Budaörs Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2021. (IX. 20.) önkormányzati rendelete

Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V.25.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2021. 10. 20- 2021. 10. 21

Budaörs Város Önkormányzata Képviselő-testületének 23/2021. (IX. 20.) önkormányzati rendelete

Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V.25.) önkormányzati rendelet módosításáról

Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az 1. alcím tekintetében az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontja szerinti feladatkörében eljárva, a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 46. § (1) bekezdésének c) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a 2. alcím tekintetében az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotó hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, a 3. alcím tekintetében az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontja szerinti feladatkörében eljárva, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 143. § (4) bekezdésének d) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény 48. § (3) bekezdésében biztosított véleményezési jogkörében eljáró környezetvédelmi igazgatási szerv véleményének kikérésével a következőket rendeli el.

1. Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V.25.) önkormányzati rendelet módosítása

1. § A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 4. § g) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Közhasználatú zöldterületen és zöldfelületen tilos:)

  • „g) járművel a zöldterületen közlekedni, parkolni (kivéve a közúti közlekedésre vonatkozó szabályok területi hatálya alá tartozó magatartás),”

2. § (1) A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 6. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A kérelemnek és a bejelentésnek tartalmaznia kell:

  • a) bejelentő nevét, címét,
  • b) az elvégzésre kerülő munka indokát és rövid leírását,
  • c) ültetendő fa faját, helyét (vázlatos rajz).”

(2) A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 6. §-a a következő (5) bekezdéssel egészül ki:

„(5) Kérelemre, vagy hivatalból a jegyző szakmai segítséget nyújt

  • a) a fakivágás szakmai indokoltságának eldöntésében,
  • b) a fakivágás e rendelet szerinti jogi, illetve pénzügyi következményei megítélésében.”

3. § A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 7–9. §-a helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„7. § (1) A kivágott fa esetében (annak helyétől függően) a pótlási kötelezettség a kivágott fa törzsátmérőjének

  • a) 120 %-a közterületen,
  • b) 100 %-a nem közterületen.

Amennyiben a telepítésre nincs lehetőség a pótlás részben, vagy egészben pénzbeli megváltással teljesíthető. Az eset egyedi körülményeit figyelembe véve törekedni kell arra, hogy a pótlás lehető legnagyobb részben – de túltelepítést nem eredményezve – azon az ingatlanon történjen, amelyről fát vágtak ki. A pótlás részleteiről – különösen az ingatlan előtti közterületen történő pótlás lehetőségéről – hatósági szerződés köthető. A számításnál a kerekítés szabályait kell alkalmazni.

(2) A pótlási kötelezettség, – amennyiben más jogszabály eltérően nem rendelkezik – az ingatlan területén kivágott fa esetében

  • a) természetes úton kiszáradt, vagy természeti csapás miatt kivágandó fa (e tények a kérelem/bejelentés mellékleteként megküldendő – fényképfelvételt is tartalmazó – dokumentációval igazolandóak) pótlásánál annyi fát kell ültetni, ahányat kivágnak;
  • b) kertészeti szakvélemény alapján – különösen fabetegség, vagy más fához túl közel növés miatt – kivágásra javasolt fa esetén annyi fát kell ültetni, ahány darab kivágására a fényképfelvétellel is dokumentált szakvélemény javaslata kiterjed (kivéve, ha a jegyző indokolt határozatával megállapítja, hogy a szakvélemény hibát tartalmaz).

(3) Bejelentés esetén az eljáró hatóság – hivatalból indított eljárásában – határozatot hoz a pótlási, vagy a megváltásra vonatkozó kötelezettségről.

(4) A pótlási kötelezettség teljesítése a bejelentést követő egy éven belül esedékes. A pótlás megtörténtét, illetve a használatbavételi engedély, a használatba vétel tudomásulvétele vagy a használatba vételről szóló hatósági bizonyítvány véglegessé válásának tényét az ügyfél bejelenti az eljáró hatóságnak.

8. § (1) A fapótlás helyett a pénzben történő megváltás összege az előző naptári évben a Budaörs Város közterületein elültetett fák ültetési költséggel együtt számított átlagárának összege, melyet Budaörs Város Önkormányzata éves költségvetési rendeletében határoz meg.

(2) Ha a pótlásra irányadó határidő – részben vagy egészben – eredménytelenül telt el, az eljáró hatóság a nem pótolt rész tekintetében a megváltási összeg megfizetésére kötelezi az ügyfelet (pótlási kötelezettség átváltása).

(3) A pótlási, illetve a megváltás megfizetésére vonatkozó kötelezettség teljesítése nem mentesít az egyéb jogszabályi előírások megszegése (különösen az engedély, illetve bejelentés nélkül történő fakivágás) miatti bírság alól.

9. § (1) Indokolt kérelem esetén az eljáró hatóság részletfizetést engedélyez.

(2) A havi részlet megfizetésének elmulasztása esetén a fennmaradó teljes összeg megfizetése válik esedékessé.”

4. § (1) A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 10. §-a a következő (3a) bekezdéssel egészül ki:

„(3a) A tényállás tisztázásához az eljáró hatóság becslést is alkalmazhat, ha a rendelkezésre álló adatok nem elegendőek, vagy egymásnak ellentmondanak (különösen, ha nincs kérelem/bejelentés, vagy az abban foglaltak ellentétesek műholdas, vagy egyéb felvételekkel). A becslés során alkalmazandó szabály, hogy

  • a) a lemérhető lombkorona-átmérőjű fa huszadakkora törzsátmérőjű,
  • b) az egymáshoz érő lombkoronájú fák esetén 10 négyzetméterenként egy fa áll,
  • c) minden fa legalább 10 cm törzsátmérővel rendelkezik,
  • d) vélelmezni kell, hogy – ha már csak az mérhető – a tuskó átmérője megegyezett a földfelszín fölött 1 m-rel mérhető törzsátmérővel.”

(2) A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 10. § (8)–(10) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(8) Amikor az alkalmazandó jogszabályok alapján új épület építésére irányuló építési tevékenység esetén szakmai konzultáció, vagy településképi véleményezés iránti kérelem terjesztendő elő, azzal egyidejűleg legalább 1:200 méretarányú kertépítészeti tervet kell benyújtani a jegyző részére.

(9) A kertépítészeti terv tartalmaz:

  • a) Műszaki leírást:
    • aa) az zöldfelület nagyságának (m2) meghatározásával,
    • ab) a zöldterület közművel való érintettségével,
    • ac) az eredeti növényállomány felvételezésével,
    • ad) az ültetendő növények megnevezésével, faiskolai méretével,
    • ae) az előírt zöldfelületre (zöldfelületi mutató igazolása) és a fák számára és törzsátmérőjére vonatkozó számítások igazolásának teljesülésével,
    • af) favédelmi leírással, valamint
  • b) helyszínrajzot (legalább 1:200 léptékben)
    • ba) a megmaradó és a kivágásra javasolt 10 cm törzsátmérőnél nagyobb fák feltüntetésével, fajának megjelölésével,
    • bb) az ültetendő növények feltüntetésével,
    • bc) öntözési lehetőség megjelölését,
    • bd) térburkolat és azok szintbeli kapcsolódását,
    • be) utcabútorok, felszerelési tárgyak elhelyezésével,
    • bf) a kivitelezés során megszüntetendő zöldfelület lehatárolásával.

(10) A kertépítészeti tervben szereplő munkálatok szerint kell eljárni; annak teljesítését

  • a) növényirtás tekintetében a kivitelezés során,
  • b) a zöldfelület jogszabályoknak megfelelő kialakítását a használatbavételi engedély véglegessé válása, a használatba vétel tudomásulvétele vagy a használatba vételről szóló hatósági bizonyítvány véglegessé válásának tényéről szóló bejelentés kézhezvételétől számított 60 napon belül

a jegyző hivatalból ellenőrzi. A teljesítés megfelelő indok esetén külön bejelentésre egyszer halasztható, a vegetációs periódusnak megfelelően tavaszra, vagy őszre.”

5. § A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 15. §-a a következő (10) és (11) bekezdéssel egészül ki:

„(10) Fa: Minden olyan fás szárú növény, mely nem a talajszintben ágazik el. Ilyenek a lombhullató fák (különösen gesztenyefa, tölgyfa, akácfa), a díszfák (különösen díszkörték, vérszilvák, díszalmák, díszgalagonyák), továbbá azon tűlevelűek, örökzöldek melyek oszlopos, központi törzses növekedésűek (különösen lucfenyő, feketefenyő, borókák, ciprusok, hamisciprusok, tujafélék, azonban kivételek a terülő és kúszó örökzöldek).

(11) Vegetációs időszak: Általánosan az április 1. napjától szeptember 30. napjáig tartó időszak, illetve – ha az általánostól eltér – amely időszak alatt az adott növényfaj aktív anyagcserét folytat, zöld hajtást, lombot fejleszt, vagy termést hoz (fák esetében lombhullásig tart).”

6. § A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 15/A. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„15/A. § (1) A pótlási kötelezettséggel kapcsolatos segítségnyújtás [6. § (5) bekezdés], a pénzbeli megváltására vonatkozó kérelem elbírálása, a pótlási kötelezettség megállapítása, a pótlási kötelezettség pénzben történő megváltási összegének meghatározása a jegyző hatásköre.

(2) A 11. § (2) bekezdésében megjelölt forrás 11. § (3) bekezdés szerinti felhasználásáról szóló döntés, valamint a 13. § (1) bekezdésében megjelölt tulajdonosi hozzájárulásról szóló döntés a polgármester hatásköre.”

7. § (1) A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 2. melléklete helyébe az 1. melléklet lép.

(2) A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 4. melléklete helyébe a 2. melléklet lép.

8. § A Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet

  • a) 2. § (2) bekezdésében a „fák” szövegrész helyébe a „fás szárú növények” szöveg és a „21/1970. (VI.21” szövegrész helyébe a „346/2008. (XII.30” szöveg,
  • b) 5. § (1) bekezdésében az „az elkülönítetten kezelt számlára (7. §)” szövegrész helyébe a „Budaörs Város Önkormányzata részére” szöveg,
  • c) 6. § (1) bekezdésében a „bejelentés-köteles tevékenység és az önkormányzat tudomásulvétele esetén” szövegrész helyébe a „véglegessé vált engedély birtokában” szöveg,
  • d) 6. § (3) bekezdésében a „kivágását be” szövegrész helyébe a „kivágását – a tevékenység megkezdését legalább 5 munkanappal megelőzően – előzetesen be” szöveg és a „be.” szövegrész helyébe a „be. Előzetes helyett utólagos, haladéktalan bejelentés szükséges abban az esetben, ha a bejelentés miatti késlekedés testi épséget, vagy vagyontárgyat úgy veszélyeztet, hogy a veszély elhárítása időben biztonságosan más módon nem lehetséges. A veszélyhelyzet a bejelentés mellékleteként megküldendő dokumentációban utólag igazolandó; lehetőség szerint fényképfelvétellel is.” szöveg,
  • e) 10. § (1) bekezdésében az „Önkormányzat költségvetésében elkülönítetten kezelt számlára” szövegrész helyébe az „Önkormányzata részére” szöveg,
  • f) 10. § (2) bekezdésében a „facsemeték a” szövegrész helyébe a „facsemeték, továbbá a 4. mellékletben felsorolt invazív és nem engedélyezett fajok a” szöveg,
  • g) 10. § (5) bekezdésében a „jogerőre emelkedésétől” szövegrész helyébe a „véglegessé válásától” szöveg,
  • h) 10. § (6) bekezdésében az „engedély” szövegrész helyébe a „bejelentés” szöveg, a „szabálysértési eljárás lefolytatásán túl a” szövegrész helyébe a „bírságon túl, az eset körülményeinek – különösen a telek méretének, zöldfelületének – figyelembevételével a” szöveg és a „kötelezhető” szövegrész helyébe a „kötelezendő” szöveg,
  • i) 14. § (1) bekezdésében a „stb.” szövegrész helyébe a „cserjegondozás” szöveg,
  • j) 15. § (9) bekezdésében az „átlagára.” szövegrész helyébe az „átlagára alapján határozandó meg.” szöveg

lép.

9. § Hatályát veszti a Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet

  • a) III. Fejezet címében az „ENGEDÉLYEZÉSÉNEK” szövegrész,
  • b) 6. § (3) bekezdésében a „sz.” szövegrész,
  • c) 11. § (2) bekezdésében az „engedélyezésének” szövegrész,
  • d) 1. melléklete.

10. § A Budaörs Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 36/2010. (XI.12.) önkormányzati rendelet 1. melléklete a 3. melléklet szerint módosul.

11. § (1) A közösségi együttélés alapvető szabályairól, valamint ezek megszegésének jogkövetkezményeiről szóló 12/2013. (IV.15.) önkormányzati rendelet 10. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A közösségi együttélés alapvető szabályait sértő magatartást követ el az, aki Budaörs város zöldfelületeinek és zöldterületeinek megóvásáról, használatáról, fenntartásáról és fejlesztéséről szóló 29/2004.(V.25.) önkormányzati rendelet 4. §-ában, 5. § (3) és (5) bekezdésében, 6. § (1) és (3) bekezdésében, 7. § (1)–(2) és (4) bekezdésében, 10. § (2), (7)–(8) és (10) bekezdésében, 13. § (1) bekezdésében és 14. § (1) bekezdésében foglaltakat megszegi.”

(2) A közösségi együttélés alapvető szabályairól, valamint ezek megszegésének jogkövetkezményeiről szóló 12/2013. (IV.15.) önkormányzati rendelet 10. § (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(2) E §-ban meghatározott magatartás esetén kiszabható közigazgatási bírság legmagasabb összege kétszázezer forint. A bírság megállapítása tekintetében figyelembe kell venni:

  • a) külön-külön állapítandó meg
    • aa) minden el nem ültetett fa esetében,
    • ab) minden kivágott fa esetében;
  • b) minden, telekméretre vetített, az előírásoktól (ideértve az előírásokat nem sértő kertépítészeti tervben foglaltakat is) a zöldfelület hátrányára való 1%-os eltérés után a bírság legmagasabb összege állapítandó meg
    • ba) szükségtelen növényirtással érintett terület esetében,
    • bb) a megvalósítandó zöldfelület hiányzó része esetében;
  • c) egy vegetációs időszakban egy alkalommal szabható ki; újabb vegetációs időszakban ismételten kiszabható.

(3) E §-ban meghatározott magatartás esetén helyszíni bírság is kiszabható, melynek legmagasabb összege százezer forint.”

12. § Hatályát veszti A közösségi együttélés alapvető szabályairól, valamint ezek megszegésének jogkövetkezményeiről szóló 12/2013. (IV.15.) önkormányzati rendelet 10. § (1a) bekezdése.

13. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 30. napon lép hatályba.

Wittinghoff Tamás
polgármester

dr. Bocsi István
jegyző

1. melléklet

2. melléklet

Fakivágás bejelentése

1. A bejelentő* neve (megnevezése): …………………………………………………………

lakcíme (székhelye) ………………………………………………………….

gyors elérhetősége (telefon, e-mail) …………………………………………

2. A kérelem tárgyát képező fa:

Faja

Törzsátmérője**

Törzskerülete

Db

3. A bejelentett fakivágás helyszíne: Budaörs, ……………………………………Hrsz:……

A kivágandó fát/fákat feltüntető vázlatos, felülnézeti ábrát a bejelentési lap hátoldala, vagy – elektronikusan benyújtott bejelentés esetén – külön lap tartalmazza!

4. A fa kivágásának indoka (a megfelelő aláhúzandó):

- a fa természetes úton kiszáradt,

- természeti káresemény (pld. viharkár) annyira megrongálta, hogy kivágandó,

- egészségben, vagy építményben történő káresemény megelőzése,

- túltelepítés,

Építési tevékenység:

- építési engedély köteles épület építése, bővítése (nem lakóépület),

- egyszerű bejelentés köteles épület építése, bővítése (lakóépület),

- településképi bejelentési eljárás köteles építmény (melléképület, kerítés, stb.)

Egyéb (éspedig): ………………………………………………………………………………

5. A kivágás tervezett időpontja: (bejelentés + min. 5 nap) ………………………..................

6. A pótlás tervezett időpontja: ………………………………………………………………..

7. Nyilatkozatok***:

a) Kérelmemhez – a kivágás indokoltságát igazoló – fényképfelvételt mellékelek: igen/nem

b) Kérek segítséget a kivágás indokoltságának eldöntésében: igen/nem

c) Kérek segítséget a pótlás/megváltás meghatározásában megítélésében: igen/nem

Budaörs, …………………………..

…………………….

bejelentő

*Ha a bejelentő, nem azonos a tulajdonossal, igazolnia kell a fával való rendelkezési jogosultságát.

**1 m magasságban mérve.

*** Megfelelő válasz (igen/nem) aláhúzással jelölendő.”

2. melléklet

4. melléklet

Pótlásra ajánlott fák

1. A fák telepítésére 3 nagyobb csoportból választhatnak: lombhullató fák, ezek egy szűkebb csoportja a díszfák vagy tűlevelű, örökzöldek.

Telepítésnél az alábbi feltételek szerint választunk fát:

- a telepítendő fa habitusa (magasság, lombkorona-szélesség),

- a telepítendő fa igénye,

- termőhely adottságai: talaj, terep és mikroklíma,

- tenyészterület mérete,

- vezeték, közmű közelsége, védőtávolságok betartása.

Elsősorban őshonos fafajokat, fajtákat javaslunk telepíteni, másodsorban az őshonos fafajok kertészeti változatait és harmadsorban nem őshonos fajok kertészeti változatait. Invazív fajok telepítése tilos!

2. Az alábbi fafajokat javasoljuk ültetésre:

2.1. Őshonos

2.1.1. Acer campestre (mezei juhar),

2.1.2. Acer platanoides (korai juhar),

2.1.3. Betula pendula (bibircses nyír),

2.1.4. Carpinus betulus (közönséges gyertyán),

2.1.5. Fraxinus excelsior (magas kőris),

2.1.6. Fraxinus ornus (virágos kőris),

2.1.7. Quercus sp. (tölgyfélék),

2.1.8. Sorbus aria (lisztes berkenye),

2.1.9. Sorbus aucuparia (madárberkenye),

2.1.10. Sorbus torminalis (barkóca berkenye),

2.1.11. Taxus baccata (tiszafa),

2.1.12. Tilia cordata (kislevelű hársfa),

2.1.13. Tilia plathyphyllos (nagylevelű hárs),

2.1.14. Ulmus minor (mezei szil),

2.2. Őshonos kertészeti változatok:

2.2.1. Acer campestre ’Nanum’, Acer platanoides ’Globosum’ (gömbjuharok),

2.2.2. Acer platanoides ’Crimson King’ (vérjuhar),

2.2.3. Carpinus betulus ’Fastigiata’ (oszlopos gyertyán),

2.2.4. Fraxinus angustifolia 'Raywood' (keskenylevelű kőris),

2.2.5. Fraxinus ornus ’Mecsek’ (gömbkőris),

2.2.6. Quercus robur ’Fastigiata’ (oszlopos tölgy),

2.2.7. Robinia pseudoacacia 'Umbraculifera' (gömbakác),

2.2.8. Sorbus aucuparia ’Fastigiata’ (oszlopos madárberkenye),

2.3. Nem őshonos kertészeti fajok:

2.3.1. Ginkgo biloba (páfrányfenyő),

2.3.2. Koelreuteria paniculata (bugás csörgőfa),

2.3.3. Parrotia persica (perzsa varázsfa),

2.3.4. Prunus serrulata ’Kansan’ (japán díszcseresznye),

3. Invazív fajok (a fás szárú növények védelméről szóló 346/2008. (XII. 30.) Korm. rendelet 1. mellékletében felsoroltakon túl tilos ültetni, szaporítani) és nem engedélyezett fajok:

3.1. Acer saccharinum (ezüst juhar),

3.2. Celtis occidentalis (nyugati ostorfa),

3.3. Elaeagnus angustifolia (keskenylevelű ezüstfa),

3.4. Gleditsia triacanthos (lepényfa),

3.5. Lycium barbarum (közönséges ördögcérna),

3.6. Paulownia tomentosa (császárfa és alfajai),

3.7. Rhus typhina (torzsás ecetfa),

3.8. Ribes aureum (arany ribiszke),”

3. melléklet

1. A Budaörs Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 36/2010. (XI.12.) önkormányzati rendelet 1. melléklet 1.32. pontja helyébe a következő pont lép:

„1.32. Döntést hoz a fakivágások engedélyezésének kapcsán fizetendő fa érték, a meglévő zöldterület, zöldfelület megszüntetése esetén fizetendő zöldfelületi érték befizetések, a közhasználatú zöldfelülettel kapcsolatos, a növényzet megkárosításából vagy kivágásával kapcsolatban kiszabott bírságokból befolyó összeg, valamint az önkormányzathoz zöldfelületekkel kapcsolatban befolyó egyéb összegeket fák pótlására, zöldfelületek létesítésére, felújítására, korszerűsítésére, illetve ilyen tárgyú lakossági kezdeményezések támogatására fordítható felhasználásáról, valamint a lakossági és más nem önkormányzati kezdeményezésű közterületi zöldfelület-alakításhoz önkormányzati tulajdonosi hozzájárulásról [29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 15/A. § (2) bekezdés].”

2. A Budaörs Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 36/2010. (XI.12.) önkormányzati rendelet 1. melléklet 11. pontja a következő 11.3. ponttal egészül ki:

„11.3. Segítséget nyújt, illetve döntést hoz a pótlási kötelezettség pénzbeli megváltására vonatkozó kérelem elbírálása, a pótlási kötelezettség megállapítása, a pótlási kötelezettség pénzben történő megváltási összegének meghatározása tárgyában [29/2004. (V. 25.) önkormányzati rendelet 15/A. § (1) bekezdés].”