Tárkány Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2021 (III.10..) önkormányzati rendelete

a szociális igazgatásról a pénzbeli és természetben nyújtott szociális ellátásokról

Hatályos: 2021. 09. 30- 2022. 09. 30

Tárkány Község Önkormányzat Képviselő-testületének 2/2021 (III.10..) önkormányzati rendelete

a szociális és gyermekvédelmi gondoskodás helyi szabályairól1

2021.09.30.

Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének – a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46. § (4) bekezdése szerinti – hatáskörében eljáró Tárkány Község Önkormányzatának Polgármestere a veszélyhelyzet kihirdetéséről és a veszélyhelyzeti intézkedések hatálybalépéséről szóló 27/2021. (I. 29.) Korm. rendelettel kihirdetett veszélyhelyzetben, a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 1. §-ának (2) bekezdésében, 26. §-ában, 32. § (3) bekezdésében, 45. §-ában, 48. §-ának (4) bekezdésében, 58/B §-ában, 92. §-ában és 134/E. §-ában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) pontjában és Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 23. § (5) bekezdés 11. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következő rendeletet alkotja:

I. Fejezet

1. ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. § (1) A rendelet célja, hogy megállapítsa az önkormányzat által a helyi sajátosságoknak megfelelő, a szociális rászorultságtól függő, pénzben, valamint természetben biztosított szociális ellátások formáit, szervezeti kereteit, az eljárási és jogosultsági szabályokat, továbbá azok igénybevételének és érvényesítésének módját, feltételeit és garanciáit.

(2)2 A rendelet hatálya Tárkány község közigazgatási területére, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény (a továbbiakban: Szt.) 3. § -ban meghatározott személyekre terjed ki.

(3) Az e rendeletben szabályozott támogatások csak akkor biztosíthatók, ha az egyének önmagukért és családjukért kellő felelősséget vállalnak, és elvárható módon közreműködnek anyagi és szociális helyzetük jobbításáért. A szociális ellátásokat a családi segélyezés elvének érvényesítésével kell biztosítani.

2. § (1) Tárkány Község Önkormányzat Képviselő-testülete, az Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzata 38. § (3) előírásaival összhangban az eljárási és döntési jogosultságot az alábbi szociális ellátások tekintetében a polgármesterre ruházza át:

a) a települési támogatások körét,

a) egyéb támogatásokat.

(2) A polgármester hatáskörében meghozott határozat ellen a döntés közlésétől számított 15 napon belül Tárkány Község Önkormányzat Képviselő-testületéhez címzett, de a Tárkányi Közös Önkormányzati Hivatalhoz benyújtott illetékmentes fellebbezésnek van helye.

2. Az eljárás megindítása

3. § (1) Az e rendeletben szabályozott támogatás iránti kérelmeket a Tárkányi Közös Önkormányzati Hivatalhoz kell benyújtani.

(2) A kérelemhez csatolni, vagy a nyomtatványon szükség szerint igazolni kell a jövedelemre, munkaviszonyra, vagyoni helyzetre, tanulói jogviszonyra, egészségi állapotra, munkaképesség megváltozására, közmű kiadásokra, az együtt élő családtagok személyi adataira, családi állapotra, valamint az ellátás érdemi elbírálásához szükséges egyéb adatokra vonatkozó nyilatkozatokat és igazolásokat.

(3) A kérelmező a kérelem benyújtásakor köteles saját maga, családja illetve a háztartás tagjainak jövedelmi viszonyairól igazolást csatolni. Ha jövedelmi viszonyai más szerv által történő igazolására nincs mód, vagy jövedelme nem mérhető, akkor erre vonatkozóan köteles büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozatot tenni.

(4) A jövedelem számításánál irányadó időszak:

a) a havonta rendszeresen mérhető jövedelmeknél a kérelem benyújtását megelőző hónap jövedelme,

b) egyéb jövedelmeknél a kérelem benyújtását megelőző 1 év.

(5)3 A pénzbeli szociális ellátások folyósítása a pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006. (III. 27.) Korm. rendeletelőírásai szerint történik azzal, hogy a havi rendszerességgel nyújtott települési támogatást utólag, minden hónap 5. napjáig kell folyósítani.

(6) A támogatások megállapítása előtt a kérelemben, valamint a jövedelemnyilatkozatban szereplő adatok valódiságának kétsége esetén a jegyző környezettanulmány készítését rendelheti el.

II. Fejezet

Települési támogatás

4. § A települési támogatás formái:

1. lakhatáshoz kapcsolódó havi rendszerességgel nyújtott települési támogatás,

2. gyógyszerköltséghez kapcsolódó havi rendszerességgel nyújtott települési támogatás,

3. rendkívüli (alkalmankénti) települési támogatás,

4. egyéb támogatások

1. Lakhatáshoz kapcsolódó havi rendszerességgel nyújtott települési támogatás

5. § (1) A lakhatáshoz kapcsolódó rendszeres kiadások (villanyáram, víz-, gázfogyasztás, csatornahasználat, tüzelőanyag költsége) viseléséhez havi települési támogatás nyújtható.

(2)4 Lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatásra jogosult az a személy, akinek a háztartásában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 100 %-át, egyedülálló esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át, továbbá ha a háztartás tagjainak az Szt. 4. §. b) pontja értelmében nincs vagyona.

(3) A lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatás havi összege

a) 4.000,- Ft, ha a háztartásban, az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a 20.000.- Ft-ot,

b) 2.000,- Ft, ha a háztartásban, az egy főre jutó havi jövedelem 20.000.- Ft felett van.

(4) A lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatást egy évre kell megállapítani.

(5) A kérelmezőt a lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatás a kérelem benyújtása hónapjának első napjától illeti meg.

(6) A lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatás ugyanazon lakásra csak egy jogosultnak állapítható meg, függetlenül a lakásban élő személyek és háztartások számától.

(7) A (6) bekezdés alkalmazásában külön lakásnak kell tekinteni a társbérletet, az albérletet és a jogerős bírói határozattal megosztott lakás lakrészeit.

(8)5 A lakhatáshoz kapcsolódó települési támogatás iránti kérelemhez csatolni kell a pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006.(III.27.) Korm. rendelet 1. melléklete szerinti vagyonnyilatkozatot is, valamint a lakás kiadási költségeinek igazolását.

2. Gyógyszerköltséghez kapcsolódó havi rendszerességgel nyújtott települési támogatás

6. § (1)6 A polgármester gyógyszertámogatás formájában települési támogatást nyújt a szociálisan rászorult azon személyek részére, akik az Szt. 50. § (1) és (2) bekezdés szerinti közgyógyellátásra nem jogosultak, de egészségi állapotuk, diagnosztizált krónikus betegségük miatt rendszeres gyógyszerszedésre szorulnak.

(2) Gyógyszertámogatásra az a Tárkányon lakcímmel rendelkező személy jogosult, akinek a családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 100 %-át, egyedülálló esetén jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át és a havi rendszeres gyógyító ellátás költsége eléri öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 25 %-át(7.125.-).

(3) A gyógyszertámogatás megállapítása iránti kérelemhez csatolni kell

a) a családban élő személyek jövedelemigazolását,

b) a gyógyszertár által beárazott, a diagnosztizált krónikus betegséghez közvetlenül kapcsolódó gyógyszereket tartalmazó háziorvosi igazolást.

(4) E rendelet értelmében rendszeres gyógyszerszedésnek minősül krónikus betegség kapcsán legalább 6 hónapot meghaladó gyógyszerszedés.

(5) A gyógyszertámogatás mértéke:

a) ha gyógyszertár által beárazott gyógyszerköltsége eléri a 12.000.- forintot abban az esetben a támogatás mértéke 3.000.- Ft/ hó

b) ha a gyógyszertár által beárazott gyógyszerköltsége 12.000.- forint alatt van, abban az esetben a támogatás mértéke 1.500.- Ft/hó.

(6) A gyógyszertámogatás egy év időtartamra kerül megállapításra azzal, hogy amennyiben a jogosult ezen időtartam alatt jogosultságot szerez közgyógyellátásra, a részére megállapított gyógyszertámogatást e naptól meg kell szüntetni.

(7) Az ellátásban részesülő, amennyiben közgyógyellátásra való jogosultságot szerez, köteles erről az Önkormányzatot értesíteni.

3. Rendkívüli települési támogatás

7. § (1) A létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint időszakosan vagy tartósan létfenntartási gondokkal küzdő személy rendkívüli települési támogatásra jogosult.

(2) Rendkívüli települési támogatásban, az a személy részesíthető, akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg:

a) családban élő esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 100 %-át,

b) egyedül élő esetén az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150 %-át .

(3) A rendkívüli települési támogatás kérelemre és hivatalból is megállapítható.

(4) A települési támogatás pénzbeli vagy természetbeni juttatásként is adható.

(5) A rendkívüli települési támogatást úgy kell megállapítani, hogy az adott támogatás minimális összege legalább 1000.-Ft legyen.

(6) A rendkívüli települési támogatást egy igénylő részére évente legfeljebb két alkalommal lehet megállapítani.

(7) Különös méltánylást érdemlő esetben (különösen: elemi kár, haláleset, hosszan tartó súlyos betegség miatti kereset kiesés, magas gyógyszerköltség) méltányossági rendkívüli települési támogatásban részesíthető. A méltányosságból adott rendkívüli települési támogatás összege nem haladhatja meg az egyszeri 100.000.- forintot.

4. Kamatmentes szociális kölcsön

8. § (1) Települési támogatás – erre irányuló kérelem esetén – pénzügyi szolgáltatási tevékenységnek nem minősülő kamatmentes szociális kölcsön formájában is nyújtható évente 1 alkalommal, az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének ötszöröséig, a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került, valamint az időszakosan vagy tartósan létfenntartási gonddal küzdő, vagyonnal nem rendelkező azon személy részére

a) akinek az esetében az ellátás megállapításánál figyelembe vehető egy főre számított havi családi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét eléri, de annak kétszeresét nem haladja meg,

b) rendelkezik olyan jövedelemforrással, amely garanciát jelent a kölcsön visszafizetésére,

c) a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzetből fakadó többletkiadása keletkezett.

(2) Nem részesíthető szociális kölcsönben, aki a feltételeknek egyébként megfelel, azonban a korábban igénybe vett szociális kölcsönt nem, vagy késedelmesen fizette vissza, valamint akinek az önkormányzat felé adó- vagy más köztartozása áll fenn.

(3) A szociális kölcsön folyósításáról szóló határozatban rögzíteni kell a kölcsön folyósításának célját, összegét, a visszafizetés feltételeit.

(4) A szociális kölcsön megállapítása esetén a határozat alapján a jogosulttal szerződést kell kötni. A szerződés aláírására a polgármester, pénzügyi ellenjegyzésére a jegyző által erre kijelölt köztisztviselő jogosult. A szociális kölcsön havi törlesztési rendszeresség melletti, legfeljebb 12 hónapos visszafizetési határidővel folyósítható. Az első részlet esedékessége a kölcsön felvételét követő hónap 15. napja, majd azt követően minden hónap 15. napja.

5. Késedelmes törlesztés esetén a szociális kölcsön visszafizetése – a fennmaradó rész tekintetében – egy összegben, a késedelemtől számított 15 napon belül esedékessé válik. A visszafizetés esedékességétől az önkormányzat által folyósított kölcsön vissza nem fizetett részére vonatkozóan az adós a mindenkori jegybanki alapkamat kétszeresét köteles megfizetni. Az esedékes és vissza nem fizetett kölcsön és annak kamatai az önkormányzati adóhatóság által behajtandó köztartozásnak minősülnek.

6. Kamatmentes szociális kölcsönként rendkívüli települési támogatás is nyújtható azzal az eltéréssel, hogy ebben az esetben a rendkívüli települési támogatásra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.

III. Fejezet

Egyéb támogatások

1. Temetési költségekhez való hozzájárulás

9. § (1) A polgármester a temetési költségekhez való hozzájárulást adhat az eltemettető részére, amennyiben családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 200 %-át, egyedülálló esetében 300 %-át.

(2) A temetési költségekhez való hozzájárulásként megállapított hozzájárulás összege a helyben szokásos legolcsóbb temetés költségének (200.000 Ft-nak) 10%-a (20.000 Ft).

(3) A temetési költségekhez való hozzájárulás iránti kérelmet a halálesetet követő 3 hónapon belül lehet benyújtani.

(4)7 A temetési költségekre tekintettel igényelt támogatás iránti kérelemhez csatolni kell a temetés költségeiről – a kérelmező vagy a vele azonos lakcímen élő hozzátartozója nevére – kiállított számla másolatát.

(5) Nem állapítható meg a temetési költségekhez való hozzájárulás,

a) ha az igénylő a hadigondozásról szóló 1994. évi XLV. tv. alapján temetési hozzájárulásban részesül, illetve

b) köztemetés esetén.

2. Karácsonyi élelmiszercsomagok biztosítása

10. § (1) A polgármester évente decemberben települési támogatásként legfeljebb 10 000 Ft összegben tartós élelmiszerekből álló természetbeni ellátást nyújthat a 65. életévét betöltött nyugdíjas, szociálisan rászoruló személyek részére, amennyiben családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg egyedülálló esetében az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 500 %-át, valamint 400 %-át.

(2) A döntés meghozatala során a természetbeni juttatás megállapításánál különösen figyelemmel kell lenni azokra a személyekre, akik rendszeres lakásfenntartási támogatásban, rendkívüli települési támogatásban részesülnek.

(3) A természetbeni juttatást a polgármester hivatalból állapítja meg, a Hivatalban rendelkezésre álló információk alapján.

(4) A juttatás a képviselők és az önkormányzati dolgozók közreműködésével kerül átadásra.

3. Települési támogatás beiskolázási költségekhez

11. § (1) A beiskolázási költségekhez nyújtott települési támogatás célja, hogy a támogatás a gyermeket gondozó családnak a gyermek iskolai tanulmányaival kapcsolatban a tanévkezdésnél jelentkező többletkiadásokhoz részben hozzájáruljon.

(2) Az Önkormányzat évente jövedelemhatártól függetlenül egy alkalommal beiskolázási támogatást nyújt – kérelemre – a település közigazgatási területén állandó vagy tartózkodási hellyel rendelkező általános-, vagy középiskolai intézményben, nappali tagozaton tanuló gondviselője részére.

(3) Nem részesülhet tanszertámogatásban az a gyermek, akire tekintettel a családi pótlék folyósítását jogerősen felfüggesztették, illetve megszüntették.

(4) A beiskolázási támogatás iránti igényt az 1. számú melléklet szerinti formanyomtatványon kell előterjeszteni, amelyhez csatolni kell a középiskolai oktatásban részt vevő diák esetében, valamint a nem helyi általános iskolai oktatásban részt vevő diák esetében a tanulói jogviszonyt igazoló iratot.

(5) A beiskolázási támogatás igénylésére irányuló kérelmet az adott év augusztus 20. napjától október 5. napjáig lehet előterjeszteni utoljára arra a tanévre, amelyben a gyermek a 18. életévét betölti. A beadási határidő elmulasztása jogvesztő.

(6) A támogatás egy naptári évben egy alkalommal vehető igénybe, összege gyermekenként általános iskolás gyermek esetén 5.000.- ft, középiskolás gyermek esetén 10.000.- ft.

(7) A beiskolázási támogatáshoz nyújtott települési támogatás iránti kérelem ügyében átruházott hatáskörben a polgármester dönt.

IV. Fejezet

SZEMÉLYES GONDOSKODÁST NYÚJTÓ ELLÁTÁSOK Gyermekjóléti Szolgáltatás

12. § (1)8 A képviselő-testület a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (a továbbiakban: Gyvt.) 39. §-ában meghatározott szolgáltatást, mint alapellátást megállapodás alapján a Kisbéri Kistérségi Szociális és Gyermekjóléti Alapellátási Központ útján biztosítja.

(2) A gyermekjóléti szolgáltatás térítésmentes.

V. Fejezet

EGYÉB SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOK

13. § (1) Családsegítés:

Az Önkormányzat a családsegítést megállapodás alapján Kisbéri Kistérségi Szociális és Gyermekjóléti Alapellátási Központ útján biztosítja.
(2) Étkeztetés és házi segítségnyújtás:
a) 9 Az étkeztetést és a házi segítségnyújtást a rászorult írásbeli kérelme alapján a Tárkány-Ete Közös Fenntartású Napraforgó Óvoda és Konyháján keresztül napi egyszeri meleg étkezést biztosít az Önkormányzat.
b) Az étkezés történhet:
ba) házhoz szállítással, vagy
bb) 2) a jogosult általi elvitellel.
c) Étkeztetésre rászorulónak kell tekinteni azt a személyt
ca) Életkora miatt, aki 65. életévét betöltötte.
cb) Egészségi állapota miatt, aki mozgáskorlátozottsága, illetve krónikus, vagy akut megbetegedése miatt önmaga ellátásáról – részben vagy teljesen, átmenetileg vagy véglegesen – gondoskodni nem tud.
cc) Fogyatékossága, szenvedélybetegsége vagy pszichiátriai betegsége miatt, aki állapotából adódóan az önálló életvitelre nem képes és önmaga ellátásáról – részben vagy teljesen, átmenetileg vagy véglegesen – gondoskodni nem tud.
cd) 10 Hajléktalansága miatt az Szt. 4. §. (3) bekezdése szerinti személyt.
d) A házi segítségnyújtást megelőzően vizsgálni kell a gondozási szükségletet. A szolgáltatás iránti kérelem alapján a házi gondozó megvizsgálja és megállapítja a napi gondozási szükséglet mértékét. A házi segítségnyújtás keretében szociális segítést vagy személyi gondozást kell nyújtani.
e) A személyes gondoskodás körébe tartozó ellátásért térítési díjat kell fizetni. A térítési díj megállapítását és a befizetés rendjét külön rendelet szabályozza.
f) Az ellátások igénybevétele, illetve megszüntetése iránti kérelmet a Tárkányi Közös Önkormányzati Hivatalhoz kell benyújtani.
g) Az ellátás megszűntetését a jogosult, illetve törvényes képviselője kezdeményezheti. A jogosult, illetve törvényes képviselője kezdeményezése alapján a polgármester az intézményi jogviszonyt megszünteti. Ilyen esetben a jogviszony a felek megegyezése szerinti időpontban, ennek hiányában a megállapodásban foglaltak szerint szűnik meg.
h) 11 Az ellátások megszüntetése tekintetében az Szt. 100-104. §-ai az irányadók.
i) A polgármester külön eljárás nélkül személyes gondoskodást nyújtó ellátást biztosít:
ia) ha az egészségkárosodás bármilyen lehetősége felmerül,
ib) váratlan esemény (haláleset, baleset) miatt a rászorult ellátása nem biztosított.
VI. Fejezet

ELJÁRÁSI SZABÁLYOK

14. § Amennyiben az igénylő vagy családja jövedelme túlnyomórészt vállalkozásból vagy vagyonhasznosításból származik, illetve kétség merül fel a nyilatkozat valódiságát tekintve, a Tárkányi Közös Önkormányzati Hivatal megkeresi az illetékes Nemzeti Adó és Vámhivatalt a kérelmező jövedelemadó alapja tárgyában.

15. § (1) A megállapított települési támogatás folyósítása készpénzben vagy az igénylő költségeinek közvetlen átvállalásával történhet. A készpénzben megállapított települési támogatás a jogosultaknak a házipénztárból kerül kifizetésre vagy postán kerül kiutalásra.

(2) Amennyiben a kérelemből vagy az eljárás során kiderül, hogy a települési támogatásra a közüzemi díjak, intézményi térítési díjak fizetése, tüzelőbeszerzés céljából van szükség és feltételezhető, hogy a jogosult a települési támogatás nem rendeltetésének megfelelően használja fel, döntés születhet a fizetési kötelezettség közvetlen átvállalásáról.

16. § (1)12 Az Szt.-ben, illetve a jelen rendeletben meghatározott feltételek hiányában, vagy ezek megsértésével nyújtott szociális ellátást meg kell szűntetni.

(2) Az ellátást jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vevőt kötelezni kell:

a) a pénzbeli szociális ellátás visszafizetésére,

b) a természetben nyújtott szociális ellátás esetén a dolog visszaszolgáltatására, vagy a szolgáltatásnak megfelelő pénzegyenérték megfizetésére,

c) a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás esetén az intézményi térítési díj teljes összegének megfizetésére.

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

17. § Ez a rendelet a kihirdetést követő napon lép hatályba.

1

A cím a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg. Az önkormányzati rendeletet a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 8/2022. (IX. 30.) önkormányzati rendelete 19. §-a hatályon kívül helyezte 2022. október 1. napjával.

2

Az 1. § (2) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

3

A 3. § (5) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

4

Az 5. § (2) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 4. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

5

Az 5. § (8) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 4. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

6

A 6. § (1) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

7

A 9. § (4) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.

8

A 12. § (1) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.

9

A 13. § (2) bekezdés a) pontja a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 8. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

10

A 13. § (2) bekezdés c) pont cd) alpontja a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 8. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

11

A 13. § (2) bekezdés h) pontja a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 8. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

12

A 16. § (1) bekezdése a Tárkány Község Önkormányzata Képviselő-testületének 22/2021. (IX. 29.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.