Hajdúszovát Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2017.(III.14.) önkormányzati rendelete
a településfejlesztési, településrendezési és településképi feladataival összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól
Hatályos: 2017. 03. 15- 2022. 09. 29Hajdúszovát Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2017.(III.14.) önkormányzati rendelete
a településfejlesztési, településrendezési és településképi feladataival összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól
A Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (2) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, a Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012.(XI.8.) Kormányrendelet 29. § és 29/A. §-ban meghatározott feladatellátás érdekében, Hajdúszovát községi Önkormányzat Képviselő-testülete és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 3/2011.(II.16.) önkormányzati rendelet 2. mellékletének 2/a) pontjában biztosított véleményezési jogkörében eljáró Hajdúszovát község Önkormányzat Képviselő-testületének Ügyrendi Bizottsága véleményének kikérésével a következőket rendeli el:
1. A rendelet célja és hatálya
1. § (1) E rendeletalkotás célja, hogy a településfejlesztési és településrendezési dokumentumok, valamint a településképi arculati kézikönyv és településképi rendelet megalkotása során biztosított legyen az érintett partnerek tájékoztatása, véleményezési lehetősége és az elfogadott településrendezési eszközök nyilvánossága.
(2) E rendelet hatálya Hajdúszovát Község közigazgatási területére készülő településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia és a településrendezési eszközök dokumentumaira, a településképi arculati kézikönyvre, a településképi rendeletre, valamint a dokumentumok kidolgozása során az eljárásában közreműködő partnerekre és a véleményezés szabályaira terjed ki.
2. Az egyeztetésben résztvevők köre
2. § A partnerségi egyeztetésben az alábbi természetes személyek, jogi személyek és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek (továbbiakban: partnerek) vesznek részt: a Hajdúszovát község közigazgatási területének belterületén, külterületén történő településrendezési eszköz tervezésével érintett településrészeken a lakosság, az érdekképviseleti, civil és gazdálkodó szervezetek, valamint a községben működő elismert egyház.
3. A tájékoztatás módja és eszközei
3. § (1) Partnerségi egyeztetés a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendeletben (továbbiakban: Korm. rendelet) meghatározott dokumentumok és eljárások fajtái szerint az alábbi szakaszokban történik:
Dokumentum |
Egyeztetésének és elfogadásának |
Egyeztetési szakasz |
|
|---|---|---|---|
„előzetes tájékoztatási szakasz” |
„véleményezési szakasz” |
||
1. Településfejlesztési koncepció |
1.1. Korm. rend. 30. § szerint |
van |
van |
2. Integrált településfejlesztési stratégia - ITS |
2.1. Korm. rend. 30. § szerint |
van partnerségi egyeztetés |
van |
3. Településrendezési eszközök (településszerkezeti terv -TSZT, helyi építési szabályzat - HÉSz) |
3.1. Teljes eljárás a Korm. rend. 36-40. § szerint |
van |
van |
3.2. Egyszerűsített eljárás a Korm. rend. 41. § szerint |
X |
van |
|
3.3. Tárgyalásos eljárás a Korm. rend. 42. § szerint |
X |
van partnerségi egyeztetés |
|
3.4. Állami főépítészi eljárás a Korm. rend. 42/A. § szerint |
X |
van |
|
4. Településképi arculati kézikönyv |
4.1. Korm. rendelet 43/A§ szerint |
van |
van |
5. Településképi rendelet |
5.1. Korm. rendelet 43/A§ szerint |
van |
van |
4. A javaslatok, vélemények dokumentálásnak módja
4. § (1) A javaslatok, vélemények benyújtásának módja, határideje: javaslatot, véleményt írásos formában az önkormányzati hivatal titkárságán, a tájékoztató megjelenésének első napjától számítva az előzetes tájékoztatási szakaszban 21 napon, a véleményezési szakaszban 30 napon, illetve az egyszerűsített eljárás véleményezési szakaszában legalább 15 napon, a tárgyalásos eljárás és az állami főépítészi eljárás tervkészítési időszakában legalább 8 napon, a településképi arculati kézikönyv és a településképi rendelt esetében legalább 15 napon belül lehet benyújtani.
(2) A javaslatok, vélemények dokumentálásának, nyilvántartásának módja az iratkezelés általános rendje szerint történik.
(3) A partner a 3. § (1) bekezdésében meghatározott előzetes tájékoztatóval kapcsolatban kifejtheti előzetes javaslatait a településrendezési eszköz készítésével kapcsolatban.
(4) Amennyiben a partner a tájékoztatási szakaszban a 3. § (1) bekezdésében meghatározott határidőn belül részvételi szándékát nem jelzi, az eljárás további - a véleményezési- szakaszban nem vesz részt és kifogást nem emelő véleményezőnek kell tekinteni.
(5) A partner a véleményezési szakaszban a meghatározott határidőn belül kifejtheti a dokumentummal kapcsolatos, indokolással alátámasztott véleményét, észrevételét.
(6) Valamennyi vélemény az adott településrendezési eszköz ügyiratának részét képezi, és azokat a polgármester az önkormányzati főépítész felé továbbítja.
(7) Valamennyi beérkezett véleményt – egyeztetés esetén a jegyzőkönyvet is - a Korm. rendelet 39. § (2) bekezdésében meghatározott döntés meghozatalához a döntéshozó képviselő-testülettel ismertetni kell.
5. Az el nem fogadott javaslatok, vélemények indokolásának módja, dokumentálásuk, nyilvántartásuk rendje
5. § (1) A javaslatok, vélemények elfogadására, vagy el nem fogadására, valamint ezek indokolására a főépítész, illetve a tervezők, az illetékes bizottság közreműködésével javaslatot tesznek, amelyet a döntéshozó képviselő-testülettel ismertetni kell.
(2) A főépítészi válaszokról a képviselő-testület a Korm. rendelet 39. § (2) bekezdésében meghatározott határozatával egyidejűleg dönt.
(3) A nyilvántartás módja az iratkezelés általános rendje szerint történik.
6. Az elfogadott koncepció, stratégia és településrendezési eszköz nyilvánosságát biztosító eszközök
6. § Az elfogadott koncepció, stratégia és településrendezési eszköz, valamint az elkészült településképi arculati kézikönyv és településképi rendelet az elfogadástól számított 15 napon belül, nyomtatott formában kifüggesztésre kerül Hajdúszovát Község Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján, és közzétételre kerül a település honlapján, www.hajduszovat.hu.
7. Záró rendelkezések
7. § E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.