Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlésének 25/2017. (X.3.) önkormányzati rendelete
a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés szabályairól
Hatályos: 2017. 10. 04- 2017. 10. 04Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlésének 25/2017. (X.3.) önkormányzati rendelete
a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés szabályairól
Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény 12. § (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva - figyelemmel a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 29. §-ában foglaltakra is - a következőket rendeli el:
1. A rendelet hatálya
1. § E rendelet hatálya Szolnok Megyei Jogú Város településfejlesztési koncepciójának, integrált településfejlesztési stratégiájának, településrendezési eszközeinek, településképi arculati kézikönyvének és településképi rendeletének készítése, módosítása során a 3. § szerinti partnerekre, valamint a partnerségi egyeztetés szabályaira terjed ki.
2. § Szolnok Megyei Jogú Város településfejlesztési koncepciójának, integrált településfejlesztési stratégiájának, településrendezési eszközeinek, településképi arculati kézikönyvének és településképi rendeletének vagy azok módosításának a lakossággal, érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetekkel, vallási közösségekkel történő véleményeztetése a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI.8.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Kormányrendelet) és jelen rendeletben meghatározott szabályok szerint történik.
2. A partnerek meghatározása
3. § (1) A településfejlesztési koncepció, integrált településfejlesztési stratégia és településrendezési eszköz egyeztetésében résztvevő állandó partnerek körét e rendelet 1. számú melléklete tartalmazza (a továbbiakban: állandó partner).
(2) A településfejlesztési koncepció, integrált településfejlesztési stratégia és településrendezési eszköz egyeztetésben résztvevő eljárástól függő, eseti partnerek körét e rendelet 2. számú melléklete tartalmazza (a továbbiakban: eseti partner).
(3) A településképi arculati kézikönyv és a településképi rendelet egyeztetésében résztvevő partnerek körét e rendelet 3. számú melléklete tartalmazza.
(4) A településrendezési eszköz véleményezési eljárásba bevont eseti partnerek körét a polgármester a településrendezési eszköz fajtájától, a módosítás tárgyától és területi lehatárolásától, valamint a partnerek érintettségétől függően választja meg.
3. A partnerek tájékoztatásának módja és eszközei
4. § (1) A polgármester a településfejlesztési koncepció, az integrált városfejlesztési stratégia, a településrendezési eszköz, a településképi arculati kézikönyv, és a településképi rendelet készítésével, módosításával kapcsolatos egyeztetések és elfogadásuk során a Kormányrendeletben meghatározott eljárási szabályok, határidők figyelembe vételével - a teljes körű nyilvánosság biztosítása érdekében az alábbiak szerint tájékoztatja a partnereket:
4. A javaslatok, vélemények dokumentálásának, elfogadásának és nyilvántartásának módja
5. § (1) Valamennyi érintett partnertől beérkezett vélemény az eljárás ügyiratának részét képezi, a főépítész gondoskodik azoknak tervező(k)höz való továbbításáról.
(2) A főépítész - tervező(k) bevonásával elkészített - szakmai indokolással ellátott, táblázatos formában összeállított, a vélemények elfogadására, vagy el nem fogadására utaló javaslatát a polgármester a vonatkozó jogszabálynak megfelelően a véleményezésben résztvevőkkel, valamint a döntéshozóval ismerteti.
(3) A beérkezett vélemények, javaslatok elfogadásáról vagy el nem fogadásáról, az el nem fogadás indokolásáról Szolnok Megyei Jogú Város Közgyűlése dönt.
(4) A jelen rendeletben foglaltak szerint beérkezett véleményeket, javaslatokat a főépítész a tárgy és az eljárási szakasz rögzítésével, a beérkezés sorrendjében nyilvántartja.
(5) A (4) bekezdés szerinti nyilvántartás legalább az alábbiakat tartalmazza:
a) a véleményező, javaslattevő nevét, továbbá lakhelyét, székhelyét, vagy telephelyét,
b) a vélemény beérkezésének időpontját,
c) a vélemény, javaslat rövid tartalmát,
d) a véleményezési szakaszt lezáró, vagy a véleményt, javaslatot elfogadó, vagy elutasító Közgyűlési határozat számát.
(6) A (4) bekezdés szerinti dokumentumokat a közfeladatot ellátó szervek iratkezelésére vonatkozó szabályok szerint, az ott meghatározott határidőig kell őrizni.
5. Az elfogadott koncepció, stratégia, kézikönyv, településképi rendelet és településfejlesztési eszköz nyilvánosságát biztosító intézkedések
6. § A polgármester gondoskodik az elfogadott településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, településrendezési eszköz, településképi arculati kézikönyv és a településképi rendelet nyilvánosságáról a Kormányrendeletben szabályozottak szerint az önkormányzat honlapján hirdetményben és a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján.
6. Záró rendelkezések
1. melléklet
1. Helyi lakosság és gazdálkodó szervezetek
2. Települési Önkormányzatok
3. Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat
4. Közműszolgáltatók
5. Köztestületek
2. melléklet
1. Civil szervezetek
2. Érdekképviseleti szervezetek
3. Települési Önkormányzatok
4. Oktatási, szociális és társadalmi partnerek
5. Nemzetiségi Önkormányzatok
3. melléklet
1. Helyi lakosság és gazdálkodó szervezetek
2. Köztestületek
3. Civil szervezetek
4. 314/2012.(XI.08.) Kormányrendelet 43/A. §-ában meghatározott szervek a Lechner Tudásközpont által üzemeltetett digitális egyeztetési felületen
5. A polgármester döntése alapján indokolt esetben, érintettség esetén a 2. sz. mellékletben szereplő szervezet.