Sükösd Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testületének 6/2017. (V.29.) önkormányzati rendelete

Sükösd Nagyközség településfejlesztési, településrendezési és településképpel kapcsolatos feladataival összefüggő partnerségi egyeztetés szabályairól

Hatályos: 2017. 05. 30

Sükösd Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testületének 6/2017. (V.29.) önkormányzati rendelete

Sükösd Nagyközség településfejlesztési, településrendezési és településképpel kapcsolatos feladataival összefüggő partnerségi egyeztetés szabályairól

2017.05.30.

Sükösd Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el

1. Általános rendelkezések

1. § A rendelet célja a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településképpel kapcsolatos önkormányzati döntések előkészítése és meghozatala során a teljes körű nyilvánosság és a partnerek alkotó közreműködésének biztosítása.

2. § A rendeletet Sükösd nagyközség közigazgatási területére vagy annak egy részére kiterjedően, a következő fejlesztési, rendezési, településképi típusú dokumentumok készítése vagy módosítása során kell alkalmazni:

a) Településfejlesztési Koncepció

b) Integrált Településfejlesztési Stratégia

c) településrendezési eszköz (Településszerkezeti Terv, Helyi Építési Szabályzat)

d) Településképi Arculati Kézikönyv

e) a településképi rendelet

3. § A 2. §-ban megjelölt dokumentumok elfogadása vagy azok módosítása partnerségi véleményezési eljárás lefolytatása nélkül nem történhet, kivéve, ha e rendelet vagy más jogszabály eltérően nem rendelkezik.

2. A partnerek meghatározása

4. § E rendelet alkalmazásában partnerek:

a) Sükösd nagyközség teljes lakossága

b) a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 98. § (2) bekezdésének a) pontja alapján a településrendezési eszközök véleményezési eljárásába bejelentkező szervezetek,

c) Sükösdön székhellyel rendelkező vallási közösségek,

d) a települési roma nemzetiségi önkormányzat,

e) Sükösdön székhellyel rendelkező egyesület, civil szervezet, érdekképviseleti szervezet, gazdasági társaság vagy más közösség, amely a településen kimutatható tevékenységet végez.

f) az eljárásban érintett közművek üzemeltetői,

g) érintettség esetén az országos közutak kezelői.

3. A partnerek tájékoztatásának eszközei és módja

5. § (1) A partnerek tájékoztatásának eszközei:

a) az önkormányzat hivatalos honlapja: www.sukosd.hu (továbbiakban a nagyközség honlapja)

b) a Sükösd Polgármesteri Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) főbejáratánál elhelyezett hirdetőfelület (továbbiakban: közterületi hirdetőfelület)

c) lakossági fórum

(2) Sükösd nagyközség közigazgatási területén nincs rendszeresen, havonta megjelenő helyi lap.

(3) Az önkormányzat a partnerek tájékoztatása valamint a 2. §-ban megjelölt dokumentumok egyeztetési eljárásának elősegítése céljából, a nagyközség honlapján közzéteszi az aktuálisan véleményezhető településfejlesztési, településrendezési és településképi dokumentumokat és azokról készült rövid összefoglaló tájékoztatót.

(4) A településfejlesztési és településrendezési, településképi dokumentumok készítése vagy módosítása során, a partnerek tájékoztatása az egyeztetési eljárás módjától függően az 1. mellékletben meghatározott felületeken történik.

(5) A lakossági fórumot a polgármester hívja össze úgy, hogy azt megelőzően legalább 8 nap a nagyközség honlapján kell megjeleníteni.

4. A javaslatok vélemények közlésének módja, határideje és azok nyilvántartásának rendje

6. § (1) A partnerek a (2) bekezdésben megadott határidőig véleményt nyilváníthatnak, javaslatot, észrevételt tehetnek a következő módokon:

a) postai úton a Hivatal címére (6346 Sükösd, Dózsa Gy.u.201.) történő megküldéssel,

b) elektronikus levélben a titkarsag@sukosd.hu e-mail címre küldve,

c) lakossági fórumon szóban.

(2) Az észrevételeket, javaslatokat

a) amennyiben a településfejlesztési koncepció, integrált településfejlesztési stratégia készítése, vagy módosítása miatt van lakossági fórum, a lakossági fórumtól számított 15 napon belül,

b) amennyiben településrendezési eszközök, településképi arculati kézikönyv és településképi rendelet készítése vagy módosítása miatt van lakossági fórum, a lakossági fórumtól számított 8 napon belül,

c) ha nincs lakossági fórum, a község honlapján történő közzétételtől számított 8 napon belül,

lehet papír alapon vagy elektronikusan megtenni.

(3) Az írásban beérkezett javaslatokat, véleményeket a Hivatal az ügyirat kezelési rend szerint, iktatva nyilvántartásba veszi. A lakossági fórumon elhangzott észrevételeket a lakossági fórumon készült hangfelvétel alapján jegyzőkönyvezéssel kell rögzíteni, és az iktatott jegyzőkönyvet a Hivatal nyilvántartásba veszi. A név és cím nélkül érkezett észrevételeket figyelmen kívül lehet hagyni.

(4) A beérkezett észrevételeket a Hivatal tovább küldi a településfejlesztési, településrendezési, településképi dokumentum készítőjének vagy tervezőjének, aki azokat táblázatban összegzi és indoklással ellátott szakmai véleményt készít a polgármester részére.

5. Az el nem fogadott partnerségi javaslatok kezelése

7. § Az el nem fogadott javaslatokat a polgármester szükség esetén a településtervezővel, településképi dokumentum készítőjével egyeztetve írásban megindokolja. A Képviselő-testület dönt a vélemények elfogadásáról vagy el nem fogadásáról. Az indokolást elérhetővé kell tenni a nagyközség honlapján.

6. Az elfogadott koncepció, stratégia településrendezési eszköz, kézikönyv és településképi rendelet nyilvánossága

8. § A 2. §-ban megjelölt dokumentumokat, vagy azok módosítását a község honlapján rövid, közérthető összefoglaló keretében közzé kell tenni az elfogadást követő tíz napon belül.

7. Záró rendelkezések

9. § (1) Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

(2) A rendelet rendelkezéseit a hatályba lépését követően indult eljárásokban kell alkalmazni.