Pereszteg Község Önkormányzat

4/2014. (III.10.) önkormányzati rendelete az önkormányzat és szervei 2014. évi költségvetéséről

Hatályos: 2014. 03. 11- 2022. 09. 14

Pereszteg Község Önkormányzat

4/2014. (III.10.) önkormányzati rendelete az önkormányzat és szervei 2014. évi költségvetéséről

2014.03.11.

Pereszteg Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli:

1. §

A rendelet hatálya

(1) A rendelet hatálya a képviselő-testületre és az önkormányzat irányítása alá tartozó költségvetési szervre (intézményre) terjed ki.

I. Peresztegi napközi Otthonos Óvoda költségvetése

2. § (1) A képviselő-testület a Peresztegi napközi Otthonos Óvoda 2014. évi költségvetését

1. 31.437 ezer Ft bevétellel és kiadással, ezen belül
2. 17.479 ezer Ft személyi juttatás kiadás,
3. 4.729 ezer Ft munkaadókat terhelő járulék kiadás
4. 9.229 ezer Ft dologi kiadás
főirányzatokkal állapítja meg.
(2) a kiemelt kiadási és bevételi főösszeget címenkénti bontásban az 1. számú melléklet, óvodára vonatkozó rovata,
(3) a kiadásokat a 2. számú melléklet, óvodára vonatkozó rovata,
(4) a bevételeket a 3. számú melléklet, óvodára vonatkozó rovata,
(5) a fejlesztéseket beruházási és felújítási kiadások bontásban az 4. számú, óvodára vonatkozó rovata,
(6) a támogatások összegét az 5. számú melléklet, óvodára vonatkozó rovata,
(7) a működési és fejlesztési célú bevételi és kiadási előirányzatokat mérlegszerűen az 6. számú melléklet, óvodára vonatkozó rovata,
(8) a költségvetési létszámkeretet, a foglalkoztatottak létszámát a 7. számú melléklet, óvodára vonatkozó rovata,
(9) a 2014. évi előirányzat –felhasználási ütemtervet a 8. számú melléklet, óvodára vonatkozó rovata,
(10) az irányító szervi támogatások folyósítását működési célra a 9. számú melléklet tartalmazza.
(11) a költségvetési szerv vezetője a kiemelt előirányzatok között csak a Áht.34. §.(3) bekezdése szerint csoportosíthat át, a 368/2011.(XII.31.) Korm. rendelet 34. §-a és a 35. §-a figyelembevételével.

II. Az Önkormányzat költségvetése

3. § (1) A képviselő-testület az Önkormányzat 2014. évi költségvetését

1. 196.037 ezer Ft bevétellel és kiadással, ezen belül
2. 13.565 ezer Ft személyi juttatás kiadás,
3. 3.631 ezer Ft munkaadókat terhelő járulék kiadás
4. 67.565 ezer Ft dologi kiadás
5. 3.149 ezer Ft ellátottak pénzbeli juttatásai
6. 10.551 ezer Ft egyéb működési célú kiadások
7. 7.825 ezer Ft beruházási kiadások
8. 52.067 ezer Ft felújítások
9. 8.793 ezer Ft egyéb felhalmozási kiadások
10. 28.891 ezer Ft finanszírozási kiadások
főelőirányzatokkal állapítja meg.
(2) a kiemelt kiadási és bevételi főösszeget címenkénti bontásban az 1. számú melléklet, önkormányzatra vonatkozó rovata
(3) a kiadásokat a 2. számú melléklet, önkormányzatra vonatkozó rovata
(4) a bevételeket a 3. számú melléklet, önkormányzatra vonatkozó rovata
(5) a fejlesztéseket beruházási és felújítási kiadások bontásban a 4. számú melléklet, önkormányzatra vonatkozó rovata
(6) a támogatások összegét az 5. számú melléklet, önkormányzatra vonatkozó rovata
(7) a működési és fejlesztési célú bevételi és kiadási előirányzatokat mérlegszerűen a 6. számú melléklet, önkormányzatra vonatkozó rovata
(8) a költségvetési létszámkeretet, a foglalkoztatottak létszámát a 7. számú melléklet, önkormányzatra vonatkozó rovata
(9) a 2014. évi előirányzat –felhasználási ütemtervet a 8. számú melléklet szerinti önkormányzatra vonatkozó rovata tartalmazza.
(10) a helyi adó és egyéb közhatalmi bevételeket, a 10. számú melléklet,
(12) a támogatások, kölcsönök bevételeit, a 11. számú melléklet állapítja meg
(13) a polgármester a kiemelt előirányzatok között csak az Áht.34. § (2) bekezdése szerint csoportosíthat át, a 368/2011.(XII.31.) Korm.rendelet 34. §-a és 35. §-a figyelembevételével, egyebekben a költségvetési előirányzatok módosítására a képviselőtestület jogosult.

4. §

A költségvetés végrehajtásának szabályai

(1) Az önkormányzati szintű költségvetés végrehajtásáért a polgármester, a könyvvezetéssel kapcsolatos feladatok ellátásáért a jegyző a felelős.
(2) Az Önkormányzat gazdálkodásának biztonságáért a képviselő-testület, a gazdálkodás szabályszerűségéért a polgármester felelős.
(3) Kiegészítő támogatás igényléséről a működőképességet veszélyeztető helyzet esetében a polgármester gondoskodik, külön képviselő-testületi döntés alapján.
(4) A finanszírozási bevételekkel és kiadásokkal kapcsolatos hatásköröket a Képviselő-testület gyakorolja.

5. §

Az előirányzatok módosítása

(1) Az önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosításáról, a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosításról a képviselő-testület dönt.
(2) A képviselő-testület a jóváhagyott kiadási előirányzatok közötti átcsoportosítás jogát minden esetben fenntartja magának.
(3) A költségvetési szervek bevételi és kiadási előirányzatai saját hatáskörben módosíthatók, a kiadási előirányzatok egymás között átcsoportosíthatók.
(4) A képviselő-testület a költségvetési rendelet 5. § (2) bekezdés szerinti előirányzat-módosítás, előirányzat-átcsoportosítás átvezetéseként, évente egy alkalommal, legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-ei hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés a hozzájárulások, támogatások előirányzatait zárolja, azokat csökkenti, törli, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a képviselő-testület elé kell terjeszteni a költségvetési rendelet módosítását.
(5) A költségvetési szerv alaptevékenysége körében szellemi tevékenység szerződéssel, számla ellenében történő igénybevételére szolgáló kiadási előirányzat csak a személyi juttatások terhére növelhető.
(6) Amennyiben az önkormányzat év közben a költségvetési rendelet készítésekor nem ismert többletbevételhez jut, vagy bevételei a tervezettől elmaradnak, arról a polgármester a Képviselő-testületet tájékoztatja.
(7) A képviselő-testület által jóváhagyott kiemelt előirányzatokat valamennyi önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv, valamint a munkamegosztási megállapodásban foglalt előirányzatok felett rendelkező önállóan működő költségvetési szerv köteles betartani. Az előirányzat túllépés fegyelmi felelősséget von maga után.

6. §

A gazdálkodás szabályai

(1) A költségvetési szervek rendeletben meghatározott bevételi és kiadási előirányzatai felett az intézmények vezetői előirányzat-felhasználási jogkörrel rendelkeznek.
(2) Az önállóan működő költségvetési szerv az alapfeladatai ellátását szolgáló személyi juttatásokkal és az azokhoz kapcsolódó járulékok és egyéb közterhek előirányzataival minden esetben önállóan rendelkeznek.
(3) Az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv által a (önállóan működő és gazdálkodó, vagy önállóan működő) költségvetési szerv számára ellátott feladatok fedezetéül az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv nyilvántartásaiban elkülönített előirányzatok szolgálnak, amelyet az önállóan működő költségvetési szerv érdekében használ fel.
(4) Az önállóan működő költségvetési szerv feladatai ellátásáról, munkafolyamatai megszervezéséről oly módon gondoskodik, hogy az biztosítsa az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv költségvetésében részére megállapított előirányzatok takarékos felhasználását.
(5) Valamennyi költségvetési szerv vezetője köteles belső szabályzatban rögzíteni a működéshez, gazdálkodáshoz kapcsolódóan a gazdálkodás vitelét meghatározó szabályokat, a mindenkor érvényes központi szabályozás figyelembe vételével, illetve a szükséges módosításokat végrehajtani. A szabályozásbeli hiányosságért, a felelősség a mindenkori intézményvezetőt terheli.

7. §

A költségvetés végrehajtásának ellenőrzése

(1) Az önkormányzati költségvetési szervek ellenőrzése a belső kontrollrendszer keretében valósul meg, melynek létrehozásáért, működtetésért és továbbfejlesztéséért az önkormányzat esetében a jegyző, az intézmények esetében az intézményvezető felelős.
(2) Az önkormányzat a belső ellenőrzés kialakításáról együttműködési megállapodás útján gondoskodik. A megfelelő működtetésről és a függetlenség biztosításáról a jegyző köteles gondoskodni.

8. § Záró és vegyes rendelkezések

Ez a rendelet a kihirdetést követő nap lép hatályba.