Balatonvilágos Község Önkormányzat Képviselő-testületének 7/2017.(III.14.) önkormányzati rendelete

a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok, valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézmények partnerségi egyeztetésének szabályairól

Hatályos: 2017. 03. 16

Balatonvilágos Község Önkormányzat Képviselő-testületének 7/2017.(III.14.) önkormányzati rendelete

a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok, valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézmények partnerségi egyeztetésének szabályairól

Balatonvilágos Község Önkormányzatának Képviselő-testülete az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény (továbbiakban Étv.) 6/A. § (3) bekezdésében, a 62. § (6) bekezdés 6. pontjában, és a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény 16. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, az Étv. 6. § (1) bekezdésében és a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes területrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: TFR) 29. §-ban meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § (1) Balatonvilágos Község településfejlesztési koncepciójának (TF), integrált településfejlesztési stratégiájának (ITS), a településrendezési eszközeinek: Településszerkezeti Terv a Helyi Építési Szabályzat (HÉSZ) valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézmények a településképi rendelet (TR), a településképi arculati kézikönyv (TAK) készítése vagy azok módosítása széleskörű egyeztetés keretén belül, a TFR és az e rendelet alapján alkotott partnerségi egyeztetés szabályai szerint történik.

(2) E rendelet alkalmazásában:

  • a) állandó partnerek: a lakosság, az érdekképviseleti szervek, érintett helyi önkormányzati szervek, így különösen:
    • aa) Balatonvilágos település teljes lakossága;
    • ab) valamennyi, a településfejlesztéssel, településrendezéssel összefüggésbe hozható balatonvilágosi székhelyű építészeti, mérnöki szakmai érdekképviseleti szervezet és a településen székhellyel, telephellyel rendelkező gazdálkodó szervezet;
    • ac) Balatonvilágos Község Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatában felsorolt, Balatonvilágos településen székhellyel rendelkező civil szervezetek, érdekképviseleti szervek, egyesületek és egyéb helyi közösségek;
    • ad) valamennyi a Balatonvilágos településen működő elismert egyház.
  • b) eseti partnerek: érintettség esetén a TFR előírásainak megfelelően a területi önkormányzat, a szomszédos települési önkormányzatok, továbbá a véleményezési eljárásba esetenként meghívott civil- és gazdálkodó szervezetek; vallási közösségek, intézmények és magánszemélyek.

2. § (1) Adott véleményezési eljárás során az állandó partnerek minimális tájékoztatási formáját a TFR alapján az 1. melléklet tartalmazza.

(2) Az előzetes tájékoztatás során a TFR 29/A. § (3) bekezdés szerint közzétett hirdetmény tájékoztatást nyújt az eljárás tárgyáról, megindításáról, az előzetes tájékoztató elérhetőségéről, az eljárás módjáról, a véleményezés módjáról és annak határidejéről.

(3) A véleményezési eljárás során a TFR 29/A.§ (3) bekezdés szerint közzétett hirdetmény tájékoztatást nyújt az eljárás tárgyáról, az elkészült tervezet elérhetőségéről, a véleményezés módjáról és annak határidejéről;

(4) Lakossági fórum esetén, annak tárgyáról, helyéről és időpontjáról a lakossági fórum idejét megelőző 8 nappal korábban a helyben szokásos módon közzétett lakossági hirdetmény útján kell értesíteni a partnereket. A lakossági fórumról jelenléti ív és jegyzőkönyv készül, mely írásban rögzíti a javaslatokat, észrevételeket. A jegyzőkönyv tartalmazza a javaslattevő, észrevételező nevét és címét.

(5) Amennyiben nincs lakossági fórum, a lakosság az észrevételeit, javaslatait a hirdetmény közzétételétől számított 8 napon belül teheti meg, a Polgármesterhez címzett és az önkormányzathoz írásban benyújtott szövegszerű, indoklással ellátott véleményben.

(6) Érdekképviseleti szervek, a helyi önkormányzati szervek a lakossági fórumon, a lakossági fórumtól számított 8 napon belül, ha nincs lakossági fórum, a hirdetmény közzétételétől számított 8 napon belül, az önkormányzathoz címezve, papíralapon vagy elektronikus úton, az önkormányzat bvilagos.polg@invitel.hu elérhetőségére megküldött elektronikus levél útján tehetik meg észrevételeiket, javaslataikat.

3. § (1) Az eseti partnerek köréről az egyeztetési eljárást megelőzően a Képviselő-testület határozattal dönt.

(2) Az eseti partnerek a TFR szerinti az előzetes tájékoztatási, illetve a véleményezési szakasz tervezetének (dokumentációjának) megküldésével értesülnek.

(3) Az eseti partnerek az egyeztetési eljárásba a Polgármesterhez címzett és az önkormányzathoz benyújtott szövegszerű, indoklással ellátott, a megadott határidőn belül benyújtott véleménnyel, észrevétellel, javaslattal élhetnek, melyen véleményezési eljárás tárgyát, a szervezet nevét, képviselőjét, postai címét, elérhetőségét meg kell jelölni.

4. § (1) A beérkezett vélemények dokumentálása, nyilvántartása, valamint az el nem fogadott javaslatok indokolása, azok dokumentálása és nyilvántartása az államigazgatási véleményekre vonatkozó, a TFR-ben rögzített szabályok szerint történik.

(2) A beérkezett véleményekről, javaslatokról készülő összefoglaló és az annak elfogadásáról szóló határozat a honlapon kerül kihirdetésre.

(3) A településfejlesztési és településrendezési dokumentumokat, valamint az egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló önkormányzati döntéseket elfogadásukat követően a honlapon közzé kell tenni.

5. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

1. melléklet

Az állandó partnerek minimális tájékoztatási formája

1 melléklet a 7_2017 önkormányzati rendelethez.pdf