Sellye Város Önkormányzat Képviselő-testületének 8/2017(V.29.) önkormányzati rendelete

A TELEPÜLÉSFEJLESZTÉSSEL ÉS TELEPÜLÉSRENDEZÉSSEL ÖSSZEFÜGGŐ PARTNERSÉGI EGYEZTETÉSI SZABÁLYAIRÓL

Hatályos: 2017. 05. 29- 2022. 10. 28

Sellye Város Önkormányzat Képviselő-testületének 8/2017(V.29.) önkormányzati rendelete

A TELEPÜLÉSFEJLESZTÉSSEL ÉS TELEPÜLÉSRENDEZÉSSEL ÖSSZEFÜGGŐ PARTNERSÉGI EGYEZTETÉSI SZABÁLYAIRÓL

2017.05.29.

Sellye Város Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 6/A. § (3) bekezdésében, a 62. § (6) bekezdés 6. pontjában, és a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV törvény 16. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 6. § (1) bekezdésében és a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes területrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8) Korm. rendelet (továbbiakban: EljR.) 29. § és 29/A. §-ban meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

A rendelet hatálya

1. § E rendelet hatálya Sellye Város közigazgatási területére készülő településfejlesztési koncepció, integrált településfejlesztési stratégia, településrendezési eszközök, településképi arculati kézikönyv és településképi rendelet készítésének és módosításának partnerségi egyeztetésére terjed ki.

Az egyeztetésben résztvevő partnerek köre

2. § Sellye Város közigazgatási területére készülő fejlesztési dokumentumok, településrendezési eszközök és településképi dokumentumok készítése során a partnerségi egyeztetések résztvevői:

a) Sellye város lakossága és Sellyén ingatlantulajdonnal rendelkező magánszemélyek,

b) valamennyi, a településen székhellyel, telephellyel rendelkező gazdálkodó szervezet

c) Sellye város területén működő civil szervezetek

d) Sellye városban működő egyházak.

A partnerek tájékoztatásának módja és eszközei:

3. § A tájékoztatás megindítása és a véleményezés lehetőségei:

1. Az Önkormányzat a partnerek tájékoztatásának elősegítésére a partnerségi egyeztetés során keletkező dokumentációk elérhetőségét biztosítja az alábbiak szerint: kisebb terjedelmű anyagot teljes egészében, nagyobb terjedelmű anyagot kivonatosan, a teljes anyag megtekintésének lehetőségét biztosítva a helyben szokásos módon közzé teszi az önkormányzati hivatal hirdetőtábláin valamint a város hivatalos honlapján, a webcímen (továbbiakban: városi honlap).
2. A településfejlesztési/településrendezési dokumentumtól és az egyeztetési eljárás módjától függően az alábbi táblázatban meghatározott egyeztetési szakaszokban a polgármester az értelmezéshez szükséges részletezettségű, és szükség esetén alátámasztó munkarészeket tartalmazó tájékoztatást állít össze, melynek elérhetőségéről felhívást tesz közzé az önkormányzati hivatal hirdetőtábláján és a városi honlapon, továbbá lakossági fórumot tart az EljR. 29/A. § (4) bekezdésének figyelembevételével.

Dokumentum

Eljárás fajtája

Előzetes tájékoztatás

Elfogadás előtti tájékoztatás

Településfejlesztési koncepció

van

van

Integrált településfejlesztési stratégia

van

van

Településrendezési eszközök (településszerkezeti terv, helyi építési szabályzat)

Teljes eljárás

van

van

Egyszerűsített eljárás

nincs

van

Tárgyalásos eljárás

nincs

van

Állami főépítészi eljárás

nincs

van

Településképi arculati kézikönyv és településképi rendelet

van

van

(3) A partnerek a honlapról letölthető, illetve a Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal (továbbiakban: Hivatal) Építési és Városüzemeltetési Osztályán átvehető 1. melléklet szerinti partneri adatlap felhasználásával a tájékoztatóban meghatározott határidőn belül észrevételt, javaslatot tehetnek, véleményt nyilváníthatnak
a) papír alapon a Hivatal címére (7960 Sellye, Dózsa György u.1.)
b) elektronikus levélben az evo@sellye.hu e-mail címre történő megküldéssel.

4. § A javaslatok, vélemények dokumentálásának, nyilvántartásának módja

(1) A partnerek a rendeletben meghatározott módon és időpontig tehetnek írásos észrevételeket.

(2) Amennyiben nagy mennyiségű, és/vagy egymásnak ellentmondó igény kerül megfogalmazásra az érintettek részérő, Építési és Városüzemeltetési Osztály önkormányzati képviselők és tervezők részt vételével lakossági fórumot tarthat.

(3) A beérkezett véleményeket a Építési és Városüzemeltetési Osztály táblázatban rögzíti, melyet a vélemények másolatával együtt a településrendezési eszköz, fejlesztési dokumentum, illetve települési arculati kézikönyv és településképi rendelet készítésével megbízott tervezőnek a véleményezési határidő lejártát követően továbbít.

(4) A tervező a véleményekkel kapcsolatban szakmai javaslatot készít, melyet Sellye Város Önkormányzat Képviselő-testületének megtárgyalja és jóváhagyja, az el nem fogadott véleményeket az előterjesztésben ismerteti.

(5) A tervezői szakmai javaslat alapján a Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal Építési és Városüzemeltetési Osztály vezetője valamennyi érdemi észrevételre választ állít össze, melyben külön megindokolja a beérkezett, de el nem fogadott véleményekre adott válaszát.

(6) Az el nem fogadott javaslatok, vélemények elutasításának indokolását a Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal Építési és Városüzemeltetési Osztály vezetője intézkedik a városi honlapra való feltöltéséről.

(7) Valamennyi javaslatot, véleményt a helyi iktatási szabályok szerint kell kezelni és megőrizni.

Az elfogadott koncepció, stratégia és településrendezési eszközök, településképi arculati kézikönyv és településképi rendelet nyilvánosságát biztosító intézkedések

5. § Valamennyi elfogadott koncepció, stratégia, településrendezési eszközt, településképi arculati kézikönyvet és településképi rendeletet jóváhagyásának kihirdetését követő 15 napon belül a Sellyei Közös Önkormányzati Hivatal Építési és Városüzemeltetési Osztály vezetője az elfogadott települési eszközt teljes terjedelmében megjeleníti a városi honlapon.

Záró rendelkezések

6. § E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

7. § E rendelet rendelkezéseit a hatályba lépést követően megkezdett eljárásokra, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI.8.) Korm. rendelettel összhangban kell alkalmazni.