Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelete
Vác Város Helyi Építési Szabályzatáról
Hatályos: 2024. 07. 18Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelete
Vác Város Helyi Építési Szabályzatáról
Vác Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Magyarország Alaptörvénye 32. cikk (1) a) pontja, valamint az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 62. § (6) bekezdés 6. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 1. pontjában, és az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 13. § (1) bekezdésében meghatározott feladatkörében eljárva, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet településrendezési tartalmi követelményeinek figyelembevételével és a 9. számú mellékletében megjelölt véleményezési jogkörében eljáró szervek, illetve a partnerek véleményének kikérésével, a következőket rendeli el.
Általános rendelkezések
A rendelet alkalmazásának általános előírásai
1. A rendelet hatálya és alkalmazása
1. § (1) A rendelet hatálya Vác Város teljes közigazgatási területére terjed ki (a továbbiakban: település, vagy város).
(2) A rendelet mellékletei a következők:
a) 1. melléklet: Szabályozási Terv külterületen „1/A2-1/E5” jelzetű m1:4000 méretarányú, belterületen „2/A1-2/O6” jelzetű m1:2000 méretarányú térképszelvényeken,
b) 2. melléklet: Az építési övezetek és övezetek szabályozási határértékei,
c) 3. melléklet: Az önkormányzat elővásárlási jogával érintett ingatlanok,
d) 4. melléklet: Az állattartásra vonatkozó rendelkezések,
e) 5. melléklet: Országosan védett műemlékek jegyzéke,
f) 6. melléklet: Régészeti lelőhelyek jegyzéke,
g) 7. melléklet: A közutak tervezési osztályba sorolása,
h)1 8. melléklet: Mintakeresztszelvények,
i)2 9. melléklet: Szálláshely létesítése.
(3) A Szabályozási terv a rendelettel együtt alkalmazandó, mely során
a) a szabályozás alapelemeit és másodlagos elemeit – eltérő rendelkezés hiányában – kötelezően figyelembe kell venni, ezen elemek változtatása csak a rendelet módosításával történhet,
b) a más jogszabályban meghatározott szabályozási elemeket (örökségvédelem, táj- és természetvédelem, egyéb korlátozó elemek) a mindenkori vonatkozó jogszabályi előírások szerint kell figyelembe venni, melyhez jelen rendelet módosítása nem szükséges,
c) a tájékoztató elemek nem kötelező érvényűek.
2. Értelmező rendelkezések
2. § E rendelet alkalmazásában:
1. Biológiailag aktív felület: A zöldfelületek és a szabad vízfelületek, amelyek jótékony környezetei hatásaikon keresztül aktív módon pozitívan hatnak a környezetükre, részt vesznek a kondicionálásukban.
2. Fásítás: a telkek területének, területrészének fa-, illetve fa- és cserjetelepítéssel történő hasznosítása, oly módon, hogy a telepített fák a 20 éves korban jellemző lombkoronaméret szerint várható fedettség alapján helyezhetők el.
3. Fasor: Azonos távolságra ültetett, azonos fajú, fajtájú, egyforma kinézetű, korú fákból álló vonalas telepítési forma.
4. Hegy felőli és völgy felőli homlokzat: amennyiben a telken lejtő vagy rézsűs terepalakulat található, a hegy felőli homlokzat az épület, vagy épületrész a lejtő teteje irányába néző függőleges falsíkja, a völgy felőli homlokzat az épület, vagy épületrész a lejtő alja irányába néző függőleges falsíkja.
5. Hullámtér: a folyók, vízfolyások partvonala és az árvédelmi töltés (fal) közötti terület.
6. Hulladékátrakó és válogató: a különleges bánásmódot igénylő/veszélyes hulladékok, újrahasznosításhoz szükséges szelektálására/válogatására, szelektív gyűjtésére és a továbbszállításra használt szelektív gyűjtőkbe helyezésére szolgáló, térségi szerepkörű, különleges területfelhasználású üzemi telephely.
7. Hulladékudvar: A lakosságnál keletkező különleges bánásmódot igénylő/veszélyes hulladék szelektív gyűjtését, átmeneti tárolását szolgáló városi, illetve kistérségi szerepkörű, gazdasági területek övezetében kialakítható üzemi telephely.
8. Intenzív zöldtető: Az építmény felső födémén, vagy födémein kialakított, állandó tartózkodásara alkalmas, rendszeres gondozást igénylő kert, melynek felületi tömege nagyobb, mint 150 kg/m2, a talajréteg vastagsága nagyobb 50 cm-nél.
9. Kialakult: Az a meglévő állapot, mely a hagyományok, az illeszkedés, a korábban érvényben volt, illetve jelenleg is érvényben levő településrendezési, építészeti és egyéb előírások alapján – telekmegosztás, telekalakítás, telekösszevonás, épület-, építmény-, objektum-elhelyezés, beépítési mód, útkialakítás, növénytelepítés, közműelhelyezés által - jött létre.
10. Kialakult beépítés: Az olyan beépítés, ahol a célzott hasznosítás jellege, a telkek méretei, a beépítettség mértéke, az építménymagasság, a beépítési mód, az épületek elhelyezésének módja, rendeltetése (területfelhasználás) a terület korábbi beépítése következtében már jellemzően meghatározott, kialakult.
11. Kialakult magasság (épületmagasság, homlokzatmagasság, párkánymagasság, gerincmagasság): a meglévő magassági érték, illetve a telektömböt alkotó épületek magasságának átlagos értéke.
12. Kiegészítő építmény: a szabályzat szempontjából kiegészítő építménynek minősül a terület, illetve a terület elsődleges rendeltetésének megfelelő építmény működését kiegészítő rendeltetésű építmény.
13. Kiemelt jelentőségű természetmegőrzési terület: jellegzetes, közösségi szempontból jelentős természeti értékkel rendelkező terület, amelyen a „Natura rendelet” 2. A) és a 3. A) számú mellékletében meghatározott fajokon és élőhelyeken kívül a közösségi szempontból kiemelten jelentős, a „Natura rendelet” 2. B) és a 3. B) számú mellékletében meghatározott faj jelentős állománya, élőhelye vagy a „Natura rendelet” 4. B) számú mellékletében meghatározott kiemelt jelentőségű élőhelytípus található.
14. Levegőtisztaság védelmének határértéke: A levegőszennyezés, illetve a levegőszennyezettség területre és szennyezőre vonatkozóan, a környezetvédelmi hatóság által jogszabály alapján meghatározott megengedett legnagyobb mértéke.
15. Mértékadó árvízszint: az árvízvédelmi művek, valamint a folyók medrét, a hullámteret és a nyílt árteret keresztező építmények megvalósításánál (tervezésénél) figyelembe veendő, a vízgazdálkodásért felelős miniszter által megállapított árvízszint.
16. Szintterület: az összes építményszint bruttó alapterülete.
17. Szintterületi-mutató: az összes bruttó szintterület és a telekterület hányadosa.
18. Támfalgarázs: Személygépjármű tárolására szolgáló támfalépítmény.
19. Támfalépítmény: A bevágást megtámasztó támfalban, a lejtős terep hegy felőli oldalában kialakított, nem huzamos tartózkodásra szolgáló létesítmény. A létesítmény csak akkor minősül támfallétesítménynek, ha teljes egészében az eredeti terepszint alatt helyezkedik el, függetlenül attól, hogy végleges állapotában földdel fedett-e vagy sem.
20. Technológiai ok: Az elhelyezhető létesítmény rendeltetéséből, funkciójából eredő technikai, műszaki ok.
21. Ökológiai célú zöldfelület: település és tájképi, valamint környezetvédelmi célokból kialakított összefüggő zöldfelület -többszintes növényállománnyal, amely alkalmas a vizuális elhatárolásra, a zavaró környezeti hatások (zaj- és rezgésterhelés, légszennyezés) mérséklésére, élő mikrokörnyezetével kisebb élőhelyek (pl. fészkelőhelyek) kialakulására, a környezet mikroklímájának javítására és egyben esztétikai élmény nyújtására.
22. Természetközeli állapotú terület: az az élőhely, táj, amelynek kialakulására az ember csekély mértékben hatott (természeteshez hasonlító körülményeket teremtve), ahol a természetben lejátszódó folyamatokat többségükben az önszabályozás jellemzi, az állapot közvetlen emberi beavatkozás nélkül is fönnmarad.
23. Zöldsáv: Közterületen, közhasználat céljára átadott területen létesített, közhasználatra szánt, vonalas jellegű, természetes talajon létesített olyan zöldfelület, amelynek szélessége minimum 0,5 m.
Közterület alakítására vonatkozó előírások
3. Egyes építmények és sajátos építményfajták közterületen történő elhelyezésére vonatkozó előírások
3. § (1) Új piac
a) csak a vegyes, a különleges és a gazdasági, kereskedelmi szolgáltató építési övezetekben alakítható ki, melyhez önálló telek alakítandó ki;
b) közterületen is elhelyezhető.
(2) A település területén állandó jellegű felépítmény nélküli úszómű, vagy kikötő – a szabályozási terven jelölt – területeken, meghatározott partszakaszokon helyezhető el.
(3) Úszómű (állóhajó) elhelyezéséhez előzetes sziluett vizsgálatot kell végezni, amellyel igazolni kell a környezethez illeszkedést.
4. Közterületi zöldfelületekre vonatkozó előírások
4. § (1) Az 1. mellékleten „kötelező közterületi fásítás” elemmel jelölt közterületeken ültetett fasorok esetén biztosítani kell
a) a fák életterét,
b) a folyamatos, szakszerű gondozást és fenntartást,
c) valamint a folyamatos megújítást szükséges esetén kivágással és pótlással.
(2) A Szabályozási terven „közterület zöldfelületként fenntartandó része”-ként jelölt közterületi telekrészen – eltérő előírás hiányában –
a) épület nem helyezhető el,
b) a zöldfelületek aránya legalább 80%,
c) a zöldfelületeket többszintes növényállomány telepítésével kell kialakítani.
(3) Közterületeken és közhasználat céljára átadott területen a fásított zöldsáv minimális szélessége 1,0 méter. A fák számára legalább 2,25 m2 víz- és légáteresztő felületet kell biztosítani.
A táj és természeti környezet védelmére vonatkozó előírások
5. § (1) A Duna-Ipoly Nemzeti Park területén, az Országos Ökológiai Hálózat övezeteiben, a Natura 2000 hálózat területein, valamint a helyi védett és helyi védelemre tervezett területeken a védettséggel, az értékvédelemmel összefüggő rendelkezéseknek és követelményeknek a területek használatakor és az építéssel összefüggő tevékenységek során is érvényt kell szerezni. Ezen területek felhasználása, valamint bármely építési tevékenység és változtatás kizárólag a vonatkozó jogszabályokban rögzített követelmények figyelembevételével történhet.
(2) Területet felhasználni csak úgy szabad, hogy az életközösségek természetes folyamatai és viszonyai, a biológiai sokféleség ne károsodjanak, illetve a természeti értékek ne legyenek veszélyeztetve.
(3) A Natura 2000 területeken, illetve az Országos Ökológiai Hálózat magterülete, vagy ökológiai folyosója övezetének lehatárolásával érintett mezőgazdasági övezetekben a meglévő fásszárú növényállomány megtartandó.
(4) A területfelhasználás során biztosítani kell a védett növények és állatok élőhelyeit, az élőhelyek kapcsolatát, az ökológiai folyosók megmaradását, területi hiányának pótlását és bekapcsolását az országos hálózatba.
(5) A település területén fás növényzet ültetése esetén a tájban honos, a helyi alkalmazási hagyományokhoz illeszkedő, a termőhelyi adottságoknak megfelelő fajtákból kell választani.
(6) A zavaró mértékű légszennyező-, zajterhelő környezeti hatások elleni védekezésre, zavaró látványok takarására, illetve értékes élőhelyek összekapcsolására – megfelelő hely rendelkezésre állása esetén – a zavaró környezeti hatások mérséklésére alkalmas többszintes telepítésű védő zöldsávot kell létesíteni.
(7) Az alábbi komplex tájrehabilitációt igénylő területek rendezése tájrehabilitációs terv alapján történhet:
a) bányaudvarok, bányatelkek,
b) bányatavak környezete,
c) volt hulladék- és törmeléklerakók,
d) a DDC kikötője és annak környezete.
Környezetvédelmi előírások
5. A föld – a talaj és a termőföld - védelme
6. § (1) A termőföld hasznosításának elsődleges célja a mező- és erdőgazdálkodás, speciális esetben a természetvédelem területi alapjainak biztosítása.
(2) Bármely építési munka során a termőföld védelméről, a talaj felső, humuszos termőrétegének összegyűjtéséről, megfelelő kezeléséről és a jogszabályban előírt újrahasznosításáról az építtető köteles gondoskodni.
(3) A földmozgatással járó munkavégzések a külön jogszabályban meghatározott feltételeknek megfelelően folytathatók.
(4) Fertőzött, szennyezett talajú területet felhasználni csak a jogszabályban előírt mentesítést követően szabad.
(5) Építési munkát csak úgy lehet végezni, építményt csak úgy lehet használni, hogy a keletkező szennyező anyagok ne kerülhessenek a talajba. A talaj szennyezésével járó környezetkárosítás egyéb jogszabályban meghatározott büntetőeljárást von maga után.
(6) A mezőgazdasági területek feltöltéssel járó tereprendezéséhez csak bevizsgált talaj vagy nem talajidegen anyag használható. A 1,0 m-t meghaladó terepszint-változással járó tereprendezéshez, földmunkához az építéshatóság engedélye is szükséges. A talajvédelem érdekében a talajvédelmi szakhatóság állásfoglalásával összhangban az építésügyi hatóság talajvédő növényzet (védőzöld, erdő, fásított zöldsáv) létesítésére és fenntartására kötelezheti a telkek tulajdonosait.
(7) A telkek terepfelszíne kizárólag oly módon alakítható, hogy a területen lévő talaj erózióvédelme, a rézsűk állékonysága és a felszíni vizek elvezetése a telek területén belül rendezetten biztosítható legyen.
(8) A település területén 1,5 m-nél magasabb támfal csak ott létesíthető, ahol azt a meglévő természetes terepadottságok, vagy védelmi szempontok (Duna-part, erózióveszély, árvízvédelem) teszik szükségessé.
(9) A település területén talajszennyezést okozó tevékenység – szabályozatlan hulladék- és sittlerakás, szennyvízleürítés, stb.- nem végezhető.
(10) A szennyezett, rehabilitációt igénylő területekről felmérést kell készíteni. A területekre vonatkozó meglévő anyagokat aktualizálni kell és az adatokat térképen is meg kell jeleníteni.
(11) Az erózióveszélyes területeken a területet használni, építési-, felújítási munkát végezni csak a megfelelő erózió elleni védelem mellett, szükség esetén tereprendezési tervet is tartalmazó engedélyezett tervdokumentáció alapján lehet. A védelmet a tulajdonosnak, illetve közterületek esetén az önkormányzatnak kell biztosítania. Ilyen erózióveszélynek kitett, kiemelt védelmet igénylő területek, ahol építési-, felújítási munkát végezni minden esetben csak a megfelelő erózió elleni védelem mellett, tereprendezési tervet is tartalmazó engedélyezett tervdokumentáció alapján lehet, a következők:
a) Kálvária domb rézsűje és a mögötte található bányafalak,
b) Naszály felé vezető „löszmélyutak” falai, melyek jellegzetességei a térségnek,
c) Duna-parti löszfalak,
d) Kápolna utca környéki löszfalak,
e) a szigetek partvonalai, patakmedrek.
(12) A bányászati tevékenység felhagyott területeit a bányavállalkozónak, vagy jogutódjának rendeznie kell. A rekultivációs tervet a szabályozási tervnek megfelelően, tájépítészeti tervdokumentáció alapján kell elkészíteni, a bányászati tevékenység felhagyását követő 3 éven, vagy a bányászati engedélyben szereplő határidőn belül.
6. Felszíni és felszín alatti vizek védelme
7. § (1) A felszín alatti vízvédelmi területeken, a vízbázisok, vízmű-kutak védőövezetén, a vízbázisok és a távlati vízbázisok területein saját ellátási célra, magán kút fúrása nem megengedett, sem talajvizes, sem ivóvíz célra.
(2) A település külterületének szennyvízközművek által el nem látott, 1,0 hektárnál kisebb telkein csak zárt szennyvíztározó használata megengedett. A külterület legalább az 1,0 ha-t elérő méretű telkein a szennyvízközmű-hálózat kiépítéséig közműpótlóként biológiai szennyvíztisztító kisberendezés, vagy zárt szennyvíztározó használata megengedett.
(3) A vizek, vízfolyások védelme érdekében ezen vizek szennyeződését, illetve a vízmedrek nem kívánatos feltöltődését, feliszapolódását vagy lefedését eredményező, valamint a vízmedrek természetes állapotát vagy funkcionális működését károsan befolyásoló építési munka és területhasználat nem folytatható.
(4) A felszíni vízelvezető rendszert a beépítésre szánt területeken a közhasználatú terület kialakításának részeként, a beépítésre nem szánt területeken az azokat feltáró úthálózat részeként, a talajvédelmi előírásoknak is megfelelően kell megvalósítani.
(5) A szennyeződésmentes csapadékvíz a létesítmények zöldfelületein elszivárogtatható, vagy közvetlenül a befogadóba vezethető. Csapadékvíz sem közterületen, sem magántelken nem kerülhet a szennyvízcsatornába.
(6) Szennyvíz a közcsatorna hálózatba csak az országos jogszabályokban előírt minőségben vezethető. Az előírt minőségtől eltérő szennyvizeket a közcsatornába vezetés előtt a keletkezés helyén (a létesítmény telkén) elő kell tisztítani. Szennyvíz az előírt tisztítás nélkül a természetes vizekbe nem vezethető. Tisztítatlan szennyvíz szabadtérben csak a tisztítómű területén az egyéb előírások betartásával tározható.
(7) A természetes vizek védelme érdekében folyamatosan biztosítani kell az ökológiai egyensúly környezeti feltételeit.
(8) A természetes vizek környezetében védőtávolságok, pufferzónák kijelölésére és azokra vonatkozó előírások meghatározására tájrehabilitációs tervet kell készíteni.
(9) Terepszint alatti építmények, építményrészek elhelyezésével a felszín alatti vizek mennyiségi, minőségi és áramlási viszonyai károsan nem befolyásolhatók. A felszín alatti vizekkel érintkező térszín alatti építés környezetvédelmi érdekből kerülendő.
(10) Egy telken belül 20, illetve annál több gépkocsit befogadó fedett vagy nyitott parkolók, gépjárműtárolók felületéről, és a területeket feltáró belső utakról az összegyűlő csapadékvíz csak olajfogó műtárgyon keresztül vezethető a telken belüli szikkasztóba, tározóba vagy befogadói hozzájárulással a csapadékvíz csatornába.
7. A levegő védelme
8. § (1) Vác közigazgatási területe a Budapest és környéke levegőtisztaság-védelmi agglomeráció zónába tartozik. Szennyezőanyag-kibocsátás csak a levegőtisztaság-védelmi zóna előírásainak, illetve határértékeinek megfelelően történhet.
(2) A levegő tisztaságának védelme érdekében semmilyen, a hatályos határértéket meghaladó szennyezéssel járó
a) tevékenységet folytatni,
b) új építményt elhelyezni, illetve meglévő rendeltetési módot megváltoztatni nem szabad.
(3) A közigazgatási területen olyan anyagot, amely légmozgás révén levegőbe kerülhet, diffúz légszennyezést okozhat, csak takartan (megfelelően lefedve, elzárva) szabad tárolni, illetve szállítani (mozgatni).
8. A zaj, rezgés és sugárzás elleni védelem, hulladékgazdálkodás
9. § (1) Lakott területeken a transzformátor állomásokat, oszloptrafókat, mikrohullámú adó-, vevő- és átjátszó állomásokat olyan távolságban és műszaki védelemmel kell elhelyezni, hogy sugárvédelmi többletterhelést ne okozhassanak.
(2) A nagyközépfeszültségű és nagyfeszültségű vezetékeket földkábelben kell vezetni.
10. § (1) A település területén keletkező kommunális hulladékot és azzal együtt kezelhető termelési hulladékot a szervezett hulladékgyűjtés és szállítás keretei között kell ártalmatlanítani. A szervezett szemétszállításhoz nem kapcsolódó területeken a hulladék környezetkímélő ártalmatlanításáról a tulajdonos köteles gondoskodni.
(2) Ahol a szelektív hulladékgyűjtés feltételei biztosítottak, a háztartásokban és intézményekben keletkező hulladék szelektív gyűjtéséről, illetve tároló edényzetbe helyezéséről a helyi rendelkezéseknek megfelelően kell gondoskodni. A szelektíven gyűjtött lakossági hulladékot háztól való elszállítással vagy a város területén kialakított hulladékgyűjtő szigeteken lévő szelektív tárolókban, zöldhulladék esetén közösségi komposztálóban lehet elhelyezni.
(3) Az ellenőrzött összetételű és minőségű építési (inert) törmelék csak a környezetvédelmi engedéllyel rendelkező, inert hulladék befogadására is engedélyezett hulladéklerakón helyezhető el.
(4) A veszélyes hulladékok gyűjtéséről, biztonságos átmeneti tárolásáról, elszállíttatásáról, illetőleg ártalmatlanításáról a hulladéktermelőnek a vonatkozó jogszabályok szerint kell gondoskodni.
(5) A háztartásokban keletkező veszélyes hulladékok gyűjtése a vonatkozó külön jogszabályoknak megfelelően végezhető. A különleges kezelést igénylő lakossági hulladékok gyűjtése a szükséges hatósági engedélyek megléte esetén, a gazdasági- és különleges övezetekben kialakítható lakossági hulladékudvar területén történhet.
(6) A tervezett térségi szerepkörű hulladékátrakó állomás telephelye a felhagyott kommunális hulladéklerakó területén, környezeti hatásvizsgálat környezetvédelmi engedélyében meghatározott módon (pl. védőövezet biztosítása), terv alapján helyezhető el.
(7) A zöldfelületeken keletkező zöldhulladékot külön jogszabályban foglaltak szerint kell ártalmatlanítani. A zöldhulladékot a komposztálhatóság érdekében az egyéb hulladéktól elkülönítetten kell gyűjteni és tárolni, a hulladékot az újrahasznosíthatóságnak megfelelően kell kezelni. A város közterületein és az intézményeknél és lakosságnál keletkező, egyedileg nem komposztált, összegyűjtött zöldhulladékot városi komposztáló telepen kell ártalmatlanítani, illetve újrahasznosíthatóvá tenni. Városi komposztáló telep a felhagyott kommunális hulladéklerakó területén, környezeti hatásvizsgálat környezetvédelmi engedélyében meghatározott módon, szabályozási terv alapján helyezhető el.
(8) Hulladék-lerakóhely, hulladékátvevő, hulladék-feldolgozó és kezelő csak a 44. §-ban erre a célra kijelölt helyen létesíthető.
(9) A település területén érintett minden telektulajdonosnak gondoskodni kell arról, hogy a tulajdonán rendezetlen, engedély nélküli, illegális hulladéklerakás ne történjen. A magánterületen lévő engedély nélkül (illegálisan) lerakott hulladékok környezeti ártalom nélküli felszámolásáról (elszállítás) és az igénybe vett terület rendeltetés szerinti állapotnak megfelelő rendezéséről a tulajdonosnak kell gondoskodni. A közterületen lévő illegális hulladéklerakás felszámolásáról és az igénybe vett terület rendezéséről az önkormányzat gondoskodik.
9. Környezetvédelmi korlátozások, védőtávolságok
11. § (1) Légszennyező források és létesítmények védőtávolsága, védőterülete: A zavaró mértékű légszennyező környezeti emisszióval járó, szagos-bűzös létesítmények körül a közegészségügyi-, a környezetvédelmi- és az építési hatóság előírásai szerint a szennyező építménytől meghatározott védőtávolságot kell kijelölni. A védőtávolságon belüli védőterületen állandó lakás céljára alkalmas épület, vagy élelmiszer- és gyógyszergyártással, tárolással összefüggő új létesítmény a környezetvédelmi engedély alapján helyezhető el. A védőtávolságot igénylő létesítmények és védőtávolságaik:
a) városi szennyvíztisztító - a telephely körüli 300 m,
b) DDC - a pontforrásaitól mért 1000 m,
c) hulladékudvar – a telephely védőövezetét a környezetvédelmi engedély határozza meg,
d) autóút mentén az úttengelytől mért 50-50 m széles levegőtisztaság-védelmi védősáv, ahol védendő létesítmény (állandó lakás céljára alkalmas épület, oktatási-egészségügyi létesítmény, vagy élelmiszer- és gyógyszergyártással, tárolással összefüggő új létesítmény) nem helyezhető el.
(2) Zajos létesítmények védőtávolsága: A zavaró mértékű – határérték feletti – üzemi eredetű zajterhelést okozó DDC üzemi létesítménye környezetében a zavaró mértékű zajterhelés érvényesüléséig az 500 m-en belüli védőterületen állandó lakás céljára alkalmas épület – a közegészségügyi hatóság hozzájárulásával – a környezetvédelmi hatóság felmentésével csak abban az esetben építhető, bővíthető, ha a védendő belső helyiségek zajvédelmi határértékei műszaki zajvédelemmel biztosíthatóak. A védőtávolság mértéke a zavaró környezeti hatások mérséklését eredményező technológiai változtatások esetén, környezeti hatáselemzést tartalmazó szakértői anyagokra alapozott környezetvédelmi engedély alapján módosulhat.
(3) A nevelési, oktatási intézmény telkétől, továbbá egészségügyi intézmény, valamint élelmiszer előállítására, feldolgozására, fogyasztására, forgalmazására szolgáló épülettől 50 m-es távolságon belül állattartás céljára szolgáló építmény létesítése tilos.
(4) Természetközeli állapotú felszíni vizek partja menti védőtávolság, védőövezet külterületen:
a) a vízfolyások természetközeli állapotú külterületi szakaszán, a vízfolyás mindkét partján, a telekhatártól mért 50-50 m széles, a tavak, tározók természetközeli állapotú külterületi partján, a telekhatártól mért 100 m széles természetvédelmi célú, vízvédelmi védőövezet, ahol az építés természetvédelmi, vízvédelmi érdekből korlátozott, csak a vízhasználathoz kötődő építmények építése megengedett (pl. stég, zsilip, gát), valamint amelyen belül kizárólag őshonos, termőhelyi és táji adottságoknak megfelelő növényfajok telepíthetők,
b) a tavak, tározók, vízfolyások és felszíni vízelvezető csatornák partján, legalább egyoldali, a partéltől mért, szabadon járható fenntartósáv biztosítandó.
(5) A felszíni vizek partja mentén a fenntartás céljára szabadon hagyandó sáv, ahol építmény és fás növényzet nem helyezhető el
a) a KDVVIZIG kezelésébe tartozó vizek partján 6,0-6,0 m széles sávban,
b) a társulások és az önkormányzat kezelésében lévő vizek partján belterületen legalább egy oldalt 3,0 m, külterületen 3,0-3,0 m széles sávban.
Katasztrófavédelem
12. § A település külön előírásban meghatározott katasztrófa védelmi besorolásának megfelelő tartalommal elkészített katasztrófa elhárítási - védelmi terv előírásait együttesen kell alkalmazni az országos szabályzatok, valamint a helyi ár- és belvízvédelmi, tűz- és robbanásvédelmi, környezetbiztonsági előírásokkal.
Közművek előírásai
10. Általános előírások
13. § (1) Vác város területén közmű, távközlési és adatátvételi hálózatokat és létesítményeket a legkorszerűbb technológiák felhasználásával úgy kell kialakítani, hogy azok fenntartása, illetve javítása a lehető legkisebb közterületi munkával, forgalomkorlátozással járjon. Járda, út felbontása esetén (közmű elhelyezés, javítás) az érintett közterület teljes szélessége helyreállítandó.
(2) A közüzemi közművek, a termékvezetékek, az adatátvitel-hálózatok építményeit közterületen, vagy a közmű-üzemeltető telkén belül kell elhelyezni. Ettől csak értékvédelmi okból lehet eltérni, a közösségi célt szolgáló infrastruktúra műszaki elemeinek (pl. a közvilágítást szolgáló falikar) közterület felőli épülethomlokzaton történő elhelyezését a tulajdonosnak, az esetlegesen szükséges helyreállítási munkák elfogadása mellett tűrnie kell.
(3) A meglévő közműlétesítmények biztonsági védőtávolságait a létesítésnél, vagy átalakításnál, felújításnál figyelembe kell venni.
(4) Az új beépítésekhez önálló közműbekötések létesítendők.
(5) A meglévő közművek szükségessé váló kiváltásakor egyidejű rekonstrukcióról is gondoskodni kell. A kiváltandó, feleslegessé vált közművet fel kell bontani, vagy el kell távolítani, felhagyott vezeték nem maradhat a földben.
(6) A település beépítésre szánt területein a használatba vétel feltétele a teljes közművesítettség megléte.
(7)3 A külterületi beépítésre nem szánt területeken lakás céljára szolgáló, kereskedelmi, vendéglátási célú, szálláshely-szolgáltatást nyújtó, vagy gazdasági célú tevékenységre szolgáló új épület elhelyezése, illetve meglévő épület felsorolt célokra történő rendeltetésmódosítása esetén legalább részleges közművesítettség biztosítása szükséges, de az egészséges ivóvízminőség és az egyedi közművel történő szennyvíztisztítás és szennyvízelhelyezés ez esetben is biztosítandó, a 7. § (5)–(6) bekezdéseivel összhangban.
(8) Közműmunkálatok a veszély, illetve hibaelhárítás kivételével csak ütemezetten, egységes koncepció, genplán alapján végezhetők.
(9) A földalatti közműhálózatok burkolatfelbontás nélküli továbbépíthetősége érdekében a közművezetékeket a burkolat végétől mérten legalább 50 cm-rel hosszabbra kell építeni.
(10) Új közüzemű vízelosztó hálózat csak a szennyvízcsatorna hálózattal együtt építhető. Új fogyasztói csatlakozás nem helyezhető üzembe a szennyvíz közcsatorna hálózatra való csatlakozás üzembe helyezését megelőzően.
(11) Magán, egyedi talajvizes kút, illetve 2. vízadó réteg kútja a hidrogeológiai védőövezeten és vízbázis területen belül nem létesíthető.
(12) A településen elválasztott rendszerű szennyvízelvezetést kell kiépíteni.
(13) A vízbázis és a felszín alatti vizek védelme érdekében a szennyvíz, vagy a tisztított szennyvíz mindennemű szikkasztása (beleértve az időszakos vízfolyásba, földmedrű árokba való bevezetését is) a település teljes területén tilos.
(14) A település területén keletkező szennyvizek ártalmatlanítása – az előírt feltételek érvényesülése esetén – az alábbiak szerint történhet:
a) a beépítésre szánt területen – a Papvölgy, Bácska-dűlő, Altány-dűlő, Törökhegy, valamint a déli területnek a Gödöllői út, Nemzetőr utca, Csatamező utca, Ivánka utca, Götz utca és a Szent László út által határolt területe kivételével – szennyvíz csatornahálózaton történő elvezetésével,
b) a beépítésre nem szánt, vízminőség-védelmi terület övezetén kívüli területen
ba) emberi tartózkodásra szolgáló építmény esetében, ha a szennyvíz közcsatorna hálózat 200 m-nél nagyobb távolságra van és a napi keletkező szennyvíz mennyisége nem haladja meg a napi egyszeri szállítással elszállítható mennyiséget (a helyi szippantó kocsi kapacitásának megfelelőn), a szennyvíz ellenőrzötten vízzáróan kiképzett zárt szennyvízgyűjtő medencébe történő összegyűjtésével és szippantó kocsival a kijelölt lerakóhelyre elszállításával,
bb) ha a szennyvíz közcsatorna hálózat 200 m-nél nagyobb távolságra van és a napi keletkező szennyvíz mennyisége meghaladja a napi egyszeri szállítással elszállítható mennyiséget (a helyi szippantó kocsi kapacitásának megfelelőn), akkor helyben létesíthető teljes biológiai, vagy totáloxidációs technológiát biztosító szennyvíztisztító kisberendezés alkalmazásával, kizárólag külterületen, a 10. § (4) bekezdésében foglaltak szerint, amennyiben a tisztított vizek tisztítás utáni vízminősége folyamatosan ellenőrizhető és a megfelelő felszíni befogadó kezelői hozzájárulással, befogadó nyilatkozattal rendelkezésre áll, valamint a kisberendezés védőterület igénye nem nyúlik túl a tárgyi telken,
bc) ha a szennyvíz közcsatorna hálózat 200 m távolságon belül rendelkezésre áll, akkor a közhálózati csatlakozást ki kell építeni a keletkező szennyvíz mennyiségétől függetlenül.
c) a beépítésre nem szánt, vízbázis védelmi területen vagy vízminőség-védelmi terület övezetén belül emberi tartózkodásra szolgáló építményben keletkező szennyvíz környezet károsítása nélküli kezeléséhez, ha:
ca) a szennyvíz közcsatorna hálózat 200 m távolságon belül rendelkezésre áll, akkor a közhálózati csatlakozást ki kell építeni a keletkező szennyvíz mennyiségétől függetlenül,
cb) a szennyvíz közcsatorna hálózat 200 m-nél nagyobb távolságra érhető el, akkor a szennyvíz kezelésére kizárólag helyben létesítendő egyedi szennyvíztisztító kisberendezés alkalmazható, amennyiben a tisztított vizek tisztítás utáni vízminősége folyamatosan ellenőrizhető és a megfelelő felszíni befogadó kezelői hozzájárulással, befogadó nyilatkozattal rendelkezésre áll, valamint a kisberendezés védőterület igénye nem nyúlik túl a tárgyi telken.
(15) A szennyvízátemelő műtárgy hatásterülete:
a) védelem nélkül 150 m,
b) bűzzárral ellátva 20 m,
c) hatásvizsgálat alapján megállapított mérettel
a kijelölt hatásterületen belül új területhasznosításra, területhasznosítás módosítására a területet igény bevenni csak környezetvédelmi hatástanulmány alapján lehet, az abban előírtak betartásával.
(16) A szennyvíztisztító telep kijelölt hatásterülete egyedi eljárással felülvizsgálható, annak határozatában rögzített mértékkel módosítható. A kijelölt hatásterületen belül új területhasznosításra, terület-hasznosítás módosítására a területet igénybe venni csak környezetvédelmi hatástanulmány alapján lehet, az abban előírtak betartásával.
(17) Vízgazdálkodási területként lejegyzett terület (tavak, árkok, vízfolyások, stb.) közlekedési, vagy egyéb építési célú hasznosítása csak vízügyi ágazat hozzájárulásával változtatható meg még akkor is, ha korábbi, vízgazdálkodási célú hasznosítás fenntartása már nem indokolt.
(18) Ha a vízfolyás valóságos helye eltér az ingatlan-nyilvántartási helyétől, akkor a földhivatali nyilvántartási helyét kell figyelembe venni annak rendezéséig.
(19) Vízfolyások mentén a karbantartás, illetve árvízi védekezés számára szükséges, előírások szerinti szélességű sáv szabadon hagyandó. A karbantartás céljára biztosítandó – a vonatkozó jogszabályban meghatározott – parti sáv a partvonaltól számítandó és vízgazdálkodási területként kezelendő.
(20) A nyílt árkok utólagosan csak a telek behajtójának szélességében, legfeljebb 4,5 m széles sávban burkolhatóak le, a csapadékvíz megfelelő szabad átfolyásának biztosítása mellett.
(21) Ha a telek beépítése, vagy burkoltságának növelése hatására az elvezetendő csapadékvíz mennyisége a befogadó nyilatkozata alapján meghaladja a vízelvezető hálózat befogadó képességét, a csapadékvíz helyi visszatartására telken belül helyi záportárolót kell létesíteni. A záportároló méretét úgy kell meghatározni, hogy minden új megkezdett 50 m2 burkolt felület után minimum 1,0 m3 helyi záportároló térfogatot kell kialakítani (ha ennek növelését a felszíni vízelvezető-hálózat kezelője nem kéri), amelyből a csapadékvizet késleltetve (a felszíni vízelvezető-hálózat kezelője által meghatározottak szerint) kell a közterületi felszíni vízelvezető-rendszerbe vezetni. A záportárolót egyéb vízgazdálkodási célra (locsolóvíz tárolóként) hasznosítani nem lehet. Vízgazdálkodási célú víztárolóként külön tároló létesítendő.
11. Közmű korlátozások, védőtávolságok
14. § (1) Közmű nyomvonalak és létesítmények védőtávolsága, védőterülete:
a) 400 kV-os villamosenergia átviteli távvezeték esetében a nyomvonal tengelyétől mért 38,5-38,5 m,
b) 132 kV-os légvezeték szélső áramvezetőjétől vízszintesen a nyomvonal tengelytől mért 16,0-16,0 m,
c) 1-35 kV-os elektromos légvezetéké külterületen 5,0 m, belterületen 2,5 m,
d) kisfeszültségű föld feletti légvezeték esetén 1,0 m,
e) 35 kV-nál nem nagyobb feszültségű földben elhelyezett vezetéknél 1,0 m,
f) A vízművek védőterületei az előzetes lehatárolás után: belső védőövezet min. 10 m, külső védőövezet min. 100 m sugarú kör a vízkivételi helyektől számítva. A végleges kijelölés után a külső, belső, a hidrogeológiai „A”, „B” és „C” védőövezetek határai a hidrogeológiai védőidom felszíni metszetei lesznek, ezért a védőterületek minimum mértékéhez képest az egyes védőövezeteket megnövekedése várható. A védőövezetekben a területhasználatot és az építést országos hatókörű jogszabály szabályozza,
g) az Alag-Vác DDC nagynyomású földgáz szállítóvezeték biztonsági övezete a vezeték tengelyvonaltól mérve 28,0-28,0 m.
(2) Ahol a védőtávolság a kialakult állapot miatt nem biztosítható, ott a szabvány alóli felmentést kell kérni, és meg kell oldani a közművek védelembe helyezését.
A közlekedésre, járműtárolásra vonatkozó rendelkezések
12. Magánutakra vonatkozó előírások
15. § (1) Beépítésre szánt területek megközelítését, kiszolgálását biztosító magánút – a gazdasági (Gksz) és ipari (Gip) övezetek területét leszámítva – csak közforgalom elől el nem zárt magánútként alakítható ki. A Gip és Gksz jelű építési övezetek megközelítését, kiszolgálását biztosító magánutak közforgalom elől elzárhatók.
(2) Közforgalom elől el nem zárt magánutakat a közutakra vonatkozó szabályoknak megfelelően kell kialakítani.
(3) A közforgalom elől el nem zárt magánút által kiszolgált telkeket úgy kell kialakítani és azokon építményeket elhelyezni, mintha a magánút közterület vagy közút lenne.
(4) Közforgalom elől el nem zárt magánút lakó- és kiszolgálóút, kerékpárút vagy gyalogút hálózati szerepet tölthet be és vagy közterülethez, vagy működő magánúthoz kell csatlakoznia.
(5) A magánút legkisebb telekszélessége, melyről
a) legfeljebb 9 telek érhető el, legalább 8,0 m,
b) 10 vagy ennél több telek érhető el, legalább 10,0 m.
13. A járművek tárolására vonatkozó általános szabályok
16. § (1) Beépítésre szánt területeken, az új építmények esetében, az azok rendeltetésszerű használatához szükséges parkoló és rakodó helyeket, járműtároló épületeket telken belül kell biztosítani.
(2) Bővítésből, átépítésből, rendeltetési egységszám változásból, vagy rendeltetésmód változásból eredő parkoló-többlet az építéssel érintett telken belül szabadban is elhelyezhető, ha ott nem lehetséges, akkor közterületen is elhelyezhető, vagy megváltható.
(3) A létesítendő parkolók száma:
a) Minden önálló lakás és üdülő rendeltetési egység után 1 db személygépkocsi elhelyezését kell biztosítani, egyéb rendeltetések esetén a magasabb szintű jogszabályokban kötelezően előírt darabszámú parkoló biztosítandó telken belül. Parkolásra gépi eszköz csak e darabszám feletti parkolók esetében alkalmazható, kivéve a b) pont szerinti esetet,
b) A Belváros és kijelölt környezetében a kötelezően kialakítandó parkolómennyiség az építéssel érintett telken belül gépi eszköz alkalmazásával is megvalósítható.
(4) A Belváros és kijelölt környezetében új épület építése esetén, ha a létesítendő parkolóhelyek száma több, mint 6 db, akkor a szükséges parkolóhelyek 30%-t telken belül épületben, építményben kell elhelyezni.
(5) Kertvárosias lakóterületeken új épület építése, vagy meglévő épület bővítése esetén, ha a létesítendő parkolóhelyek száma több, mint 3 db, akkor a szükséges parkolóhelyek 75%-át telken belül épületben, építményben kell elhelyezni.
(6) A település területén meglévő közhasznú, illetve telepszerű beépítés földszintjén levő gépkocsitároló, valamint közterületi parkolóhely csak annak egyidejű pótlásával szüntethető meg.
(7) Gépjárműtárolók az Ln-1, Ln-2a, Ln-3 és Ln-Kt jelű lakóterületeken csak csoportosan, terepszint alatti elhelyezéssel, zöldtető kialakítással létesíthetők.
(8) A többlakásos lakóépületek utcai homlokzatán a gépkocsitárolók rendeltetésmódosítása csak akkor lehetséges, ha az érintett ingatlanon lévő épület érintett homlokzatán a gépkocsitárolók legalább 75%-án a rendeltetésváltás az aktuális földhivatali nyilvántartás szerint is már megtörtént. A módosítás során a gépjárművek elhelyezéséről szóló önkormányzati rendelet szerint kell a gépjárművek elhelyezésének pótlását biztosítani legkésőbb a hatósági bizonyítvány kiállításáig.
(9) A település belterületén új felszíni közparkoló – közterületek, vagy közhasználat céljára átadott területek kivételével – nem létesíthető.
(10) A város teljes területén a gépjárművek részére kialakított parkoló területe (5,0*2,5 m gépjárművenként) az előírt legkisebb kialakítandó zöldfelületi értékbe nem számítható be.
14. Közlekedési korlátozások, védőtávolságok
17. § Az országos közutak külterületi jellegének biztosítása érdekében az út tengelyétől számított
a) 100 m-es védőtávolságon belül a közútkezelő engedélye szükséges bármely épület, vagy létesítmény elhelyezéséhez,
b) 50 m-es védőtávolságon belül építményt elhelyezni nem lehet,
c) 30 m-es védőtávolságon belül kerítést elhelyezni nem lehet.
Egyes sajátos jogintézményekkel kapcsolatos előírások
15. Telekalakítás
18. § (1) A város területén nyúlványos telek nem alakítható ki.
(2) A meglévő beépítéssel rendelkező ingatlan övezeti paraméterei a telekalakítás után is biztosítandók.
(3) A település területén kijelölt építési övezetek és övezetek területén
a) a kialakítható telekméreteket – a kialakítható új telkek legkisebb méretét – az övezeti előírások tartalmazzák. A legkisebb telekszélesség a közterület felőli telekhatáron értendő,
b)4 új út, továbbá közforgalom elől el nem zárt magánút kialakítása esetén az út telkének kialakításánál az útterületre vonatkozó előírásokat kell alkalmazni, azzal a megkötéssel, hogy a magánút legkisebb szélessége a 21. § (5) szerinti lehet, zsákutcás kialakítása esetén a kommunális járművek, tűzoltóautó, stb. megfordulását a magánút megfelelő szabályozásával biztosítani kell, úgy, hogy az út telkébe egy legalább 15,0 m átmérőjű körnek beírhatónak kell lennie,
c)5 amennyiben a telket szabályozási vonal érinti és az annak kialakításával létrejövő telekméret nem felel meg az övezetre vonatkozó előírásnak, akkor a kialakítható legkisebb telekméret előírást nem kell figyelembe venni.
(4) A meglevő adottságokhoz, kialakult állapothoz igazodóan az építési övezetekben, övezetekben előírt telekszélességi és telekhosszúsági méretek megcserélhetők.
(5) Telken belülre eső építési övezet, vagy övezet határán telket alakítani kötelező.
(6) A kialakult úszótelkes építési övezetekben a meglevő épületek számára telek alakítható.
16. Elővásárlási jog
19. § (1) Az elővásárlási jog terhelést telekmegosztást követően az új kialakítású telekre, telkekre is értelmezni kell.
(2) Az elővásárlási joggal érintett ingatlanok jegyzékét a 3. melléklet tartalmazza.
Az építés általános szabályai
17. Általános építési előírások
20. § (1) A település területén a már meglévő, kialakult beépítés fenntartható (állagmegóvás, felújítás), de új építési munka már csak a jelen rendelet előírásainak betartásával végezhető.
(2) A Szabályozási terven „telek zöldfelületként fenntartandó része”-ként jelölt telekrészen
a) épület nem helyezhető el,
b) a zöldfelületeket háromszintes növényállomány telepítésével kell kialakítani,
c) parkoló nem helyezhető el.
(3) A település területén az egyes építési övezetekben és övezetekben meghatározott rendeltetésű építmények, illetve az ennek megfelelő rendeltetések helyezhetők el, alakíthatók ki.
(4) Beépítésre szánt területen jelentős környezeti hatással járó rendeltetés nem helyezhető el.
(5) Az egyes építési övezetekben az építési hely megállapításánál a szomszédos épületek kialakult elhelyezkedéséhez igazodni kell.
(6) Az építési helyet - az általános előírások mellett – a Szabályozási Terv esetenként
a) kötelező építési vonallal,
b) az építési hely egyedi kijelölésével szabályozza.
(7) Ha a Szabályozási terv építési helyet jelöl vagy az építési övezeti előírások másként rendelkeznek, az egyes beépítési módokra vonatkozó elő-, oldal- és hátsókertre vonatkozó általános előírásokat nem kell alkalmazni.
(8) Meglévő beépítés közbenső helyzetű telkeinek a közterület felőli beépítési vonala kötelező építési vonalnak tekintendő. A nem közbenső helyzetű meglévő beépítés építési vonala az OTÉK, illetve az illeszkedés szabályai szerint határozható meg.
(9) Ahol az építési hely által kijelölt terület az övezeti beépíthetőségi határértéknél kisebb, a beépítést az építési hely nagysága határozza meg.
(10) Ahol az építési hely, a megengedett épületmagasság, a megengedett beépítettség, szintterületi mutató különböző mértékű beépítést tenne lehetővé, az a nagyság valósítható meg, amelyik minden előírásnak egyidejűleg megfelel.
(11) Szabadon álló beépítés esetén – a gazdasági területek kivételével – az épület utcai építési vonalra merőlegesen mért vetületi hossza – az SZT eltérő jelölése hiányában – maximum 30 m lehet.
(12) Oldalhatáron álló beépítési mód esetén az elhelyezendő új épületet az építési oldalhatártól a környezetben kialakult állapot szerinti távolságra kell elhelyezni. Amennyiben nincs a környezetben kialakult állapot, vagy az egyértelműen nem határozható meg, akkor az új épületet az oldalhatáron álló beépítési forma szerinti építési helyen belül, de legalább az oldalsó telekhatártól mért 1,0 m távolságra (csurgótávolság) kell elhelyezni, az épületek közti minimális tűztávolságot is betartva.
(13) Zártsorú beépítés esetén a csatlakozó új épület párkány– és gerincmagassága a kialakult épületmagasság szerinti érték lehet, amennyiben az épületmagasság „K”-val jelölt. Az eltérés mértéke legfeljebb 3,0 m lehet az alacsonyabb szomszédos épület megfelelő magassági értékétől, az övezetben meghatározott épületmagasság megtartásával.
(14) A település lakó övezeteiben a zártsorú beépítéseknél a telek hátsó részének gépjárművel történő megközelítését minimum 3,0 m széles, maximum 4,5 m széles áthajtón keresztül biztosítani kell. A minimum szélesség abban az esetben csökkenthető, ha azt a terepadottságok indokolják, de a kézikocsival történő áruszállítást ebben az esetben is biztosítani szükséges.
(15) Természetes terepfelszínt a nem közterület felőli telekhatáron, a telekhatártól mért 1,0 m-en belüli sávban legfeljebb 0,5 m-rel lehet megváltoztatni. Gondoskodni kell a felszíni vizek telken belül tartásáról.
(16) Új építmény létesítése az építési övezetben meghatározott beépítési mértékéig megengedett, amennyiben
a) a beépítés az előírt paramétereknek együttesen megfelel és
b) a Szabályzatban előírt, illetve az SZT-n jelölt beavatkozásokat egyidejűleg végrehajtják.
(17) Meglévő épület bővítése az építési övezetben meghatározott beépítési mértékig megengedett, amennyiben
a) a bővítő beépítés az előírt paramétereknek együttesen megfelel,
b) a Szabályzatban előírt, illetve az SZT-n jelölt beavatkozásokat egyidejűleg végrehajtják.
(18) Olyan épület esetén, amely a Szabályzat szerint bővíthető, de jelenleg a magassági illeszkedési szabályoknak nem felel meg, a meglevő tetőtér nem, illetve csak az illeszkedési előírások érvényesítése esetén építhetők be.
(19) Építmények részleges vagy teljes bontása a település területén védett, vagy védettséggel érintett építmény esetén csak a védelem megszüntetését követően megengedett.
(20) A Szabályozási terven építési vonallal, vagy szabályozási vonallal érintett építmények, építményrészek nem bővíthetőek, átalakításuk csak a legszükségesebb közegészségügyi, illetve életvédelmi célból, felújításuk csak a rendeltetésszerű használathoz szükséges mértékig, a kötelező jókarbantartás körében végezhető.
(21) A város területén magasépítmény nem helyezhető el, kivéve technológiai okból.
(22) Az épület elhelyezése érdekében történő tereprendezés után az épület terepcsatlakozásához viszonyított végleges bevágás és feltöltés függőlegesen számított legnagyobb eltérése az eredeti terepszinttől sehol nem haladhatja meg a 1,5 métert, kivéve, ha az övezeti előírás másként rendelkezik.
(23) 10%-nál kisebb természetes lejtésű terepen az épülethez csatlakozó terepszint legfeljebb 50 cm feltöltéssel alakulhat ki.
(24) A kert rendezése érdekében történő tereprendezés során a rézsű és támfal alkalmazásával az eredeti terepszint felfelé legfeljebb 1,0 méterrel, lefelé legfeljebb 1,0 méterrel, de együttesen a 1,5 métert meg nem haladóan változtatható meg, kivéve, ha az övezeti előírás másként rendelkezik.
(25) A telek területén az eredeti terep felszínét megváltoztatni a telek területének legfeljebb 40%-án szabad.
(26) A Szabályozási terven a „telek nem beépíthető része”-ként jelölt területsávon belül épület, építmény nem helyezhető el.
(27)6 A település területén a 20/A. § szerinti valamennyi szállás jellegű rendeltetés létesítése, valamint a telkenként 5 lakásnál többet tartalmazó lakóépületek létesítése, kialakítása esetén, amennyiben a tervezett fejlesztés által kötelező önkormányzati feladat keletkezik, az önkormányzat és a fejlesztő - a cél megvalósítója – településrendezési szerződésben tisztázhatják a közérdek és a jogos magánérdek összehangolása érdekében szükséges fejlesztések feltételeit, költségvállalásait az önkormányzat által végzett közműépítéshez kapcsolódó közművesítési hozzájárulásról szóló önkormányzati rendelet alapján.
17/A.7 A szálláshely
20/A. § (1) A HÉSZ eltérő rendelkezése hiányában a település területén szálláshely céljára épület, épületrész vagy terület (együttesen: létesítmény) – a 9. mellékletben foglalt táblázat tartalmának figyelembe vételével – kizárólag az alábbi szállás jellegű rendeltetésekkel létesíthető:
a) a szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről szóló jogszabályban meghatározott
aa) szálloda,
ab) panzió,
ac) magánszálláshely,
b) a nem üzleti célú közösségi, szabadidős szálláshely-szolgáltatásról szóló jogszabályban meghatározott, átmeneti tartózkodást biztosító:
ba) üdülő (villa, gyermeküdülő, gyermek-és ifjúsági üdülő),
bb) gyermek- és ifjúsági tábor,
bc) a sportlétesítményben üzemelő, szálláshely céljára szolgáló önálló rendeltetési részegység,
c) a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény hatálya alá tartozó
ca) ápolást, gondozást nyújtó intézmény (pl. idősek otthona),
cb) hajléktalanszálló.
(2) A település területén – eltérő övezeti rendelkezés hiányában – a szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről szóló jogszabályban meghatározott
a) kemping,
b) üdülőháztelep,
c) közösségi szálláshely,
d) egyéb szálláshely
nem létesíthető.
(3) A település területén – eltérő övezeti rendelkezés hiányában – a nem üzleti célú közösségi, szabadidős szálláshely-szolgáltatásról szóló jogszabályban meghatározott, átmeneti tartózkodást biztosító jogszabályban meghatározott
a) nomád táborhely, bivakszállás,
b) kollégium
nem létesíthetőek.
(4) A település területén pihenőház, munkásszállás, vendégszállás nem létesíthető.
(5) A település területén a 9. mellékletben felsorolt építési övezetekben szálloda, panzió vagy magánszálláshely telkenként legfeljebb egy rendeltetési egységként létesíthető.
(6) A 20/A. § létesítésre vonatkozó rendelkezéseit a rendeltetés-módosításra is alkalmazni kell. Rendeltetés-módosításnak minősül az is, ha meglévő lakás rendeltetés, vagy a 20/A. § (1) bekezdés valamely alpontjában meghatározott rendeltetés helyett más alpont szerinti rendeltetést létesítenek, vagy más alpont szerinti rendeltetésre használják a létesítményt.
(7) A 9. mellékletben az övezeteket meghatározó területfelhasználási egységre vonatkozó általános előírástól a HÉSZ az egyes övezetekre eltérő szabályokat állapíthat meg.
18. A zöldfelületekre vonatkozó általános előírások
21. § (1) Az e rendeletben előírt zöldfelületek kialakítását a használatbavételi engedélyezésig, vagy a hatósági bizonyítvány megadásáig kell elvégezni.
(2) A kötelező legkisebb zöldfelület legalább egyharmadát egybefüggően kell kialakítani és fenntartani.
(3) Zöldfelület kialakítási és fenntartási kötelezettség érinti mindazokat a beépített telkeket, amelyeknél
a) az övezetben meghatározott zöldfelület kialakítható, de azt még nem alakították ki,
b) az övezetben meghatározott zöldfelület rendelkezésre áll, de azt nem, vagy nem megfelelően telepítették növényzettel.
(4) Az építési telekre vonatkozóan 30%-nál nagyobb kötelező zöldfelületi arány meghatározása esetén a kialakítandó zöldfelület legalább 35%-át minimum kétszintes növényállománnyal szükséges kialakítani, fa- és gyepszint kötelező alkalmazása mellett, a fásításra jelen jogszabályban meghatározott előírások szerint.
(5) Az építési telekre vonatkozóan 30%, vagy annál kisebb kötelező zöldfelületi arány meghatározása esetén a kialakítandó zöldfelület legalább 50%-át minimum kétszintes növényállománnyal szükséges kialakítani, fa- és gyepszint kötelező alkalmazása mellett a fásításra jelen jogszabályban meghatározott előírások szerint.
(6) A telek zöldfelületi fedettségébe nem számíthatóak be:
a) közlekedésre (gyalogos és gépjármű) és gépjármű-elhelyezésre (2,5*5,0m) szolgáló területrész,
b) az épített szegélyek, támfalak, egyéb épített kerti elemek,
c) az 1,0 m-nél keskenyebb ökológiailag passzív sáv,
d) a 1,5 m2-nél kisebb zöldfelület.
(7) Az ingatlanok zöldfelületeinek minden megkezdett 100 m2 -e után legalább egy, környezettűrő, nagy lombkoronát nevelő őshonos fát kell telepíteni.
(8) Új parkoló létesítésekor az 1,0 m magasságban 20 cm törzskörméretet elérő, meglévő fa védelméről gondoskodni kell.
(9) Minden olyan építési övezetben, ahol 2-nél több rendeltetési egység létesül, a létrehozandó - fenntartandó zöldfelület nem lehet kisebb sem az övezeti előírásokban meghatározott százaléknál, sem rendeltetési egységenként 30 m2 -nél.
(10) Felszíni gépjármű parkoló létesítése kizárólag fásítva, minden megkezdett 4 gépjármű-állásonként legalább 1 db, nagy lombkoronát nevelő, környezettűrő, túlkoros, allergén pollent nem termelő lombos fa telepítésével történhet minimum 1,5 m2 szabad földterület biztosításával. A fákat közvetlen a gépkocsiállások mellett kell elhelyezni, legalább 1,25 m széles szilárd burkolat nélküli termőfelületet biztosító zöldsáv létesítésével.
(11) Az épületek tájba, illetve környezetbe illesztését biztosítani kell alábbi esetekben:
a) Gksz jelű építési övezetekben építési engedélyhez kötött építési tevékenység esetén ökológiai célú zöldfelület kialakítással,
b) Gip jelű építési övezetekben építési engedélyhez kötött építési tevékenység esetén ökológiai célú zöldfelület kialakítással,
c) Zkp és Zkk jelű zöldterületi övezetekben,
d) lakóövezetekben telkenként 4 lakásnál több lakóegység létrehozásával járó építési tevékenység esetén.
19. Az egyes építményfajták sajátos előírásai
22. § (1) Vác területén az épületek használatát kiegészítő rendeltetésű épületek:
a) járműtároló (gépkocsi-, motorkerékpár, csónak-, munkagép),
b) a háztartással kapcsolatos tároló épületek (nyári konyha, mosókonyha, szárító),
c) tárolóépítmények (tüzelőanyag- és más tároló, szerszámkamra, továbbá szín, fészer, magtár, góré, csűr, pajta),
d) kisipari, vagy barkácsműhely, műterem, kiskereskedelmi üzlet,
e) kazánház,
f) fedett kerékpártároló
a felsőbb jogszabályi előírások szerinti építési helyen belül helyezhetőek el. A kiegészítő rendeltetésű épületek lakás rendeltetési módra történő módosításánál a lakóterületek általános előírásait is figyelembe kell venni.
(2) Vác beépítésre szánt területén fekvő valamennyi építési övezetben, övezetben a következő melléképítmények helyezhetők el építési helyen kívül:
a) közmű becsatlakozási műtárgy,
b) közműpótló műtárgy,
c) hulladéktartály-tároló, fedett hulladéktároló, fedett komposzttároló,
d) kerti építmény, kerti lugas,
e) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.
(3) Vác beépítésre szánt területén fekvő valamennyi építési övezetben, övezetben a következő melléképítmények helyezhetők el építési helyen belül:
a) kerti víz- és fürdőmedence,
b) szabadlépcső (az alagsori vagy pinceszinti megközelítést biztosító lépcső kivételével),
c) épített tűzrakó hely.
(4) Állattartásra szolgáló melléképítmények elhelyezése a 4. melléklet szerint történhet.
(5) Üvegház, illetve fóliasátor a Belváros és kijelölt környezetének területén közterületről látható módon, illetve országos és helyi természetvédelmi területen nem létesíthető.
(6) Felvonulási épület csak ideiglenesen, meghatározott időtartamra létesíthető.
23. § (1) A kerítés magassága nem haladhatja meg az 1,8 métert, támfallal együtt a 2,5 métert.
(2) Sportpályát körülvevő védőkerítés legfeljebb 6,0 m magas lehet.
24. § (1) A település területén meglévő domborzati viszonyokat óvni kell, ezért támfalat létesíteni, és ezzel a terepviszonyokat megváltoztatni a megengedett építmények elhelyezése, vízelvezetési, geológiai, talajmechanikai okokból lehet.
(2) Garázs, gépkocsitároló rámpája közterületen nem alakítható ki, közvetlenül a közterületről nem indítható, de az előkertben elhelyezhető. Ha a teleknek az útra merőlegesen mért lejtése 10%-nál nagyobb, akkor a telekre vezető bejárati kapu telepítési szintje legfeljebb 20 cm-rel térhet el a szilárd burkolatú út átlagos szintjétől.
(3) A telek határvonalán, vagy attól 5,0 méteren belül a kerítéssel egybeépített támfalépítmény csak abban az esetben létesíthető, ha
a) az utcavonalon a meglévő természetes terepszint-különbség miatt legalább 1,5 méter magas támfal építése szükséges, vagy
b) a telek az utcától 15 %-nál meredekebben emelkedik és a már meglévő, vagy tervezett épület az utcai telekhatártól mért 15,0 méternél távolabb kerül(t) elhelyezésre.
(4) Meglévő támfalban támfallétesítmény csak az esetben létesíthető, ha annak magassága nem változik, illetve az eredetihez képest legfeljebb 0,5 m-rel növekszik.
(5) A támfalak, illetve támfallétesítmények esetén a megfelelő lebukás-gátlást minden esetben biztosítani kell, mellyel együtt sem haladhatják meg a 2,5 m magasságot.
(6) A Duna-parton új támfal kizárólag az alábbi előírások szerint létesíthető:
a) a funkcióval ellátott támfal kiszolgálása – parkolás, áruellátás, csónakszállítás - csak a Dunára merőleges utcák területén lehetséges, a kerékpátút és a gyalogos sétány erre a célra nem használható,
b) a viszonyítási szintkülönbség változása esetén a támfal tetejének is visszalépcsőzve a szintet 20-40 cm közötti lépcsőzéssel követnie kell,
c) a már meglevő szomszédos támfalakhoz 20-40 cm közötti lépcsőzéssel kell alkalmazkodni.
(7) A Duna-parti sétányokon az előkertben nem lehet sem építményt, sem ideiglenes építményt elhelyezni.
A beépítésre szánt építési övezetek előírásai
25. § (1) Az övezeti előírásokat az általános előírásokkal és az építési övezetek előírásait tartalmazó melléklettel együttesen kell alkalmazni.
(2) A kialakult úszótelkes építési övezetekben a meglevő úszótelkek, épületek bővítése megengedett, ha legalább egy tömbre kiterjedően igazolható, hogy a telekalakítás és az épület-elhelyezés az általános előírások alapján, illetve azok szerint meghatározott építési helyen valósul meg.
Lakóterületek
20. Általános előírások
26. § (1) A lakóterületek övezetei jellemzően lakóépületek elhelyezésére szolgálnak, a lakóterületek elsődleges rendeltetése a lakófunkció.
(2)8 A lakóterületeken üzemanyagtöltő állomás nem helyezhető el, szállás jellegű rendeltetés – egyéb övezeti előírás hiányában – a 9. melléklet szerint létesíthető.
(3) Az Lke és Lk jelű lakóövezetekben, amennyiben az adott építési övezeti előírások másképp nem rendelkeznek, az elhelyezhető különálló épületek száma, melynél a 22. § szerinti melléképítményeket nem kell figyelembe venni:
a) 1000 m2 telekméretig telkenként legfeljebb egy,
b) 1000-3000 m2 telekméret esetén telkenként legfeljebb kettő,
c) 3000-5000 m2 telekméret esetén telkenként legfeljebb három,
d) 5000 m2 telekméret felett telkenként legfeljebb tíz darab.
21. Nagyvárosias lakóövezetek (Ln)
27. § (1) Az Ln jelű építési övezetek a nagyvárosias lakóterület jellemzően tömbtelkes-úszótelkes, kialakult beépítésű területei.
(2) A nagyvárosias lakóövezetek építési előírásait a 2. melléklet 1. számú táblázata tartalmazza.
(3) Az Ln jelű építési övezetek területén önálló parkolóterület és garázs a 3,5 t önsúlynál nehezebb teher- és szállító gépjárművek részére nem helyezhető el.
(4) A nagyvárosias lakóterületek az alábbi építési övezetekre tagozódnak:
a) Ln-1 jelű, jellemzően többlakásos lakóépületekkel kialakított közepes intenzitású lakóterületek építési övezete,
b) Ln-2 jelű, jellemzően többlakásos, szabadonálló beépítésű lakóépületekkel telepszerűen kialakított úszótelkes lakótelepek építési övezete,
c) Ln-2a jelű, jellemzően többlakásos lakóépületekkel, szabadonálló beépítésű tömbtelkes lakóterületek építési övezete,
d) Ln-3 jelű, jellemzően többlakásos, zártsorú beépítésű lakóépületekkel kialakított magas intenzitású lakóterületek építési övezete,
e) Ln-4 jelű, jellemzően többlakásos, zártsorú beépítésű lakóépületekkel kialakított magas intenzitású lakóterületek építési övezete,
f) Ln-5 jelű, zöld domináns nagyvárosias lakóterület övezete,
g) Ln-Kt jelű, a nagyvárosias telepszerű lakótelepek közterülete, amelyek területe
ga) az épületek és építmények megközelítését szolgáló utak, járdák,
gb) az úszótelkeken álló épületek rendeltetéséhez szükséges parkolók,
gc) a lakótelepen élők számára szolgáló közkertek, közparkok, játszóterek,
gd) az itt élők ellátását kisegítő, közterületen elhelyezhető építmények – pl. ideiglenes építmények, hulladékgyűjtők építményei, kerti építmények – elhelyezésére szolgál.
h) Az Ln-g jelű építési övezet kizárólag a lakótelepek területén található garázsok elhelyezésére szolgál, melyek rendeltetésmódosítása nem lehetséges.
(5) Az Ln-3 övezetben elő- és hátsókertet nem kell tartani.
(6) Az Ln-5 jelű építési övezet területén az alábbi rendeltetésű épületek, építmények helyezhetők el:
a) kereskedelmi, szolgáltató épületek,
b) park fenntartásához szükséges építmények,
c) kulturális, közösségi szórakoztató épületek.
22. Kisvárosias lakóövezetek (Lk)
28. § (1) Az Lk jelű kisvárosias lakóövezetek a jellemzően zártsorú és sűrűbb beépítésű lakóterületeket szabályozzák.
(2) A kisvárosias lakóövezetek építési előírásait a 2. melléklet 2. számú táblázata tartalmazza.
(3) A kisvárosias lakóterületen nem helyezhető el
a) termelő kertészeti építmény, növényház, fóliasátor,
b) ipari célú épület,
c) önálló parkolóterület és garázs a 3,5 t önsúlynál nehezebb teher- és szállító gépjárművek részére.
(4)9 A vasút és a Duna közötti terület Lk-1, Lk-2, Lk-3, Lk-4aK, Lk-4bK, Lk-5a, Lk-5b, Lk-6a, Lk- 6aK, Lk-6b, Lk-6bK, Lk-7a, Lk-7b, Lk-7c, Lk-8, Lk-9, Lk-13, Lk-14, Lk-15a, Lk-15b, Lk-15bK, Lk- 15aK, Lk-15bK, Lk-16a, Lk-16aK, Lk-16b, Lk-17K, Lk-18aK, Lk-18bK, Lk-19a, Lk-21 és Lk-19 jelű zártsorú, kisvárosias lakóterület építési övezeteiben levő saroktelkeken a beépítési százalék maximuma 60% lehet. A 60%-os maximális beépítettség mellett az érintett saroktelkeken a további előírások:
a) a terepszint alatti beépítettség maximuma 60%,
b) a legkisebb kialakítandó zöldfelület 20%,
c) a szintterületi mutató 2,0.
(5) Az Lk-8b jelű zártsorú beépítésű építési övezetben a kialakult beépítési viszonyokhoz alkalmazkodva az utcai telekhatáron állóan gépjárműtároló és egyéb funkciójú épület (szoba bővítmény, fedett terasz, üzlet, stb.) építhető a meglevő épülettől különállóan, vagy azzal egybeépíthetően az alábbiak szerint:
a) az épületbővítmények a lakótömbök északi közterületi oldalán levő telekegységek déli határvonalán (elvi telekhatárán), a lakótömbök déli közterületi oldalán levő telekegységek északi határvonalán helyezhetők el, azoktól maximum 4,0 m széles területsávon,
b) az építési övezetben megengedett legnagyobb 60%-os beépítettségnek a telekegységekre és a teljes telekterületre egyidejűleg érvényesülnie kell.
(6) Az Lk-19a jelű építési övezetben épület, épületbővítmény - a kiegészítő rendeltetésű épületek kivételével - a telekhatárhoz 5 m-nél közelebb nem helyezhető el.
(7) A vasút és a Duna közötti terület Lk-1, Lk-2, Lk-3, Lk-4aK, Lk-4bK, Lk-5a, Lk-5b, Lk-6a, Lk- 6aK, Lk-6b, Lk-6bK, Lk-7a, Lk-7b, Lk-7c, Lk-8, Lk-9, Lk-13, Lk-14, Lk-15a, Lk-15b, Lk-15b, Lk- 15aK, Lk-15bK, Lk-16a, Lk-16aK, Lk-16b, Lk-17K, Lk-18aK, Lk-18bK, Lk-19a, Lk-21 és Lk-19 jelű építési övezeteiben a zártsorú és az oldalhatáron álló meglévő beépítés esetén a hátsókert nagysága lehet 0 m, de üres telek beépítésekor, vagy bontást követő újbóli beépítés, illetve meglévő épület bővítése esetén – kivéve a tetőtérbeépítést – a magasabb szintű jogszabályok általános előírásai alkalmazandók.
(8) Az Lk-g jelű építési övezet a kisvárosias lakóterületen található garázsok elhelyezésére szolgál, melyek rendeltetésmódosítása nem lehetséges.
(9) Az Lk-á jelű építési övezet a távlati településrendezési célok megvalósítására kijelölt terület, melynek a tervezett beruházások megvalósulása esetén átsorolása tervezett.
23. Kertvárosias lakóövezetek (Lke)
29. § (1) Az Lke jelű kertvárosias lakóövezetek a jellemzően szabadonálló, illetve oldalhatáron álló, laza beépítésű lakóterületeket szabályozzák.
(2) A kertvárosias lakóövezetek építési előírásait a 2. melléklet 3. számú táblázata tartalmazza.
(3) A kertvárosias lakóterületen nem helyezhető el
a) önálló parkolóterület és garázs a 3,5 t önsúlynál nehezebb teher- és szállító gépjárművek részére,
b) ipari rendeltetést szolgálóépület.
(4) Az Lke-1 jelű építési övezetben, amennyiben az eredeti terepszint tereplejtése az építési helyen belül a 10%-ot meghaladja, úgy a völgy felőli homlokzatmagassága nem lehet több 6,50 méternél, a hegy felőli homlokzatmagassága nem lehet több 5,50 méternél.
(5) Az Lke-2 jelű építési övezetben, amennyiben az eredeti terepszint tereplejtése az építési helyen belül a 10%-ot meghaladja, a hegy felőli homlokzatmagassága nem lehet több 6,50 méternél.
(6) Az Lke-1 jelű építési övezetben a 30% feletti lejtésű területeken az építés csak a terep környezethez igazodó, szabályszerű rendezése után megengedett.
(7) Az Lke-1b jelű építési övezetben
a) telkenként egy lakóépület, és abban legfeljebb 2 lakás helyezhető el,
b) az építhető lakóépületek bruttó alapterülete telkenként legfeljebb 300 m2,
c) az építési hely mélysége legfeljebb a közterületi homlokvonaltól mért 50 m, az annál távolabb eső rész hátsókertnek minősül,
d) A Szabályozási terven „természet- és talajvédelmi szempontból be nem építhető terület”-ként jelölt területen épület, építmény nem helyezhető el.
(8) Az Lke-1a és Lke-2c jelű építési övezetben minden megkezdett 1000 m2 telekterület után lehet 1 db lakást elhelyezni a telken.
(9) Az Lke-2b jelű építési övezetben a 2. mellékletben szereplő legnagyobb beépíthetőség értékéből 5% kizárólag kerti tároló és fedett terasz létesítésére használható fel.
(10) Az Lke-10 jelű építési övezetben
a) legfeljebb hatlakásos lakóépület helyezhető el,
b) elhelyezhető a lakosságot szolgáló kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, egészségügyi és szociális célú létesítmény,
c) nyúlványos telek nem alakítható ki, a telkek kialakítása csak a két út (véderdő és 16,0 m-es lakóutca) közötti, átmenő telekhatárral megengedett,
d) telkenként legfeljebb 4 db lakó- vagy egyéb, a 29. § (10) bekezdés b) pont szerinti funkciójú épület helyezhető el,
e) a telkek zöldfelülettel borított részének legalább felét többszintű növényzet alkalmazásával kell kialakítani.
(11) Az Lke-12 jelű építési övezetben a további előírások:
a) A Duna-folyam felőli hátsókert mérete min. 10 m, a lakó-pihenő kiszolgáló utca felőli előkert 5,0 m,
b) Gépjárműtároló önálló építményként csak terepszint alatt alakítható ki.
(12) Az Lke-12a jelű építési övezetben teljes közműellátás biztosítandó, a Gombás patak, mint ökológiai folyosó közelsége miatt zárt csapadékvíz-csatornahálózat építendő ki.
(13) Az Lke-3, Lke-15 és az Lke-18 jelű építési övezetek területén, az építés az egyes telkek kiszolgálásához szükséges utak megléte, vagy egyidejű kialakítása esetén megengedett.
(14) Az Lke-23 jelű építési övezetben létesíthető lakásszám legfeljebb 1 lakás/telek, az épület földszintjén az alábbi funkciók létesíthetők:
a) a helyi lakosság ellátását szolgáló kereskedelmi, szolgáltató,
b) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális,
c) kulturális.
(15) Az Lke-g jelű építési övezet a kertvárosias lakóterületen található garázsok elhelyezésére szolgál, melyek rendeltetésmódosítása nem lehetséges.
(16)10 Az Lke-1 jelű építési övezet területén, amennyiben a saroktelek szélessége nem éri el a legalább 13,0 métert, a telek oldalhatáron állóan is beépíthető, és az oldalhatárra helyezendő homlokzattal szemközti előkert mérete 2,5 méterre csökkenthető.
24. Falusias lakóövezetek (Lf)
30. §11 (1) Az Lf jelű falusias lakóövezet jellemzően szabadonálló, lazább beépítésű terület, melynek építési előírásait a 2. melléklet 4. számú táblázata tartalmazza.
(2) Az Lf jelű lakóövezetekben szállás jellegű rendeltetés nem helyezhető el.
Vegyes területek
25. Általános előírások
31. § (1) A vegyes terület lakó- és kereskedelmi, szolgáltató épületek vegyesen történő elhelyezésére szolgál, jellemző rendeltetése az intézményi (közösségi) funkció.
(2)12 A vegyes területen a lakosságot közvetlenül nem szolgáló termelő, raktározási, közlekedési rendeltetés, valamint –a Vi-7 jelű építési övezetet kivéve – üzemanyagtöltő állomás nem helyezhető el, nem alakítható ki.
(3) A vegyes területen intézmények rendeltetésének megváltoztatása csak a lakosság ellátását közvetlenül szolgáló más rendeltetésre megengedett, és csak oly módon, amely a környező lakások rendeltetését, illetve rendeltetésszerű használatát nem zavarja.
(4)13 Vegyes területeken szállás jellegű rendeltetés – egyéb övezeti előírás hiányában – a 9. melléklet szerint létesíthető.
26. Településközponti vegyes terület (Vt)
32. § (1) A településközpont vegyes terület – a településszerkezet központi, vagy alközponti funkciójának ellátása érdekében – a település működését biztosító, a lakórendeltetést nem zavaró, jellemzően vegyes rendeltetésű épületek elhelyezésére szolgál. A területen elhelyezett épületek földszintjén lakórendeltetés legfeljebb 50%-ban létesíthető.
(2) A településközpont vegyes övezetek építési előírásait a 2. melléklet 5. számú táblázata tartalmazza.
(3) A Vt-L-Kt jelű övezet a településközponti vegyes területen belüli lakótelepi közterület övezete, amelynek területén
a) az épületek és építmények megközelítését szolgáló utak, járdák,
b) az épületek rendeltetéséhez szükséges parkolók,
c) a lakótelepen élők számára szolgáló közkertek, játszóterek,
d) az itt élők ellátását kisegítő, közterületen elhelyezhető építmények – pl. ideiglenes építmények, hulladékgyűjtők építményei, kerti építmények – elhelyezésére szolgál.
(4) A Vt-14b jelű építési övezet autóbusz-végállomás, valamint annak működését biztosító építmények elhelyezésére szolgál.
(5) A Vt-14d jelű építési övezet gépjárműtárolás céljára igénybe vehető terület a földszintet kivéve, ahol intézményi, közösségi felhasználás részben megengedett.
(6) Az Vt-á jelű építési övezet a távlati településrendezési célok megvalósítására kijelölt terület, melynek a tervezett beruházások megvalósulása esetén átsorolása tervezett.
(7) A Vt-8 jelű építési övezetben elő- és hátsókert tartása nem szükséges.
27. Intézményterület (Vi)
33. § (1)14 A Vi jelű intézményterület a helyi, települési szintű igazgatási, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális rendeltetést szolgáló építmények és a központi – regionális, megyei, országos – intézmények elhelyezésére szolgál. Az intézményi vegyes területen elhelyezhető további rendeltetések:
a) iroda,
b) kereskedelmi, szolgáltató,
c) kulturális, közösségi szórakoztató,
d) hitéleti,
e) sport,
f) szállás jellegű rendeltetés – egyéb övezeti előírás hiányában – a 9. melléklet szerint.
(2) Az intézményi vegyes területek építési előírásait a 2. melléklet 6. számú táblázata tartalmazza.
(3) A Vi-4L jelű építési övezetben az (1) bekezdésben felsorolt rendeltetéseken kívül lakó rendeltetés is létesíthető.
(4) A Vi-7 jelű építési övezet a 3,5 tonna önsúlynál nem nehezebb gépjárművek számára gépjárműtároló, valamint annak működését biztosító építmények elhelyezésére szolgál. Az építési övezetben még elhelyezhető funkciók:
a) járműjavító,
b) gépkocsimosó,
c) max. 200 m2 kiskereskedelmi árusítóhely.
(5) A Vi-8 jelű építési övezetben a gyalogos átjárást a fő közlekedési irányokban - a vasútállomás és a csatlakozó utcák között - lehetőség szerint biztosítani kell.
(6) A Vi-10 jelű építési övezetben a földszinten csak a gépjárműtárolással kapcsolatos funkciók helyezhetők el.
(7) A Vi-bv övezetben büntetésvégrehajtási intézmény és ehhez a funkcióhoz kapcsolódó gazdálkodási, gazdasági termelő funkciójú épület, építmény helyezhető el.
(8) A Vi-g övezetben kizárólag gépkocsitároló épület helyezhető el, más rendeltetésű épület, építmény nem helyezhető el.
(9) A Vi-14 övezetben
a) csak gépkocsitároló épület, valamint kiskereskedelmi és szolgáltató funkciójú épület helyezhető el,
b) elő- és hátsókert mérete: 0 méter.
Gazdasági területek
28. Általános előírások
34. § (1) A gazdasági terület jellemzően gazdasági célú építmények elhelyezésére szolgál.
(2) A gazdasági területek az alábbi építési övezetekre tagozódnak:
a) kereskedelmi, szolgáltató területek (jele: Gksz),
b) ipari területek (jele. Gip).
29. A kereskedelmi, szolgáltató gazdasági övezetek (Gksz)
35. § (1) A kereskedelmi, szolgáltató terület elsősorban nem jelentős zavaró hatású gazdasági tevékenységi célú épületek elhelyezésére szolgál.
(2) A kereskedelmi, szolgáltató terület építési előírásait a 2. melléklet 7. számú táblázata tartalmazza.
(3) Az övezetekben az építési hely az OTÉK előírásai szerint alakítandó ki, kivétel ez alól a Gksz-2a jelű építési övezet, ahol az elő-, oldal- és hátsókertek mérete – egyéb korlátozó szabályozást nem tekintve – minimum 8,0 m.
(4)15 Az övezetekben szállás jellegű rendeltetés elhelyezése nem megengedett, kivéve a 20/A. § (1) c) cb) alpont szerinti hajléktalanszállót, melyből a település területén legfeljebb 1 darab létesíthető.
(5) A Gksz-2 jelű építési övezetben teljes közműellátás biztosítandó (út /magánút/, vízellátás, elektromos energia-ellátás, zárt szennyvízcsatorna, nyílt-, illetve a gyalogos fővonalak mentén zárt csapadékvízelvezetés).
(6) A Gksz-9 jelű építési övezetben technológiai okból szükséges építmények építése céljára az övezetben megadott épületmagasságtól el lehet térni a következők szerint: az építmény legmagasabb pontja 36,0 m.
(7) A gazdasági területen, elsősorban a telekhatárok mentén ökológiai célú zöldfelületek kialakítása szükséges.
(8) A Gksz-14 és Gksz-17 jelű építési övezetben üzemanyagtöltő elhelyezhető.
(9) A Gksz-17 jelű építési övezetben az SZT-n jelölt „telek zöldfelületként fenntartandó része” teleksáv az előkertben 10 m szélességben a bejárat számára megszakítható.
(10) A Gksz-18 jelű építési övezetben a megengedett legnagyobb párkánymagasság 20 m.
(11) A Gksz-21 jelű építési övezetben alkalmazandó további előírások:
a) az elő- és oldalkertek mérete 6,0 m, a hátsókert mérete – amennyiben az SZT másként nem rendelkezik – 10,5 m,
b) az elő-, oldal- és hátsókertben többszintes zöldsáv létesítendő, mely zöldsáv az előkertben 10 m szélességben a bejárat számára megszakítható,
c) a 0,3 m átmérőjűnél nagyobb törzsátmérőjű faegyedek megtartandók.
(12) A Gksz-23 jelű építési övezetben üzemanyagtöltő állomás nem építhető.
30. Ipari övezetek (Gip)
36. § (1) A Gip jelű építési övezet a környezetre jelentős kedvezőtlen hatást gyakorló, különlegesen veszélyes, bűzös, vagy nagy zajjal járó gazdasági, valamint egyéb célú ipari, energiaszolgáltatási, településgazdálkodási építmények és raktárak elhelyezésére szolgál.
(2) Az övezetekben az építési hely az OTÉK előírásai szerint alakítandó ki, amennyiben a részletes övezeti előírások másként nem rendelkeznek.
(3) Az ipari területek építési előírásait a 2. melléklet 8. számú táblázata tartalmazza.
(4) A Gip jelű ipari területek kötelező zöldfelületeinek legalább 40%-át fásított zöldfelületként kell kialakítani. A gazdasági terület épületeinek tájba, illetve környezetbe illesztését ökológiai célú zöldfelület kialakítással kell biztosítani.
(5) A Gip-1 jelű ipari területeken inert hulladék-lerakóhely létesíthető, amennyiben az egyéb előírásoknak, környezetvédelmi feltételeknek megfelel.
(6) A Gip-2b jelű övezetben a környező lakóterületek felé új épület elhelyezése esetén a különböző környezeti hatások elleni védelmet biztosítani kell úgy, hogy az egyes hatások az építés következtében nem növekedhetnek.
(7) A Gip-6 jelű övezetben a területre vonatkozó kormányrendeletben meghatározott szabályozási előírások és beépítési paraméterek alkalmazandók.
(8) A Gip-9a jelű építési övezetben az elő-, oldal- és hátsókertek mérete – egyéb korlátozó szabályozást nem tekintve – minimum 8,0 m.
(9) A Gip-9a jelű építési övezetben a közterületek felé csak iroda rendeltetés helyezhető el.
(10) A Gip-9 jelű építési övezetben az előkert mérete 15,0 m, az oldalkert és hátsókert – amennyiben az SZT másként nem rendelkezik – 10 m, a 2. számú főútra nyíló telkek esetén az oldalkert mérete 6,0 m, hátsókert mérete 10 m. Az elő-, oldal- és hátsókertben többszintes zöldsáv létesítendő, mely zöldsáv az előkertben 10 m szélességben a bejárat számára megszakítható.
(11) A Gip-szv jelű építési övezetben az épületek és építmények legmagasabb pontja 30 m lehet.
(12) A Gip-szv jelű építési övezetben a vízminőség-védelmi terület övezetére tekintettel a következő szabályokat kell alkalmazni:
a) a szennyvíztisztító telepre a vízminőség‐védelmi terület övezetén kívül keletkezett szennyvíz akkor vezethető, ha a szennyvíztisztító telep az illetékes vízügyi hatóság által megállapított szennyvíztisztítási követelményeknek megfelel,
b) a tisztított szennyvizek befogadóba való közvetlen bevezetésére vonatkozóan a területileg illetékes vízügyi és vízvédelmi hatóság által a vízjogi üzemeltetési engedélyben meghatározott kibocsátási határértékeket be kell tartani.
(13)16 A Gip jelű építési övezetekben szállás jellegű rendeltetés nem helyezhető el.
Üdülőterületek
37. § (1) Az üdülőterület elsősorban üdülőépületek elhelyezésére szolgál.
(2) Az Üh-1 jelű üdülőterület laza beépítésű hétvégi házas üdülő terület.
(3) Az övezetben üdülőépületeken kívül elhelyezhető:
a) a terület rendeltetésével összhangban álló és azt közvetlenül szolgáló kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó építmények,
b)17 sportépítmények,
c)18 szállás jellegű rendeltetés a 9. melléklet szerint.
(4)19 Az övezetben üdülőépületeken kívül nem helyezhetők el
a) lakóépületek,
b) üzemanyagtöltő állomások,
c) parkolóházak,
d) önálló parkolóterület és garázs a 3,5 t önsúlynál nehezebb teher- és szállító gépjárművek részére.
(5) A hétvégiházas üdülőövezet építési előírásait a 2. melléklet 9. számú táblázata tartalmazza.
Különleges területek
31. Általános előírások
38. § (1) A különleges területbe azok a területek tartoznak, amelyek a rajtuk elhelyezhető építmények különlegessége miatt eltérnek a többi területfelhasználási kategóriába sorolt területektől.
(2) Az övezetekben önálló parkolóterület és garázs a 3,5 t önsúlynál nagyobb teher- és szállító gépjárművek számára elhelyezhető, kivéve a K-Sp-gö, K-Ke, K-Ká és K-Ám övezeteket.
32. Jelentős zöldfelületű különleges intézményi övezetek (K-Sp, K-St, K-Rek, K-T, K-Ke és K-Ká)
39. § (1) A jelentős zöldfelületű különleges intézményterületek építési előírásait a 2. melléklet 10. és 11. számú táblázatai tartalmazzák.
(2) A K-Sp, K-Sp-é és K-Sp-gö jelű övezetek elsősorban a sportolást, a szabadidő eltöltését szolgáló létesítmények elhelyezésére szolgálnak.
(3) A K-St és K-Sp-st jelű építési övezetek elsősorban a vízi sportolási célú létesítmények (pl. uszoda, strand) elhelyezésére szolgálnak.
(4) A K-Sp jelű nagy zöldfelületű sportolási célú, a K-Sp-é jelű, jelentős építményigényű sportolási célú, a K-St, a K-Sp-st jelű vízi sportolási célú, valamint a K-Sp-gö jelű sportolási célú, gördeszkapálya elhelyezést lehetővé tevő különleges területek építési övezeteiben
a) elhelyezhető
aa) sportépítmény,
ab) a pihenést, testedzést szolgáló építmény,
ac)20 szállás jellegű rendeltetés – egyéb övezeti előírás hiányában – a 9. melléklet szerint,
ad) kereskedelmi, szolgáltató épület,
ae) szolgálati lakás,
af) és a lovassportot szolgáló tároló és állattartó építmények.
b) nem helyezhető el:
ba) önálló lakóépület,
bb) üzemanyagtöltő állomás,
bc) parkolóház,
bd) és munkásszállás.
(5) A K-Sp-gö jelű építési övezetben vendéglátó épület elhelyezhető.
(6) K-Sp-gö jelű építési övezetben a szabályozási tervlapon „telek zöldfelületként fenntartandó része”- ként jelölt sávban a meglévő fásszárú növényállomány megőrzendő, s háromszintes növényállománnyal rendelkező ökológiai célú zöldfelület létesítendő.
(7) A K-T, illetve a K-Ke jelű övezetek elsődlegesen a temetők, kegyeleti parkok és létesítményeik elhelyezésére szolgálnak.
(8) A K-Ká jelű építési övezet a kedvtelésből tartott állatok kegyeleti temetőjének területe.
(9) A K-T, K-Ke és K-Ká jelű építési övezetekben
a) elhelyezhető:
aa) kereskedelmi, szolgáltató, igazgatási épület,
ab) szolgálati lakás,
ac) kizárólag a működéshez szükséges gazdasági célú épület.
b) nem helyezhető el:
ba) önálló lakóépület,
bb) üzemanyagtöltő állomás,
bc) és parkolóház.
(10) A K-Rek jelű építési övezet elsősorban rekreációs célú építmények elhelyezésére szolgál. Az övezetben kizárólag
a) szabadtéri sport- és rekreációs építmények,
b) sportépítményeket kiszolgáló létesítmények,
c) valamint a területet használók ellátását szolgáló kereskedelem, szolgáltatás, vendéglátás és ezen rendeltetéseket kiszolgáló építmények helyezhetők el.
33. Egészségügyi különleges terület övezete (K-Eü)
40. § (1) A K-Eü jelű egészségügyi különleges terület övezetei elsődlegesen egészségügyi létesítmények és az azok működésével, kiszolgálásával kapcsolatos építmények elhelyezésére szolgálnak.
(2) Amennyiben az övezeti előírások másként nem rendelkeznek, az építési övezetekben az alábbi rendeltetések helyezhetők el:
a) egészségügyi,
b) oktatási,
c) igazgatási,
d) egyházi,
e) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,
f) a használó és személyzet számára szolgáló lakás,
g)21 az egészségügyi rendeltetéshez kapcsolódó szállás jellegű rendeltetés a 9. melléklet szerint,
h) és a kizárólag a működéshez szükséges gazdasági célú épület.
(3) Üzemanyagtöltő állomás és parkolóház nem helyezhető el.
(4) Az egészségügyi különleges övezetek építési előírásait a 2. melléklet 12. számú táblázata tartalmazza.
(5) A K-Eü-1 jelű építési övezetben
a) az SZT-n „korlátozással érintett terület” jellel ellátott területen:
aa) elsősorban a kórház fogadóterét és látogatói parkolóját kell elhelyezni,
ab) továbbá kizárólag kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó és közlekedést kiszolgáló rendeltetésű épületek helyezhetők el, egyenként legfeljebb 50 m2 alapterülettel.
b) az oldalkert legkisebb szélessége 8,0 méter,
c) az elő-, oldal- és hátsókertben kizárólag fedett kommunális hulladéktároló és nyitott kommunális hulladéktároló építmények helyezhetők el.
34. Idegenforgalmi különleges terület övezete (K-I)
41. § (1) A K-I jelű idegenforgalmi különleges területek elsődlegesen az idegenforgalom meglevő épített és természeti értékek bemutatására szolgáló területek.
(2) Az építési övezetben elhelyezhető
a) sportolási célú épület,
b)22 szállás jellegű rendeltetés a 9. melléklet szerint,
c) kereskedelmi, szolgáltató épület,
d) kizárólag a működéshez szükséges gazdasági célú (tároló, állattartó) épület,
e) és telkenként 1 db szolgálati lakás.
(3)23 Az építési övezetben nem helyezhető el egyéb gazdasági rendeltetésű épület.
(4) A K-I idegenforgalmi különleges területek építési előírásait a 2. melléklet 13. számú táblázata tartalmazza.
35. Bányatelkek területeinek övezet (K-B)
42. § (1) A K-B jelű bányaterületek bányaművelés és ezzel közvetlenül összefüggő tevékenység céljára kijelölt terület.
(2) Az építési övezetben elhelyezhető építmények
a) a bányaüzemeltetéshez szükséges irodai és szociális szükségleteket kiszolgáló építmények,
b) porta és mérleg épület,
c) a kitermelt anyag kezeléséhez (aprítás, osztályozás, rakodás, stb.) szükséges építmények,
d) szolgálati lakás,
e) és a terület, illetve egy része idényjellegű használatát (sport, szabadidő) biztosító épületek.
(3) A bányatelek területe építési övezet előírásait a 2. melléklet 14. számú táblázata tartalmazza.
(4) Az építési övezetben csak ideiglenes létesítmény létesíthető.
(5) Az építési övezetben a technológiai okból szükséges építmények elhelyezésekor, ezen építmények esetében az építmény legmagasabb pontja 20 m lehet.
36. Honvédelmi területek övezeti (K-Hon)
43. § (1) A K-Hon jelű honvédelmi övezet kizárólag a Honvédség építményei és azokat kiszolgáló, ellátó építmények, valamint a működéshez szükséges gazdasági tevékenység céljára szolgáló épületek elhelyezésére szolgál.
(2) A honvédelmi övezet építési előírásait a 2. melléklet 15. számú táblázata tartalmazza.
(3) A K-Hon jelű terület 100 méteres védőtávolságán belül épület nem helyezhető el.
(4) A Honvédelmi Minisztérium szakhatósági szervezete a különleges honvédelmi rendeltetésű terület 100 és 400 méteres védőterületein az építési engedélyezési eljárások keretén belül, mint szakhatóság egyedileg vizsgálja az építmények elhelyezésének feltételeit.
37. Hulladékkezelő létesítmények területének övezetei (K-Hull)
44. § (1) A K-Hull jelű övezet a hulladék-lerakóhely, hulladékátvevő, hulladék-feldolgozó és kezelő, valamint hulladékátrakó létesítmények elhelyezésére szolgáló terület, ahol kizárólag ezek építményei, létesítményei helyezhetők el.
(2) Az övezet építési előírásait a 2. melléklet 16. számú táblázata tartalmazza.
38. Állatmenhely területének övezete (K-Ám)
45. § (1) A K-Ám jelű állatmenhely területe az elhagyott, gondozást igénylő állatok gyűjtő, átmenti gondozó telepe számára fenntartott terület.
(2) Az övezet építési előírásait a 2. melléklet 17. számú táblázata tartalmazza.
39. Közműlétesítmények területeinek övezetei (K-Kö)
46. § (1) A K-Kö jelű közműlétesítmények elhelyezésére szolgáló övezet kizárólag a közműlétesítmények, és azokhoz szorosan kapcsolódó épületek, építmények elhelyezésére szolgál.
(2) Az övezetek építési előírásait a 2. melléklet 18. számú táblázata tartalmazza.
40. Üzemanyagtöltő-állomás terület övezete (K-Tö)
47. § (1) A K-Tö jelű övezet kizárólag üzemanyagtöltő-állomás, valamint annak működését biztosító, azt kiegészítő rendeltetésű építmények helyezhetők el.
(2) A K-Tö jelű övezet előírásait a 2. melléklet 19. számú táblázata tartalmazza.
(3) A Gombási úti autóspihenő területén kijelölt K-Tö jelű építési övezetben a Felső-Gombás patak mentén kerítés csak a patak 6,0 m széles, szabadon tartandó fenntartási sávján kívül létesíthető.
A beépítésre nem szánt területek övezeti előírásai
48. § (1) A település területén jellemzően az egyes övezetekben meghatározott rendeltetésű építmények helyezhetők el, alakíthatók ki.
(2) Művészeti alkotás (köztéri szobor, köztéri plasztika, díszkút) létesítése a település teljes területén megengedett.
(3) A közterületek kialakítása:
a) a közhasználatú területek (utak, sétányok, parkok, terek) vagy ezek műszakilag, illetve szerkezetileg lehatárolható együtt kezelendő egységeinek kialakítása, illetve teljes felújítása csak a Szabályzat szerint végezhető,
b) a közterületeket csak a használat érdekében legszükségesebb nagyságú, burkolt felületekkel szabad ellátni,
c) a közterületek burkolatlan felületeit – ahol ezt műszaki okok nem akadályozzák – fenntartható zöldfelülettel kell kialakítani,
d) a közterületeket a hatályos jogszabályoknak megfelelően akadálymentesen kell kialakítani,
e) új közterület és a közterület jelleggel használt területek kialakítása esetén – ahol ez műszaki okokból nem kizárt – fasort kell telepíteni, vagy fásított zöldsávot kell létesíteni.
(4) A közterületek terepszint alatti felhasználásánál, így a közművezetékek elhelyezésénél, átalakításánál elsőbbséget kell biztosítani a fasorok, közcélú növényzetek elhelyezhetőségének, fennmaradásának is, a fák védőzónájának megtartásával.
Közlekedési területek
41. Általános előírások
49. § (1) A közlekedési és közműelhelyezésre szolgáló terület az országos és helyi közutak, a kerékpár- utak, a gépjármű várakozóhelyek (parkolók), a járdák és a gyalogutak, mindezek csomópontjai, víz- elvezetési rendszere és környezetvédelmi létesítményei, a közforgalmú vasutak, vízi és légi közlekedés építményeinek elhelyezésére szolgál.
(2) A közlekedési és közműelhelyezésre szolgáló területek az alábbi övezeteke tagozódnak:
a) Gyorsforgalmi út közúti közlekedési övezete: KÖu-1,
b) Országos főút közúti közlekedési övezete: KÖu-2,
c) Országos mellékút közúti közlekedési övezete: KÖu-3,
d) Településszerkezeti jelentőségű gyűjtőút közúti közlekedési övezete: KÖu-4,
e) Közlekedési területen belüli parkolóövezetek: KÖu-P, KÖu-P-g
f) Egyéb közlekedési terület jele: KÖu-E,
g) Kötöttpályás (vasúti) közlekedési övezet: KÖk,
h) Kötöttpályás közlekedési védelmi célú zöldfelület övezetek: KÖk-V, KÖk-V-g,
i) Lakó- és kiszolgáló utak.
(3) A közlekedési övezetek előírásait a 2. melléklet 20. számú táblázata tartalmazza.
42. Közúti és egyéb közlekedési területek övezetei (KÖu)
50. § (1) A közúti közlekedési területek a Szabályozási terven sárga (önálló területfelhasználással rendelkező) és szürke (lakó- és kiszolgálóutak) színezéssel megkülönböztetett területek.
(2) Új utak, utcák nyitásakor az építtetőnek a kétoldali fasor létesítésének feltételeiről gondoskodni kell. Ahol a szabályozási szélesség, illetve a közműadottságok lehetővé teszik útfelújítás esetén, a meglevő utcákban is fasorokat kell telepíteni.
(3) A Duna-parton létesítendő gyalogos sétány szélessége a kisváci szakaszon 3,0 m, mely a meglevő Duna-parti regionális kerékpárút (6-jelű Euro VeloR) Duna felőli oldalán létesítendő.
(4) A beépítésre nem szánt területeken fekvő mező- és erdőgazdasági üzemi utak, dűlőutak esetén – amennyiben a Szabályozási terv azok szélesítése céljából külön szabályozási vonalat nem tüntet fel – az út tengelyétől mért 11,0-11,0 m-en belül épület, építmény nem helyezhető el.
(5) A külterületi beépítésre nem szánt területeken fekvő településszerkezeti jelentőségű gyűjtőutakat útépítés, útkorszerűsítés (pl. közművesítés) esetén a Szabályozási terv szerinti szabályozási szélességgel és módon kell kialakítani.
51. § (1) A KÖu-P jelű övezet kizárólag személygépjárművek számára létesülő gépjárműparkoló, valamint az annak működését biztosító építmények elhelyezésére szolgál.
(2) Az övezetben az (1) bekezdésben megfogalmazottokon túl legfeljebb 200 m2 bruttó alapterületű szolgáltató, vagy legfeljebb 150 m2 bruttó alapterületű kereskedelmi rendeltetésű épület helyezhető el.
(3) A 20 férőhelynél nagyobb parkoló csak fásítva alakítható ki. A fásítást 4 férőhelyenként 1-1db, legalább közepes lombkoronájú fafaj egységes növényanyagával kell megvalósítani.
(4) A KÖu-P-g jelű övezet személygépjárművek számára felszín alatt létesülő gépjárműparkoló (mélygarázs) elhelyezésére szolgál.
52. § (1) A KÖu-E jelű, egyéb közlekedési terület övezetei a közúti funkcióhoz kapcsolódó létesítmények elhelyezésére szolgálnak.
(2) A KÖu-E-1 jelű övezetben elhelyezhető funkciók:
a) közlekedési építmények,
b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,
c) a gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás.
(3) A KÖu-E-2 jelű övezetben elhelyezhető funkciók:
a) közlekedési építmények,
b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó épület,
c) üzemanyagtöltő állomás,
d) nyilvános illemhely.
43. Kötöttpályás (vasúti) közlekedési területek övezetei (KÖk)
53. § A kötöttpályás (vasúti) közlekedési területek a rendeltetési célok szerint az alábbi övezetekre tagozódnak:
a) KÖk jelű vasút üzemi terület övezete, melyen belül elhelyezhető
aa) vasúti üzemi célú építmény és épület,
ab) a vasút üzemeléséhez szükséges raktározási, karbantartási, igazgatási, szociális épület,
ac) az utazóközönséget kiszolgáló, ellátó épület,
ad) és a vasút üzemeltetéséhez szükséges szolgálati lakás.
b) KÖk-V jelű kötöttpályás közlekedési terület védelmi célú zöldfelületeinek övezete, melyen belül kizárólag vasúti üzemi épület, építmény helyezhető el,
c) KÖk-V-g jelű kötöttpályás közlekedési terület övezetben vasúti üzemi, valamint nagy zöldfelületi fedettségű gazdasági épület, építmény helyezhető el.
Zöldterületek
44. Általános rendelkezések
54. § (1) A zöldterületi övezetek olyan, jellemzően növényzettel fedett közhasználatú zöldfelületek, amelyek elsődlegesen közparki, közkerti vagy védő zöldterületi funkciót töltenek be.
(2) Az övezetekre vonatkozó előírásokat a 2. melléklet 21. táblázata tartalmazza.
(3) A zöldterületek a rendeltetési célok szerint az alábbi övezetekre tagozódnak:
a) Zkp jelű közpark övezet területei, melyek a nagyméretű, rekreációs szerepet betöltő, díszkertként is funkcionáló közterületek, vagy közhasználatra átadott kertterületek,
b) Zkk jelű közkert övezet területei, melyek többnyire a helyi lakosság számára kijelölt, rekreációs szerepet betöltő kisebb méretű zöldterületek.
45. Közparkok területe (Zkp)
55. § A Zkp jelű közpark övezetben
a) a pihenést és testedzést szolgáló építmények,
b) vendéglátó építmény,
c) a terület fenntartásához és használatához szükséges építmények,
d) a terület használói számára kialakított parkolók
helyezhetők el.
46. Közkertek területe (Zkk)
56. § A Zkk jelű övezet területei az 1,0 hektárnál kisebb díszkertként funkcionáló közkertek, vagy közhasználatra átadott területek.
Erdőterületek (Ev, Eg)
47. Általános előírások
57. § (1) Az erdőterületek övezetei jellemzően az erdőállomány folyamatos fenntartásának céljára szolgálnak, továbbá azok a nem erdő művelési ágban nyilvántartott területek, amelyek az erdőműveléshez, az erdőhasználathoz, valamint a vadgazdálkodáshoz szükséges építmények, létesítmények elhelyezésére szolgálnak.
(2) Az erdőterületek az építésszabályozási rendeltetési célok szerint az alábbi övezetekre tagozódnak:
a) az Eg jelű övezet területei elsősorban gazdasági célú erdőterületek,
b) az Ev jelű övezet területei a védelmi céllal hasznosítandó meglévő és újonnan létesítendő erdőterületek, valamint a meglévő védett és védendő erdőterületek.
(3) Az erdő övezetek előírásait a 2. melléklet 22. táblázata tartalmazza.
48. Védelmi célú erdőterület övezete (Ev)
58. § Az Ev jelű védelmi célú erdők övezetében elhelyezhető építmények a máshol és másként nem létesíthető:
a) nyomvonal jellegű építmények és műtárgyak,
b) a kutatást és az ismeretterjesztést szolgáló, épületnek nem minősülő építmények,
c) a honvédelmet és belbiztonságot szolgáló műtárgyak.
49. Gazdasági erdőterületek övezete (Eg)
59. § (1) Az Eg jelű erdőövezetben elhelyezhető építmények:
a) az erdő rendeltetésének megfelelő termelő-szolgáltató tevékenységeket kiszolgáló építmények (pl. farakodó építményei, erdészház, vadászház, állatetetők),
b) az erdei turizmust szolgáló építmények (jellemzően turistaút, erdei pihenő, tűzrakó, esőbeállók, kilátó, parkolók).
(2) Az övezetben az SZT-n jelölt országos és/vagy helyi természetvédelemmel érintett területeken az erdőgazdálkodáshoz kapcsolódó bármely tevékenység kizárólag a védett értékek megőrzésének biztosításával, az 5. §-ban foglaltaknak megfelelően történhet.
Mezőgazdasági területek
50. Általános előírások
60. § (1) A mezőgazdasági terület a település beépítésre nem szánt területének a növénytermesztés, az állattartás és állattenyésztés, továbbá az ezekkel kapcsolatos termékfeldolgozás és -tárolás, együttesen mezőgazdasági termelés és az ahhoz szükséges építmények elhelyezésére szolgáló része. A mezőgazdasági terület az alábbi övezetekre tagolódik:
a) Má jelű általános mezőgazdasági övezet, ahol az üzemszerű szántóföldi művelés a jellemző,
b) Mk jelű kertes mezőgazdasági övezetre, ahol a kert- és szőlőművelés a jellemző.
(2) A mezőgazdasági övezetek előírásait a 2. melléklet 23. számú táblázata tartalmazza.
(3) Üdülőépület (-egység) egyetlen mezőgazdasági övezetben sem létesíthető.
(4) A mezőgazdasági övezetekben, ahol azt az övezeti előírások lehetővé teszik, lakás csak a mezőgazdasági tevékenység folytatásához kapcsolódóan, és telkenként legfeljebb két lakás helyezhető el. Lakó rendeltetés létesítése esetén a beépíthető alapterület legalább 50%-án csak gazdasági funkció létesíthető, a gazdasági tevékenység pontos megnevezésével.
(5) A mezőgazdasági övezetekben építhető épületek összes szintterülete épületenként 200 m2 lehet.
(6) A mezőgazdasági övezetekben az alábbi építési előírásokat is érvényesíteni kell: Nagy állatlétszámú, üzemi állattartás célját szolgáló épületek és a trágya, valamint egyéb bűzös hulladék kezeléséhez szükséges építmények, területek a belterület határától mért 1000 m, a belterületen kívüli egyéb lakott telkek körüli 300 méteres távolságon belül nem helyezhető el.
(7) A mezőgazdasági területeken belül az épületekhez kapcsolódóan megfelelő méretű, védelmi célú zöldfelületek létesítendők.
(8) A mezőgazdasági területeken környezetvédelmi (pl. eróziós károk, levegőtisztaság védelme, talajvédelem, és vízvédelem) és élőhely-védelmi (pl. bio-növényvédelem) céllal fásított mezővédő zöldsávok létesítendő.
(9) Birtokközpont és kiegészítő központ az M2 gyorsforgalmi úttól keletre fekvő mezőgazdasági területeken helyezhető el úgy, hogy csak a közterületi csapadékvízelvezetés nem biztosítandó kötelezően.
51. Általános mezőgazdasági terület övezetei (Má)
61. § Az általános mezőgazdasági területek az alábbi övezetekre tagolódnak:
a) az Má jelű általános mezőgazdasági területek övezete, ahol az üzemszerű szántóföldi művelés a jellemző és ahol az elhelyezhető építmények:
aa) a mezőgazdasági termeléshez (növénytermesztés és feldolgozás, állattartás és feldolgozás) szükséges építmények (jellemzően állattartó épületek, terménytárolók, szárítók, gépjárműtárolók, gépjavítók, trágyatárolók),
ab) a mezőgazdasági termelés miatt indokolt „kintlakáshoz” szükséges lakóépület.
b) az Máü jelű ültetvényes mezőgazdasági övezetre, ahol a szőlő- és gyümölcs-ültetvények művelése a jellemző és ahol az elhelyezhető építmények:
ba) a szőlő- és gyümölcstermesztéshez szükséges építmények (jellemzően tárolók, hűtőházak présházak, borfeldolgozó építmények, hűtőházak, gépjárműtárolók, gépjavítók),
bb) a mezőgazdasági termelés miatt indokolt „kintlakáshoz” szükséges lakóépület.
c) az Máü-1 jelű ültetvényes mezőgazdasági övezetre, ahol
ca) a szőlő- és gyümölcs-ültetvények művelése, valamint méhészet a jellemző,
cb) a közterületi telekhatártól 20 m-re épület nem helyezhető el,
cc) az elhelyezhető építmények: a mezőgazdasági termeléshez (növénytermesztés és feldolgozás, állattartás és feldolgozás) szükséges építmények (jellemzően állattartó épületek, terménytárolók, szárítók, gépjárműtárolók, gépjavítók, trágyatárolók), a mezőgazdasági termelés miatt indokolt, telkenként legfeljebb 2 lakóépület, legfeljebb 1-1 lakással,
cd) az épületeken kívül a burkolt felületek nagysága legfeljebb a telek 3 %-a lehet, de legfeljebb 300 m2,
ce) a lakóépületek összes bruttó alapterülete nem haladhatja meg az összes gazdasági épület bruttó alapterületét,
cf) lakóépület nettó alapterülete legfeljebb 100 m2 lehet.
d) az Máü-2 jelű ültetvényes mezőgazdasági övezetre, ahol
da) a szőlő- és gyümölcs-ültetvények művelése a jellemző,
db) a közterületi telekhatártól 20,0 m-re épület nem helyezhető el,
dc) az elhelyezhető építmények: a mezőgazdasági termeléshez (növénytermesztés és feldolgozás, állattartás és feldolgozás) szükséges építmények (jellemzően állattartó épületek, terménytárolók, szárítók, gépjárműtárolók, gépjavítók, trágyatárolók), a mezőgazdasági termeléshez kapcsolódóan telkenként legfeljebb 1 lakóépület, melynek alapterülete legfeljebb nettó 100 m2,
dd) az épületeken kívül a burkolt felületek nagysága a telek 3 %-a lehet, de legfeljebb 300 m2.
e) az Mátt jelű természeti területek mezőgazdasági övezetére, ahol a természeti értékek védelme érdekében a kímélő gyepgazdálkodás a jellemző és ahol az elhelyezhető építmények:
ea) a mezőgazdasági termeléshez (növénytermesztés és feldolgozás, állattartás és feldolgozás) szükséges építmények (jellemzően állattartó épületek, terménytárolók, szárítók, gépjárműtárolók, gépjavítók, trágyatárolók),
eb) a mezőgazdasági termelés miatt indokolt „kintlakáshoz” szükséges lakóépület.
f) az Má-f jelű, fás mezőgazdasági területek övezetére, melyen jellemzően meglévő és megtartandó fás növényállomány – erdő – található, mely övezetben kizárólag az erdőterületek fenntartásához szükséges, legfeljebb 20 m2 nettó alapterületű épület helyezhető el,
g) és az Má-tg jelű tájgazdálkodási általános mezőgazdasági terület övezetére melyen jellemzően természetközeli állapotú, esetenként országos védelem alatt álló területek találhatók. Az övezet területén:
ga) épület nem helyezhető el,
gb)24 önálló parkoló terület nem létesíthető.
h)25 az Má-Np jelű természetvédelmi célú mezőgazdasági övezetre, amely a Duna-Ipoly Nemzeti Park által folytatandó közcélú természetmegőrzési tevékenység folytatására került kijelölésre az M2 gyorsforgalmi út fejlesztéséhez kapcsolódó fokozottan védett növényállomány áttelepítése és megőrzése céljából. Az övezet területén:
ha) épület, építmény nem helyezhető el,
hb) önálló parkoló terület nem létesíthető.
52. Kertes mezőgazdasági terület övezetei (Mk)
62. § (1) Az Mk jelű, kertes mezőgazdasági területek az alábbi övezetekre tagolódnak:
a) az Mk-1 jelű nagytelkes kertövezet, ahol a kertművelés a meghatározó területhasználat, a terület további fölaprózódása táji/környezeti értékek védelme miatt korlátozott,
b) az Mk-2 jelű nagytelkes kertövezet, ahol a kertművelés a meghatározó területhasználat,
c) az Mk-3 jelű kistelkes kertövezet, ahol általában együttesen jellemző a mezőgazdasági kiskertművelés és a rekreációs területhasználat,
d) az Mk-4 és Mk-5 jelű kertövezetek, ahol a mezőgazdasági kiskertműveléshez kapcsolódó gazdasági épületek helyezhetők el.
(2) Az Mk-1, Mk-2, Mk-4 és Mk-5 jelű övezetben kizárólag a szőlő- és gyümölcstermesztéshez, kertműveléshez, állattartáshoz szükséges építmények (jellemzően pince, présház, gyümölcs- és szerszámtárolók, egyéb terménytárolók, gépjárműtárolók, gépjavítók, állattartó épületek, trágyatárolók) helyezhetők el. Újonnan lakóépület nem helyezhető el, a meglévő épületek fenntarthatók és felújíthatók.
(3) Az Mk-3 jelű övezetben a szőlő- és gyümölcstermesztéshez, kertműveléshez szükséges építmények (jellemzően pince, présház, gyümölcs- és szerszámtárolók) helyezhetők el. Újonnan lakóépület nem helyezhető el, a meglévő épületek fenntarthatók és felújíthatók.
Vízgazdálkodási területek (V)
63. § (1) A vízgazdálkodással összefüggő övezetekbe tartoznak az alábbi területek:
a) a Duna-meder,
b) a patakok, erek, tavak-tározók medrei,
c) a felszíni vízelvezetésben szerepet játszó, SZT-ben meghatározott vízmosások területe,
d) a vízmedrek mentén a vízgazdálkodás szempontjából, az SZT-ben vagy a HÉSZ előírásai szerint meghatározott szélességű parti sávok,
e) a közcélú nyílt csatornák medre és partja a vízgazdálkodási területként szabályozott szélességben,
f) a felszíni vízfolyások hullámterei,
g) a vízbeszerzési területek és védőterületeik (hidrogeológiai védőidom).
(2) A vízgazdálkodási területek az alábbi övezetekre tagolódnak:
a) a V jelű vízmedrek övezete,
b) a Vvm jelű a felszíni vízelvezetésben szerepet játszó vízmosások, árkok övezete,
c) a Vev jelű erdősült vízmedrek övezete,
d) a Vfp jelű fásított parti sáv övezete.
(3) A vízgazdálkodási övezetek előírásait a 2. melléklet 24. számú táblázata tartalmazza.
(4) A vízgazdálkodási övezetekben a meder partja mentén a karbantartási munkálatok elvégezhetősége érdekében az egyéb jogszabályban előírt szélességű biztonsági sávokat szabadon, kerítés és egyéb építménytől mentesen kell hagyni. A vízmedrek parti sávját a hatályos rendelkezések előírásainak megfelelően biztosítani kell.
(5) A település mezőgazdasági területein építményt elhelyezni, jelentős földmunkát végezni, művelési ágat változtatni a vonatkozó rendelkezések előírásainak megfelelően, valamint az alábbiak figyelembevételével és csak úgy szabad, hogy a beavatkozás:
a) a biztonságos felszíni vízelvezetést ne veszélyeztesse, illetve szolgálja,
b) segítse elő a csapadékvizek tárolását, a vízhiányos időszakra való visszatartását,
c) biztosítsa a meglévő élőhelyek védelmét és újak kialakulását.
Természetközeli területek (Tk)
64. § (1) A természetközeli terület övezetébe jellemzően a természeti értéket képviselő sziklás, gyepes területek, vizes élőhelyek, nádasok, mocsarak tartoznak, továbbá azon felhagyott mezőgazdasági művelésű területek, amelyek természetes állapota ezt indokolja.
(2) A természetközeli területeken épületet elhelyezni nem lehet.
Különleges beépítésre nem szánt területek
53. Különleges beépítésre nem szánt idegenforgalmi terület övezete (Kb-I)
65. § (1) A Kb-I jelű különleges beépítésre nem szánt idegenforgalmi terület elsősorban a turizmus létesítményeinek elhelyezésére szolgál.
(2)26 A Különleges beépítésre nem szánt idegenforgalmi terület övezeteiben a főépületben
a) vendéglátó,
b) kereskedelmi, szolgáltató,
c) és a 9. melléklet szerinti szállás jellegű rendeltetés
helyezhető el.
(3) A Kb-I övezet telkein több épület is elhelyezhető, amennyiben (2) bekezdés a), b) pontok szerinti rendeltetést is tartalmaz.
(4) Az övezetben munkásszállás nem helyezhető el.
(5) Az övezet előírásait a 2. melléklet 25. számú táblázata tartalmazza.
54. Különleges beépítésre nem szánt bányaterület övezete (Kb-B)
66. § (1) A Kb-B jelű beépítésre nem szánt nyersanyagkitermelésre szolgáló övezet elsősorban felszíni nyersanyagkitermelésre szolgál.
(2) Az övezet területén épületnek nem minősülő toronyszerű építmény létesíthető, melynek legmagasabb pontja 8,5 m.
(3) A Szabályozási terven „telek zöldfelületként fenntartandó része”-ként jelölt területsávokon többszintes növényállomány kialakítása kötelező.
(4) Az övezet területének külső határától számított 10 m-en belül a meglévő fásszárú növényállomány megtartandó.
(5) A bányatelek felhagyása után, az övezet területének rekultivációja során rekreációs, pihenési célokat szolgáló horgásztó és közpark kialakítása szükséges az érintett területen.
(6) Az övezet előírásait a 2. melléklet 26. számú táblázata tartalmazza.
55. Különleges beépítésre nem szánt állatmenhely övezete (Kb-Ám)
67. § (1) A különleges beépítésre nem szánt állatmenhely területének övezete elsősorban a szabadtéri állattartás és az ezt kiszolgáló építmények elhelyezésére szolgál.
(2) Az övezet előírásait a 2. melléklet 27. számú táblázata tartalmazza.
56. Különleges beépítésre nem szánt közműterület (Kb-Kö)
68. § (1) A Kb-Kö jelű különleges beépítésre nem szánt közműterület övezete kizárólag közműlétesítmények, és az azokhoz szorosan kapcsolódó épületek, építmények elhelyezésére szolgál.
(2) Az övezet építési előírásait a 2. melléklet 28. számú táblázata tartalmazza.
57. Különleges beépítésre nem szánt fásított köztér (Kb-Fk)
69. § (1) A különleges beépítésre nem szánt fásított közterek övezetébe olyan nagyrészt burkolt közterületek tartoznak, melyek zöldfelületi aránya maximum 20%.
(2) A fásított közterületek övezetében:
a) a dísz- és pihenőkert funkciójához tartozó kerti építmények,
b) vendéglátó-, valamint,
c) a közterület megengedett használatához szükséges egyéb építmények helyezhetők el.
(3) Az övezet építési előírásait a 2. melléklet 29. számú táblázata tartalmazza.
Záró rendelkezések
70. §27
71. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 30. napon lép hatályba.
2. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez
1. számú táblázat: A nagyvárosias lakóövezetek (Ln)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
A |
A kialakítható új telek |
|
|
|
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
Ln-1 |
SZ |
- |
- |
- |
35 |
45 |
2,0 |
50 |
K, 12,5 |
K +1,50 |
Ln-2 |
SZ |
- |
- |
- |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
Ln-2a |
SZ |
- |
- |
- |
40 |
70 |
2,50 |
30 |
K, 12,5 |
K +1,50 |
Ln-3 |
Z |
- |
- |
- |
80 |
80 |
3,0 |
10 |
9 |
13,0 |
Ln-4 |
Z |
2500 |
- |
- |
40 |
65 |
1,8 |
40 |
10,5 |
16,0 |
Ln-5 |
SZ |
4500 |
- |
- |
10 |
60 |
0,1 |
80 |
0 |
12,5 |
Ln-g |
SZ |
- |
- |
- |
100* |
- |
1,0 |
0* |
2,5 |
3,0 |
Ln-Kt |
SZ |
K |
K |
K |
10 |
10 |
0,1 |
60 |
- |
4,5 |
* A PE/AF/00185-22/2023. ügyiratszámú OTÉK-tól való eltérési engedély alapján. |
2. számú táblázat: A kisvárosias lakóövezetek (Lk)1
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés módja |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
|
A megengedett |
|
|
||
szélessége |
mélysége (m) |
|
|
|||||||
Lk-1 |
Z |
450 |
9 |
- |
20 |
30 |
0,5 |
70 |
3,5 |
6,0 |
Lk-2 |
Z |
400 |
9 |
- |
30 |
40 |
1,0 |
60 |
3,5 |
6,5 |
Lk-3 |
Z |
300 |
9 |
- |
35 |
40 |
1,0 |
55 |
4,5 |
6,5 |
Lk-3a |
O |
300 |
9 |
- |
35 |
40 |
1,0 |
55 |
4,5 |
6,5 |
Lk-3b |
Z |
400 |
12 |
30 |
35 |
40 |
1,0 |
55 |
4,5 |
6,5 |
Lk-4aK |
Z |
500 |
14 |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
3,5 |
K |
Lk-4a |
O |
500 |
16 |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
3,5 |
4,5 |
Lk-4bK |
Z |
300 |
- |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
3,5 |
K |
Lk-5a |
Z |
150 |
9 |
- |
60 |
50 |
1,0 |
30 |
3,0 |
3,5 |
Lk-5b |
Z |
150 |
9 |
- |
60 |
50 |
1,0 |
30 |
3,0 |
4,5 |
Lk-6aK |
Z |
400 |
9 |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
3,5 |
K |
Lk-6a |
Z |
400 |
9 |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
3,5 |
6,5 |
Lk-6bK |
Z |
200 |
9 |
- |
40 |
50 |
1.0 |
50 |
3,5 |
K |
Lk-6b |
Z |
200 |
9 |
- |
50 |
60 |
1.0 |
40 |
3,5 |
6,5 |
Lk-7a |
Z |
700 |
9 |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
4,5 |
8,0 |
Lk-7b |
Z |
400 |
9 |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
4,5 |
7,0 |
Lk-7c |
Z |
400 |
9 |
- |
40 |
50 |
1,0 |
50 |
4,0 |
5,0 |
Lk-8 |
Z |
250 |
8 |
- |
50 |
55 |
1,0 |
40 |
4,5 |
8,0 |
Lk-8a |
SZ |
250 |
8 |
- |
50 |
55 |
1,0 |
40 |
4,5 |
6,5 |
Lk-8b |
Z |
250 |
8 |
- |
60 |
60 |
1,0 |
25 |
4,5 |
8,0 |
Lk-9 |
Z |
500 |
- |
- |
45 |
60 |
1,2 |
40 |
4,5 |
8,0 |
Lk-9a |
SZ |
500 |
- |
- |
45 |
60 |
1,2 |
40 |
4,5 |
8,0 |
Lk-10 |
SZ |
1000 |
- |
- |
45 |
60 |
1,5 |
40 |
7,5 |
11,0 |
Lk-11 |
SZ |
500 |
- |
- |
45 |
55 |
1,8 |
45 |
10,5 |
12,5 |
Lk-12 |
Ikr |
500 |
14 |
- |
45 |
50 |
1,0 |
45 |
4,5 |
8,0 |
Lk-13 |
Z |
1000 |
18 |
- |
40 |
50 |
1,5 |
50 |
7,5 |
11,0 |
Lk-14 |
Z |
2000 |
- |
- |
40 |
50 |
1,8 |
50 |
10,5 |
12,5 |
Lk-15aK |
Z |
400 |
9 |
- |
60 |
60 |
1,5 |
30 |
3,5 |
K |
Lk-15a |
Z |
400 |
9 |
- |
60 |
60 |
1,5 |
30 |
3,5 |
6,5 |
Lk-15b |
Z |
200 |
8 |
- |
60 |
60 |
2,0 |
30 |
3,5 |
6,5 |
Lk-15bK |
Z |
200 |
9 |
- |
60 |
60 |
1,5 |
30 |
3,5 |
K |
Lk-16a |
Z |
500 |
- |
- |
60 |
60 |
2,00 |
30 |
8,0 |
11,0 |
Lk-16aK |
Z |
700 |
- |
- |
60 |
60 |
1,50 |
30 |
- |
K |
Lk-16b |
Z |
200 |
- |
- |
60 |
60 |
2,00 |
30 |
8,0 |
11,0 |
Lk-17K |
Z |
400 |
- |
- |
50 |
60 |
1,50 |
30 |
5,0 |
K |
Lk-18aK |
Z |
400 |
- |
- |
70* |
70* |
2,00 |
20 |
5,0 |
K |
Lk-18bK |
Z |
400 |
- |
- |
70* |
70* |
1,50 |
20 |
4,0 |
K |
Lk-19 |
Z |
300 |
18 |
20 |
50 |
60 |
1,50 |
40 |
3,5 |
6,5 |
Lk-19a |
Z |
300 |
18 |
20 |
50 |
60 |
1,50 |
40 |
3,5 |
6,5 |
Lk-20 |
SZ |
3000 |
50 |
50 |
40 |
60 |
1,00 |
40 |
3,5 |
8,0 |
Lk-21 |
Z |
180 |
9 |
- |
60 |
60 |
1,50 |
30 |
3,5 |
6,5 |
Lk-22 |
SZ |
500 |
16 |
- |
40 |
50 |
1,00 |
50 |
3,5 |
4,5 |
Lk-23 |
SZ |
1000 |
- |
- |
60 |
60 |
1,50 |
25 |
4,5 |
8,0 |
Lk-24 |
SZ |
4000 |
- |
- |
45 |
60 |
1,20 |
50 |
4,5 |
9,0 |
Lk-g |
SZ |
15 |
2,5 |
6,0 |
100* |
- |
1,0 |
0* |
2,5 |
3,0 |
Lk-á |
SZ |
- |
- |
- |
10 |
10 |
0,1 |
80 |
3,5 |
4,5 |
* A PE/AF/00185-22/2023. ügyiratszámú OTÉK-tól való eltérési engedély alapján. |
3. számú táblázat: A kertvárosias lakóövezetek (Lke)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
Lke-1 |
SZ |
1000 |
20 |
45 |
20 |
20 |
0,40 |
75 |
3,0 |
5,0 |
Lke-1a |
SZ |
1000 |
20 |
45 |
20 |
20 |
0,40 |
75 |
3,0 |
5,0 |
Lke-1b |
SZ |
2500 |
20 |
45 |
20 |
20 |
0,40 |
75 |
3,0 |
5,0 |
Lke-2 |
SZ |
900 |
18 |
40 |
20 |
30 |
0,40 |
70 |
3,0 |
6,5 |
Lke-2a |
O |
900 |
20 |
40 |
20 |
30 |
0,40 |
70 |
3,0 |
6,5 |
Lke-2b |
SZ |
900 |
18 |
40 |
25* |
30 |
0,40 |
70 |
3,0 |
6,5 |
Lke-2c |
SZ |
900 |
18 |
40 |
20 |
30 |
0,40 |
70 |
3,0 |
6,5 |
Lke-3 |
SZ |
700 |
16 |
40 |
20 |
30 |
0,60 |
70 |
3,0 |
6,0 |
Lke-4 |
SZ |
700 |
16 |
40 |
25 |
35 |
0,50 |
65 |
3,0 |
5,0 |
Lke-4a |
O |
700 |
16 |
40 |
25 |
35 |
0,50 |
65 |
3,0 |
5,0 |
Lke-5 |
SZ |
700 |
16 |
40 |
25 |
35 |
0,50 |
65 |
3,0 |
6,5 |
Lke-5a |
O |
700 |
16 |
40 |
25 |
35 |
0,50 |
65 |
3,0 |
6,5 |
Lke-6 |
SZ |
750 |
20 |
- |
25 |
35 |
0,60 |
65 |
3,0 |
5,0 |
Lke-7 |
SZ |
1200 |
30 |
- |
30 |
35 |
0,60 |
55 |
3,0 |
5,0 |
Lke-8 |
SZ |
900 |
25 |
35 |
30 |
35 |
0,50 |
60 |
3,5 |
5,0 |
Lke-9 |
O |
700 |
14 |
25 |
30 |
35 |
0,60 |
60 |
3,5 |
6,5 |
Lke-1029 |
SZ |
2400 |
40 |
- |
30 |
35 |
0,60 |
50 |
4,5 |
6,0 |
Lke-12 |
SZ |
500 |
16 |
30 |
30 |
35 |
0,60 |
65 |
4,5 |
6,0 |
Lke-12a |
SZ |
500 |
16 |
30 |
30 |
35 |
0,60 |
65 |
3,5 |
4,5 |
Lke-13 |
SZ |
500 |
16 |
30 |
30 |
35 |
0,60 |
60 |
3,5 |
7,5 |
Lke-14a |
O |
700 |
18 |
30 |
30 |
35 |
0,50 |
60 |
3,0 |
5,0 |
Lke-14b |
O |
400 |
14 |
25 |
30 |
35 |
0,50 |
60 |
3,0 |
5,0 |
Lke-15 |
O |
700 |
16 |
35 |
20 |
30 |
0,40 |
60 |
3,0 |
6,0 |
Lke-16 |
O |
700 |
8 |
- |
30 |
35 |
0,50 |
60 |
3,5 |
5,0 |
Lke-16a |
I |
700 |
8 |
- |
30 |
35 |
0,50 |
60 |
3,5 |
5,0 |
Lke-16b |
Z |
700 |
8 |
- |
30 |
40 |
0,5 |
60 |
3,5 |
5,0 |
Lke-17 |
Ikr |
400 |
18 |
35 |
30 |
35 |
0,50 |
60 |
3,5 |
5,0 |
Lke-18 |
Ikr |
500 |
13 |
20 |
30 |
35 |
0,70 |
60 |
3,5 |
6,0 |
Lke-19 |
Ikr |
500 |
13 |
20 |
30 |
35 |
0,60 |
60 |
3,5 |
7,5 |
Lke-20 |
O |
1000 |
18 |
45 |
30 |
30 |
0,50 |
60 |
3,5 |
5,0 |
Lke-22 |
SZ |
720 |
20 |
30 |
20 |
30 |
0,60 |
65 |
3,5 |
6,5 |
Lke-23 |
SZ |
1500 |
20 |
40 |
30 |
35 |
0,60 |
50 |
3,5 |
7,5 |
Lke-g |
SZ |
- |
- |
- |
100** |
- |
1,0 |
0** |
2,5 |
3,0 |
* A rendelet 29. § (9) bekezdésében foglaltakkal együtt alkalmazandó |
4. számú táblázat: A falusias lakóövezet (Lf)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
A kialakítható új |
A megengedett |
|
|
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége (m) |
|
|
|||||||
Lf-1 |
SZ |
1000 |
20 |
40 |
20 |
30 |
0,35 |
70 |
3,5 |
5,0 |
5. számú táblázat: A településközpont vegyes övezetek építési előírásai (Vt)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
|||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés módja |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
|
|
|||
szélessége |
mélysége |
|
|
||||||||
Vt-K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
|
Vt-1 |
Z |
8000 |
40 |
40 |
70 |
80 |
1,80 |
20 |
4,5 |
13,0 |
|
Vt-2 |
SZ |
4000 |
30 |
30 |
35 |
65 |
1,50 |
35 |
4,0 |
13,0 |
|
Vt-3 |
SZ |
2000 |
30 |
30 |
40 |
60 |
1,20 |
40 |
3,5 |
8,0 |
|
Vt-4 |
SZ |
1000 |
16 |
30 |
40 |
70 |
1,20 |
35 |
4,0 |
9,0 |
|
Vt-5 |
SZ |
400 |
15 |
- |
35 |
50 |
1,00 |
40 |
3,5 |
5,0 |
|
Vt-6 |
Z |
800 |
10 |
- |
80 |
80 |
2,50 |
10 |
4,0 |
15,0 |
|
Vt-7K |
Z |
500 |
8 |
- |
80 |
80 |
2,40 |
10 |
4,0 |
K |
|
Vt-7 |
Z |
150 |
8 |
- |
80 |
80 |
2,50 |
10 |
6,5 |
10,0 |
|
Vt-8 |
SZ |
800 |
15 |
- |
10 |
20 |
0,20 |
80 |
3,5 |
5,0 |
|
Vt-10 |
SZ |
600 |
14 |
30 |
20 |
20 |
0,20 |
75 |
3,5 |
3,5 |
|
Vt-11 |
SZ |
12.000 |
100 |
100 |
10 |
10 |
- |
80 |
K |
K |
|
Vt-12 |
SZ |
1500 |
25 |
50 |
40 |
60 |
2,50 |
40 |
3,5 |
7,5 |
|
Vt-13 |
Z |
600 |
10 |
- |
70 |
80 |
2,00 |
20 |
4,5 |
10,5 |
|
Vt-14a |
Z |
10.000 |
80 |
80 |
80 |
80 |
2,40 |
10 |
3,5 |
15,0 |
|
Vt-14b |
Z |
4000 |
40 |
40 |
80 |
80 |
2,40 |
10 |
3,5 |
15,0 |
|
Vt-14d |
Z |
- |
- |
- |
80 |
80 |
2,40 |
10 |
8,0 |
15,0 |
|
Vt-15 |
Z |
800 |
10 |
- |
80 |
80 |
2,50 |
10 |
4,5 |
10,5 |
|
Vt-16 |
Z |
300 |
10 |
20 |
50 |
60 |
1,30 |
25 |
4,5 |
8,0 |
|
Vt-17 |
Z |
400 |
9 |
- |
60 |
60 |
1,40 |
20 |
3,5 |
6,5 |
|
Vt-18 |
O |
700 |
8 |
- |
35 |
45 |
0,50 |
60 |
3,5 |
5,0 |
|
Vt-á |
SZ |
- |
- |
- |
10 |
10 |
0,1 |
80 |
3,5 |
4,5 |
|
Vt-L-Kt |
SZ |
- |
- |
- |
10 |
10 |
0,1 |
60 |
- |
4,5 |
6. számú táblázat: Az intézményi vegyes területek építési előírásai (Vi)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
|||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
|
|
|||
szélessége |
mélysége (m) |
|
|
||||||||
Vi-K |
SZ |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
K |
|
Vi-1K |
Z |
2000 |
20 |
30 |
35 |
65 |
1,50 |
35 |
4,0 |
K |
|
Vi-1 |
SZ |
2000 |
20 |
30 |
35 |
65 |
1,50 |
35 |
4,0 |
13,0 |
|
Vi-2K |
SZ |
1000 |
16 |
30 |
40 |
70 |
1,50 |
30 |
4,0 |
K |
|
Vi-2 |
SZ |
1000 |
16 |
30 |
40 |
70 |
1,20 |
30 |
4,0 |
12,0 |
|
Vi-3 |
SZ |
500 |
15 |
20 |
30 |
35 |
1,0 |
50 |
4,5 |
6,5 |
|
Vi-4K |
Z |
800 |
10 |
25 |
70 |
90 |
2,50 |
15 |
4,5 |
K |
|
Vi-4L |
Z |
800 |
10 |
25 |
70 |
90 |
2,50 |
15 |
4,5 |
K |
|
Vi-4 |
Z |
800 |
10 |
25 |
70 |
90 |
2,50 |
15 |
4,5 |
13,0 |
|
Vi-5 |
SZ |
10.000 |
50 |
50 |
70 |
90 |
2,20 |
15 |
4,0 |
12,0 |
|
Vi-6 |
SZ |
3000 |
80 |
100 |
80 |
90 |
2,50 |
10 |
4,0 |
13,0 |
|
Vi-7 |
SZ |
- |
- |
- |
90 |
100 |
2,00 |
5 |
3,5 |
13,0 |
|
Vi-8 |
Z |
- |
- |
- |
85 |
85 |
3,50 |
10 |
8,0 |
13,0 |
|
Vi-10 |
Z |
- |
- |
- |
85 |
85 |
2,00 |
8 |
- |
6,0 |
|
Vi-11 |
Z |
1000 |
- |
- |
50 |
65 |
1,50 |
25 |
4,5 |
10,5 |
|
Vi-12 |
SZ |
1000 |
14 |
45 |
80 |
90 |
2,00 |
10 |
3,5 |
8,0 |
|
Vi-13 |
Z |
10 |
25 |
800 |
90 |
90 |
2,50 |
0* |
4,5 |
K |
|
Vi-14 |
Z |
100 |
- |
- |
100 |
- |
1,50 |
0 |
3,0 |
5,0 |
|
Vi-g |
K |
K |
- |
- |
K |
- |
1,00 |
K |
K |
K |
|
Vi-bv |
Z |
1000 |
14 |
45 |
80 |
90 |
3,50 |
10 |
3,5 |
16,0 |
|
Vi-15 |
Z |
1000 |
- |
- |
50 |
65 |
1,50 |
25 |
7,5 |
16,0 |
|
* A PE/AF/00185-22/2023. ügyiratszámú OTÉK-tól való eltérési engedély alapján. |
7. számú táblázat: A kereskedelmi, szolgáltató terület építési előírásai (Gksz)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
|||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
|
|
|||
szélessége |
mélysége |
|
|
||||||||
Gksz-2 |
SZ |
5000 |
50 |
50 |
35 |
35 |
1,50 |
20 |
4,0 |
12,0 |
|
Gksz-2a |
SZ |
2000 |
40 |
50 |
35 |
35 |
1,40 |
20 |
4,5 |
12,0 |
|
Gksz-3 |
SZ |
3000 |
30 |
40 |
50 |
60 |
1,50 |
30 |
3,0 |
12,0 |
|
Gksz-4 |
SZ |
3000 |
40 |
- |
35 |
35 |
0,60 |
30 |
4,0 |
7,5 |
|
Gksz-5 |
O |
3500 |
60 |
40 |
40 |
60 |
0,60 |
30 |
3,0 |
7,5 |
|
Gksz-6 |
SZ |
3000 |
30 |
50 |
15 |
30 |
0,40 |
40 |
4,5 |
6,0 |
|
Gksz-7 |
SZ |
2000 |
20 |
40 |
50 |
60 |
1,50 |
25 |
4,5 |
10,5 |
|
Gksz-7a |
SZ |
2000 |
20 |
40 |
50 |
60 |
1,50 |
20 |
4,5 |
10,5 |
|
Gksz-8 |
SZ |
2000 |
20 |
40 |
40 |
50 |
0,80 |
30 |
4,5 |
6,5 |
|
Gksz-9 |
SZ |
10.000 |
50 |
50 |
30 |
30 |
0,60 |
30 |
3,5 |
7,5* |
|
Gksz-11 |
SZ |
4000 |
40 |
40 |
40 |
40 |
1,20 |
25 |
3,0 |
12,0 |
|
Gksz-12 |
SZ |
3000 |
50 |
30 |
30 |
40 |
0,60 |
40 |
3,5 |
7,5 |
|
Gksz-13 |
SZ |
4000 |
40 |
40 |
40 |
40 |
1,20 |
30 |
3,5 |
13,0 |
|
Gksz-14 |
Z |
10.000 |
60 |
100 |
35 |
50 |
1,00 |
20 |
4,5 |
12,0 |
|
Gksz-14a |
SZ |
10.000 |
60 |
100 |
35 |
50 |
1,00 |
20 |
4,5 |
12,0 |
|
Gksz-15 |
SZ |
2000 |
50 |
20 |
40 |
55 |
1,20 |
25 |
4,5 |
12,0 |
|
Gksz-16 |
SZ |
3000 |
40 |
40 |
15 |
40 |
0,30 |
65 |
3,0 |
3,5 |
|
Gksz-17 |
SZ |
2000 |
35 |
45 |
35 |
50 |
1,10 |
35 |
3,5 |
9,0 |
|
Gksz-18 |
SZ |
2000 |
40 |
40 |
50 |
50 |
0,9 |
20 |
3,5 |
18,0 |
|
Gksz-20 |
SZ |
4000 |
40 |
- |
60 |
60 |
2,00 |
20 |
4,5 |
15,0 |
|
Gksz-21 |
SZ |
2000 |
40 |
40 |
40 |
50 |
1,20 |
25 |
4,5 |
10,5 |
|
Gksz-23 |
SZ |
4000 |
25 |
80 |
30 |
60 |
1,20 |
25 |
3,5 |
10,0 |
|
Gksz-24 |
SZ |
3000 |
40 |
40 |
15 |
40 |
0,30 |
65 |
3,0 |
7,0 |
|
* A rendelet 35. § (6) bekezdésében foglaltakkal együtt alkalmazandó |
8. számú táblázat: Az ipari területek építési előírásai (Gip)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés módja |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
|
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
Gip-1 |
SZ |
400.000 |
- |
- |
30 |
30 |
1,50 |
50 |
3,0 |
30,0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15,0 |
Gip-3 |
SZ |
40.000 |
- |
- |
40* |
30 |
1,30 |
35* |
3,0 |
13,0 |
Gip-4 |
SZ |
10.000 |
60 |
60 |
35* |
50* |
1,50 |
25* |
3,0 |
15,0 |
Gip-5 |
SZ |
10.000 |
60 |
60 |
30 |
65* |
1,20 |
35* |
3,5 |
13,0 |
Gip-6 |
SZ |
2000 |
- |
- |
50* |
45* |
- |
20* |
3,0 |
18,0 |
Gip-9 |
SZ |
5000 |
50 |
50 |
40* |
40* |
1,20 |
25* |
3,0 |
12,0 |
Gip-9a |
SZ |
2000 |
40 |
40 |
40* |
40* |
1,30 |
25* |
3,0 |
12,0 |
Gip-11 |
SZ |
2000 |
30 |
40 |
40* |
40* |
0,90 |
30* |
3,0 |
6,5 |
Gip-szv |
SZ |
5000 |
20 |
50 |
30 |
50* |
1,50 |
30* |
2,5 |
25,0 |
* A PE/AF/00185-22/2023. ügyiratszámú OTÉK-tól való eltérési engedély alapján. |
9. számú táblázat: A hétvégiházas üdülőövezet (Üh)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
|
|
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
Üh-1 |
SZ |
720 |
K |
K |
20 |
25 |
0,40 |
70 |
3,0 |
4,5 |
10. számú táblázat: A jelentős zöldfelületű különleges intézményterületek (K-Sp; K-St, K-Rek)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
|
|
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
K-Sp-é |
SZ |
5000 |
50 |
50 |
40 |
40 |
1,30 |
40 |
4,5 |
13,0 |
K-Sp |
SZ |
10.000 |
50 |
50 |
10 |
30 |
0,25 |
60 |
3,5 |
8,0 |
K-St |
SZ |
10.000 |
90 |
100 |
30 |
40 |
1,00 |
40 |
4,5 |
8,0 |
K-Sp-st |
Z* |
500 |
12 |
20 |
10 |
40 |
- |
80 |
3,0 |
3,5 |
K-Sp-gö |
SZ |
2500 |
30 |
30 |
10 |
30 |
0,25 |
40 |
3,0 |
5,5 |
K-Rek |
SZ |
10.000 |
- |
- |
10 |
- |
0,01 |
80 |
3,0 |
4,5 |
* támfaljellegű, zártsorú, földdel fedett beépítés |
11. számú táblázat: A jelentős zöldfelületű, temetkezési célú különleges intézményterületek (K-T; K- Ke; K-Ká)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
|
A megengedett |
|
|
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége (m) |
legkisebb |
|
|||||||
K-T |
SZ |
K |
50 |
- |
15 |
10 |
0,40 |
40 |
3,5 |
8,0 |
K-Ke |
SZ |
K |
- |
- |
15 |
10 |
0,40 |
50 |
3,5 |
8,0 |
K-Ká |
SZ |
500 |
20 |
20 |
10 |
10 |
0,30 |
45 |
3,5 |
4,5 |
12. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt egészségügyi területek (K-Eü)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
|
|
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
K-Eü-1 |
SZ |
25.000 |
- |
- |
30 |
40 |
0,90 |
40 |
4,5 |
30,0* |
K-Eü-2 |
SZ |
2500 |
30 |
- |
40 |
50** |
1,00 |
40 |
4,5 |
9,0 * |
* a rendelet 40. § (5) bekezdésében foglaltakkal együtt alkalmazandó, azzal, hogy parkolóház, parkoló építmény, illetve a 40. § (5) a) bekezdése szerinti építmények legnagyobb |
13. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt idegenforgalmi területek (K-I)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
|
|
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
K-I-1 |
SZ |
5000 |
50 |
50 |
15 |
15 |
0,40 |
70 |
3,5 |
8,0 |
K-I-2 |
SZ |
5000 |
30 |
50 |
20 |
20 |
0,50 |
65 |
3,5 |
8,0 |
K-I-3 |
SZ |
5000 |
30 |
20 |
10 |
- |
0,30 |
75 |
3,5 |
6,0 |
K-I-4 |
SZ |
10.000 |
50 |
100 |
15 |
15 |
0,30 |
80 |
3,5 |
8,0 |
K-I-5 |
SZ |
900 |
25 |
35 |
15 |
15 |
0,30 |
70 |
3,5 |
4,5 |
14. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt bányaterületek (K-B)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés módja |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
|
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
K-B |
SZ |
50.000 |
100 |
200 |
10 |
- |
0,01 |
40 |
3,5 |
8,0* |
* a rendelet 42. § (5) bekezdésében foglaltakkal együtt alkalmazandó. |
15. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt honvédelmi területek (K-Hon)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés módja |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
|
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
K-Hon |
SZ |
10.000 |
30 |
50 |
30 |
40 |
1,20 |
40 |
3,0 |
13,0 |
16. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt hulladéklerakó terület (K-Hull)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Övezeti jel |
A beépítés módja |
A kialakítható új telek |
A kialakítható új |
A megengedett legnagyobb beépítettség |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
épületmagasság |
||
szélessége |
mélysége |
legkisebb |
legnagyobb |
|||||||
K-Hull |
SZ |
15.000 |
50 |
50 |
10 |
15 |
0,50 |
40 |
3,5 |
8,0 |
17. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt állatmenhely (K-Ám)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés módja |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
|
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
K-Ám |
SZ |
10.000 |
25 |
50 |
20 |
20 |
0,50 |
40 |
3,5 |
8 |
18. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt közműterületek (K-Kö)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
A kialakítható új |
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége (m) |
|
|
|||||||
K-Kö |
SZ |
- |
- |
- |
40 |
40 |
2,00 |
40 |
3,0 |
7,5 |
19. számú táblázat: A különleges beépítésre szánt töltőállomás területe (K-Tö)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
A kialakítható új |
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége (m) |
|
|
|||||||
K-Tö |
SZ |
1000 |
20 |
30 |
20 |
40 |
0,50 |
40 |
3,0 |
8,0 |
20. számú táblázat: A különleges beépítésre nem szánt közlekedési területek (KÖu; KÖk)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
|
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége (m) |
|
|
|||||||
KÖu-P |
SZ |
- |
- |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
4,5 |
KÖu-P-g |
SZ |
- |
- |
- |
5 |
90* |
0,005 |
10 |
3,0 |
3,5 |
KÖu-P |
SZ |
- |
- |
- |
5 |
90* |
0,01 |
10 |
3,0 |
3,5 |
KÖu-1 |
SZ |
- |
- |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
4,5 |
KÖu-2 |
SZ |
- |
- |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
4,5 |
KÖu-3 |
SZ |
- |
- |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
4,5 |
KÖu-4 |
SZ |
- |
- |
- |
3 |
- |
- |
- |
- |
4,5 |
KÖu-E-1 |
SZ |
10.000, |
50 |
50 |
5 |
5 |
0,17 |
70 |
3,5 |
9,5 |
KÖu-E-2 |
SZ |
10.000 |
- |
- |
10 |
10 |
0,2 |
- |
- |
9,5 |
KÖk |
SZ |
5.000 |
50 |
20 |
8,5 |
10 |
0,15 |
10 |
3,0 |
8,0 |
KÖk-V |
SZ |
5.000 |
50 |
10 |
3 |
- |
0,03 |
90 |
3,0 |
4,5 |
KÖk-V-g |
SZ |
2.000 |
20 |
- |
5 |
5 |
0,10 |
50 |
3,5 |
4,5*** |
* A PE/AF/00185-22/2023. ügyiratszámú OTÉK-tól való eltérési engedély alapján. |
21. számú táblázat: A zöldterületek övezetei (Zkk; Zkp) 1
Övezeti jel |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
Beültetési |
Megengedett |
Zkp |
1 |
2 |
0,015 |
85 |
40 |
5,5 |
Zkk |
2 |
2 |
0,015 |
60 |
35 |
5,5 |
Zkk-P |
2 |
10 |
0,03 |
30 |
35 |
5,5 |
1 A területek övezeteiben a beépíthető terület számításnál a telek 1 ha feletti területrészének csak a 10%-a vehető figyelembe |
22. számú táblázat: Erdőterületek övezetei (Eg, Ev)
Övezet jele |
Épület |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
Beültetési |
Megengedett |
Eg |
100.000 |
0,03 |
0,03 |
0,08 |
98 |
95 |
8,0 |
Ev |
- |
- |
- |
- |
98 |
95 |
- |
*A terepszint alatti beépítés kizárólag a terepszint feletti beépítés alatt, a megengedett beépítési százaléknak megfelelően, egy szintben létesülhet. |
23.30 számú táblázat: A mezőgazdasági övezetek előírásai (Má, Máü, Mátt, Má-Np, Mk)1
Az övezet |
A telek |
Az épület |
||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sajátos |
Övezeti jel |
A kialakítható új telek |
Épület elhelyezésére igénybe vehető telek |
A megengedett legnagyobb |
Legnagyobb épületmagasság |
|||||||
területe |
szélessége |
felett |
alatt |
|||||||||
legkisebb |
legnagyobb |
gazdasági |
lakó + gazda-sági épület |
gazdasági |
lakó + |
gazdasági épület |
lakó + |
gazdasági |
lakó + gazda-sági épület |
|||
Általános mg-i övezet |
Má |
10.000 |
- |
300.000 |
500.000 |
50 |
50 |
1,0 |
1,0 |
- |
- |
7 |
Általános – fás -mg-i övezet |
Má-f |
10.000 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Általános – tájgazdálkodási -mg-i övezet |
Má-tg |
10.000 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Ültetvényes mg-i övezet |
Máü |
10.000 |
- |
50.000 |
200.000 |
50 |
50 |
0,1 |
1,0 |
0,1 |
1 |
7 |
Máü-1 |
10.000 |
- |
10.000 |
10.000 |
20 |
20 |
3 |
3 |
5 |
5 |
6 |
|
Máü-2 |
5.000 |
20.000 |
5.000 |
5.000 |
12 |
20 |
3 |
3 |
3 |
3 |
4,5 |
|
Természeti területek mg-i övezete |
Mátt |
10.000 |
- |
1.000.000 |
1.000.000 |
50 |
50 |
0,1 |
0,1 |
- |
- |
7 |
Általános – természet-védelmi célú mg-i övezet |
Má-Np |
10.000 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Nagy- |
Mk-1 |
3.000 |
- |
3.000 |
- |
12 |
- |
0,5 |
- |
0,2 |
- |
5,5 |
Nagy- |
Mk-2 |
1.500 |
- |
1.500 |
- |
12 |
- |
0,5 |
- |
0,2 |
- |
5,5 |
Kis- |
Mk-3 |
800 |
10.000 |
720 |
- |
12 |
- |
3 |
- |
3 |
- |
4,5 |
Tanyás kertövezet |
Mk-4 |
3.000 |
20.000 |
3.000 |
- |
12 |
- |
3 |
- |
3 |
- |
4,5 |
Tanyás |
Mk-5 |
10.000 |
- |
3.000 |
- |
40 |
- |
3 |
- |
3 |
- |
4,5 |
1 A mezőgazdasági övezetekben a környezetben kialakult beépítéshez igazodva a beépítés módja oldalhatáron vagy szabadonálló lehet. |
24. számú táblázat: A vízgazdálkodási övezetek előírásai (V)
Az övezet |
A telek |
Az épület |
|||||||||
Sajátos |
Övezeti jel |
A beépítés módja |
A kialakítható új telek |
Épület elhelyezésére |
|
Legkisebb |
Beültetési |
Megengedett |
|||
legkisebb |
legnagyobb |
területe |
szélessége |
||||||||
felett |
alatt |
||||||||||
Víz-medrek |
V |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Csapadékíz-elvezető vízmosások |
Vvm |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
80 |
80 |
- |
Erdősült vízmeder |
Vev |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
100 |
100 |
- |
Fásított parti sáv |
Vfp |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
50 |
50 |
- |
25. számú táblázat: A különleges beépítésre nem szánt idegenforgalmi területek (Kb-I)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||
---|---|---|---|---|---|---|
Övezeti jel |
Kialakítható telek |
Kialakítható telek |
A megengedett |
A megengedett |
épületmagasság |
|
legkisebb |
legnagyobb |
|||||
Kb-I |
2500 |
2500 |
10 |
- |
- |
4,5 |
26. számú táblázat: A különleges beépítésre nem szánt bányaterületek (Kb-B)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Övezeti jel |
A beépítés módja |
A kialakítható új telek |
A kialakítható új |
A megengedett legnagyobb beépítettség |
A megengedett legnagyobb beépítettség Terepszint alatt |
A megengedett |
A legkisebb |
épületmagasság |
||
szélessége |
mélysége |
legkisebb |
legnagyobb |
|||||||
Kb-B |
SZ |
500 |
- |
- |
0,5 |
0,5 |
0,01 |
- |
- |
6,5 |
27. számú táblázat: A különleges beépítésre nem szánt állatmenhely terület (Kb-Ám)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Övezeti jel |
A beépítés módja |
A kialakítható új telek |
A kialakítható új |
A megengedett legnagyobb beépítettség |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
épületmagasság |
||
szélessége |
mélysége |
legkisebb |
legnagyobb |
|||||||
Kb-Ám |
SZ |
- |
- |
- |
10 |
- |
0,01 |
80 |
- |
3,5 |
28. számú táblázat: A különleges beépítésre nem szánt közműterületek (Kb-Kö)1
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Övezeti jel |
A beépítés módja |
A kialakítható új telek |
A kialakítható új |
A megengedett legnagyobb beépítettség |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
épületmagasság |
||
szélessége |
mélysége |
legkisebb |
legnagyobb |
|||||||
Kb-Kö |
SZ |
- |
- |
- |
5 |
5 |
0,01 |
80 |
3,0 |
5,5 |
1A területek övezeteiben a beépíthető terület számításánál a telek 1 ha feletti területrészének csak a 10 %-a vehető figyelembe. |
29. számú táblázat: A különleges beépítésre nem szánt fásított köztér övezete (Kb-Fk)
Az építési övezet |
Az építési telek |
Megengedett |
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
A beépítés |
A kialakítható új |
A kialakítható új |
A megengedett |
A megengedett |
A megengedett |
A legkisebb |
|
||
szélessége |
mélysége |
|
|
|||||||
Kb-Fk |
SZ |
- |
- |
- |
2 |
10 |
0,03 |
20 |
- |
5,5 |
3. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez
1. A területen a településrendezési célok megvalósíthatósága érdekében az Önkormányzat az alábbi telkeken érvényesíti elővásárlási jogát az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 25. §-ában meghatározott céloknak megfelelően. Az elővásárlási jog ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésekor az ingatlanadatok, térképi állapot ellenőrzendő, az alaptérképi pontatlanságok, alaptérképi változások miatt.
1.1. A lakóterületfejlesztés érdekében:
A Kórház környékén |
---|
379/3 |
379/6 |
379/7 |
379/8 |
379/10 |
379/11 |
379/12 |
6321 |
6322 |
6324 |
6326 |
6327 |
6328 |
0255/3-28 |
1.2. A vegyes központi területek fejlesztése érdekében:
1901/1-3 |
1902/3 |
1903 |
1905 |
3158 |
3102/2 |
3103 |
1.3. A gazdasági területek fejlesztése érdekében:
0288/3 |
3344/2 |
3344/5-8 |
0288/62-68 |
0290/7-8 |
0290/10-12 |
0290/40 |
0290/77-86 |
0292/24-27 |
0251/1 |
0251/4-7 |
0251/34 |
0251/37-39 |
0252/5 |
1.4. A belterületi zöldfelületi rendszer fejlesztése érdekében
427/1-3 |
428/2 |
428/5-7 |
428/9 |
1.5. A MÁV biztonságos üzemviteléhez és a biztonsághoz nem szükséges területeinek általános városi célú fejlesztési területeknél:
682 |
1829/7 |
1829/5 |
1829/29 |
1829/31-32 |
1829/36-40 |
1829/42 |
1829/44-46, |
1829/48-50 |
1829/52-60 |
1829/64-69 |
1829/75-77 |
1829/82-84 |
1829/101 |
1829/107-108 |
1829/113-114 |
0390/2-5 |
1829/7 |
1829/5 |
1829/29 |
010 |
011 |
018/1 |
018/4 |
0363 |
1.6. A Váci levéltár bővítése érdekében:
3775 |
4. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez
1. Az állattartók kötelesek az építésügyi és közegészségügyi jogszabályokban meghatározott védőtávolságokat betartani. A védőtávolságokat minden építmény esetében érvényesíteni kell.
2. Az állattartásra szolgáló építmények (ól, istálló, kifutó, trágyatároló) elhelyezésére megállapított minimális védőtávolságok:
2.1. közepes- és nagytestű haszonállat esetén:
a) szomszédos lakó- vagy üdülőépülettől: 15 méter
b) ásott kúttól: 15 méter
c) fúrt kúttól: 10 méter
2.2. kistestű haszonállat esetén:
a) szomszédos lakó- vagy üdülőépülettől: 10 méter
b) ásott kúttól: 10 méter
c) fúrt kúttól: 10 méter
2.3. trágya- és trágyalé tároló esetén:
a) szomszédos lakó- vagy üdülőépülettől: 10 méter
b) ásott kúttól: 15 méter
c) fúrt kúttól: 10 méter
3. A védőtávolságok mérésénél a lakóépület legközelebb lévő nyílását (ajtó/ablak) légvonalban kell figyelembe venni.
4. Azon településrészeken, ahol az állattartás során az építésügyi, közegészségügyi, állategészségügyi és környezetvédelmi feltételek nem biztosítottak, az állattartás korlátozható, vagy megtiltható.
5. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez
Törzsszám |
Azonosító |
Név |
Védelem |
Bírság |
Védési Ügyiratok |
Helyrajzi Szám |
---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
általános műemléki |
|
15/2002. (V. 14.) NKÖM |
|
|
|
Szent Kereszt-kápolna remetelakja (szőlőlak) |
általános műemléki |
|
15/2002. (V. 14.) NKÖM |
|
|
|
|
|
|
3645/2, 3645/3, |
|
|
|
Rendőrség műemléki környezete |
Műemléki környezet |
14/2005. (IV. 5.) NKÖM |
3146, 3147, 3155, |
|
|
|
KODAK, majd FORTE |
Műemléki környezet |
|
4429/21, 4429/16, |
|
|
|
Szent Kereszt-kápolna keresztje |
általános műemléki |
|
15/2002. (V. 14.) NKÖM |
|
11442 |
14968 |
KODAK gyár |
Műemlék |
II. |
9/2009. (III. 6.) OKM |
4429/16 |
11442 |
14969 |
KODAK gyár barit |
Műemlék |
II. |
9/2009. (III. 6.) OKM |
4429/18 |
11442 |
14970 |
KODAK gyár |
Műemlék |
II. |
9/2009. (III. 6.) OKM |
4429/21, 4429/25 |
11442 |
14971 |
KODAK gyár |
Műemlék |
II. |
9/2009. (III. 6.) OKM |
4429/18, 4429/25 |
11442 |
14972 |
KODAK gyár |
Műemlék |
II. |
9/2009. (III. 6.) OKM |
4429/16, 4429/25 |
11442 |
14973 |
KODAK gyár Hajnal- |
Műemlék |
II. |
9/2009. (III. 6.) OKM |
4429/21, 4429/16, |
7472 |
16661 |
Vár(os)kapu |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3760 |
|
|
|
|
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
Várfalak: középkori vár barbakánjának |
|
|
22509/1958. ÉM |
3515/2, 3515/3, |
|
|
|
|
4546, 4547, 4548, |
||
|
|
|
|
|
22509/1958. ÉM |
|
7472 |
18066 |
Várfalak: Várfal és |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
2912, 2909/1, |
7472 |
18067 |
várfalak |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3738, 3735 |
|
|
|
|
3091, 2131/3, 3180, |
||
11652 |
20493 |
felvételi épület |
Műemlék |
II. |
70/2013. (XII.16.) |
1829/47 |
11652 |
20494 |
pályafenntartási épület |
Műemlék |
II. |
70/2013. (XII.16.) |
1829/81 |
|
|
Lakóház ex-lege műemléki környezete |
Műemléki környezet |
3517, 3519, 2131/3, |
||
|
|
|
|
2131/3, 3468, 3777, |
||
|
|
Honvéd emlék ex-lege műemléki környezete |
Műemléki környezet |
4546, 4550/1, 4543, |
||
|
|
|
|
3522/2, 3500, 3501, |
||
|
|
|
|
1830/8, 1830/11, |
||
|
|
|
|
4548, 4549, 4550/1, |
||
|
|
Római katolikus templom, volt ferences templom ex-lege |
|
3507, 3508, 3509, |
||
|
|
Ferences kolostor ex- lege műemléki környezete |
|
3507, 3508, 3514, |
||
|
|
Görögkeleti templom (múzeum és kiállítóterem) ex-lege |
|
|
||
|
|
|
|
3101, 3104, 3102/1, |
||
|
|
|
|
3466, 3444, 3164, |
||
|
|
|
|
3777, 3466, 3444, |
||
|
|
|
|
2131/3, 3468, 3492, |
||
7427 |
29692 |
Lakóház ex-lege |
Műemléki |
3468, 3446, 3467/2, |
||
|
|
Kispréposti palota ex- |
Műemléki környezet |
3468, 3163, 3438, |
||
7429 |
29694 |
Lakóház ex-lege |
Műemléki |
3468, 3446, 3467/2, |
||
|
|
|
|
3468, 3466, 3428, |
||
|
|
|
|
416/2, 417, 365, |
||
|
|
|
|
3162/1, 3162/2, |
||
|
|
|
|
3468, 3164, 3161, |
||
|
|
Vendégfogadó, uradalmi kocsma (Pannonia-épület) ex- lege műemléki |
|
|
||
|
|
Lakóház ex-lege műemléki környezete |
Műemléki környezet |
2958, 2965, 2966, |
||
7436 |
29702 |
Diadalív ex-lege |
Műemléki |
2864/4, 2131/4, |
||
|
|
|
|
3091, 3107, 3101, |
||
|
|
|
|
3091, 3107, 3101, |
||
|
|
Nagypréposti palota ex-lege műemléki környezete |
|
3084, 2943/4, 2945, |
||
|
|
|
|
3091, 3087, 3083/1, |
||
|
|
Irgalmasrendi zárda (kórház és római katolikus kápolna) ex- lege műemléki |
|
3083/1, 3084, |
||
|
|
|
|
3084, 3092, 3090, |
||
|
|
Piarista iskola, lakóház ex-lege műemléki környezete |
|
3091, 3107, 3095, |
||
|
|
|
|
3091, 3107, 3084, |
||
|
|
|
|
3107, 3092, 3106, |
||
|
|
Lakóház ex-lege műemléki környezete |
Műemléki környezet |
3107, 3095, 3105, |
||
|
|
|
|
3103, 3102/2, 3105, |
||
|
|
|
|
3180, 3095, 3188, |
||
|
|
|
|
3102/2, 3101, 3104, |
||
|
|
Domonkos rendház ex- lege műemléki környezete |
|
3091, 3180, 3084, |
||
|
|
Lakóház ex-lege műemléki környezete |
Műemléki környezet |
3102/2, 3102/1, |
||
|
|
Római katolikus templom, volt domonkos templom ex- lege műemléki |
|
3101, 3180, 3184, |
||
|
|
|
|
3102/2, 3187, 3098, |
||
|
|
|
|
3091, 3107, 3101, |
||
|
|
|
|
3148, 3492, 3155, |
||
|
|
Püspöki könyvtár ex- lege műemléki környezete |
|
2131/3, 3777, 3759, |
||
|
|
Szent Rókus-kápolna ex-lege műemléki |
Műemléki környezet |
3341, 2720, 2727, |
||
|
|
Római katolikus templom, volt piarista templom ex-lege |
|
3162/1, 3146, |
||
|
|
Szentháromság-oszlop ex-lege műemléki környezete |
|
3144, 3162/1, 3161, |
||
|
|
|
|
3095, 3105, 3104, |
||
|
|
Lakóház ex-lege műemléki környezete |
Műemléki környezet |
3091, 3084, 3195/1, |
||
|
|
Református templom ex-lege műemléki környezete |
|
2124, 2115, 2117, |
||
|
|
Középkori pince ex- |
Műemléki környezet |
3180, 3187, 3098, |
||
|
|
|
|
3107, 3103, 3106, |
||
|
|
|
|
3095, 3105, 3104, |
||
|
|
általános |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3091, 3144, 3107, |
|
|
|
|
általános |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános műemléki |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános műemléki védelem |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános műemléki védelem |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános műemléki |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános műemléki |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7411 |
7496 |
Honvéd emlék |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
4545 |
7412 |
7499 |
Hétkápolna |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
4544, 4546 |
|
|
|
általános műemléki |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános műemléki |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános |
|
22509/1958. ÉM |
|
7420 |
7509 |
Ferences kolostor |
Műemlék |
I. |
22509/1958. ÉM |
3515/3, 3515/4, |
|
|
Római katolikus |
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
|
|
|
általános |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
Görögkeleti templom (múzeum és |
|
|
22509/1958. ÉM |
|
7424 |
7511 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3102/2 |
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7426 |
7514 |
Szeminárium |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3777 |
7427 |
7515 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3466 |
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7429 |
7517 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3466 |
7430 |
7518 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3446 |
7431 |
7519 |
Kálvária |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
415/2 |
7432 |
7520 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3164 |
7433 |
7521 |
Ferences, majd piarista |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3162/1, 3162/2 |
7434 |
7524 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
2967 |
|
|
|
általános műemléki |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
|
|
|
|
|
|
3380/7, 3380/8, |
|
|
|
|
|
22509/1958. ÉM |
|
7439 |
7528 |
Szent József-szobor |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3097/2, 3097/1, |
7440 |
7529 |
Mária-szobor |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3097/2, 3097/1, |
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
|
|
|
|
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
Irgalmasrendi zárda |
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7444 |
7533 |
Kanonok-ház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3091 |
7446 |
7534 |
Piarista iskola, lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3092 |
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7448 |
7536 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3095 |
7449 |
7483 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
3107 |
|
7450 |
7537 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3106 |
7451 |
7539 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3104 |
7452 |
7540 |
Curia szálló |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3189/2 |
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7454 |
7542 |
Domonkos rendház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3188 |
7455 |
7543 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3101 |
|
|
Római katolikus templom, volt |
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7457 |
7545 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3099/1 |
7458 |
7491 |
Szent Sebestyén-szobor |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3491 |
|
|
|
általános |
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
általános |
|
22509/1958. ÉM |
|
7461 |
7494 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3518 |
|
|
|
általános műemléki |
|
22509/1958. ÉM |
|
7463 |
7550 |
Szent Rókus-kápolna |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
2719 |
|
|
Római katolikus |
|
|
22509/1958. ÉM |
|
|
|
|
|
|
1600-17/1951. KM, |
|
7467 |
7556 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3090 |
|
|
|
általános műemléki |
|
|
|
7469 |
7558 |
Református templom |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
2114 |
|
|
|
|
|
22509/1958. ÉM |
|
7471 |
7548 |
Püspöki könyvtár |
Műemlék |
II. |
22509/1958. ÉM |
3492 |
|
|
|
|
|
22509/1958. ÉM |
2912, 3515/2, |
8791 |
7546 |
Pincerendszer |
Műemlék |
II. |
16494/1976. OMF |
3097/2, 3097/1, |
|
|
|
|
|
3522/1, 3522/2, |
|
|
|
|
általános |
|
|
|
|
|
Vendégfogadó, uradalmi kocsma |
|
|
|
|
10138 |
7555 |
Középkori pince |
Műemlék |
II. |
9055/1988. OMF |
3194, 3195/1, |
10883 |
7522 |
Középkori pince |
Műemlék |
II. |
18/1996. (IX. 2.) |
3184 |
10884 |
7538 |
Lakóház |
Műemlék |
II. |
18/1996. (IX. 2.) |
3105 |
10924 |
7553 |
Középkori pince |
Műemlék |
II. |
18/1997. (VII.4.) |
3194 |
|
|
Szent Kereszt-kápolna, |
általános |
|
15/2002. (V. 14.) NKÖM |
|
11105 |
11614 |
Huszárlaktanya |
Műemlék |
II. |
14/2005. (IV. 5.) NKÖM |
3644/1, 3644/2 |
11107 |
11616 |
Rendőrségi épület |
Műemlék |
II. |
14/2005. (IV. 5.) |
3158 |
|
|
KODAK, majd FORTE |
|
|
|
|
11647 |
20454 |
kőkapuzat |
Műemlék |
II. |
70/2013. (XII.16.) |
3180 |
11652 |
20492 |
vasútállomás épületei |
Műemlék |
II. |
70/2013. (XII.16.) |
1829/47, 1829/81 |
6. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez
Azonosító |
Lelőhely- szám |
Név |
Védelem |
Bírság kategória |
Védési Jogi aktusok |
Hrsz |
---|---|---|---|---|---|---|
12077 |
50 |
Násznép-barlang |
szakmai |
0501 |
||
78943 |
15 |
Duna-part |
szakmai |
0438/1, 0437, 0443/9, 0443/17 |
||
12064 |
|
|
|
|
|
3522/1, 3522/2, 3500, 3501, 3502, |
12065 |
|
|
|
3500, 3501, 3502, 3503, 3504, |
||
12066 |
|
|
|
2912, 3091, 2955, 3238, 3144, |
||
12067 |
|
|
|
3552, 3638, 3601, 3617, 3564, |
||
12068 |
|
|
|
3448, 3777, 3466, 3446, 3428, |
||
12069 |
6 |
Fegyház (Szentlélek- ispotály) |
szakmai |
2864/4, 2864/2, 2461, 2131/4, |
||
12070 |
7 |
Szent Péter-templom |
szakmai |
1830/8, 3696/4, 4518/14, 4518/11, |
||
12071 |
|
|
|
3790, 3446, 3450/2, 3451, 3452/1, |
||
12072 |
9 |
Sződliget |
szakmai |
0442 |
||
12073 |
|
|
|
0342/20, 0344/5, 0344/4, 0389/1, |
||
12074 |
|
|
|
1899/30, 1899/28, 1900/5, 1902/1, |
||
12075 |
|
|
|
1893, 1894, 1896/13, 1896/21, |
||
12076 |
|
|
|
|
1620-121/1951 |
05/30, 05/32, 05/34, 05/35, |
12078 |
|
|
|
21298/3, 21355/1, 21355/2, 21358, |
||
12079 |
|
|
|
4526/5, 4427, 4429/8, 4429/9, |
||
12080 |
|
|
|
302/1, 302/2, 304, 305, 306/1, |
||
12081 |
18 |
Kavicsbánya (Kisréti- dulo) |
szakmai |
4533/4, 5770/5, 5770/4, 5770/10, |
||
12082 |
19 |
Hétkápolna |
szakmai |
4549, 4546/3 |
||
12083 |
|
|
|
4544, 4552/7, 4552/8, 4552/9, |
||
12084 |
21 |
Naszály |
szakmai |
0114/2, 0115, 0116/3 |
||
12085 |
22 |
Gyada |
szakmai |
0114/1 |
||
12086 |
|
|
|
1789, 0244/12, 0244/13, 0244/14, |
||
12087 |
|
|
|
0244/46, 0244/47, 0244/48, |
||
12088 |
25 |
Cigány-völgy |
szakmai |
0238/1, 0238/3 |
||
12089 |
|
|
|
22404/2, 22408, 22409, 0389/1, |
||
12090 |
27 |
Kláraháza |
szakmai |
0325, 0324, 0322/2, 0322/1 |
||
12091 |
28 |
Kláraháza - Török- domb |
szakmai |
0351 |
||
12092 |
|
|
|
1319, 1350, 1353, 1354, 1357, |
||
12093 |
|
|
|
0322/1, 0323, 0321, 0319/2, 0316, |
||
12094 |
31 |
Mihálytanya |
szakmai |
0301, 0294/39, 0294/40, 0295, |
||
12095 |
|
|
|
0299/1, 0299/51, 0299/52, 0299/53, |
||
12096 |
|
|
|
0301, 0298/3, 0298/4, 0299/1, |
||
12097 |
|
|
|
0301, 0298/3, 0299/1, 0299/64, |
||
12098 |
|
|
|
0301, 0299/1, 0305, 0304, 0303, |
||
12099 |
|
|
|
0340/1, 0342/133, 0342/134, |
||
12100 |
37 |
Csörögi-rét |
szakmai |
1829/68, 0344/5, 0344/4, 0389/1 |
||
12101 |
38 |
Csörögi-rét |
szakmai |
0344/5, 0346/3, 0345 |
||
12102 |
|
|
|
0346/3, 0347/3, 0348, 0331/2, |
||
12103 |
40 |
Szentmárkpuszta |
szakmai |
0413/3, 0413/2, 0413/4 |
||
12104 |
41 |
Látó-hegy |
szakmai |
0167/1 |
||
12105 |
|
|
|
05/33, 05/30, 20070/15, 20061, |
||
12106 |
43 |
Gombás |
szakmai |
0242/6, 0242/7, 0242/8, 0242/72, |
||
12107 |
|
|
|
0251/34, 0251/4, 0251/5, 0251/6, |
||
12108 |
|
|
|
21296, 21278, 21269, 21270, |
||
12109 |
|
|
|
21167/7, 21167/6, 21167/19, |
||
12110 |
47 |
Egyház möge |
szakmai |
0258/6, 22551/2, 22554 |
||
12111 |
48 |
Duna-part |
szakmai |
0433/4, 7200/2 |
||
12112 |
49 |
Duna-part |
szakmai |
0433/4, 0438/1, 0439 |
||
12113 |
|
|
|
1834/1, 1837/3, 1839, 1835, 1836, |
||
12114 |
|
|
|
02, 20047/5, 20049/26, 20049/27, |
||
12115 |
52 |
Szék-hegy |
szakmai |
20049/36, 013/1 |
||
12116 |
|
|
|
1962/3, 1962/4, 1962/7, 1962/15, |
||
12117 |
54 |
Forte |
szakmai |
4429/22, 4429/27, 4429/25 |
||
12118 |
55 |
Lemez utca |
szakmai |
2560/12, 1829/53, 2560/13 |
||
12119 |
|
|
|
3522/1, 3522/2, 3520, 3521, 3525, |
||
12120 |
57 |
Naszály |
szakmai |
0111/9, 0501 |
||
12121 |
|
|
|
0353/3, 048/1, 0353/148, 0353/149, |
||
12122 |
59 |
Téglagyár |
szakmai |
4851/11, 0238/1 |
||
12123 |
60 |
Kis-Hermány |
szakmai |
054/20, 054/37 |
||
12124 |
61 |
Kis-Hermány |
szakmai |
20699/1, 054/44, 054/27, 054/23 |
||
12125 |
62 |
Kis-Hermány |
szakmai |
20699/1, 054/28, 054/31, 054/32, |
||
12126 |
63 |
Kis-Hermány |
szakmai |
056/4, 057/49 |
||
12127 |
64 |
Betongyár |
szakmai |
5770/10, 5770/9, 0390/2 |
||
12128 |
|
|
|
2047, 2019/2, 2020, 2021, 2022, |
||
12129 |
|
|
|
5207, 5916, 5917, 5918, 5919, |
||
12130 |
|
|
|
2131/1, 2403, 2389, 2390, 2391, |
||
12131 |
68 |
Sánc |
szakmai |
20023, 20022/2, 20021, 20042, |
||
12132 |
69 |
Damjanich tér |
szakmai |
1830/8, 4256, 4266, 4125, 4082, |
||
12133 |
70 |
Vaskapu alja |
szakmai |
042, 043, 044/3, 045, 046, 047, |
||
12134 |
71 |
Posta-dűlő |
szakmai |
4851/11, 018/1, 017, 016, 20010, |
||
12135 |
72 |
Gyada |
szakmai |
0117/2, 0118, 0120, 0121, 051/2, |
||
12136 |
73 |
Gyada |
szakmai |
0115, 0111/2, 0111/9, 0117/3, |
||
12137 |
|
|
|
5523, 5524, 5525, 5526, 5527, |
||
12138 |
75 |
Vaskapu alja |
szakmai |
033/9, 036/1, 034/1 |
||
12139 |
76 |
Vaskapu |
szakmai |
0111/9 |
||
12140 |
|
|
|
22528, 22529, 22530, 22531, |
||
12141 |
|
|
|
0498, 0266, 0268/1, 0479/1, |
||
12142 |
|
|
|
0215, 0207/17, 0207/1, 0206, |
||
12143 |
80 |
Egyház möge |
szakmai |
21529, 21530, 21531, 21532, |
||
12144 |
|
|
|
3870, 3871/1, 3871/2, 3877, 3891, |
||
12145 |
|
|
|
2079/3, 2082/3, 2084/3, 2084/4, |
||
12146 |
|
|
|
20663, 20664, 20703, 20706/2, |
||
12147 |
84 |
Sánc alja |
szakmai |
019/16, 019/17, 019/18, 019/19 |
||
12148 |
|
|
|
20438/4, 20434/13, 20434/7, |
||
12149 |
|
|
|
2131/3, 3652, 3653, 3654, 3655, |
||
12150 |
|
|
|
4534, 4531, 4530/12, 4530/424, |
||
12151 |
|
|
|
0431/114, 0431/115, 7009/48, |
||
12152 |
|
|
|
7001/70, 7001/2, 7003, 7004/1, |
||
12153 |
|
|
|
1830/8, 3286, 3298, 3304, 3311, |
||
12154 |
91 |
Szurdok |
szakmai |
0242/21, 0242/30, 0242/51 |
||
12155 |
|
|
|
2861, 2823, 2834/1, 2824, 2784, |
||
12156 |
93 |
Kis-ér |
szakmai |
4552/9, 4551/1, 0443/17, 4550/2 |
||
12157 |
|
|
|
0162, 0173/22, 0173/23, 0173/24, |
||
12158 |
|
|
|
6330, 0256/3, 0228/3, 0228/2, |
||
12159 |
|
|
|
6156, 6151, 6152/1, 6152/2, 6157, |
||
12160 |
97 |
Alte Schanze |
szakmai |
0416, 0413/3, 0413/4, 0417/6 |
||
12161 |
|
|
|
0356, 0357/140, 0357/141, |
||
12162 |
|
|
|
4097, 4098, 4099, 4115, 4116, |
||
12163 |
100 |
Vaskapu alja |
szakmai |
0100/4 |
||
12164 |
|
|
|
2131/3, 3702, 3704, 3705, 3824/4, |
||
12165 |
102 |
Deákvári fasor |
szakmai |
5563, 5560, 5561 |
||
12166 |
|
|
|
1932/6, 1932/7, 1934/6, 1936/1, |
||
12167 |
104 |
Magyar város - Városfal |
szakmai |
3777, 3759, 3467/1, 2131/6 |
||
12168 |
105 |
Magyar város - Pesti |
szakmai |
3517, 3518, 2131/3 |
||
12169 |
106 |
Magyar város - Kászim bej mecset |
szakmai |
3515/1, 2131/3 |
||
12170 |
107 |
Magyar város - Török fürdő |
szakmai |
3515/1, 3517 |
||
12171 |
108 |
Magyar város - |
szakmai |
3760, 3759, 3748, 3757, 3758, 3761 |
||
12172 |
109 |
Magyar város - Köztársaság út |
szakmai |
3162/1, 3159, 3467/1, 2131/6 |
||
12173 |
110 |
Magyar város - Szentháromság tér |
szakmai |
3162/1, 3161, 3146, 3158, 3167/1, |
||
12174 |
111 |
Magyar város - Petróczy utca |
szakmai |
3468, 3467/1 |
||
12175 |
112 |
Magyar város - Galamb utca |
szakmai |
3471, 3482, 3486, 3487, 3488, |
||
12176 |
113 |
Magyar város - Tímár |
szakmai |
3501, 3502 |
||
12177 |
114 |
Magyar város - Konstantin tér |
szakmai |
3468, 3466, 3446, 3428, 3467/2, |
||
12178 |
115 |
Magyar város - Múzeum utca |
szakmai |
3756, 3759, 3753, 3754, 3755, |
||
12179 |
116 |
Német város - |
szakmai |
3238, 3237, 3208, 3204, 3212/2, |
||
12180 |
117 |
Német város - Bécsi kapu |
szakmai |
3069, 3070/1, 2131/6 |
||
12181 |
118 |
Német város - Hatvani kapu |
szakmai |
3096, 3086, 3195/5, 3198/2, 3266 |
||
12182 |
119 |
Német város - Rádi |
szakmai |
3265, 3426, 3427, 3430 |
||
12183 |
120 |
Német város - Hegyes torony |
kiemelten védett |
I. |
27941/1980. |
2912 |
12184 |
121 |
Német város - Vizi kapu (Révkapu) |
szakmai |
3148, 2936, 2937, 2942, 3115, |
||
12185 |
122 |
Német város - Szent |
szakmai |
3097/2 |
||
12186 |
123 |
Német város - Szent Jakab-kolostor |
szakmai |
3144, 3146, 3147, 3134, 3142, |
||
12187 |
124 |
Német város - Haszán Vojvoda mecset |
szakmai |
3107, 3106, 3105, 3108, 3109 |
||
12188 |
125 |
Német város - Révkapu borozó |
szakmai |
2131/6, 3097/2 |
||
12189 |
|
Német város - Március 15. tér 9. és |
|
3500, 3501, 3515/1, 2131/3, 3499, |
||
12190 |
127 |
Német város - Március 15. tér |
szakmai |
3097/2, 3097/1 |
||
12191 |
128 |
Német város - |
szakmai |
3184, 3182, 3183, 2131/6 |
||
12192 |
129 |
Német város - Széchenyi utca |
szakmai |
3096, 3194, 3195/1, 3090, 3088, |
||
12193 |
130 |
Német város - Kossuth utca |
szakmai |
3265, 3431, 3434, 3435, 3436, |
||
12194 |
131 |
Német város - Bartók |
szakmai |
3107, 2942, 3108, 3109, 3110, |
||
12195 |
132 |
Német város - Tabán utca |
szakmai |
2943/4, 2943/6, 2898, 2932, 2934, |
||
12196 |
133 |
Német város - Katona Lajos utca |
szakmai |
3102/2, 3098, 3099/2, 3112, 3136, |
||
12197 |
|
Német város - Hajnik |
|
2955, 2898, 2915, 2916, 2918, |
||
12198 |
135 |
Német város - Rév köz |
szakmai |
3099/1, 3098, 3141 |
||
12199 |
|
Német város - Cházár András utca, Szarvas |
|
3042, 3057/3, 3057/4, 3059/1, |
||
12200 |
|
Német város - Káptalan utca |
|
3190, 3211, 3213, 3215/1, 3215/2, |
||
12201 |
138 |
Német város - Piarista utca, Kossuth tér |
szakmai |
3164, 3190, 3165 |
||
12202 |
|
|
|
2965, 2966, 2969, 2971, 2972, |
||
12203 |
140 |
Német város - Eötvös utca, Törpe utca |
szakmai |
3041, 3022, 3023, 3024, 3025, |
||
12204 |
141 |
Német város - Görgey |
szakmai |
3238, 3237, 3205, 3236, 3240, |
||
12205 |
142 |
Német város - Duna- |
szakmai |
3148, 3117/1, 3117/2, 3119/1, |
||
25554 |
|
Duna-meder a Büntetésvégrehajtó Intézet és a komp |
|
|
||
26551 |
145 |
Flórián u. 33. |
szakmai |
4044, 3266, 3968, 4045, 4046, |
||
26552 |
146 |
Mária utca 6. |
szakmai |
3638, 3619, 3620, 3621, 3637, |
||
26553 |
147 |
Quel Rudolf utca 4. |
szakmai |
3601, 3598, 3599, 3600, 3602, 3596 |
||
26554 |
148 |
Gombási út |
szakmai |
6442, 6448, 6443, 6444/1, 6449/1 |
||
34791 |
150 |
Piac utca |
szakmai |
3238, 3208, 3190, 3212/2, 3215/1, |
||
34869 |
151 |
Káptalan u. 9. |
szakmai |
3177 |
||
48160 |
|
|
|
1891/5, 1891/13, 1891/15, 1891/16, |
||
49790 |
154 |
Siketek Intézete |
szakmai |
3084 |
||
56560 |
|
Alsó-Csipkés (Gombás) |
|
21091, 21092, 21093/2, 21093/3, |
||
56562 |
|
|
|
22698/4, 22700, 22701, 22702, |
||
56565 |
158 |
Földváry kastély |
szakmai |
4527, 4520, 4521, 4522, 4526/8 |
||
56566 |
159 |
Papvölgy-dűlő |
szakmai |
25/7, 28/1, 25/8, 25/2, 25/5, 25/6 |
||
56567 |
160 |
Nagyszál |
szakmai |
0111/9 |
||
56573 |
161 |
Szt. Mihály-hegy |
szakmai |
1440, 1829/56, 1439 |
||
12214 |
|
|
|
029, 030, 0325, 0324, 0322/2, |
7. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez
1. Gyorsforgalmi utak
2. Országos főutak
a) 2. sz. főút külterületi szakasza K.III.A., belterületi szakasza B.III.b.C
b) 12.sz. főút: K.IV.A.
c) 213. számú Gödöllő (3. sz. főút) – Vác térsége – Tahitótfalu (11. sz. főút) főút K.IV.A.
3. Országos mellékutak:
a) Összekötő utak külterületen K.V., belterületen B.IV.c.B.
b) Bekötőút külterületen K.V., belterületen B.V.c.B.
4. Települési utak
a) Települési főutak: B.IV.c.B.
b) Gyűjtőutak: B.V.c.B.
c) Kiszolgáló utak: B.VI.d.
8. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez
9. melléklet az 50/2023. (XI. 29.) önkormányzati rendelethez31
|
Az övezetet meghatározó területfelhasználás |
|||||||||||||
Ln |
Lk |
Lke |
Lf |
Üh |
Vt |
Vi |
Gksz |
K-Sp, K-St |
K-Eü |
K-I |
Kb-I |
|||
a) |
aa) |
szálloda |
- |
- |
- |
- |
- |
+ |
+ |
- |
+ |
- |
+ |
- |
ab) |
panzió |
- |
+ |
+ |
- |
- |
+ |
+ |
- |
+ |
- |
+ |
- |
|
ae) |
magánszálláshely |
+ |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
- |
- |
- |
+ |
- |
|
b) |
ba) |
üdülő (villa, gyermeküdülő, gyermek-és ifjúsági üdülő) |
- |
- |
- |
- |
+ |
- |
- |
- |
- |
- |
+ |
+ |
bb) |
gyermek- és ifjúsági tábor |
- |
- |
- |
- |
+ |
- |
- |
- |
- |
- |
+ |
+ |
|
bc) |
sportlétesítményben üzemelő, szálláshely céljára szolgáló önálló rendeltetési részegység |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
+ |
- |
+ |
- |
- |
- |
|
|
ca) |
ápolást, gondozást nyújtó létesítmény |
+ |
+ |
+ |
- |
- |
+ |
+ |
- |
- |
+ |
- |
- |
cb) |
hajléktalanszálló |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
+* |
- |
- |
- |
- |
|
„+” létesíthető | „-” nem létesíthető | „*” HÉSZ 35. § (4) szerint |
Az 1. § (2) bekezdés h) pontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 1. § (2) bekezdés i) pontját a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.
A 13. § (7) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.
A 18. § (3) bekezdés b) pontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 18. § (3) bekezdés c) pontját a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdése iktatta be.
A 20. § (27) bekezdését a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 4. §-a iktatta be.
A 17/A. alcímet (20/A. §-t) a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 5. §-a iktatta be.
A 26. § (2) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.
A 28. § (4) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.
A 29. § (16) bekezdését a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 8. §-a iktatta be.
A 30. § a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.
A 31. § (2) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 10. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 31. § (4) bekezdését a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 10. § (2) bekezdése iktatta be.
A 33. § (1) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 11. §-ával megállapított szöveg.
A 35. § (4) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 12. §-ával megállapított szöveg.
A 36. § (13) bekezdését a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 13. §-a iktatta be.
A 37. § (3) bekezdés b) pontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 14. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 37. § (3) bekezdés c) pontját a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 14. § (2) bekezdése iktatta be.
A 37. § (4) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 14. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.
A 39. § (4) bekezdés a) pont ac) alpontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 15. §-ával megállapított szöveg.
A 40. § (2) bekezdés g) pontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 16. §-ával megállapított szöveg.
A 41. § (2) bekezdés b) pontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 17. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 41. § (3) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 17. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 61. § g) pont gb) alpontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 18. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 61. § h) pontját a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 18. § (2) bekezdése iktatta be.
A 65. § (2) bekezdése a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 19. §-ával megállapított szöveg.
A 70. § a 2010. évi CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette.
Az 1. melléklet a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 20. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 2. melléklet 3. pontjában foglalt táblázat „Lke-10” sora a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 20. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 2. melléklet 23. pontja a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 20. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 9. mellékletet a Vác Város Önkormányzata Képviselő-testületének 17/2024. (VII. 17.) önkormányzati rendelete 20. § (3) bekezdése iktatta be.