Harkány Város Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete

a Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2024. 10. 03 17:30- 2024. 10. 04

Harkány Város Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete

a Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2024. 10. 03 17:30- 2024. 10. 04

Harkány Város Önkormányzatának képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében foglalt eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva szervezeti és működési szabályairól a következőket rendeli el:

1. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 3. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A város nemzetközi kapcsolatainak felsorolását a Szervezeti-és Működési Szabályzat (a továbbiakban: SZMSZ) mellé csatolt 9. melléklet tartalmazza.”

2. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 4. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Az önkormányzat a helyi közügyek, valamint a helyben biztosítandó közfeladatok körében ellátja a 10. számú mellékeltben felsorolt kormányzati funkciók szerinti alaptevékenységeket. Az önkormányzat önként vállalja az 1. számú mellékletben felsorolt feladatok ellátását.”

3. § (1) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 5. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A Képviselő-testület tagjainak száma: 9 fő a polgármesterrel együtt. A Képviselő-testület tagjainak névsorát az SZMSZ mellé csatolt 11. melléklet tartalmazza.”

(2) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 5. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A Képviselő-testület összehívásáról, az ülések időpontjának meghatározásáról és a napirend összeállításáról – a munkaterv és a testületi határozatok alapján - a polgármester, távolléte vagy akadályoztatása esetén a képviselő-testület tagjai közül választott alpolgármester gondoskodik.”

(3) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 5. § (9) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(9) Rendkívüli ülés meghívója a (8) bekezdésben foglalt időpontot követően és bármilyen értesítési mód igénybevételével is kiküldhető, el lehet tekinteni az írásbeliségtől is, de a sürgősség okát közölni kell. Rendkívüli ülés összehívása esetén az írásos meghívó és a napirendek írásos anyaga a képviselő-testületi ülés megkezdése előtt is kiosztható.”

4. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 6. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A harkányi székhellyel bejegyzett társadalmi szervezetek írásban jelezhetik részvételi szándékukat a testületi vagy valamely bizottság munkájában. Ebben az esetben részükre a meghívó a szervezetet érintő napirendhez tartozó írásos előterjesztéssel együtt megküldésre kerül és a szóban forgó társadalmi szervezet képviselője az adott napirendre vonatkozó tanácskozási joggal vesz részt a képviselő-testület vagy a bizottság ülésén.”

5. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 9. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A Képviselő-testület a Mötv. 46. §. (2) bekezdése alapján zárt ülést tart, illetve zárt ülést rendelhet el. Ha az érintett beleegyezésétől függ a zárt ülés tartása, akkor az érintett a képviselő-testület ülését megelőzően írásban, vagy a napirend tárgyalásának megkezdésekor szóban nyilatkozik a zárt ülés megtartásáról.”

6. § (1) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 10. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A tanácskozás rendjének megzavarása esetén rendreutasíthatja a rendzavarót, ismétlődő rendzavarás esetén pedig, az érintettet – a települési önkormányzati képviselőt kivéve – a terem elhagyására is kötelezheti. Az ülés levezetőjének a rendfenntartás érdekében tett intézkedései ellen felszólalni, azokat visszautasítani, azzal vitába szállni nem lehet.”

(2) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 10. §-a a következő (4)–(10) bekezdéssel egészül ki:

„(4) Aki a képviselő-testület tagjait sértő kifejezésekkel illeti, széksértést követ el és rendbírsággal sújtható.

(5) A széksértés megállapítására és rendbírság kiszabására bármely képviselő vagy a polgármester tehet javaslatot.

(6) A széksértés tényéről és a rendbírság megállapításáról a képviselő-testület vita nélkül, minősített többséggel dönt.

(7) Amennyiben a képviselő-testület ülésén a széksértést elkövető a sértő kijelentését a rendbírság kiszabása előtt visszavonja, továbbá a sértettet és a képviselő-testületet megköveti, a képviselő-testület a rendbírság kiszabásától eltekinthet.

(8) A rendbírság mértéke 15.000, - Ft.

(9) A rendbírság összegét a kötelezett annak kiszabását elrendelő határozat kézhezvételét követő 8 napon belül köteles az Önkormányzat költségvetési elszámolási számlájára befizetni.

(10) A rendbírságból befolyt összeget elkülönítetten kell kezelni, és annak felhasználásról a képviselő-testület évente egy alkalommal dönt azzal, hogy kizárólag jótékony célra fordítható.”

7. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 11. §-a a következő (10) bekezdéssel egészül ki:

„(10) A szabályszerűen kiküldött előterjesztéshez vagy határozati javaslathoz kapcsolódóan módosító vagy kiegészítő indítványt benyújtani az ülés napját megelőző nap 16:00 óráig, kizárólag írásban lehetséges.”

8. § (1) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 13. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Az előadóhoz a Képviselő-testület tagjai, az általános tanácskozási joggal valamint az adott napirendi pontra vonatkozóan tanácskozási joggal résztvevők kérdést tehetnek fel, amelyre az előadó – a vita lezárása után – köteles választ adni.”

(2) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 13. § (5)–(7) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(5) A felszólalásokra a jelentkezés sorrendjében kerülhet sor. Indokolt esetben az ülés vezetője szót adhat bármely személynek, aki a testületi ülésen nem döntési és tanácskozási joggal vesz részt. Adott napirendi ponthoz bármely önkormányzati képviselő vagy szót kapott személy legfeljebb 5 perces időkeretben szólhat hozzá. Az ülés vezetője további időkeretet engedélyezhet. A hozzászólás keretében esetlegesen feltett kérdésre, felvetésre adott válasszal kapcsolatban az ülés vezetője 2 perces viszontválaszra adhat lehetőséget, amennyiben a hozzászóló igényli.

(6) A vita lezárására, a hozzászólások időtartamának korlátozására a testület bármely tagja javaslatot tehet. E javaslatról a testület vita nélkül határoz. E javaslatról a testület vita és alakszerű határozat meghozatala nélkül határoz.

(7) A napirend előadója a szavazás előtt javasolhatja a téma napirendről történő levételét, valamint javaslatát meg is változtathatja. Az indítványról a Képviselő-testület vita nélkül, egyszerű szótöbbséggel, alakszerű határozat meghozatala nélkül dönt.”

9. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 19. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) Közérdekű kérdésnek minősül minden olyan képviselő-testületi hatáskörbe tartozó szervezetre, működésre, előkészítésre vonatkozó tudakozódás, amely nem kapcsolódik az ülés napirendjének témaköreihez.”

10. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 20. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A képviselő-testület ülésén készített hangfelvétel kizárólag az írásos jegyzőkönyv elkészítésének segítése céljából készülhet.”

11. § (1) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 21. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A lakosság széles rétegének jogait, kötelességeit érintő önkormányzati rendeletek előkészítésénél a képviselő-testület előzetesen elveket, szempontokat fogalmazhat meg.”

(2) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 21. § (5) bekezdés a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A rendelet megalkotása során figyelembe kell venni az alábbiakat:)

„a) a jegyző a rendelet-tervezetet indoklással és hatásvizsgálattal együtt terjeszti elő”

12. § (1) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 23. § (6) bekezdés a) és b) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

(A Képviselő-testület a következő állandó bizottságokat hozza létre:)

„a) Pénzügyi, Városfejlesztési, Kulturális és Idegenforgalmi Bizottság: 7 tagú, amelyből 7 fő képviselő;
b) Jogi és Szociális Bizottság: 5 tagú, amelyből 5 fő képviselő.

(2) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 23. § (7) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(7) A bizottságok jegyzékét, a bizottság elnökeinek és tagjainak felsorolását e rendelet 12. számú melléklete tartalmazza.”

13. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 24. § (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(1) A bizottság szükség szerint tart ülést. A bizottság ülésére meg kell hívni a polgármestert, a képviselő-testület tagjai közül választott, valamint a külsős alpolgármestert, a képviselőket és a jegyzőt, osztályvezetőket. A bizottság ülésére ezen kívül mindazon személyek meghívhatók, akiknek részvételét a bizottság elnöke, együttes ülés esetén a bizottságok elnökei szükségesnek tartják.

(2) A bizottság ülését az elnök hívja össze és vezeti a tanácskozást. Az elnök akadályoztatása esetén a bizottság tagjai közül, a bizottság elnökének javaslata alapján titkos szavazással választott képviselő, mint elnökhelyettes hívja össze és vezeti a tanácskozást.”

14. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 27. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) A jegyzőt az aljegyző helyettesíti. A jegyzői és aljegyzői tisztség egyidejű betöltetlensége, illetve az érintettek akadályoztatása esetén legfeljebb hat hónap időtartamra a jegyzői képesítési feltételekkel rendelkező osztály vezetője – ennek hiányában – a pénzügyi osztály vezetője helyettesíti.”

15. § A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 29. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A polgármesteri hivatal hivatalos megnevezése: Harkányi Polgármesteri Hivatal. A polgármesteri hivatalt a jegyző vezeti. A polgármesteri hivatal feladatait az Mötv.-ben, valamint a Harkányi Polgármesteri Hivatal Szervezeti és Működési Szabályzatában foglaltak szerint köteles ellátni.”

16. § (1) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 2. melléklete helyébe az 1. melléklet lép.

(2) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 3. melléklete helyébe a 2. melléklet lép.

(3) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 4. melléklete helyébe a 3. melléklet lép.

(4) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 5. melléklete helyébe a 4. melléklet lép.

(5) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 6. melléklete az 5. melléklet szerint módosul.

(6) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 11. melléklete helyébe a 6. melléklet lép.

(7) A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 12. melléklete helyébe a 7. melléklet lép.

17. § Hatályát veszti a Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet

b) „A Polgármesteri Kabinet” alcíme,

18. § Ez a rendelet 2024. október 3-án 17 óra 30 perckor lép hatályba.

1. melléklet a 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelethez

Az önkormányzat bizottságainak feladatköre

1. A Pénzügyi, Városfejlesztési, Kulturális és Idegenforgalmi Bizottság feladatköre

1.1. Véleményezi az éves költségvetési rendelet tervezetét; a költségvetési rendelet módosítását, valamint az előző évi költségvetés végrehajtásáról szóló beszámolót (zárszámadást);

1.2. Véleményezi a következő, pénzügyi tárgyú rendeletek módosítását, vagy e tárgykörökben új rendelet megalkotását: az önkormányzati tulajdonú bérlakások bérbeadása tárgyában elfogadott rendelet, a fizető parkolóhelyek működtetése tárgyában elfogadott rendelet, elővásárlási jog megállapításáról szóló rendelet, a köztemetőkről és a temetkezés rendjéről szóló rendelet, a közterület használatának rendjéről szóló rendelet, a környezet védelméről szóló rendelet, a talajterhelési díjról szóló rendelet, helyi építési szabályzat és szabályozási terv tárgyában megalkotott rendelet, a helyi adókról szóló rendelet, a hivatali helyiségen kívüli valamint a hivatali munkaidőn kívüli házasságkötések engedélyezése és az azokért fizetendő díj megállapítása tárgyában megalkotott rendelet, az önkormányzat vagyonáról és a vagyontárgyak feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló rendelet, követelések elengedésének tárgykörében megalkotott rendelet, a táblák, feliratok, plakátok elhelyezése tárgyában megalkotott rendelet;

1.3. Javaslatot tesz a polgármester és az alpolgármester jutalmazására; képviselői tiszteletdíjra;

1.4. Véleményezi az önkormányzat adósságot keletkeztető kötelezettségvállalásának indokait és gazdasági megalapozottságát (pl. hitelfelvétel, kezességvállalás);

1.5. Véleményezi az önkormányzat által működtetett intézmények, az önkormányzat gazdasági társaságainak beszámolóit –ez utóbbiak esetén azok üzleti tervét -, gazdálkodását, javaslatot tesz a működés ésszerűsítésére a hatékonyság javítására;

1.6. Ellenőrizheti az önkormányzati körbe tartozó költségvetési szervek gazdálkodásának szabályszerűségét;

1.7. Véleményezi az önkormányzat által támogatásban részesített civil szervezetek, egyházak beszámolóit;

1.8. Véleményezi az önkormányzati rendezvényekkel kapcsolatos és/vagy turisztikai tárgyú előterjesztéseket;

1.9. Véleményezi a településszerkezetet, városfejlesztést, érintő testületi döntéseket, önkormányzati pályázatok benyújtását,

1.10. Javaslatot tesz a képviselő-testület felé az önkormányzat tulajdonában lévő közterület elnevezésére;

1.11. Javaslatot tehet, állást foglalhat minden olyan kérdésben, amely az önkormányzat, költségvetési szervei vagy gazdasági társaságai pénzügyeit vagy gazdálkodását érinti;

1.12. Véleményt fogalmaz meg, illetve állást foglal minden olyan egyéb kérdésben, amelyre a képviselő-testület, a polgármester vagy a jegyző felkéri.

2. A Jogi és Szociális Bizottság feladatköre

2.1. Az Mötv-ben foglaltak szerint nyilvántartja, ellenőrzi, kezeli és vizsgálja a polgármesteri és képviselői vagyonnyilatkozatokat;

2.2. Ellátja az Mötv-ben foglalt összeférhetetlenséggel és méltatlansággal kapcsolatos feladatokat, kivizsgálja az összeférhetetlenségi és méltatlansági bejelentést és javaslatot tesz a képviselő-testület döntésére;

2.3. Jogi szempontból véleményezi valamennyi önkormányzati rendelet módosítását vagy elfogadását, továbbá véleményezi a feladatkörébe tartozó alábbi rendeletek módosítását, vagy e tárgykörökben új rendelet megalkotását: az önkormányzati tulajdonú bérlakások bérbeadása tárgyában elfogadott rendelet, szociális és gyermekjóléti ellátásokról és a szociális és gyermekjóléti igazgatásról szóló rendelet, szociális tűzifa juttatásról szóló rendelet;

2.4. Véleményezi a szociális szolgáltatástervezési koncepciót illetve annak módosítását;

2.5. Véleményezi a helyi esélyegyenlőségi programot illetve annak felülvizsgálatát;

2.6. Javaslatot tehet, állást foglalhat minden olyan kérdésben, amely az önkormányzat által nyújtott szociális ellátások körét érinti;

2.7. Véleményt fogalmaz meg, illetve állást foglal minden olyan egyéb kérdésben, amelyre a képviselő-testület, a polgármester vagy a jegyző felkéri.”

2. melléklet a 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelethez

A bizottságok által benyújtandó előterjesztések köre

1. A Pénzügyi, Városfejlesztési, Kulturális és Idegenforgalmi Bizottság által benyújtandó előterjesztések

1.1. Javaslattétel a polgármester és az alpolgármester jutalmának megállapítására;

1.2. Javaslattétel képviselői tiszteletdíj megállapítására;

2. Jogi és Szociális Bizottság által benyújtandó előterjesztések

2.1. Képviselői vagyonnyilatkozatokkal kapcsolatos eljárás megindítása.

2.2. Képviselői összeférhetetlenség, méltatlanság kivizsgálásáról szóló előterjesztés.”

3. melléklet a 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelethez

A bizottságok állásfoglalásával (véleményezésével) benyújtható előterjesztések köre

1. A Pénzügyi, Városfejlesztési, Kulturális és Idegenforgalmi Bizottság feladatköre

1.1. Véleményezi az éves költségvetési rendelet tervezetét; a költségvetési rendelet módosítását, valamint az előző évi költségvetés végrehajtásáról szóló beszámolót (zárszámadást);

1.2. Véleményezi a következő, pénzügyi tárgyú rendeletek módosítását, vagy e tárgykörökben új rendelet megalkotását: az önkormányzati tulajdonú bérlakások bérbeadása tárgyában elfogadott rendelet, a fizető parkolóhelyek működtetése tárgyában elfogadott rendelet, elővásárlási jog megállapításáról szóló rendelet, a köztemetőkről és a temetkezés rendjéről szóló rendelet, a közterület használatának rendjéről szóló rendelet, a környezet védelméről szóló rendelet, a talajterhelési díjról szóló rendelet, helyi építési szabályzat és szabályozási terv tárgyában megalkotott rendelet, a helyi adókról szóló rendelet, a hivatali helyiségen kívüli valamint a hivatali munkaidőn kívüli házasságkötések engedélyezése és az azokért fizetendő díj megállapítása tárgyában megalkotott rendelet, az önkormányzat vagyonáról és a vagyontárgyak feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló rendelet, követelések elengedésének tárgykörében megalkotott rendelet, a táblák, feliratok, plakátok elhelyezése tárgyában megalkotott rendelet;

1.3. Véleményezi az önkormányzat adósságot keletkeztető kötelezettségvállalásának indokait és gazdasági megalapozottságát (pl. hitelfelvétel, kezességvállalás);

1.4. Véleményezi az önkormányzat által működtetett intézmények, az önkormányzat gazdasági társaságainak beszámolóit – ez utóbbiak esetén azok üzleti tervét -, gazdálkodását, javaslatot tesz a működés ésszerűsítésére a hatékonyság javítására;

1.5. Véleményezi az önkormányzat által támogatásban részesített civil szervezetek, egyházak beszámolóit;

1.6. Véleményezi az önkormányzati rendezvényekkel kapcsolatos és/vagy turisztikai tárgyú előterjesztéseket;

1.7. Véleményezi a településszerkezetet, városfejlesztést, érintő testületi döntéseket, önkormányzati pályázatok benyújtását,

1.8. Javaslatot tesz a képviselő-testület felé az önkormányzat tulajdonában lévő közterület elnevezésére;

2. A Jogi és Szociális Bizottság állásfoglalásával (véleményezésével) benyújtható előterjesztések köre

2.1. Jogi szempontból véleményezi valamennyi önkormányzati rendelet módosítását vagy elfogadását, továbbá véleményezi a feladatkörébe tartozó alábbi rendeletek módosítását, vagy e tárgykörökben új rendelet megalkotását: az önkormányzati tulajdonú bérlakások bérbeadása tárgyában elfogadott rendelet, szociális és gyermekjóléti ellátásokról és a szociális és gyermekjóléti igazgatásról szóló rendelet, szociális tűzifa juttatásról szóló rendelet.

2.2. Véleményezi a szociális szolgáltatástervezési koncepciót illetve annak módosítását;2.3. Véleményezi a helyi esélyegyenlőségi programot illetve annak felülvizsgálatát.”

4. melléklet a 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelethez

A bizottságokra átruházott hatáskörök

1. Pénzügyi, Városfejlesztési, Kulturális és Idegenforgalmi Bizottság

A fizető parkolóhelyek működtetéséről szóló rendelet által szabályozottak szerint dönt az e tárgykörben benyújtott méltányossági kérelmekről;

2. Jogi és Szociális Bizottság

2.1. az önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakáscélú helyiségek bérletéről szóló rendeletben foglaltak figyelembe vételével dönt az önkormányzati lakásbérleti ügyekben;

2.2. dönt az önkormányzat által elnyert, illetve azonfelül rendelkezésre álló szociális célú tűzifa támogatások elosztásáról a szociális tűzifa juttatásról szóló rendelet szerint;

2.3. a programhoz történő önkormányzati csatlakozás esetén dönt a felsőoktatási továbbtanulók támogatásáról;

2.4. dönt a Harkányi Gyógyfürdő Zrt. vonatkozásában 50%-os belépési kedvezményre jogosító kártya egyedi ügyekben történő kiállításának engedélyezéséről indokolt esetekben olyan személy részére, aki nem rendelkezik állandó bejelentett lakóhellyel Harkányban;

2.5. a támogatás adott évi biztosítása esetén dönt a bölcsőde, óvoda - és általános, vagy középiskola kezdéséhez nyújtott települési támogatás odaítéléséről a szociális rendeletben foglaltak szerint.”

5. melléklet a 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelethez

1. A Szervezeti és Működési Szabályzatról szóló 26/2016. (XII. 27.) önkormányzati rendelet 6. melléklet 6. pont helyébe a következő pont lép:

„6. a legfeljebb nettó tízmillió Ft összegű, vagy az alatti értékű kötelezettségvállalás, illetve a mindenkori költségvetési törvényben meghatározott kis összegű követelés elengedése, illetve arról történő lemondás tárgyában a követelések elengedésének eseteiről szóló önkormányzati rendelet szerint;”

6. melléklet a 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelethez

A képviselő-testület tagjai

1. Baksai Endre Tamás polgármester

2. Dr. Kiss Angéla Emese képviselő

3. Hosszúné Dávid Éva Margit képviselő

4. Kerécz Tamás képviselő

5. Kiss-Kálmán Éva képviselő

6. Márton Béla képviselő

7. Monostori Zsolt János képviselő

8. Tóth László képviselő

9. Urbán Szabolcs képviselő”

7. melléklet a 8/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelethez

Az Önkormányzat bizottságainak jegyzéke, bizottsági elnökök és bizottsági tagok felsorolása

1. Pénzügyi, Városfejlesztési, Kulturális és Idegenforgalmi Bizottság

2. Jogi és Szociális Bizottság