Ebergőc Község Önkormányzat Képviselő-testülete 5/2021. (VI.10.) önkormányzati rendelete

a települési támogatásokról és az egyéb szociális ellátásokról

Hatályos: 2021. 06. 15- 2023. 08. 15

Ebergőc Község Önkormányzat Képviselő-testülete 5/2021. (VI. 10.) önkormányzati rendelete

a települési támogatásokról és az egyéb szociális ellátásokról

2021.06.15.

Ebergőc Község Önkormányzata Képviselő-testületének feladat- és hatáskörében eljáró Ebergőc Község Önkormányzatának Polgármestere a katasztrófavédelemről szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46. § (4) bekezdésében biztosított hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdésének a.) pontjában, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 132. § (4) bekezdésének d.) és g.) pontjában és Magyarország helyi önkormányzatiról szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 8a.) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendelem el:

I. Fejezet

Általános rendelkezések

A rendelet célja

1. § (1) E rendelet célja, hogy a Ebergőc Község Önkormányzata közigazgatási területén élő egyének és családok szociális biztonságának megőrzése, elősegítése érdekében megállapítsa a települési támogatás keretében nyújtott támogatások formáit, az azokra való jogosultság feltételeit, kifizetésének, folyósításának és ellenőrzésének szabályait.

(2) Az e rendeletben szabályozott támogatások csak akkor biztosíthatók, ha az egyének önmagukért és családjukért kellő felelősséget vállalnak, és elvárható módon közreműködnek anyagi és szociális helyzetük jobbításáért. A szociális ellátásokat a családi segélyezés elvének érvényesítésével kell biztosítani.

A rendelet hatálya

2. § E rendelet hatálya kiterjed a település közigazgatási területén lakóhellyel, vagy tartózkodási hellyel rendelkező, és életvitelszerűen is a községben lakó, a a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (továbbiakban: Szoctv.) 3. §. (1) bekezdésében, valamint a 6.§-ban meghatározott személyekre.

A rendeletben szabályozott ellátási formák és az eljáró hatóságok

3. § (1) Az önkormányzat a szociálisan rászoruló személyek, családok részére települési támogatást biztosít az e rendeletben meghatározottak szerint.

(2) Települési támogatás keretében igényelhető ellátások

(3) havi rendszerességgel nyújtott ellátások (a továbbiakban együtt: rendszeres ellátások)

a) települési lakhatási támogatás

b) települési ápolási támogatás

c) települési gyógyszertámogatás

(4) Eseti ellátások

a) temetési támogatás

b) szociális kamatmentes kölcsön

c) újszülöttek családjának támogatása

d) tanévkezdési támogatás

e) fűtési kiadások támogatása

(5) Rendkívüli támogatások

rendkívüli települési támogatás
(6) A (2) bekezdésben megjelölt támogatási formák természetben –amennyiben az adott támogatás lehetővé teszi -, és pénzbeli formában is nyújthatók, az eljáró hatóság döntése alapján.
(7) A rendszeres ellátások havi összege személyenként nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét.
(8) A (2) bekezdés pontjában megjelölt temetési támogatás, újszülöttek családjának támogatása és tanévkezdési támogatás vonatkozásában a képviselő-testület hatáskörét a polgármesterre ruházza.
(9) Azon ellátásoknál, ahol a polgármester gyakorolja átruházott hatáskörben az elsőfokú hatáskört, a döntés ellen annak közlésétől számított 15 napon belül a Ebergőc Község Önkormányzata Képviselő-testületéhez címzett fellebbezéssel lehet élni.
Általános eljárási rendelkezések

4. § (1) Az e rendeletben szabályozott ellátások megállapítása kérelemre történik, melyet az e célra rendszeresített formanyomtatványon kell előterjeszteni. A kérelemhez csatolni kell a formanyomtatványban felsorolt – az egyes ellátásokra való jogosultság megállapításához szükséges – mellékleteket.

(2) A kérelmező köteles saját maga, családja illetve a háztartás tagjainak jövedelem viszonyairól igazolást csatolni. Ha a jövedelem más szerv által történő igazolására nincs mód, akkor erre vonatkozóan köteles a kérelmező büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozatot tenni.

(3) A kérelmet postai úton a Sopronkövesdi Közös Önkormányzati Hivatal postacímére címezve vagy személyesen lehet benyújtani.

(4) A kérelem benyújtására az ellátás igénylője, annak törvényes képviselője vagy meghatalmazottja jogosult.

(5) Rendszeres ellátás iránti kérelmet legkorábban az adott ellátásra való jogosultság időtartamának lejárta előtt egy hónappal lehet benyújtani, mely esetben az új jogosultság kezdő időpontja a korábbi jogosultság lejártát követő nap.

(6) A rendkívüli gyermekvédelmi települési és rendkívüli települési támogatás hivatalból is megállapítható, különösen nevelési-oktatási intézmény, gyámhatóság, továbbá más családvédelemmel foglalkozó intézmény és természetes személy vagy a gyermekek érdekeinek védelmét ellátó társadalmi szervezet kezdeményezésére.

(7) A kérelemben foglaltak ellenőrzése céljából az eljáró hatóság ügyintézője környezettanulmányt végezhet, valamint a gyermeket nevelő családoknál e célra a gyermekjóléti szolgálat, a védőnő és a gyermek- és családvédelemmel foglalkozó szervek javaslata, környezettanulmánya is felhasználható.

(8) A rendszeres ellátásokat utólag, minden hónap 5-éig, az eseti és rendkívüli ellátásokat a megállapítást követő 15 napon belül kell folyósítani.

(9) A pénzbeli ellátások folyósítása folyószámlára utalással történik a jogosult vagy törvényes képviselője részére. Kivételes esetben a polgármester házipénztárból történő kifizetést engedélyezhet.

(10) A rendszeres ellátásra való jogosultságot meg kell szüntetni, ha:

a) a jogosultság feltételi már nem állnak fenn, vagy jogosultságot kizáró körülmény következett be,

b) a jogosult kéri,

c) a jogosult meghalt,

(11) A (10) bekezdés szerinti megszüntetés időpontja a megszüntetésre okot adó körülmény bekövetkezése hónapjának utolsó napja.

(12) A jogosult által lakott lakáshoz kapcsolódó rendszeres ellátásra való jogosultságot – a (10) bekezdés szerinti eseteken kívül – meg kell szüntetni abban az esetben is, ha a jogosult a támogatással érintett lakásból elköltözött.

(13) A jogszabályok megsértésével nyújtott ellátásra való jogosultságot meg kell szüntetni, továbbá az ellátást jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vevőt kötelezni kell

a) a pénzbeli ellátás visszafizetésére,

b) természetben nyújtott ellátás esetén a pénzegyenérték megfizetésére.

(14) Ha a rendszeres ellátásra való jogosultság a (13) bekezdés alapján szűnt meg, a jogosult a döntés jogerőre emelkedésétől számított egy évig nem jogosult a megszüntetettel azonos típusú rendszeres ellátásra.

(15) A lakáshoz kapcsolódó rendszeres ellátások vonatkozásában a (13) bekezdés szerinti korlátozás kiterjed a lakásban élő valamennyi személyre.

(16) Ha az önkormányzati szociális hatóság a hatáskörébe tartozó ellátás megtérítését rendeli el, a megtérítés összegét vagy pénz egyenértékét–amennyiben annak megfizetése a kötelezett megélhetését súlyosan veszélyeztetné – a polgármester méltányosságból

a) elengedheti,

b) csökkentheti,

c) részletfizetést engedélyezhet.

(17) Az e rendeletben nem szabályozott fogalmak, kérdések vonatkozásában a magasabb rendű szociális, gyermekre tekintettel megállapított ellátás kapcsán pedig a magasabb rendű szociális és gyermekvédelmi tárgyú jogszabályok rendelkezései az irányadóak.

II. Fejezet

Települési támogatások

Havi rendszerességgel nyújtott ellátások
Települési lakhatási támogatás

5. § (1) Települési lakhatási támogatásra jogosult az a szociálisan rászoruló személy az általa lakott lakás fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásai viseléséhez.

(2) A települési lakhatási támogatás a villanyáram, a víz- és csatornahasználat, a gázfogyasztás, a szemétszállítás díjához és a tüzelő anyag költségeihez nyújtható. A felsorolt és e támogatási formánál figyelembe vehető lakásfenntartási kiadásokat számlával kell igazolni.

(3) A települési lakhatási támogatást a lakásfenntartási kiadással érintett azon lakásfenntartással összefüggő rendszeres kiadásokhoz kell nyújtani, amely megfizetésének elmaradása a kérelmező lakhatását a legnagyobb mértékben veszélyezteti.

(4) Települési lakhatási támogatásra jogosult az a személy,

a) aki a kérelemben megjelölt lakásban bejelentett lakcímmel rendelkezik, abban életvitelszerűen lakik és annak tulajdonosa vagy bérlője.

b) családban élő esetén, a háztartás egy főre számított havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 180 %-át.

c) egyedül élő esetében az egy főre számított havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250 %-át és

d) akinek a háztartása egyik tagjának sincs vagyona.

(5) A települési lakhatási támogatás egy hónapra jutó összege

a) a lakásfenntartás igazolt, igazolt havi költségének a 30 %-a, ha a jogosult esetében a háztartás egy főre számított jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 100 %-át.

b) a lakásfenntartás igazolt, igazolt havi költségének a 20 %-a, ha a jogosult esetében a háztartás egy főre számított jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át.

c) a lakásfenntartás igazolt, igazolt havi költségének a 10 %-a, ha a jogosult esetében a háztartás egy főre számított jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át.

d) legalább 2500 Ft és nem haladhatja meg a 6. 000 Ft-ot.

(6) A települési lakhatási támogatást egy évre kell megállapítani.

(7) A települési lakhatási támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

Települési ápolási támogatás

6. § (1) Települési ápolási támogatásra jogosult az a nagykorú és cselekvőképes személy, aki

a) 18. életévét betöltött, tartósan beteg,

b) a településen lakcímmel rendelkező, és életvitelszerűen ezen a lakcímen is élő hozzátartozója gondozását végzi.

(2) A hozzátartozó a Ptk. szerinti hozzátartozó.

(3) Tartósan beteg az a személy, aki előreláthatólag három hónapnál hosszabb időtartamban állandó ápolást, gondozást igényel.

(4) A (3) bekezdés szerinti tényt az ápolt személy háziorvosa igazolja az eljáró hatóság által rendszeresített formanyomtatványon.

(5) Nem jogosult települési ápolási támogatásra a hozzátartozó, ha

a) a Szoctv. szerinti ápolási díjban részesül,

b) családjában az egy főre jutó havi jövedelem meghaladja az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 220%-át.

c) az ápolt személy egy hónapot meghaladóan fekvőbeteg-gyógyintézeti, valamint nappali ellátást nyújtó vagy bentlakásos szociális intézményi ellátásban részesül,

d) nappali rendszerű képzés keretében folytat tanulmányokat,

e) 4 órát meghaladóan kereső tevékenységet folytat.

(6) Az ápolási és gondozási feladatok teljesítését – az eljáró hatóság felkérésére – az önkormányzat házi segítségnyújtást végző intézménye ellenőrizheti.

(7) A települési ápolási támogatásra való jogosultságot meg kell szüntetni, ha

a) az ápolt személy állapota az állandó ápolást már nem teszi szükségessé,

b) az ápolást végző személy a kötelezettségét nem teljesíti,

c) az ápolt személy kéri,

d) az ápolt személy meghal,

e) az ápolást végző az ápolási támogatás felülvizsgálatára irányuló eljárásban az eljáró hatóság felhívásának nem tesz eleget.

f) az önkormányzat házi segítségnyújtást végző intézménye egymást követő két alkalommal sem tudja ellenőrizni az ápolási, gondozási feladatok teljesítését.

g) a jogosultságot kizáró körülmény következik be.

(8) Az ápolási tevékenység nem teljesítésének minősül, ha az ápolást végző személy több egymást követő napon nem gondoskodik az ápolt személy alapvető gondozási, ápolási igényeinek kielégítéséről, az ellátott és lakókörnyezete megfelelő higiéniás körülményeinek biztosításáról, az esetleges vészhelyzet kialakulásának megelőzéséről.

(9) A települési ápolási támogatás havi összege az éves központi költségvetési törvényben meghatározott alapösszeg 80 %.

(10) A települési ápolási támogatásra való jogosultság megállapítása határozatlan időre történik.

(11) Az eljáró hatóság az ápolási támogatásra való jogosultság feltételeinek fennállását évente legalább egyszer felülvizsgálja, és ha felülvizsgálat során megállapítást nyer, hogy a feltételek továbbra is fennállnak, az ellátás további folytatásáról dönt.

Települési gyógyszertámogatás

7. § (1) Települési gyógyszer támogatásra jogosult az a személy, akinek esetében a vényköteles havi rendszeres gyógyító ellátás költsége (a továbbiakban:gyógyszerköltség) eléri vagy meghaladja a 5000 Ft –ot, és az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg

a) családban élő esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át,

b) egyedül élő esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 250 %-át.

(2) Nem jogosult települési gyógyszer támogatásra, aki a Szoctv. szerinti közgyógyellátásra jogosult.

(3) Az (1) bekezdésben megnevezett gyógyszerköltséget az eljáró hatóság által rendszeresített formanyomtatványon a háziorvos igazolja.

(4) A (3) bekezdés szerinti háziorvosi igazoláson kizárólag a kérelmező személyes szükségleteinek kielégítéséhez szükséges, vényköteles gyógyszerköltséget lehet feltüntetni. Az igazolás nem lehet 1 hónapnál régebbi a kérelem benyújtásának időpontjában.

(5) A települési gyógyszertámogatás összege a (3) bekezdés szerint igazolt gyógyszerköltség 50 %-a, a támogatás összegét 100 Ft-ra kerekítve kell megállapítani.

(6) A gyógyszertámogatás maximális összege: 5000 Ft.

(7) A támogatásra való jogosultság a kérelem benyújtását követő hónaptól számított egy év időtartamra szól.

Eseti ellátások
Temetési támogatás

8. § (1) Temetési támogatásra jogosult az a személy, aki meghalt hozzátartozója eltemettetéséről gondoskodott, és az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg

a) családban élő esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 700 %-át,

b) egyedül élő esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 800 %-át.

(2) A temetési támogatás összege a helyben szokásos legolcsóbb temetés költségének 15 %-a.

(3) A mindenkori helyben szokásos legolcsóbb temetés összege: 200 000 Ft.

(4) A kérelmet a halálesettől számított 30 napon belül lehet benyújtani a rendszeresített formanyomtatványon. A kérelemhez mellékelni kell a kérelmező, mint eltemettető nevére kiállított számlát és anyakönyvi kivonat másolati példányát.

Szociális kamatmentes kölcsön

9. § (1) A képviselő-testület szociális kamatmentes kölcsönt (a továbbiakban: kölcsön) állapít meg az alábbi célokra

a) hátralékos közüzemi költség megtérítése,

b) vízóra, villanyóra fel/visszaszerelés,

c) gyógyászati segédeszköz vásárlás,

d) rendkívüli élethelyzetből eredőköltségek mérsékléséhez.

(2) Kölcsön csak azok részére nyújtható, akik a kérelem benyújtásakor (igazolt) rendszeres havi jövedelemmel rendelkeznek, és az egy főre jutó havi jövedelmük meghaladja

a) családok esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 180 %-át,

b) egyedül élőknél az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át,

c) és nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 350 %-át.

(3) A kölcsön egy családon belül csak egy személynek állapítható meg.

(4) Ha a kölcsön jogosultja munkaviszony megszűnése miatt nem tudja fizetni a kölcsönt, a polgármester – három hónap türelmi idő után – a hátralévő törlesztő részletek összegét jogosult – egészben vagy részben – elengedni azzal, hogy sem a jogosult, sem családja nem kaphat újabb kölcsönt a tárgyévet követő évben.

(5) A kölcsön összege nem haladhatja meg a 150 000 Ft-ot.

(6) A kölcsön futamideje legfeljebb 12 hónap, mely időtartam a jogosultság megállapítása hónapját követő hónap első napján kezdődik. A havi törlesztő részlet összege a kölcsönösszeg és a futamidő hónapjai számának hányadosa.

(7) A kölcsön visszafizetését kérelemre a polgármester méltányosságból – egészben vagy részben – elengedheti, amennyiben a visszafizetés ideje alatt a kérelmező elhalálozik, vagy életkörülményeiben előre nem látható krízishelyzet, vagy méltányolható jelentős negatív változás következik be.

Újszülöttek családjának támogatása

10. § (1) A gyermek(ek) születését követően egyszeri támogatásban részesülnek a családok illetve a gyermeket egyedül nevelő szülők.

(2) A támogatás mértéke gyermekenként 30.000 Ft.

(3) A támogatás annak a családnak állapítható meg, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a nyugdíjminimum tízszeresét.

Tanévkezdési támogatás

11. § (1) Tanévkezdési támogatásban részesülnek az éves költségvetésben meghatározott pénzügyi keretek között, azon óvodások, valamint általános, középiskolai és felsőfokú iskolai tanulmányokat folytatók, akik Ebergőc településen lakóhellyel rendelkeznek.

(2) Tankönyvtámogatásban részesülhet, akinek a családjában az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum mindenkori legkisebb összegének hétszeresét.

(3) A tanévkezdési támogatás iránti kérelmet az önkormányzat hivatala által készített nyomtatványon kell benyújtani.

(4) A tankönyvkezdési támogatás összege

a) óvodás esetében 15.000.- Ft

b) iskolás esetében pedig 25.000.- Ft

Rendkívüli támogatások
Rendkívüli települési támogatás

12. § (1) Rendkívüli települési támogatásra való jogosultságot állapít meg annak a személynek a képviselő-testület

a) aki létfenntartást veszélyeztető, rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gondokkal küzd, és önmaga illetve családja létfenntartásáról más módon nem tud gondoskodni vagy

b) alkalmanként jelentkező többletkiadások, így különösen betegséghez, a válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartásához, a gyermek fogadásának előkészítéséhez, a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolat tartásához, a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez kapcsolódó kiadások miatt anyagi segítségre szorulnak.

(2) A rendkívüli települési támogatásra való jogosultság további feltétele, hogy a családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200%-át, egyedül élő vagy gyermekét egyedül nevelő szülő illetve gyám esetében a 250 %-át.

(3) Rendkívüli települési támogatás családonként havonta legfeljebb egy, egy naptári évben legfeljebb 3 alkalommal állapítható meg.

(4) Az alkalmanként adható rendkívüli települési támogatás összege 5.000 Ft-tól 50 000 Ft-ig terjedhet.

(5) Évente egy alkalommal, rendkívüli méltánylást érdemlő esetben a jogosultság megállapításához (2) bekezdésben meghatározott jövedelemhatár figyelembe vétele nélkül is megállapítható a támogatás.

(6) Az (5) bekezdés alkalmazásában rendkívüli méltánylást érdemlő eset, a tűzkár, a vízkár, a lakásban nem szándékos, előre nem látható, a lakhatást veszélyeztető állagromlás vagy egyéb rendkívüli élethelyzet (az egészségi állapotban történő nagyfokú romlás, a szociális válsághelyzet)

(7) Sürgős esetben – ha az igénylő életkörülményei, az azonnali segítséget indokolják - a támogatás az igénylő nyilatkozata alapján, polgármesteri hatáskörben folyósítható.

Fűtési kiadások támogatása

13. § (1) Fűtési kiadások támogatásában részesülnek a Képviselő-testület döntése alapján, az éves költségvetésben meghatározott pénzügyi keretek között azon egyedül élők, illetve családok, akik Ebergőc településen lakhellyel rendelkeznek.

(2) Fűtési kiadások támogatásában részesülhet, akinek a családjában az egy főre jutó eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum mindenkori legkisebb összegének ötszörösét, egyedül élő esetében pedig a 600%-át.

(3) A fűtési kiadások támogatása iránti kérelmet az önkormányzati hivatal által készített nyomtatványon kell benyújtani az őszi hónapokban.

(4) A fűtési kiadások támogatásának összege 5.000.- Ft-tól 50.000.- Ft-ig terjedhet.

Köztemetés

14. § (1) A köztemetés elrendelése esetén a Szoctv. 48. §-ának szabályai szerint kell eljárni.

(2) Ha az eltemettetésre köteles személy családjában az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át, a köztemetés költsége – kérelemre - méltányosságból elengedhető, csökkenthető, részletekben történő fizetés engedélyezhető.

III. Fejezet

Szociális szolgáltatások

Étkeztetés

15. § (1) Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, akik azt önmaguknak, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen

a) koruk

b) egészségi állapotuk

c) fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük

d) szenvedélybetegségük, vagy

e) hajléktalanságuk miatt

(2) A szociális étkeztetésre jogosultság szempontjából az tekinthető szociálisan rászorultnak, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkor legkisebb összegének 300 %-át nem haladja meg.

(3) Étkeztetés annak is biztosítható, aki nem tekinthető szociálisan rászorultnak, de kora vagy egészségi állapota miatt étkezéséről más módon nem tud gondoskodni.

(4) Az étkeztetési térítési díjat az Önkormányzati Hivatalban kell fizetni a tárgyhónap utolsó munkanapján. A szociális étkeztetés intézményi térítési díját külön rendelet tartalmazza.

(5) Az étkeztetést Ebergőc község Önkormányzata a Röjtökmuzsaj község Önkormányzata által fenntartott, Röjtökmuzsaji Akácvirág Óvoda és Konyha intézménnyel kötött megállapodás alapján biztosítja.

Házi segítségnyújtás

16. § (1) Házi segítségnyújtás keretében kell gondoskodni azokról, akik az Szoctv. 63. § (1) bekezdésében meghatározott feltételeknek megfelelnek.

(2) A házi segítségnyújtási ellátásban részesülő jogosult

a) az ebéd házhoz szállítására,

b) egyéni szükséglet szerinti gondozásra.

(3) A jogosultság elbírálásával, a szolgáltatás nyújtásával kapcsolatos feladatokat, társulási megállapodás alapján a lövői székhelyen működő Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálati Társulás biztosítja.

Családsegítés

17. § (1) A Képviselő-testület az Szoctv. 64. § (1) bekezdésében meghatározott családsegítési feladatait társulási megállapodás alapján a lövői székhelyen működő Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálati Társulás útján biztosítja.

(2) A családsegítésre irányuló kérelmeket az (1) bekezdés szerinti intézmény vezetőjéhez kell benyújtani.

IV. Fejezet

Záró rendelkezések

18. § (1) Ez a rendelet 2021. június 15. napján lép hatályba.

E rendelet hatályba lépésével egyidejűleg hatályát veszti Ebergőc község Önkormányzata Képviselő-testületének a települési támogatásról és az egyéb szociális ellátásokról szóló 3/2015. (II.27.) önkormányzati rendelete. A rendelet kihirdetésének napja: 2021. június 10.