Jánossomorja Város Önkormányzatának Képviselő-testületének 1/2016 (II.17.) önkormányzati rendelete

Jánossomorja Város Önkormányzatának 2016. évi költségvetéséről

Hatályos: 2016. 02. 17- 2016. 06. 07

Jánossomorja Város Önkormányzatának Képviselő-testületének 1/2016 (II.17.) önkormányzati rendelete

Jánossomorja Város Önkormányzatának 2016. évi költségvetéséről

2016.02.17.

Jánossomorja Város Önkormányzata Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

Első rész

A költségvetés címrendje és főösszegei

I. Fejezet

A költségvetés címrendje

1. § A képviselő-testület a 2016. évi költségvetés címrendjét a 14. számú melléklet szerint határozza meg.

II. Fejezet

A költségvetés bevételei és kiadásai

2. § (1) A képviselő-testület Jánossomorja Város 2016. évi költségvetését az alábbiak szerint állapítja meg

974.036.-eFt költségvetési bevétellel

1.268.436.-eFt Költségvetési kiadással

294.400.-eFt Finanszírozási bevétellel

0.-eFt Finanszírozási kiadással

Összesen: 1.268.436.-eFt bevétellel
Összesen: 1.268.436-eFt kiadással
állapítja meg.
(2) A költségvetési bevétel és költségvetési kiadás közti hiány finanszírozása a 2015. évi maradványból történik.
(3) A képviselő-testület az Önkormányzat költségvetési mérlegét bevételeit és kiadásait közgazdasági tagolásban az 1.-6. sz. melléklet, a kötelező, az önként vállalt és az államigazgatási feladatok bevételeit és kiadásait az 11. ,12.,13.sz. mellékletben foglaltak szerint állapítja meg.
(4) A költségvetési szervek létszámkeretét az 10. számú melléklet tartalmazza.
(5) Működési és felhalmozási támogatásértékű, valamint államháztartáson kívülre történő pénzeszközátadást a 2016. évre a 9. sz. melléklet tartalmazza.
(6) Az önkormányzat működési bevételeit és kiadásait, valamint a felhalmozási bevételeket és kiadásokat a 7. sz. melléklet tartalmazza.
(7) A helyi önkormányzat által irányított költségvetési szervek költségvetési bevételeit és költségvetési kiadásait kiemelt előirányzatonként a 3., 4., 5., 6., számú melléklet tartalmazza.
(8) Az önkormányzat előirányzat felhasználási ütemtervét a 17. sz. melléklet tartalmazza.
(9) A többéves kihatással járó döntéseket beruházási célonként számszerűsítve, évenkénti bontásban a 16. sz. melléklet tartalmazza.
(10) A közvetett nyújtott támogatások összegét a 15. sz. melléklet tartalmazza.
(11) A költségvetési évet követő három év tervezett bevételi és kiadási előirányzatainak keretszámait főbb csoportokban a 18. sz. melléklet tartalmazza.

Felhalmozási kiadások

3. § A képviselő-testület a Városi Önkormányzat 2016. évi felhalmozási előirányzatait e rendelet 8. számú melléklete szerint hagyja jóvá.

Tartalék képzése

4. § A képviselő-testület 2016. évi általános tartalékát 58.623.-eFt-ban, a céltartalékot 170.000.-eFt állapítja meg. A céltartalékból 150.000.-eFt-ot 2017. évi működési céltartalékként, 20.000.-eFt-ot pályázatokhoz önerőként különít el.

A köztisztviselők illetményalapja

5. § A köztisztviselők illetményalapja 38.650,- Ft a 2016. évi költségvetési törvény alapján.

Második rész

I. Fejezet

A költségvetés végrehajtásával kapcsolatos rendelkezések

6. §

A költségvetés végrehajtásának szabályai

(1) Az önkormányzati szintű költségvetés végrehajtásáért a polgármester, a könyvvezetéssel kapcsolatos feladatok ellátásáért a jegyző a felelős.
(2) Az Önkormányzat gazdálkodásának biztonságáért a képviselő-testület, a gazdálkodás szabályszerűségéért a polgármester felelős.
(3) A költségvetési hiány csökkentése érdekében év közben folyamatosan figyelemmel kell kísérni a kiadások csökkentésének és a bevételek növelésének lehetőségeit.
(4) A finanszírozási bevételekkel és kiadásokkal kapcsolatos hatásköröket a Képviselő-testület gyakorolja.

7. §

Az előirányzatok módosítása

(1) Az Önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosításáról, a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosításról a képviselő-testület dönt.
(2) A képviselő-testület az Önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosítását és a kiadási kiemelt előirányzatok közötti átcsoportosítás jogát 3.000.000,- Ft összeghatárig a polgármesterre átruházza. Egyéb esetekben a képviselő-testület a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosítás jogát fenntartja magának.
(3) Az (2) bekezdésben foglalt átcsoportosításról a polgármester a költségvetés módosításakor köteles beszámolni, a költségvetés módosítására egyidejűleg javaslatot tenni.
(4) A költségvetési szerv a költségvetése kiemelt előirányzatai és a kiemelt előirányzaton belüli rovatok között átcsoportosítást hajthat végre.
(5) A képviselő-testület a költségvetési rendelet szerinti előirányzat-módosítás, előirányzat-átcsoportosítás átvezetéseként legalább félévenként, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-ei hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés a hozzájárulások, támogatások előirányzatait zárolja, azokat csökkenti, törli, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a képviselő-testület elé kell terjeszteni a költségvetési rendelet módosítását.
(6) A költségvetési szerv alaptevékenysége körében szellemi tevékenység szerződéssel, számla ellenében történő igénybevételére szolgáló kiadási előirányzat csak a személyi juttatások terhére növelhető.

8. §

A gazdálkodás szabályai

(1) A költségvetési szervek rendeletben meghatározott bevételi és kiadási előirányzatai felett az intézmények vezetői előirányzat-felhasználási jogkörrel rendelkeznek.
(2) A Hivatal, valamint a költségvetési szervek az évközi előirányzat-módosításokról a jegyző által elrendelt formában kötelesek naprakész nyilvántartást vezetni.
(3) Az önkormányzat pénztárából a készpénzállományt érintő kifizetésként kell elszámolni:
a.) a fizetési számlára befizetett készpénzt,
b.) a közfoglalkoztatásban résztvevők bére, valamint a munkába járáshoz kapcsolódó közlekedési költségtérítései,
c.) a szervezetünk tevékenységével összefüggésben készlet- és kisértékű tárgyi eszköz beszerzések,
d.) kiküldetési, reprezentációs kiadások,
e.) egyes kisösszegű szolgáltatási kiadások készpénzben történő teljesítése,
f.) a társadalom- és szociálpolitikai juttatások,
g.) megbízási díjak,
h.) vásárlási és üzemanyag előleg.

9. §

A költségvetés végrehajtásának ellenőrzése

(1) Az önkormányzati költségvetési szervek ellenőrzése a belső kontrollrendszer keretében valósul meg, melynek létrehozásáért, működtetésért és továbbfejlesztéséért a jegyző felelős.
(2) Az Önkormányzat a belső ellenőrzést külső szakértő megbízásával gondoskodik. A megfelelő működtetésről és a függetlenség biztosításáról a jegyző köteles gondoskodni.

10. §

A Stabilitási törvénnyel való összhang megteremtése

A képviselő-testület a Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló 2011. évi CXCIV. évi törvény 10. § (7) bekezdésével összefüggésben kijelenti, hogy 2016. évre nem tervez adósságot keletkeztető ügyletet.
II. Fejezet

Záró és átmeneti rendelkezések

11. § (1) Ez a rendelet a kihirdetést követő napon lép hatályba.

(2) A képviselő-testület a polgármesternek e rendelet elfogadásáig az átmeneti időszakban tett intézkedéseiről (bevételek beszedése, az előző évi kiadási előirányzatokon belül a kiadások arányos teljesítése) szóló beszámolóját elfogadja. Az átmeneti időszakban beszedett bevételek és teljesített kiadások e rendeletbe beépítésre kerültek.