Ceglédbercel Község Önkormányzat Képviselő-testületének 27/2017.(XII.15.) önkormányzati rendelete
a településkép védelméről
Hatályos: 2021. 10. 29Ceglédbercel Község Önkormányzat Képviselő-testületének 27/2017.(XII.15.) önkormányzati rendelete
a településkép védelméről
Ceglédbercel Község Önkormányzatának Képviselő-testülete a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény 12. § (2) bekezdés a)-h) pontjaiban kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:1
1. FEJEZET BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK
1. § (1) E rendelet célja Ceglédbercel sajátos településképének társadalmi bevonás és konszenzus által történő védelme és alakítása, az építészeti és egyéb zöldfelületi örökségének védelme
1. a helyi építészeti örökség területi és egyedi védelem (a továbbiakban: helyi védelem) meghatározásával, a védetté nyilvánítás, a védelem megszüntetés szabályozásával;
2. a településképi szempontból meghatározó területek meghatározásával;
3. településképi követelmények meghatározásával;
4. településkép-érvényesítési eszközök szabályozásával;
5. településképi önkormányzati támogatási és ösztönző rendszer alkalmazásával.
(2) A helyi védelem célja Ceglédbercel településképe és történelme szempontjából meghatározó építészeti örökség kiemelkedő értékű elemeinek védelme, a jellegzetes karakterének a jövő nemzedékek számára történő megóvása. A helyi védelem alatt álló építészeti örökség a nemzeti közös kulturális kincs része, ezért fenntartása, védelmével összhangban lévő használata és bemutatása közérdek.
(3) A településképi szempontból meghatározó területek meghatározásának célja Ceglédbercel egyedi karakterjegyeket hordozó területeinek egyedi településképi szabályozása.
(4) Jelen rendelet a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvényben (továbbiakban: Tvtv.), a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Tr.) és a reklámok, reklámhordozók elhelyezésével összefüggésben a településkép védelméről szóló törvény reklámok közzétételével kapcsolatos rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló 104/2017. (IV. 28.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Rr.) foglalt követelményekkel együtt alkalmazható, azzal, hogy jelen rendelet ezen jogszabályok felhatalmazásával eltérő rendelkezéseket is tartalmaz.2
2. § E rendelet hatálya Ceglédbercel teljes közigazgatási területére terjed ki.
3. § E rendelet alkalmazásában:
1. áttört kerítés: az a kerítés, amelynek lábazat nélküli függőleges síkja merőlegesen átlátható;
2. harsány, rikító szín: a harsány és rikító színek mindazon színek, amelyek nem tartoznak a pasztell-, föld- és mediterrán színek csoportjába;
3. föld színek: a barna-vörös-narancs-sárga-sárgászöld színtartomány kevéssé telített és közepesen sötét árnyalatai. Ezek természetközeli, nyers, meleg színek, a talaj, a homok, egyes kövek, az avar, a fák kérgének és a földfestékeknek a színei;
4. mediterrán színek: a Földközi-tenger menti országok tájaira és épített környezetére utaló színek gyűjtőneve; a meleg, mélytónusú vörös, sárga, barna, ill. az élénkzöld és - kék tartoznak ide; a földszínek kevésbé intenzív változatai;
5. pasztellszínek: a színek nagyon világos és kis telítettségű árnyalatai, melyeknek (a szín mellett) csak fehértartalma van, fekete nincs. A pigment minimális kötőanyaggal van keverve.
6. természetes anyag: természetes anyag, ami eredendően a föld által képzett és a földön megtalálható szerves és szervetlen alapú átalakított anyag;
7. tájba illeszkedő: az az építmény, épület, amelynek tömegformálásával, homlokzati kialakításaival minimálisra csökken az épített környezet, a táj- és természeti környezet konfliktusa.
A HELYI VÉDELEM
1. A helyi védelem feladata, általános szabályai
4. § (1) A helyi védelem feladata
2. Védetté nyilvánítás, védettség megszűntetése
5. § (1)3 A helyi védelem alá helyezés, illetve annak megszüntetése kezdeményezhető
a) hivatalból, vagy
b) természetes és jogi személy által írásban Ceglédbercel Község Önkormányzatának Polgármesterénél.
(2) A védelem alá helyezésre vonatkozó (1) bekezdés b) pont szerinti kezdeményezésnek tartalmaznia kell:
3. Nyilvántartási szabályok
6. § (1) A helyi védett értékekről Ceglédbercel Község Önkormányzata nyilvántartást vezet. A nyilvántartás nyilvános, abba bárki betekinthet.
(2) A nyilvántartás tartalmazza a védett értékre
7. § A védelem alá helyezés vagy a védettség megszüntetése esetén az önkormányzat jegyzője az ingatlanügyi hatóságnál kezdeményezi a védelem jogi jellegként való feljegyzését vagy törlését, a magasabb szintű jogszabályokban rögzítettek szerint.
4. A helyi védelem alatt álló érték megjelölése
8. § (1) A védett értéket az önkormányzat az e célra rendszeresített egységes táblával jelölheti meg.
(2) A tábla elhelyezéséről, karbantartásáról, pótlásáról – a tulajdonos előzetes értesítése mellett – az Önkormányzat gondoskodik.
5. A területi védelem meghatározása és a kapcsolódó területi építészeti követelmények
9. § A területi védelem Ceglédbercel település 1.a mellékletben meghatározott területére irányul.
10. § (1) A területi védelem alatt álló területre vonatkozóan a helyi építési szabályzatban biztosítani kell az 1.a. mellékletben meghatározott területi védelem alatt álló
6. Az egyedi védelem meghatározása
11. § (1) Az egyedi védelem a település jellegzetes, értékes, illetve hagyományt őrző építészeti arculatát, településkarakterét meghatározó 1.b mellékletben meghatározott elemeire terjed ki.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott egyedi védelem az érintett földrészlet, telek egészére vagy részére az 1.b. mellékletben meghatározottak szerint terjed ki.
7. Az egyedi védelem alatt álló építészeti örökségre vonatkozó településképi követelmények
12. § (1) Az egyedi védelem alatt álló építészeti örökségre vonatkozó településképi követelményeket jelen § tartalmazza.
(2) A helyi egyedi védelem alatt álló épületek átalakítása során a tömeg- és homlokzatkialakítás a jelenlegi állapotnak megfelelően megtartandó, anyaghasználatában az eredeti anyaghasználathoz kell igazodnia. Ha az eredeti anyaghasználat nem ismert, akkor csak természetes anyagokat lehet alkalmazni (kő, cserép, tégla, nád, fa stb.). Felújítás során az eredeti építészeti szerkezetek, részletek, tagozatok megtartandók, az eredeti anyagok alkalmazandók.
8. A helyi védelemhez kapcsolódó kötelezettségek
13. § (1) A helyi egyedi védelem alatt álló
A TELEPÜLÉSKÉPI SZEMPONTBÓL MEGHATÁROZÓ TERÜLETEK
14. § (1) A településképi szempontból meghatározó területek lehatárolását a 2. melléklet tartalmazza.
(2) A helyi területi védelemmel és településképi szempontból nem meghatározó területtel érintett terület egyéb településképi szempontból meghatározó területnek tekinthető.
A TELEPÜLÉSKÉPI KÖVETELMÉNYEK
9. Építmények anyaghasználatára vonatkozó követelmények a településképi szempontból meghatározó és az egyéb településképi szempontból meghatározó területekre
15. § (1) A településképi szempontból meghatározó és az egyéb településképi szempontból meghatározó (a továbbiakban utóbbi: egyéb terület) területeken az anyaghasználatra vonatkozó követelményeket jelen § tartalmazza.
(2) A magastetős – illetve részben magastetős - épületek tetőhéjalásnál a következőkben felsorolt anyagok alkalmazhatók:
10. A településképi szempontból meghatározó területekre és az egyéb településképi szempontból meghatározó területekre vonatkozó egyedi építészeti követelmények, kerítésekre vonatkozó követelmények
16. § (1) A tetőszerkezet tömegformálása során
17. § (1) Kerítés telepítése során elsődlegesen a szomszédos kerítésekhez, másodlagosan az építmény homlokzatához kell illeszkedni.
(2) Az áttört kerítés mellé a belátás elleni védelemként őshonos fajokból kialakított sövény vagy cserjesor telepíthető a 3. és 4. mellékletben felsorolt növényfajok figyelembe vételével.
(3) A kerítés kialakítása során
11. Sajátos építmények elhelyezésére, egyéb műszaki berendezésekre
vonatkozó követelmények
18. § (1) Antenna oszlop, antennatorony abban az övezetben, építési övezetben helyezhető el, ahol azt a helyi építési szabályzat lehetővé teszi. Toronyszerű sajátos építmény a településképi szempontból meghatározó területen nem helyezhető el. Az antennaoszlopokat az egyéb szabályok betartása mellett is csak valamely más elsődleges funkciót szolgáló építménnyel egy építészeti tömeget alkotó módon lehet elhelyezni.
(2) Településképi szempontból meghatározó területen új villamosenergia (közép- és kisfeszültségű, közvilágítási) hálózatokat illetve a meglévő hálózat rekonstrukcióját kizárólag térszín alatt, földkábelbe fektetve kell megvalósítani. A hírközlési hálózat föld felett csak külterületen, beépítésre nem szánt területen létesíthető, de ott is területgazdálkodási okokból a villamosenergia elosztási, a közvilágítási és a hírközlési szabadvezetékeket közös egyoldali oszlopsorra kell fektetni, amelyre egyben a közvilágítást szolgáló lámpafejek is elhelyezhetők.
(3) A településen törekedni kell a légvezetékes kábelhálózatok egy tartószerkezeten történő elhelyezésére. A belterületen, beépítésre szánt és a már beépített területen amíg a földalatti elhelyezés nem valósítható meg, addig egy oldali közös oszlopsoron kell a villamosenergia szolgáltatást nyújtó hálózatokat elhelyezni, amelyre egyben a közvilágítást szolgáló lámpafejek is elhelyezhetők.
(4) A villamosenergia ellátás hálózatainak föld feletti vezetése külterületen, beépítésre nem szánt területen fennmaradhat, de területgazdálkodási okokból a villamosenergia elosztási, a közvilágítási szabadvezetékeket közös egyoldali oszlopsorra kell fektetni, amelyre egyben a közvilágítást szolgáló lámpafejek is elhelyezhetők.
(5) Új épülethez elektromos illetve földgázvezeték bekötése kizárólag föld alatti csatlakozással történhet.
(6) Új közvilágítási hálózat létesítésekor, meglévő közvilágítási hálózat rekonstrukciója során csak energiatakarékos lámpatestek alkalmazhatók.
(7) Térvilágítással kápráztatást, vakítást, vagy ártó fényhatást okozni, egyéb ingatlan használatát zavarni, korlátozni nem szabad.
(8) Sajátos építmények nem károsíthatják a településképet, a tájképet.
(9) Természeti tájban épületeket, építményeket, nyomvonalas létesítményeket és berendezéseket, azok elhelyezését, méretét, formáját és funkcióját, (amennyiben arról külön kezelési és fenntartási útmutató nem rendelkezik) a természeti értékek megóvása mellett a táj jellegéhez is igazodva kell kialakítani.
(10) A település igazgatási területén antenna és egyéb gépészeti berendezés elhelyezése az utcai homlokzaton tilos. Antenna – takart kialakítás kivételével – nem helyezhető el:
12. Közterületekre, közterületi és egyéb zöldfelületekre vonatkozó követelmények
19. § (1) A településen fásítás, a közterületeken növényalkalmazás a 3. mellékletben meghatározott őshonos és telepítésre javasolt fafajokkal végezhető. Fasor 14/16 cm törzskörméretű, kétszer iskolázott, nagy vagy közepes lombkoronát növelő egyedekből alakítandó ki, a telepítés tőtávolságot, a telepítésre kerülő faj habitusára tekintettel szükséges meghatározni, a tőtávolság 6 méternél nem lehet nagyobb. A 4. mellékletben meghatározott növényfajok telepítése tilos.
(2) A fő közlekedési tengelyekben a történeti szakaszokon legalább 3 soros fasor telepítendő
(3) A helyi építési szabályzatban meghatározott védőzöld sávok a 3. és 4. melléklet figyelembevételével telepíthetők.
(4) A napsütötte homlokzatok elé a földszinti ablakpárkányok szintjéhez igazodó, laza lombkoronájú, nem mélyárnyékot adó fák telepíthetők (Fraxinus, Acer fajok), a homlokzattól legalább 5 méteres tőtávolságra.
(5) Az árnyékos homlokzatok előtt az útszegélyhez igazítottan, ritkás állásban szabályos alakformájú koronát nevelő fafajok (hárs, jegenyenyár) telepíthetők.
(6) Az enyhe lejtésű vápák talajtakaró növényekkel ültetendők be.
(7) Közterületi megvilágításnál nem alkalmazható hideg fehér fényű világítás, amely 500 nanométernél rövidebb hullámhosszúságú fényt tartalmaz. A kültéri világítás színhőmérsékletére a 3000 K alatti érték az irányadó.
(8) A világítótestek ernyőzése esetén a fényeknek – díszvilágítás esetén is – lefelé kell irányulniuk.
13. A reklámhordozókra és egyéb berendezésekre vonatkozó követelmények
20. § (1) A reklám közzététele közterületen, köztulajdonban álló ingatlanon, valamint a magánterületen jelen §-ban foglalt előírások és az Rr.-ben foglalt előírások együttes alkalmazásával történhet.
(2) Reklám közterületen utcabútoron, funkcionális utcabútoron vagy közművelődési hirdetőoszlopon helyezhető el.
(3) Reklámhordozók elhelyezése a hagyományosan kialakult településképet nem változtathatja meg hátrányosan.
(4) Reklámhordozó az épületek utcai homlokzatán – építési reklámháló kivételével – nem helyezhető el. Egy épületen legfeljebb egy építési reklámháló helyezhető el.
(5) Magántulajdonban álló ingatlanon elhelyezett reklámhordozó a telekhatárt nem keresztezheti és közvetlenül a telekhatáron nem helyezhető el.
(6) Reklám analóg és digitális felületen, állandó és változó tartalommal is közzétehető.
(7) A közérdekű molinó, az építési reklámháló és a közterület fölé nyúló árnyékoló berendezés kivételével molinó, ponyva vagy háló reklámhordozóként, reklámhordozót tartó berendezésként nem alkalmazható.
(8) A 21. § alapján elhelyezett utcabútor a településképet és a terület rendeltetésszerű használatát hátrányosan nem befolyásolja.
(9) Utcabútoron kizárólag az utcabútor felülete vehető igénybe reklámközzététel céljából. Az utcabútoron reklámhordozót tartó berendezés – az utasváró és a kioszk kivételével – nem helyezhető el.
(10) Utcabútorként létesített információs célú berendezés reklám-közzétételre alkalmas felületének legfeljebb kétharmadán tehető közzé reklám. A más célú berendezés reklámcélra nem használható, kivéve a közterület fölé nyúló árnyékoló berendezés esetén, amelynek egész felülete hasznosítható reklámcélra.
(11) Közművelődési célú hirdetőoszlop a közművelődési intézmények számával megegyező számban létesíthető. Kizárólag belső megvilágítású közművelődésű célú hirdetőoszlop helyezhető el.
(12) Információs célú berendezés gazdasági reklámnak nem minősülő közérdekű információ közlésére létesíthető.
14. Reklám közzététele a településszerkezeti terv alapján meghatározott
egyes területeken
21. § (1) Reklámot közzétenni, reklámhordozót, reklámhordozót tartó berendezést elhelyezni a mindenkor hatályos településszerkezeti tervben foglalt területfelhasználási egységek figyelembevételével az Rr.-ben meghatározott követelményekkel összhangban lehet, a (2) és (3) bekezdésekben meghatározottak szerint.
(2) Reklámot közzétenni, reklámhordozót, reklámhordozót tartó berendezést elhelyezni a mindenkor hatályos településszerkezeti terv figyelembevételével
15. Az országos szabályok alóli eltérés lehetősége kivételes esetekben
22. § (1)7 Ceglédbercel szempontjából jelentős eseményről való tájékoztatás érdekében a Képviselő-testület által átruházott hatáskörben a Polgármester – évente összesen tizenkét naptári hét időszakra – eltérést engedhet a magasabb szintű jogszabályokban meghatározott tilalmak alól.
(2) A magasabb szintű jogszabályokban meghatározott tilalmak alól eltérésre van mód építési tevékenység idejére építési reklámháló kihelyezésére, az építési tevékenység időtartamára. Az építési reklámhálón a tervezett építményt építészeti kialakítása jeleníthető meg, és az építési tevékenységgel kapcsolatos egyéb információk.
(3) Építési reklámháló kihelyezésének feltétele, hogy építési napló-bejegyzés igazolja az építési tevékenység megkezdését, illetve ha építési napló vezetésére nem áll fent kötelezettség, úgy az építtető vállalja ennek vezetését, és ezzel igazolja az építési tevékenység megkezdését.
(4)8 A (2) és (3) bekezdés szerinti eltérés engedélyezése kérelemre a vonatkozó településképi bejelentési eljárásban történik. A Képviselő-testület által átruházott hatáskörben a Polgármester a kérelemről a településképi bejelentési eljárás során dönt. Az (1) bekezdés szerinti eltéréshez településképi bejelentési eljárást nem kell lefolytatni.
TELEPÜLÉSKÉPI VÉLEMÉNYEZÉSI ELJÁRÁS
16. A településképi véleményezési eljárással érintett építmények köre
24. §9 (1) A Képviselő-testület által átruházott hatáskörében a Polgármester településképi véleményezési eljárást (a továbbiakban: véleményezési eljárás) folytat le a Tr. és e rendelet eljárási szabályai szerint.
(2) Településképi vélemény építmény építésére, bővítésére, településképet érintő átalakítására irányuló építési, összevont vagy fennmaradási engedélyezési eljárásokhoz adható.
17. A településképi véleményezési eljárás szabályai
25. § (1) A településképi véleményezési eljárás a Tr. 26. § és 26/A. § - ban foglalt eljárási szabályok szerint kerül lefolytatásra. Kérelmező, kérelméhez mellékeli az 5. mellékletben szereplő kitöltött Adatlapot.
(2)10 A Képviselő-testület által átruházott hatáskörben a Polgármester településképi véleményét a főépítész szakmai álláspontjára alapozza.
(3)11 A településképi véleményhez a Képviselő-testület által átruházott hatáskörében Polgármester véleményének részletes indokolásaként csatolhatja a főépítészi írásban rögzített szakmai álláspontját, melynek tartalmaznia kell annak indokolását.
(4) A Tr.-ben megadott határidőbe a kérelem benyújtásának vagy feltöltésének napja nem számít bele.
18. A településképi véleményezés szempontjai
26. § (1) A településképi véleményezési eljárás során vizsgálni kell, hogy az építészeti-műszaki tervdokumentáció
TELEPÜLÉSKÉPI BEJELENTÉSI ELJÁRÁS
19. A bejelentési eljárással érintett reklám-elhelyezések
27. § (1)12 A Képviselő-testület által átruházott hatáskörében a Polgármester településképi bejelentési eljárást folytat le a Rr. általános településképi követelmények, és jelen rendelet reklámok közzétételével összefüggő településképi követelményeinek tekintetében a reklámok és reklámhordozók elhelyezésénél.
(2)13 Településképi bejelentési eljárást kell lefolytatni épületek, építmények rendeltetésének vagy rendeltetési egységei számának változását megelőzően.
20. A bejelentési eljárás részletes szabályai
28. § (1)14 A településképi bejelentési eljárás a kérelmező által a Képviselő-testülethez benyújtott bejelentésre indul.
(2) A Polgármester a településképi bejelentési eljárást a Tr. 26/B. §, 26/C. § és 26/D. §-ban foglaltak szerint folytatja le.
TELEPÜLÉSKÉPI KÖTELEZÉS
29. §15 A reklám, reklámhordozó elhelyezése esetén a Képviselő-testület által átruházott hatáskörében a Polgármester ellenőrzi a bejelentési kötelezettség teljesítését és a bejelentett tevékenység folytatását, és ha bejelentési eljárás lefolytatásának elmulasztását észleli, a tevékenység folytatását a bejelentési eljárás során megtiltotta vagy azt tudomásul vette, de attól eltérő végrehajtást tapasztal, 15 napon belül értesíti a megyei kormányhivatalt.
ÖNKORMÁNYZATI TÁMOGATÁSI ÉS ÖSZTÖNZŐ RENDSZER
30. § (1) A rendelet hatálya alá tartozó védett érték tulajdonosa részére kötelezettsége teljesítésének elősegítése érdekében pályázat útján támogatás biztosítható.
(2) A támogatás a rendelet hatálya alá tartozó védett építészeti értékek, azok környezete, tartozékai korhű felújításához, rekonstrukciójához vehető igénybe.
(3) A pályázat alapján vissza nem térítendő támogatás nyerhető el. A támogatás folyósítására utólag kerül sor.
(4) A pályázatot évente egyszer, az éves költségvetés jóváhagyását és a pályázat tartalmára vonatkozó részletes feltételek meghatározását követően az Önkormányzat Képviselő-testülete írja ki.
(5) A beérkezett pályázatok szakmai értékelését a Polgármester készíti elő, a beérkezett pályázatokról a Képviselő-testület dönt.
ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
31. § Ez a rendelet 2017. december 31-én lép hatályba.
32. § Hatályát veszti Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének a reklámok, reklámhordozók elhelyezéséről szóló 22/2017. (XI. 7.) önkormányzati rendelete.
1. melléklet a 27/2017. (XII. 15.) önkormányzati rendelethez
A |
B |
C |
---|---|---|
jel |
területi védelem |
területi védelemmel érintett terület |
TV-1. |
a Bajcsy Zsilinszky úti fűrészfogas beépítésű terület beépítési módja, és a |
Bajcsy Zsilinszky út – 1074/3-as hrsz.- ú ingatlan – Iskola utca – Pesti út által határolt terület |
TV-2. |
a Táncsics Mihály utcai fűrészfogas beépítésű terület beépítési módja és a telekstruktúra |
Táncsics Mihály utca északkeleti teleksorának északkeleti telekhatára – 26-os hrsz.-ú ingatlan északnyugati telekhatára – 5-ös hrsz.-ú ingatlan északnyugati telekhatára – Táncsics Mihály utca délnyugati teleksorának délnyugati telekhatára – Vasút utca |
TV-3. |
a Dózsa György utcai fűrészfogas beépítésű terület beépítési módja és a |
A Dózsa György utca Ady Endre utca és Béke utca közé eső szakaszának déli teleksora |
TV-4. |
a Kossuth utcai volt piactér és környezetének telekstruktúrája és beépítési módja |
Pozsonyi utca - 980-as hrsz.-ú ingatlan északnyugati telekhatára – 980-as hrsz.-ú ingatlan délnyugati telekhatára |
telekhatára által határolt terület |
||
TV-5. |
a Temető területének telekstruktúrája, az ingatlanon belül található építmények telepítési módja, településképi |
1181-es hrsz.-ú ingatlan |
TV-6. |
a közlekedési célú közterületek szabályozási szélessége, területfeltárási struktúrája |
a 2. mellékletben megjelölt: Pesti út, Vasút út, Petőfi út, Szép utca, Deák Ferenc utca, Árpád utca, Hunyadi utca, Rákóczi utca, Bajcsy-Zsilinszky utca, Iskola utca, Kossuth utca, Cserői utca, Dózsa György utca, Dobó Katica utca, Szép utca, Liget utca, Szél utca |
A |
B |
C |
D |
---|---|---|---|
sorszám: |
egyedi védelemmel érintett cím, hrsz. |
egyedi védelemmel érintett elem |
védettségi jellemző |
V-1. |
Petőfi Sándor utca, 1453hrsz. |
római katolikus |
|
V-2. |
Petőfi Sándor utca 3., 1425/12 hrsz. |
parókia |
|
V-3. |
Petőfi Sándor utca 8., 1496/1 hrsz. |
volt óvoda |
|
V-4. |
Petőfi Sándor utca 8/A, 1496/1/A hrsz. |
volt bölcsőde |
|
V-5. |
Pesti út 54, 1480 hrsz. |
helytörténeti ház |
teljes egészében tükrözi a |
V-7. |
Ady Endre u. 2. /993 hrsz. |
lakóépület |
|
V-12. |
József Attila u. 22./1523 hrsz. |
lakóépület |
|
V-14. |
Kossuth Lajos u. 8. /1012 |
lakóépület |
|
V-18. |
Pesti út 71. /178 hrsz. |
lakóépület (1850) |
|
V-19. |
Pesti út 99. /198/2hrsz. |
lakóépület (~ 1920) |
|
V-20. |
Pesti út 117. /217 hrsz. |
lakóépület (~ 1930) |
|
V-21. |
Pesti út 119. /218 hrsz. |
lakóépület (~ 1905) |
|
V-22. |
Pesti út 123. /220 hrsz. |
lakóépület (1900) |
|
V-23. |
Pesti út 174/994 hrsz. |
lakóépület |
|
V-24. |
Pesti út 178. /679 hrsz. |
lakóépület (~ 1900) |
|
V-25. |
Pesti út 180. /678 hrsz. |
lakóépület (~ 1910) |
|
V-26. |
Vasút u. 36./1912 hrsz. |
raktár, volt malom épülete |
|
V-27. |
Táncsics u. 13. /10 hrsz. |
lakóépület (~ 1890) |
|
V-29. |
Vasút utca 6. / 172 hrsz. |
lakóépület (1890) |
|
V-30. |
Vasút utca 18. /16 hrsz. |
lakóépület (1900) |
|
V-31. |
Vasút utca 32. /1914 hrsz. |
lakóépület |
|
V-32. |
Vaspálya u. /387/7 hrsz. |
MÁV épület 1. |
|
V-33. |
Vaspálya u. /387/7 hrsz. |
MÁV épület 2. |
|
V-34. |
387 hrsz |
MÁV Vasútállomás épülete |
|
V-35. |
Petőfi utca 6. |
platánfa |
|
V-36. |
Ceglédbercel -Cserői vasútállomás |
hársfa |
2. melléklet a 27/2017. (XII. 15.) önkormányzati rendelethez


3. melléklet a 27/2017. (XII. 15.) önkormányzati rendelethez
3.1. Őshonos, erdészeti jelentőségű fa- és cserjefajok jegyzéke / Duna-Tisza közi hátság erdészeti táj
153/2009. (XI. 13.) FVM rendelet az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény végrehajtásáról alapján
barkócaberkenye |
budai berkenye |
csertölgy |
déli berkenye |
erdeifenyő |
ezüst hárs |
fehér fűz |
fehérnyár |
feketegyűrű (tatár) juhar |
feketenyár |
gyertyán |
hamvas éger |
házi berkenye |
hegyi juhar |
hegyi szil |
kecskefűz |
keleti gyertyán |
kislevelű hárs |
kocsányos tölgy |
kocsánytalan tölgyek |
korai juhar |
közönséges boróka |
közönséges bükk |
közönséges jegenyefenyő |
közönséges nyír |
lisztes berkenyék |
lucfenyő |
madárberkenye |
madárcseresznye |
magas kőris |
magyar kőris |
mezei juhar |
mezei szil |
mézgás éger |
molyhos tölgy |
nagylevelű hársak |
rezgőnyár |
sajmeggy |
szelídgesztenye |
szőrös nyír |
tiszafa |
törékeny fűz |
vadalma |
vadkörte |
vénic szil |
virágos kőris |
zselnicemeggy |
3.2. Zöldterületek, közcélú zöldfelületek telepítésre javasolt fajok (az alapfajok kertészeti fajtái is ide értendők)
Ceglédbercel talajzónái szerint csoportosítva
Barna erdőtalaj |
Habitus |
---|---|
barkócaberkenye |
K,N |
budai berkenye |
K,N |
csertölgy |
N |
erdeifenyő |
K,N |
ezüst hárs |
N |
hegyi juhar |
N |
hegyi szil |
N |
keleti gyertyán |
K,N |
kocsányos tölgy |
N |
kocsánytalan tölgyek |
N |
korai juhar |
N |
lucfenyő |
N |
madárberkenye |
K |
madárcseresznye |
K |
nagylevelű hársak |
N |
Mészben gazdag |
Habitus |
déli berkenye |
K |
házi berkenye |
K |
kislevelű hárs |
N |
közönséges jegenyefenyő |
N |
mezei juhar |
K |
szelídgesztenye |
N |
tiszafa |
K.N |
vadalma |
K |
vadkörte |
K,N |
vénic szil |
K |
virágos kőris |
K |
zselnicemeggy |
K,N |
magyar kőris |
K,N |
közönséges nyír |
K,N |
lisztes berkenyék |
K,n |
Réti talaj |
Habitus |
magas kőris |
N |
gyertyán |
K,N |
hamvas éger |
N |
kecskefűz |
K,N |
mézgás éger |
N |
sajmeggy |
K |
törékeny fűz |
K,N |
szőrös nyír |
K |
fehér fűz |
N |
fehérnyár |
N |
feketegyűrű (tatár) juhar |
K |
feketenyár |
N |
Homokos talaj |
Habitus |
közönséges boróka |
K |
rezgőnyár |
N |
molyhos tölgy |
K |
mezei szil |
K |
4. melléklet a 27/2017. (XII. 15.) önkormányzati rendelethez
Ssz. |
Magyar név |
Latin név |
1. |
amerikai (vörös) kőris* |
Fraxinus pennsylvanica |
2. |
alásfa |
Ptelea trifoliata |
3. |
amerikai mocsártölgy |
Quercus palustris |
4. |
aranyribiszke* |
Ribes aureum |
5. |
atlasz cédrus |
Cedrus atlantica |
6. |
bálványfa* |
Ailanthus altissima |
7. |
erdeifenyő és fajtái |
Pinus sylvestris és P. sylvestris convar. |
8. |
európai vörösfenyő és fajtái |
Larix decidua és L. decidua convar. |
9. |
ezüst juhar* |
Acer saccharinum |
10. |
fehér akác* |
Robinia pseudoacacia |
11. |
fehér eper |
Morus alba |
12. |
feketedió |
Juglans nigra |
13. |
feketefenyő |
Pinus nigra |
14. |
gyalogakác* |
Amorpha fruticosa |
15. |
japánakác |
Sophora japonica |
16. |
kaukázusi jegenyefenyő |
Abies nordmanninana |
17. |
kék duglászfenyő |
Pseudotsuga menziesii glauca |
18. |
keleti tuja |
Thuja orientalis |
19. |
kései meggy* |
Padus serotina |
20. |
keskenylevelű ezüstfa* |
Elaeagnus angustifolia |
21. |
közönséges dió |
Juglans regia |
22. |
közönséges orgona* |
Syringa vulgaris |
23. |
közönséges ördögcérna* |
Lycium barbarum |
24. |
közönséges vadszőlő* |
Parthenocissus inserta |
25. |
lepényfa* |
Gleditsia triacanthos |
26. |
lucfenyő fajtái |
Picea abies convar. |
27. |
magyar tölgy |
Quercus farnetto |
28. |
mahónia és fajtái |
Mahonia aquifolium és L. decidua convar. |
29. |
mocsárciprus |
Taxodium distichum |
30. |
nemes füzek |
Salix alba spp. |
31. |
nemes nyarak |
Populus x euramericana, P. x interamericana, |
P. deltoides, P. maximowiczii, P. trichocarpa hibridek és fajták, Populus alba x P. |
||
grandidentata ’Favorit’, Populus |
||
.alba ’Villafranca’ |
||
32. |
nyugati ostorfa* |
Celtis occidentalis |
33. |
nyugati tuja |
Thuja occidentalis |
34. |
oregoni hamisciprus |
Chamaecyparis lawsoniana |
35. |
parti szőlő* |
Vitis riparia |
36. |
seprőzanót |
Sarothamnus scoparius |
37. |
simafenyő |
Pinus strobus |
38. |
szürke duglászfenyő |
Pseudotsuga menziesii caesia |
39. |
tamariskák |
Tamarix spp. |
40. |
tiszaháti nyár |
Populus |
nigra ’Thevestina’ |
||
41. |
torzsás ecetfa* |
Rhus typhina |
42. |
törökmogyoró |
Corylus colurna |
43. |
turkesztáni szil |
Ulmus pumila |
44. |
vadgesztenye |
Aesculus hippocastanum |
45. |
vörös tölgy |
Quercus rubra |
46. |
zöld duglászfenyő |
Pseudotsuga menziesii viridis |
47. |
zöld juhar* |
Acer negundo |
* Intenzíven terjedő fajok. |
5. melléklet a 27/2017. (XII. 15.) önkormányzati rendelet
az Építtető adatai: |
a Tervező adatai: |
Név: |
Név: |
Lakcím/Székhely: |
Tervezői jogosultság száma: |
Levelezési cím: |
Levelezési cím: |
Kapcsolattartó: |
Tervező szervezet: |
/fax: |
/fax: |
az ingatlan adatai: |
||
---|---|---|
az ingatlan helye: |
Hrsz.: |
|
területe: m2 |
beépítettsége: % |

A telekkel kapcsolatos adatok: |
Az épülettel kapcsolatos adatok: |
||
a beépítés módja: |
rendeltetés: |
||
szintterületi mutató: |
m2/m2 |
rendeltetési egységek száma: |
db |
beépítettség terepszint felett: |
% |
bruttó szintterület: |
m2 |
építménymagasság: |
m |
||
zöldfelületi fedettség: |
% |
tetőidom kialakítása: |
|
tetőidom hajlásszöge: |
° |
||
oldalkert(ek) mérete: |
m |
tetőtér hasznosítása: |
|
gépkocsi-elhelyezés: |
|||
hátsókert mérete: |
m |
személygépkocsi-parkoló: |
db |
Közmű-kapcsolat és épületgépészet: |
|||
villamos energiaellátás: |
|||
gázellátás: |
|||
szennyvíz-elvezetés: |
|||
csapadékvíz-elvezetés: |
|||
klimatizálás: |
A bevezető a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.
A rendelet szövegét a 4/2020 (V.18.) önkormányzati rendelet 1. §-a módosította. Hatályos: 2020.05.19.-től
Az 5. § (1) bekezdése a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.
A rendelet szövegét a 4/2020 (V.18.) önkormányzati rendelet 2. §-a módosította. Hatályos: 2020.05.19-től
A rendelet szövegét a 4/2020 (V.18.) önkormányzati rendelet 3. §-a módosította. Hatályos: 2020.05.19-től
A rendelet szövegét a 4/2020 (V.18.) önkormányzati rendelet 4. §-a módosította. Hatályos: 2020.05.19-től
A 22. § (1) bekezdése a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 22. § (4) bekezdése a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 24. § a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.
A 25. § (2) bekezdése a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.
A 25. § (3) bekezdése a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.
A 27. § (1) bekezdése a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 6. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 27. § (2) bekezdését a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 6. § (2) bekezdése iktatta be.
A 28. § (1) bekezdése a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.
A 29. § a Ceglédbercel Község Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2021. (X. 28.) önkormányzati rendelete 8. §-ával megállapított szöveg.