Nemesrempehollós Község Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2015.(II.5.) önkormányzati rendelete

Nemesrempehollós Község Önkormányzat Képviselő-testületének 1/2015. (II.5.) Önkormányzati rendelete a Szervezeti és Működési Szabályzatáról

Hatályos: 2015. 02. 05- 2017. 02. 15



NEMESREMPEHOLLÓS KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZAT

KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK

1/2015. (II. 5.) önkormányzati rendelete


a Szervezeti és Működési Szabályzatról


Nemesrempehollós Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésben meghatározott eredeti jogalkotó hatáskörben, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:


1. Általános rendelkezések


1. § (1) Az önkormányzat elnevezése: Nemesrempehollós Községi Önkormányzata

(2) Az önkormányzat székhelye: 9782 Nemesrempehollós, Széchenyi u. 14.

(3) Az önkormányzat jelképei: a címer, a zászló, a pecsét.


2. Az önkormányzat feladatai


2. § (1) Az önkormányzat önként vállalt feladatai:

a) államháztartáson kívüli személyek, szervezetek támogatása,

b) falugondnoki szolgálat üzemeltetése,

c) szociális étkeztetés

(2) Nemesrempehollós község Önkormányzata szakmai alaptevékenységeinek kormányzati funkció szerinti megjelölését e rendelet 1. melléklete tartalmazza.


3. Az önkormányzat kapcsolatai


3. § Az önkormányzat feladatai ellátására társul vagy szerződést köt más helyi önkormányzatokkal. Az ilyen módon a képviselő-testület szerveként működő társulásokat, valamint feladat ellátási szerződéseket és azok feladatait e rendelet 2. melléklete állapítja meg.


4. A polgármester


4. § (1) A polgármester tisztségét társadalmi megbízatásban látja el.

(2) A képviselő-testületet és az önkormányzatot a polgármester képviseli.

(3) A polgármester átruházott hatáskörben dönt

a) települési támogatás tekintetében az elhunyt személy eltemettetésének költségeihez való hozzájárulásról

b) az önkormányzat vagyonával való gazdálkodás során az önkormányzat vagyonrendelete rendelkezései szerint.

5. § Bármely kizárólagos képviselő-testületi hatáskörbe nem tartozó, vagy minősített többséggel hozott döntést nem igénylő ügyben, amelyben a képviselő-testület – határozatképtelenség vagy határozathozatal hiánya miatt – két egymást követő alkalommal nem hozott döntést, a polgármester döntést hozhat.

6. § A képviselő-testület hatáskörébe tartozó, a két ülés közötti időszakban felmerülő, halaszthatatlan önkormányzati ügyek, melyekben a polgármester a képviselő-testület utólagos tájékoztatása mellett dönthet:

a) a közbeszerzések végrehajtása körében

aa) intézkedik a közbeszerzési hirdetmények közzététele körében a Közbeszerzési Hatóság által kibocsátott hiánypótlási felhívásban foglaltak közbeszerzési dokumentumokban történő átvezetéséről, a felhívás és a dokumentáció hiánypótlásnak megfelelő módosításáról,

ab) az eljárás ajánlattételi szakaszában dönt az eljárást megindító felhívás és a dokumentáció módosításáról, kivéve ha a módosítás a közbeszerzés tárgyának, vagy a közbeszerzésben alkalmazott bírálati szempontnak a megváltozását eredményezi,

ac) dönt az ajánlattételi határidő módosításáról,

ad) megadja a kiegészítő tájékoztatást,

ag) tárgyalásos eljárásban dönt az ajánlatok érvényességéről és a tárgyalásra felkért ajánlattevők köréről.


5. Az alpolgármester


7. § A képviselő-testület tagjai közül egy társadalmi megbízatású alpolgármestert választ.


6. A bizottságok


8. § (1) A képviselő-testület a következő állandó bizottságot hozza létre: Vagyonnyilatkozat Ellenőrző Bizottság 3 fő taggal;

(2) A bizottságot annak elnöke képviseli.

(3) A bizottsági tagot tevékenységéért tiszteletdíj nem illeti meg. A Bizottsági tagok névsorát e rendelet 3. melléklete tartalmazza.


7. A bizottságok működésének szabályai


9. § (1) A bizottság működésének szabályait, e rendelettel összhangban, ügyrendjében határozhatja meg.

(2) A bizottság szükség szerint tart ülést.

(3) A bizottság ülését a bizottság elnöke hívja össze és vezeti.

(4) A bizottságok döntéseinek jelölése megegyezik a testületi határozatok jelölésével, annyi különbséggel, hogy az a sorszámozás és keltezés után a bizottság nevének kezdőbetűiből képzett rövidített nevét tartalmazza.

10. § (1) A bizottság feladatai:

a) ellátja az önkormányzat működéséhez kötődő titkos szavazás lebonyolítását.

b) elvégzi helyi önkormányzati képviselők és a polgármester vagyonnyilatkozatának vizsgálatát:

ba) felhívja a kötelezettet a vagyonnyilatkozat-tételre,

bb) igazolást ad ki a nyomtatványok átvételéről és a kitöltött vagyonnyilatkozatok átvételéről,

bc) tájékoztatja a kötelezettet a következő vagyonnyilatkozat tétel időpontjáról,

bd) nyilvántartást vezet az átvett vagyonnyilatkozatokról, továbbá az azokhoz kapcsolódó egyéb iratokról,

be) nyilvánosságra hozza, gyakorlatilag hozzáférhetővé teszi a polgármesteri, alpolgármesteri és a képviselői vagyonnyilatkozatokat,

bf) vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárás estén felhívja az érintetett az ellenőrzéshez szükséges azonosító adatok közlésére,

bg) ellátja a vagyonnyilatkozatok ellenőrzésével kapcsolatos feladatokat.

c) kivizsgálja az önkormányzati képviselők összeférhetetlenségére irányuló kezdeményezést.

d) rendszeres kapcsolatot tart a bizottság munkáját segítő jegyzővel.

(2) A bizottság elnökének feladatai a következők:

a) összehívja a bizottság üléseit,

b) vezeti a bizottság üléseit.



8. Az önkormányzati képviselő


11. § Az önkormányzati képviselők munkájuk végzése során jogosultak az Egyházasrádóci Közös Önkormányzati Hivatal épülete helyiségeinek, valamint az Egyházasrádóc Közös Önkormányzati Hivatal munkavállalói munkakörébe tartozó ügyekben, a segítségük igénybevételére. Erre irányuló igényének teljesítését, valamint munkájuk egyéb feltételeit a jegyző biztosítja.



9. Közös Önkormányzati Hivatal


12. § (1) A képviselő-testület a hatáskörébe tartozó önkormányzati ügyek előkészítésére, az önkormányzati döntések végrehajtására, a testület működésével kapcsolatos adminisztratív feladatok és a jogszabályban előírt államigazgatási feladatok ellátásra Egyházasrádóc, Nemesrempehollós és Egyházashollós községek képviselő-testületeivel megállapodás alapján egységes hivatalt hozott létre, Egyházasrádóc Közös Önkormányzati Hivatal néven.

(2) A jegyzőt teljes jogkörrel az igazgatási ügyintéző helyettesíti. A jegyzői tisztség – legfeljebb 6 hónapig tartó időtartamban történő - egyidejű betöltetlensége esetén a Hivatal Ügyrendjében foglaltak az irányadóak.

(3) Nemesrempehollós községben a Egyházasrádóci Közös Önkormányzati Jegyzője vagy annak megbízottja, minden héten egy alkalommal, szerdánként délután 13.00-tól 15.00.-ig kihelyezett ügyfélfogadást tart.




10. A képviselő-testület ülésére vonatkozó szabályok


13. § (1) A képviselő-testület ülését a polgármester, akadályoztatása esetén a képviselő-testületből választott alpolgármester, mindkettőjük akadályoztatása esetén az Vagyonnyilatkozat Ellenőrző Bizottság elnöke (az ülés összehívása és vezetése szempontjából a továbbiakban együtt: polgármester) hívja össze, vagy vezeti.

(2) A képviselő-testület ülésére meg kell hívni

a) a képviselőket,

b) a tervezett napirend szerinti előadót, szakértőt,

c) szükség szerint az érintetteket,

d) a tanácskozási joggal rendelkező

da) jegyzőt,

db) civil szervezet érintő kérdéskörben a civil szervezet elnökét.

(3) A jegyző feladata a meghívó kiküldése és az ülés tárgyalási anyagának összeállítása, melyet úgy köteles végrehajtani, hogy a meghívottak az ülés előtt 3 nappal kézhez kapják a meghívót és az előterjesztéseket.

(4) Különösen indokolt esetben a képviselő-testület rövid úton – a meghívó megküldésével, az előterjesztések megküldése nélkül, vagy telefon, telefax, e-mail küldése útján – is összehívható. Különösen indokolt a képviselő-testület összehívása, ha a döntés más időpontban nem pótolható.

(5) A meghívó tartalmazza

a) az ülés helyét és kezdési időpontját,

b) a javasolt napirendi pontokat és azok előterjesztőit,

c) a meghívottakat,

d) a meghívó mellékletét képező beterjesztéseket.

14. § (1) A képviselő-testületi ülésre a meghívót és mellékleteit az önkormányzati képviselők nyilatkozata alapján, papíralapon vagy elektronikus úton kell megküldeni.

(2) A nagy terjedelmű, 10 oldal lapterjedelmet meghaladó beterjesztések csak elektronikus úton kerülnek megküldésre, kivéve, ha a polgármester a papíralapú kiküldésről külön határoz.

(3) Amennyiben az beterjesztés kizárólag elektronikus úton küldhető meg, a képviselők részére biztosítani kell, hogy azt az önkormányzat székhelyén, munkaidőben megtekinthessék. Erről a tényről a meghívóban tájékoztatást kell adni.

15. § A képviselő-testület ülésének időpontjáról, helyéről és napirendjéről - a meghívó egy példányának hirdetőtáblán történő kifüggesztésével - az ülés előtt legalább 3 nappal a jegyző tájékoztatja a lakosságot.



11. Beterjesztések


16. § (1) Az beterjesztést - indokolt esetben szóban - írásban kell elkészíteni.

(2) A beterjesztés lehet

a) előterjesztés, mely valamilyen önkormányzati ügyben való döntés kezdeményezésére tesz indítványt döntési javaslattal;

b) beszámoló, mely jogszabály, vagy a képviselő-testületi döntés alapján önkormányzati ügyben történt feladat-végrehajtásról szól annak értékelése mellett, döntési javaslattal;

c) tájékoztató, mely jogszabály, vagy a képviselő-testületi döntés alapján önkormányzati ügyben történt tevékenységről szól döntési javaslattal, vagy anélkül.

17. § (1) Beterjesztést nyújthat be:

a) a polgármester,

b) alpolgármesterek,

c) a képviselő-testület bizottsága,

d) települési képviselő,

e) a jegyző,

18. § (1) Az előterjesztés három részből áll.

a) Az első résznek tartalmaznia kell:

aa) a tárgy pontos meghatározását,

ab) a döntés tárgykörét szabályozó jogszabályok bemutatását,

ac) az előterjesztés előkészítésében és végrehajtásában résztvevőket.

b) A második rész a döntési javaslat,

ba) mely határozat esetén tartalmazza a megjelölésének tervezetét, melynek rendelkező részét egyértelműen, közérthetően kell megfogalmazni,

bb) az eltérő tartalmú javaslatokat – döntési változatokat –, külön-külön kell megfogalmazni,

bc) határozat esetén tartalmaznia kell a végrehajtásért felelős szerv vagy személy megnevezését és a végrehajtás határidejét, az értesülők megnevezését.

c) A harmadik rész tartalmazza

ca) a készítés időpontját,

cb) a készítő nevét és aláírását,

cc) az előterjesztő nevét és aláírását.

(2) A beszámoló, és a döntési javaslatot tartalmazó tájékoztató részei megegyeznek az előterjesztés részeivel, míg a döntési javaslat nélküli tájékoztató nem tartalmazza az (1) bekezdés b) pontját.

(3) A döntési javaslat nélküli tájékoztatót tudomásul vétel érdekében kell szavazásra bocsátani. A tudomásul vétel azt jelenti, hogy a döntéshozó a tájékoztatót megtárgyalta, és azt tudomásul vette. Tudomásul vétel hiányában döntési javaslatot kell kialakítani a tudomásul vétel hiányának okáról.

19. § (1) Az beterjesztést az azt beterjesztő, vagy az Egyházasrádóci Közös Önkormányzati Hivatal köztisztviselője készíti el.

(2) Az beterjesztést legkésőbb a képviselő-testületi ülést megelőző 5 nappal kell az beterjesztőnek, vagy az előkészítőnek a jegyzőhöz eljuttatni, aki vizsgálja az beterjesztés jogszerűségét, gondoskodik valamennyi testületi anyag képviselők részére történő átadásáról.

(3) A jegyző a beterjesztés jogszerűségi vizsgálata során felhívja a készítőjének figyelmét, ha jogszabálysértést tapasztal. Az általa jogszerűnek ítélt beterjesztéseket „Az előterjesztés törvényes” megjelöléssel látja el. Amennyiben a beterjesztő a vélemény ismeretében is fenntartja az beterjesztésben foglaltakat, úgy a jegyző „az előterjesztés nem törvényes” megjelöléssel látja el a beterjesztést.


12. A tanácskozás


20. § (1) A polgármester az ülés megnyitása után megállapítja a képviselő-testület határozatképességét.

(2) Amennyiben az ülés határozatképes, a polgármester előterjeszti az ülés napirendi javaslatát.

(3) A napirendről a képviselő-testület vita nélkül határoz.

21. § (1) A polgármester minden beterjesztés felett külön vitát nyit.

(2) A napirendi pontok érdemi tárgyalását – legfeljebb 10 percben – szóbeli kiegészítés előzheti meg, melynek megtételére az előterjesztő, vagy az általa felkért, legalább tanácskozási joggal rendelkező személy jogosult.

(3) A kiegészítésre jogosulthoz a képviselő-testület tagjai, és a tanácskozási joggal meghívottak kérdést intézhetnek.

(4) A jegyző az előterjesztéssel kapcsolatos törvényességi észrevételeiről szükség szerint tájékoztatja a képviselő-testületet.

22. § (1) A vita során a polgármester jelentkezés sorrendjében adja meg a szót.

(2) A napirendi pont szerinti ügytől való eltérés miatt a polgármester a hozzászólótól a szót megvonhatja.

(3) Ügyrendi hozzászólásra történő jelentkezés esetén az általános szabályok szerinti sorrend nem érvényesül, a jelentkező soron kívül kap szót. Több ügyrendi kérdésben való bejelentkezés esetén, a polgármester ügyrendi bejelentkezés sorrendjében adja meg a szót.

(4) A jegyző amennyiben az ülés során a képviselő-testület működésére vonatkozó szabálytalanságot észlel, köteles azt haladéktalanul jelezni. Ennek érdekében ügyrendi hozzászólásra jelentkezik, mely alapján a polgármester minden hozzászólásra jelentkezőt megelőzően, időkorlátozás nélküli hozzászólásra adja meg a szót.

23. § (1) A vita megkezdését megelőzően a képviselő-testület tagjai, valamint a tanácskozási joggal meghívottak egy esetben, legfeljebb 5 percben kérdést intézhetnek az előterjesztőhöz, melyre hozzászólásként legfeljebb 5 percben kell választ adni.

(3) A kérdések lezárását követően a képviselő-testület tagja egy alkalommal 5 perc időtartamban szólalhat fel. Újabb hozzászólásra a polgármester egy esetben legfeljebb 3 perc időtartamra adhat engedélyt.

(4) A tanácskozási joggal rendelkezők egy esetben, legfeljebb 5 perc időtartamban szólalhatnak fel.

(5) Vita közben más felszólalásával kapcsolatos észrevétel megtételére bármelyik képviselő-testületi tag és tanácskozási joggal meghívott 3 perc időtartamban szólhat hozzá ismételten.

24. § (1) A vita lezárására, a hozzászólások korlátozására ügyrendi kérdésként a képviselő-testület bármelyik tagja tehet javaslatot, melyről a képviselő-testület vita nélkül határoz.

(2) Bármelyik képviselő-testületi tag ügyrendi kérdésként javasolhatja a napirendi pont tárgyalásának elnapolását a következő képviselő-testületi ülésen történő ismételt napirendre tűzés mellett, melyről a képviselő-testület vita nélkül határoz.

(3) A vita lezárását követően a napirendi pont előterjesztője legfeljebb 5 percben kaphat szót hozzászólásra.

25. § (1) A polgármester az előterjesztésben szereplő és a vitában elhangzott javaslatokat egyenként bocsátja szavazásra úgy, hogy előbb a vitában elhangzott módosító, kiegészítő indítványokról, majd az előterjesztésben szereplő javaslatról döntsön a testület.

(2) A módosító, kiegészítő javaslatok szavaztatásának sorrendjét azok elhangzásának sorrendje határozza meg.

26. § A polgármester a nyilvános ülés végén, tájékoztatást ad a lakosság, valamint a képviselő-testület érdeklődésére számító kérdésekről, eseményekről, melyekhez kapcsolódóan a képviselők kérdéseket intézhetnek a polgármesterhez.


13. Az ülés rendje


27. § (1) Ügyrendi kérdésként személyes megjegyzést tehet az a képviselő, aki a vita során a személyét ért támadást kívánja visszautasítani, vagy aki az általa kifejtett állásponttal kapcsolatos félreértést kívánja tisztázni.

(2) A tanácskozás rendjének fenntartása a polgármester feladata, ebben a jogkörében:

a) figyelmezteti azt a hozzászólót, aki eltért a tárgyalt témától,

b) rendre utasítja azt, aki a képviselő-testülethez méltatlan magatartást tanúsít,

c) megvonja attól a felszólalótól a szót, aki a jelenlévő vagy távollévő személyt sértegeti, rávonatkozóan sértő kifejezést, megengedhetetlen, nyilvánvalóan a jó erkölcsbe ütköző hangnemet használ.

(3) Az ülésen szórólap, ismeretterjesztő kiadvány, egyéb írásos dokumentáció a polgármester engedélyével bocsátható rendelkezésre.

(4) A képviselő-testület a vita lezárása után a döntési javaslatot nem tartalmazó tájékoztató tudomásul vételéről, rendelettervezetről, vagy határozati javaslatról szavaz.



14. Az érintettség bejelentésének elmulasztása


28. § Amennyiben az önkormányzati képviselő érintettségét nem jelenti be, és erről a polgármesternek tudomása van, felhívja a képviselő figyelmét bejelentési kötelezettségére. Amennyiben az érintettség a képviselő-testületi döntést követően válik valószínűsíthetővé, a polgármester a szavazás eredményétől függően mérlegeli, hogy megtárgyalásra ismét a képviselő-testület elő terjeszti-e az előterjesztést.


15. Határozathozatal


29. § (1) A képviselő-testület a határozatait általában egyszerű többséggel hozza, több döntést igénylő napirendi pont tárgyalása esetén a határozathozatal külön-külön történik.

(2) A képviselő-testület minősített többséggel dönt az 1 millió Ft értékhatárt feletti hitelfelvételről.

(3) Név szerint szavazást kell tartani a képviselő-testület bármelyik tagjának javaslatára, ha a név szerinti szavazást törvény nem zárja ki, és a képviselő-testület vita nélkül úgy határozott, vagy a megválasztott képviselők több mint fele indítványozza.

(4) A képviselő-testület határozatait a naptári év elejétől kezdődően folyamatos sorszámmal, törve az évszámmal, zárójelben az elfogadás hónapja és napja, valamint „képviselő-testületi határozat” megjelöléssel kell ellátni.

30. § A testületi határozatokról a jegyző határidős nyilvántartást vezet.

31. § A nyilvános ülésen hozott döntéseket, valamint a zárt ülésen hozott közérdekű és közérdekből nyilvános adatokat tartalmazó határozatokat az önkormányzat hirdetőtábláján közzé kell tenni.


16. Rendeletalkotás


32. § (1) A kötelező önkormányzati rendeletalkotáson kívüli szabályozás szükségességéről kezdeményezés alapján dönt a képviselő-testület.

(2) Az önkormányzati rendelet alkotását bárki kezdeményezheti.

(3) A kezdeményezést a polgármesternek kell benyújtani, aki a kezdeményezést a képviselő-testület elé terjeszti a szabályozás szükségességéről szóló döntés érdekében.

(4) Ha az önkormányzati képviselő a képviselő-testület ülésén kezdeményezi rendelet megalkotását, azt úgy kell tekinteni, mintha a (3) bekezdésben foglaltak szerint járt volna el.

33. § (1) A képviselő-testület az előkészítésben való részvétellel megbízhatja valamely bizottságát, vagy szakértőt is felkérhet.

(2) A rendelettervezetet a polgármester, bármely önkormányzati képviselő, vagy a jegyző terjeszti elő.

34. § (1) Az önkormányzati rendeletekről a jegyző nyilvántartást vezet, amely tartalmazza a rendelet megjelölését, tárgyát, megalkotásának, kihirdetésének és hatályba lépésének, valamint hatályvesztésének időpontját.

(2) A rendelet kihirdetésének helyi formája, az önkormányzat hirdetőtábláján való kifüggesztés.


17. Hallgatóság, nyilvánosság


35. § (1) A képviselő-testület ülése – a zárt ülés kivételével – nyilvános, azon hallgatóság lehet jelen, erre tekintettel az ülést olyan helyiségben kell tartani, ahol a hallgatóság – figyelemmel a várható érdeklődésre is – jelen tud lenni.

(2) Hozzászólásra a hallgatóság nem jogosult, azonban az érdekelt személy kérelmére hozzászólási lehetőséget biztosíthat a polgármester.


18. A szavazás


36. § (1) A képviselők a szavazás során igen, nem, vagy tartózkodás szavazattal gyakorolják döntési jogkörüket. A szavazás kézfelemeléssel történik.

(2) A név szerinti szavazás úgy történik, hogy a jegyző a jelenlévő képviselő-testületi tagok nevét betűrendben felolvassa, akik ezt követően a leadott szavazatukat hangos szóval kimondják. Utolsónak a polgármester adja le szavazatát.

(3) A titkos szavazás az (1) bekezdésben meghatározottak szerint történik, de a szavazás során a szavazat és az azt leadó képviselő kapcsolatának rögzítése nem történik meg.

(4) A szavazatok megszámlálásáról a jegyző gondoskodik, az eredményt a polgármester állapítja meg.

(5) A titkos szavazás lebonyolítását az Vagyonnyilatkozat Ellenőrző Bizottság végzi, a szavazás szavazólappal történik. A Bizottság összeszámolja a szavazatokat, megállapítja az érvényes és érvénytelen szavazatok számát, az érvényes szavazatok esetén az igen, a nem és tartózkodás számát, a szavazás eredményét, a szavazás eredményéről a bizottság elnöke jelentést tesz a képviselő-testületnek. A titkos szavazásról ebben az esetben külön jegyzőkönyvet kell készíteni, melyet a képviselő-testületi ülés jegyzőkönyvéhez kell csatolni a szavazással kapcsolatos iratokkal együtt.


19. A jegyzőkönyv


37. § A képviselő-testület üléséről papír alapon jegyzőkönyv készül, mely tartalmazza az előterjesztéseket, a jelenlét nyilvántartását, a szavazások eredményét, valamint a döntéseket.

38. § (1) A jegyzőkönyvekkel kapcsolatos feladatok elvégzéséért a jegyző felelős.

(2) A jegyzőkönyvekbe történő betekintés lehetőségének a jogszabályi keretek közötti biztosításáért a jegyző felelős.

(3) A zárt ülésről külön jegyzőkönyv készül, amelyet elkülönítve kell kezelni. A zárt ülésen hozott – a közérdekű adatok nyilvánosságát szabályozó törvény alapján – közérdekű, vagy közérdekből nyilvános adatnak minősülő határozat nyilvános, a zárt ülési jegyzőkönyv ezen része megtekinthető.


20. A közmeghallgatás


39. § (1) A képviselő-testület ülésének keretében évente legalább egyszer közmeghallgatást tart.

(2) A közmeghallgatás helyéről és idejéről a lakosságot úgy kell tájékoztatni, hogy arról legalább 5 nappal az ülés előtt tudomást szerezhessen.

(3) A közmeghallgatáson elhangzott kérdésekre, javaslatokra lehetőség szerint annak ideje alatt választ kell adni. Amennyiben az nem lehetséges, 15 napon belül írásban kell válaszolni.

(6) A közmeghallgatáson a hozzászólásokra, kérdésekre nyitva álló idő személyenként 5 perc, ismételt hozzászólás esetén további egy alkalommal 3 perc.


21. A tiszteletdíj


40. § Az önkormányzati képviselőt e minőségére tekintettel havonta külön rendeletben szabályozott tiszteletdíj illeti meg.

41. § A tiszteletdíjat minden hónap 5. napjáig kell kifizetni.


22. A falugondnok


42. § (1)A falugondnoki szolgálat egyszemélyes, nem önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv.

(2) A falugondnok felett a közvetlen munkáltatói jogokat az alpolgármester gyakorolja.

43.§ (1)A falugondnok feladatait a szakmai programban és a munkaköri leírásban foglaltak alapján köteles

ellátni.

(2) A falugondnok munkakörét közalkalmazotti jogviszonyban látja el, jogait és kötelezettségeit,

munkarendjét, munkaidő meghatározását a munkaköri leírás tartalmazza.

44.§ A falugondnok helyettesítése a Rádóckölkedi Önkormányzattal kötött falugondnok helyettesítésére

vonatkozó megállapodás alapján történik.


23. Szociális gondozó


45.§ A szociális gondozó felett a közvetlen munkáltatói jogokat a polgármester gyakorolja.

46.§ (1) Szociális gondozó feladatait a szakmai programban és a munkaköri leírásban foglaltak alapján

köteles ellátni.

(2) Szociális gondozó munkakörét 4 órás közalkalmazotti jogviszonyban látja el. Jogait és kötelezettségeit,

munkarendjét, munkaidő meghatározását a munkaköri leírása tartalmazza.

47.§ Szociális gondozó helyettesítése az önkormányzattal foglalkoztatási jogviszonyban álló személy

helyettesítheti a polgármester megbízása alapján.



24. Záró rendelkezések


48 § Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba.

49.§ A rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti Nemesrempehollós Község Önkormányzatának a Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 5/2007.(IV.13.), , 8/2007.(X.29.) 4/2011.(III.17.)önkormányzati rendelet.



Nemesrempehollós, 2015. február 4.



Paksiné Kecze Tünde sk.                                                                    dr. Takács Ervin

polgármester                                                                                                jegyző



A rendelet kihirdetésre került: 2015. február 5-én Nemesrempehollós község hirdetőtábláján.



Nemesrempehollós, 2015. február 5.



                                                                                                                 Dr. Takács Ervin

                                       jegyző

                       





1. sz. melléklet a 1/2015. (II. 5.) önkormányzati rendelethez


Az önkormányzat által ellátott feladatok államháztartási kormányzati funkció szerinti besorolása


011130 Önkormányzatok és önkormányzati hivatalok jogalkotó és általános igazgatási tevékenysége

013320 Köztemető-fenntartás és- működtetés

041231 Rövid időtartamú közfoglalkoztatás

041232 Start-munka program – Téli közfoglalkoztatás

041233 Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás

045160 Közutak, hidak, alagutak üzemeltetése, fenntartása

051030 Nem veszélyes települési hulladék vegyes (ömlesztett) begyűjtése, szállítása, átrakása

064010 Közvilágítás

066010 Zöldterület-kezelés

066020 Város-, községgazdálkodási egyéb szolgáltatások

072111 Háziorvosi alapellátás

082092 Közművelődés – hagyományos közösségi kulturális értékek gondozása

082044 Könyvtári szolgáltatások

106010Lakóingatlan szociális célú bérbeadása, üzemeltetése

107055 Falugondnoki, tanyagondnoki szolgáltatás

107051 Szociális étkeztetés








2.sz. melléklet a 1/2015. (II. 5.) önkormányzati rendelethez


Társulási, együttműködési megállapodások, szerződések




Név

Alaptevékenység

Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás

Települési hulladékgazdálkodással kapcsolatos tevékenységek, ezzel kapcsolatos pályázatok elkészítése, benyújtása, projekt menedzselése bezárt hulladékgyűjtők rekultivációja, talaj és talajvíz szennyeződésmentesítése


Egyházasrádóc Közös Önkormányzati Hivatal

A 2011. évi CLXXXIX. törvény, valamint a kapcsolódó jogszabályokban meghatározott igazgatási, koordinációs, pénzügyi feladatok ellátása

Egyházasrádóc, Nemesrempehollós, Rádóckölked, Nagykölked, Harasztifalu Ivóvízminőség javító, önkormányzati beruházási társulás

Egyházasrádóc, Nemesrempehollós, Rádóckölked, Nagykölked és Harasztifalu Község Önkormányzatai Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programjának KEHOP „Települési vízellátás, szennyvízelvezetés és tisztítás, szennyvízkezelés fejlesztése pályázati felhívására kíván pályázatot benyújtani.

A pályázat célja, hogy az öt települési önkormányzat területén a lakosság számára az ivóvíz megfelelő minőségű legyen.


Körmend és Kistérsége Önkormányzati Társulás

családsegítés, gyermekjóléti szolgálat

Házi orvosi szolgálat feladatellátási szerződés

Házi orvosi alapellátás



Védőnői Szolgálatot feladat-ellátási szerződés

csecsemő és nő gondozás



















3. sz. melléklet a 1/2015. (II. 5.) önkormányzati rendelethez


A Vagyonnyilatkozat Ellenőrző Bizottság összetétele



Elnök: Paksi János


Képviselő tag: Kapui Lajosné


Képviselő tag: Dankovits Gáborné