Kántorjánosi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2021. (X. 29.) önkormányzati rendelete

a pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015. (II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2021. 10. 30- 2021. 10. 30

Kántorjánosi Község Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2021. (X. 29.) önkormányzati rendelete

a pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015. (II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról

2021.10.30.

Kántorjánosi Község Önkormányzat Képviselő-testülete a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 1. § (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az alábbi rendeletet alkotja.

1. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 1. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A Képviselő-testület az ellátások biztosításával a szociális szempontok figyelembevételével rászorult családok életminőségén kíván javítani, egyidejűleg ösztönözni kívánja a kérelmezőket arra, hogy maguk is tegyenek meg minden tőlük elvárhatót annak érdekében, hogy családjuk eltartásáról elsősorban kereső tevékenységből származó jövedelemből tudjanak gondoskodni, mivel az egyének, a családok és a helyi közösség aktivitása nélkülözhetetlen feltétel a szociális biztonság megteremtése szempontjából.”

2. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 2. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) E rendeletet kell alkalmazni Kántorjánosi Község területén lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, életvitelszerűen a településen élő:

a) magyar állampolgárokra,

b) bevándoroltakra és letelepedettekre,

c) hontalanokra,

d) a magyar hatóság által menekültként vagy oltalmazottként elismert személyekre.”

3. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 3. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„3. § (1) A települési támogatások iránti kérelmet Kántorjánosi Polgármesteri Hivatalhoz kell előterjeszteni. A rendeletben szabályozott ellátások iránti kérelemhez csatolni kell az 1. mellékletet képező jövedelem- és vagyonnyilatkozatot. Amennyiben kérelem külön nem érkezik, a jövedelem- és vagyonnyilatkozatot – tartalma miatt – kérelemként kell elfogadni. A jövedelem-és vagyonnyilatkozatot a jövedelem típusának megfelelő igazolással vagy annak fénymásolatával, valamint az egyes ellátásoknál meghatározott okmányokkal, dokumentumokkal kell benyújtani.

(2) [3] E rendelet alkalmazásában használt fogalmak alatt, valamint az e rendeletben nem szabályozott kérdésekben a Szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. tv. (továbbiakban Szt.), A pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006. (III.27.) Korm. rendelet(továbbiakban Pr.), és a mindenkor hatályos általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény (a továbbiakban: Ákr.) rendelkezéseit kell alkalmazni.”

4. § (1) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 5. § (1) bekezdés a) pont af) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Szociális rászorultság esetén a jogosult számára a képviselő-testület e rendeletben meghatározott feltételek szerint
települési támogatást)

„af) a lakhatási kiadásokhoz kapcsolódó hátralékot felhalmozó személyek részére”

[biztosít (továbbiakban együtt: szociális rászorultságtól függő települési támogatások).]

(2) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 5. § (1) bekezdés a) pontja a következő ag)–ai) alponttal egészül ki:

(Szociális rászorultság esetén a jogosult számára a képviselő-testület e rendeletben meghatározott feltételek szerint
települési támogatást)

„ag) nevelési és tanítási év kezdéséhez nyújtható támogatás

ah) élelmiszercsomag/ tisztítószercsomag formájában nyújtható támogatás

ai) mikulás csomag, valamint”

[biztosít (továbbiakban együtt: szociális rászorultságtól függő települési támogatások).]

(3) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 5. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A szociális rászorultságtól függő pénzbeli ellátások a Polgármesteri Hivatal pénztárából készpénzben történő felvétellel, vagy a kérelmező nyilatkozatának megfelelően folyószámlára kerülnek kifizetésre, kivéve, ha a határozatban feltüntetésre kerül a készpénzben történő kifizetés engedélyezése.”

5. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Lakhatási támogatás a szociálisan rászoruló háztartások részére a háztartás tagjai által életvitelszerűen lakott lakás, vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás. A Képviselő-testület a villanyáram-, a víz- és gázfogyasztás, a lakbérhez vagy az albérleti díjhoz, költséghez nyújt támogatást.”

6. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet szövege helyébe a következő rendelkezés lép:

[4] (3) Támogatásra jogosult az a személy, aki:”

7. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (2) bekezdés ac) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

„ac) a háztartásban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 300 %-át, egyedül élő esetén a 350 %-át, és a háztartás tagjai egyikének sincs a mindenkor hatályos Szt.-ben meghatározott vagyona”

()

8. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet szövege helyébe a következő rendelkezés lép:

„feltéve, hogy a közüzemi számlák (villanyáram, víz, gáz, szemétszállítási díj) havi összköltsége eléri vagy meghaladja, a háztartás havi nettó összjövedelmének 10 %-át és rendezett lakókörnyezettel rendelkezik.”

9. § (1) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (9) bekezdés a) és b) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

(A támogatás egy hónapra jutó összege)

„a) ha az egy főre jutó jövedelem összege a 40.000,- Ft-ot nem haladja meg, akkor a támogatás mértéke havi 4.000,- Ft.,

b) ha az egy főre jutó jövedelem összege a 60.000 ,-Ft-ot nem haladja meg, akkor a támogatás mértéke havi 2.500,-Ft,

(2) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (9) bekezdése a következő c) ponttal egészül ki:

(A támogatás egy hónapra jutó összege)

„c) ha az egy főre jutó jövedelem összege a 60.000,-Ft-ot meghaladja, a támogatás mértéke havi 1.500,- Ft.

10. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (10) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(10) Az (1) bekezdés szerinti települési támogatást a kérelem benyújtása hónapjának első napjától 12 hónapra kell megállapítani. A megállapítást követően a kérelmező által a kérelemben tett nyilatkozatok valódiságának ellenőrzésére kerülhet sor, amelyről jegyzőkönyv készül és amennyiben megállapításra kerül a Hatóság részéről a jogosulatlan igénybevétel tények, az ellátás az ellenőrzés hónapjának utolsó napjával megszüntetésre kerül Hivatalból. Amennyiben a kérelmező lakhatási támogatásra való jogosultsága továbbra is fennáll, a jogosultság megállapítása iránti kérelem legkorábban a jogosultság lejártát követő hónapjában adható be, és a lakhatási támogatást a korábbi jogosultság megszűnését követő hónap első napjától kell megállapítani.”

11. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) [12] [13] [14] A települési támogatás évente egy alkalommal állapítható meg, összege 20.000,- Ft . ”

12. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (6) és (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(6) A települési támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától. Külön lakásnak lehet tekinteni a társbérletet, az albérletet és a jogerős bírói határozattal megosztott lakás lakásrészeit.

(7) A lakhatási kiadásokhoz kapcsolódó hátralék rendezésére irányuló eljárást az erre a célra rendszeresített formanyomtatványon személyesen benyújtja a Polgármesteri Hivatalhoz.”

13. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (8) bekezdése a következő b) ponttal egészül ki:

([15] A támogatásra irányuló kérelem benyújtása év közben folyamatosan történik. Az eljárás során a kérelmezőnek - amennyiben a közüzemi szolgáltatói számla nem a kérelmező vagy házastársa/élettársa nevére szól, - nyilatkoznia kell a lakásban tartózkodásának jogcíméről, valamint csatolnia kell,)

„b) és lakcímet igazoló hatósági igazolányt.”

14. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet a következő alcímmel egészül ki:

„Nevelési és tanítás év kezdéséhez nyújtható támogatás

9/A. § (1) A nevelési és tanítási év kezdéséhez nyújtható települési támogatás az óvoda-, és iskolakezdéssel kapcsolatos kiadások mérséklését célzó pénzbeli ellátás.

(2) Nevelési és tanítási év kezdéséhez nyújtható támogatásban részesíthető Kántorjánosi község közigazgatási területén bejelentett állandó lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező és életvitelszerűen a településen élő óvodás, általános iskolás, középiskolás nappali tagozatán tanulmányokat folytató gyermeket/fiatal felnőttet nevelő család évente egyszeri alkalommal, ha legalább egyik szülője vagy közeli hozzátartozója, illetve más törvényes képviselője a gyermekkel azonos bejelentett lakóhellyel rendelkezik és életvitelszerűen a településen él, és az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 500 %-át.

(3) A támogatás összegéről a Képviselő-testület évente határozattal dönt a tárgyévi költségvetésben rendelkezésre álló források figyelembevétele mellett.

(4) A támogatás jelen rendelet 1. melléklete szerinti nyomtatványon tárgyév szeptember 1. - október 31. közötti időszakban nyújtható be a Kántorjánosi Polgármesteri Hivatalba, személyesen, a szükséges mellékletek becsatolásával együtt. A határidő elmulasztása jogvesztő.

(5) A támogatási kérelem mellé csatolni szükséges a család jövedelméről szóló igazolásokat, a tanulói/hallgatói jogviszonyról szóló igazolást, óvodások esetében az óvodavezető igazolását a beiratkozás tényéről.

(6) A támogatás készpénzben történő felvételének a lakcímkártya bemutatása feltétele.

(7) Az a személy, aki a támogatási kérelemre nyitva álló határidő alatt Kántorjánosi Község Önkormányzata által megállapított lakhatási támogatással rendelkezik, abban részesül, alanyi jogon, külön kérelem benyújtása nélkül jogosult ezen támogatásra, a tárgyban hozott képviselő-testület döntését követően.”

15. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet a következő alcímmel egészül ki:

„Élelmiszercsomag / tisztítószercsomag formájában nyújtható települési támogatás

9/B. § (1) Az élelmiszercsomag a rászorult kérelmezők részére nyújtott természetbeni ellátás.

(2) A Képviselő-testület élelmiszercsomag formájában nyújtott települési támogatást állapíthat meg évente, és háztartásonként egy alkalommal a háztartásban élő azon nagykorú személy részére - kérelmére, aki Kántorjánosi közigazgatási területén bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, életvitelszerűen a településen él.

(3) Az élelmiszercsomag támogatás nyújtásának feltétele, hogy a támogatásban részesülő háztartásában az egy főre jutó jövedelem nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a tízszeresét.

(4) Háztartásonként kizárólag egy kérelmező részére állapítható meg a támogatás.

(5) Az élelmiszercsomag formájában nyújtható települési támogatás jelen rendelet 1. melléklete szerinti kérelem benyújtásával igényelhető, mellékletként csatolva a jövedelem valódiságát igazoló iratokat.

(6) A támogatás tárgyév november 2. és november 30. közötti időszakban igényelhető.

(7) Az élelmiszercsomag formájában nyújtható települési támogatás összegét a Képviselő-testület évente határozattal állapítja meg, a tárgyévi költségvetésben rendelkezésre álló források figyelembevételével.

(8) Az a személy, aki a támogatási kérelemre nyitva álló határidő alatt aktív korúak ellátásában részesül, időskorúak járadékára jogosult, települési támogatás formájában lakhatási támogatásban, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, nyugdíj előtti segély, szociális alapon egészségügyi szolgáltatásra jogosultak, hadigondozotti, nyugdíjszerű ellátásban, fogyatékosági támogatásban, ápolási díjban, magasabb összegű családi pótlékban részesül, alanyi jogon, külön kérelem benyújtása nélkül jogosult ezen támogatásra, a tárgyban hozott képviselő-testület döntését követően.”

16. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet II. Címe a következő alcímmel egészül ki:

„Mikulás csomag

9/C. § (1) Kántorjánosi Község Önkormányzat Képviselő-testülete - hivatalból - Mikulás csomagban részesíti azokat az óvodás és általános iskolás tanulói jogviszonnyal rendelkező gyermekeket, akik Kántorjánosi közigazgatási területén érvényes lakóhellyel vagy érvényes tartózkodási hellyel rendelkeznek, életvitelszerűen a településen élnek, és a háztartásban az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének az 700 %-át.

(2) Háztartásonként több gyermek számára is igényelhető a mikulás csomag formájában nyújtott természetbeni támogatás, aki az (1) bekezdésben foglalt feltételeknek megfelel.

(3) A csomag iránti kérelmet a 1. melléklet szerinti nyomtatványon lehet igényelni, tárgyév november 2. és november 30.-a közötti időszakban, mely kérelemhez csatolni szükséges a jövedelem valódiságát igazoló iratokat.

(4) A mikulás csomag formájában nyújtható települési támogatás összegét a Képviselő-testület évente határozattal állapítja meg, a tárgyévi költségvetésben rendelkezésre álló források figyelembevételével.

(5) Az a személy, aki a támogatási kérelemre nyitva álló határidő alatt aktív korúak ellátásában, időskorúak járadékában, települési támogatás formájában lakhatási támogatásban, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, nyugdíj előtti segély, szociális alapon egészségügyi szolgáltatásra jogosultak, hadigondozotti, nyugdíjszerű ellátásban, fogyatékosági támogatásban, ápolási díjban, magasabb összegű családi pótlékban részesül, alanyi jogon, külön kérelem benyújtása nélkül jogosult ezen támogatásra, a tárgyban hozott képviselő-testület döntését követően.”

17. § (1) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 10. § (3) bekezdés a) és b) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

(Rendkívüli települési támogatás állapítható meg,)

„a) ha az egy főre jutó családi havi nettó jövedelem, gyermeket gondozó család esetében, nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 175 %-át,

b) ha az egy főre jutó családi havi nettó jövedelem, a gyermeket nem gondozó család esetében, nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át,”

(2) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 10. § (4) bekezdés e) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A rendkívüli települési támogatás iránti kérelem benyújtásakor a családot ért elemi kár kivételével – a támogatás alapját képező létfenntartást veszélyeztető vagy rendkívüli élethelyzettől függően - különösként csatolni kell:)

„e) a fűtési szolgáltató igazolását, vagy számláját, egyéb fűtési módozat esetén a tüzelőanyagot forgalmazó által kibocsátott, a tüzelőanyag kifizetését igazoló számlát,”

(3) A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 10. § (7) és (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(7) [18] A temetési hozzájárulásként nyújtott települési támogatás összege 35.000 Ft.

(8) [19] A rendkívüli települési támogatás összege esetenként 10.000 Ft, egy naptári évben a támogatás legfeljebb 30.000,-Ft. ”

18. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A képviselő-testület e rendeletben szabályozott I. fokú feladat- és hatásköreit a polgármesterre ruházza át.”

19. § A pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet 1. melléklete helyébe az 1. melléklet lép.

20. § Hatályát veszti a pénzbeli és természetbeni települési támogatások rendszeréről szóló 5/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet

1. 4. §-a,

2. 5. § (1) bekezdés a) pont ab) és ac) alpontja,

3. 5. § (3) és (4) bekezdése,

4. (4)–(6) bekezdése,

5. (1) bekezdése,

6. szövege,

7. (3) bekezdése,

8. szövege,

9. (5) és (6) bekezdése,

10. (8) bekezdés c) pontja,

11. (1)–(6) bekezdése,

12. 10. § (3) bekezdés d) pontja,

13. 10. § (10) bekezdése,

14. 15. § címe,

15. „Helyi Szociálpolitikai kerekasztal” alcím címe,

16. (1) és (2) bekezdése,

17. szövege,

18. (3) bekezdése,

19. szövege,

20. (4) bekezdése,

21. 2. melléklete,

22. 4. melléklete.

21. § Ez a rendelet 2021. október 30-án lép hatályba, és 2021. október 31-én hatályát veszti.

1. melléklet

1. melléklet
JÖVEDELEM-ÉS VAGYONNYILATKOZAT
JÖVEDELEM- ÉS VAGYONNYILATKOZAT
lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások viseléséhez,
a lakhatási kiadásokhoz kapcsolódó hátralékot felhalmozó személyek részére,
nevelési és tanítás év kezdéséhez nyújtható támogatás
élelmiszercsomag formájában nyújtható támogatás
mikulás csomag
rendkívüli
települési támogatás igényléséhez.
*A megfelelő rész aláhúzandó!
Kérelem indokai:
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………...…………………….…………………………………………………………………………………………….......................
…………………………………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………….
SZEMÉLYI ADATOK:
Az ellátást igénylő neve, személyazonosító adatai (születési név, szül. helye, ideje, anyja neve),TAJ száma, állampolgársága (magyar, bevándorolt, letelepült, menekült, hontalan, oltalmazott):....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Az ellátást igénylő lakóhelye:
..............................................................................................................................................................
Az ellátást igénylő tartózkodási helye:
..............................................................................................................................................................
Szokásos életvitelszerű címe:
..............................................................................................................................................................
Ha az ellátást igénylő nem cselekvőképes, a törvényes képviselő neve (szül. helye, ideje, anyja neve), TAJ száma:
.............................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................
A törvényes képviselő lakó/tartózkodási helye:
..............................................................................................................................................................
A kérelmező családi állapota: Egyedülálló*, házastársával/élettársával él*
Az igénylővel egy háztartásban/családban élő személyek/közeli hozzátartozók száma: ……..………fő
Az igénylővel együtt élő tartósan beteg, illetőleg fogyatékos személyek száma: ……………………..fő
A 8. pontban szereplő személyek neve, szül. helye, ideje, anyja neve, TAJ száma:
……………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………………
A családban/háztartásban egy főre jutó jövedelmének kiszámításánál figyelembe vehető személyek száma: .......... fő

JÖVEDELEMADATOK:

kérelmező

házastársa/
élettársa

gyermekek/egyéb rokon

1

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó jövedelem, ebből közfoglalkoztatásból származó

2

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem

3

Táppénz, gyermekgondozási
támogatások

4

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

5

Önkormányzat, járási hivatal által folyósított ellátások

6

Egyéb jövedelmek

7

Jövedelmek összesen

Egy főre jutó havi jövedelem:……………………………… Ft.
VAGYONRA VONATKOZÓ ADATOK:
Kántorjánosi lévő lakott lakásán kívül az ország területén saját tulajdonát vagy hozzátartozói tulajdonát képező lakás(ok), lakótelek tulajdon(ok), üdülőtulajdon(ok) címe, helyrajzi száma, becsült forgalmi értéke:
.............................................................................................................................................................…………………………………………………..………………………………………………………...……….…....................................................................................................................................
Az ország területén tulajdonát vagy hozzátartozói tulajdonát képező nem lakás céljára szolgáló épület/épületrész tulajdon (vagy állandó használat), címe, helyrajzi száma, becsült forgalmi értéke (pl. zártkerti építmény, műhely, üzlet, rendelő, garázs, stb.):.....................................................................................................…………………………………….……………………………………………..………………..….……………….……………………………………………………………………………………......................................................
Az ország területén tulajdonát, hozzátartozói tulajdonát képező mezőgazdasági ingatlan(ok) címe, helyrajzi száma, művelési ága, alapterülete, szerzési ideje, becsült forgalmi értéke:...............................………………………………………………………….…………………………………………………………....…………………………………………….…………………………………..…………………………………….............................................................................
Tulajdonát és hozzátartozói tulajdonát képező gépjármű(vek) típusa, forgalmi rendszáma, becsült forgalmi értéke, szerzés időpontja:....................................................................................................................……………………………………………………………………...………..………………....………………..….…………………………………………………………………………………………………….…
Az 1-4. pontban megjelöltek:
becsült értéke: …………………………….. Ft
bérleti díjak összesen: ……………………. Ft
NYILATKOZATOK:
Tudomásul veszem, hogy a jövedelem- és vagyonnyilatkozatban szereplő adatok valódiságát a Polgármesteri Hivatal a mindenkor hatályos jogi szabályozás alapján ellenőrizheti.
Hozzájárul a személyes adatai kezeléséhez, amely az EU 2016/679. számú Általános Adatvédelmi Rendelete („GDPR”) 6. cikk 1.) bekezdés a) pontja szerinti önkéntes hozzájárulás alapján történik, egyúttal hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális ellátásra való jogosultság megállapítása, biztosítása, fenntartása és megszüntetése céljából történő felhasználásához, illetőleg azok kezeléséhez, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény alapján.
Őstermelői igazolvánnyal: a) rendelkezem* b) nem rendelkezem*
A velem együtt élő hozzátartozóim közül az alábbi személyek rendelkeznek őstermelő igazolvánnyal:........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Büntető jogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelemben közölt adataim (jövedelmi viszony, vagyoni helyzet és a hozzátartozók létszáma, stb.) a valóságnak megfelelnek. Tudomásul veszem, hogy amennyiben adataimban változás következik be, köteles vagyok 15 napon belül azt bejelenteni.
*A megfelelő rész aláhúzandó

-----------------------------------

--------------------------------------

kérelmező aláírása

kérelmező
házastársa / élettársa aláírása

KITÖLTÉSI ÚTMUTATÓ:
Jövedelem: a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint meghatározott, belföldről vagy külföldről származó
– megszerzett – vagyoni érték (bevétel), ideértve a jövedelemként figyelembe nem vett bevételt és az adómentes jövedelmet is, továbbá azon bevétel, amely után az egyszerűsített vállalkozói adóról, illetve az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulásról szóló törvény szerint adót, illetve hozzájárulást kell fizetni.
Elismert költségnek minősül a személyi jövedelemadóról szóló törvényben elismert költség, valamint a fizetett tartásdíj. Befizetési kötelezettségnek minősül a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozási adó, a magánszemélyt terhelő egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás, egészségbiztosítási hozzájárulás és járulék, egészségügyi szolgáltatási járulék, nyugdíjjárulék, nyugdíjbiztosítási járulék, és munkavállalói járulék, magán –nyugdíjpénztári tagdíj és munkavállalói járulék.
Ha a magánszemély az egyszerűsített vállalkozói adó vagy egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás alapjául szolgáló bevételt szerez, a bevétel csökkenthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerint elismert költségnek minősülő igazolt kiadásokkal, ennek hiányában a bevétel 40%-ával. Ha a mezőgazdasági őstermelő adóévi őstermelésből származó bevétele nem több a kistermelés értékhatáránál (illetve ha részére támogatást folyósítottak, annak a folyósított támogatással növelt összegénél), akkor a bevétel csökkenthető az igazolt költségekkel, továbbá a bevétel 40%-ának megfelelő összeggel, vagy a bevétel 85%-ának, illetőleg állattenyésztés esetén 94%-ának megfelelő összeggel.
Nem minősül jövedelemnek, így a jövedelembe sem kell beszámítani a temetési segélyt, az alkalmanként adott átmeneti segélyt,az önkormányzati segélyt, a rendkívüli települési támogatást, a lakásfenntartási támogatást, az adósságcsökkentési támogatást, a rendkívüli gyermekvédelmi támogatást, a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény keretében nyújtott természetbeni támogatást, a gyermekvédelmi támogatás melletti pótlékot, a nevelőszülők számára fizetett nevelési díjat és külön ellátmányt, az anyasági támogatást, a tizenharmadik havi nyugdíjat, a szépkorúak jubileumi juttatását, a súlyos mozgáskorlátozott személyek pénzbeli közlekedési kedvezményeit, a vakok személyi járadékát és a fogyatékossági támogatást, a fogadó szervezet által az önkéntesnek külön törvény alapján biztosított juttatást, a házi segítségnyújtás keretében társadalmi gondozásért kapott tiszteletdíjat, az energiafelhasználáshoz nyújtott támogatást. Az alkalmi munkavállalói könyvvel történő munkavégzésnek, valamint a természetes személyek között az adórendszeren kívüli keresettel járó foglalkoztatásra vonatkozó rendelkezések alapján háztartási munkára létesített munkavégzésre irányuló jogviszony keretében történő munkavégzésnek (háztartási munka) a havi ellenértéke.
A családtagok jövedelmét külön-külön kell feltüntetni. A családi pótlékot, az árvaellátást és a tartásdíj címén kapott összeget annak a személynek a jövedelmeként kell figyelembe venni, akire tekintettel azt folyósítják.
A havi jövedelem kiszámításakor
- rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónap,
- nem rendszeres jövedelem, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt kapott összeg egy havi átlagát kell együttesen figyelembe venni.
Jövedelem típusai:
Munkaviszonyból és más foglalkoztatási viszonyból származó jövedelem: különösen a munkaviszonyban, közalkalmazotti, közszolgálati jogviszonyban, bírósági, ügyészségi, igazságügyi szolgálati jogviszonyban, honvédség, rendvédelmi szervek, polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos és szerződéses szolgálati jogviszonyában folytatott munkavégzésre irányuló tevékenységből, továbbá szövetkezet tagjaként folytatott - személyes közreműködést igénylő - tevékenységből származó jövedelem. Közfoglalkoztatásból származó jövedelem alatt a közmunkából, a közhasznú munkából vagy a közcélú munkából származó jövedelmet kell érteni.
Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem: itt kell feltüntetni továbbá a jogdíjat, a bérbeadó, a választott könyvvizsgáló tevékenységéből származó jövedelmet, a gazdasági társaság magánszemély tagja által külön szerződés szerint teljesített mellékszolgáltatást.
Táppénz, gyermekgondozási támogatások: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, családi pótlék, gyermektartásdíj.
Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások: öregségi, özvegyi és szülői nyugdíj, árvaellátás és baleseti hozzátartozói nyugellátások; korhatár előtti ellátás, szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, az átmeneti bányászjáradék, rokkantsági ellátás, bányász dolgozók egészségkárosodási járadéka, rokkantsági járadék, rehabilitációs járadék, politikai rehabilitációs ellátások, házastársi pótlék, házastárs után járó jövedelempótlék.
Önkormányzat, járási hivatal által folyósított ellátások: különösen a havi rendszerességgel folyósított települési támogatás, az időskorúak járadéka, aktív korúak ellátása, az ápolási díj, munkanélküli járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési járadék, álláskeresési segély, képzési támogatásként folyósított keresetpótló juttatás.
Egyéb jövedelem: például az ösztöndíj, szakképzéssel összefüggő pénzbeli juttatások, nevelőszülői díj, szociális gondozói díj, végkielégítés és állampapírból származó jövedelem, ingatlan és ingó tárgyak értékesítéséből, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelem, életjáradékból, föld és más ingatlan bérbeadásából származó jövedelem, illetve minden olyan jövedelem, amely az előző sorokban nem került feltüntetésre.
A jövedelemnyilatkozatban szereplő jövedelmekről a jövedelem típusának megfelelő iratot vagy annak másolatát
a kérelemhez mellékelni szükséges.”