Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlésének 5/2013. (II.8.) önkormányzati rendelete

a 2013. évi költségvetésről

Hatályos: 2014. 02. 08

Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlésének 5/2013. (II.8.) önkormányzati rendelete

a 2013. évi költségvetésről

2014.02.08.

Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlése az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 23. § (1)-(4) bekezdésében, a közbeszerzésekről szóló 2011. évi CVIII. törvény 23. § (5) bekezdésében és 182. § (3) bekezdésében, az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 27. § (1) és (2) bekezdésében kapott felhatalmazás, valamint Magyarország 2013. évi központi költségvetéséről szóló 2012. évi CCIV. törvény rendelkezései alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés f) és g) pontjában, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 111. §-ában meghatározott feladatkörében eljárva Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata 2013. évi költségvetéséről és annak végrehajtási feladatairól a következőket rendeli el:1

1. § A rendelet hatálya kiterjed Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlésére, annak bizottságaira, az önkormányzatra és az önkormányzat költségvetési szerveire.

2. § (1)2 Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlése a 2013. évi költségvetési bevételeket 16.924.934 eFt-ban hagyja jóvá, melynek jogcímei:

Költségvetési bevételek:

- intézményi működési bevételek

2.627.508 eFt

- közhatalmi bevételek

3.966.015 eFt

- felhalmozási bevételek

629.631 eFt

- kapott támogatás

4.422.878 eFt

- TB alaptól átvett pénzeszközök

250.745 eFt

- támogatás értékű bevétel

5.002.557 eFt

- kölcsönök visszatérülése

25.600 eFt

Címenkénti, önállóan működő és gazdálkodó, valamint önállóan működő költségvetési szervek szerinti részletezését az 5., 5.a. és 9. számú mellékletek tartalmazzák.
(2) 3 A 2013. évi költségvetési kiadások összegét 19.978.403 eFt-ban hagyja jóvá, melynek jogcímeit a (3),(5),(6) és (7) bekezdések tartalmazzák.
(3) 4 Költségvetési kiadások:

- személyi jellegű kiadások

2.908.047 eFt

- munkaadókat terhelő járulékok

737.497 eFt

- dologi jellegű kiadások

5.267.393 eFt

- működési támogatások

1.535.878 eFt

- ellátottak juttatásai

474.240 eFt

- kölcsönnyújtás

51.085 eFt

A kiadásokat címenként, önállóan működő és gazdálkodó, valamint önállóan működő költségvetési szervenként feladatonkénti bontásban a 6., 6.a. és 10. számú mellékletekben foglaltak szerint hagyja jóvá.
(4) 5 A költségvetési hiány összegét 3.053.469 eFt-ban, ebből működési hiányt 1.135.980 eFt-ban, a fejlesztési hiányt 1.917.489 eFt állapítja meg.
A költségvetési hiány belső finanszírozására szolgáló pénzforgalom nélküli bevételek:

Előző évek pénzmaradványának igénybevétele
Működési célra: 1.159.520 eFt
Felhalmozási célra: 1.456.289 eFt

Költségvetési hiány belső finanszírozását meghaladó összegének külső finanszírozására szolgáló bevételek:

Felhalmozási célú hitel felvétele 862.489 eFt

Finanszírozási bevételek összesen: 3.478.298 eFt

Finanszírozási célú kiadások:

Működési célú (átvállalt ) hitel törlesztése 8.820 eFt

Felhalmozási célú hitel és kölcsöntörlesztés 171.641 eFt

Adósságkonszolidáció során teljesített hiteltörlesztés műk.célra 14.720 eFt

Adósságkonszolidáció során teljesített hiteltörlesztés felham.célra 229.648 eFt

Finanszírozási kiadások összesen: 424.829 eFt

(5) 6 A pénzforgalom nélküli kiadások összegét 1.439.091 eFt-ban hagyja jóvá, melyből az általános tartalék összege 2.175 eFt, a céltartalék összege 1.436.916 eFt.
(6) 7 A fejlesztési kiadások előirányzatának összegét 6.813.551 eFt-ban állapítja meg, melyből a fejlesztési célú pénzeszközátadás és egyéb felhalmozási kiadás 331.217 eFt, feladatonkénti részletezését a 7. számú melléklet tartalmazza.
(7) 8 A felújítások célonkénti kiadásainak összegét 751.621 eFt-ban állapítja meg, melyből a felújítási célú pénzeszközátadás 102.231 eFt, céltartalék összege 17.328 eFt, célonkénti részletezését a 8. számú melléklet tartalmazza.
(8) A működési és felhalmozási célú bevételi és kiadási előirányzatokat, ezen belül a saját és finanszírozási célú pénzforgalmi és pénzforgalom nélküli bevételi és kiadási előirányzatokat mérlegszerűen az 1. számú melléklet tartalmazza.
(9) A közvetett támogatásokat (kedvezményt, mentességet) tartalmazó kimutatást a 14. számú melléklet tartalmazza.
(10) A 2013. évi költségvetés bevételi és kiadási előirányzatainak felhasználási ütemtervét a 15.a és 15.b számú mellékletek tartalmazzák.
(11) A többéves kihatással járó döntések számszerűsítését évenkénti bontásban a 16. számú melléklet tartalmazza.
(12) A helyi önkormányzat által a lakosságnak juttatott támogatásokat, szociális, rászorultsági jellegű ellátásokat jogcímenként a 6.a melléklet tartalmazza.

3. § (1) Az önkormányzat költségvetési gazdálkodásának biztonságáért a közgyűlés, a gazdálkodás szabályszerűségéért a polgármester a felelős.

(2) A bizottságok - a költségvetés végrehajtása során - Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Közgyűlése Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló rendeletében (továbbiakban: SZMSZ) meghatározott átruházott hatáskörök szerint járhatnak el.

(3) A közgyűlés bizottságainak átruházott hatáskörébe utalt előirányzatok a 6.a. számú mellékletében foglaltak szerint az alábbiak:

Városfejlesztési, Üzemeltetési és Tervezési Bizottság:
- lakossági és civil kezdeményezések támogatása
Oktatási, Kulturális és Sport Bizottság:
- kulturális városi rendezvények
- augusztus 20-i falumúzeumi rendezvények
- művészeti ösztöndíjak
- Kamaratánc Fesztivál megrendezése
- Egerszeg Búcsú
- VI. Zalaegerszegi Gyermekkórus fesztivál
- központi közművelődés
- önálló kulturális egyesületek, együttesek
- peremkerületek támogatása
- 2013. évi közösségi és művészeti pályázatok
- oktatási városi rendezvények
- felsőoktatási ösztöndíj
- szakképzési ösztöndíj
- saját fenntartású, illetve működtetésű intézmények karbantartása
- intézmények támogatása, rendezvényeik finanszírozása
- ifjúsági rendezvények
- tanfolyamok, képzések
- verseny- és élsport
- DO rendezvények lebonyolítása
- alapfokú versenyek rendezése és támogatása
- utánpótlás nevelés és támogatása
- sportszövetségek működésének támogatása
- rendezvény támogatása
- szabadidősport klubok támogatása
- országos DO. zalaegerszegi rendezvényei
Gazdasági Bizottság:
- egyéb szervezetek támogatása
Szociális, Egészségügyi és Esélyegyenlőségi Bizottság:
- egyéb szociális szolgáltatás
- egészségügyi és szociális ágazat pályázati kerete
- Egészséges Városok Mozgalom
Ügyrendi, Jogi és Vagyonnyilatkozatot Ellenőrző Bizottság
- közbiztonsági feladatok
(4) 9 Céltartalékok között elkülönített előirányzatok igénybevételére
- a bizottsági hatáskörbe utalt tételek esetében az (5) bekezdésben foglaltakra figyelemmel a bizottsági döntéseket követően kerülhet sor,
- a költségvetési szervek felújítási (Vis maior) keretének életveszély, balesetveszély és rendkívüli kárelhárítás érdekében történő felhasználásáról, valamint az óvodák és általános iskolák felújítására tervezett keretösszeg feladatokra történő felosztásáról és felhasználásról az illetékes szakosztályok bevonásával a polgármester döntését követően kerülhet sor,
- egyéb esetekben a közgyűlés döntését követően kerülhet sor.
Az átruházott hatáskörben hozott döntések alapján a céltartalékból történő átvezetést a költségvetési rendelet soron következő módosításában kell megtenni.
(5) 10 Az alapítványi forrás átvételének, átadásának engedélyezése a közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik.
Egyéb államháztartáson kívüli forrás átvételére a polgármester jogosult, melyről a közgyűlést a költségvetési rendelet módosításai keretében utólagosan tájékoztatja.
Egyéb államháztartáson kívüli forrás átadására a forrást biztosító előirányzat feletti rendelkezési joggal bíró polgármester, alpolgármesterek, a közgyűlés bizottságai, valamint a településrészi önkormányzatok jogosultak kérelem benyújtása után, a tárgy szerinti önkormányzati rendeletek szabályai alapján.
(6) A szakági keretekből történő pénzeszköz átadások felhasználásáról az átvevő szervezet köteles elszámolni a támogató felé az önkormányzati pénzeszközökből és támogatásokból megvalósuló beszerzésekről szóló önkormányzati rendeletben foglaltaknak megfelelően. Az elszámolást működési kiadások esetén lehetőleg a tárgyévet követő év január 31-ig, a felhalmozási célú felhasználásokról pedig a külön megállapodásban megjelölt határidőig kell benyújtani.
(7) Azok a szervezetek, amelyeknek lejárt határidejű tartozása van az önkormányzat, az önkormányzat költségvetési szervei, valamint gazdasági társaságai felé, addig költségvetési forrásból támogatást nem kaphatnak, amíg tartozásukat nem rendezték. Nem kaphat bizottsági támogatást az a szervezet, amely a bizottság korábbi támogatásából adódó lejárt elszámolási kötelezettségét nem teljesítette.

4. § (1) Kifizetéseket teljesíteni csak a jóváhagyott előirányzat mértékéig a költségvetési célokra és feladatokra lehet. Az önkormányzat bevételeinek és kiadásainak módosítására és a kiadási előirányzatok közötti átcsoportosításra a polgármester az alábbiak szerint jogosult:

a) működési kiadásokra vonatkozóan az egyes szakfeladatok, illetve feladatok között a jóváhagyott előirányzatokon belül engedélyezhet átcsoportosítást. Új feladatokra csak a források egyidejű megjelölésével, illetve az általános tartalék 50 %-os felhasználásáig,

b) felhalmozási célú előirányzatok esetében a közgyűlés által már jóváhagyott fejlesztési feladatok és felújítási célok előirányzatai között átcsoportosításokat engedélyezhet, esetenként 10 millió forintos összeghatárig,

c) a költségvetési cél megvalósítása érdekében indokolt esetben jogosult a működési kiadási és felhalmozási célú előirányzatok közötti átcsoportosítások engedélyezésére.

(2) A költségvetésben jóváhagyott feladatokat a végrehajtás során rangsorolni kell, elsőbbséget kell biztosítani az intézményfinanszírozásnak, az önkormányzat működésével összefüggő kiadásoknak, az adósságszolgálat teljesítésének. A működési kiadásokat időarányosan, felhalmozási és felújítási kiadásokat teljesítményarányosan lehet kiutalni. Ettől eltérő finanszírozás csak a közgyűlés jóváhagyása szerint történhet.

(3) Az éves gazdálkodás során az előirányzatok felhasználásának ütemezését a szakosztályok és a költségvetési szervek által szolgáltatott adatok alapján, havi likviditási tervekben, ezen belül heti, szervezetenkénti és kiemelt előirányzatok szerinti bontásban kell elkészíteni.

(4) Az éves gazdálkodás során a gazdaságossági intézkedések eredményeként keletkező pénzügyi többleteket, illetve egyszeri bevételeket lehetőség szerint tartalékba kell helyezni a jövőbeni adósságszolgálat teljesítése érdekében.

(5) Az önkormányzat esetében a polgármester, a költségvetési szervek esetében az intézményvezető saját hatáskörben engedélyezheti:

a) a felszámolási eljárás alá vont szervezettel szemben fennálló meg nem térült követelés törlését,

b) egyéb, a végrehajtási eljárások során behajthatatlanná vált, valamint bírósági döntéssel alátámasztott behajthatatlan követelés törlését,

c) a 100.000.-Ft értékhatárt el nem érő kisösszegű követelés törlését, amennyiben az önkéntes teljesítésre történő felszólítás harmadszorra is eredménytelen.

Minden más egyedi esetben követelés csak a közgyűlés hozzájárulásával törölhető.

(6) A 100 %-os önkormányzati tulajdonban lévő és az önkormányzat többségi befolyásával rendelkező gazdasági társaságok kivételével az önkormányzat egyéb szervezetek, társaságok, egyesületek részére - az Európai Uniós és hazai forrásból nyújtott támogatásból utófinanszírozással megvalósuló városérdekeket képviselő pályázatok eseteit kivéve, amennyiben az önkormányzattal a pályázat benyújtását megelőzően egyeztetés történik - hitelt nem folyósít, kamatmentes visszafizetendő támogatást nem nyújt, garanciát és kezességet nem vállal, jelzálogjogot nem biztosít. A 100 %-os önkormányzati tulajdonban lévő gazdasági társaságok esetében - az önkormányzati közfeladat ellátására tekintettel - az önkormányzat garanciavállalási vagy kezességvállalási díjat nem köt ki.

(7) A városi kincstár 2013. évben folytatja működését.

Az önkormányzat fenntartási körébe tartozó költségvetési szervek pénzellátása a számlavezető hitelintézet útján történik, akinek lehetősége van a saját bevételein felül jelentkező kifizetéseknek megfelelő összeget lehívni az önkormányzat számlájáról.
Az önkormányzat pénzellátási kötelezettséget a közgyűlés által elfogadott intézményfinanszírozási összeg erejéig vállal.
(8) A közgyűlés felhatalmazza a polgármestert, hogy az 5.a. számú melléklet szerint a 2013. évi fejlesztési célokra felvenni tervezett hitel vonatkozásában gondoskodjon az MFB által pályázatokhoz igénybe vehető hitelkonstrukció keretében a szükséges beszerzési eljárás lefolytatásáról.
(9) A gazdálkodás során keletkezett átmenetileg szabad pénzeszközök lekötéséről - a központi költségvetésből kiutalt pénzeszközök kivételével – a tulajdonosi tanácsadó testület véleményének kikérése után a polgármester gondoskodik. Kiemelt szempont a biztonság és az elérhető hozam nagysága.
(10) A településrészi önkormányzatok a rendelkezésükre bocsátott keretösszeg tervezett felhasználásáról határozatban döntenek, melyről az önkormányzatot értesítik. A felhasználásra a 3. § (5) bekezdésében foglaltakra figyelemmel kerülhet sor.
(11) 11 Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata részére a 2013. évi költségvetési rendelet 5.a. számú melléklete szerint
- a ZALAVÍZ Zrt. az önkormányzati kötelezettségekre figyelemmel 200 millió Ft-ot pénzeszköz átadás formájában,
- a ZALA-DEPO Kft. az önkormányzat tulajdonában lévő eszközök használatáért bruttó 127 millió Ft használati díjat számla alapján,
a felek között létrejött megállapodás szerint köteles teljesíteni.
(12) 12 A bevételek beszedésekor és a kiadások teljesítésekor készpénzkímélő fizetési módot kell alkalmazni. A kiadások készpénzben történő teljesítésére az alábbi esetekben kerülhet sor, figyelemmel a Polgármesteri Hivatal pénzkezelési szabályzatában meghatározott összeghatárra és a készpénzkímélő fizetési módok előnyben részesítésének követelményére:
- készlet- és kis értékű tárgyi eszköz beszerzése
- kiküldetés , munkába járási utazási költségtérítés
- reprezentációs kiadások
- kisösszegű szolgáltatási kiadások
- elszámolásra felvett előlegek
- társadalom- és szociálpolitikai juttatások, ellátottak pénzbeli juttatásai
- közfoglalkoztatottak juttatásai
- pályázatok végrehajtása során felmerülő (banki átutalással nem teljesíthető) kiadások
- munkavállalók személyi juttatásai rendkívül indokolt esetben
- külső személyi juttatások
- fizetési előleg és elszámolásra felvett előleg
- egyéb esetekben jogcímtől függetlenül 100.000,- Ft összeget meg nem haladó kifizetés.

5. § (1)13

(2)14 A költségvetési szervek létszámkeretét 1.160 főben, a 12. számú mellékletben foglaltak szerint hagyja jóvá.

(3) Az önkormányzat a „Bio és megújuló energiafelhasználás startmunka mintaprogram”projekt keretében vállalta 2 fő közfoglalkoztatását 2013. január 1. és november 30. közötti időszakban, és a „Petőfi tagiskola tornaterem padlóburkolat és világításkorszerűsítés BM pályázati támogatással”projekt keretében 1 fő közfoglalkoztatását 2013. január 1. és június 30. közötti időszakban.

(4) Az önkormányzat által irányított költségvetési szerveknél az engedélyezett létszámon felül közfoglalkoztatotti létszámot nem terveznek

(5) A köztisztviselőket megillető illetménykiegészítés 2013. évre megállapított mértéke

a) felsőfokú iskolai végzettségű köztisztviselő esetén az alapilletmény 40 %-a,

b) középfokú iskolai végzettségű köztisztviselő esetén az alapilletmény 20 %-a.

6. § (1) A közgyűlés Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata 2013. évi költségvetésének címrendjét az 5., 6., 9. és 10. számú melléklet szerint jóváhagyja a hozzá tartozó bevételi és kiadási előirányzatokkal együtt. Az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szervek képeznek címet, az önállóan működő költségvetési szervek és az egyes ágazati feladatok pedig alcímet.

(2) Az önkormányzat bevételeit forrásonként a 2. számú melléklet, az állami hozzájárulások jogcímeit és összegeit a 3. számú melléklet, az önkormányzat kiadásait közgazdasági osztályozás alapján a 4. számú melléklet, a hitelállomány és az adósságszolgálat alakulását a 11. számú melléklet, valamint az Európai Uniós támogatással megvalósuló projekteket a 13. számú melléklet tartalmazza.

7. § (1) Az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv éves költségvetését a megállapított intézményfinanszírozása és saját bevételei terhére köteles úgy megtervezni, hogy abból biztosított legyen az éves gazdálkodása, kötelezően ellátandó feladatait maradéktalanul teljesíteni tudja.

(2) Az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szervek éves költségvetésének végrehajtásáért, a gazdálkodás jogszerűségéért, a takarékosság érvényesítéséért, a bevételek növeléséért az alapfeladatok ellátásának sérelme nélkül a szerv vezetője a felelős.

(3) Az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szervek az eredeti költségvetésben a működési hiány finanszírozásához bevonni tervezett pénzmaradvány összegén felüli szabad pénzmaradványra, annak jóváhagyásáig kötelezettséget nem vállalhatnak. Amennyiben a felülvizsgált és jóváhagyásra kerülő pénzmaradvány összege elmarad a tervezettől, az elmaradás összegét köteles a költségvetési szerv egyéb bevételével pótolni, vagy a kiadások csökkentésével kompenzálni.

(4) A költségvetési szerv vezetője az előirányzatán felüli pénzügyileg teljesült összeg erejéig előirányzatait megemelheti, felhasználására a közgyűlés döntését követően kerülhet sor.

(5) Az önállóan működő költségvetési szerv előirányzatának változtatását a pénzügyi-gazdasági feladatok ellátását végző, önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv vezetője jogosult kezdeményezni a közgyűlésnél.

(6) Az önkormányzat önállóan működő és gazdálkodó költségvetési intézményei részére az intézményfinanszírozás keretösszegén felül kiegészítő pénzforrás kiutalásáról - kivéve a központi előirányzatok leszervezését, törvények, rendeletek végrehajtását, központi költségvetésből kiutalt összegeket – legfeljebb a tárgyév október 15-ig benyújtott likviditási kérelem esetén, az azt követő felülvizsgálat eredményének függvényében dönt.

Abban az esetben, ha az intézmény olyan feladat ellátását vállalja fel, amit a fenntartó nem hagyott jóvá, akkor a finanszírozásához szükséges forrásokat saját többletbevételei terhére kell biztosítani.
(7) Az intézmények használatában lévő ingó-és ingatlan vagyon biztosításáról az önkormányzat gondoskodik.
A költségvetési szerv a használatában lévő ingatlan vagyontárgyakban bekövetkező változásokról a negyedévet követő hó 5-ig írásban köteles értesíteni a fenntartót.

8. § A normatív állami hozzájárulás igényléséhez szolgáltatott adatok 3 %-os mértéknél nagyobb eltéréséért az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerv vezetője a felelős, helytelen adatszolgáltatásból adódó különbözet és ahhoz kapcsolódó kamat fizetési kötelezettség összege az intézmény költségvetéséből elvonásra kerül.

9. § (1) Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzata (továbbiakban: Önkormányzat) a költségvetési szervei számára helyben központosított közbeszerzési eljárás (továbbiakban: közbeszerzés) keretében választja ki a villamos- és gázenergia szállítást végző vállalkozót a gazdaságilag leghatékonyabb megoldás érdekében.

(2) Az ajánlatkérésre kizárólagosan az Önkormányzat jogosult.

(3) A közbeszerzés személyi hatálya alá tartozó intézmények körét a 17. sz. melléklet tartalmazza.

(4) A közbeszerzés kizárólag a villamos- és gázenergia szállítására terjed ki.

(5) Az Önkormányzat és a költségvetési szervek kötelesek a közbeszerzés során együttműködni. Ennek során az intézmények kötelesek az Önkormányzat számára az eljárással összefüggésben valamennyi adatot és információt – szóban vagy írásban, az erre vonatkozó megkereséstől számított legkésőbb 2 munkanapon belül – megadni. Az Önkormányzat köteles ezeket az adatokat a jogszabályoknak megfelelően kezelni. Az Önkormányzat a közbeszerzési eljárás dokumentumainak összeállítása során, továbbá a beérkezett ajánlatok értékelésekor köteles az intézményeket megfelelően tájékoztatni, illetve velük egyeztetni. A tájékoztatás, illetve egyeztetés nem jelentheti a pályázati anyagok olyan szintű ismertetését, mely az egyenlő elbírálást veszélyeztetné.

(6) Az intézmények a közbeszerzéshez kapcsolódó költségek fedezésére díjat nem kötelesek fizetni, a költségek az önkormányzatot terhelik.

10. § A 2013. évi költségvetés előirányzatainak módosítását a Polgármesteri Hivatalnál és az önállóan működő és gazdálkodó költségvetési szerveknél – az első negyedév kivételével - negyedévenként kell a közgyűlés elé terjeszteni. Kiemelt fontosságú előirányzat módosításokat soron kívül a közgyűlés elé kell terjeszteni.

11. §

11. § (1) E rendelet - a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – 2013. február 09. napján lép hatályba, rendelkezéseit a 2013. költségvetési év során kell alkalmazni.

(2) A rendelet 5. § (2) bekezdése és 12. számú melléklete 2013. február 15. napján lép hatályba.

(3) A rendelet 5. § (1) bekezdése és 12.a számú melléklete 2013. február 15. napján hatályát veszti.

12. §

12. § (1) A 17/2013. (IV.17.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2013. április 18. napján lépnek hatályba.

(2) A 25/2013. (VI.28.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2013. június 29. napján lépnek hatályba. A 25/2013. (VI.28.) önkormányzati rendelet 3. § (1) bekezdése, valamint 13. számú melléklete 2013. augusztus 1. napján lép hatályba. A 25/2013. (VI.28.) önkormányzati rendelet 3. § (2) bekezdése, valamint 13.a számú melléklete 2013. szeptember 1. napján lép hatályba.

(3) A 30/2013. (IX.27.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2013. szeptember 28. napján lépnek hatályba. A 30/2013. (IX.27.) önkormányzati rendelet 4. §-a és 14. melléklete 2013. október 1. napján lép hatályba.

(4) A 42/2013. (XII.20.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2013. december 21. napján lépnek hatályba.

(5) Az 1/2014. (II.07.) önkormányzati rendelettel módosított rendelkezések 2014. február 8. napján lépnek hatályba, rendelkezéseit a 2013. költségvetési év vonatkozásában kell alkalmazni.

1. melléklet

1

A 17/2013. (IV.17.) önk. rend. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. mód.

2

A 17/2013. (IV.17.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 1. § mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. 1. § mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. 1. § mód.

3

A 17/2013. (IV.17.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 1. § mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. 1. § mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. 1. § mód.

4

A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 1. § mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. 1. § mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. 1. § mód.

5

A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 1. § mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. 1. § mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. 1. § mód.

6

A 17/2013. (IV.17.) önk. rend. 1. § (2) bek. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 1. § mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. 1. § mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. 1. § mód.

7

A 17/2013. (IV.17.) önk. rend. 1. § (2) bek. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 1. § mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. 1. § mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. 1. § mód.

8

A 17/2013. (IV.17.) önk. rend. 1. § (2) bek. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 1. § (1) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 1. § mód. A 42/2013. (XII.20.) önk. rend. 1. § mód. Az 1/2014. (II.07.) önk. rend. 1. § mód.

9

A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 2. § mód.

10

A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 2. § mód.

11

A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 2. § mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 3. § (1) bek. mód.

12

A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 3. § (2) bek. iktatta be.

13

Hatályon kívül helyezte az 5/2013. (II.18.) önk. rend. 11. § (3) bek.

14

A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 3. § (1) bek. mód. A 25/2013. (VI.28.) önk. rend. 3. § (2) bek. mód. A 30/2013. (IX.27.) önk. rend. 4. § mód.