Tornyiszentmiklós Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2026. (II. 25.) önkormányzati rendelete
a közművelődésről szóló 9/2020. (XI.11.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2026. 02. 26- 2026. 02. 26Tornyiszentmiklós Község Önkormányzata Képviselő-testületének 3/2026. (II. 25.) önkormányzati rendelete
a közművelődésről szóló 9/2020. (XI.11.) önkormányzati rendelet módosításáról
[1] Tornyiszentmiklós Község Önkormányzata a település lakosságának közművelődési igényei és érdekei, valamint a helyi lehetőségek, sajátosságok alapján határozza meg közművelődési feladatait, az ellátandó közművelődési alapszolgáltatások körét, a feladatellátás formáját, módját.
[2] Tornyiszentmiklós Község Önkormányzata a muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről szóló 1997. évi CXL. törvény 83/A. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján,
[3] az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában és
[4] a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 7. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva aa közművelődésről szóló 9/2020. (XII.11.) önkormányzati rendeletét az alábbiak szerint módosítja:
1. § A közművelődésről szóló 9/2020. (XI.11.) önkormányzati rendelet 4. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(3) Az önkormányzat biztosítja a közművelődési feladatok ellátásához szükséges, megfelelő képesítéssel rendelkező szakember foglalkoztatását.”
2. § A közművelődésről szóló 9/2020. (XI.11.) önkormányzati rendelet 5. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(1) Az önkormányzat a kötelezően ellátandó közművelődési feladatkörének ellátására az alábbi közösségi színteret jelöli ki és működteti: Integrált közösségi és szolgáltató tér -Művelődési ház (Tornyiszentmiklós, Béke utca 4.)”
3. § A közművelődésről szóló 9/2020. (XI.11.) önkormányzati rendelet 6. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„6. § A helyi közművelődési feladatok ellátásában az önkormányzat igénybe veszi a településen működő civil szervezetek, egyéb szervezetek és a magánszemélyek előremutató és segítő közreműködését.”
4. § Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba, és a kihirdetését követő második napon hatályát veszti.