Kunhegyes Város Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 23.) önkormányzati rendelete
Kunhegyes Város településképének védelméről szóló 8/2018. (IV.25.) önkormányzati rendelete módosításáról
Hatályos: 2025. 01. 23 17:00- 2025. 02. 01Kunhegyes Város Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2025. (I. 23.) önkormányzati rendelete
Kunhegyes Város településképének védelméről szóló 8/2018. (IV.25.) önkormányzati rendelete módosításáról
[1] Kunhegyes Város Önkormányzatának Képviselő- testülete a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény 225. § (8) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, és a magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény 22. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva, a településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII.15.) Korm. rendelet 62. § (1) bekezdésében biztosított véleményezési jogkörében eljáró Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Állami Főépítészi Iroda, Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztály Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály, Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság, és a lakosság, érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetek, vallási közösségek
[2] véleményének kikérésével a következőket rendeli el:
1. § A Kunhegyes Város településképének védelméről szóló 8/2018. (IV. 25.) önkormányzati rendelet 25. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„25. § Az önkormányzati rendelet alapján helyi védett építményen, annak közterületről látható homlokzatán cégér elhelyezése esetén a polgármester az alábbiakat vizsgálja:
a) cégfeliratot, üzletmegnevezést különálló, az építészeti tagozatok nagyságrendjével összehangolt tábla, vagy különálló betűk felszerelésével, vagy az erre alkalmas homlokzatmezőkben való felfestéssel oly módon szabad megvalósítani, hogy a felirat ne takarjon el építészeti tagozatot;
b) a felirat betűtípusának az épülethomlokzat stílusához kell igazodnia;
c) felirati tábla csak a bejárat mellett szerelhető fel;
d) konzolos cégérként az adott épülethez megtervezett és elkészített szerkezet alkalmazható, de nem szerelhető fel a homlokzathoz véleményezés nélkül valamely cég, üzletlánc tipizált cégérje.”
2. § A Kunhegyes Város településképének védelméről szóló 8/2018. (IV. 25.) önkormányzati rendelet 27. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(4) A polgármester elrendeli a településképet rontó cégérek megszüntetését, és a cégér elhelyezője kártalanítási igény nélkül köteles azt elbontani, ha:
a) a települési főépítész szakmai véleménye alapján nem javasolt;
b) a vállalkozás megszűnt;
c) a cégér műszakilag kifogásolható állapotba került;
d) nincs érvényes – külön önkormányzati rendelet szerinti – közterület-használati engedély.”
3. § A Kunhegyes Város településképének védelméről szóló 8/2018. (IV. 25.) önkormányzati rendelet 2. melléklete helyébe az 1. melléklet lép.
4. § Hatályát veszti a Kunhegyes Város településképének védelméről szóló 8/2018. (IV. 25.) önkormányzati rendelet
a) 2. § (3) bekezdése,
b) 4. §-a,
c) 5. § 2. pontja,
d) 5. § 4. pontja,
e) 5. § 6. pontja,
f) 5. § 10–12. pontja,
g) 5. § 14–16. pontja,
i) 20. §-a,
j) 24. § b) pontja,
k) 27. § (5) bekezdése,
l) 27. § (6) bekezdése,
m) 28. §-a.
5. § Ez a rendelet 2025. január 23-án 17 órakor lép hatályba, és a kihirdetését követő tizedik napon hatályát veszti.
1. melléklet az 1/2025. (I. 23.) önkormányzati rendelethez