Cegléd Város Önkormányzata 9/2018. (V. 30.) önkormányzati rendelete

Cegléd város településképi követelményei alkalmazásának önkormányzati ösztönzéséről

Hatályos: 2022. 07. 01

Cegléd Város Önkormányzata 9/2018. (V. 30.) önkormányzati rendelete

Cegléd város településképi követelményei alkalmazásának önkormányzati ösztönzéséről

2022.07.01.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvény 12. § (2) bekezdés kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. Általános rendelkezések

1. §1 Az önkormányzati ösztönző rendszer célja azon érték- és állagmegóvási, felújítási munkák támogatása, amelyek a Cegléd város településkép védelméről szóló 37/2017. (XII. 21.) önkormányzati rendelet {a továbbiakban: 37/2017. (XII. 21.) önkormányzati rendelet} rendelkezéseit figyelembe véve Cegléd sajátos településképének megőrzésében jelentőséggel bíró építészeti érték fenntartását célozzák, továbbá amelyek az építészeti karakter és az építészeti értékek megvédésével, helyreállításával az építmény megújításán túl a városképet is javítják.

2. §2 Cegléd Város Önkormányzata (a továbbiakban: Támogató) utólagos finanszírozású, vissza nem térítendő pénztámogatás formájában támogatja

a) a 37/2017. (XII. 23.) önkormányzati rendelet 3. melléklete szerinti, településképi szempontból meghatározó területek lehatárolásai közül a „belváros- városmag” elnevezésű, településképi szempontból meghatározó területen és

b) a 37/2017. (XII. 23.) önkormányzati rendelet10. melléklete szerinti területi védelem alatt álló utcaszakaszon található, valamint

c) a 37/2017. (XII. 23.) önkormányzati rendelet 1. mellékletében rögzített helyi egyedi védelem alatt álló, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény fogalom meghatározása szerinti építmények tulajdonosait, jogszerű kezelőit és használóit.

3. § (1) A 2. §-ban rögzített pályázati támogatás megállapítására évente lefolytatott pályázati eljárás eredményeként kerül sor.

(2) A pályázati támogatás keretösszegét az önkormányzati költségvetésről szóló, tárgy évre vonatkozó önkormányzati rendelet állapítja meg. A költségvetésről szóló önkormányzati rendelet hatályba lépését követően kerül sor a pályázati kiírás közzétételére, e rendeletben foglaltak szerint.

(3) A költségvetési rendeletben meghatározott keretösszeg fel nem használt maradványa mértékéig ismételt pályázati kiírás tehető közzé.

4. § (1)3 Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet 1. számú mellékletének 4. pontja szerinti állagmegóvó, 36. pontja szerinti felújítási és a 49. pontja szerinti helyreállítási munkái támogathatóak, mint:

a) épületek homlokzati felújítása, annak díszítéseivel, tartozékaival,

b) nyílászáró csere,

c) különleges építészeti értéket képviselő épület vagy az épület megjelenésében jelentős szerepet játszó homlokzatrész, nyílászáró, terasz, tető, előtető felújítása,

d) különleges építészeti értéket képviselő egyéb építmény elem felújítása: pl. kerítés, kapuzat, kertépítészeti elem felújítása, e) épület tartozékainak (pl: szobor, relief, majolika, mázas cserép, mozaik, sgraffito, díszítőfestés, díszüvegezés, kovácsoltvas elemek, öntöttvas és spiáter díszítmény) felújítása.

(2) A pályázati támogatás az építési munkákra, a településképi bejelentési eljárás lefolytatásához szükséges tervdokumentáció készítésére, továbbá a kivitelezési munkák közvetlen költségeire (kiviteli terv, műszaki ellenőrzés) használható fel, azonban építési munka nélkül a tervezési költségek nem számolhatók el.

(3)4 A pályázati támogatás a még el nem végzett építési munkákra adható.

2. A pályázati támogatás mértéke, alapfeltételei

5. §5 (1) A pályázati támogatás maximális összege az érték-, állagmegóvási, vagy felújítási munka indokolt és elfogadott költségvetési összegének 50 %-a, de legfeljebb

a) kétmillió-ötszázezer forint a 2. § a) és b) pontja szerinti területen található,

b) négymillió forint a 2. § c) pontja szerinti

építmények esetében.

(2) A pályázati támogatás kifizetésre a benyújtott és elfogadott számlák alapján, utólagos elszámolással kerül sor. Amennyiben a számlák végösszege kisebb a támogatás alapját képező költségvetési összegnél, kifizetésre csak a számla szerinti összeg 50 %-a kerül.

(3) Tárgyévben ugyanazon építmény vagy épületegyüttes vonatkozásában több pályázat nem nyújtható be.

6. §6 (1) Nem nyújtható be pályázat ugyanazon építmény vagy épületegyüttes ugyanazon pályázati céljára, amely a tárgyévet megelőző két évben támogatásban részesült.

(2) Nem kaphat támogatást ugyanazon pályázati célra a nyertes pályázatot követő két évben az a pályázó, aki a tervezett tevékenységet

a) pályázati anyagától eltérően, vagy

b) részlegesen, vagy

c) egyáltalán nem

végzi el.

(3) Az a pályázó, aki az elnyert támogatást legalább 50 %-ban, önhibájából nem használja fel, a felújítást nem teljes körűen végzi el, a pályázatot követő évben támogatást nem kaphat.

3. A pályáztatás általános eljárásrendje

7. §7 A pályázati kiírás közzétételére a Ceglédi Közös Önkormányzati Hivatal (továbbiakban: Hivatal) hirdetőtábláján, az önkormányzat hivatalos honlapján, valamint rövidített közleményként a Ceglédi Hírmondó aktuális számában kerül sor.

8. § (1) A pályázat egy példányát lezárt borítékban, a pályázati kiírás Hivatal hirdetőtábláján való kifüggesztését követő negyvenöt napon belül, az 1. melléklet szerinti adatlappal lehet benyújtani.

(2) A pályázati támogatás iránti kérelmet a pályázati kiírásban rögzített feltételeknek megfelelően kell benyújtani.

(3) A pályázat benyújtható postán, az Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének (továbbiakban: Képviselő-testület) címezve (2701 Cegléd, Pf.: 85.), vagy leadható személyesen a Hivatalban (Cegléd, Kossuth tér 1.).

(4) A pályázat benyújtása akkor történik határidőn belül, ha azt legkésőbb a kiírásban közölt időtartam utolsó napján, az ügyfélfogadási idő végéig leadják a Hivatalban, vagy ha a benyújtási határidő utolsó napján postára adásra kerül, amelyet a postai bélyegző igazol.

(5) A határidőn túl beérkező pályázatok elbírálására nem kerül sor, azok érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerülnek.

9. § (1) Amennyiben Pályázó hiányosan nyújtja be pályázatát, Támogató a pályázat benyújtási határidejét követő 15 napon belül Pályázót – a pályázati adatlapon feltüntetett e-mail címre elküldött elektronikus levélben – egyszeri alkalommal, kézbesítési visszaigazolást kérve értesíti, és a teljes körű hiánypótlás lehetőségét megadja. A hiányos pályázat érvénytelen, az érvénytelen pályázat nem támogatható.

(2) Pályázónak a hiánypótlásra a felszólítást követő 10 munkanapon belül van lehetősége. Pályázó a hiányzó dokumentumokat a Hivatalnak címezve postai úton (2700 Cegléd, Kossuth tér 1.) vagy személyesen leadva jutathatja el.

(3) Hiánypótlás akkor történik határidőben, ha azt a felhívásban megállapított határidő utolsó napján, az ügyfélfogadási idő végéig a Hivatalban leadják, vagy ha a hiánypótlási határidő utolsó napján postára adásra kerül, amelyet a postai bélyegző igazol.

(4) Határidőn túli hiánypótlás esetén a pályázat érvénytelen.

4. A pályázat részeként benyújtandó dokumentumok

10. §8 (1) A pályázati támogatásra való jogosultságot hiteles, 30 napnál nem régebbi tulajdoni lappal kell igazolni. Több tulajdonos esetén teljes bizonyító erejű okirattal igazolni kell valamennyi tulajdonos hozzájáruló nyilatkozatát és a pályázó meghatalmazását.

(2) Jogszerű használó, kezelő esetében a tulajdonos hozzájáruló nyilatkozatát is csatolni kell. Több tulajdonos esetén teljes bizonyító erejű okirattal igazolni kell valamennyi tulajdonos hozzájáruló nyilatkozatát és pályázó meghatalmazását.

(3)9 A pályázónak köztartozása nem lehet. Erről a pályázat benyújtásakor nyilatkozni kell. A támogatást elnyert pályázó a nemleges köztartozásról szóló, 30 napnál nem régebbi önkormányzati adóhatósági igazolást legkésőbb a támogatási szerződés megkötésének időpontjáig köteles pótolni.

(4) A pályázattal érintett építési munkákról részletezett, mennyiségeket feltüntető költségvetés kell készíttetni. A költségvetésben csak a támogatással összefüggő munkanemek szerepelhetnek.

(5) Pályázónak csatolni kell a 1. mellékletben szereplő kötelezettségvállalási nyilatkozatot.

(6) A pályázónak nyilatkoznia kell arról, hogy rendelkezik a pályázati anyaga szerinti tervezett tevékenység költségvetésében szereplő teljes összeg fedezetével.

(7) Pályázónak csatolni kell számlavezető intézet által hitelesített banki igazolást arról, hogy saját bankszámlával rendelkezik. Pályázó arra a bankszámlára vonatkozó igazolást nyújtson be, amire az elnyert támogatás utalása lehetséges.

(8) Benyújtandó a polgármester településképi bejelentési eljárás keretében hozott hozzájáruló határozatának másolata és az eljáráshoz benyújtott, tervezési jogosultsággal rendelkező építésztervező által készített tervdokumentáció egy nyomtatott példánya, valamint:

a) eredeti állapotot ismertető műszaki leírás,

b) amennyiben fellelhető archív tervdokumentáció, archív kép, történeti leírás.

c) a felújítani kívánt építmény, építményrész bemutatása 3-10 db színes fényképpel a beavatkozás előtti állapotról.

d) Pályázó köteles feltüntetni az épület jelenlegi állapotát, a tervezett felújítás ütemezését, és az eddig igénybe vett támogatásokat.

(9) Pályázó köteles csatolni a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény szerinti nyilatkozatát.

(10) Pályázó a 37/2017. (XII. 23.) önkormányzati rendelet 54. §-a értelmében, a településképi bejelentési eljárás előtt a pályázni kívánt tevékenységgel köteles legalább egy szakmai konzultációt kérelmezni.

11. §10 Jogi személy, civil szervezet vagy egyéni vállalkozó tulajdonában lévő építmény, épület estén a 10. § (1)-(9) bekezdéseiben foglaltakon túl benyújtandó:

a) nyilatkozat arról, hogy a pályázó nem rendelkezik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által nyilvántartott adó- és köztartozással,

b) gazdasági társaság és civil szervezet esetén nyilatkozat arról, hogy a hatályos cégkivonattal kapcsolatban változás bejelentés nincs folyamatban,

c) egyház esetén 30 napnál nem régebbi kivonat a szervezet nyilvántartási adatairól (másolat).”

12. §11 Társasház és lakásszövetkezet pályázó esetében a 10. § (1)-(9) bekezdéseiben foglaltakon túl benyújtandó, a közös képviselő által hitelesített dokumentumok:

a) a közös képviselővé vagy elnökké választásról szóló közgyűlési határozat, valamint a jelenléti ív másolata,

b) a pályázaton való részvételről szóló közgyűlési határozat, valamint a jelenléti ív másolata,

c) nyilatkozat arról, hogy pályázó nem rendelkezik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által nyilvántartott adó- és köztartozással,

d) amennyiben a társasház, lakásszövetkezet közös képviselője jogi személy, a közös képviselő nyilatkozata arról, hogy a hatályos cégkivonattal kapcsolatban változás bejelentés nincs folyamatban e) nyertes pályázat esetén, utólag, a közgyűlés határozata, valamint a jelenléti ív másolata a közös képviselőnek a Támogatási Szerződés megkötésére vonatkozó felhatalmazásáról.

5. A pályázat elbírálása

13. § A pályázati kiírására és a támogatás odaítélésére az Képviselő-testülete (a továbbiakban: Képviselő-testület) jogosult, a Gazdasági Bizottság előzetes véleménye alapján.

14. §12 (1) A Képviselő-testület a pályázatok értékelésére Szakmai Munkacsoportot hoz létre.

(2)13 A Szakmai Munkacsoport tagjai:

a) a polgármester,

b) a városi főépítész,

c) a Gazdasági Bizottság elnöke,

d) a Jogi, Ügyrendi és Közbiztonsági Bizottság elnöke,

e) a Humán Bizottság elnöke,

f) a Hivatal Beruházási és Közbiztonsági Iroda vezetője,

g) a Hivatal Beruházási és Közbiztonsági Iroda jegyző által kijelölt ügyintézője

h) a Pénzügyi Ellenőrző Bizottság elnöke

(3) A Szakmai Munkacsoport ülésén meghívottként részt vehet:

a) a Ceglédi Városvédő és Szépítő Egyesület elnöke,

b) a Kossuth Múzeum igazgatója,

c) a VÁRVAG Nonprofit Kft. ügyvezetője

d) a Ceglédi Városfejlesztési Kft. ügyvezetője.

(4) A Szakmai Munkacsoport vezetője a polgármester, az ülést a polgármester hívja össze, a munkacsoport első ülésén elfogadja ügyrendjét.

(5) A Szakmai Munkacsoport ülését a pályázatok beadási határidejétől számított harminc napon belül kell megtartani, amelyre a városi főépítész előkészíti szakmai véleményét.

(6) A Szakmai Munkacsoport a 15. § (2) bekezdésben és a 16. § foglalt szempontok, valamint a városi főépítész szakmai véleménye alapján értékeli a pályázatokat és javaslatot tesz a támogatás összegére.

15. § (1) A támogatandó pályázatokra és az adott évi keretösszeg felosztására a Hivatal Beruházási és Közbiztonság Irodája készíti el az előterjesztést, amely tartalmazza a városi főépítész szakmai véleményét, valamint a Szakmai Munkacsoport értékelését is. A Gazdasági Bizottság a soron következő rendes ülésén tesz javaslatot a Képviselő-testületnek a pályázatok támogatására, és a támogatás összegére.

(2) A pályázat elbírálásánál, a támogatás összegének mérlegelésénél a következő szempontokat kell figyelembe venni:

a) a pályázat megfelel-e a pályázati kiírásban előírt szempontoknak, tartalmi követelményeknek;

b)14 a pályázó rendelkezik-e a pályázatban meghatározott költségek teljes fedezetével;

c)15 a támogatás megítélésénél azon munkanemek nem vehetők figyelembe, amelyek Cegléd Város sajátos településképének, építészeti karakterének megőrzésével, helyreállításával nincsenek összefüggésben;

d) támogatás mértékét úgy kell meghatározni, hogy az összhangban legyen az építészeti értékkel, a műszaki állapottal és a keretgazdálkodás követelményeivel;

e) a pályázó korábban kapott-e támogatást ugyanazon épület felújítására;

f) városi főépítész által a pályázatokról készített építészeti szakvéleményt.

(3) A városi főépítész a szakvéleményében a támogatás feltételeként előírhatja korábbi szakszerűtlen felújítások, átalakítások megszüntetését, amelyeknek a támogatási szerződésben meg kell jelennie.

16. § A pályázat elbírálása során előnyt jelent:

a) közterületről látható, különleges építészeti értéket képviselő vagy az épület megjelenésében jelentős szerepet játszó épületrész felújítása,

b) a felújítás várható hatása a városképre, az épület frekventált fekvése

c) a felújításra vonatkozó tervdokumentáció magas szintű szakmai minősége,

d)16 a felújítással egyidejűleg a 37/2017. (XII. 23.) önkormányzati rendelet foglalt rendelkezéseket figyelembe véve minden kültéri klímaegység, parabolaantenna, egyéb az eredeti állapottól eltérő épületgépészeti berendezés, és az adott területre vonatkozó szabályokkal ellentétesen elhelyezett reklámhordozó eltávolításának vállalása; ezzel együtt annak vállalása, hogy később sem helyez el az épület építészeti értékét zavaró módon épületgépészeti berendezést utcafronton megjelenő homlokzaton,

e) nyílászárók átalakítása egységes megjelenésűvé az eredeti állapotnak megfelelő megjelenéssel, anyaghasználattal, szükség esetén korszerű műszaki paraméterekkel,

f) eredeti tervek, fotódokumentáció elérhetősége esetén az ahhoz való igazodás, a szükség szerinti korszerű műszaki paraméterekkel.

6. A pénzügyi elszámolás

17. § (1)17 A pénzügyi elszámolás benyújtásának és jóváhagyásának rendje: a pályázatra benyújtott teljes költségvetésről szóló elszámolást a pályázó a felújítás megvalósulását követő harminc napon belül – de legkésőbb a tárgyév november 30. napjáig – köteles elkészíteni és benyújtani.

(2) A pályázónak a 2. melléklet szerinti elszámoló lapot és a felhasználást igazoló bizonylatokat (eredeti számlák, banki utalás esetén a pénzügyi teljesítést igazoló bank-számlakivonatok), és azok hitelesített másolatait a Hivatal pályázati kiírásban meghatározott szervezeti egységéhez kell benyújtania, a támogatási szerződésben foglaltaknak megfelelően.

(3)18 A benyújtott pénzügyi elszámolást a Gazdasági Bizottság jogosult elbírálni és jóváhagyni.

18. § (1) [9] Amennyiben a pályázó a tárgyév november 30. napjáig az elszámolást nem tudja benyújtani, legfeljebb két alkalommal kérheti a támogatás átütemezését a következő évre.

(2)19 Az átütemezés csak indokolt esetben, írásban kérelmezhető. Pályázó köteles az írásos kérelmet legkésőbb tárgyév november 30. napjáig benyújtani.

(3) Az átütemezés kérelmét a Gazdasági Bizottság bírálja el.

(4) Az átütemezés elutasítása esetén Pályázó nem jogosult a támogatásra.

(5) Az átütemezett támogatási összeg a következő évi keretet terheli, és ennek megfelelően a támogatási szerződés is módosításra kerül.

19. § Az elvégzett építési tevékenységet, felújítási munkát a településképi bejelentési eljárás hatósági döntésében foglaltak szerinti elvégzését a városi főépítész jogosult ellenőrizni.

20. § (1) Az a pályázó kapja meg a támogatást:

a) akinek benyújtott elszámolását a Gazdasági Bizottság jóváhagyta és

b) aki a településképi bejelentési eljárás hatósági döntésében foglaltak szerint végezte el az építési tevékenységet és ennek tényét a városi főépítész helyszíni ellenőrzéséről készült jegyzőkönyv igazolta.

(2)20 Nem kaphatja meg a támogatást az a pályázó:

a) akinek az elszámolását a Gazdasági Bizottság nem fogadta el vagy

b) aki az elszámolását legkésőbb a tárgyév november 30. napjáig nem nyújtotta be, vagy

c) akinél a városi főépítész helyszíni ellenőrzése feltárta, hogy nem a településképi bejelentési eljárás hatósági döntésében foglaltak szerint végezte el az építési tevékenységet.

21. §21 (1) A pályázaton nyertes tulajdonosokkal, kezelőkkel, vagy használókkal Támogató a 3. melléklet szerinti tartalommal támogatási szerződést köt.

(2) A szerződéskötés feltétele jogi személy, civil szervezet, egyéni vállalkozó vagy társasház, lakásszövetkezet pályázó esetén az, hogy a nemleges önkormányzati adóhatósági igazolást és a köztartozásmentes adózók adatbázisában való szereplés hiányában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által kiállított adó-, és köztartozásról szóló nemleges igazolást a támogatási szerződés megkötésének időpontjáig be kell nyújtani.

(3) A szerződéskötés feltétele magánszemély esetén az, hogy az önkormányzati adóhatósági igazolást legkésőbb a támogatási szerződés megkötésének időpontjáig be kell nyújtani.

6/A. 22 Arculati elismerések

21/A. § (1) A városban új építészeti érték teremtése, vagy a hagyományos értékek megőrzése érdekében minden évben „Cegléd Város Építészeti Díja” (a továbbiakban: Építészeti Díj) adományozható annak az épület tulajdonosnak, aki Cegléd közigazgatási területén az aktuális évben vagy legfeljebb egy évvel korábban felépített/használatba vett új, vagy meglévő épület felújításával, átalakításával a városkép minőségi fejlődéséhez, építészeti kultúrájának előmozdításához, példaként szolgáló megjelenésével az épített környezet minőségének javításához hozzájárult.

(2) Évente legfeljebb egy Építészeti Díj adományozható.

(3) Az Építészeti Díj emlékéremből, díszoklevélből és homlokzatra rögzíthető emléktáblából áll.

(4) Az emlékérem 100 mm átmérőjű, bronzból készült kétoldalas vésett érem. Az érem felszíne a város építészeti kontúrját és a „Cegléd Város Építészeti Díja 20XY” feliratot tartalmazza, az érem hátoldalán Cegléd város címere, alatta a „Cegléd” felirat található.

(5) A díszoklevél A4-es méretű, borítóba helyezett díszes irat, melyen az érem motívumai láthatók a következő szöveggel: „Cegléd Város Építészeti Díja ........................................(név, elnevezés) részére, annak elismeréseként, hogy a tulajdonában lévő Cegléd, ………………- (közterület neve) …… (házszám) szám alatti épület létrehozása (vagy) felújítása, átalakítása megjelenésében példaként szolgál, és hozzájárul a városkép minőségi fejlődéséhez, építészeti kultúrájának előmozdításához, minőségének javításához. Cegléd városának Önkormányzata nevében: Cegléd, 20…. október …. …… polgármester”

(6) A díjazott épület homlokzatára rögzíthető emléktábla kerámia, vagy tűzzománcból készült, legfeljebb A5-ös, de az épület utcafronti homlokzatához arányos méretű tábla, a következő festett szöveggel: „Cegléd Város Önkormányzata az épület tulajdonosát 20…-ben Cegléd Város Építészeti Díja elismerésben részesítette.”

21/B. § (1) Cegléd város minőségi üzletportálja díj” (a továbbiakban: Üzletportál Díj) adományozható a városkép-minőségi fejlődését szolgáló üzlet utcai kirakata, cégfelirata, Cegléd kereskedelmi építészete és üzlet dekorációs kultúrája előmozdításához példaként szolgáló utcaképi megjelenés elismerésére.

(2) Évente egy Üzletportál Díj adományozható, és ez az arculati elismerés a következő évben megismételhető.

(3) Az Üzletportál Díj emlékéremből, díszoklevélből és a kirakat felületére ragasztható matricából áll.

(4) Az emlékérem 100 mm átmérőjű, gravírozható fémötvözetből készült kétoldalas érem. Az érem felszíne a város építészeti kontúrját és a „Cegléd Város Minőségi Üzletportálja Díj 20XY” feliratot tartalmazza, az érem hátoldalán Cegléd város címere, alatta a „Cegléd” felirat található.

(5) A díszoklevél A4-es méretű, borítóba helyezett díszes irat, melyen az érem motívumai láthatók a következő szöveggel: „Cegléd Város Minőségi Üzletportálja Díj ........................................(név, elnevezés) részére, annak elismeréseként, hogy a tulajdonában lévő Cegléd, ………………- (közterület neve) …… (házszám) szám alatti üzlet utcai kirakata vagy cégfelirata megjelenésében példaként szolgál, és hozzájárul Cegléd kereskedelmi építészete és üzlet dekorációs kultúrája előmozdításához Cegléd városának Önkormányzata nevében: Cegléd, 20…. október ….…… polgármester”

(6) A díjazott üzlet kirakatára ragasztható matrica legfeljebb A5-ös, de a kirakat megjelenéséhez arányos méretű matrica, a következő festett szöveggel: „Cegléd Város Önkormányzata az üzlet tulajdonosát 20…-ben Cegléd Város Minőségi Üzletportálja Díj elismerésben részesítette.

21/C. § (1) Arculati Elismerés odaítélésére bárki javaslatot tehet. A javaslatnak tartalmaznia kell a javasolt épület, vagy üzletegység

a) címét,

b) tulajdonosának nevét, elérhetőségét,

c) a javaslat indokául szolgáló leírást,

d) közterületről készített fényképeit,

e) Építészeti Díj esetében a c) pont szerinti leírás megértéséhez szükséges mértékű, léptékű, építészeti tervlapjait.

(2) A javaslat keretében beküldött dokumentáció egy Pdf formátumú, digitális állományból és legfeljebb 3 db A3 formátumú, színes kivitelű papír nyomatból állhat.

(3) A javaslattétel érdekében felhívást kell közzétenni az önkormányzat hivatalos lapjában és honlapján, megjelölve a javaslatok beérkezésének határidejét, helyét, módját.

(4) Az elismerések adományozására vonatkozó javaslatokat a felhívásban meghatározott határidőn belül lehet benyújtani.

21/D. §23 (1) Az Arculati Elismerések odaítéléséről a Képviselő-testület a polgármester előterjesztése alapján határoz, legkésőbb a szeptemberi rendes ülésén.

(2) A polgármester az Arculati Elismerések odaítéléséről szóló előterjesztéséhez kikéri az alábbi tagokból álló bizottság (a továbbiakban: Díjbizottság) véleményét:

a) a polgármester,

b) az alpolgármester(ek),

c) Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének a kulturális örökség helyi védelme feladatkörében véleményezést gyakorló állandó bizottsága részéről delegált tag,

d) a VÁRVAG Nonprofit Kft. ügyvezetője,

e) a Ceglédi Városfejlesztési Kft. ügyvezetője,

f) Cegléd Város Önkormányzatának főépítésze,

g) a Pest megyei Építész Kamara részéről delegált személy,

h) a Ceglédi Alkotók Egyesület részéről delegált személy,

i) a Városvédő és Szépítő Egyesület részéről delegált személy.

(3) Az Arculati Elismerések átadására minden évben az Építészet Hónapja alkalmából, valamely októberi városi rendezvény során kerül sor. Az önkormányzat Arculati Elismeréseit a polgármester vagy megbízottja adja át.

(4) Indokolt esetben az elismerés átadására a (3) bekezdéstől eltérő időpontban is sor kerülhet, melyet a polgármester jogosult meghatározni.

7. Záró rendelkezések

22. § (1) Ez a rendelet 2018. június 1-jén lép hatályba.

(2) Ez a rendelet a Ceglédi Közös Önkormányzati Hivatal hirdetőtábláján, négy napra történő kifüggesztéssel kerül kihirdetésre.

1

Az 1. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

2

A 2. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

3

A 4. § (1) bekezdése a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

4

A 4. § (3) bekezdése a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

5

Az 5. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

6

A 6. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

7

A 7. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

8

A 10. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

9

A 10. § (3) bekezdését módosította a 2/2019. (II. 21.) önkormányzati rendelet 1. § (3) bekezdése. Hatályos: 2019. március 1-jétől.

10

A 11. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

11

A 12. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

12

A 14. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.

13

A 14. § (2) bekezdését módosította a 29/2020. (VI. 30.) önkormányzati rendelet 1. §-a. Hatályos: 2020. július 1-jétől.

14

A 15. § (2) bekezdés b) pontja a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.

15

A 15. § (2) bekezdés c) pontja a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.

16

A 16. § d) pontja a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 8. §-ával megállapított szöveg.

17

A 17. § (1) bekezdését módosította a 2/2019. (II. 21.) önkormányzati rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos: 2019. március 1-jétől.

18

A rendelet 17. §-át (3) bekezdéssel egészítette ki a 2/2019. (II. 21.) önkormányzati rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos: 2019. március 1-jétől.

19

A 18. § (2) bekezdését módosította a 29/2020. (VI. 30.) önkormányzati rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos: 2020. július 1-jétől.

20

A 20. § (2) bekezdését módosította a 2/2019. (II. 21.) önkormányzati rendelet 5. §-a. Hatályos: 2019. március 1-jétől.

21

A 21. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.

22

A rendeletet 6a. alcímmel és 21/A. – 21/D. §-okkal egészítette ki a 2/2019. (II. 21.) önkormányzati rendelet 6. §-a. Hatályos: 2019. március 1-jétől.

23

A 21/D. § a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 10. §-ával megállapított szöveg.

24

Az 1. melléklet a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 11. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

25

A 3. melléklet a Cegléd Város Önkormányzata Képviselő-testületének 16/2022. (VI. 30.) önkormányzati rendelete 11. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.