Zalaegerszeg Önkormányzat Képviselő-testületének 19/2000. (IV.8.) önkormányzati rendelete

a Fiatal Családok Otthonáról

Hatályos: 2017. 09. 23- 2023. 02. 28

Zalaegerszeg Önkormányzat Képviselő-testületének 19/2000. (IV.8.) önkormányzati rendelete

1a Fiatal Családok Otthonáról2

2017.09.23.

Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlése az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 10. § (2) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:3

Általános rendelkezések

1. §4 Az önkormányzat azzal a céllal, hogy a fiatalok e rendeletben meghatározott csoportja részére lakásigényük végleges rendezéséig, de - a 16. §-ban meghatározott kivételekkel - legfeljebb öt évig elhelyezésük átmeneti megoldásával és takarékosságra ösztönzéssel segítséget nyújtson, a fiatalok elhelyezésére szolgáló épületet (a továbbiakban: épület) tart fenn és üzemeltet.

2. § (1) Az 1 §-ban foglalt feladatok ellátásához az önkormányzat Fiatal Családok Otthona elnevezésű épületeket tart fenn és üzemeltet.5

(2) Az épületet e rendeletben foglaltak szerint a zalaegerszegi Lakáskezelő, Építőipari és Szolgáltató Kft. (a továbbiakban: LÉSZ Kft.) kezeli és üzemelteti.

3. § (1) A LÉSZ Kft. a fiatalok elhelyezésére szolgáló épületet kizárólag e rendeletben meghatározott célra használhatja.

(2)6

(3) A rendelet 2. § (1) bekezdésében meghatározott épület házirendjét a LÉSZ Kft. állapítja meg és a polgármester hagyja jóvá.

4. §7 A lakóegységek (a továbbiakban: szállások) használata nem tartozik a lakásokra vonatkozó jogszabályok hatálya alá, igénybevételükre e rendelet szabályait kell alkalmazni.

5. § (1) Az épületben elhelyezésre kerülő fiatalok lakásügyük 1. § szerinti végleges rendezéséről egyénileg, legkésőbb a szálláshasználati szerződésben foglalt határidő lejártáig kötelesek gondoskodni.

(2)8 A takarékosságra ösztönzés egyik eleme a rendeletben meghatározott minimális összegnek bármely zárolható

a) lakossági lakástakarékpénztárba,

b) állampapírba,

c) folyamatosan megújítható takaréklevélbe,

d) banki betétjegybe,

e) lekötött lakossági folyószámlán lévő letétbe,

f) ifjúsági takarékbetétbe

(a továbbiakban együtt: lakástakarékpénztárba) történő előzetes befizetésének (=induló takarékosság) igazolásával valósul meg.

(3)9 A takarékosságra ösztönzés másik eleme havi rendszerességgel egy, a pályázatban vállalt összeg állami garanciájú lakástakarékpénztárban (ennek bármilyen biztosítással, banki kiegészítő lekötéssel kombinált változatával) történő elhelyezése és igazolása (= kötelező előtakarékosság). A lakástakarékpénztári megtakarítás helyett más zárolható megtakarítási forma is választható.

(4)10 Külföldön elhelyezett megtakarítás esetén a pályázót terheli a szükséges dokumentumok hiteles fordításának biztosítása.

Az épületben történő elhelyezésre jogosultak köre

6. § (1) Az épületben való elhelyezésre jogosultak azok a fiatalok, akik;

a./11 házassági életközösségben élnek, vagy élettársi kapcsolatuk szerepel az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában, vagy olyan egyedülálló személyek, akik Zalaegerszegen munkahellyel, vállalkozással rendelkeznek,
b./12 a házastársak (regisztrált élettársak) legalább egyike kereső tevékenységet végez, vagy valamely felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytat,
c./13 a házastársak (regisztrált élettársak) egyike zalaegerszegi lakóhellyel vagy munkahellyel, vállalkozással rendelkezik,
d./14 a kérelem benyújtásakor a házastársak (regisztrált élettársak) egyike sem töltötte be a 40. életévét,
e./ Zalaegerszegen vagy bárhol igazolhatóan nem rendelkeznek beköltözhető lakással vagy igazolhatóan olyan forgalomképes vagyonnal, mely önálló lakáshoz jutásukat biztosítaná, továbbá nincs önkormányzati lakásbérleti szerződésük, illetve családi környezetükben jogos lakásigényüknek megfelelő elhelyezésük nem oldható meg,15
f./ vállalják, hogy lakásügyük megoldásáról az 5. §-ban foglaltak szerint gondoskodnak,
g./16 az épületben történő elhelyezés feltételeit magukra nézve kötelezőnek elismerik és kötelezettséget vállalnak a jelen rendelet 8. §-ában meghatározott szálláshasználati szerződés megkötésére.
(2) A jogosultság megállapításához az (1) bekezdésben foglalt feltételek együttes fennállása szükséges.

(3)17

A pályázat benyújtása és elbírálása

7. §18 (1) A szálláson történő elhelyezésre irányuló pályázatot az e célra rendszeresített nyomtatványon kell benyújtani Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Jegyzőjéhez.

(2) A szállásokra benyújtott pályázatok felbontását – a pályázati határidő lejártát követően – a lakásügyekért felelős szakbizottság 19esetenként kijelölt tagjának jelenlétében a hivatal végzi, és a pályázók regisztrálásáról jegyzőkönyvet készít.

(3) A pályázatok alapján a Fiatal Családok Otthonában elhelyezésre kerülő fiatalokat a lakásügyekért felelős szakbizottság 20jelöli ki.

(4)21 A javaslattételnél és a kijelölésnél az alábbi sorrendben kell a pályázókat előnyben részesíteni:

1. Azok a házastársak, akik zalaegerszegi lakóhellyel rendelkeznek.

2. Azok a házastársak, akik zalaegerszegi munkahellyel, vállalkozással rendelkeznek.

3. Azok a regisztrált élettársak, akik zalaegerszegi lakóhellyel rendelkeznek.

4. Azok a regisztrált élettársak, akik zalaegerszegi munkahellyel, vállalkozással rendelkeznek.

5. Azok az egyedülálló személyek, akik zalaegerszegi lakóhellyel rendelkeznek.

6. Azok az egyedülálló személyek, akik zalaegerszegi munkahellyel, vállalkozással rendelkeznek.

(4a)22 Azonos családi állapottal rendelkezők (házastársak, regisztrált élettársak illetve egyedülálló személyek) közül azt kell előnyben részesíteni, akinek az 1 hónapra eső fajlagos megtakarítása a legmagasabb.

(5) Az 1 hónapra eső fajlagos megtakarítás kiszámításánál az induló előtakarékosság összegét, a havi kötelező előtakarékosság összegét, illetve az igényelt elhelyezés időtartamát kell figyelembe venni.

(6)23 Az egyedülálló személyek számára egyidejűleg legfeljebb 10 szállás biztosítható.

7/A. §24 (1) A pályázati kiírást a megyei napilapban, a városi hetilapban, a városi televízióban és a hivatal hirdetőtábláján kell közzétenni, oly módon, hogy a pályázatok benyújtására legalább 15 nap álljon rendelkezésre.

(2) A pályázati kiírásnak tartalmazni kell:

a.) a lakóegység címét, alapterületét, komfort fokozatát, szobaszámát,
b.) adott időpontban érvényes havi lakbérét,
c.) a lakóegység megtekintésének időpontját,
d.) a pályázat benyújtásának helyét, határidejét,
e.) a döntés várható időpontját.
(3) A 6. § (1)-(2) bekezdésében meghatározott személyek pályázhatnak az időközönként meghirdetett pályázati kiíráson szereplő lakóegységekre. Pályázatot minden alkalommal külön-külön kell benyújtani a hivatal által rendszeresített formanyomtatványon, zárt borítékban, „FCSO” jeligével.
(4) A pályázatokat az arra a célra rendszeresített nyomtatványon kell benyújtani, melyhez mellékelni kell:
a.)25 a pályázók házassági anyakönyvi kivonatának másolatát, vagy a regisztrált élettársi minőség igazolását,
b.)26 a 6. § (1) bek. c./ pontjában meghatározott zalaegerszegi lakóhelyről vagy munkahelyről, vállalkozásról igazolást,
c.) a 6. § (1) bek. b./ pontja szerint munkáltatói, illetve iskolalátogatási igazolást.27
(5) A pályázatokban szereplő adatok, igazolások és nyilatkozatok valódiságát a polgármesteri hivatal megvizsgálhatja.

7/B. §28 (1) Érvénytelen a pályázat, ha

a) határidőn túl nyújtották be,

b) nem a rendelet szerinti formanyomtatványon nyújtották be,

c) a pályázó az elbíráláshoz szükséges tényekről és körülményekről nem vagy hiányosan nyilatkozott,

d) a pályázó valótlan adatok közlésével, illetve valós adatok elhallgatásával vagy más módon kívánta megtéveszteni az önkormányzatot,

e) a kiírásban előírt dokumentumok nem kerültek csatolásra,

f) a rendeletben meghatározott jogosultsági feltételeknek a pályázó nem felel meg.

(2) Nem nyújthat be pályázatot öt éven belül az a személy

a) aki önkényes lakásfoglaló, vagy jogcímnélküli önkormányzati lakáshasználó volt,

b) aki önkormányzati lakásának bérleti jogáról pénzbeli térítés ellenében lemondott,

c) akinek önkormányzati lakásbérleti jogviszonya a Ptk. 6:336. § (3) bekezdése, valamint 6:348. § (1) bekezdése alapján felmondással szűnt meg,

d) aki olyan önkormányzati bérlő háztartásában rendelkezett bejelentett lakóhellyel, vagy tartózkodási hellyel, akinek a bérleti jogviszonya a Ptk. 6:336. § (3) bekezdése, valamint 6:348. § (1) bekezdése alapján felmondással szűnt meg,

e) akinek lakhatása jogcímnélküli lakáshasználóként vagy a háztartásában élő más személyként önkormányzati lakbértartozás, külön szolgáltatásokkal kapcsolatos díjtartozás vagy közüzemi díjtartozás miatt szűnt meg.

(3) Az ötéves időtartamot az a)-b) pontok esetében a kizárásra okot adó körülmény bekövetkezésétől, a c)-e) pontok esetében a lakás visszaadásának időpontjától kell számítani.

(4) Nem nyújtható be pályázat öt év után sem az önkormányzat (önkormányzati lakáskezelő szerv) felé fennálló tartozás megfizetéséig vagy a tartozás behajthatatlanná minősítéséig.

A szálláshasználati szerződés létrejötte, tartalma

8. § (1)29 A szerződés - a lakásügyekért felelős szakbizottság30 kijelölésről szóló értesítésében foglaltak szerint – a LÉSZ Kft. és a fiatalok között határozott időre, de legfeljebb 5 évi időtartamra jön létre.

(2) A LÉSZ Kft. köteles gondoskodni:

a.) az épület karbantartásáról,
b.) az épület központi berendezéseinek állandó üzemképes állapotáról,
c.) a közös használatra szolgáló helyiségek állagában, továbbá e helyiségek berendezéseiben keletkezett hibák megszüntetéséről
(3) A szállást használó köteles gondoskodni:
a.) a szállás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és berendezéseinek karbantartásáról, felújításáról, pótlásáról illetőleg cseréjéről,
b.) a szállás burkolatainak felújításáról, pótlásáról, illetőleg cseréjéről - kivéve, ha arra a falban vagy födémben lévő vezetékek javításával összefüggő helyreállítási, továbbá az épület felújítása során végzett munkákkal kapcsolatban kerül sor,
c.) az elektromos vezetéknek és az érintésvédelmi rendszerének a szállásban levő fogyasztásmérőtől, illetőleg a biztosító táblától kezdődő szakaszán keletkezett hibák kijavításáról, kapcsolók és a csatlakozó aljak cseréjéről,
d.) az épületben, az épület központi berendezéseiben, a közös használatra szolgáló helyiségekben és ezek berendezéseiben, továbbá a szállásban a saját vagy a vele együtt lakó személyek magatartása folytán keletkezett hibák kijavításáról és az eredeti állapot helyreállításáról, illetőleg a kár megtérítéséről valamint
e.) a szállás, illetőleg a szálláshoz tartozó helyiségek (tárolók), az épület és a közös használatra szolgáló helyiségek, területek tisztántartásáról és szükség szerinti megvilágításáról.
f.) a szállás berendezéseinek felújításáról és cseréjéről a szálláshasználati szerződésben foglaltaknak megfelelően.
(4) A szerződés tartalmazza:
a./ a szállás megjelölését,
b./ a szálláshasználati díj összegét,
c./ az előre fizetendő előtakarékosság legkisebb összegét (induló minimális előtakarékosság),
d./ a havonta lakás-takarékpénztárban elhelyezésre kerülő legkisebb összeget (kötelező minimális előtakarékosság),
e./ a fizetendő óvadék összegét,
f./ a felek jogait és kötelességeit
g./ a szálláshasználókat a kötelezettségek egyetemlegesen terhelik, illetve jogaikat együtt gyakorolják.31
(5) A LÉSZ Kft a szállást a használó részére leltár szerint tisztán és rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban köteles átadni.
A szállás átadásakor észlelt hibák, hiányosságok megszüntetéséről a LÉSZ Kft köteles gondoskodni. Ha a LÉSZ Kft e kötelezettségét a szálláshasználó írásbeli felszólítása ellenére 30 napon belül nem teljesíti, a szálláshasználó a szükséges munkákat a LÉSZ Kft helyett és költségére elvégezheti.
(6) A szállás átadásakor leltárt kell felvenni, abban fel kell tüntetni a szállás illetőleg a berendezések tényleges állapotát, valamint a szálláshasználó esetleges észrevételeit. A szálláshasználó az átvételt a leltár aláírásával ismeri el.

A szálláshasználati díj

9. § (1) A szállás használatáért a fiatalok havonta előre, a LÉSZ Kft. által meghatározott módon a szerződésben megállapított szálláshasználati díjat kötelesek fizetni.

(2)32 A szálláshasználati díj (épületszinttől függetlenül) az azonos alapterületű adott lakóövezeti összkomfortos lakás szociális alaplakbérének 50%-ával megegyező összeg.

(3) A szálláshasználati díjat a LÉSZ Kft által vezetett elkülönített folyószámlára kell fizetni. A rendelet 16. § (2) bekezdésében meghatározott szálláshasználati díjak összegéről a LÉSZ Kft. külön nyilvántartást köteles vezetni.

(4) A szálláshasználati díj a közüzemi díjakat (pl.: szemétszállítás és ártalmatlanítás, vezetékes antenna használati díja, villany, gáz, fűtés, víz-csatorna stb.) nem tartalmazza. E díjakat a szálláshasználó külön mérhető fogyasztás esetén a közműszolgáltatónak, a külön nem mérhető fogyasztás esetén (víz-, és csatornadíj, szemétszállítás, szemétártalmatlanítás, melegvíz szolgáltatás, központi fűtés díja, lépcsőház takarításának, illetve világításának a díja) a LÉSZ Kft-nek külön kötelesek megfizetni.33

Kötelező előtakarékosság

10. § (1)34 Az induló előtakarékosság legkisebb összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 10-szerese.

(2) Az induló előtakarékosság legkisebb összegének bármilyen, az 5. § (2) bekezdésében meghatározott takarékossági formában történő elhelyezése a szerződés megkötésének feltétele.35

(3)36 A fiatalok a szálláshasználati díjon felül kötelező előtakarékosság címén havonta legalább az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 75 %-át kötelesek bármilyen, az 5. § (3) bekezdésében meghatározott megtakarítási formában elhelyezni.

(4)37 Az előtakarékosság fennállását a LÉSZ Kft. minden év március 31. napjáig ellenőrzi.

Óvadék

11. § (1) A fiatalok a szerződés megkötésekor az általuk használt szállás helyreállításának fedezetéül szolgáló óvadékként az induló előtakarékosság legkisebb összegének 10 %-ával azonos összeget kötelesek a LÉSZ Kft-nél vezetett elkülönített számlára a befizetni

(2) A LÉSZ Kft. a befizetett óvadékot külön számlán kezeli és a pénzforgalmat meghaladó összeget köteles betétként lekötni.

(3) A biztosítékként befizetett óvadék a szállás rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban történő átadásakor kamatok nélkül visszajár.38 Ha a szállás a szálláshasználó által történő visszaadáskor az előírásoknak nem felel meg, az óvadék a szállás helyreállításának fedezetére felhasználható.

12. § (1) Hatályon kívül helyezve!39

(2) Hatályon kívül helyezve!

A szálláshasználati szerződés tartama alatt bármilyen megtakarítási formában elhelyezett összegek felhasználása esetén akkor nem szűnik meg a szerződés, ha a szálláshasználók a LÉSZ Kft-nél igazolják, hogy a takarékossági összeg lakáshelyzetük végleges megoldásához feltétlenül szükséges. Ezt követően a kiköltözés időpontjáig, de legfeljebb a szerződésben meghatározott időpont lejártáig csak szálláshasználati és közüzemi díjat kötelesek fizetni.40

13. § A havi szálláshasználati díj, a közüzemi díjak beszedése és nyilvántartása a LÉSZ Kft feladata.41

A szálláshasználatra vonatkozó rendelkezések

14. § (1) A fiatalok az általuk használt szállást és a közös használatra szolgáló helyiségeket az épület házirendjében előírt módon, rendeltetésszerűen kötelesek használni.

(2)42 A fiatalok a szállásra – házastársuk (regisztrált élettársuk) és a szerződés megkötése után született gyermekük kivételével – más személyt nem fogadhatnak be, a használatot részben vagy egészben másnak nem engedhetik át.

(3) A szálláshasználati jogot átruházni, elcserélni nem lehet.

(4) A (2)-(3) bekezdésben foglaltak megsértése esetén a szálláshasználati szerződést azonnali hatállyal fel kell mondani.

(5) A szálláshasználók kötelesek a személyi, családi, vagyoni viszonyaikban bekövetkezett, a szálláshasználatukat befolyásoló változást a LÉSZ Kft-nek 15 napon belül bejelenteni. Ennek elmulasztása esetén a tudomásra jutást követő 8 napon belül a LÉSZ Kft a szerződést felmondja.

A szerződés megszűnése

15. § (1) A szerződés megszűnik:

a.) a megállapított határidő leteltével,
b.) ha a fiatalok bármilyen jogcímen beköltözhető lakáshoz jutottak, a beköltözhető lakáshoz jutás napjával,
c.)43 a házasság (regisztrált élettársi kapcsolat) bármilyen okból való megszűnésének napjával, kivéve, ha a házasfelek (regisztrált élettársak) egyikének halála esetén a gyermekével szálláson maradó fél a szerződésben foglaltak teljesítését egyedül is vállalja,
d.) a feleknek a szerződés megszüntetésére vonatkozó egyező akaratával a megállapodás szerinti időpontban.44
e.)45 ha a házastársak (regisztrált élettársak) illetve az egyedülálló személyek kereső tevékenysége 90 napnál hosszabb időre, vagy a hallgatói jogviszonya megszűnik.
(2) A szerződést a LÉSZ Kft. felmondja:
a./ ha a fiatalok a szálláshasználati díj fizetésének vagy előtakarékossági kötelezettségüknek egyszeri 8 napos határidőhöz kötött, írásbeli felszólítás ellenére sem tesznek eleget, a fizetési határidő lejártával,
b./ ha a fiatalok a szálláshasználati szerződésben rögzített közüzemi és külön szolgáltatások díjfizetési kötelezettségének egyszeri 8 napos határidőhöz kötött írásbeli felszólítás ellenére sem tesznek eleget a fizetési határidő lejártával,
c./46 ha a házastársak (regisztrált élettársak) bármelyikének, illetve az egyedülálló személyeknek az együttélési szabályokat súlyosan sértő, kirívóan rendbontó magatartása - a LÉSZ Kft. írásbeli felszólítása ellenére - megismétlődik, a cselekmény tanúsítását követő hónap végével,
d./ az épület, vagy a szállás rongálása esetén, amennyiben a LÉSZ Kft-nek az okozott kár megtérítésére vagy az eredeti állapot helyreállítására vonatkozó 8 napos határidejű felszólítása eredménytelen marad a határidő lejártával.47
(3) Érvénytelen a szerződés, ha a kérelem benyújtásakor a fiatalok olyan valótlan nyilatkozatot tettek, amely számukra jogosulatlan előnyt jelentett.48

16. § (1) A szerződés megszűnését követő 15 napon belül a fiatalok kötelesek a szállást elhagyni, a 15. § (1) bekezdés e) pontjában foglalt esetben a szállást 6 hónapon belül kell elhagyni.49

(2) Amennyiben a fiatalok az (1) bekezdésben meghatározott határidőn belül a szállást nem hagyják el, a jogosulatlan használat kezdetétől a szálláshasználati díjon felül az első két hónapban a mindenkori szálláshasználati díj kétszeresét, két hónap eltelte után pedig ötszörösét kell megfizetni.

(3) Amennyiben a szerződés érvénytelenségét állapítják meg a 15. § (3) bekezdése alapján, a szerződés megkötésétől a mindenkori szálláshasználati díj ötszörösét kötelesek a fiatalok megfizetni.50

(4)51 A szálláshasználati díjon felül kétszeres díjat is kell fizetniük azoknak, akiknek lakásügye a szálláshasználati szerződés lejártát megelőzően rendeződött, de lakásukat az öt év elteltével még nem tudják használatba venni. Az ilyen esetekben a szálláshasználat legfeljebb 1 évig engedélyezhető. Az engedélyt a lakásügyekért felelős szakbizottság52 adhatja meg.

(5) A szerződés lejártát követő 6 hónapon túli használat esetén a szállás visszaadása iránt a LÉSZ Kft. köteles pert indítani.53

(6)54 Azok a fiatalok, akiknek a lakásügye az öt év szálláshasználat lejártáig nem rendeződött, üres férőhelyre pályázhatnak legfeljebb 3 éves időtartamra, amennyiben az egyéb jogosultsági feltételeknek megfelelnek. A pályázatuk kizárólag abban az esetben hirdethető nyertesnek, ha nincs más érvényes pályázat.

17. § E rendelet Zalaegerszeg Megyei Jogú Város hivatalos közlönyében való megjelentetést követő napon lép hatályba.

A 43/2000. (XI.24.) sz. rendelettel módosított részek 2000. XI. 27-én, az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelettel módosított részek 2000. december 30-án lépnek hatályba.
A 33/2001. (X.26.) sz. rendelettel módosított részek 2001. október 27-én lépnek hatályba.
A 10/2002. (IV.12.) sz. rendelettel módosított részek 2002. április 13-án lépnek hatályba.
A 28/2004. (VI.18.) sz. rendelettel módosított rendelkezések 2004. június 19-én lépnek hatályba.
A 13/2005. (IV.08.) sz. önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2005. április 9-én lépnek hatályba.
A 29/2006. (VII.14.) sz. önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2006. július 14-én lépnek hatályba.
Az 59/2007. (XII.28.) sz. önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2008. január 1-jén lépnek hatályba.
A 22/2013. (VI.28.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2013. június 29. napján lépnek hatályba.
A 14/2014. (V.23.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2014. május 24. napján lépnek hatályba.
A 23/2017. (IX.22.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2017. szeptember 23. napján lépnek hatályba.
1

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 12. § (3) bek. mód.

2

Az önkormányzati rendeletet a Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 2/2023. (II. 15.) önkormányzati rendelete 23. §-a hatályon kívül helyezte 2023. március 1. napjával.

3

A 23/2017. (IX.22.) önk. rend. mód.

4

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § mód.

5

A 33/2001. (X.26.) sz. rendelet 1. §-a módosította.

6

Hatályon kívül helyezte a 29/2006. (VII.14.) sz. rendelet 4. § (2) bek.

7

Az 59/2007. (XII.28.) sz. rendelet 1. §-a mód.

8

A 14/2014. (V.23.) önk. rend. 1. § mód.

9

A 14/2014. (V.23.) önk. rend. 1. § mód.

10

A 14/2014. (V.23.) önk. rend. 1. § mód.

11

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 2. § mód.

12

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 2. § mód.

13

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 2. § mód.

14

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 2. § mód.

15

Az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 2. §-a módosította.

16

A 29/2006. (VII.14.) sz. rendelet 2. § (2) bek. mód.

17

Hatályon kívül helyezte a 29/2006. (VII.14.) sz. rendelet 4. § (2) bek.

18

A 29/2006. (VII.14.) sz. rendelet 3. §-a mód.

19

A Szociális, Egészségügyi és Esélyegyenlőségi Bizottság helyébe lépett a 23/2017.(IX.22.) önk. rend 2.§- a alapján

20

A Szociális, Egészségügyi és Esélyegyenlőségi Bizottság helyébe lépett a 23/2017.(IX.22.) önk. rend 2.§- a alapján

21

A 14/2014. (V.23.) önk. rend. 2. § (1) bek. mód.

22

A 14/2014. (V.23.) önk. rend. 2. § (2) bek. iktatta be.

23

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 3. § (2) bek. iktatta be.

24

A 10/2002. (IV.12.) sz. rendelet 3. §-a egészítette ki.

25

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 4. § mód.

26

Az 59/2007. (XII.28.) sz. rendelet 2. §-a mód.

27

A 13/2005. (IV.08.) sz. önk. rendelet 3. §-a mód.

28

A 23/2017. (IX.22.) önk. rend. 1. § iktatta be

29

Az 59/2007. (XII.28.) sz. rendelet 3. §-a mód.

30

A Szociális, Egészségügyi és Esélyegyenlőségi Bizottság helyébe lépett a 23/2017.(IX.22.) önk. rend 2.§- a alapján

31

Az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 3. §-a iktatta be.

32

Az 59/2007. (XII.28.) sz. rendelet 4. §-a mód.

33

A 9. § (4) bekezdésének második mondatát az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 4. §-a módosította.

34

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 5. § mód.

35

A 10/2002. (IV.12.) sz. rendelet 5. §-a módosította.

36

Az 59/2007. (XII.28.) sz. rendelet 5. §-a mód.

37

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend, 6. § iktatta be.

38

A 11. § (3) bekezdés első mondatát az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 5. §-a egészítette ki.

39

A 13/2005. (IV.08.) sz. önk. rendelet 4. §-a az (1), (2) bek-eket hatályon kívül helyezte, a (3) bek. számozását törölte.

40

A 10/2002. (IV.12.) sz. rendelet 6. § (2) bek. módosította.

41

A 10/2002. (IV.12.) sz. rendelet 7. §-a módosította.

42

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 7. § mód.

43

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 8. § mód.

44

Az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 7. §-a módosította.

45

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 8. § mód.

46

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 9. § mód.

47

Az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 7. §-a módosította.

48

Az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 7. §-a iktatta be.

49

A 33/2001. (X.26.) sz. rendelet 7. §-a módosította.

50

Az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 8. §-a iktatta be.

51

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 10. § mód.

52

A Szociális,Egészségügyi és Esélyegyenlőségi Bizottság helyébe lépett a 23/2017.(IX.22.) önk. rend 2.§- a alapján

53

Az eredeti (3), (4) bekezdést az 52/2000. (XII.29.) sz. rendelet 8. §-a számozta át.

54

A 22/2013. (VI.28.) önk. rend. 11. § iktatta be.