Mogyoróska Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2020. (II.17.) önkormányzati rendelete
az önkormányzat 2020. évi költségvetéséről
Hatályos: 2020. 02. 18- 2022. 03. 16
Mogyoróska Község Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2020. (II.17.) önkormányzati rendelete
az önkormányzat 2020. évi költségvetéséről1
2020.02.18.
A rendelet hatálya a Képviselő-testületre, a képviselő-testület hivatalára, az önkormányzat irányítása alá tartozó költségvetési szervekre (intézményekre), az ellátott feladatokra terjed ki.
A költségvetés bevételei és kiadásai
(1) A Képviselő-testület az önkormányzat 2020. évi költségvetését:
36.159.562. -Ft. |
Költségvetési bevétellel |
36.159.562. -Ft. |
Költségvetési kiadással |
0-Ft. 0-Ft. 0-Ft. |
Költségvetési egyenleggel -ebből működési felhalmozási
|
0-Ft. Finanszírozási bevétellel
0-Ft. Finanszírozási kiadással
0-Ft. Finanszírozási egyenleggel
a bevételek és a kiadások főösszegét 36.159.562.-Ft. összegben állapítja meg.
(2) Az
(1) bekezdésben megállapított költségvetési bevételek forrásonkénti, a költségvetési kiadások jogcímenkénti megoszlását önkormányzati szinten, továbbá a finanszírozási célú műveletek bevételeit és kiadásait a rendelet
1. melléklete alapján határozza meg a képviselő-testület.
(3) A bevételek és kiadások előirányzat-csoportok, kiemelt előirányzatok és azon belül kötelező feladatok, önként vállalt feladatok, államigazgatási feladatok szerinti bontásban az 1.2., 1.3., 1.4. mellékletek szerint állapítja meg.
(4) A működési és felhalmozási célú bevételi és kiadási előirányzatok mérlegszerű bemutatását önkormányzati szinten a 2.1. és a 2.2 melléklet részletezi.
(5) A működési és felhalmozási hiány belső finanszírozásának érdekében a Képviselő-testület az előző év költségvetési maradványának igénybevételét rendeli el.
A költségvetés részletezése
(1) Az Önkormányzat adósságot keletkeztető ügyletekből és kezességvállalásokból fennálló kötelezettségeit a 3.
melléklet részletezi.
(2) Az Önkormányzat saját bevételeinek részletezését az adósságot keletkeztető ügyletből származó tárgyévi fizetési kötelezettség megállapításához a 4. melléklet tartalmazza.
(3) Az Önkormányzat 2020. évi adósságot keletkeztető fejlesztési céljait az 5. melléklet részletezi.
(4) Az Önkormányzat költségvetésében szereplő beruházások kiadásainak beruházásonkénti részletezését a 6. melléklet szerint határozza meg.
(5) Az Önkormányzat költségvetésében szereplő felújítások kiadásait felújításonként a 7. melléklet szerint részletezi.
(6) Az EU-s támogatással megvalósuló programokat és projekteket, valamint az önkormányzaton kívül megvalósuló projektekhez való hozzájárulást a 8. melléklet szerint hagyja jóvá.
(7) A 2. § (1) bekezdésében megállapított bevételek és kiadások önkormányzati és költségvetési szervenkénti megoszlását, és az éves (tervezett) létszám előirányzatot és a közfoglalkoztatottak létszámát költségvetési szervenként, feladatonként és azon belül kötelező feladatok, önként vállalt feladatok, államigazgatási feladatok szerinti bontásban a 9.1., 9.1.1., 9.1.2., 9.1.3. mellékletek szerint határozza meg.
(8) A 2018. évi tény, a 2019. évi várható és a 2020. évi terv adatokat az 1. tájékoztató tábla részletezi.
(9) A több éves kihatással járó döntések számszerűsítését évenkénti bontásban és célok szerint összesítését a 2. tájékoztató tábla tartalmazza.
(10) Az önkormányzat által adott közvetett támogatásokat a 3. tájékoztató tábla tartalmazza.
(11) A Képviselő-testület 2020. évre vonatkozó előirányzat felhasználási tervét a 4. tájékoztató tábla tartalmazza.
(12) A 2020. évi általános működés és ágazati feladatok támogatásának jogcímenkénti alakulását az 5. tájékoztató tábla részletezi.
(13) Az önkormányzat által céljelleggel nyújtott támogatásokat a 6. tájékoztató tábla tartalmazza.
(14) A 2020. évi költségvetési évet követő 3 év tervezett bevételeit és kiadásait a 7. tájékoztató tábla tartalmazza.
(15) A Képviselő-testület a kiadások között általános és céltartalékot nem képez.
(16) A Képviselő-testület a 2020. évre vonatkozóan az önkormányzat által fenntartott falugondnoki szolgálat létszámát 1 főben, a közfoglalkoztatottak létszám-előirányzatát 6 főben állapítja meg.
(17) A Képviselő-testület az önkormányzat saját forrásai terhére a képviselő-testület hivatalánál foglalkoztatott köztisztviselők vonatkozásában - a közszolgálati tisztviselőkről szóló
2011. évi CXCIX. törvényben foglaltaktól eltérően - az illetményalapot 46.380.-Ft. összegben állapítja meg.
(18) A helyben szokásos legolcsóbb temetési költség összege 100.000.-Ft.
A költségvetés végrehajtásának szabályai
(1) Az önkormányzati szintű költségvetés végrehajtásáért a polgármester, a könyvvezetéssel kapcsolatos feladatok ellátásáért a jegyző a felelős.
(2) Az önkormányzat gazdálkodásának biztonságáért a Képviselő-testület, a gazdálkodás szabályszerűségéért a polgármester felelős.
(3) Amennyiben a költségvetési szerv 30 napon túli, elismert tartozásállományának mértéke eléri az éves eredeti kiadási előirányzatának 10%-át, vagy a 150 millió forintot, és a tartozását egy hónapon belül nem tudja 30 nap alá szorítani, akkor az irányító szerv a költségvetési szervhez önkormányzati biztost jelöl ki.
(4) A kiegészítő támogatás igényléséről a működőképességet veszélyeztető helyzet esetében a polgármester gondoskodik, külön képviselő-testületi döntés alapján.
(5) A Képviselő-testület a finanszírozási célú pénzügyi műveletekkel kapcsolatos hatásköröket fenntartja magának.
Az előirányzatok módosítása
(1) Az önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosításáról, a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosításról a Képviselő-testület dönthet.
(2) A költségvetési szervek bevételi és kiadási előirányzatai saját hatáskörben módosíthatók, a kiadási előirányzatok egymás között átcsoportosíthatók.
(3) Amennyiben az önkormányzat év közben a költségvetési rendelet készítésekor nem ismert többletbevételhez jut, vagy bevételei a tervezettől elmaradnak, arról a polgármester a Képviselő-testületet tájékoztatja.
(4) A Képviselő-testület félévenként, de legkésőbb az éves költségvetési beszámoló elkészítésének határidejéig, december 31-ei hatállyal módosítja a költségvetési rendeletét. Ha év közben az Országgyűlés – a helyi önkormányzatot érintő módon – a hozzájárulások, támogatások előirányzatait zárolja, azokat csökkenti, törli, az intézkedés kihirdetését követően haladéktalanul a Képviselő-testület elé kell terjeszteni a költségvetési rendelet módosítását.
(1) A költségvetési szervek rendeletben meghatározott bevételi és kiadási előirányzatai felett az intézmények vezetői előirányzat-felhasználási jogkörrel rendelkeznek.
(2) A költségvetési szerv számára ellátott feladatok fedezetéül a nyilvántartásaiban elkülönített előirányzatok szolgálnak, amelyet a működésére használ fel.
(3) A költségvetési szerv feladatai ellátásáról, munkafolyamatai megszervezéséről oly módon gondoskodik, hogy az biztosítsa a költségvetésében részére megállapított előirányzatok takarékos felhasználását.
(4) A költségvetési szerv vezetője köteles belső szabályzatban rögzíteni a működéshez, gazdálkodáshoz kapcsolódóan a gazdálkodás vitelét meghatározó szabályokat, a mindenkor érvényes központi szabályozás figyelembevételével, illetve a szükséges módosításokat végrehajtani. A szabályozás hiányosságáért a mindenkori intézményvezetőt terheli felelősség.
(5) A közös önkormányzati hivatal az évközi előirányzat-módosításokról a jegyző által elrendelt formában köteles naprakész nyilvántartást vezeti.
A költségvetés végrehajtásának ellenőrzése
(1) Az önkormányzati költségvetési szervek ellenőrzése a belső kontrollrendszer keretében valósul meg, melynek létrehozásáért, működtetésért és továbbfejlesztéséért az önkormányzat esetében a jegyző, az intézmények esetében az intézményvezető felelős.
(2) Az önkormányzat a belső ellenőrzési feladatok ellátását külső szerv útján biztosítja. A megfelelő működtetésről és a függetlenség biztosításáról a jegyző köteles gondoskodni.
Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, de rendelkezéseit 2020. január 1-jétől kell alkalmazni.
üres cím