Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2019. (XII. 10.) önkormányzati rendelete
A Szervezeti és Működési Szabályzatáról
Hatályos: 2023. 06. 08Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2019. (XII. 10.) önkormányzati rendelete
A Szervezeti és Működési Szabályzatáról
Röjtökmuzsaj község Önkormányzatának Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (a továbbiakban: Mötv. ) 53. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:
I. ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
1. § (1) A rendelet hatálya kiterjed Röjtökmuzsaj Község Önkormányzatára és az önkormányzat szerveire, tisztségviselőire.
(2) A rendelet hatálya kiterjed az (1) bekezdésben említett szervek és személyek feladat-és hatáskörére, továbbá a képviselő-testület és szervei (bizottságok, polgármester, hivatal, jegyző) működési rendjére.
2. § (1) Az önkormányzat hivatalos megnevezése: Röjtökmuzsaj község Önkormányzata
(2) Az önkormányzat székhelye: 9451. Röjtökmuzsaj, Röjtöki u. 193.
(3) Az önkormányzat illetékességi területe: Röjtökmuzsaj község közigazgatási területe.
(4) Az önkormányzati jogok gyakorlásával felruházott szervezet: Röjtökmuzsaj Község Önkormányzatának Képviselő-testülete.
(5) A képviselő-testület hivatalának neve: Sopronkövesdi Közös Önkormányzati Hivatal Rövidített neve: Sopronkövesdi KÖH
(6) Az önkormányzat jogi személy.
3. § (1) Az önkormányzat jelképei: a címer és a zászló.
(2) Az önkormányzat jelképeit és azok használatának rendjét külön rendelet állapítja meg.
(3) A képviselő-testület által adományozható díjakat és kitüntetéseket külön rendelet határozza meg.
A képviselő-testület tagjai
4. §
6. § Amennyiben a képviselő-testület a meghívóban szereplő időpontot követő 30 percen belül nem válik határozatképessé, az ülés elmarad.
7. § (1) A képviselő-testület tagjai az ülésen a napirend jóváhagyását megelőzően rendkívüli esetben tehetnek napirendi javaslatot. A javaslatról a képviselő-testület a napirend határozattal történő jóváhagyásával dönt.
(2) Az (1) bekezdésben leírt esetekben a napirend előadója a javaslatot tevő képviselőtestületi tag lesz.
(3) A már elfogadott, de az ülésen még nem tárgyalt napirendi pont elnapolásáról a képviselőtestület minősített többséggel dönt.
8. § (1) Az egyes napirendi pontok tárgyalása a napirendi pont előadójának előterjesztésével kezdődik. A napirend tárgyalása során biztosítani kell, hogy a képviselő-testület tagjai és napirendhez meghívottak, valamint a jegyző, ismertethesse az előterjesztéshez, illetőleg a napirendhez kapcsolódó véleményét, javaslatait. Az ülés vezetője ismételten csak akkor köteles szót adni, ha a hozzászólás a korábbiakhoz képest érdemben új véleményt tartalmaz.
(2) A rendelet-tervezet jóváhagyásáról és a határozati javaslatról történő szavazást megelőzi a módosító javaslatról történő szavazás. Több módosító javaslatról ezek előterjesztésének időrendjében kell egyenként szavazni.
(3) Amennyiben nyilvánvaló, hogy az ülésen tárgyalt napirendi pontban nem születik döntés, a napirendi pontot az ülés vezetője a soron következő képviselő-testületi ülésre elnapolhatja.
9. § Az ülés vezetője köteles az ülés rendjét fenntartani. Ennek érdekében jogosult:
a) a rendzavarótól megvonni a szót;
b) a rendzavarót rendre utasítani;
c) ismételt rendreutasítást követően a rendzavarót — a képviselő-testület tagja kivételével — az ülésteremből kiküldeni.
10. § (1) A szavazás kézfelemeléssel történik.
(2) A szavazatok megszámlálásáról a levezető elnök gondoskodik.
(3) A szavazatok összeszámlálása után a levezető elnök megállapítja a javaslat mellett, majd ellene szavazók számát.
Titkos szavazás
12. §
13. § A képviselő-testület ülése az Mötv. 46. § (1) bekezdése szerint nyilvános, a képviselő-testület zárt ülést a Mötv.46. § (2) bekezdése szerinti esetben tart, illetve tarthat.
A képviselő-testület döntései
14. § (1) A képviselő-testület határozatának tervezetét a napirendi pont előadója készíti el és terjeszti elő, legkésőbb az ülésen.
(2) A képviselő-testület határozata tartalmazza a döntést szó szerinti megfogalmazásban, a végrehajtásért felelős személy megnevezését és a végrehajtás határidejét.
(3) A képviselő-testület határozatait a naptári év elejétől folyamatos sorszámmal és évszámmal kell ellátni a következők szerint: határozat sorszáma/döntés éve (hónapja, napja) határozat.
15. § (1) Az önkormányzati rendelet jogszabály szerkesztését a jegyző végzi.
(2) A rendelet megjelölése a következő:
Minősített többség
16. §
A képviselő-testületi ülés jegyzőkönyve
17. § (1) A képviselő-testületi ülés jegyzőkönyvét a polgármester, a jegyző írja alá. A jegyzőkönyvet a képviselő-testület ülését követő 15 napon belül — a Törvényességi Felügyelet Írásbeli Kapcsolattartás Modul elektronikus felületén keresztül — a jegyző megküldi a Kormányhivatalnak.
(2) A jegyzőkönyv eredeti példányát a jegyző az előterjesztésekkel együtt megőrzi.
A képviselő-testület bizottságai
18. § (1) A képviselő-testület, tagjaiból állandó bizottságként háromfős Ügyrendi Bizottságot hoz létre.
(2) Az Ügyrendi Bizottság feladata:
a) a polgármester és a helyi önkormányzati képviselők vagyonnyilatkozatának nyilvántartása, ellenőrzése és a vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárás lefolytatása;
b) a polgármester és a helyi önkormányzati képviselők összeférhetetlenségének kivizsgálása;
c) titkos szavazás lebonyolítása.
(3) Az Ügyrendi bizottság által ellátandó feladatok részletes leírását a 2. számú melléklet, elnökének és tagjainak felsorolást a 2. számú függelék tartalmazza.
(4) A képviselő-testület valamely konkrét feladat ellátása érdekében ideiglenes bizottságot hozhat létre. Az ideiglenes bizottság hatásköréről és összetételéről a bizottságot létrehozó határozatában dönt.
(5) A bizottságok működésére, a képviselő-testület működésére vonatkozó szabályokat
Közmeghallgatás
19. §
Polgármester
20. §
Alpolgármester
21. § A képviselő-testület a polgármester helyettesítésére, illetőleg munkájának segítésére, a polgármester javaslatára a tagjai közül egy alpolgármestert választ, aki társadalmi megbízatásban látja el a tisztségét.
Jegyző, Aljegyző
22. §
Sopronkövesdi Közös Önkormányzati Hivatal
23. § (1) Sopronkövesd, Ebergőc, Nagylózs, Pinnye és Röjtökmuzsaj községek képviselő-testületei‑
megállapodás alapján igazgatási feladataik ellátására közös önkormányzati hivatalt alakítanak.
(2) A közös önkormányzati hivatal alakítására és fenntartására kötött megállapodás, valamint a Hivatal Alapító Okirata, Szervezeti és Működési Szabályzata e rendelet 3. számú függelékét képezi.
24. § A helyi önkormányzati feladat-és hatáskörök a képviselő-testületet illetik meg. Az önkormányzat által ellátandó alaptevékenységek kormányzati funkcióit a 4. melléklet tartalmazza.
Az önkormányzat gazdálkodására vonatkozó szabályok
Az önkormányzat költségvetése
25. §
ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
26. §
Az 5. melléklet a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2023. (VI. 7.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.