Szentendre Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (X. 9.) önkormányzati rendelete

Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet módosításáról

Hatályos: 2024. 10. 09 17:45- 2024. 10. 10

Szentendre Város Önkormányzata Képviselő-testületének 18/2024. (X. 9.) önkormányzati rendelete

Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet módosításáról

2024.10.09.

Szentendre Város Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 4. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) Az önként vállalt feladat vállalásáról, vagy annak megszüntetéséről szóló javaslatról az érintett bizottság és a jogi kérdésekkel foglalkozó bizottság állást foglal.”

2. § (1) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 9. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A polgármester és a polgármester által kijelölt alpolgármester akadályoztatása esetén a képviselő-testület ülését a jogi kérdésekkel foglalkozó bizottság elnöke hívja össze.”

(2) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 9. § (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(6) A meghívót, az előterjesztéseket és mellékleteiket legkésőbb a rendes ülést megelőző kilencedik napon (amennyiben ez a nap szabadnapra vagy munkaszüneti napra esik, akkor az azt megelőző munkanapon), rendkívüli ülés esetében a megelőző munkanapon kell megküldeni a képviselő-testület tagjainak (a továbbiakban: postázás).”

3. § (1) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 12. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Előterjesztésre jogosult önállóan vagy közösen:

a) polgármester

b) alpolgármester

c) önkormányzati képviselő

d) tárgykör szerint illetékes bizottság elnöke

e) jegyző

f) aljegyző”

(2) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 12. § (6) bekezdés c) pont cb) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(Formájától függetlenül az előterjesztés főbb elemei:

Harmadik rész: Határozati javaslat vagy rendelet-tervezet. A határozati javaslatnak pontokba foglalva és pontonként megjelölve tartalmaznia kell:)

„cb) a végrehajtásért felelős személy vagy szerv megnevezését, melyre megjelölhető a polgármester, az alpolgármester, a jegyző, az aljegyző, a bizottság elnöke, önkormányzati intézmény vezetője, az önkormányzati részesedéssel működő gazdasági társaság vezetője és felügyelő bizottsága, könyvvizsgálója,”

4. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 13. § (2) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

( A sürgősségi indítványt kezdeményezheti:)

„c) az alpolgármester,”

5. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 14. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A polgármester és a polgármester által kijelölt alpolgármester egyidejű tartós akadályoztatása esetén a képviselő-testület ülését a jogi kérdésekkel foglalkozó bizottság elnöke vezeti.”

6. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 18. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A képviselő-testület tagjai a képviselő-testület rendes üléseire önkormányzati ügyben a polgármesternek, az alpolgármesternek és a jegyzőnek címezve interpellációt nyújthatnak be.”

7. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 18/A. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A képviselő-testület tagjai a képviselő-testület rendes üléseire önkormányzati ügyben a polgármesternek, az alpolgármesternek, a bizottsági elnöknek, a jegyzőnek címezve kérdést tehetnek fel.”

8. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 22. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(3) Az Mötv. 50. §-ában és egyéb jogszabályokban meghatározottakon kívül a következő ügyek eldöntéséhez szükséges minősített többség:

1. a képviselő-testület – megbízatásának lejárta előtti – feloszlatásának kimondása;

2. önkormányzati kitüntetések alapítása;

3. önkormányzati tulajdonba kerülő vagy a törvény alapján odatartozó vagyontárgyak elidegenítése, megterhelése, társaságba történő bevitele, illetve forgalomképessé vagy forgalomképtelenné minősítése;

4. az Önkormányzat vagyonával való egyéb rendelkezés, tulajdonrész vásárlás, elidegenítés;

5. kezességvállalás;

6. Önkormányzat által kiírt pályázat elbírálása;

7. a képvisl-testület éves munkatervének meghatározása;

8. a polgármester, az alpolgármester elleni fegyelmi eljárással kapcsolatos valamennyi döntés;

9. díszpolgári cím, városi kitüntető címek adományozása;

10. a gazdasági program, fejlesztési terv, a költségvetés megállapítása, döntés a végrehajtásukról szóló beszámoló elfogadásáról, a helyi adó megállapítása, a hitelfelvétel, a kötvénykibocsátás, a kölcsönfelvétel, vagy más adósságot keletkeztető kötelezettségvállalás, államháztartáson kívüli forrás átvétele, átadása, továbbá a közösségi célú alapítvány és alapítványi forrás átvétele és átadása;

11. a képviselő rendreutasítása;

12. helyi népszavazás elrendelése;

13. titkos szavazás elrendelése;

14. állásfoglalás intézmény átszervezéséről, megszüntetéséről, ellátási, szolgáltatási körzeteiről, ha a szolgáltatás a települést is érinti;

15. ismételt szavazás a szavazatszámláló rendszer műszaki hibája esetén;

16. közterület elnevezés, megváltoztatás, utcanév védetté nyilvánítása;

17. vélemény-nyilvánítás olyan ügyekben, amelyben törvény az érdekelt Önkormányzat álláspontjának kikérését írja elő;

18. a széksértés tényének, valamint a bírság összegének megállapítása;

19. köztéri szobor, műalkotás állítása;

20. a vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos döntés;

21. a képviselő-testületi ülés napirendjének elfogadása.

22. az Önkormányzat pályázatokon való indulása,

23. közbeszerzés kiírása és eredményének megállapítása,

24. a településfejlesztési eszközök és a településszerkezeti terv jóváhagyása,

25. területszervezési kezdeményezés.”

9. § (1) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 37. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A képviselő-testület Közösségi részvételért és városfejlesztésért felelős tanácsnokot választ. A tanácsnok nevét a rendelet 5. számú függeléke, a Közösségi részvételért és városfejlesztésért felelős tanácsnok feladatkörét a rendelet 3/e. számú melléklete tartalmazza.”

(2) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 37. § (5)–(7) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(5) A tanácsnok az általa felügyelt ügykörben tapasztalt, képviselő-testületi intézkedést igénylő ügyekről a képviselő-testületet tájékoztatja, illetőleg intézkedési javaslatot terjeszt elő.

(6) A tanácsnok által a feladatkörét érintően benyújtott önálló képviselői indítványt a képviselő-testület soron következő ülésének napirendjére fel kell venni.

(7) A tanácsnok negyedévente köteles beszámolni a képviselő-testületnek a végzett munkájáról, melyet a tárgy szerinti bizottság véleményez.”

10. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 38. § (1) bekezdés a)–c) pontja helyébe a következő rendelkezések lépnek:

[A képviselő-testület az alábbi állandó bizottságokat (továbbiakban: bizottságok) hozza létre:]

„a) Pénzügyi és Ellenőrző Bizottság (tagjainak száma 6 fő),
b) Városfejlesztési, Városüzemeltetési és Környezetvédelmi Bizottság (tagjainak száma 6 fő),
c) Kulturális, Jóléti és Közösségi ügyek Bizottság (tagjainak száma 6 fő),”

11. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 39. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A képviselő-testület a Kulturális, Jóléti és Közösségi ügyek Bizottság munkájának segítése érdekében állandó jelleggel Családvédelmi Munkacsoportot hoz létre. A Családvédelmi Munkacsoport tagjainak névsorát a rendelet 7. sz. függeléke tartalmazza.”

12. § (1) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 43. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(2) A bizottságok üléseit az elnök hívja össze. Össze kell hívni a bizottságot a bizottság két tagja, a polgármester, az alpolgármester napirendet is megjelölő indítványára.”

(2) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 43. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(4) A bizottsági ülésen tanácskozási joggal részt vehet bármely képviselő, a polgármester, az alpolgármester,, a jegyző, az aljegyző, az adott ügyben felelős hivatali dolgozó, valamint akit a bizottság elnöke valamely napirendi ponthoz kapcsolódóan megjelöl.”

13. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 45. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

„45. § (1) A képviselő-testület két főállású alpolgármestert választ.

(2) Az alpolgármester feladatairól a polgármester tájékoztatja a képviselő-testületet és a jegyzőt.”

14. § A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 46. § (1) bekezdés h) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

(A jegyző az Mötv-ben meghatározottakon kívül az Önkormányzat és a Hivatal működésével kapcsolatban ellátja különösen az alábbi feladatokat:)

„h) polgármester, az alpolgármester, és a bizottságok rendszeres tájékoztatása a munkájukat érintő jogszabályokról, a hivatal munkájáról és az ügyintézésről;”

15. § (1) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 48. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) A képviselő-testület hivatalának elnevezése: Szentendrei Közös Önkormányzati Hivatal (a továbbiakban: Hivatal).”

(2) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 48. § (3) bekezdése a következő l) ponttal egészül ki:

( A Hivatal szervezetének tagozódása: iroda, kabinet. A Hivatal az alábbi szervezeti egységekből épül fel:)

„l) Környezetvédelmi és Közösségi Részvételi Iroda”

16. § (1) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 3.b. melléklete a 1. melléklet szerint módosul.

(2) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 3.c. melléklete helyébe a 2. melléklet lép.

(3) A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 3.e. melléklete helyébe a 3. melléklet lép.

17. § Hatályát veszti a Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet

d) 39/A. §-a,

e) 3.b. melléklet 2. pontjában foglalt táblázat 13. és 14. sora,

f) 3.d. melléklete,

g) 3.f. melléklete.

18. § (1) Ez a rendelet – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – 2024. október 9-én 17 óra 45 perckor lép hatályba.

(2) Az 1–17. § és az 1–3. melléklet 2024. október 9-én 18 órakor lép hatályba.

1. melléklet a 18/2024. (X. 9.) önkormányzati rendelethez

1. A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 3.b. melléklet címe helyébe a következő rendelkezés lép:

a Városfejlesztési, Városüzemeltetési és Környezetvédelmi Bizottság feladat és hatásköre

2. A Szentendre Város Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 22/2016. (IX.13.) önkormányzati rendelet 3.b. melléklet 2. pontjában foglalt táblázat 15. sora helyébe a következő rendelkezés lép:

(A)

15

Elfogadja a Szentendrei Rendészeti Igazgatóság szervezeti és működési szabályzatát

2. melléklet a 18/2024. (X. 9.) önkormányzati rendelethez

3.c. melléklet
Kulturális, Jóléti és Közösségi ügyek Bizottság feladat és hatásköre

1. Feladatköre:

A

1

Véleményezi a kulturális, közművelődési, köznevelési, jóléti, szociális, egészségügyi, családvédelmi, sport, turisztikai, civil, ifjúsági és közösségi ügyekkel összefüggő koncepciókat, előterjesztéseket.

2

Véleményezi a feladatkörébe tartozó intézmények éves költségvetés tervezetét.

3

Véleményezi a feladatkörébe tartozó intézmények alapítására, fejlesztésére, tevékenységi körének változására, megszüntetésére irányuló előterjesztéseket.

4

Szakterületén véleményezi a képviselő-testület hatáskörébe tartozó intézményvezetői kinevezéssel, felmentéssel kapcsolatos előterjesztéseket.

5

Véleményezi a testvérvárosi kapcsolatok, kulturális rendezvények szervezését.

6

Véleményezi a hatáskörébe tartozó intézmények középtávú és éves szakmai terveit és ezek teljesítéséről szóló beszámolóit.

7

A közművelődési feladatok gyakorlati végrehajtása során kapcsolatot tart és igény szerint együttműködik a nem önkormányzati fenntartású intézményekkel, egyházakkal, valamint szakmai szervezetekkel.

8

A polgármester felkérése alapján feladatkörét érintően részt vesz a költségvetési támogatás felhasználását célzó ellenőrzésekben.

9

Véleményezi a feladatkörébe tartozó önkormányzati rendeletek, képviselő-testületi határozatok tervezeteit.

10

Véleményezi a városi díjak odaítéléséről szóló előterjesztést.

11

Véleményezi az önkormányzat támogatásával megjelenő Szentendre és Vidéke című lappal kapcsolatos előterjesztéseket.

12

Véleményezi a közművelődési megállapodás alapján feladatot ellátó szervezet tevékenységét.

13

Javaslatot tesz a városban felállítandó köztéri műalkotásokról.

14

Kapcsolatot tart a Nemzetközi Kapcsolatok Egyesületével.

15

Figyelemmel kíséri a szakterületéhez tartozó intézkedéseinek gyakorlati végrehajtását és ezen feladatokra fordítható költségvetési pénzeszközök célirányos felhasználását.

16

Kapcsolatot tart a városban működő civil szervezetekkel.

17

Kapcsolatot tart fenn és együttműködik a városban élő nemzetiség közösségekkel.

18

Kapcsolatot tart, véleményét kikéri, és igény szerint együttműködik a Kábítószerügyi Egyeztető Fórummal.

19

Véleményezi a nemzetiségi ügyekkel kapcsolatos előterjesztéseket, rendelet-tervezeteket, határozati javaslatokat.

20

Véleményezi az önkormányzat által fenntartott nevelési intézmények pedagógiai programját.

21

A köznevelési feladatok gyakorlati végrehajtása során kapcsolatot tart és igény szerint együttműködik a nem önkormányzati fenntartású intézményekkel, egyházakkal és szakmai szervezetekkel.

22

Az ifjúsági feladatok gyakorlati végrehajtása során kapcsolatot tart és igény szerint együttműködik a városi ifjúsági képviseleti szervekkel, a nem önkormányzati fenntartású intézményekkel, egyházakkal, valamint szakmai szervezetekkel.

23

Figyelemmel kíséri a megyei hatáskörrel rendelkező nevelési tanácsadással foglalkozó intézmény működését.

24

Előzetesen véleményezi a Klebelsberg Központ által fenntartott és az önkormányzat által működtetett köznevelési intézmény vezetőjének megbízását és megbízásának visszavonását.

25

A bizottság az óvodavezető, az iskolaigazgatók, fejlesztő pedagógusok, nevelési tanácsadó és logopédusok részvételével szakmai megbeszélést tart.

26

Figyelemmel kíséri a hajléktalanokkal kapcsolatos feladatok ellátását.

27

Véleményezi az egészségügyi alapellátást, valamint a városban működő egészségügyi intézményeket érintő képviselő-testületi döntéseket, ellenőrzi a képviselő-testület egészségügyet érintő döntéseinek végrehajtását.

28

Figyelemmel kíséri az egészségügyi ellátás személyi feltételeit, az orvosi műszerezettség színvonalát, szükség esetén fejlesztési javaslatot tesz.

29

Közreműködik a sportrendezvények – különösen a város sportélete, iskolai és tömegsportja - szervezésében.

30

A sport feladatok gyakorlati végrehajtása során kapcsolatot tart és igény szerint együttműködik a nem önkormányzati fenntartású intézményekkel, egyházakkal, valamint szakmai szervezetekkel.

31

Figyelemmel kíséri a nappali ellátás és támogató szolgáltatás, az utcai szociális munka, valamint a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás feladatainak ellátását.

32

Véleményezi 1.500.000 Ft értékhatárig a lakásbérleti díj hátralékok részletekben való megfizetéséről szóló előterjesztéseket.

2. A képviselő-testület által a bizottságra átruházott hatáskörök:

A

1

Jóváhagyja a feladatköréhez tartozó intézmények szervezeti és működési szabályzatát, munkatervét, szakmai programját.

2

Elfogadja a feladatköréhez tartozó intézmények éves tevékenységéről szóló beszámolókat.

3

Dönt a Város költségvetéséről szóló mindenkor hatályos helyi rendelet „Pénzeszköz átadások” című mellékletében meghatározott „Célfeladatok” közül a „Kultúra” címszóhoz tartozó előirányzatok felhasználásáról és ellenőrzi a támogatás felhasználását.

4

Dönt a Város költségvetéséről szóló mindenkor hatályos helyi rendelet „Pénzeszköz átadások” című mellékletében meghatározott „Célfeladatok” közül az „Oktatás” címszóhoz tartozó előirányzatok felhasználásáról és ellenőrzi a támogatás felhasználását.

5

Dönt a Város költségvetéséről szóló mindenkor hatályos helyi rendelet „Pénzeszköz átadások” című mellékletében meghatározott „Célfeladatok” közül az „Ifjúság” címszóhoz tartozó előirányzatok felhasználásáról és ellenőrzi a támogatás felhasználását.

6

Dönt a Város költségvetéséről szóló mindenkor hatályos helyi rendelet „Pénzeszköz átadások” című mellékletében meghatározott „Célfeladatok” közül az „Egészségügy” „Szociális ellátás” címszóhoz tartozó előirányzatok felhasználásáról és ellenőrzi a támogatás felhasználását.

7

Dönt a Város költségvetéséről szóló mindenkor hatályos helyi rendelet „Pénzeszköz átadások” című mellékletében meghatározott a „városi sportrendezvények támogatása” címszóhoz tartozó előirányzatról.

8

Elfogadja a nemzetközi kapcsolatok éves beszámolóját és a következő évi külügyi tervet a polgármester javaslata alapján.

9

Elfogadja az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatában meghatározott nemzeti és hagyományos városi ünnepek, rendezvények programját.

10

Dönt az önkormányzat költségvetésben elfogadott, a bizottság ügykörébe tartozó költségvetési források felhasználásáról.

11

Dönt a közművelődésről szóló önkormányzati rendeletben a bizottságra átruházott hatáskörökben.

12

Dönt a Szentendre Szabadtéri Néprajzi Múzeum Közalapítvány éves beszámolójának tudomásul vételéről.

13

Jóváhagyja a Ferenczy Múzeumi Centrum és a Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár küldetésnyilatkozatát.

14

Különös méltánylást érdemlő esetben dönt a belvárosban történő filmforgatás jóváhagyásáról, amennyiben az közterület kizárólagos használatú lezárásával jár.

15

Meghatározza nevelési intézményekben a beiratkozások időpontját a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet 20. §-a alapján.

16

Jóváhagyja az önkormányzat által fenntartott köznevelési intézmények házirendjét, és szervezeti és működési szabályzatukat.

17

Kiírja Talentum Ösztöndíj pályázatot és dönt annak odaítéléséről.

18

Dönt a maximált létszám túllépésének engedélyezéséről az óvodák tekintetében.

19

Dönt a köznevelési intézmények Intézményi Tanácsába delegálandó személyekről.

20

Megállapítja a bizottság munkáját segítő Kulturális Munkacsoport feladatkörét.

21

Dönt vagy véleményt alkot az önkormányzat tulajdonában álló lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletéről, valamint elidegenítésükről szóló önkormányzati rendeletben meghatározott, a bizottságra átruházott hatáskörök tekintetében.

22

Dönt a BURSA HUNGARICA Ösztöndíj odaítéléséről.

23

A fenntartó Önkormányzat nevében dönt Szentendre Város Egészségügyi Intézményei (SZEI) az Egészségbiztosítási Pénztárral megkötött szerződésben foglalt kapacitás bővítéséről, módosításáról, a kapacitás lekötés módosításáról, a normatíván belüli kihasználatlan óraszámok átcsoportosításról. A bizottság dönt a térítési díj ellenében igénybe vehető egyes egészségügyi szolgáltatások térítési díjáról.

24

Elfogadja Szentendre Város Sportkoncepciójában megfogalmazott feladatok teljesítéséről szóló beszámolót.

25

Dönt a Szentendre Járási Népegészségügyi Intézet által a szentendrei járás lakosságának egészségi állapotáról szóló beszámolóján elfogadásáról.

26

Dönt Szentendre Város Önkormányzatának (a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény előírása alapján készített) gyermekjóléti és gyermekvédelmi feladatainak ellátásáról szóló beszámoló elfogadásáról.

27

Dönt az Egészséges Városért Közalapítvány éves beszámolójának tudomásul vételéről.

28

Dönt a szociális és gyermekvédelmi intézmények beszámolójának jóváhagyásáról és a szakmai munka értékeléséről.

29

Meghirdeti a Jó tanuló, jó sportoló mozgalmat, és dönt a cím odaítéléséről.

3. melléklet a 18/2024. (X. 9.) önkormányzati rendelethez

3.e. melléklet
a Közösségi részvételért és városfejlesztésért felelős tanácsnok feladatköre

1. A feladatkörét képező közösségi részvételi, városfejlesztési és városüzemeltetési feladatokat a képviselő-testület bizottsági elnökeivel egyeztetve a polgármester évente, valamint szükség szerint jelöli ki.

2. A polgármester erre vonatkozó, külön megbízása esetén kapcsolatot tart, illetve együttműködik a feladatkörét érintő illetékes hatóságokkal, cégekkel és egyéb szervezetekkel.

3. Részt vesz a feladatkörét érintő önkormányzati stratégiai döntések előkészítésében és figyelemmel kíséri azok végrehajtását.

4. Közreműködik a közösségi részvételt, városfejlesztést, városüzemeltetést és sportkoncepciót érintő önkormányzati jogalkotásban és szabályozás kialakításában.

5. Feladatkörében eljárva együttműködik a képviselő-testülettel és bizottságokkal, véleményt nyilváníthat az azok elé kerülő, feladatkörét érintő előterjesztésekről.

6. Véleményezi a városrészi költségvetésre beérkezett fejlesztési javaslatokat, felügyeli az aktuális feladatkörébe feladatok megvalósítását, valamint együttműködik az ebben illetékes hivatali szervezeti egységekkel.

7. Együttműködik a feladatkörébe tartozó közösségi részvételi és városfejlesztési folyamatokban, városüzemeltetési feladatokban résztvevő önkormányzati és hivatali szakemberekkel, önkormányzati cégekkel, az önkormányzat pályázati és beruházási tevékenységébe bevont partner-szervezeteivel, és bármikor írásban vagy szóban megismerheti a folyamatokban keletkező, regisztrált adatokat és egyéb információkat.

8. Feladatkörében eljárva a szükséges intézkedéseket a polgármesternél, illetékes bizottságoknál kezdeményezheti.

9. Feladatai ellátásához kapcsolódóan iratbetekintési joggal rendelkezik, melyhez a Hivataltól megfelelő szintű informatikai támogatásra jogosult.”