Meződ Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2025. (XII. 4.) önkormányzati rendelete
Díszpolgári cím alapításáról és adományozásáról szóló 10/2019. (XI.22.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2025. 12. 07- 2025. 12. 07Meződ Község Önkormányzata Képviselő-testületének 12/2025. (XII. 4.) önkormányzati rendelete
Díszpolgári cím alapításáról és adományozásáról szóló 10/2019. (XI.22.) önkormányzati rendelet módosításáról
[1] Meződ Község Képviselő-testülete a község érdekében kiemelkedő tevékenységet kifejtő személyiségek munkájának elismerésére,
[2] Magyarország címerének és zászlajának használatáról, valamint állami kitüntetéseiről szóló az 2011. évi CCII. törvény 24. § (9) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján,
[3] a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 15. pontjában foglalt feladatkörében eljárva a következő rendeletet alkotja.
1. § A Díszpolgári cím alapításáról és adományozásáról szóló 10/2019. (XI.22.) önkormányzati rendelet a 8/A. §-át megelőzően a következő alcím címmel egészül ki:
„6. Meződért Ifjúsági Díj ”
2. § A Díszpolgári cím alapításáról és adományozásáról szóló 10/2019. (XI.22.) önkormányzati rendelet a következő 8/A. §-sal egészül ki:
„8/A. § (1) A képviselő-testület a Meződért Ijfúsági Díj kitüntető címet adományozhatja azoknak a településen élő fiataloknak, akik a tanulmányi eredményeikben, tanulmányi versenyen, a művészeti, tudományos életben, sporteredményeikben megyei, országos vagy nemzetközi versenyeken kimagasló eredményt vagy sikereket értek el és ezzel a településnek jó hírnevet szereztek.
(2) A Meződért Ijfúsági Díjhoz pénzjutalom jár. A pénzjutalom összege 50.000 forint.
3. § Ez a rendelet a kihirdetését követő harmadik napon lép hatályba.