Csombárd Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2015 (II.24.) önkormányzati rendelete

az önkormányzat 2015. évi költségvetéséről

Hatályos: 2015. 02. 24- 2015. 08. 17

Csombárd Községi Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2015 (II.24.) önkormányzati rendelete

az önkormányzat 2015. évi költségvetéséről

2015.02.24.

Csombárd Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörben, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § A rendelet hatálya a képviselő-testületre, annak szerveire (polgármester, bizottságok) és az önkormányzat költségvetési szerveire terjed ki.

2. § (1) A képviselő-testület a címrendet a (2)–(3) bekezdés szerint állapítja meg.

(2) Az önállóan működő és gazdálkodó, valamint az önállóan működő költségvetési szervként működő intézmények külön-külön alkotnak egy-egy címet. Ennek felsorolását e rendelet 1. melléklete tartalmazza.

(3) Az önkormányzat költségvetésében szereplő nem intézményi kiadások és bevételek e rendelet 1. melléklete szerint külön-külön címet alkotnak.

A költségvetés bevételeinek és kiadásainak fő összege, a hiány/többlet mértéke

3. § (1) A képviselő-testület az önkormányzat és költségvetési szervei együttes 2014. évi költségvetését 38.580 ezer Ft tárgyévi költségvetési bevétellel, 38.580 ezer Ft tárgyévi költségvetési kiadással és állapítja meg.

Ezen belül:
a működési célú bevételt 35.580 e Ft-ban
ebből:
- önkormányzatok működési költségvetési támogatása 11.910 e Ft-ban
- működési célú támogatások államháztartáson belül 13.865 e Ft-ban
- közhatalmi bevételek 6.950 e Ft-ban
- működési bevételek 400 e Ft-ban
- előző évi pénzmar.igénybevétele 2.455 e Ft-ban
a működési célú kiadásokat 34.252 e Ft-ban
ebből:
- a személyi juttatások kiadásait 13.112 e Ft-ban
- a munkaadókat terhelő járulékokat és a 2.250 e Ft-ban
- a dologi kiadásokat 11.410 e Ft-ban
- az ellátottak pénzbeli juttatásait 4.240 e Ft-ban
- egyéb működési célú kiadásokat állházt.belülre 2.764 e Ft-ban
- tám.megelőleg.visszafiz. 476 e Ft-ban
- a felhalmozási célú bevételt 3.000 e Ft-ban
ebből:
- egyéb felhalmozási célú tám.államháztartáson belül 3.000 e Ft-ban
a felhalmozási célú kiadást 4.328 e Ft-ban
ebből:
- beruházások( egyéb tárgyi eszköz) 518 e Ft-ban
- felújítások összegét ( út) 3.810 e Ft-ban
állapítja meg.
(2) A költségvetési hiány belső finanszírozására szükség volt, mert igénybe kellett venni az előző évi pénzmaradványt. 2. melléklet

Az önkormányzat bevételei és kiadása

4. § (1) A helyi önkormányzat költségvetési bevételeit – kivéve az európai uniós forrásból finanszírozott támogatással megvalósuló programok, projektek bevételeit - e rendelet 3. melléklete tartalmazza.

(2) A helyi önkormányzat költségvetési kiadásait e rendelet 4. melléklete tartalmazza.

(3) A helyi önkormányzat nevében végzett beruházások kiadásait beruházásonként e rendelet 5. melléklete tartalmazza.

(4) A helyi önkormányzat nevében végzett felújítások kiadásait felújításonként e rendelet 6. melléklete tartalmazza.

(5) A helyi önkormányzat által a lakosságnak juttatott támogatásokat, szociális, rászorultsági jellegű ellátásokat e rendelet 7. melléklete, kötelező feladat ellátására adott támogatásokat a 12. melléklet tartalmazza.

(6) Az európai uniós forrásból finanszírozott támogatással megvalósuló programok, projektek kiadásait, valamint a helyi önkormányzat ilyen projektekhez történő hozzájárulásait e rendelet 8. melléklete tartalmazza.

(7) A képviselő-testület az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv engedélyezett létszámát e rendelet 9. melléklete szerint hagyja jóvá.

(8) A képviselő-testület a közfoglalkoztatottak létszámát költségvetési szervenként a 10. melléklet szerint hagyja jóvá.

(9) Az önkormányzat költségvetési mérlegét e rendelet 11. melléklete tartalmazza.

(10) Az önkormányzat bevételei és kiadásai a kötelezően ellátandó feladatokat tartalmazzák, mert önként vállalt feladatokra nem tervezett előirányzatot.

A bevételek és kiadások közötti egyensúly megteremtéséhez szükséges intézkedések, a hitelműveletekkel kapcsolatos hatáskörök

5. § A képviselő-testület a bevételek és a kiadások közötti egyensúly megteremtése érdekében igénybe vette az előző évi pénzmaradványt.

A bevételi többlet kezelése

6. § (1) A gazdálkodás során az év közben létrejött bevételi többletet a képviselő-testület pénzintézeti lekötés útján hasznosíthatja.

(2) Az (1) bekezdés szerinti hasznosítással kapcsolatos szerződések, illetve pénzügyi műveletek lebonyolítását 1.000.000 Ft-ig a képviselő-testület a polgármester hatáskörébe utalja. A polgármester a megtett intézkedésekről a következő képviselő-testületi ülésen tájékoztatást ad.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott összeget meghaladó bevételi többlet felhasználásáról a képviselő-testület annak felmerülését követő testületi ülésén esetenként dönt.

Általános és céltartalék

7. § (1) A képviselő-testület az önkormányzat céltartalékát 0 ezer Ft összegben állapítja meg.

(2) A képviselő-testület az önkormányzat általános tartalékát 0 ezer Ft összegben állapítja meg.

Több éves kihatással járó feladatok

8. § A képviselő-testület a többéves kihatással járó feladatok (15. melléklet) előirányzatairól a későbbiekben dönt azzal, hogy a későbbi évek előirányzatait véglegesen az adott évi költségvetés elfogadásakor állapítja meg.

Előirányzat-felhasználási ütemterv

9. § A 2015. évi költségvetés bevételi és kiadási előirányzatainak felhasználási ütemtervét havi bontásban a 14. melléklet tartalmazza.

Közvetett támogatások

10. § Az önkormányzat nem ad közvetett támogatásokat (13. melléklet).

A 2015. évi költségvetés végrehajtásának szabályai

11. § (1) A képviselő-testület az SZMSZ-ben rögzített átruházott hatáskörökön túl a jóváhagyott kiadási, bevételi előirányzatok közötti és a céltartalék terhére történő átcsoportosítás jogát nem ruházza át.

(2) Az átcsoportosításokról az érdekeltek negyedévente, a negyedévet követő első képviselő-testületi ülésen kötelesek beszámolni. A költségvetési rendelet módosítására a polgármester ezzel egyidejűleg javaslatot tesz.

(3) A képviselő-testület a polgármester által kezdeményezett rendelet-módosításáról a 15. § (2) bekezdésben foglalt módon dönt.

12. § (1) A költségvetési szervek éves költségvetésének végrehajtásáért, a gazdálkodás jogszerűségéért, a takarékosság érvényesítéséért, a bevételek növeléséért az alapfeladatok sérelme nélkül a költségvetési szerv vezetője a felelős.

(2) A költségvetési szerv éves költségvetését a megállapított önkormányzati támogatás és saját bevételei terhére úgy köteles megtervezni, hogy abból biztosított legyen az éves gazdálkodás, illetve kötelezően ellátandó feladatait maradéktalanul teljesíteni tudja.

(3) A költségvetési szervnél tervezett bevételek elmaradása nem vonja automatikusan maga után a költségvetési támogatás növekedését. A kiadási előirányzatok – amennyiben a tervezett bevételek nem folynak be – nem teljesíthetők.

(4) A költségvetési szervek számadási kötelezettséggel tartoznak a részükre juttatott céljellegű támogatás rendeltetésszerű felhasználására vonatkozóan.

(5) A költségvetési szervek kizárólag a képviselő-testület előzetes jóváhagyásával nyújthatnak be szakmai pályázatokat abban az esetben, ha a pályázattal megvalósuló feladat ellátása költségvetési többlettámogatást igényel.

(6) Az önkormányzat költségvetési szervei éven túli fejlesztési kötelezettséget csak a képviselő-testület jóváhagyásával vállalhatnak.

13. § A helyi önkormányzati költségvetési szerv pénzmaradványát a képviselő-testület hagyja jóvá.

14. § (1) A helyi önkormányzat gazdálkodásának végrehajtó szerve a költségvetési szervként működő Hetesi Közös Önkormányzati Hivatal .

15. § (1) Ha a helyi önkormányzat év közben a költségvetési rendelet készítésekor nem ismert többletbevételhez jut, vagy bevételei a tervezettől elmaradnak, e tényről a polgármester a képviselő-testületet tájékoztatja.

(2) A képviselő-testület a (1) bekezdés alapján - az első negyedév kivételével – negyedévenként, döntése szerinti időpontokban, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-i hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés – a helyi önkormányzatot érintő módon – a meghatározott hozzájárulások, támogatások előirányzatait zárolja, azokat csökkenti, törli, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a képviselő-testület elé kell terjeszteni a költségvetési rendelet módosítását.

A költségvetési szerv előirányzat-módosításának szabályai

16. § (1) A helyi önkormányzat költségvetési rendeletében megjelenő bevételek és kiadások módosításáról, a kiadási és bevételi előirányzatok közötti átcsoportosításról a (2)–(6) bekezdésekben foglalt kivétellel a képviselő-testület dönt.

(2) A költségvetési szervek a költségvetésben jóváhagyott kiadási és bevételi előirányzataikat saját hatáskörben módosíthatják, a kiadási előirányzatokon belül átcsoportosítást hajthatnak végre a (3) – (6) bekezdésben foglalt szabályok betartása mellett.

(3) Az átcsoportosítás nem irányulhat a személyi juttatások előirányzatának növelésére kivéve az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról rendelkező 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ávr.) 36. §. (2) bekezdésében foglalt eseteket.(242/2013. (VI.30) Kr.mód)

(4) A költségvetési szervek a gazdálkodási év során elért többletbevételeiket 100.000 e Ft értékhatárig saját hatáskörben felhasználhatják.

(5) Az értékhatárt meghaladó többletbevételek felhasználásról - a költségvetési szervek vezetői által benyújtott kérelem alapján a képviselő-testület dönt.

(6) Az önállóan működő költségvetési szervek esetében az előirányzatok módosítására csak a pénzügyi-gazdasági feladatok ellátására kijelölt önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv vezetőjével történő előzetes egyeztetés alapján, annak egyetértésével kerülhet sor.

(7) A költségvetési szervek a saját hatáskörben végrehajtott előirányzat-módosításokat, valamint a többletbevételek felhasználáshoz kapcsolódó módosításokat kötelesek az irányító szervnek beterjeszteni, melyről a polgármester a képviselő-testületet 30 napon belül tájékoztatja. Az önállóan működő költségvetési szervek e kötelezettségüknek a pénzügyi-gazdasági feladatok ellátására kijelölt önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv adatszolgáltatása útján tesznek eleget.

Létszám- és bérgazdálkodással kapcsolatos előírások

17. § (1) A költségvetési szerv által jutalmazásra tervezett előirányzat (prémium címén teljesítményösztönzésre, személyi ösztönzésre) az eredeti rendszeres személyi juttatások előirányzatának 10 %-a.

(2) A költségvetési szerv vezetője önálló létszám- és bérgazdálkodási jogkörében eljárva a költségvetési szerv részére engedélyezett létszám-keretet a tényleges foglalkoztatás során köteles betartani.

(3) Az egyes foglalkoztatási formákra (teljes munkaidős, részmunkaidős, valamint a megbízási, tiszteletdíjas foglalkoztatás) álláshelyenként, illetve összességében az elemi költségvetésben tervezett (módosított személyi juttatás) előirányzatot nem lépheti túl.

(4) A költségvetési szerv csak abban az esetben fordulhat a fenntartóhoz személyi juttatási pótelőirányzat kérelemmel, ha előirányzata, illetve maradványa nem biztosítja törvényben előírt kötelezettségei teljesítését.

Támogatási szerződés

18. § (1) A támogatások átadása előtt a támogatás címzettjével megállapodást kell kötni.

(2) A támogatási szerződésben meg kell határozni:

a) a támogatott tevékenység konkrét meghatározását,

b) a támogatás összegét,

c) a támogatás felhasználásának célját,

d) a támogatás időtartamát, felhasználásának határidejét,

e) a támogatás rendelkezésre bocsátásának módját, feltételeit, ütemezését,

f) a beszámolással, továbbá az ellenőrzéssel kapcsolatos szabályokat,

g) a jogosulatlanul igénybe vett támogatás jogkövetkezményeit, visszafizetésének rendjét,

h) a támogatással kapcsolatos iratok, valamint a támogatás felhasználását alátámasztó bizonylatok teljes körű megőrzésének határidejét,

i) a támogatott tevékenység megvalósításában közreműködők bevonásának lehetőségét, a közreműködők által megvalósítható tevékenységeket,

j) a támogatás nyújtásához szükséges adatok és az azokban bekövetkező változások támogató felé történő bejelentésének kötelezettségét,

k) a támogatási szerződéstől való elállás, felmondás okait, valamint a támogatás visszavonásának okait.

(3) A képviselő-testület 2 évente a november 15-ig megalkotandó éves belső ellenőrzési tervébe beépíti a helyi önkormányzat költségvetéséből céljelleggel juttatott támogatások felhasználása elszámolásának ellenőrzését.

(4) Az elszámolási kötelezettséget nem teljesítő, illetve a támogatást nem célirányosan felhasználó szervezetek, személyek részére újabb támogatás 3 évig nem ítélhető meg.

19. § A nettó 2 millió Ft-ot elérő, vagy azt meghaladó értékű az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 1. melléklet III. Gazdálkodási adatok 4. pontjában meghatározott szerződéseket közzé kell tenni a helyben szokásos módon, illetve e törvénynek megfelelően a szerződés létrejöttét követő 60 napon belül.

20. § A költségvetési szerv költségvetési támogatását a képviselő-testület a költségvetési szervek pénzellátási rendje szerint biztosítja. Az egyéb szervezetek részére nyújtott támogatások a megállapodásoknak megfelelően, illetve negyedévente egyenlő részletekben kerülnek kiutalásra.

21. § A Környezetvédelmi Alap bevételeit a tartós környezetkárosodások kármentesítésének megvalósításához kell felhasználni.

Szolgáltatási szerződés

22. § Az önkormányzat által irányított költségvetési szervekben szakmai alapfeladat keretében szellemi tevékenység szolgáltatási szerződéssel, számla ellenében történő igénybevételének szabályai:

(1) Az önkormányzat által felügyelt költségvetési szervnél, szakmai alapfeladat keretében szellemi tevékenység végzésére szolgáltatási szerződéssel, számla ellenében külső személy vagy szervezet az e §-ban meghatározott feltételekkel vehető igénybe.

(2) A szolgáltatási szerződést írásban kell megkötni.

(3) A szerződéskötés feltétele, hogy

a) a költségvetési szerv az adott feladat ellátáshoz megfelelő szakértelemmel rendelkező személyt nem foglalkoztat, vagy

b) eseti, nem rendszeres jellegű feladat ellátása szükséges és a költségvetési szerven belül a feladat ellátásához megfelelő szakértelemmel rendelkező személy átmenetileg nem áll rendelkezésre.

(4) Jogszabályban vagy a költségvetési szerv szervezeti és működési szabályzatában meghatározott vezetői feladat ellátására szolgáltatási szerződés nem köthető.

(5) A feladat ellátásának – a fenntartóval egyeztetett - részletes feltételeit, az ellátható feladatokat a költségvetési szerv szervezeti és működési szabályzatban határozza meg.

(6) A szerződésnek tartalmaznia kell különösen:

a) az ellátandó feladatot,

b) a díjazás mértékét,

c) részletes utalást arra, hogy a (3) bekezdésben írt feltétel mely körülményre tekintettel áll fenn,

d) a szerződés időtartamát,

e) szervezettel kötendő szerződés esetén azt, hogy a szervezet részéről személy szerint ki(k) köteles(ek) a feladat ellátására, valamint,

f) a teljesítés igazolására felhatalmazott személy megnevezését.

Önkormányzati biztos kirendelése

23. § (1) Ha a helyi önkormányzat által irányított költségvetési szerv harminc napon túli elismert tartozásállományának mértéke eléri az éves eredeti kiadási előirányzatának 10%-át vagy a százötven millió forintot, és e tartozását egy hónapon belül nem tudja harminc nap alá szorítani, a képviselő-testület a költségvetési szervhez – az Áht. 71. § (2) és (3) bekezdésben foglalt hatáskörrel rendelkező önkormányzati biztost jelöl ki.

(2) Az önkormányzati biztos kirendelését az (1) bekezdésben meghatározott mértékű elismert tartozásállomány elérése esetén a képviselő-testületnél a polgármester kezdeményezi.

(3) Ha a polgármester a kötelezettségének nem tesz eleget, a biztos kirendelését indítványozhatja

a) az önkormányzat képviselő-testületének pénzügyi bizottsága,

b) a helyi önkormányzat jegyzője a polgármesteren keresztül,

c) a helyi önkormányzat képviselő-testülete által megbízott könyvvizsgáló,

d) a költségvetési szerv vezetője.

(4) Az önkormányzati biztost a jelölhető személyek, illetve szervezetek közül a képviselő-testület döntése alapján a polgármester bízza meg, és ennek tényét a helyben szokásos módon teszi közzé.

Záró és egyéb rendelkezések

24. § (1) A képviselő-testület a polgármesternek e rendelet elfogadásáig az átmeneti időszakban tett intézkedéseiről (bevételek beszedése, az előző évi kiadási előirányzatokon belül a kiadások arányos teljesítése) szóló beszámolóját elfogadja. Az átmeneti időszakban beszedett bevételek és teljesített kiadások e rendeletbe beépítésre kerültek. (2) Ez a rendelet a kihirdetés napján lép hatályba.

1. melléklet

Címrend

Az önkormányzat önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szervei

Az önkormányzat önállóan működő költségvetési szerve

Az önkormányzat költségvetésében szereplő nem intézményi kiadások

2. melléklet

A költségvetési hiány belső finanszírozására szolgáló előző évek pénzmaradványa

Működési cél

összeg (e Ft)

2455

Felhalmozási cél

összeg (e Ft)

0

3. melléklet

A helyi önkormányzat bevételei

I. Működési bevételek

e Ft

1. Kapott támogatás B11

11910

központi költségvetéstől kapott tám. B111,113,114,115

11910

irányító szervtől kapott támogatás

0

2. Működési célú támogatásértékű bevétel B16

13865

elkülönített állami pénzalapból

11265

társadalombiztosítás pénzügyi alapjaiból

0

helyi önkormányzattól

0

támogatás egyes szociális feladatokhoz összesen

2600

nemzetiségi önkormányzattól

0

jogi személyiségű társulástól

0

térségi fejlesztési tanácstól

0

európai uniós forrásból

0

fejezeti kezelésű előirányzatból(IKSZT)

0

központi költségvetésből(2x gyvt )

0

Működési célú támogatások államh. belülről B1

25775

3. Közhatalmi bevételek B3

6950

B34 Vagyoni típusú adó (kommunális)

1500

B351 Értékesítési és forg.adó (iparű)

4100

B354 Gépjárműadó 40%

500

B355 talajt.400,B36 Egyéb közhatalmi bevétel450

850

4. Intézményi működési bevétel B4

400

B401 Áru- és készlet

B404 Bérleti díj

400

B408 Kamatok

II. Felhalmozási

1. Felhalmozási bevételek B2

3000

B25. Felhalmozási célú támogatásértékű bevétel

3000

B8131 Előző évi pénzmar.igénybevétele

2455

BEVÉTELEK MINDÖSSZESEN:

38580

4. melléklet

A helyi önkormányzat kiadásai

e Ft

MŰKÖDÉSI KIADÁSOK

33776

Személyi juttatások K1

13112

Munkaadót terhelő járulékok K2

2250

Dologi kiadások K3

11410

Ellátottak pénzbeli jutattásai K4

4240

Egyéb működéi célú kiadások K506

2764

FELHALMOZÁSI KIADÁSOK

4328

Beruházások K6

518

Felújítások K7

3810

KÖLCSÖNÖK

Működési célú kölcsönök

Kölcsön nyújtása

0

Kölcsön törlesztése

0

Felhalmozási célú kölcsönök

0

Kölcsön nyújtása

0

Kölcsön törlesztése

0

KIADÁSOK ÖSSZESEN:

38104

FINANSZÍROZÁSI CÉLÚ PÉNZÜGYI MŰVELETEK KIADÁSAI (KÜLSŐ FINANSZÍROZÁS)

működési célú

felhalmozási célú

0

K914 Tám.megelől.visszafiz.

476

KIADÁSOK MINDÖSSZESEN:

38580

5. melléklet

A helyi önkormányzat nevében végzett beruházások kiadásai beruházásonként

feladat megnevezése

előirányzat összege (e Ft)

Egyéb tárgyi eszköz beszerzés

518

ÖSSZESEN

518

6. melléklet

A helyi önkormányzat nevében végzett felújítások kiadásai felújításonként

felújítási cél megnevezése

előirányzat összege (e Ft)

Út felújítása

3810

ÖSSZESEN

3810

7. melléklet

Lakosságnak juttatott támogatások

támogatás

összeg (e Ft)

FOGLALKOZTATÁST HELYETTESÍTŐ TÁMOGATÁS K45

900

LAKÁSFENNTARTÁSI TÁMOGATÁS K46

1000

TERMÉSZETBENI GYERMEKVÉDELMI TÁM K42

480

INT. ELL. PÉNZBENI ELL K47

100

Szociális, rászorultsági ellátás K48

1760

ÉTKEZÉSI HOZZÁJÁRULÁS

0

ÁTMENETI SEGÉLY

0

EGYÉB SEGÉLY (ÖSZTÖNDÍJ)

0

TEMETÉSI SEGÉLY

0

ÖSSZESEN

4240

8. melléklet

EU támogatással megvalósuló programok, projektek kiadásai

2014

EU program, projekt megnevezése

EU forrás (e Ft)

Saját forás (e Ft)

Összesen (e Ft)

integrált központ épület felújitás

4000

1080

5080

2015

EU program, projekt megnevezése

EU forrás (e Ft)

Saját forás (e Ft)

Összesen (e Ft)

2016

EU program, projekt megnevezése

EU forrás (e Ft)

Saját forás (e Ft)

Összesen (e Ft)

9. melléklet

A költségvetési szerv(ek) engedélyezett létszáma

Költségvetési szerv

Létszám (fő)

CSOMBÁRD ÖNKORMÁNYZAT

közalkalmazott falugondnok

1

közfoglalkoztatottak

10

Engedélyezett létszám

11

Állományon kivüli létszám

5

társadalmi megbízatású polgármester

1

képviselők

4

10. melléklet

A közfoglalkoztatottak létszáma költségvetési szervenként

Költségvetési szerv

Létszám

CSOMBÁRD ÖNKORMÁNYZAT

10

Összesen:

10

11. melléklet

A helyi önkormányzat bevételei és kiadásai

A helyi önkormányzat bevételei (e Ft)

I. Működési bevételek

1. Kapott támogatás B11

11910

központi költségvetéstől kapott tám. B111,113,114

11910

irányító szervtől kapott támogatás

0

2. Működési célú támogatásértékű bevétel B16

13865

elkülönített állami pénzalapból

11265

társadalombiztosítás pénzügyi alapjaiból

0

helyi önkormányzattól

0

támogatás egyes szociális feladatokhoz összesen

2600

nemzetiségi önkormányzattól

0

jogi személyiségű társulástól

0

térségi fejlesztési tanácstól

0

európai uniós forrásból

0

fejezeti kezelésű előirányzatból(IKSZT)

0

központi költségvetésből(2x gyvt )

0

Működési célú támogatások államh. belülről B1

25775

3. Közhatalmi bevételek B3

6950

B34 Vagyoni típusú adó (kommunális)

1500

B351 Értékesítési és forg.adó (iparű)

4100

B354 Gépjárműadó 40%

500

B355,B36 Egyéb közhatalmi bevétel

850

4. Intézményi működési bevétel B4

400

B401 Áru- és készlet

B404 Tulajdonosi bevétel

400

B408 Kamatok

II. Felhalmozási bev

Felhalmozási bevételek B2

3000

Felhalmozási célú támogatásértékű bevétel

3000

B8131 Előző évi pénzmar.

2455

BEVÉTELEK MINDÖSSZESEN:

38580

A helyi önkormányzat kiadásai (e Ft)

MŰKÖDÉSI KIADÁSOK

33776

Személyi juttatások K1

13112

Munkaadót terhelő járulékok K2

2250

Dologi kiadások K3

11410

Ellátottak pénzbeli jutattásai K4

4240

Egyéb működéi célú kiadások K506

2764

FELHALMOZÁSI KIADÁSOK

4328

Beruházások K6

518

Felújítások K7

3810

KÖLCSÖNÖK

Működési célú kölcsönök

Kölcsön nyújtása

0

Kölcsön törlesztése

0

Felhalmozási célú kölcsönök

0

Kölcsön nyújtása

0

Kölcsön törlesztése

0

KIADÁSOK ÖSSZESEN:

38104

FINANSZÍROZÁSI CÉLÚ PÉNZÜGYI MŰV. KIADÁSAI (KÜLSŐ FINANSZÍROZÁS)

működési célú

felhalmozási célú

0

K914 Tám.megelőleg.visszafiz.

476

KIADÁSOK MINDÖSSZESEN:

38580

12. melléklet

Kötelező feladat ellátáshoz

Támogatottak

összeg (e Ft)

Hetes Önk. Közös Önk.Hiv.működtetésére

121

Somogyjád Önk-nak Belső ellenőrzésre

56

Kaposmérő Önk-nak Családsegítésre

576

Önk-nak Házi segítségnyújtásra

Önk-nak Házi jelzőrendszeres segítségnyújtásra

Önk-nak Gyermekjólét

Szociális étkeztetésre

Iskolai étkeztetés

482

Tűz- és munkavédelem

70

Siketek

10

ÉK partner

20

Óvoda

295

Védőnő

215

összesen

1845

13. melléklet

Közvetett támogatások

Támogatás megnevezése

Összeg

ellátottak térítési díjának, illetve kártérítésének méltányossági alapon történő elengedésének összege

0

lakosság részére lakásépítéshez, lakásfelújításhoz nyújtott kölcsönök elengedésének összege

0

helyi adónál, gépjárműadónál biztosított kedvezmény, mentesség összege adónemenként

0

helyiségek, eszközök hasznosításából származó bevételből nyújtott kedvezmény, mentesség összege

0

egyéb nyújtott kedvezmény vagy kölcsön elengedésének összege

0

14. melléklet

Előirányzat-felhasználási ütemterv

jan.

febr.

márc.

ápr.

máj.

jún.

júl.

aug.

szept.

okt.

nov.

dec.

összesen

BEVÉTELEK

INTÉZMÉNYI BEVÉTELEK

33

33

33

33

33

33

33

33

33

33

33

37

400

KÖZHATALMI BEVÉTELEK

418

418

1200

418

600

418

418

418

1200

418

418

606

6950

KÖLTSÉGVETÉSI TÁMOGATÁSOK

992

992

992

992

992

992

992

992

992

992

992

998

11910

TÁMOGATÁSÉRTÉKÛ BEVÉTELEK

1155

1155

1155

1155

1155

1155

1155

1155

1155

1155

1155

1160

13865

VÉGLEGESEN ÁTVETT PÉNZESZKÖZÖK

0

0

0

FELHALMOZÁSI ÉS TŐKE JELLEGŰ BEVÉTELEK

0

TÁM.ÉRT FELHALM.CÉLÚ BEVÉTELEK

3000

3000

KÖLTSÉGVETÉSI HIÁNY BELSŐ FINANSZÍROZÁSÁRA SZOLGÁLÓ PÉNZFORGALOM NÉLKÜLI BEVÉTELEK MŰKÖDÉSI CÉLÚ

2455

2455

KÖLTSÉGVETÉSI HIÁNY BELSŐ FINANSZÍROZÁSÁRA SZOLGÁLÓ PÉNZFORGALOM NÉLKÜLI BEVÉTELEK FELHALM CÉLÚ

összesen

2598

2598

3380

5598

2780

2598

2598

2598

3380

2598

2598

5256

38580

KIADÁSOK

SZEMÉLYI KIADÁS

1092

1092

1092

1092

1092

1092

1092

1092

1092

1092

1092

1100

13112

MUNKÁLTATÓI KÖZTEHER

187

187

187

187

187

187

187

187

187

187

187

193

2250

DOLOGI KIADÁS

951

951

951

951

951

951

951

951

951

951

951

949

11410

ELLÁTOTTAK PÉNZÜGYI JUTTATATÁSA

500

500

500

304

304

304

304

304

304

304

304

308

4240

TÁMOGATÁS ÉRTÉKŰ KIA

230

230

230

230

230

230

230

230

230

230

230

234

2764

FELHALMOZÁSI KIADÁSOK

3810

518

4328

Támogatás megelőleg.visszafiz.

476

476

összesen

3436

2960

2960

2764

6574

3282

2764

2764

2764

2764

2764

2784

38580

15. melléklet

Költségvetési gazdálkodásra többévre kiható gazdasági események

2015.év

2016.év

2017.év

Beruházások

0

0

0

Felújítások

0

0

0