

1500.-

5.

A közterület kizárólagos igénybevételével járó film- és televízió felvétel céljára;

(Ft/m2/nap)



240.-



190.-

6.

Cirkuszi, vidámparki tevékenység céljára;

 (Ft/nap)


Városi rendezvényhez kapcsolódóan:

20.000,-




16.000.-

7.

Hatósági jelzés nélküli, vagy közlekedésre alkalmatlan jármű legfeljebb 30 napig történő elhelyezésére.

(Ft/gk/nap)



TILTOTT



480.-

8.

Hirdető-berendezés, intézmények, valamint ipari és kereskedelmi létesítmények céljelölő információs tábláinak közterületen történő elhelyezésére;

 (Ft/m2/hó)





3000.-





1500.-

9.

A 3,5 tonna össztömeget meg nem haladó különleges gépjármű, valamint ezek vontatmányai, továbbá járműszerelvény elhelyezésére, (Ft/m2/hó)





1200.-





800.-

10.

Építési munkával kapcsolatos építőanyag és törmelék tárolására, különböző méretű konténer elhelyezésére, állványozás, lakókocsi, lakókonténer tárolására;

 (Ft/m2/nap)


80.-


60.-

11.

Nem a posta által kihelyezett postai levél gyűjtőláda elhelyezésére; (Ft/db/hó)


1600.-


1.200.-

12.

Non-profit, sport, kulturális rendezvények megtartására; (Ft/m2/nap)


800.-


550.-

13.

A 12. pontba nem tartozó nem városi események esetén (Ft/m2/nap)


800.-


550.-

14.

Tehergépjárművek és vontatmányaik, munkagépek, autóbuszok, mezőgazdasági vontatók, lassú járművek és járműszerelvények a város közterületein történő elhelyezéséhez, amennyiben a jármű megengedett legnagyobb össztömege 3500 kg - 7500 kg között van;

(Ft/m2/hó)







TILTOTT







1000.-

15.

Nem az 1. és 8. pont szerinti eszközök igénybevétel történő reklámozásra (különösen: szórólaposztás, „szendvicsember”, reklámcélú jármű elhelyezése illetve üzemeltetése)

(Ft/nap/fő, ill. Ft/nap/m2)

Üzlet előtti termékkihelyezés esetén (Ft/nap/m2)


400.- 





200.-


200.-   





100.-

16.

Utcazenélésre, mutatványos, művészeti és előadó-művészeti tevékenység végzésére (Ft/fő/nap)


320.-


240.-

17.

Pavilon elhelyezésére.

(Ft/m2/hó)


1200.-

1000.-

18.

Rendezvényhez nem kapcsolódó vendéglátó-ipari egység (büfé) ideiglenes elhelyezéséhez, valamint vendéglátó előkert (terasz) céljára használt terület idényjellegű igénybevételére;

 (Ft/m2/hó)





1200.-





1000.-

19.

Köztárgyak (szobrok, emlékművek, díszkutak, díszburkolatok, alapzatos zászlórudak, kertészeti műtárgyak, utcabútorok stb.)  elhelyezésére, mely alól kivételt képeznek az önkormányzat által megrendeltek köztárgyak.

 (Ft/m2/hó)






670.-






480.-

20.

Kijelölt közúti közlekedési szolgáltatás - taxi állomáshelyek (droszt) - igénybevétele

személygépkocsinként.

(Ft/gk/hó)




2400.-




1600.-


A fenti közterület-használati díjak az ÁFÁ-t nem tartalmazzák.


2. melléklet a 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelethez



I. díjövezeti besorolást kell alkalmazni az alábbi területekre:


- Főutak mellett 200 m-ig. Bajcsy-Zs. út, Riminyáki út, Diósdi út, Fehérvári út, Velencei út, Budai út, Budafoki út, Balatoni út, Ercsi út, Törökbálinti út, Zámori út, Iparos utca.


- Gyűjtőutak mellett 100 m-ig. Fuvaros utca, Burkoló utca, Kövező utca, Szövő utca, Alsóerdősor utca, Sóskúti út, Szovátai utca, Daróczi utca, Lőcsei utca, Szép Ilonka utca, Tárnoki út, Eperfa utca, Cseresznyefa utca, Diófa utca, Vincellér utca, Ürmös utca, Csaba utca, Kutyavári út, Diósdi út, Baján utca, Szent István út, Vadlúd utca, Kossuth L. utca, Gellért utca, Miklós utca, Koppány utca, Vörösmarty M. utca, Bethlen G. utca, Esküdt utca, Bagoly utca, Duna utca, Sárd utca, Felső utca, Fő utca, Mecset utca, Jegyző utca, Főnök utca, Pipacs utca, Sándor utca, Tétényi út (Sárd utca - 6-os út között).


- Alsó utca, Béke téri lakótelep.


II. díjövezeti besorolást kell alkalmazni Érd Megyei Jogú Város egyéb - az I. díjövezetbe nem sorolt - közterületein.


3. melléklet a 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelethez


PARKOLÁSI ENGEDÉLY

ÉRVÉNYES



PECSÉT HELYE


Az engedély jogosultja: beteget ellátó.

Megjegyzés: egészségügyi alapellátás.

Járműkorlátozás: nincs.

Az engedélyt kiállító: Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Polgármestere.


………………….. forgalmi rendszámú gépjárműre

…………………... évre

Kiállítás időpontja: ……. év … hó … nap.

Érvényes: a kibocsátás évét követő naptári év március 15-ig, illetve visszavonásig.

Sorszám: ………………/…… év.

hátlapra

A PARKOLÁSI ENGEDÉLY HASZNÁLATÁNAK SZABÁLYAI

Az engedély jogosultja: …………………………………… név.

  1. Az engedély kizárólag az engedélyen feltüntetett forgalmi rendszámú gépjárműre érvényes.
  2. Az engedélyt parkoláskor a szélvédő mögött, jól látható helyen kell elhelyezni.
  3. Az engedély jogosulatlan használata, vagy az azon feltüntetettől eltérő helyen és módon való várakozás, a KRESZ előírásainak megsértése szabálysértés, mely feljelentést von maga után, az ellenőrzést végző közterület-felügyelő helyszíni bírságot szabhat ki, az engedéllyel való visszaélés visszavonással jár.
  4. Az engedély a kibocsátás évét követő naptári év március 15-ig, illetve visszavonásig érvényes.

4. számú melléklet a 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelethez


Utak besorolása a Szerkezeti Terven szereplő úthálózati hierarchiának és hosszaknak megfelelően:


Gyorsforgalmi utak:


  • M6 autópálya meglévő nyomvonala
  • M7 autópálya meglévő nyomvonala


Főutak:


I. rendű főutak:


  • 6. sz. főút
  • 7. sz. főút


II. rendű főutak:


  • 8103 j.: Törökbálinti út - Bajcsy-Zs. u. (északi szakasza)
  • 8104 j.: Zámori út
  • Bajcsy-Zsilinszky u. - Diósdi u.(déli szakasza)
  • Diósdi út (keleti szakasza) - Kossuth L. u. - Vadlúd u.
  • Budafoki út - Budai út - Velencei út - Fehérvári út
  • Ercsi u.
  • Felső u. - Fő u.
  • Riminyáki út
  • Iparos útnak a Törökbálinti út - M7. közötti szakasza


Mellékutak (gyűjtő utak):

  • Iparos u.
  • Darukezelő u. Fuvaros u.
  • Csúcs u. - Visegrádi u. - Sóskúti út (városhatárig terjedő szakasza is) - Fényező u. - Aszfaltozó u. - M7 alatti aluljáró
  • Burkoló u. - Kövező u. - Szövő u. - Folyondár u. – Alsóerdősor u.
  • Sóskúti út (keleti szakasza) - Szovátai u. - Lőcsei u. - Szent István út - Elöljáró u.
  • Kalotaszegi u. - Kolozsvári u.
  • Bagoly u.
  • Tárnoki út
  • Eperfa u. - Cseresznyefa u. - Diófa u. - Ürmös u. - Csaba u.
  • Kutyavári u. - Pipacs u. - Duna u.
  • Vörösmarty M. u. - Főnök u. - Esküdt u.
  • Jegyző u.
  • Karolina u.
  • Külső Római út - Mecset u. - Molnár u.
  • Júlia u.

5. melléklet a 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelethez




Hatályát vesztette 2012. január 2-án a 2010. évi CXXX. törvény 12. § alapján.