Szólád Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2026. (II. 27.) önkormányzati rendelete
a temetőkről és a temetkezésről szóló 1/2017.(I.31.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2026. 02. 28- 2026. 02. 28Szólád Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2026. (II. 27.) önkormányzati rendelete
a temetőkről és a temetkezésről szóló 1/2017.(I.31.) önkormányzati rendelet módosításáról
[1] Szólád Község Önkormányzat Képviselő-testülete a temetési közszolgáltatások színvonalának és minőségének hosszú távon történő fenntarthatósága érdekében vizsgálja felül a temetési közszolgáltatások díjtételeit.
[2] Szólád Község Önkormányzat Képviselő-testülete a temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény 40. § (1) és (2) bekezdésében és a 41. § (3) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 2. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. § (1) A temetőkről és a temetkezésről szóló 1/2017. (I.31.) önkormányzati rendelet 7. § (1) bekezdés a) pont aa)–ac) alpontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:
[A temetkezési helyek feletti rendelkezési jogért fizetendő megváltási díj mértéke férőhelyenként, ha az elhunyt
helyi lakos volt (amennyiben halálát megelőzően legalább 3 évig szóládi lakos volt)]
„aa) sírhely/urnasírhely: 10.000 Ft,
ab) urnafülke: 10.000 Ft,
ac) urnasírbolt: 10.000 Ft,”
(2) A temetőkről és a temetkezésről szóló 1/2017. (I.31.) önkormányzati rendelet 7. § (1) bekezdés b) pont bb) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
(A temetkezési helyek feletti rendelkezési jogért fizetendő megváltási díj mértéke férőhelyenként, ha az elhunyt
nem volt helyi lakos)
„bb) urnafülke: 20.000 Ft,”
(3) A temetőkről és a temetkezésről szóló 1/2017. (I.31.) önkormányzati rendelet 7. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(2) Urnafülke esetén a tábla megváltása 20.000,- Ft/db, mely megváltása esetén a hozzátartozó tulajdonába kerül. A gravírozás költsége annak tulajdonosát (megváltóját) terheli.”
2. § (1) Ez a rendelet – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – a kihirdetését követő harmadik napon lép hatályba.
(2) Az 1. § az e rendelet kihirdetését követő napon lép hatályba.