Siófok Város Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2005.(IV.29.) önkormányzati rendelete
Siófok város helyi építési szabályzatáról és szabályozási tervéről
Hatályos: 2021. 07. 27- 2022. 05. 27Siófok Város Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2005.(IV.29.) önkormányzati rendelete
Siófok város helyi építési szabályzatáról és szabályozási tervéről
1Siófok Város Képviselőtestülete
I. BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK
1. § E rendelet hatálya Siófok város teljes közigazgatási területére kiterjed.
2. § (1)2 A rendelet hatálya alá tartozó területen területet felhasználni, telket alakítani, építményt, építményrészt, épületegyüttest építeni, átalakítani, bővíteni, felújítani, helyreállítani, korszerűsíteni, lebontani, elmozdítani, a rendeltetését megváltoztatni (a továbbiakban együtt: építési munkát végezni) és ezekre hatósági engedélyt adni e rendelet, valamint a mellékletei, közöttük az 1. számú mellékletét képező szabályozási terv (a továbbiakban: SZAT), az ezekben nem szabályozott kérdésekben pedig az Étv., a Btv. és az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII.20.) Korm. rendelet(a továbbiakban: OTÉK) rendelkezései szerint, valamint az egyes építményfajtákra vonatkozó más jogszabályok által előírt építészeti-műszaki követelmények betartásával szabad.
(2) A SZAT-ban feltételesen – zárójelben – jelölt területfelhasználási egységekben és építési övezetekben azonban a zárójel nélküli övezet előírásait kell alkalmazni mindaddig, amig a magasabb szintű jogszabályok nem teszik lehetővé a zárójelbe tett építési övezet előírásainak alkalmazását.
3. § A jelen rendelet hatálybalépése előtt épült és a jelen rendelettel előírt építési övezeti, illetőleg övezeti előírásoknak nem megfelelő épületek bővítése, valamint jelentős mértékű átalakítása, korszerűsítése esetében az alábbi eltérésekkel kell alkalmazni a rendeletet.
4. §9 (1) A jelen rendelet hatálybalépése előtt kialakított építési telkek – amennyiben használható méretű építési hely alakítható ki rajtuk – akkor is beépíthetőnek minősülnek, ha a méreteik csak a kialakításuk idején hatályos előírásoknak felelnek meg, vagy ha a méreteik növelésének nincs műszaki lehetősége. Az építési övezetben kialakíthatónál legalább 30%-kal kisebb területű telkek esetében – a használhatósági és városképi szempontból megfelelő méretű épület megvalósítása érdekében – a telek megengedett legnagyobb beépítettségének mértéke a telek területének 5%-ával, de legfeljebb az OTÉK 25. §-a szerint a területfelhasználási egységben megengedhető legnagyobb beépítettség mértékéig nő.
(2)10 Azokban a vegyes beépítésű tömbökben, amelyek telkeinek háromnegyed része már beépült, az adott telken kialakult építési mód szerinti beépítési módot is lehet alkalmazni, az építmények tényleges magasságát - övezetben megengedett legnagyobb értéken belül - pedig a betartandó védőtávolságok figyelembevételével kell meghatározni.
5. §11 Az elmozdítható (térelemes vagy kerekes) építményjellegű szerkezetek és a sátor- vagy ponyvaépítmények elhelyezésére is az építményekre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.
6. § A rendeletben alkalmazott, de más jogszabály által nem értelmezett fogalmak magyarázata:
7. §15 A SZAT a város igazgatási területét beépítésre szánt, valamint beépítésre nem szánt területekre osztja. A SZAT által jelölt védőterületekre vonatkozó szabályokat 4. számú melléklet tartalmazza.
II. BEÉPÍTÉSRE SZÁNT TERÜLETEK
8. § (1) A város beépítésre szánt területén
9. § (1) Az építési övezetekben alkalmazandó beépítési módok és építési helyek típusai:
Nagyvárosias lakóterület (Ln)
10. § A nagyvárosias lakóterületen elhelyezhetők:
Kisvárosias lakóterület (Lk)
11. § (1) A kisvárosias lakóterületen elhelyezhetők:
Kertvárosias lakóterület (Lke)
12. § (1)20 A kertvárosias lakóterületen elhelyezhetők:
Üdülőházas üdülőterület (Üü)
13. § (1) Az üdülőházas üdülőterületen elhelyezhetők:
Hétvégiházas üdülőterület (Üh)
14. § (1)24 25A hétvégiházas üdülőterületen elhelyezhetők:
Településközpont vegyes terület (Vt)
15. § (1) A településközpont vegyes területen elhelyezhetők:
Kereskedelmi, szolgáltató gazdasági terület (Gksz)
16. § A kereskedelmi, szolgáltató gazdasági területen elhelyezhetők:
Ipari gazdasági terület (Gip)
17. § Az ipari gazdasági területen elhelyezhetők:
Különleges terület (K)
18. § (1) A különleges terület építési övezetei és az azokban elhelyezhető építmények az alábbiak:
III. BEÉPÍTÉSRE NEM SZÁNT TERÜLETEK
19. § (1) A város beépítésre nem szánt területén
Közlekedési, közműelhelyezési, hírközlési terület (KÖ)
20. § (1) A közlekedési, közműelhelyezési, hírközlési területen elhelyezhetők:
Zöldterület (Z)
21. §37 (1) A zöldterületbe a „Z” jelű közparkok és közkertek tartoznak, amelyeket külön kertépítészeti terv alapján kell kialakítani és fenntartani.
(2) A zöldterület területének legfeljebb 2%-án, a Btv. hatálybalépése után létesített új zöldterületek esetében pedig azok területének legfeljebb 4%-án, legfeljebb 4,5 m építménymagasságú vendéglátó-, sport-, szabadidő-, valamint a terület gondozását szolgáló építmények helyezhetők el. Az építmények helyét elvi építési engedélyben kell kijelölni. A már kijelölt, valamint a meglévő és megmaradó zöldterületi építmények helyét a SZAT – a jelkulcsa szerint – jelöli.
(3)38 A Balaton melletti szabadstrand parti sávjában csak a strandolók részére szolgáló WC-épületek és öltözőfülkék helyezhetők el. Vendéglátó, kereskedelmi és szolgáltató épületek csak a parti sáv szélén, a szervízutak végén, erre a célra kialakított „K-e” jelű építési övezetekben létesíthetők.
(4) A Herman Ottó utcától a Halápy János utcáig terjedő szakaszon a (3) bekezdés szerinti vendéglátó, kereskedelmi és szolgáltató épületeket a kialakított telkeken - a nem közterületre néző telekhatárok mentén - 3 m-es távolság elhagyásával kell elhelyezni. Az épületek ezen, szomszédos ingatlanok felé néző homlokzatain nyílás nem létesíthető. Az épületek építménymagassága, továbbá a szomszédos építési telkekre néző homlokzatának magassága legfeljebb 3,5 m lehet.
Erdőterület (E)
22. §39 (1) Az erdőterületbe az „E-v” jelű védelmi, az „E-g” jelű gazdasági és az „E-t” jelű egészségügyi–szociális, turisztikai rendeltetésű erdők, illetőleg az ilyen célra kijelölt területek tartoznak. Az erdőterületbe sorolt telkeken – erdészeti üzemterv szerint – erdőt kell létesíteni, illetve fenntartani.
(2) Az „E-v” jelű (környezetvédelmi célú) védelmi rendeltetésű erdőövezetben épületet elhelyezni nem szabad.
(3) Az „E-g” jelű gazdasági rendeltetésű erdőövezetben – a nyilvántartott művelési ágtól függetlenül – az erdőműveléshez, az erdőhasználathoz, valamint a vadgazdálkodáshoz szükséges építmények helyezhetők el, de csak 100.000 m²-t (10 ha-t) meghaladó területnagyságú telken és legfeljebb 0,3%-os beépítettséggel, valamint legfeljebb 500 m² alapterülettel.
(4) Az „E-t” jelű egészségügyi–szociális, turisztikai rendeltetésű erdőövezetben – a nyilvántartott művelési ágtól függetlenül – az erdő rendeltetésének megfelelő turisztikai és szociális építmények, valamint az erdő műveléséhez szükséges építmények helyezhetők el, de csak 100.000 m²-t (10 ha-t) meghaladó területnagyságú telken és legfeljebb 0,3%-os beépítettséggel, valamint legfeljebb 500 m² alapterülettel.
(5) Az erdőterületen – a tornyok kivételével – legfeljebb 5,0 m lehet az építmények építménymagassága. Az építmények helyét elvi építési engedélyben kell kijelölni.
(6) Erdőterületen legfeljebb 1,6 m magas, szögesdrót nélküli, dróthálós kerítést szabad csak építeni.
Mezőgazdasági területek (Má, Mk)
23. § (1) A mezőgazdasági területeken – a telek övezeti besorolásától, művelési ágától és méreteitől függően – elhelyezhetők:
24. § (1)40 Az „Má” jelű általános mezőgazdasági területen
25. § (1)41 Az „Mk” jelű kertgazdasági területen - az „Mk-sz**” övezet kivételével -:
Vízgazdálkodási terület (V)
26. § A vízgazdálkodási területen a vízgazdálkodásssal összefüggő, külön jogszabályok szerinti építmények helyezhetők el.
26/A. § (1) Különleges terület a „Kk-szp” jelű, „szabadidőpark” elnevezésű övezet területe, ahol rekreációs célú, pihenést kiszolgáló szolgáltató, vendéglátó, kommunális épület, sportépítmény, állatsimogató karám és állattartó építményei, illetve a terület fenntartásához szükséges gazdasági és tárolóépület helyezhetők el.
(2)47
IV. ÁLTALÁNOS HELYI SZABÁLYOK
Engedélyezési rendelkezések
27. §48 (1)49
(2) A csak kivételesen engedélyezhető építési munkák:
28. § (1)50
(2)51
(3)52 A SZAT jelöl kedvezőtlen földtani adottságú (csúszás- és mozgásveszélyes) területeket. Az ezeket a területeket érintő építési vagy telekalakítási engedélykérelemhez talajmechanikai szakvéleményt vagy geotechnikai dokumentációt is kell készíteni és mellékelni.
29. §53
30. §54
31. §55
32. §56 [57]
33. §58 (1) Az engedélyezés során – az országos hatályú előírásokon túlmenően – véleményeztetni kell:
34. §59
Telekalakítási rendelkezések
35. § (1) Az új telkek méreteit a 2. számú melléklet szerinti építési övezeti, illetőleg a 3. számú melléklet szerinti övezeti előírások, vagy pedig a SZAT ezektől eltérő rendelkezései szerint kell megállapítani. A közműépítmények telkeinek méreteit azonban egyedileg kell meghatározni, figyelembe véve az elhelyezendő műtárgyak helyigényét, megközelíthetőségét, környezeti hatásait és a szomszédos telkek rendeltetését. A telekalakításoknál figyelembe kell venni a meglévő építményeket is úgy, hogy azok az építési helyen, valamint a beépítettség megengedett legnagyobb mértékén belül maradjanak.
(2) Az új telkek alakjának négyszög alakúnak kell lennie. Ettől eltérni csak kivételesen, kizárólag műszakilag indokolt esetben szabad.
(3)60 61 A város területén nyúlványos telkek a telekalakításról szóló rendelkezés keretei között kialakíthatók, de az építési telkek alakításánál az alábbi helyi kötöttségeket is érvényesíteni kell:
a) Új nyúlványos építési telkeket csak azokban a telektömbökben szabad kialakítani ahol az adott telek mélységét tekintve – legalább háromszor olyan mélyek, mint a tömbben előírt, vagy kialakult legkisebb telekmélység és amelyekben a SZAT nem jelöl belső tömbfeltáró utat.
b) A teleknyúlvány méretére vonatkozó előírások: min. 4,0 m szélesség, max. 50,0, hosszúság.
A belső telek kialakításánál figyelembe kell venni a 25. § (1) d/ pontját és a 39. § rendelkezését is.
(4) Az új saroktelkek szélességi méretének legalább 3,0 m-rel nagyobbnak kell lennie az övezetben kialakítható telkek előírt legkisebb szélességénél.
(5) A beépítésre szánt terület, belterület növelésekor a bevont telekcsoport, illetőleg telekcsoportok területének legalább 10%-án zöldterületet (közparkot, közkertet) kell létesíteni. A beépítésre szánt területbe, illetőleg a belterületbe vonható telekcsoportok építési övezeti jelét erre a rendelkezésre figyelmeztető „/Z10%” jel egészíti ki a SZAT-ban. Több telekcsoport bevonása esetén összevont, egységes zöldterületet kell kialakítani.
(6)62 Az egy tömbön belüli területfelhasználási vagy építési övezeti határvonalak, valamint elő- és hátsókert-méretek építéshatósági eljárás keretében pontosíthatók, ha
36. § (1)63 A közutak és magánutak elhelyezése céljára szolgáló építési területek legkisebb szélességét a 20. § (3) bekezdése, illetőleg a 35. § (3) bekezdése szerint kell kialakítani.
37. § A korábbi telepszerű vagy ún. tömbtelkes beépítéseknél (lakótelepeknél, lakókerteknél stb.) el kell különíteni a közterületeket és a magánutakat az építési teleknek minősülő földterületektől. A telekalakítás során a telkek méreteit és beépítettségét a meglévő épületekhez igazodva kell meghatározni.
37/A. §64 A Kötöttpályás (vasúti) közlekedési terület, szabályozási terv szerinti bővítése esetében az övezeti, építési övezeti előírásokban rögzített határértéknek - azaz a telken megengedett legnagyobb szintterületi mutató, a beépítettség megengedett legnagyobb mértéke, a zöldfelület előírt legkisebb mértéke, az újonnan kialakítható telkek legkisebb szélessége / mélysége / területe, beépítés módja tekintetében - nem megfelelő telek és építési telek is kialakítható.
Az építmények elhelyezése
38. § (1)65 Az épületeket az elő-, oldal- és hátsókert által meghatározott építési helyen belül kell elhelyezni.
(2) Az előkerti építési határvonalat a 36. § (3) bekezdése szerint kell megállapítani, ha a SZAT a telek egy részét közterületnek jelöli, de a jelzett új közterület kialakítása, illetőleg a meglévő közterület jelzett szélesítése csak távlatban szükséges.
(3) Az előkert mélységét az alábbiak szerint kell meghatározni azokban a tömbökben, amelyekben a SZAT azt – az előkert mélységének m-ben mért mértékszámára utaló – „e0”, „e5”, „e10” vagy „e20” kóddal jelöli.
39. § A lakó- vagy üdülőterületen lévő nyúlványos, vagy csak magánútról megközelíthető belső építési telken kizárólag lakó- vagy üdülőépület helyezhető el, és egy telken legfeljebb két önálló rendeltetési egység létesíthető.
40. § (1) Az üzleti (vendéglátóipari, árubemutató stb.) teraszokat úgy kell elhelyezni és kialakítani, hogy a telken belül biztosítva legyen az előírt mértékű zöldfelület és az előírt számú – közterületről jól észrevehető, illetőleg megközelíthető – parkoló- és rakodóhely is.
(2) A vendéglátó épületek fogyasztótérként használt vendéglátóipari teraszai fölé az építési övezetben egyébként megengedett legnagyobb beépítettség mértékén túl is szabad – ideiglenes jelleggel – terasztetőt létesíteni. Ennek feltételei a következők:
41. § Lakó- és üdülőterületen csak olyan kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó vagy más gazdasági építményeket szabad elhelyezni, amelyek környezeti hatásai, valamint gyalogos- és járműforgalma nem veszélyezteti az érintett környező ingatlanok (építési telkek és közterületek) rendeltetésszerű használatát.
42. §67 Az állattartó épületek elhelyezését és védőtávolságait külön önkormányzati rendelet szabályozza.
43. § (1)68 Csak a közterület vagy a magánút tulajdonosának hozzájárulásával szabad
44. § Közterületen – az OTÉK 39. §-a előírásainak betartásával – az alábbi építmények helyezhetők el:
45. §73 (1)74
(2)75
(3)76
(4)77
46. § (1) A hulladéktároló-melléképítményt az építési teleknek a közterülettől számított 10,0 m-es sávján belül kell elhelyezni.
(2) A hulladéktároló-melléképítmények építménymagassága legfeljebb 2,5 m, hasznos alapterülete pedig önálló rendeltetési egységenként legfeljebb 0,75 m² lehet.
47. § (1) Büfékocsi, lakókocsi, sátor, valamint üzlethelyiségtől független védőtető, szabadtéri pult és asztal árusítás vagy szolgáltatás céljára csak a hivatalos nyilvántartásba vett vásárokon, piacokon és alkalmi rendezvényeken helyezhető el.
(2) Vásár, piac létesítése – állandó jelleggel – csak a „Gksz” és „K-ker” jelű építési övezetekben engedélyezhető.
48. § (1) Az OTÉK 43. §-a által megengedett számú lakókocsi és sátor üdülés céljára ideiglenesen csak üdülőtáborban vagy kempingben, valamint az „Lk” és „Lke” jelű építési övezetekben lévő építési telkeken helyezhető el.
(2) Csak egy lakókocsi vagy sátor helyezhető el üdülés céljára ideiglenesen az „Üh” jelű építési övezetekben lévő, üdülőtábornak vagy kempingnek – e rendelet hatálybalépése előtt – ki nem alakított építési telkeken.
(3) Más építési övezetben, illetőleg övezetben lakókocsi vagy sátor üdülés céljára ideiglenesen sem helyezhető el.
(4)78 Üdülőtábort vagy kempinget az Üü jelű területen, valamint a K-ter, K-rp, K-szp, K-tur és K-kem jelű építési övezetekben szabad létesíteni. A kialakításuknál a külön jogszabály szerinti műszaki feltételeket kell biztosítani.
49. §79
50. § (1) Lakó-, iroda-, tároló- és szállítókonténert csak felvonulási épületként, valamint az ipari gazdasági területeken szabad elhelyezni.
(2) Felvonulási épület csak folyamatban lévő építési munka esetén tartható fenn.
(3) Roncsjárművet, járműkarosszériát a város területén – az erre szolgáló telepek kivételével – elhelyezni nem szabad.
51. § (1) Terepszint alatti építmény bárhol létesíthető, ahol
52. § (1) Kikötőmólót csak azokon a partszakaszokon szabad létesíteni, illetőleg engedélyezni, ahol a SZAT és a környezetvédelmi, vízügyi és közlekedési előírások lehetővé teszik.
(2) Parthoz csatlakozó víziállást csak azokon a partszakaszokon szabad elhelyezni, illetőleg engedélyezni, ahol a SZAT vagy más jogszabály nem tiltja.
53. § (1) A Balaton jogi partvonala mellett jelölt beépítetlenül hagyandó sávban, valamint a más tavak és vízfolyások telkének szélétől mért 6,0 m-es sávon belül új épületet és épületbővítményt létesíteni nem szabad, de a meglévők felújíthatók és korszerűsíthetők.
(2) A Balaton jogi partvonalától, továbbá a más tavak és vízfolyások telkének szélétől mért 6,0 m-es sávban kerítést létesíteni csak a tavak és vízfolyások kezelőinek hozzájárulásával és feltételeinek betartásával szabad.
(3) Az élővizek, a természetes és természetközeli állapotú vízfolyások, vizes élőhelyek partja mentén a SZAT-ban jelölt védősávon belül, valamint az ökológiai hálózat által érintett egyéb területeken csak kivételesen – az érdekelt szakhatóságok hozzájárulása esetén – szabad új építményt elhelyezni.
Az építmények kialakítása
54. §80 (1)81
(2)82
(3)83
(4)84 85
(5)86 878889
55. §90
56. §91
57. § 92Az épületek legfelső - huzamos tartózkodásra szolgáló - építményszintjének szintmagassága nem lehet több az építési övezetben megengedett legnagyobb építménymagasságnál, kivéve:
57/A. §93 Az építmények megvalósítása során telek természetes terepfelületét csak az OTÉK előírásai szerinti műszaki követelmények (megközelítés, csapadékvíz-elvezetés stb.) biztosítása érdekében szükséges esetekben szabad megváltoztatni. De az épülethez csatlakozó, az építménymagasság számításnál figyelembe veendő „rendezett terep” szintjének kialakítása a természetes terepfelszínhez képest legfeljebb ± 50 cm-rel változhat.
58. §94
59. §95 [96]
60. § Az úszótelken lévő – önálló vagy más főrendeltetésű építmény részét képező – garázsok rendeltetését még átmenetileg sem szabad megváltoztatni. A rendeltetés megváltoztatásának tilalmát az ingatlan-nyilvántartásba be kell jegyeztetni.
61. §97
62. § Az érintett építési telkek tulajdonosai együttműködve, összehangoltan (egységes terv alapján) kötelesek megépíteni a saját kerítésszakaszaikat, ha a telekkiosztás sajátosságai miatt valamelyik telek hátsó vagy oldalkerítésének megépítése több építési telek tulajdonosainak a feladata.
63. §98
64. §99 Az ingatlanok postai címét az utcanév és településrésznév megállapításának, valamint a házak számozásának részletes szabályairól szóló külön önkormányzati rendelet rendelkezései szerint kell megállapítani és feltüntetni.
65. § A nagy rádióadó körüli 500,0 m sugarú körön belül az épületek tervezését és kivitelezését a rádióadó üzemeltetője által – az engedélyezési eljárás során – megadandó műszaki korlátozásokkal kell végezni.
Járművek elhelyezése
66. § A parkoló- és rakodóhelyeket az OTÉK 42. §-a, valamint a külön parkolólétesítési rendelet előírásai szerint kell biztosítani.
Környezetvédelmi és közművesítési előírások
67. §100 (1)101 102 Beépítésre szánt területen épületet építeni, valamint a rendeltetését megváltoztatni, illetőleg ezekre engedélyt adni csak akkor szabad, ha legalább az alábbi közművesítettség – közvetlenül az építési telek megközelítését szolgáló közterületen vagy magánúton – biztosított:
68. §103 (1)104
(2) Az építmények legalsó (alagsori, pince-) szintjének padlómagasságát úgy kell kialakítani, hogy ne akadályozza az építmény közművesítettségének biztonságos megoldását.
(3) A vasútvonal és a Balaton-part közötti területen az építmények földszinti padlómagassága legalább 105,70 m B.f. legyen.
69. § (1) A város közigazgatási területén a 10-es légszennyezettségi zónára érvényes levegőtisztaság-védelmi előírásokat kell alkalmazni.
(2) Bűzhatással járó építményt létesíteni nem szabad.
(3)105
70. § (1)106 A város területén a külön rendeletekben előírt zajterhelési határértékeket kell érvényesíteni.
(2) A repülőtér „D” jelű zajgátló védőövezetében (amelyet a SZAT tartalmaz)
71. §107
72. §108 (1)109 A telkek területének – az övezeti előírásokban %-ban – meghatározott hányadát zöldfelületként kell kialakítani, a zöldfelületek használatáról és védelméről szóló külön önkormányzati rendelet előírásainak betartásával. A telekre előírt zöldfelület mértéke az OTÉK 5. sz. melléklete szerint csökkenthető.
(2)110
(3)111 112
73. § (1) A közutak építési területén azok építésekor, vagy korszerűsítésekor fasorokat, fásított zöldsávokat kell létesíteni. A fasorok helyét a közművek és az útburkolatok tervezésekor biztosítani kell.
(2) Az új jármű-várakozóhelyeket az OTÉK 42. §. (7) bekezdése szerint fásítani kell.
Helyi védelem
74. §113
V. A VÁROSRENDEZÉS SAJÁTOS JOGINTÉZMÉNYEI
75. § Az Önkormányzat a településrendezési feladatok megvalósítását biztosító – az Étv. 17. §-ában felsorolt – sajátos jogintézmények közül a következőket alkalmazza:
Építésjogi követelmények
Telekalakítás
77. § (1) A telekalakítások szakszerű végrehajtását az Önkormányzat az építésjogi követelmények érvényesítésével megegyezően biztosítja.
(2) A telekalakítás engedélyezése során az építésügyi hatóság – az érdekelt közmű- és útkezelők véleménye alapján – kötelezheti a telekalakítás kezdeményezőjét
Elővásárlási jog
78. § (1) Elővásárlási jog illeti meg az Önkormányzatot az alábbi területeken elhelyezkedő ingatlanok esetében:
Kisajátítás
79. § Az Önkormányzat akkor kezdeményez a külön jogszabályok szerint kisajátítási eljárást, ha a közérdekű célra szükséges ingatlanok feletti rendelkezési jogot más módon nem lehet megszerezni.
Kiszolgáló és lakóút céljára történő lejegyzés
80. § (1) Az Önkormányzat csak városi érdekből kezdeményez kiszolgáló és lakóút céljára történő lejegyzést.
(2) Az érdekeltek kérelmére történő lejegyzés esetén a Polgármester esetenként (az SZMSZ szerint) dönt a kiszolgáló és lakóút céljára szükséges terület átvételéről.
(3) Az Önkormányzat csak olyan szélességű útterületet vehet át, amely alkalmas
Útépítési és közművesítési hozzájárulás
81. § Az önkormányzati beruházásban létesülő helyi közutak és közművek költségeihez az érintett ingatlanok tulajdonosai által az Étv. 28. §-a alapján fizetendő hozzájárulás mértékét és arányát a Képviselőtestület esetenként rendeletben állapítja meg.
Településrendezési kötelezések
82. §115 116Településrendezési szerződés
82/A. § Az önkormányzat a településrendezési eszközökben nem városi érdekből rögzített célok megvalósítására településrendezési szerződést köt az érintett ingatlan(ok) tulajdonosaival, illetve az ingatlanon beruházni szándékozóval (a továbbiakban együtt: a cél megvalósítója), azon költségeknek vagy ráfordításoknak a cél megvalósítója általi átvállalására, amelyek a cél megvalósításának előfeltételei vagy következményei és az önkormányzatot terhelik.
83. § (1)117
(2)118
(3) A kártalanítás ellenében történő hatósági intézkedés nem alkalmazható azoknak az építményeknek az esetében, amelyek építési, fennmaradási, használatbavételi vagy közterület-használati engedélyében az építésügyi hatóság feltételként előírta a kártalanítás nélküli lebontás vagy átalakítás kötelezettségét.
(4)119 120
84. § (1) A 82. és 83. § szerint 1 évnél hosszabb határidővel elrendelt kötelezettségeket be kell jegyeztetni az ingatlan-nyilvántartásba.
(2) Az Étv. 29. §-ában szereplő feltételek esetén az elrendelt kötelezettségek teljesítéséhez szükséges igazolt költségek 25%-át az Önkormányzat az építésrendészeti költségek terhére átvállalja, a beépítetlenül maradt építési telkek kisajátításának költségeit pedig külön biztosítja.
VI. VEGYES ÉS ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
85. § (1) A rendelet előírásainak betartását a Polgármesteri Hivatal, valamint – a Közterület-felügyelet építésügyi ellenőrzési feladatainak részletes szabályairól szóló külön önkormányzati rendelet alapján – Siófok Város Közterület-felügyelete rendszeresen ellenőrzi.
(2)121
(3) A (2) bekezdésben felsorolt rendelkezések megszegése esetén a Polgármesteri Hivatal erre felhatalmazott dolgozója vagy közterület-felügyelő helyszíni bírságot is kiszabhat.
86. § (1) E rendelet 2005. június 1-jén lép hatályba. Rendelkezéseit a hatálybalépését követően keletkezett ügyekben kell, de az építtetők külön kérése esetében a folyamatban lévő ügyekben is lehet alkalmazni.
(2) A rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti a Siófok város helyi építési szabályzatáról szóló, többször módosított 12/1999. (IV.23.) számú önkormányzati rendelet és az azt módosító 17/2000. (VI.23.), 32/2000. (XI.24.), 18/2001. (VI.22.), 24/2001. (IX.21.), 38/2001. (XII.21.), 12/2002. (IV.26.) és 18/2002. (VI.19.) számú önkormányzati rendelet, valamint a Siófok város zöldfelületeinek használatáról és védelméről szóló 29/2003. (VIII. 29.) számú önkormányzati rendelet 14. §-a és a mutatványos berendezések elhelyezésének helyi szabályozásáról szóló 34/2004. (XII.17.) számú önkormányzati rendelet 4. § (2) bekezdése.
1. melléklet
2. melléklet
Az építési övezet jele |
A telken megengedett legnagyobb szintterületi mutató |
A beépítettség megengedett legnagyobb / |
A megengedett legnagyobb építménymagasság |
Az újonnan kialakítható telkek |
||
sz |
o |
z |
||||
Ln-1 |
3,0 |
50 / 20 |
19,0 |
30 / 30 / 900 |
— |
— |
Ln-2 |
3,0 |
50 / 20 |
14,5 |
25 / 30 / 900 |
— |
12 / 30 / 450 |
Lk-1 |
2,5 |
75 / 20 |
7,0 |
— |
— |
8 / 20 / 200 |
Lk-2 |
1,5 |
40 / 20 |
7,0 |
16 / 35 / 600 |
— |
8 / 20 / 200 |
Lk-3 |
1,2 |
30 / 20 |
7,0 |
16 / 35 / 600 |
— |
— |
Lk-4 |
1,0 |
30 / 20 |
5,0 |
16 / 35 / 600 |
14 / 25 / 600 |
10 / 20 / 300 |
Megjegyzés: A 11. § az „Lk” területen meghatározza a legnagyobb lakásszámot és teleknagyságot, |
||||||
Lke-1 |
1,0 |
30 / 50 |
6,0 |
14 / 25 / 600 |
— |
— |
Lke-2 |
1,0 |
30 / 50 |
5,0 |
14 / 25 / 600 |
14 / 25 / 600 |
8 / 25 / 400 |
Lke-3 |
1,0 |
30 / 50 |
5,0 |
— |
14 / 25 / 500 |
8 / 25 / 300 |
Megjegyzés: A 12. § az „Lke” területen meghatározza a legnagyobb lakásszámot és teleknagyságot, |
||||||
Üü-1 |
1,5 |
25 / 40 |
14,5 |
30 / 40 / 3000 |
— |
— |
Üü-2 |
1,5 |
25 / 40 |
9,5 |
20 / 25 / 1000 |
— |
— |
Üü-3 |
1,5 |
25 / 40 |
7,5 |
20 / 25 / 800 |
— |
— |
162Üü-1a |
2,5 |
25 / 40 |
24,0 |
30 / 40 / 3000 |
— |
— |
Megjegyzés: A 13. § az „Üü-3” építési övezetnek a vízpart-rehabilitációs területbe eső tömbjeiben nagyobb építménymagasságot enged meg. |
||||||
Üh-1 |
0,7 |
25 / 50 |
6,0 |
14 / 20 / 400 |
— |
8 / 20 / 200 |
Üh-2 |
0,7 |
25 / 50 |
5,0 |
14 / 20 / 400 |
13 / 20 / 300 |
— |
Üh-3 |
0,7 |
20 / 60 |
6,0 |
14 / 20 / 400 |
— |
— |
Üh-4 |
0,7 |
20 / 60 |
4,5 |
14 / 20 / 400 |
— |
— |
Megjegyzés: A 14. § az „Üh” területen meghatározza a legnagyobb lakásszámot és teleknagyságot, |
||||||
Vt-1 |
5,0 |
80 / 10 |
14,5 |
15 / 25 / 500 |
— |
15 / 25 / 500 |
Vt-2 |
4,5 |
80 / 10 |
10,5 |
— |
— |
15 / 25 / 500 |
Vt-3 |
4,0 |
80 / 10 |
9,0 |
— |
— |
15 / 25 / 500 |
Vt-4 |
3,0 |
80 / 10 |
7,0 |
— |
— |
15 / 25 / 500 |
Vt-5 |
3,0 |
80 / 10 |
4,0 |
— |
— |
15 / 25 / 500 |
Vt-6 |
2,5 |
60 / 10 |
10,0 |
20 / 30 / 700 |
— |
— |
Vt-7 |
2,5 |
60 / 40 |
7,0 |
— |
— |
16 / 35 / 600 |
Vt-8 |
2,5 |
50 / 10 |
15,5 |
25 / 30 / 900 |
— |
18 / 30 / 900 |
Vt-9 |
2,5 |
50 / 30 |
12,5 |
16 / 25 / 700 |
— |
10 / 35 / 500 |
Vt-10 |
1,5 |
40 / 40 |
7,0 |
14 / 25 / 500 |
— |
— |
Vt-11 |
1,5 |
40 / 40 |
6,0 |
14 / 25 / 500 |
— |
— |
Vt-12 |
1,5 |
40 / 20 |
5,0 |
— |
14 / 35 / 600 |
— |
Vt-13 |
1,5 |
30 / 40 |
10,5 |
25 / 40 / 1000 |
— |
— |
Vt-14 |
1,5 |
60 / 10 |
10,5 |
20 / 25 / 800 |
— |
— |
Vt-15 |
1,5 |
30 / 40 |
8,0 |
20 / 25 / 600 |
— |
— |
Vt-16 |
1,5 |
30 / 40 |
12,5 |
40 / 40 / 4000 |
— |
— |
Megjegyzés: A 15. § az „Vt-11” és „Vt-12” építési övezetekben meghatározza az egységenkénti fajlagos telekhányadot. |
Az építési övezet jele |
A telken megengedett legnagyobb szintterületi mutató |
A beépítettség megengedett legnagyobb / |
A megengedett legnagyobb építménymagasság |
Az újonnan kialakítható telkek |
||
sz |
o |
z |
||||
Gksz-1 |
2,5 |
60 / 20 |
10,0 |
20 / 30 / 800 |
— |
— |
Gksz-2 |
2,5 |
60 / 20 |
6,0 |
— |
15 / 30 / 600 |
— |
Gksz-3 |
2,5 |
60 / 30 |
10,0 |
20 / 30 / 800 |
— |
— |
Gksz-4 |
2,5 |
60 / 30 |
6,0 |
— |
15 / 30 / 600 |
— |
Gksz-5 |
2,5 |
50 / 40 |
10,0 |
15 / 30 / 600 |
— |
— |
Gksz-6 |
2,5 |
50 / 40 |
6,0 |
15 / 30 / 600 |
15 / 30 / 600 |
— |
Gip-1 |
2,5 |
50 / 30 |
10,0 |
20 / 30 / 800 |
— |
— |
Gip-2 |
2,5 |
50 / 40 |
7,5 |
15 / 30 / 600 |
— |
— |
K-ker |
2,0 |
40 / 40 |
10,0 |
30 / 30 / 1000 |
— |
— |
K-okt |
1,5 |
25 / 40 |
15,0 |
30 / 30 / 1000 |
— |
— |
K-kh |
1,5 |
30 / 40 |
15,0 |
25 / 25 / 1000 |
— |
— |
K-eü |
1,5 |
30 / 40 |
9,0 |
25 / 25 / 1000 |
— |
— |
K-sp |
1,0 |
40 / 40 |
15,0 |
40 / 40 / 2000 |
— |
— |
K-ter |
1,5 |
25 / 40 |
30,0 |
25 / 25 / 2000 |
— |
— |
K-rp |
0,8 |
15 / 60 |
10,0 |
25 / 25 / 1000 |
— |
— |
K-szp |
0,4 |
10 / 50 |
7,5 |
20 / 25 / 2000 |
— |
— |
K-tur |
0,4 |
10 / 50 |
7,5 |
– / – / 50000 |
— |
— |
K-kem |
0,4 |
15 / 70 |
8,0 |
20 / 40 / 2000 |
— |
— |
K-str |
0,3 |
10 / 65 |
8,0 |
50 / 50 / 3000 |
— |
— |
K-ho |
0,3 |
15 / 50 |
5,0 |
40 / 40 / 2000 |
— |
— |
K-te |
0,2 |
10 / 40 |
6,0 |
— |
— |
— |
K-tűo |
2,0 |
30 / 40 |
15,0 |
— |
— |
— |
K-kö |
1,0 |
40 / 40 |
7,5 |
— |
— |
— |
K-km |
2,0 |
40 / 40 |
15,0 |
— |
— |
— |
K-tur1 |
1,0 |
40 / 40 |
15,0 |
40 / 40 / 2000 |
— |
— |
K-kult |
2,5 |
50 / 40 |
10,0 |
20 / 25 / 2000 |
— |
— |
122K-e |
0,75 |
50 / 0* |
4,5 |
— |
— |
— |
3. melléklet
Az övezet jele |
Előírt művelési ág |
A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke |
A megengedett legnagyobb építménymagasság |
Az újonnan kialakítható |
A beépíthető |
telkek legkisebb területe, |
|||||
KÖ-u |
— |
1 |
4,5 |
— |
— |
KÖ-é |
— |
5 |
8,0 |
— |
— |
KÖ-k |
— |
— |
— |
||
KÖ-l |
— |
— |
— |
||
KÖ-r |
— |
15 |
8,0 |
— |
— |
Z |
— |
2 * |
4,5 |
— |
— |
* A Btv. hatálybalépése után létesített új zöldterületek esetében viszont legfeljebb 4% építhető be. |
|||||
E-v |
— |
— |
— |
3000 |
— |
E-g |
— |
0,3 |
5,0 |
3000 |
100000 |
E-t |
— |
||||
Má-á |
szántó |
0,3 |
4,0 |
3000 |
200000 |
gyep |
1 |
3000 |
50000 |
||
gyümölcsös |
1 |
3000 |
30000 |
||
szőlő |
2 |
3000 |
20000 |
||
Má-gy |
gyümölcsös |
1 |
3000 |
30000 |
|
szőlő |
2 |
3000 |
20000 |
||
Má-sz |
szőlő |
2 |
3000 |
20000 |
|
Mk-á |
kert., gyüm. vagy szőlő |
3 |
4,0 |
3000 |
1500 |
Mk-gy |
gyümölcsös vagy szőlő |
3 |
3000 |
1500 |
|
Mk-sz |
szőlő |
3 |
3000 |
1500 |
|
Mk-sz* |
szőlő |
3 |
4,0 |
3000 |
2000 |
Mk-sz** |
— |
K |
K |
K |
— |
V |
— |
— |
— |
3000 |
— |
Kk-szp |
— |
2 |
4,0 |
5000 |
— |
4. melléklet
Megnevezés |
A védőterület |
A védőterületen |
---|---|---|
Beépítetlenül megőrzendő Balaton-parti területsáv |
A Btv. alapján készült vízpart-rehabilitációs terv írja elő. |
Új épületet és bővítményt létesíteni nem szabad. (Ld. még: 53. § (1) bek.) |
Ismert régészeti lelőhely |
Hazánk régészeti értékeinek megőrzése. |
Építési és tereprendezési munkák végzéséhez be kell szerezni az I. fokú műemlékvédelmi hatóság hozzájárulását is. (Ld. még: 33. § (3) bek.) |
Műemléki környezet |
Az országosan védett műemlékek érvényesülését biztosító környezet kialakítása és fenntartása. |
Az építési munkákhoz kérni kell és be kell tartani az I. fokú műemlékvédelmi hatóság előírásait is. (Ld. még: 32. §) |
Helyi értékvédelmi terület |
A helyi védelem alatt álló területek hangulat- és formavilágának megőrzése. |
A külön értékvédelmi rendelet előírásai betartandók. (Ld. még: 31. § és 74. § (1) bek.) |
Helyi természetvédelmi terület |
A helyi védelem alatt álló területek természetes állapotának és élővilágának megőrzése. |
A külön védelmi rendelet előírásai betartandók. (Ld. még: 74. § (1) bek.) |
A Repülőtér 1000 m-es körzete |
A repülőgépek biztonságos le- és felszállásának biztosítása. |
10,0 m-nél nagyobb „tetőmagasságú” épülethez kérni kell a légiközlekedési hatóság hozzájárulását is. (Ld. még: 33. § (1) bek. a./ pont és (2) bek., valamint 6. § i./ pont) |
A Repülőtér „D” jelű zajgátló védőövezete |
A repülőgépek zavaró hatásainak csökkentése. |
A létesíthető építmények rendeltetése korlátozott, és az épületeket akusztikai védelemmel kell ellátni. |
A nagy rádióadó körüli 500 m-es védőterület |
Egyfelől a rádióadás zavartalanságának biztosítása, másfelől a rádióadó környezetének védelme. |
A rádióadást esetleg zavaró méretű és anyagú építményeket nem szabad létesíteni. (Ld. még: 33. § (1) bek. b./ pont és (2) bek.) |
A működő szennyvíztisztító-telep körüli 500 m-es védőterület |
Védekezés a hulladékkezelő telepek káros hatásaitól. |
Az építmények rendeltetését, tájolása az esetleges káros hatások figyelembevételével kell kialakítani. (Ld. még: 33. § (1) bek. c./ pont és (2) bek.) |
A tervezett szennyvíztisztító-telep körüli 300 m-es védőterület |
||
A bezárt dögkutak körüli 1000 m-es védőterület |
||
Az autópálya melletti 100 m-es védősáv |
Védekezés a járműközlekedés káros hatásaitól. |
Épület csak kivételesen építhető. |
Az élővizek menti védősáv |
Az élővizek védelme. |
Épület csak kivételesen építhető. |
Kedvezőtlen földtani adottságú területek |
A létesítendő építmények állékonyságának biztosítása. |
Talajmechanikai szakvélemény vagy geotechnikai dokumentáció is szükséges. (Ld. még: 28. § (3) bek.) |
Nagynyomású gázszállító vezeték és védőtávolsága |
A gázszállító vezeték megóvása, robbanásveszély elkerülése |
Az 1993 az 1993. évi XLVIII. törvény |
5. melléklet167
1. függelék168,169,170
2. függelék
3. függelék
A rendelet preambulumának harmadik, negyedik és ötödik francia bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40.§ a./ pontja, 2010. december 17-ével hatályon kívül helyezte.
A 2.§ (1) bekezdését a 29/2010.(XII.17.) sz. rendelet 1.§-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 3. § a./ pontját hatályon kívül helyezte a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 12. § (1) bekezdése, hatálytalan 2013. június 30-ától.
A 3. § b./ pontját a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 1. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
A 3. § c./ pontját a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 1. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
A 3. § d./ pontját a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 1. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
A 3. § e./ pontjának negyedik francia bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 2. § (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 3. § e./ pontjának hatodik francia bekezdését a 29/2010.(XII.17.) sz. rendelet 2. § (2) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal iktatta be.
A 4.§ (1) és (2) bekezdéseit a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 1.§-a, 2007. október 1-jei hatállyal módosította.
A 4. § (2) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 3. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
Az 5. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § b./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 6. § a./ pontját a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 4.§-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 6.§ i./ pontját a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 2.§-a, 2007. október 1-jei hatállyal iktatta be.
A 6. §-t a j./ ponttal a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 2. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal egészítette ki.
A 7. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 5. §-a, 2010. december 17-i hatállyal kiegészítette.
A 8.§ (5) bekezdését a 29/2010.(XII.17.) sz. rendelet 40.§ c./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal hatályon kívül helyezte.
A 9. § (2) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 7. §-a, 2010. december 17-i hatállyal kiegészítette.
A 11. § (1) bekezdésének első francia bekezdését a 29/2010.(XII.17.) sz. rendelet 8. §-a, 2010. december 17- i hatállyal módosította.
A 11.§ (3) bekezdést a 43/2009.(XII.15.) sz. rendelet hatályon kívül helyezte 2010. január 01-jei hatállyal.
A 12.§ (1) bekezdését a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 5.§-a, 2007. október 1-jei hatállyal módosította.
A 12.§ (3) bekezdést a 43/2009. (XII.15.) sz. rendelet hatályon kívül helyezte 2010. január 01-jei hatállyal.
A 13. § (1) bekezdésének negyedik francia bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40.§ e./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 13. § (3) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 14. § (1) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40.§ f./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 14. § (1) bekezdését a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 3. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
A 14.§ (3) bekezdést a 43/2009. (XII.15.) sz. rendelet hatályon kívül helyezte 2010. január 01-jei hatállyal
A 14. § 4 bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 18.§ (1) bekezdésének e./ pontját a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 7.§-a, 2007. október 1-jei hatállyal módosította.
A 18. § (1) bekezdés i./ pontját a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 11.§ (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 18. § (1) bekezdés o./ pontját a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 11.§ (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 18. § (1) bekezdés p./ pontját a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 11.§ (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 18. §(1) bekezdés q./ pontját a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 11. § (2) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal iktatta be.
A 18. § (1) bekezdését az r./ ponttal a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 4. § (1) bekezdése, 2013. június 30-ai hatállyal egészítette ki.
A 19. § (1) bekezdést az új francia bekezdéssel az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 1. §-a egészítette ki, hatályos 2013. február 27. napjától.
A 20. § (3) bekezdés h./ pontját a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 12. § (2) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 20. § (6) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 21. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 13. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 21. § (3) bekezdését a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 5. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
A 22.§ (3) és (4) bekezdéseit a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 8.§-a, 2007. október 1-jei hatállyal kiegészítette.
A 24. § (1) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 14. § (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 25. § (1) bekezdését az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 2. § (1) bekezdése módosította, hatályos 2013. február 27. napjától.
A 25. § (5) bekezdését az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 2. § (3) bekezdése egészítette ki a francia bekezdéssel, hatályos 2013. február 27. napjától.
A 25. § (5) bekezdését az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 2. § (3) bekezdése egészítette ki a francia bekezdéssel, hatályos 2013. február 27. napjától.
Hatályon kívül helyezte a 23/2018. (X. 01.) önkormányzati rendelet 1. §-a, hatálytalan 2018. október 16. napjától.
A 25. § (7) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 26/A. §-t beiktatta az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 3. §-a, hatályos 2013. február 27. napjától.
A 26/A. § (2) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 27.§-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 16. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 27. § (1) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 28. § (1) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 28. § (2) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § h./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal hatályon kívül helyezte.
A 28. § (3) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 17. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 29. §-t a településképi véleményezési eljárásról szóló 8/2013. (III. 4.) önkormányzati rendelet 2013. március 5-ei hatállyal hatályon kívül helyezte.
A 30.§-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § i./ pontja, 2010. december 17-ével hatályon kívül helyezte.
A 31. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 32. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 18. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 32. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 33. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 19. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 34.§-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § j./ pontja, 2010. december 17-ével hatályon kívül helyezte.
A 35.§ (3) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 20. § (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 35. § (3) bekezdését a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 6. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
A 35.§ (6) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 20. § (2) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 36. § (1) bekezdését az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 5. §-a módosította, hatályos 2013. február 27. napjával.
A 37/A. §-t beiktatta - figyelemmel a 314/2012(XI.8.) Korm. rendelet 45. § (2) a) pontjában foglaltakra - a 29/2013.(VII.05.) önkormányzati rendelet 1.§-a, hatályos 2013. július 6.-tól
A 38.§ (1) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 22. § (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 38.§ (5) bekezdését a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 18.§ c./ pontja, 2007. október 1-jével hatályon kívül helyezte.
A 42.§ a 22/2006.(IX.8.) sz. rendelet 25.§ (2) bekezdésével megállapított, 2006. szeptember 8-tól hatályos szöveg.
A 43.§ (1) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § k./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 44.§ a./ pontja a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 12.§ (1) bekezdésével megállapított, 2007. október 1-jétől hatályos szöveg.
A 44. § b./ pontját a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 44.§ c./ pontját a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 23. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 44.§ j./ pontját a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 12.§ (2) bekezdése, 2007. október 1-jei hatállyal iktatta be.
A 45. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 24. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 45. § (1) bekezdését a Siófok Város Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2021. (VII. 26.) önkormányzati rendelete 1. §-a hatályon kívül helyezte.
A 45. § (2) bekezdését a Siófok Város Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2021. (VII. 26.) önkormányzati rendelete 1. §-a hatályon kívül helyezte.
A 45. § (3) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 45. § (4) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 48.§ (4) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 25. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 49. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 54. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 54. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 54. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 54. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 54.§ (4) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 26. § (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
Az 54. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 54. § (5) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 26. § (2) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal iktatta be.
Az 54.§ (5) bekezdését a 4/2012. (II.24.) önkormányzati rendelet 1. §-a, 2012. március 1-jei hatállyal egészítette ki.
Az 54. § (5) bekezdését a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 7. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
Az 54. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 55. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 56. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 57.§-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 27. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
Az 57/A §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 28. §-a, 2010. december 17-i hatállyal iktatta be.
Az 58. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Az 59. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § m./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
Az 59. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 61. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 63. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 64.§-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 29. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 67.§ (1) bekezdését a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 13.§-a, 2007. október 1-jei hatállyal módosította.
A 67. § (1) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § n./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 67. § (1) bekezdését a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 8. §-a, 2013. június 30-ai hatállyal módosította.
A 68. §-t a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 31. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 68. § (1) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 69. § (3) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 70. § (1) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 32. §-a, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 71. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 72.§ (3) bekezdését a 25/2007.(IX.28.) sz. rendelet 15.§-a, 2007. október 1-jei hatállyal módosította.
A 72. § (1) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 33. § (1) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 72. § (2) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 72. § (3) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 33. § (2) bekezdése, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 72. § (3) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 74. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 78.§ (2) bekezdését a 32/2006.(XI.24.) sz. rendelet 1.§-a 2006. december 1-jével hatályon kívül helyezte.
A 82. §-t a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 82/A. §-t beiktatta az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 6. §-a, hatályos 2013. február 27. napjától.
A 83. § (1) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 83. § (2) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
A 83. § (4) bekezdését a 29/2010. (XII.17.) sz. rendelet 40. § q./ pontja, 2010. december 17-i hatállyal módosította.
A 83. § (4) bekezdését a településkép védelméről szóló 1/2018. (I. 30.) önkormányzati rendelet 90. § (7) bekezdése, 2018. január 31-ével hatályon kívül helyezte.
Hatályon kívül helyezte a 16/2012. (V. 4.) önkormányzati rendelet. Hatálytalan 2012. május 7. napjától.
A 2. számú mellékletet a 25/2013. (V. 31.) önkormányzati rendelet 10. §-a módosította, 2013. június 30-ai hatállyal.*Az állami főépítész SOD/08/58-8/2013. ügyiratszámú, Kaposvár, 2013. április 18. keltezésű levelében adott M1-OTÉK/2012/F jelzőszámú szakmai záró véleményében adott hozzájárulás alapján
A 3. számú mellékletet az 1/2013. (I. 28.) önkormányzati rendelet 8. §-a módosította, hatályos 2013. február 27. napjától.