Budapest Főváros XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2015. (II.3.) önkormányzati rendelete

a partnerségi egyeztetés szabályairól

Hatályos: 2015. 02. 05- 2017. 03. 13

Budapest Főváros XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2015. (II.3.) önkormányzati rendelete

a partnerségi egyeztetés szabályairól

Hatályos: 2015. 02. 05- 2017. 03. 13

Budapest Főváros XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (Mötv.) 23. § (5) bekezdés 5. pontjában és a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Kormányrendelet (továbbiakban: Korm. rendelet) 29. §-ában meghatározott feladatkörében eljárva a partnerségi egyeztetés szabályairól a következőket rendeli el:

1. A partnerek meghatározása

1. § (1) A Budapest XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota településfejlesztési koncepciójának, integrált településfejlesztési stratégiájának és településrendezési eszközeinek, vagy azok módosításának a lakossággal, érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetekkel, egyházakkal történő véleményeztetése a Korm. rendeletben és jelen rendeletben meghatározott szabályok szerint történik.

(2) A rendelet alkalmazásában partnerek:

a) a XV. kerület közigazgatási területén állandó lakhellyel, tartózkodási hellyel, vagy ingatlantulajdonnal rendelkező természetes személyek,

b) a kerületben működő egyházak,

c) a Budapest XV. kerületi Önkormányzatnál hivatalosan bejelentkezett, valamint országos, vagy budapesti hatáskörű érdekképviseleti, civil szervezetek, amelyek tevékenysége kiterjed a településrendezéssel kapcsolatos tervezetek véleményezésére,

d) azon gazdálkodó szervezetek, amelyek a készülő terv hatásterületén ingatlantulajdonnal, vagy telephellyel rendelkeznek.

2. A rendelet hatálya

2. § A rendelet személyi hatálya kiterjed a rendelet 1. § (2) bekezdésében meghatározott partnerekre.

3. A partnerségi egyeztetés szabályai a településfejlesztési koncepció készítése, módosítása esetén

3. § (1) A partnerek tájékoztatása a készítendő koncepcióról, vagy a hatályos koncepció módosításáról, majd az elkészült tervezetről hirdetmény útján a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján, az Önkormányzat honlapján és a helyi lapban való közzététellel történik.

(2) A hirdetménynek tartalmaznia kell

a) a Korm. rendelet 30. § (1) bekezdés szerinti eljárási szakaszban a koncepció készítésének, vagy módosításának szándékát,

b) a Korm. rendelet 30. § (5) bekezdés szerinti eljárási szakaszban a tervezetbe való betekintés biztosításának módját, helyszínét és időtartamát,

c) a határidőt, ameddig a partnerek az észrevételeiket benyújthatják,

d) a postacímet, e-mail címet, ahová az észrevételeiket küldhetik.

(3) A partnerek mindkét eljárási szakaszban észrevételt, javaslatot tehetnek, véleményt nyilváníthatnak a hirdetményben megadott határidőig, melyet papíralapon, vagy a hirdetményben megjelölt e-mail címre elektronikusan lehet megküldeni.

(4) A beérkezett észrevételeket, javaslatokat, véleményeket a főépítész összesíti és nyilvántartja.

(5) Az el nem fogadott véleményeket, valamint azok indokolását a főépítész összesíti és nyilvántartja.

(6) Az elfogadott koncepció az Önkormányzat honlapján történő közzétételéről és a Korm. rendelet 30. § (8) bekezdésben foglaltak szerinti tájékoztatásról a polgármester a főépítész útján gondoskodik.

4. A partnerségi egyeztetés szabályai az integrált településfejlesztési stratégia készítése, módosítása esetén

4. § (1) A partnerek tájékoztatása az új stratégia, vagy a hatályos stratégia módosításának tervezetéről hirdetmény útján a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján, az Önkormányzat honlapján és a helyi lapban való közzététellel történik.

(2) A hirdetménynek tartalmaznia kell

a) a tervezetbe való betekintés biztosításának módját, helyszínét és időtartamát,

b) a határidőt, ameddig a partnerek az észrevételeiket benyújthatják,

c) a postacímet, e-mail címet, ahová az észrevételeiket küldhetik.

(3) A stratégia tervezetével kapcsolatban a partnerek észrevételt, javaslatot tehetnek, véleményt nyilváníthatnak a hirdetményben megadott határidőig, melyet papíralapon, vagy a hirdetményben megjelölt e-mail címre elektronikusan lehet megküldeni.

(4) A beérkezett észrevételeket, javaslatokat, véleményeket a főépítész összesíti és nyilvántartja.

(5) Az elfogadott stratégia az Önkormányzat honlapján történő közzétételéről és a Korm. rendelet 31. § (4) bekezdésben foglaltak szerinti tájékoztatásról a polgármester a főépítész útján gondoskodik.

5. A partnerségi egyeztetés szabályai a településrendezési eszközök készítése, módosítása esetén

5. § (1) A Korm. rendelet 37. §-ában szabályozott teljes eljárás előzetes tájékoztatási szakaszában a partnerek előzetes tájékoztatása a készítendő településrendezési eszközről, vagy a hatályos településrendezési eszköz módosításáról hirdetmény útján a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján, az Önkormányzat honlapján és a helyi lapban való közzététellel történik.

(2) Az előzetes tájékoztatás hirdetményének tartalmaznia kell a Korm. rendelet 37. § (3) bekezdésében foglaltakon túl:

a) a készülő településrendezési eszköz fajtáját, területi lehatárolását,

b) a véleményezési eljárás Korm. rendeletben meghatározott típusát,

c) a határidőt, ameddig a partnerek az észrevételeiket benyújthatják,

d) postacímet, e-mail címet, ahová az észrevételeiket küldhetik.

(3) Az előzetes tájékoztatás során a partnerek észrevételt, javaslatot tehetnek, véleményt nyilváníthatnak a hirdetményben megadott határidőig, melyet papíralapon, vagy a hirdetményben megjelölt e-mail címre elektronikusan lehet megküldeni.

(4) A beérkezett észrevételeket, javaslatokat, véleményeket a főépítész összesíti és nyilvántartja.

6. § (1) A Korm. rendelet 38. §-ában szabályozott teljes eljárás véleményezési szakaszában a településrendezési eszköz elkészült tervezetéről a partnerek hirdetmény útján a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján, az Önkormányzat honlapján és a helyi lapban való közzététel útján kapnak tájékoztatást.

(2) A hirdetménynek tartalmaznia kell:

a) a készülő településrendezési eszköz fajtáját, területi lehatárolását,

b) a véleményezési eljárás Korm. rendeletben meghatározott típusát,

c) a tervezetbe való betekintés biztosításának módját, helyszínét és időtartamát,

d) a határidőt, ameddig a partnerek az észrevételeiket benyújthatják,

e) postacímet, e-mail címet, ahová az észrevételeiket küldhetik.

(3) Az elkészült tervezettel kapcsolatban a partnerek észrevételt, javaslatot tehetnek, véleményt nyilváníthatnak a hirdetményben megadott határidőig, melyet papíralapon, vagy a hirdetményben megjelölt e-mail címre elektronikusan lehet megküldeni.

(4) Amennyiben a tervezet partnerségi véleményezésének lezárása előtt lakossági fórum megtartására kerül sor, arról jegyzőkönyv készül, melynek elemeit partneri véleményként kell kezelni.

(5) A beérkezett észrevételeket, javaslatokat, véleményeket a főépítész összesíti és nyilvántartja.

(6) A településrendezési eszköz tervezetével kapcsolatban a hirdetményben megjelölt határidőn túl beérkező észrevételek érdemi vizsgálat nélkül kerülnek nyilvántartásba vételre.

(7) Az eljárásban résztvevő partnerek vélemények elfogadásáról, illetve nem elfogadásáról szóló képviselő-testületi döntést az indoklással együtt a polgármester a főépítész útján közzéteszi az Önkormányzat honlapján és a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján.

(8) A képviselő-testület döntése alapján el nem fogadott véleményeket, valamint azok indoklását a főépítész összesíti és nyilvántartja.

(9) A településrendezési eszköz véleményezési eljárása során a partnerségi egyeztetés a képviselő-testület döntésével és annak közzétételével lezárul.

7. § A Korm. rendelet 41. §-ában szabályozott egyszerűsített eljárás esetén a partnerségi véleményezési eljárás a véleményezési szakasszal indul, a településrendezési eszköz elkészült tervezetének partnerségi véleményezése az e rendelet 6. §-ában foglaltak szerint történik.

8. § (1) A Korm. rendelet 42. §-ában szabályozott tárgyalásos eljárás esetén a partnerek tájékoztatása a készülő településrendezési eszközről, vagy a hatályos településrendezési eszköz módosításáról hirdetmény útján a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján, az Önkormányzat honlapján és a helyi lapban való közzététellel történik.

(2) A hirdetménynek tartalmaznia kell a Korm. rendelet 37. § (3) bekezdésében foglaltakon túl:

a) a készülő településrendezési eszköz fajtáját, területi lehatárolását,

b) a véleményezési eljárás Korm. rendeletben meghatározott típusát és a Korm. rendelet 32. § (6) bekezdése szerinti célt,

c) a határidőt, ameddig a partnerek az észrevételeiket benyújthatják,

d) postacímet, e-mail címet, ahová az észrevételeiket küldhetik.

(3) A partnerek észrevételt, javaslatot tehetnek, véleményt nyilváníthatnak a hirdetményben megadott határidőig és meghatározott egyéb feltételek szerint.

(4) A beérkezett észrevételeket, javaslatokat, véleményeket a főépítész összesíti és nyilvántartja.

(5) A határidőben észrevételt, javaslatot tevő, véleményt nyilvánító partnerek részére az elkészült tervezetet a Korm. rendelet 42. § (2) bekezdése szerinti végső véleményezési szakasz kezdeményezését megelőzően bemutatásra kerül, az észrevételeket a főépítész jegyzőkönyvben rögzíti.

6. Záró rendelkezések

8. § (1) Ez a rendelet 2015. február 5. napján lép hatályba.

(2) A rendelet rendelkezéseit a hatálybalépését követően indult eljárásokban kell alkalmazni.