Füzesgyarmat Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 7/2017 (VI.1.) önkormányzati rendelete

A településfejlesztési koncepcióval, integrált településfejlesztési stratégiával és a településrendezési eszközök, valamint településképi rendelet készítésével, módosításával kapcsolatos partnerségi egyeztetés szabályairól

Hatályos: 2017. 06. 01

Füzesgyarmat Város Önkormányzata az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott jogalkotói hatáskörében, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, valamint a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 29. § és 29/A. §-aiban meghatározott feladatkörében eljárva, Füzesgyarmat Város Önkormányzat Képviselő-testületének az önkormányzat és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 6/2013.(VI.20.) önkormányzati rendelet alapján Füzesgyarmat Város Önkormányzat Képviselő-testületének valamennyi bizottsága véleményének kikérésével, a következőket rendeli el:

1.§

Általános rendelkezések


(1) A szabályzat Füzesgyarmat Város  közigazgatási területére érvényes.

(2) Az egyeztetésben résztvevők (a továbbiakban: partnerek) köre:

a) Füzesgyarmat településrendezési eszközök településképi arculati kézikönyv (a továbbiakban: kézikönyv) és településképi rendelet készítésével vagy módosításával érintett településrészen tulajdonnal, lakó vagy tartózkodási hellyel rendelkező természetes személy, vagy telephellyel rendelkező gazdálkodó szervezet.

b) Füzesgyarmat városában nyilvántartott érdekképviseleti és civil szervezetek.

c) Füzesgyarmat városában működő elismert egyházak.

d) A környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 98. § (2) bekezdés a) pontja alapján a településrendezési eszközök valamint kézikönyv és településképi rendelet véleményezési eljárásába bejelentkező szervezetek.

e) A településrendezési eszközök, valamint a kézikönyv és településképi rendelet készítésével vagy módosításával érintett közüzemi szolgáltatók.

2. §

A partnerségi egyeztetés szabályai


(1) Valamennyi érdekképviseleti és civil szervezet a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) 37.§-ban meghatározott tartalommal előzetes tájékoztatási szakaszban elektronikus úton előzetes tájékoztatót kap a településrendezési eszközök, kézikönyv és településképi rendelet készítéséről, módosításáról.

(2) A polgármester az (1) bekezdésben említett előzetes tájékoztatót közzéteszi, valamint tájékoztató

plakátokat helyez el a város hirdetőtábláin.

(3) Akik a tájékoztatóban meghatározott időn belül írásban papíralapon, vagy a tájékoztatóban megadott e-mai címen jelzik részvételi szándékukat, azokat az érintett eljárásban partnereknek kell tekinteni. A

részvételi szándék jelzését követően a partnerek, elektronikus hordozón, vagy amennyiben ezt külön kérik, postai úton, véleményezési anyagot kapnak.

(4) A véleményezési szakasz részeként a véleményezésre küldött településrendezési eszközt, kézikönyvet és településképi rendeletet legalább 30 napig közzé kell tenni a Füzesgyarmati Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláin, a város honlapján, továbbá a közzététel tényéről plakátokat kell elhelyezni a város hirdetőtábláin.


3.§


(1) A partner az előzetes tájékoztatóval kapcsolatban a Korm. rendeletben meghatározott időn belül véleményben kifejtheti előzetes javaslatait a településrendezési eszköz, kézikönyv és településképi rendelet készítésével, illetve módosításával kapcsolatban, továbbá megjelöli az eljárás további szakaszaiban való részvételi szándékát.

(2) Amennyiben a partner a 2. § (1) bekezdésében meghatározott megkeresésre részvételi szándékát nem

jelzi, az eljárás további szakaszaiban nem vesz részt, kifogást nem emelő véleményezőnek kell tekinteni.

(3) Az a partner, aki a 2. § (1) bekezdésében meghatározott megkeresésre indokolással alátámasztott módon jelezheti, hogy az eljárás további szakaszában papíralapú dokumentációt kér. Ez esetben a véleményezési anyagot számára papír alapon kell megküldeni.

(4) A 2. § (2) bekezdésében meghatározott hirdetménnyel kapcsolatban bármely lakos írásbeli vagy szóbeli tájékoztató kérhet a hirdetményben megjelölt formában.

(5) A 2. § (4) bekezdésében meghatározott közzététellel kapcsolatban, annak ideje alatt a polgármesternek címezve bármely lakos véleményt nyilváníthat, melyet postai úton vagy elektronikus formában a közzétételben megadott e-mail címre juttathat el.

(6) Valamennyi vélemény az adott településrendezési eszköz ügyiratának részét képezi és azokat a főépítész a tervező felé továbbítja.

(7) Valamennyi véleményt a Korm. rendelet 39. § (2) bekezdésében meghatározott dönt és meghozatalához a döntéshozó Képviselő-testülettel ismertetni kell.

4.§


(1) A vélemények elfogadására, illetve el nem fogadására, valamint mindezek indokolására a főépítész a tervező közreműködésével összeállított dokumentumok alapján a polgármester határozati javaslatot terjeszt a döntéshozó Képviselő-testület részére.

(2) Az elfogadott és el nem fogadott véleményekről a Korm. rendelet 39. § (2) bekezdése alapján a Képviselő-testület határozattal dönt. A határozatot közzé kell tenni.

5.§


A Polgármester a településrendezési eszköz, valamint kézikönyv és településképi rendelet Képviselő-testület által történt elfogadását követő 20 napon belül gondoskodik a Korm. rendeletben foglaltak szerinti közzétételről.


6.§

Záró rendelkezés


(1) Ez a rendelet kihirdetését követő napon lép hatályba.

(2) Jelen rendelet hatályba lépésével hatályát veszti