Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 39/2018. (IX. 26.) önkormányzati rendelete

a Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének Szervezeti és Működési Szabályzatáról

Hatályos: 2025. 03. 15

Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 39/2018 (IX.26.) önkormányzati rendelete

a Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének Szervezeti és Működési Szabályzatáról

Hatályos: 2025. 03. 15

Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) és d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

I. Fejezet

Általános rendelkezések

1. § (1) Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat (a továbbiakban: Önkormányzat) hivatalos megnevezése:

Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat
(2) Az Önkormányzat székhelye:
1126 Budapest, Böszörményi út 23-25.
(3) Budapest XII. kerület elnevezése:
Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidék
(4) Az Önkormányzat honlapja:
www.hegyvidek.hu
(5) Az Önkormányzat közigazgatási területét a Budapest főváros közigazgatási területéről és kerületi beosztásáról szóló 1994. évi XLIII. törvény határozza meg.

2. § (1) Az Önkormányzat a törvényekben előírt kötelező önkormányzati feladatokat meghaladóan további feladatot a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (a továbbiakban: Mötv.) 10. §-ában meghatározott módon vállalhat. Az Önkormányzat önként vállalt feladatait az 1. melléklet sorolja fel.

(2) Az Önkormányzat alaptevékenységének kormányzati funkciók szerinti besorolását a 2. melléklet állapítja meg.

3. § (1) Az Önkormányzat bélyegzője körpecsét, középen Magyarország címerével, körben a következő felirattal: „Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat”.

(2)1 A polgármester, az alpolgármesterek, a jegyző és az aljegyző bélyegzője körpecsét, középen Magyarország címerével, körben a következő felirattal: "Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Polgármestere", "Alpolgármestere", "Jegyzője", "Aljegyzője".

(3)2 A (1)-(2) bekezdésben megjelölt körbélyegzőket az Önkormányzat címerével is el kell készíteni. Az önkormányzat címerével ellátott körbélyegzőt a polgármester, az alpolgármesterek, a jegyző és az aljegyző használhatja az Önkormányzat jelképeiről és azok használatáról szóló önkormányzati rendeletben foglaltak szerint.

II. Fejezet

A Képviselő-testület működése

1. A Képviselő-testület

4. § A Képviselő-testület tagjainak száma: 18 fő (17 képviselő és a polgármester).

5. § Ha a Képviselő-testület önkormányzati hatósági ügyben hatáskörét a polgármesterre, a bizottságára vagy a jegyzőre átruházta, az első fokon hozott döntés ellen benyújtott fellebbezést az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény rendelkezéseinek megfelelően elbírálásra a Képviselő-testülethez kell felterjeszteni.

2. Képviselő-testületi előterjesztések

6. § (1)3 A Képviselő-testület elé előterjesztést tehet

a) a polgármester,

b) az alpolgármesterek,

c) a tárgykör szerint illetékes bizottság,

d) a képviselő,

e) a tanácsnok,

f) a jegyző,

g) a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzat képviselő-testülete a nemzetiséget érintő ügyben.

(2) Az előterjesztést előzetesen meg kell küldeni véleményezésre:

a) a tárgykör szerint illetékes szakbizottságnak (bizottságoknak),

b) jogszerűségi vizsgálat céljából a jegyzőnek,

c) a Képviselő-testület által megbízott könyvvizsgálónak, ha az előterjesztés a könyvvizsgálói véleményezés körébe tartozik,

d) azoknak a szerveknek, amelyekkel a véleményeztetést, egyeztetést jogszabály írja elő.

(3) Az előterjesztést a tárgykör szerint illetékes szakbizottságon kívül előzetesen véleményezésre meg kell küldeni:

a)4 a Pénzügyi és Tulajdonosi Bizottságnak is, ha a döntési javaslat az Önkormányzat éves költségvetése kiadási főösszegének egy ezrelékes növekedését eredményezi;

b) a Jogi és Ügyrendi Bizottságnak is, ha a döntési javaslat rendeletalkotásra irányul vagy a Budapest Főváros Kormányhivatala vezetőjének törvényességi felhívására vonatkozik;

c)5 a Pénzügyi és Tulajdonosi Bizottságnak is, ha a döntési javaslat vagyonszerzésre vagy az Önkormányzat vagyonának az elidegenítésére irányul;

d)6 a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottságnak is, ha a döntési javaslat elfogadása esetén rendezési terv vagy építési szabályzat készítése, módosítása válik szükségessé.

7. § (1) Az előterjesztést írásban kell elkészíteni.

(2) Az előterjesztésnek tartalmaznia kell:

a) a tárgy megjelölését,

b) a tárgyalandó témakör tárgyilagos és tényszerű bemutatását,

c) az előzményeket, különösen a témában hozott korábbi testületi döntéseket, azok végrehajtásának állását,

d) jogszabályi felhatalmazást,

e) tájékoztatást az előzetes egyeztetésekről, a véleményezők eltérő álláspontját,

f) több döntési változat esetén az egyes változatok mellett és ellen szóló érveket, valamint a várható következményeket,

g) a költségkihatásokat,

h) a határozati javaslatot vagy annak megjelölését, hogy milyen céllal (pl. beszámoló valamely feladat elvégzéséről, valamely szerv tevékenységéről, tájékoztató anyag, amely tudomásulvételt igényel) javasolják a téma megtárgyalását.

(3) Az előterjesztésnek a (2) bekezdésben meghatározott tartalmi követelményeiről - az előterjesztővel együttműködve - a jegyző gondoskodik.

8. § Az előterjesztést a polgármesterhez kell benyújtani, aki a Polgármesteri Hivatal útján gondoskodik annak kézbesítéséről.

3. A Képviselő-testület összehívása

9. § (1) A Képviselő-testület évente legalább hat ülést tart.

(2)7 A Képviselő-testület ülését a polgármester, akadályoztatása esetén az általa kijelölt alpolgármester hívja össze az Önkormányzat székhelyére. Amennyiben a tárgyalandó napirend vagy más körülmény indokolja, a Képviselő-testület ülése a székhelyen kívül, Budapest Főváros XII. kerület közigazgatási területén belül máshová is összehívható.

(3) A polgármesteri és az alpolgármesteri tisztség egyidejű betöltetlensége, illetőleg tartós akadályoztatásuk esetén a Képviselő-testület ülését a legidősebb képviselő (korelnök) hívja össze.

(4) A polgármester köteles rendkívüli ülést összehívni az Mötv. 44. §-a szerinti indítvány esetében.

10. § (1) A Képviselő-testület ülését írásbeli meghívóval kell összehívni. A meghívónak tartalmaznia kell az ülés helyét és kezdési időpontját, a tervezett napirendi pontokat és az előterjesztők nevét. A meghívóhoz mellékelni kell a tervezett napirendi pontok írásbeli előterjesztését. A zárt ülés anyagát a Képviselő-testület tagjain kívül azok részére kell megküldeni, akik a zárt ülésen részt vehetnek.

(1a)8 A képviselő legkésőbb az ülés időpontját megelőző hetedik napig kezdeményezheti előterjesztés, tájékoztató napirendre vételét.

(2)9 A meghívót és az írásbeli előterjesztéseket úgy kell kézbesíteni, hogy azokat a képviselők és a meghívottak az ülés időpontját megelőzően legalább 6 nappal megkapják.

(3) A rendkívüli ülésre (9. § (4) bekezdés) a meghívót és az írásbeli előterjesztéseket úgy kell kézbesíteni, hogy azt a képviselők és a meghívottak az ülés időpontját megelőzően legalább 4 nappal megkapják.

(4)10 A Képviselő-testület ülésének helyéről, kezdési időpontjáról és napirendjéről a lakosságot a jegyző a meghívó Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján történő kifüggesztésével, valamint az Önkormányzat honlapján és Facebook-oldalán történő közzétételével tájékoztatja, a meghívó (2)-(3) bekezdés szerinti kézbesítésének napján. A Képviselő-testület nyilvános ülésére benyújtott előterjesztéseket a meghívóval együtt közzé kell tenni az Önkormányzat honlapján. A közzététellel egyidejűleg az Önkormányzat Facebook-oldalán el kell helyezni az Önkormányzat honlapjának megfelelő aloldalára vezető linket is.

4. A Képviselő-testület ülésére meghívandók köre

11. § (1) Képviselő-testület ülésére meg kell hívni:

a) a képviselőket,

b)11 a jegyzőt, az aljegyzőt,

c) a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzatok elnökeit,

d) a Budapest XII. kerület országgyűlési képviselőjét,

e) a Képviselő-testület által megbízott könyvvizsgálót,

f) a 3. mellékletben felsorolt Budapest XII. kerületi köztestületek, illetve lakossági önszerveződő közösségek képviselőit az olyan napirendi ponthoz (pontokhoz), amely a köztestület, illetve lakossági önszerveződő közösség tevékenységi körét érintik,

g) akinek a jelenlétét jogszabály kötelezővé teszi,

h) akiket a polgármester vagy bármely bizottság valamely napirendi ponthoz kapcsolódóan megjelöl.

(2) A Képviselő-testület ülésén a képviselők tanácskozási és szavazati joggal vesznek részt.

(3) A meghívottak közül tanácskozási jog illeti meg:

a)12 a jegyzőt, az aljegyzőt,

b) a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzat elnökét,

c) a Budapest XII. kerület országgyűlési képviselőjét,

d) a Képviselő-testület által megbízott könyvvizsgálót a könyvvizsgálói véleményezés körébe tartozó előterjesztés tárgyalásakor.

(4) Az ülés meghatározott napirendi pontjához kapcsolódóan illeti meg a tanácskozási jog a meghívottak közül:

a) a 3. mellékletében felsorolt Budapest XII. kerületi köztestületek és lakossági önszerveződő közösségek képviselőit,

b) akinek a jelenlétét a jogszabály kötelezővé teszi,

c) akiket a polgármester vagy bármely bizottság meghívott.

5. A Képviselő-testület ülése, a napirend megállapítása

12. § (1) A Képviselő-testület akkor határozatképes, ha az ülésen tagjai közül legalább 10 fő jelen van. Az ülés tartama alatt a jelenlévők száma szempontjából az „igen”, „nem”, „tartózkodom” szavazatok összesített száma az irányadó.

(2)13 Ha az ülés kezdetekor az ülés elnöke megállapítja a határozatképtelenséget, megkísérli a határozatképesség biztosítását, ennek eredménytelensége esetén az ülést nem nyitja meg. Ha a Képviselő-testület az ülés megnyitását követően válik - bármilyen oknál fogva - határozatképtelenné, és az ülés elnöke határozatképesség biztosítására irányuló intézkedése eredménytelen, az ülést be kell rekeszteni.

(3) Az ülés határozatképtelensége miatt meg nem tárgyalt napirendi pontokat a következő ülés napirendjére fel kell venni.

13. § (1) A Képviselő-testület ülésének napirendjére a polgármester tesz javaslatot. A javaslat alapján a napirendeket a Képviselő-testület állapítja meg. Eltérő indítvány hiányában a napirendek sorrendje:

a) rendeletalkotásra irányuló előterjesztések,

b) határozathozatalt kezdeményező előterjesztések,

c) zárt ülésen tárgyalandó napirendi pont vagy pontok,

d) minden képviselő-testületi ülés kötelező napirendi pontjai.

(2) Minősített többséggel vehető napirendre:

a) a meghívóban nem szereplő, valamint a 6. § (2)-(3) bekezdésében vagy a 7. § (2) bekezdésében foglaltaknak nem megfelelő napirendi javaslat;

b) az a napirendi javaslat, amelynek írásbeli előterjesztését nem a 10. § (2)–(3) bekezdésében meghatározott határidőben kézbesítették.

(3) Minden képviselő-testületi ülés kötelező napirendi pontjai:

a) a polgármester beszámolója a képviselő-testületi ülések között végzett munkájáról és tájékoztatója a Polgármesteri Hivatal tevékenységéről,

b) a képviselői kérdések,

c) a képviselői közlemények.

(4)14 A Képviselő-testület a napirendi pontokat az elfogadott sorrendben tárgyalja. Az ülésvezető javaslatára a Képviselő-testület az ülés közben vita nélkül dönt a napirendi pontok tárgyalási sorrendjének cseréjéről. A Képviselő-testület eltérő döntése hiányában a következő napirendi pont tárgyalását csak akkor lehet megkezdeni, ha az előző napirendi pont lezárást nyert vagy az arra vonatkozó döntést a testület elnapolta.

(5) A (2)–(3) bekezdésben, valamint a 10. § (2) bekezdésében foglalt rendelkezéseket a Képviselő-testület alakuló ülése esetében nem kell alkalmazni.

6. A Képviselő-testület ülésének vezetése

14. § (1)15 A Képviselő-testület ülését a polgármester vezeti. A polgármester akadályoztatása esetén az ülést az általa kijelölt alpolgármester vezeti. A polgármesteri és alpolgármesteri tisztség egyidejű betöltetlensége, illetőleg akadályoztatásuk esetén az ülést a korelnök vezeti.

(2) Az ülést vezető polgármester, alpolgármester, illetve korelnök (a továbbiakban: ülés elnöke) feladatai és jogosítványai:

a) megállapítja (figyelemmel kíséri) a határozatképességet, megnyitja, berekeszti az ülést,

b) előterjeszti a napirendi javaslatot,

c) napirendi pontonként megnyitja, vezeti, illetőleg lezárja a vitát, szavazásra bocsátja a döntési javaslatokat,

d) hozzászóláskor megadja a szót,

e) figyelmezteti a hozzászólót, ha mondanivalója eltér a tárgytól. A figyelmeztetés eredménytelensége esetén megvonja a szót,

f) tárgyalási szünetet rendelhet el,

g) biztosítja az ülés zavartalan rendjét.

(3) Az ülés zavartalan rendjének biztosítása érdekében az ülés elnöke:

a) figyelmezteti azt a hozzászólót, akinek a tanácskozáshoz nem illő, másokat sértő a fogalmazása,

b) rendreutasítja azt a képviselőt, aki a Képviselő-testülethez méltatlan magatartást tanúsít,

c) figyelmezteti azt az ülésen jelen lévő állampolgárt, aki az ülés rendjét magatartásával zavarja, ismételt rendzavarás esetén a terem elhagyására kötelezi,

d) a tanácskozás folytatását akadályozó rendbontás (zavar) esetén az ülést meghatározott időre félbeszakítja vagy berekeszti.

(4) Az ülés elnökének a rend fenntartása érdekében tett - a (3) bekezdésben meghatározott - intézkedései ellen felszólalni, azokat visszautasítani vagy velük vitába szállni nem lehet.

7. A napirendi pontok tárgyalásának rendje

15. § (1) A napirendi pontok tárgyalásának rendje a következő:

a) az előterjesztő és a tárgy szerint illetékes bizottság (bizottságok) elnökeinek szóbeli kiegészítése;

b)16 a napirendi ponttal kapcsolatban a képviselők és a tanácskozási joggal jelenlévők az előterjesztőhöz, a tárgy szerint illetékes bizottság (bizottságok) elnökeihez egy-egy alkalommal kérdéseket intézhetnek;

c)17 válasz a kérdésekre. Az előterjesztő a válaszadásnál igénybe veheti a tanácskozási joggal nem rendelkező szakértők segítségét is. A kérdésekre adott válaszra a vita megnyitása után, a hozzászólások keretében lehet észrevételt tenni.

d)18 a vita megnyitása, hozzászólások. A vita, külön általános és részletes szakaszban, egymást követő testületi üléseken is lefolytatható képviselői javaslat alapján, amelyről a Képviselő-testület egyszerű többséggel dönt. Az ülés elnöke a módosító és kiegészítő javaslatok előadása után az általános vitát bezárja. A részletes vitában újabb módosító és kiegészítő javaslat már nem tehető, azonban az előterjesztés koherenciája érdekében a jegyző a szavazás megkezdéséig módosító javaslatot nyújthat be;

e) a vita lezárása, az előterjesztő válasza a hozzászólásokra;

f)19 az ülés elnöke összefoglalja a vitát, ismerteti a módosító és kiegészítő javaslatokat, a jegyző a módosító és kiegészítő javaslatok érdemét nem érintő módosítást kezdeményezhet a jogrendszeri koherencia érdekében. Ebben az esetben a módosító, illetve a kiegészítő javaslatot a jegyzői pontosítás szerinti tartalommal kell figyelembe venni;

g)20 az ülés elnöke először a módosító és kiegészítő, majd az eredeti javaslatot teszi fel szavazásra. A módosító, illetve a kiegészítő javaslat elfogadása esetén az elfogadott javaslatokkal egységes szerkezetbe foglalt javaslatot kell feltenni szavazásra.

(2) A vitához a képviselők és a tanácskozási joggal jelenlévők szólhatnak hozzá. A Képviselő-testület engedélyezheti, hogy a tanácskozási joggal nem rendelkező érintettek, érdekeltek, meghívott szakértők és a Polgármesteri Hivatal köztisztviselői a vitához hozzászóljanak. Erről a testület vita nélkül dönt.

(3)21 A döntési javaslat módosítására vagy kiegészítésére irányuló javaslatot írásban, legkésőbb az ülést megelőző napon kell benyújtani a polgármesterhez.

(3a)22 A költségvetési rendelet módosítására irányuló javaslat nem irányulhat az általános tartalék csökkentésére. A módosító javaslatnak tartalmaznia kell

a) a javasolt kiadást növelő tétel összegével azonos csökkentési javaslatot a tervezetben szereplő vagy már elfogadott kiadási tétel terhére, valamint

b) a módosítás költségvetési éven átnyúló költségvetési hatásának bemutatását.

(4)23 A napirendi pont tárgyalása során a jegyző jogszabálysértés jelzése céljából több alkalommal, időbeli korlát nélkül szólalhat fel.

(4a)24 Az ülés elnöke a 15. § (1) bekezdés d) pontja szerinti vitában nem köteles két alkalomnál többször szót adni ugyanazon hozzászólónak, illetve a hozzászólás tizedik perce után a szót a hozzászólótól megvonhatja.

(5)25 A vita elhúzódása esetén az ülés elnöke vagy bármelyik képviselő javasolhatja a vita lezárását. A javaslatról a testület vita nélkül dönt. Ebben az esetben is szót kell adni a javaslat elhangzásáig hozzászólásra jelentkezetteknek.

8. A képviselői kérdés, a képviselői közlemény, és az ügyrendi hozzászólás

16. § (1)26 A képviselő a Képviselő-testület ülésén a polgármesterhez (alpolgármesterekhez), a jegyzőhöz, a bizottság elnökéhez önkormányzati ügyben, felvilágosítás kérése céljából kérdést intézhet.

(2)27 Az ülés elnöke a napirendi pontok megtárgyalását követően bejelenti a benyújtott képviselői kérdéseket.

(3)28 A képviselői kérdésre lehetőség szerint az ülésen, ha ez nem lehetséges legkésőbb 15 napon belül írásban érdemi választ kell adni. A képviselői kérdés és az írásbeli válasz képviselők részére történő eljuttatásáról a polgármester gondoskodik.

(4) A Képviselő-testület a képviselői kérdésre adott válasz elfogadásáról nem szavaz.

17. § (1)29 A képviselő a közérdeklődésre számot tartó bejelentéseket, kéréseket a képviselői közlemények keretében terjesztheti elő. A közleményekhez kérdésnek, hozzászólásnak nincs helye.

(1a)30 Az ülés elnöke a hozzászólás tizedik perce után a szót a képviselőtől megvonhatja.

(2) A képviselői kéréssel kapcsolatos intézkedésről a képviselőt 15 napon belül írásban kell tájékoztatni.

18. § (1)31 Az ügyrendi hozzászólásnak minősül a képviselő-testületi ülés vezetésével, rendjével összefüggő, a tárgyalt napirendi pontot érdemben nem érintő, eljárási kérdésre vonatkozó hozzászólás, javaslat.

(2) Ügyrendi hozzászólás céljából a képviselők az ülés során bármikor szót kérhetnek. Ha az ülésvezető megállapítja, hogy a hozzászólás nem ügyrendi, a képviselőtől megvonja a szót.

(3) Az ügyrendi javaslatról a Képviselő-testület vita nélkül dönt.

9. A döntéshozatal módja

19. § (1) Az Mötv. 50. §-ában foglaltakon túl minősített többség szükséges

a) a képviselő-testületi feladat-és hatáskör átruházásához és annak visszavonásához,

b) a népszavazás elrendeléséhez, ha a népszavazás elrendelése törvény vagy az Önkormányzat rendelete szerint nem kötelező,

c) a képviselő-testületi ülés meghívójában nem szereplő, valamint az 6. § (2)-(3) bekezdésében, a 7. § (2) bekezdésében vagy a 10. § (2)-(3) bekezdésében foglaltaknak nem megfelelő napirendi javaslat napirendre vételéhez.

(2) Minősített többséget igénylő javaslat esetén a javaslat elfogadásához legalább 10 képviselő igen szavazata szükséges.

20. § Az ülés elnöke figyelmezteti azt a képviselőt, aki az Mötv. 49. §-ában meghatározott személyes érintettségre vonatkozó bejelentési kötelezettségét elmulasztja.

21. § (1) A Képviselő-testület ülésén a nyílt szavazás szavazatszámláló gép alkalmazásával történik. Ha a szavazatszámláló gép bármely okból nem használható, a szavazás kézfelemeléssel történik.

(2) Bármely képviselő javaslatára a Képviselő-testület név szerinti szavazást rendelhet el. A javaslatról a testület vita nélkül dönt. Ha jogszabály kötelezővé teszi, a név szerinti szavazást el kell rendelni.

(3) A név szerinti szavazás alkalmával az ülés elnöke alfabetikus sorrendben minden képviselőt személy szerint szólít és a képviselő által adott választ (igen, nem, tartózkodom) a névsorban rögzíti.

(4) A szavazás eredményét az ülés elnöke állapítja meg, majd ismerteti a Képviselő-testület döntését.

(5)32 A szavazás eredményével szemben felmerült kétség esetén a szavazás az Mötv. 48. § (5) bekezdése szerinti megismétlésére irányuló ügyrendi javaslatról az ülés elnöke dönt.

(6)33 Az ülés elnöke a szavazást - egy szavazás tekintetében egy alkalommal - az Mötv. 48. § (5) bekezdésén kívüli esetekben is megismételtetheti.

22. § (1) Az Mötv. 46. § (2) bekezdésében foglalt ügyekben, bármely képviselő javaslatára a Képviselő-testület titkos szavazást rendelhet el. A javaslatról a testület vita nélkül dönt. Az alpolgármester választásánál titkos szavazást kell elrendelni.

(2) A titkos szavazás lebonyolítására a Képviselő-testület háromtagú szavazatszámláló bizottságot választ. A titkos szavazás szavazólappal történik.

(3) A szavazatszámláló bizottság összeszámolja a szavazatokat, megállapítja az érvényes és érvénytelen szavazatok számát, a szavazás eredményét és a szavazásról jegyzőkönyvet készít.

(4) A szavazatszámláló bizottság által készített jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell:

a) szavazás helyét, időpontját és tárgyát,

b) a szavazatszámláló bizottság tagjainak nevét és tisztségét,

c) a szavazás során felmerült körülményeket,

d) a szavazás eredményét.

A jegyzőkönyvet a szavazatszámláló bizottság tagjai és a jegyzőkönyvvezető írja alá.

(5) A szavazás eredményéről a szavazatszámláló bizottság elnöke a Képviselő-testületnek jelentést tesz.

10. A Képviselő-testület döntései

23. § (1) A Képviselő-testület

a) rendeletet alkot;

b) határozatot hoz.

(2)34 A rendeleteket és a határozatokat a Magyar Közlöny kiadásáról, valamint a jogszabály kihirdetése során történő és a közjogi szervezetszabályozó eszköz közzététele során történő megjelöléséről szóló 5/2019. (III. 13.) IM rendeletben foglaltak szerint kell megjelölni.

(3) A rendeletekről és a határozatokról nyilvántartást kell vezetni. A nyilvántartásról, folyamatos karbantartásáról a jegyző gondoskodik.

11. A rendeletalkotás

24. § (1) A rendelet-tervezetek előterjesztésére a képviselő-testületi előterjesztések szabályait (6-8. §) kell alkalmazni a (2)-(5) bekezdésben foglalt eltérésekkel.

(2)35 Rendelet alkotását a polgármester, az alpolgármesterek, a tárgy szerint illetékes bizottság, bármely képviselő, a jegyző és feladatkörében a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzat testülete kezdeményezheti.

(3)36 Ha a szabályozandó kérdés tárgya lehetővé teszi, a tárgy szerint illetékes bizottság (bizottságok), valamint a Jogi és Ügyrendi Bizottság javaslata alapján a Képviselő-testület dönt a rendeletalkotás szükségességéről, főbb elveiről, az előkészítés menetéről.

(4)37 A rendelet-tervezet szakmai előkészítéséről a jegyző gondoskodik a tárgy szerint illetékes bizottság, valamint a Jogi és Ügyrendi Bizottság közreműködésével. A tervezet előkészítéséhez a Képviselő-testület - szükség esetén - szakértőket is felkérhet, illetőleg előkészítő csoportot hozhat létre.

(5) A rendelet-tervezet a jogalkotásról szóló törvény szerinti előzetes hatásvizsgálat elvégzését követően terjeszthető a Képviselő-testület elé. A vizsgálat eredményéről a Képviselő-testületet az előterjesztésben tájékoztatni kell.

(6)38 Rendeletmódosítás esetén az előterjesztésnek tartalmaznia kell a rendeletnek a javasolt módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt szövegét, valamint a változásokat bemutató összehasonlító segédanyagot is.

(7)39 A rendelet-tervezetet legalább 10 napra az Önkormányzat honlapján közzé kell tenni. A beérkezett észrevételekről, javaslatokról az előterjesztő a Képviselő-testületet tájékoztatja. Az észrevételekről, javaslatokról a Képviselő-testület dönt.

25. § A nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény 81. §-a szerinti tárgykörökben az önkormányzati rendelet megalkotásához a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzat egyetértése szükséges.

26. § (1) A Képviselő-testület a beterjesztett rendelet-tervezet felett általános és részletes vitát is tarthat.

(2)40 A Képviselő-testület által megalkotott rendeletet az Önkormányzat honlapján kell kihirdetni. A kihirdetés napja a rendeletnek az Önkormányzat honlapján történő megjelenésének a napja. A rendelet kihirdetéséről a jegyző gondoskodik.

(3)41 Az önkormányzati rendeletek módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt szövegét az Önkormányzat honlapján közzé kell tenni. A rendelet közzétételéről a jegyző gondoskodik.

(4)42 A Képviselő-testület által elfogadott normatív határozatot az Önkormányzat honlapján kell közzétenni. A normatív határozat közzétételéről a jegyző gondoskodik.

27. § A jegyző a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvény 21-22. §-ában foglaltak szerint gondoskodik

a) a rendeletek hatályosulásának folyamatos figyelemmel kiséréséről, és szükség szerint a rendeletek utólagos hatásvizsgálatának lefolytatásáról;

b) a jogalkalmazás és az utólagos hatásvizsgálat tapasztalatai alapján a rendeletek tartalmi felülvizsgálatáról.

12. A Képviselő-testület ülésének jegyzőkönyve

28. § (1) A Képviselő-testület üléséről hangfelvétel alapján, 10 napon belül jegyzőkönyvet kell készíteni. Az Mötv. 52. §-ában meghatározott követelményeknek megfelelő jegyzőkönyv elkészítéséről a jegyző gondoskodik.

(2) A jegyzőkönyv eredeti példányához mellékelni kell:

a) a meghívót,

b) a jelenléti ívet,

c) az előterjesztéseket,

d) az írásban benyújtott hozzászólásokat,

e) az ülésen megalkotott rendelet hiteles példányát,

f) az egyéb írásos indítványokat, anyagokat.

(3) A képviselőknek az üléstől számított 15 napon belül meg kell kapniuk a jegyzőkönyv hiteles kivonatát, amely tartalmazza:

a) az ülés helyét, időpontját,

b) a megjelent képviselők és meghívottak nevét,

c) az elfogadott napirendet,

d) az előadók, hozzászólók névsorát,

e) a döntéseket és a szavazás számszerű eredményét.

(4) A képviselőknek kérésükre a jegyzőkönyv egyes részeiről vagy egészéről teljes másolatot kell átadni.

(5) A jegyzőkönyv eredeti példányát a mellékleteivel együtt a Polgármesteri Hivatal az erre vonatkozó külön szabályok szerint kezeli, félévente bekötteti és elhelyezi az irattárban.

(6)43 A nyilvános ülésről készült jegyzőkönyvet és annak mellékleteit az Önkormányzat honlapján közzé kell tenni. A közzétételről a jegyző gondoskodik.

29. § (1)44

(2) A zárt ülésről külön jegyzőkönyvet kell készíteni. A zárt ülés jegyzőkönyveibe, mellékleteibe a választópolgárok nem tekinthetnek be. A zárt ülés tartása esetén a közérdekű adat és közérdekből nyilvános adat megismerésének lehetőségét a Polgármesteri Hivatalban kell biztosítani. A zárt ülés döntéseit tartalmazó jegyzőkönyvi kivonatot az Önkormányzat honlapján közzé kell tenni.

III. Fejezet

A képviselő

30. § (1) A képviselő jogait és kötelezettségeit az Mötv. és e rendelet határozza meg.

(2) A képviselő az Mötv.-ben foglaltakon túl köteles:

a)45 a képviselői tevékenység során tudomására jutott állami, szolgálati, magán és üzleti titkot a vonatkozó jogszabályi rendelkezések szerint megőrizni;

b) írásban vagy szóban a polgármesternél (bizottság elnökénél) előzetesen bejelenteni, ha a Képviselő-testület (bizottság) ülésén nem tud megjelenni vagy egyéb megbízatásának teljesítése akadályba ütközik.

(3) A képviselők tevékenységéhez szükséges anyagi, tárgyi és személyi feltételekről a Polgármesteri Hivatal gondoskodik.

31. §46 Ha a képviselő a képviselő-testületi, vagy bizottsági ülésen nem vesz részt és mulasztását a 30. § (2) bekezdés b) pontja szerint nem menti ki, tiszteletdíja és természetbeni juttatása az önkormányzati képviselőknek, a bizottsági elnököknek, a bizottság tagjainak, a tanácsnokoknak járó tiszteletdíjról és természetbeni juttatásról szóló önkormányzati rendeletben foglaltak szerint csökkenthető, vagy megvonható.

31/A. §47 (1) A jegyző a tárgyhónap 15. napjáig, az állami adóhatóság írásbeli értesítése esetén pedig soron kívül ellenőrzi, hogy a képviselő, illetve a nem képviselő bizottsági tag szerepel-e az adózás rendjéről szóló törvényben meghatározott köztartozásmentes adózói adatbázisban (a továbbiakban: adatbázis).

(2) Ha a képviselő, illetve a nem képviselő bizottsági tag határidőben nem igazolta az adatbázisba való felvételének megtörténtét, vagy az adatbázisban már nem szerepel, a jegyző javaslatára a polgármester az érintett képviselőt vagy nem képviselő bizottsági tagot hatvannapos határidő tűzésével felhívja arra, hogy az Mötv. 38. § (4) bekezdése szerinti kötelezettségét teljesítse, vagy igazolja a köztartozásnak az Mötv. 38. § (1) bekezdés d) pontja második fordulata szerinti rendezését.

(3) Ha a képviselő vagy a nem képviselő bizottsági tag a (2) bekezdés szerinti felhívásnak nem tesz eleget, a polgármester indítványozza az érintett méltatlanságának megállapítását.

(4) Ha az érintett a döntéshozatal megkezdéséig igazolja az Mötv. 38. § (4) bekezdése szerinti kötelezettségének teljesítését, vagy a köztartozásnak az Mötv. 38. § (1) bekezdés d) pontja második fordulata szerinti rendezését, illetve az Mötv. 38. § (1) bekezdés e) vagy f) pontja szerinti kötelezettség teljesítését, a Képviselő-testület mellőzi a méltatlanság alapjául szolgáló ezen körülmények fennállásának megállapítását, valamint a méltatlanság kimondását.

31/B. §48 A Képviselő-testület az összeférhetetlenség alapjául szolgáló körülmények fennállásának megállapítását, valamint az összeférhetetlenség kimondását mellőzi, ha az érintett a döntéshozatal megkezdéséig igazolja

a) az összeférhetetlenség megszűnését, vagy

b) ha az összeférhetetlenség megszüntetéséhez más személy vagy szerv eljárása is szükséges, minden, a képviselő által megtehető jognyilatkozat megtételét és az annak hatályosulásához szükséges minden további, a képviselő által elvégezhető cselekmény elvégzését.

IV. Fejezet

A bizottságok

13. Állandó bizottság

32. § (1) A Képviselő-testület a következő állandó bizottságokat hozza létre:

1.49 Pénzügyi és Tulajdonosi Bizottság (tagok száma: 9 fő),

2. Jogi és Ügyrendi Bizottság (tagok száma: 9 fő),

3.50 Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság (tagok száma: 9 fő),

4.51 Humán Bizottság (tagok száma: 9 fő),

5.52

6.53

7.54

(2) Az állandó bizottságok feladatkörükben

a) kezdeményezik, előkészítik a Képviselő-testület döntéseit, ellenőrzik a döntések végrehajtását. Ha a bizottság a Polgármesteri Hivatal tevékenységében a Képviselő-testület álláspontjától, céljaitól való eltérést, az önkormányzati érdek sérelmét, vagy a szükséges intézkedés elmulasztását észleli, a polgármester intézkedését kezdeményezheti;

b) véleményezik a képviselő-testületi előterjesztéseket;

c) véleményt nyilvánítanak olyan ügyben, amelyben törvény az Önkormányzat álláspontjának kikérését írja elő;

d) a Képviselő-testület által átruházott hatáskörben döntést hoznak.

(3) A 4. melléklet határozza meg a bizottságok részletes feladatkörét, valamint sorolja fel a Képviselő-testület által az állandó bizottságokra átruházott hatásköröket.

(4) A bizottságok munkájukról, ennek keretében a Képviselő-testület által átruházott hatáskörök gyakorlásáról évente, a tárgyévet követő május 31-ig kötelesek a Képviselő-testületnek beszámolni. A bizottság a (2) bekezdés c) pontjában átruházott hatáskör gyakorlása során kialakított önkormányzati véleményről a Képviselő-testületet soron következő ülésén tájékoztatja.

33. §55 A bizottságok elnökét, képviselő tagját, és nem képviselő tagját (külsős bizottsági tag) a Képviselő-testület választja meg. A bizottságok nem képviselő tagjának a Képviselő-testület a megfelelő szakértelem biztosítása érdekében olyan személyt választ, aki az adott bizottság feladatkörének megfelelő felsőfokú szakirányú végzettséggel vagy legalább három év szakmai tapasztalattal rendelkezik.

33/A. §56 A bizottság nem képviselő tagja az önkormányzati képviselőkre vonatkozó szabályok szerint tesz vagyonnyilatkozatot.

34. § A bizottságok ülésének összehívására, működésére, nyilvánosságára, határozatképességére és határozathozatalára, döntésének végrehajtására, a bizottság tagjainak kizárására, a bizottságok üléséről készített jegyzőkönyv tartalmára a Képviselő-testületre vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni, az Mötv. 60. §-ában, valamint a 38-43. §-ban foglalt eltérésekkel.

35. § (1) A bizottság üléseit a bizottság elnöke hívja össze és vezeti. Az elnök akadályoztatása esetén a bizottság ülését a polgármester hívja össze és az ülést a bizottság által az ülés elnökének megválasztott képviselő bizottsági tag vezeti.

(2)57 A bizottság ülését úgy kell összehívni, hogy a meghívót és az előterjesztéseket a tagok és az (5) bekezdésben meghatározott résztvevők az ülés időpontját megelőzően legalább 3 nappal, rendeletalkotásra irányuló előterjesztés esetén legalább 5 nappal megkapják.

(3) A bizottságot össze kell hívni a polgármesternek, az alpolgármesternek, továbbá a képviselők vagy a bizottsági tagok egynegyedének napirendi javaslatot is tartalmazó indítványára.

(4) A bizottság elnöke a (3) bekezdés szerinti indítvány benyújtását követő 8 napon belüli időpontra köteles a bizottság ülését összehívni. Ha a bizottság elnöke e kötelezettségének nem tesz eleget, a bizottság ülését a polgármester hívja össze.

(5) A bizottság ülésein tanácskozási joggal vehet részt:

a)58 a polgármester, az alpolgármesterek,

b) a nem bizottsági tag képviselő,

c) a jegyző, az aljegyzők és a Polgármesteri Hivatalnak a jegyző által megbízott köztisztviselője,

d) a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzat elnöke az általa képviselt nemzetiséget érintő ügy napirend tárgyalásakor,

e) a rendelet 3. mellékletében felsorolt köztestületek, illetve lakossági önszerveződő közösség tevékenységi körét érintő napirendi pont tárgyalásakor a köztestület, illetve lakossági önszerveződő közösség képviselője,

f) akit a bizottság vagy elnöke valamely napirendi ponthoz kapcsolódóan megjelöl.

36. § (1) A bizottsági ülés napirendjére az elnök tesz javaslatot a kiküldött meghívóban foglaltak szerint. A bizottsági tagok további napirendi pontokat javasolhatnak. A napirendről, a meghívóban nem szereplő napirendi javaslat napirendre való felvételéről a bizottság egyszerű többséggel dönt.

(2) A bizottság köteles napirendjére tűzni azokat az ügyeket, amelyek megtárgyalását

a) a Képviselő-testület,

b) a polgármester, az alpolgármester,

c) a képviselő indítványozza.

37. § (1)59 A bizottság tagja a bizottság ülésén köteles részt venni. Ha a bizottság tagja három egymás utáni ülésen nem vesz részt és mulasztását alapos okkal nem menti ki, a bizottság elnökének javaslata alapján a Képviselő-testület dönt a bizottsági tagság megszüntetéséről.

(2) A bizottság indokolt esetben külső szakértő igénybevételét kezdeményezheti a polgármesternél.

(3) A bizottság ülésén megfogalmazott kisebbségi véleményt bármely bizottsági tag kérésére a Képviselő-testület ülésén - annak napirendi tárgyalásakor - ismertetni kell.

38. § A bizottság üléséről készült jegyzőkönyvet az elnök, továbbá az elnök javaslatára a bizottság által megválasztott bizottsági tag írja alá.

39. § A bizottságok működéséhez szükséges szakmai, technikai és adminisztrációs feltételek biztosításáról a jegyző - a Polgármesteri Hivatal útján - gondoskodik.

14. Ideiglenes bizottság

40. § (1) A Képviselő-testület meghatározott időre vagy feladat elvégzésére ideiglenes bizottságot hozhat létre. Az ideiglenes bizottság a meghatározott idő elteltével, illetve a feladat elvégzésével megszűnik.

(2) Eltérő rendelkezés hiányában az ideiglenes bizottságra az állandó bizottságokra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.

V. Fejezet

A polgármester, az alpolgármester, a tanácsnok

41. § (1) A polgármester a választópolgárok által megválasztott, megbízatását főállásban betöltő tisztségviselő.

(2) A Képviselő-testület által a polgármesterre átruházott hatásköröket az 5. melléklet sorolja fel.

(3) A polgármesternek a Képviselő-testület és a bizottságok működésével összefüggő feladatai különösen

a) segíti a Képviselő-testület tagjainak munkáját;

b) a képviselő-testületi ülések előkészítése, összehívása, vezetése;

c) segíti és összehangolja a bizottságok működését, a bizottságok elnökei részére rendszeresen tájékoztatást nyújt.

(4) A polgármester szükség szerint, de évente legalább hat alkalommal fogadóórát tart.

(5)60 Az Mötv. 68. § (3) bekezdésére figyelemmel a polgármester a Képviselő-testület két ülése között felmerülő halaszthatatlan esetben az Mötv 42. §-ában meghatározott ügyek kivételével a Képviselő-testület hatáskörébe tartozó bármely önkormányzati ügyben – ideértve a bizottságra átruházott hatásköröket is – dönthet, amelyről a Képviselő-testületet a következő ülésen tájékoztatja.

41/A. §61

42. § (1)62 Amennyiben a polgármester vagy a Képviselő-testület bármely tagja egyidejűleg a Fővárosi Közgyűlésnek is tagja

a) kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a Képviselő-testületet tájékoztassa a Fővárosi Közgyűlés munkájáról;

b) előzetesen tájékoztatja a Képviselő-testületet a stratégiai jelentőségű fővárosi közgyűlési előterjesztésekről, ha erre kellő idő áll rendelkezésre;

c) kikérheti a Képviselő-testület állásfoglalását a Fővárosi Közgyűlés feladat- és hatáskörébe tartozó ügyekben.

(2)63 A Képviselő-testület tagjai javaslatot tehetnek arra, hogy a Fővárosi Közgyűlés tagja milyen ügyekben kérje ki a Képviselő-testület állásfoglalását.

43. §64 A polgármester tekintetében a Képviselő-testület gyakorolja a munkáltatói jogokat.

44. §65 (1) A Képviselő-testület két főállású alpolgármestert választ.

(2) Az alpolgármesterek a polgármester irányításával látják el feladataikat. Az alpolgármesterek közötti feladat- és munkamegosztást, valamint a polgármester helyettesítésének rendjét a polgármester határozza meg.

45. § (1) A Képviselő-testület a polgármesternek, bármely képviselőnek a javaslatára a képviselők közül tanácsnokokat választhat a Képviselő-testület által meghatározott önkormányzati feladatok ellátására, felügyeletére, ellenőrzésére.

(2) A tanácsnok megválasztása határozott időre vagy meghatározott feladat ellátására szólhat.

(3) A tanácsnok megbízatása megszűnik:

a) a képviselői megbízatás megszűnésével,

b) határozott időre történt választás esetén a határozott idő elteltével,

c) meghatározott feladat ellátására történt választás esetén a feladat elvégzésével,

d) felmentéssel,

e) lemondással.

(4)66 A tanácsnok tevékenységéről évente, a tárgyévet követő május 31-ig beszámol a Képviselő-testületnek.

VI. Fejezet

A jegyző, az aljegyző, a Polgármesteri Hivatal

46. § (1) A jegyző gondoskodik az Önkormányzat működésével kapcsolatos feladatok ellátásáról, ennek keretében különösen:

a) a polgármester feladat-meghatározásainak figyelembevételével a képviselő-testületi, bizottsági ülések, előterjesztések előkészítéséről, a képviselő-testületi, bizottsági döntések végrehajtásáról,

b) a képviselő-testületi, bizottsági ülések jegyzőkönyveinek elkészítéséről,

c) az Önkormányzat rendeleteinek kihirdetéséről, közzétételéről.

(2) A Képviselő-testület által a jegyzőre átruházott hatásköröket a 6. melléklet sorolja fel.

(3) Ha a jegyző a képviselő-testületi, bizottsági előterjesztés döntési javaslatában jogszabálysértést észlel, köteles azt az előterjesztéshez csatolt írásbeli észrevételben jelezni. A Képviselő-testület ülésén előterjesztett döntési javaslat esetében a jegyző szóban jelzi, ha a javaslat jogszabálysértő. A jegyző jelzését a jegyzőkönyvben rögzíteni kell.

(4) A jegyző köteles a Képviselő-testület és a bizottságok üléseinek jegyzőkönyveit az ülést követő 15 napon belül az önkormányzati rendeleteknek és jegyzőkönyveknek a fővárosi és megyei kormányhivatalok részére történő megküldésének rendjéről szóló 23/2012. (IV. 25.) KIM rendeletben (a továbbiakban: KIM rendelet) foglaltak szerint megküldeni Budapest Főváros Kormányhivatalának. A kihirdetett önkormányzati rendeletet a KIM rendeletben foglaltak szerint kell a jegyzőnek Budapest Főváros Kormányhivatalához megküldeni.

47. §67 A polgármester egy aljegyzőt nevezhet ki.

48. § A jegyzői és az aljegyzői tisztség egyidejű betöltetlensége, illetve tartós akadályoztatásuk esetén – legfeljebb 6 hónap időtartamra – a jegyzői feladatok ellátásával a polgármester a Polgármesteri Hivatal vezető besorolású, a jegyzőre vonatkozó képesítési előírásoknak megfelelő köztisztviselőjét bízza meg.

49. § (1) A Képviselő-testület Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Polgármesteri Hivatal elnevezéssel egységes hivatalt hoz létre és tart fenn.

(2) A Polgármesteri Hivatal a jegyző által elkészített és a polgármester által jóváhagyott Szervezeti és Működési Szabályzat szerint működik, amely részletezi a Polgármesteri Hivatal feladatait és belső (szervezeti egységek és köztisztviselők közötti) munkamegosztását.

(3) A Polgármesteri Hivatal belső szervezeti tagozódását, létszámát, munkarendjét, valamint ügyfélfogadási rendjét a Képviselő-testület a jegyző javaslatára benyújtott polgármesteri előterjesztés alapján a 7. mellékletben határozza meg.

(4) A Polgármesteri Hivatal bélyegzője körpecsét, közepén Magyarország címerével, körben a következő felirattal: „Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Polgármesteri Hivatal”. A Polgármesteri Hivatal által használt körpecsét szövegét sorszámmal kell kiegészíteni.

50. § A Képviselő-testület négy önkormányzati főtanácsadói munkakört hoz létre a Polgármesteri Hivatalban a polgármester tevékenységéhez közvetlenül kapcsolódó feladatok ellátására. Az önkormányzati főtanácsadói munkaköröket a 8. melléklet tartalmazza.

VII. Fejezet

A lakossággal való kapcsolattartás formái

15. A közmeghallgatás

51. § (1)68 A Képviselő-testület évente legalább egy alkalommal előre meghirdetett közmeghallgatást tart. A közmeghallgatáson a helyi lakosság és a helyben érdekelt szervezetek képviselői a helyi közügyeket érintő kérdéseket és javaslatot tehetnek.

(1a)69 A közmeghallgatáson kötelesek részt venni a Képviselő-testület tagjai, a jegyző, az aljegyző, a Polgármesteri Hivatal jegyző által kijelölt köztisztviselői, munkatársai, a polgármester által kijelölt önkormányzati fenntartású intézmények és önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok vezetői.

(1b)70 Amennyiben az önkormányzati képviselő a koronavírus járvány miatti veszélyhelyzet, illetve járványügyi készültség időszaka alatt a közmeghallgatáson életkora, illetve egészségi állapota miatt nem kíván részt venni, távollétét igazoltnak kell tekinteni. A távollétet a polgármester részére kell bejelenteni.

(1c)71 A közmeghallgatásra előterjesztés nem nyújtható be.

(2)72

(3)73

(4)74

(5)75

51/A. §76 (1) A közmeghallgatás helyszínét és időpontját legalább 15 nappal korábban a helyi írott és elektronikus sajtóban, az Önkormányzat honlapján, valamint a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján közzé kell tenni. A közmeghallgatás meghirdetéséről a polgármester gondoskodik.

(2) A közmeghallgatásra előzetesen, írásban a helyi lakosság és a helyben érdekelt szervezetek képviselői kérdést, illetve javaslatot nyújthatnak be. A benyújtás módját és határidejét a polgármester határozza meg, melyről az (1) bekezdésben meghatározottak szerint a lakosságot tájékoztatni kell.

(3) A közmeghallgatás helyi műsorszolgáltató közreműködésével élőben közvetítésre kerül. A közmeghallgatás során a lakossági részvétel széles körű biztosítása érdekében egyéb informatikai és kommunikációs technológia is alkalmazható.

(4) A felmerült közérdekű kérdésekre, javaslatokra lehetőség szerint a közmeghallgatáson választ kell adni.

(5) Ha a közérdekű kérdés, javaslat a közmeghallgatáson nem válaszolható meg, a Képviselő-testület a polgármestert vagy a tárgy szerint illetékes bizottságot bízza meg a kérdés, javaslat megvizsgálásával. A vizsgálat eredményéről a kérdezőt, javaslattevőt és a Képviselő-testületet 15 napon belül írásban tájékoztatni kell.

(6) A közmeghallgatásról jegyzőkönyvet kell készíteni, melyet a polgármester és a jegyző ír alá. A jegyzőkönyv elkészítéséről a jegyző gondoskodik.

16. A lakossági fórum

52. § (1) A Képviselő-testület, a bizottság, a polgármester előre meghatározott közérdekű kérdésben, illetőleg a lakosság szélesebb körét, nagyobb csoportjait érintő döntések előkészítésére a lakosság, a társadalmi szervezetek tájékoztatása, véleményének kikérése céljából lakossági fórumot hívhat össze.

(2) A lakossági fórumról emlékeztetőt kell készíteni. Az emlékeztetőnek tartalmazni kell az elhangzott hozzászólások, vélemények lényegét is. A lakossági fórumról - az emlékeztető megküldésével - a Képviselő-testületet tájékoztatni kell.

17. A képviselői fogadóóra

53. § A képviselők rendszeres időközönként az általuk meghirdetett helyen és időben fogadóórát tartanak.

VIII. Fejezet

Az Önkormányzat gazdálkodása

54. § Az Önkormányzat a törvények és más jogszabályok keretei között önállóan gazdálkodik bevételeivel és kiadásaival, rendelkezik saját vagyonával az önkormányzati célok megvalósítása érdekében.

55. § (1) Az Önkormányzat tulajdonában álló vagyon körét a nemzeti vagyonról szóló törvény és az Önkormányzat vagyona feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló önkormányzati rendelet határozza meg.

(2) Az önkormányzati vagyon külön része a törzsvagyon. A törzsvagyon körébe tartozó forgalomképtelen és korlátozottan forgalomképes vagyontárgyakat a nemzeti vagyonról szóló törvény és az Önkormányzat vagyona feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló önkormányzati rendelet határozza meg.

(3) Az Önkormányzat vagyona feletti tulajdonosi jogok gyakorlására az Mötv., a nemzeti vagyonról szóló törvény, az Önkormányzat rendeletei (különösen az Önkormányzat vagyona feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló önkormányzati rendelet), továbbá a jogszabályok keretei között hozott képviselő-testületi határozatok az irányadók.

56. § (1) Az Önkormányzat gazdálkodásának kereteit éves költségvetésében határozza meg. Az éves költségvetést és annak módosítását a Képviselő-testület rendeletben állapítja meg.

(2) A Képviselő-testület a költségvetés végrehajtásáról szóló beszámoló (zárszámadás) elfogadásáról rendeletben dönt.

(3) A Képviselő-testület az Mötv. 116. §-ában foglaltak szerint meghatározza gazdasági programját.

57. § Az Önkormányzat intézményei az éves költségvetés alapján, a törvényekben és más jogszabályokban meghatározott feltételek szerint gazdálkodnak. Az intézmények jogszabályban meghatározott tervezési és beszámolási feladatait a jegyző koordinálja.

IX. Fejezet

A Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzatok

58. § A jegyző és a Polgármesteri Hivatal ellátja a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzatok költségvetésével, gazdálkodásával kapcsolatos, az államháztartásról szóló törvényben és az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló Kormányrendeletben meghatározott feladatokat.

59. §77 Az Önkormányzat a nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény 80. §-ában foglaltak szerint, a Budapest XII. kerületi helyi nemzetiségi önkormányzattal közigazgatási szerződésben részletezett módon

a) a nemzetiségi önkormányzat székhelyén biztosítja a nemzetiségi önkormányzati feladat

ellátásához szükséges tárgyi, technikai eszközökkel felszerelt helyiség ingyenes használatát;
b) a Polgármesteri Hivatal közreműködésével biztosítja
ba) a testületi ülések előkészítésével kapcsolatban a meghívók, az előterjesztések, a hivatalos levelezések előkészítését, postázását,
bb) a testületi ülések jegyzőkönyveinek elkészítését, postázását,
bc) a testületi döntések és a tisztségviselők döntéseinek előkészítését,
bd) a testületi és tisztségviselői döntéshozatalhoz kapcsolódó nyilvántartási, sokszorosítási, postázási feladatok ellátását,
be) a nemzetiségi önkormányzat működésével, gazdálkodásával kapcsolatos nyilvántartási, iratkezelési feladatok ellátását, és
bf) viseli az a) és b) pontokban foglaltakkal járó költségeket a helyi nemzetiségi önkormányzat tagja és tisztségviselője telefonhasználata költségeinek kivételével.
X. Fejezet

Záró rendelkezések

60. § (1) Ez a rendelet 2018. október 1. napján lép hatályba.

(2) Hatályát veszti Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének Szervezeti és Működési Szabályzatáról 13/2013. (IV. 30.) Budapest XII. kerület Hegyvidék Önkormányzata rendelete.

1. melléklet78

Az Önkormányzat önként vállalt feladatai

Feladat

Jogszabályhely megjelölése vagy a feladat-ellátás alapja

1. Egészségügyi feladatok

1.1. Kábítószerügyi Egyeztető Fórum működtetése

239/2006. (XII. 7.) Kt. határozat

1.2. Otthoni szakápolás biztosítása

Éves költségvetési rendelet szerint


2. Szociális és gyermekvédelmi feladatok

2.1. Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíj biztosítása

40/2015. (XII.22.) Ök. rendelet 9. §

2.2. Gyermekétkeztetési térítési díjkedvezmény, kedvezményes szünidei
gyermekétkeztetés

55/2018. (XII. 17.) Ök. rendelet 9. §, 10. §

2.3. Gyermekes családok támogatása (születési támogatás, gyógyászati
segédeszköz vásárlásának támogatása, tanévkezdési támogatás, iskolai tanulók
szociális ösztöndíja, táborozási támogatás nyújtása)

40/2015. (XII.22.) Ök. rendelet 4-8. §

2.4. Kiegészítő lakbértámogatás

34/2017. (IX.27.) Ök. rendelet 49. §-53. §

2.5. Támogató szolgálat működtetése

10/2005. (VIII. 10.) Ök. rendelet 10. §, 84/2007. (IV. 19.) Kt. határozat

2.6. Szenvedélybetegek közösségi ellátása

10/2005. (VIII. 10.) Ök. rendelet 9. §,
158/2006. (VII. 27.) Kt. határozat

2.7. Pszichiátriai betegek közösségi ellátása

10/2005. (VIII. 10.) Ök. rendelet 8. §

2.8. „Nemcsak a húszéveseké a világháló”

Együttműködési megállapodás

2.9. Utcai szociális munka

10/2005. (VIII. 10.) Ök. rendelet 11. §


3. Környezetvédelmi feladatok

3.1. Hulladékgazdálkodási feladatok (veszélyes hulldék gyűjtés, komposztálási program, illegális zöldhulladék gyűjtés)

Éves költségvetési rendelet szerint

3.2. Zöldfelület fejlesztési programok (fakataszter, biodiverz évelőágyak, méhlegelők, esőkertek)

Éves költségvetési rendelet szerint

3.3 Környezet- és klímavédelemmel kapcsolatos (nemzetközi és hazai) pályázatok koordinálása és megvalósítása

3.4. Lakossági pályázatok
(Magaságyás pályázat, Udvarzöldítési pályázat, Kertemben a természet pályázat)

Éves költségvetési rendelet szerint

3.5. Lakossági szemléletformálási programok
(Hegyvidéki Csemete és Suháng program, Gyümölcsöző Hegyvidék program, Ágaprítási program, Klímabarát Esték, Bringás reggeli, Botanikai séták)

Éves költségvetési rendelet szerint

3.6. Klímavédelmi feladatok (Klímastratégia elkészítése és végrehajtása, Hirtelen lezúduló csapadék kezelése, Árnyas Hegyvidék Program)


4. Kommunikációs feladatok

4.1. Hirdetés, lakossági tájékoztató, média, rendezvény, Hegyvidék Kártya program,
weblap karbantartás, helyi lapkiadás

Éves költségvetési rendelet szerint


5. Kulturális, Oktatási, Sport feladatok

5.1. Alapítványok, egyházak, kulturális, civil és egyéb szervezetek támogatása

Éves költségvetési rendelet szerint

5.2. CD- és könyvkiadás támogatása

Éves költségvetési rendelet szerint

5.3. Kerületi média, kerületi rendezvények és egyéb kulturális célú támogatások

Éves költségvetési rendelet szerint

5.4. Szobrok, emléktáblák felállítása

Éves költségvetési rendelet szerint

5.5. Iskolai reform étkeztetés biztosítása, étkeztetés minőségének ellenőrzése

Éves költségvetési rendelet szerint

5.6. Sportegyesület támogatása, Sportos, Edzett Hegyvidékért Program működtetése

Éves költségvetési rendelet szerint

5.7. Testvérvárosi kapcsolatok

Képviselő-testület határozata szerint

5.8. Belföldi iskolai táborok

Éves költségvetési rendelet szerint


6. Kitüntetések, elismerések adományozása

6.1. A köznevelés és a közművelődés területén dolgozók kitüntetéseinek
adományozása

A kitüntetés adományozásáról szóló rendelet szerint

6.2. Árkay-díj, valamint Árkay pályázati díj adományozása

A kitüntetés adományozásáról szóló rendelet szerint

6.3. Az egészségügyi, a szociális, a gyermekjóléti ellátás területén dolgozók
kitüntetéseinek adományozása

A kitüntetés adományozásáról szóló rendelet szerint

6.4. Díszpolgári cím adományozása

A kitüntetés adományozásáról szóló rendelet szerint

6.5. Kaszás Attila-díj,
Hegyvidék Közbiztonságáért Díj,
Hegyvidéki Közösségépítő Díj adományozása

A kitüntetés adományozásáról szóló rendelet szerint

6.6. Hegyvidéki Polgárok Szolgálatáért Érdemérem, valamint Polgármesteri Elismerés adományozása

A kitüntetés adományozásáról szóló rendelet szerint


7. Városfejlesztési feladatok

7.1. Társasházak és helyi (kerületi) jelentőségű építészeti értékek felújításának
támogatása

Éves költségvetési rendelet szerint

7.2. Közvilágítás fejlesztésének támogatása

Éves költségvetési rendelet szerint


8. Egyéb feladatok

8.1. Tervtanács működtetése

4/2020. (II.28.) Ök. rendelet

8.2. Közcélú foglalkoztatás

Éves költségvetési rendelet szerint

8.3. Részvétel önkormányzati szakmai és érdekvédelmi szervezetekben

Képviselő-testület határozata szerint

8.4. Postai szolgáltatás biztosítása

Képviselő-testület határozata és éves költségvetési rendelet szerint

2. melléklet

Az Önkormányzat alaptevékenységeinek kormányzati funkciók szerinti besorolása

011130

Önkormányzatok és önkormányzati hivatalok jogalkotó és általános igazgatási tevékenysége

011220

Adó-, vám- és jövedéki igazgatás

013350

Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok

031030

Közterület rendjének fenntartása

041140

Területfejlesztés igazgatása

79

041232

Start-munka program – Téli közfoglalkoztatás

045120

Út, autópálya építése

045170

Parkoló, garázs üzemeltetése, fenntartása

047110

Kis-és nagykereskedelem igazgatása és támogatása

047310

Turizmus igazgatása és támogatása

066010

Zöldterület-kezelés

066020

Város-, községgazdálkodási egyéb szolgáltatások

076010

Egészségügy igazgatása

081010

Sportügyek igazgatása

082010

Kultúra igazgatása

082091

Közművelődés- közösségi és társadalmi részvétel fejlesztése

084010

Társadalmi tevékenységekkel, esélyegyenlőséggel, érdekképviselettel, nemzetiségekkel, egyházakkal összefüggő feladatok igazgatása és szabályozása

084070

A fiatalok társadalmi integrációját segítő struktúra, szakmai szolgáltatások fejlesztése, működtetése

098010

Oktatás igazgatása

106010

Lakóingatlan szociális célú bérbeadása, üzemeltetése

109010

Szociális szolgáltatások igazgatása

096015

Gyermekétkeztetés köznevelési intézményben

104037 80

Intézményen kívüli gyermekétkeztetés

3. melléklet

A Képviselő-testület és a bizottságok ülésére tanácskozási joggal meghívandó Budapest XII. kerületi szervezetek (11. § (1) bekezdés f) pont, 38. § (5) bekezdés e) pont)

1. Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara XII. kerületi tagcsoportja,

2. Hegyvidéki Ipartestület.

4. melléklet81

A Képviselő-testület állandó bizottságainak feladatköre és a Képviselő-testület által a bizottságokra átruházott hatáskörök

1. Pénzügyi és Tulajdonosi Bizottság

1.1. A Bizottság feladatköre

1.1.1. Az Önkormányzatnál és intézményeinél:

a)82 véleményezi az éves költségvetési javaslatot és a végrehajtásáról szóló beszámoló tervezeteit;

b) figyelemmel kíséri a költségvetési bevételek alakulását, különös tekintettel a saját bevételekre, a vagyonváltozás (vagyonnövekedés, vagyoncsökkenés) alakulását, értékeli az ezeket előidéző okokat;

c) vizsgálja az adósságot keletkeztető kötelezettségvállalás indokait és gazdasági megalapozottságát, ellenőrizheti a pénzkezelési szabályzat megtartását, a bizonylati rend és a bizonylati fegyelem érvényesítését;

d) ellátja a Képviselő-testület rendeletében meghatározott feladatokat. Vizsgálati megállapításait a Képviselő-testülettel haladéktalanul közli. Ha a Képviselő-testület a vizsgálati megállapításokkal nem ért egyet vagy a szükséges intézkedéseket nem teszi meg, a vizsgálati jegyzőkönyvet a bizottság az észrevételeivel együtt megküldi az Állami Számvevőszéknek (Mötv. 120. §).

1.1.2. Véleményezi

a) a Képviselő-testület hosszú távú fejlesztési elképzeléseit rögzítő gazdasági program, fejlesztési terv tervezeteit;

b) az Önkormányzat közép- és hosszú távú vagyongazdálkodási tervének tervezeteit;

1.1.3. Véleményezi azokat a képviselő-testületi előterjesztéseket, amelyek az Önkormányzat éves költségvetése kiadási főösszegének egy ezrelékes növekedését eredményezik.

1.1.4. Véleményezi az Önkormányzat gazdasági társaságban való részvételére irányuló előterjesztést.

1.1.5. Javaslatokat tehet az Önkormányzat saját bevételei növelésének, illetve kiadásai csökkentésének lehetőségeire.

1.1.6. Javaslatot tehet új helyi adó bevezetésére, illetve véleményezi az ilyen irányú javaslatokat.

1.1.7. Figyelemmel kíséri az Önkormányzat belső ellenőrzési szervének munkáját, elemzi az önkormányzati alapítású költségvetési szervek, társaságok gazdasági- pénzügyi ellenőrzéseinek tapasztalatait.

1.1.8. Figyelemmel kíséri a gazdasági program, a közép- és hosszú távú vagyongazdálkodási terv megvalósulását.

1.1.9.83

1.1.10. Véleményezi a gazdasági, pénzügyi kihatású előterjesztéseket.

1.1.11. Véleményezi az Önkormányzatot érintő vállalkozásfejlesztési elképzeléseket.

1.1.12.84

1.1.13. Kezdeményezi a polgármesternél a felügyelő bizottsági tag visszahívására irányuló képviselő-testületi előterjesztés benyújtását, amennyiben az Önkormányzat kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaság felügyelő bizottságának tagja a szabályszerűen, előzetesen egyeztett időpontban összehívott felügyelő bizottsági ülésen egymást követő két alkalommal nem vesz részt, úgy, hogy előzetesen méltányolható okra hivatkozással nem kezdeményezte az ülés más időpontban történő megtartását.

1.1.14. Értékeli gazdaságilag, pénzügyileg az Önkormányzat gazdasági társaságban való részvételét.

1.1.15. Véleményezi önkormányzati intézmény, gazdasági társaság, intézményirányító társulás létrehozását, vagy javaslatot tehet ilyen döntés meghozatalára.

1.1.16. Javaslatot tesz a privatizáció, valamint vállalkozásba adható vagyoni kör kijelölésére.

1.1.17. Javaslatot tesz az önkormányzati vagyon kezelésével, működtetésével foglalkozó szervezet kialakítására.

1.1.18. Javaslatot dolgoz ki az Önkormányzat bérbeadás útján hasznosítható vagyontárgyai bérleti díjaira.

1.1.19. Javaslatot dolgoz ki az Önkormányzatot megillető tulajdonosi jogok gyakorlására, kötelezettségek teljesítésére.

1.1.20. Véleményezi az önkormányzati tulajdonú telkek eladását, vállalkozásba vitelét, megosztását, bérbeadását.

1.1.21. Javaslatot tehet önkormányzati tulajdonú területek hasznosítására, felhasználására.

1.1.22. Véleményezi az önkormányzati törzsvagyon részét képező helyi közutak és műtárgyaik, továbbá a helyi közművek működtetési jogának átengedéséről szóló koncessziós szerződést.

1.1.23. Véleményezi a lakás- és helyiséggazdálkodást érintő előterjesztéseket.

1.2. A képviselő-testület által a bizottságra átruházott hatáskörök:

1.2.1. Az Önkormányzat nevében véleményezi a fővárosi önkormányzat és a kerületi önkormányzatok közötti forrásmegosztásról szóló fővárosi önkormányzati rendelet-tervezetét.

1.2.2. Dönt az önkormányzat tulajdonában vagy vagyonkezelésében levő ingatlan vagyonelem legfeljebb öt év időtartamú hasznosításáról.

1.2.3. Dönt a tulajdonosi hozzájárulás megadásáról a felszíni és felszín alatti építmények, a zöldfelületek, továbbá a felszín feletti, a felszíni és a felszín alatti közművek és elektronikus hírközlési berendezések, valamint az azokkal összefüggő egyéb építmények létesítéséhez, bővítéséhez, átalakításához, azon ingóságok elhelyezéséhez, el- és áthelyezéséhez, cseréjéhez, az ezzel összefüggő, jogszabályban előírt szolgalmi, vezetékjogi, igénybevételi vagy más megállapodás megkötéséről.

1.2.4. Dönt a tizenötmillió forintot meghaladó, de legfeljebb ötvenmillió forint egyedi értékben az önkormányzat tulajdonában vagy vagyonkezelésében levő ingó vagyonelem szerzéséről, átruházásáról, hasznosításáról, megterheléséről.

1.2.5. Dönt elővásárlási, előbérleti és előhaszonbérleti jog gyakorlásáról tizenötmillió forintot meghaladó, de legfeljebb százötvenmillió forint egyedi értékű vagyonelem esetében.

1.2.6. Dönt tizenötmillió forintot meghaladó, de legfeljebb ötvenmillió forint pertárgyértékű perben a perbeli egyezség megkötéséről.

1.2.7. Dönt tizenötmillió forintot meghaladó, de legfeljebb ötvenmillió forint összegű követelés tárgyában a peren kívüli egyezség megkötéséről.

1.2.8. Dönt tizenötmillió forintot meghaladó, de legfeljebb ötvenmillió forint összeg erejéig a követelésről történő lemondásról.

1.2.9. Dönt az önkormányzat kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaságok üzleti tervének jóváhagyásáról.

1.2.10. Tizenötmillió forint egyedi értékhatárig jogosult lemondani az Önkormányzatot megillető elővásárlási jog gyakorlásáról (4/1994. (III.2.) önkorm. rendelet).

1.2.11. Százötvenmillió forint forgalmi értéket meg nem haladó értékű lakás bérbeadása esetén gyakorolja a bérbeadói jogokat az Önkormányzat tulajdonában álló lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletéről, a lakások lakbérének mértékéről, valamint a lakbértámogatásról szóló önkormányzati rendeletben foglaltak szerint

1.2.12. Dönt a bérleti jogviszony megszűnését követően, a bérleti jogviszony helyreállításának érdekében ismételten kötött határozott idejű bérleti szerződés határozott idejének lejártát követően új bérleti szerződés megkötéséről.

1.2.13. Dönt üres helyiség bérbeadására vonatkozó, egyedi szempontrendszerek figyelembevételével speciális feltételeket tartalmazó pályázati kiírásról.

1.2.14. Dönt pályázat eredménytelenné nyilvánításáról, a pályázat megismétléséről vagy a helyiség bérbeadásáról a pályázati eljárás folytatása nélkül, ha az előírt határidőben csak egy érvényes pályázati ajánlatot nyújtanak be.

1.2.15. Dönt egyedi szempontrendszerek figyelembevételével kiírt speciális feltételeket tartalmazó pályázat eredményéről.

1.2.16. Jóváhagyja

a) az Önkormányzat éves ellenőrzési tervét az előző év december 31-éig (Mötv. 119. § (5) bekezdés)

b) az Önkormányzat éves ellenőrzési tervének módosítását;

c) az éves ellenőrzési jelentést

2. Jogi és Ügyrendi Bizottság

2.1. A Bizottság feladatköre:

2.1.1. Véleményezi jogi és célszerűségi szempontból az önkormányzati rendelet-tervezeteket.

2.1.1a.85 Véleményezi az Önkormányzat közbeszerzési eljárásával kapcsolatos képviselő-testületi előterjesztést.

2.1.2. Állást foglal az önkormányzati rendeletek jogértelmezési kérdéseiben.

2.1.3. Kezdeményezi a Képviselő-testület feladatköreit érintő önkormányzati rendelet megalkotását.

2.1.4. Koordinálja a Képviselő-testület és szervei szervezeti és működési szabályzatának tervezetét, annak módosításait.

2.1.5. Figyelemmel kíséri és ellenőrzi a szervezeti és működési szabályzat hatályosulását, s az ezzel kapcsolatos észrevételeit jelzi.

2.1.6. Előzetesen véleményezi a Budapest Főváros Kormányhivatala - törvényességi ellenőrzés körében a Képviselő-testület felé tett - felhívásaiban foglaltakat.

2.1.7. Véleményezi - testületi vagy tisztségviselői felkérésre - az önkormányzati érdekeltségű gazdasági társaságok, alapítványok, intézmények, társulások alapító okiratait és az önkormányzat fontosabb szerződés-tervezeteit.

2.1.8. Saját kezdeményezésre vagy felkérés alapján megvizsgálja és véleményezi az Önkormányzat kiemelkedő jelentőségű polgári jogi vitáit, és állást foglal megoldásuk ügyében.

2.1.9. Véleményezi a Polgármesteri Hivatal szervezetének kialakítására vonatkozó javaslatokat.

2.2. A Képviselő-testület által a bizottságra átruházott hatáskörök:

2.2.1. Átveszi az összeférhetetlenségi ok alapjául szolgáló jogviszony megszűntetéséről szóló, az arra jogosult által írásban megerősített lemondó nyilatkozatot a polgármestertől, az alpolgármestertől, a képviselőtől, a bizottság nem képviselő tagjától. (Mötv. 37. § (1) bekezdés, 40. § (2) bekezdés, 72. § (4) bekezdés, 79. § (2) bekezdés)

2.2.2. Kivizsgálja a polgármester, az alpolgármester, a képviselő, a bizottság nem képviselő tagja összeférhetetlenségének, méltatlanságának megállapítására irányuló képviselői, bizottsági indítványt, valamint a polgármester (alpolgármester) által továbbított kezdeményezést, és azt javaslatával ellátva - legkésőbb az összeférhetetlenség, méltatlanság megállapításának kezdeményezését követő 30 napon belül - a Képviselő-testület elé terjeszti. (Mötv. 37. § (2)-(3), 38. § (5) bekezdés, 40. § (2)-(3) bekezdés, 72. § (4) bekezdés, 79. § (2) bekezdés)

2.2.3.86 Az Mötv. 57. § (2) bekezdésére figyelemmel

a) nyilvántartja és ellenőrzi a polgármester, az alpolgármester, az önkormányzati képviselők és bizottságok nem képviselői tagjai vagyonnyilatkozatát, továbbá

b) nyilvántartja a polgármester, az alpolgármester, az önkormányzati képviselő és a bizottságok nem képviselői tagjai házas- vagy élettársának, valamint gyermekének a vagyonnyilatkozatát és azokba ellenőrzés céljából betekinthet, valamint

c) lefolytatja a Bizottságnál kezdeményezett vagyonnyilatkozattal kapcsolatos eljárást és az eljárás eredményéről tájékoztatja a soron következő ülésen a Képviselő-testületet.

2.2.4. Dönt az Önkormányzat jelképeinek, a Hegyvidék és a Normafa név használatával kapcsolatos kérelmekről, valamint a kiadott engedélyek visszavonásáról. (50/2018. (XI. 19.) Ör.)

2.2.5. Dönt a központosított közbeszerzési rendszer szolgáltatásaihoz történő csatlakozásról.

2.2.6. Dönt dinamikus beszerzési rendszer felállítását követő egyes ajánlattételi felhívásokról.

3. Humán Bizottság

3.1. A Bizottság feladatköre:

3.1.1. Véleményezi a Képviselő-testület elé kerülő egészségügyi, gyermekvédelmi és szociális politikával kapcsolatos előterjesztéseket, ellenőrzi az azokról szóló döntések végrehajtását.

3.1.2. Figyelemmel kíséri és elemzi a kerület népegészségügyi helyzetét, továbbá a kerület hátrányos helyzetben élő polgárai, rétegei szociális helyzetének alakulását.

3.1.3. Figyelemmel kíséri a hajléktalanokról való gondoskodás módjait, illetve azok feltételeinek alakulását.

3.1.4. Számon tartja az egészségügyi ellátást, a szociális- és gyermekvédelmi gondoskodást és ezek fejlesztését szolgáló forrásokat, valamint ellenőrzi ezek célirányos felhasználását.

3.1.5. Elemzi a gyermekvédelmi és szociális gondoskodás különböző formái működésének tapasztalatait, s javaslatok kidolgozásával közreműködik a gondoskodás és segítőszolgálat formáinak fejlesztésében.

3.1.6. Javaslatot tesz önkormányzati egészségügyi, gyermekvédelmi és szociális intézmények létrehozására, megszüntetésére, átszervezésére.

3.1.7. Véleményezi az egészségügyi intézmények helyiségeinek használatra történő átengedésével, bérletével kapcsolatos javaslatokat.

3.1.8. Véleményezi az Önkormányzat által fenntartott egészségügyi, szociális és gyermekvédelmi intézmények vezetői állására a pályázatok kiírását, valamint a benyújtott pályázatokat.

3.1.9. Ellenőrzi az Önkormányzat által fenntartott és irányított egészségügyi intézmények tevékenységét, a szükségleteket és lehetőségeket felmérve véleményezi azok fejlesztését.

3.1.10. Szervezi az egészségügyi felvilágosító munkát, felhasználva a helyi sajtó lehetőségeit is.

3.1.11. A családvédelmi és szociális gondoskodás kiterjesztése érdekében együttműködik az egyházakkal és a karitatív egyesületekkel.

3.1.12. Részt vesz a szociális és gyermekvédelmi ellátásban közreműködő egyesületekkel, szervekkel kötendő együttműködési megállapodások előkészítésében.

3.1.13. Részt vesz az egészségügy, illetve a szociális és gyermekvédelmi gondoskodás fejlesztését támogató pályázatok előkészítésében.

3.1.14. Ellenőrzi és koordinálja az Önkormányzat által fenntartott és működtetett nevelési intézmények, közművelődési intézmények szakmai tevékenységét.

3.1.15. Véleményezi az Önkormányzat által létesített és fenntartott nevelési intézmények, közművelődési intézmények intézmény vezetői állására benyújtott pályázatokat.

3.1.16. Véleményezi a kerületi óvodafejlesztési koncepciót (az önkormányzati feladat-ellátási, intézményhálózat-működtetési és fejlesztési tervet), valamint az önkormányzati minőségirányítási programot.

3.1.17. Részt vesz az óvodáztatással kapcsolatos feladatok ellátásában közreműködő szervekkel kötendő együttműködési megállapodások előkészítésében.

3.1.18. Javaslatot tesz a nevelési, közművelődési és sportintézmények alapítására, átszervezésére, megszüntetésére, illetve alapító okiratának módosítására.

3.1.19. Feladatkörében javaslatot tesz kitüntetés adományozására a beérkezett kezdeményezések, illetve saját elhatározása alapján.

3.1.20. Feladatkörében javaslatot tesz külföldi szakmai utak támogatására.

3.1.21.87 Közreműködik nemzetközi szintű kulturális, sport, közneveléssel összefüggő rendezvények helyi megszervezésében és lebonyolításában.

3.1.22. Segíti a feladatkörébe utalt művelődési tevékenységet.

3.1.23. Támogatja a meglévő kulturális és sport cserekapcsolatokat.

3.1.24.88

3.1.25. Figyelemmel kíséri a kerületben folyó közművelődési, kulturális tevékenységet, a kerületi versenysport helyzetét.

3.1.26. Javaslatot tesz új kulturális, művészeti, sport díjak létrehozására.

3.1.27. Kezdeményezi a természet és társadalom muzeális emlékeinek gyűjtését, őrzését, tudományos feldolgozását, bemutatását.

3.1.28. Közreműködik a képzőművészeti, kulturális pályázatok kiírásában, elbírálásában.

3.1.29. Javaslatot tesz köztéri műalkotások elhelyezésére, áthelyezésére, megszüntetésére.

3.1.30. Gondoskodik a kerület kulturális hagyományainak ápolásáról, megújításáról.

3.1.31. Támogatja kulturális egyesületek, csoportok munkáját.

3.1.32. Javaslatot tesz az Önkormányzat működtetésében levő oktatási intézményekkel, valamint az alapfokú művészetoktatási intézménnyel a szakmai együttműködési megállapodás megkötésére.

3.1.33.89 Véleményezi az Önkormányzat által nyújtott pénzbeli támogatásokról szóló 4/2025. (I. 23.) önkormányzati rendelet 2. § (2) bekezdés a)-c) pontjában meghatározott támogatási célok támogatására kiírt pályázat elbírálására irányuló előterjesztést.

3.1.34.90

3.2. A Képviselő-testület által a bizottságra átruházott hatáskörök:

3.2.1. Megtárgyalja és elfogadja az Önkormányzat gyermekjóléti és gyermekvédelmi feladatainak ellátásáról szóló, évente elkészítendő átfogó értékelést (117/2006. (VI. 29.) Kt. határozat).

3.2.2. Az Önkormányzat által fenntartott, személyes gondoskodást nyújtó szociális és gyermekvédelmi intézmények

a) szakmai programját, továbbá törvényben meghatározott esetekben házirendjét jóváhagyja;

b) szakmai munkájának eredményességét évente egy alkalommal értékeli (1993. évi III. tv. 92/B. §, 1997. évi XXXI. tv. 104. §).

3.2.3. Krízistámogatást állapít meg (2/2015. (II.27.) Ök. rendelet 15. § (2) bekezdés b) pont)

3.2.4. Lakbértámogatást és kiegészítő lakbértámogatást állapít meg méltányosságból (23/2007. (VI. 18.) Ök. rendelet 48. § (2) bekezdés, 49/E. § (1) bekezdés).

3.2.5. Megvitatja és értékeli a szociális, valamint gyermekjóléti ellátásokat ellátási szerződés vagy megállapodás alapján biztosító szolgáltatók szakmai tevékenységéről benyújtott éves beszámolóikat.

3.2.6. Művészeti és kulturális szempontból véleményezi a kerület területén lévő épületben, épületrészben kialakított műteremben folytatott alkotó tevékenységet, valamint javaslatot tesz az építményadó alóli mentesség időtartamára.

3.2.7. Jóváhagyja a közművelődési intézmények éves munkatervét (1997. évi CXL. törvény 78. § (5) bekezdés b) pontja).

3.2.8. Meghatározza az adott nevelési évben az önkormányzat által fenntartott óvodában indítható óvodai csoportok létszámát, továbbá engedélyezi a maximális csoportlétszámtól való eltérést (2011. CXC. törvény 83. § (2) bekezdés d) pont).

3.2.9. Értékeli az Önkormányzat által fenntartott óvoda pedagógiai programjában meghatározott feladatok végrehajtását, a pedagógiai- szakmai munka eredményességét (2011. évi CXC. törvény 83. § (2) bekezdés h) pont).

3.2.10. Ellenőrzi az Önkormányzat által fenntartott óvoda házirendjét. (2011. évi CXC. törvény 83. § (2) bekezdés i) pont).

3.2.11. Dönt a köznevelési intézmény kötelező eszköz- és felszerelési jegyzékével kapcsolatos ügyekben (20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 161-162. §).

3.2.12. Véleményezi az állami intézményfenntartó központ döntése előtt, annak megkeresésére az Önkormányzat által működtetett köznevelési intézmény

a) megszüntetésével, átszervezésével, feladatának megváltoztatásával, nevének megállapításával, összefüggő döntés-tervezetet;

b) vezetőjének megbízásával és megbízásának visszavonásával összefüggő döntés-tervezetet,

ha az állami intézményfenntartó központ megkeresésében megjelölt határidőn belül a Képviselő-testület nem ülésezik. (2011. évi CXL. törvény 83. § (3)-(4) bekezdés)

3.2.13. Elfogadja az Önkormányzat fenntartásában álló óvoda vezetője által elkészített, az óvoda középtávú, öt évre szóló továbbképzési programját (277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 1. § (2) bekezdés.

3.2.14. Jóváhagyja az Önkormányzat által fenntartott óvoda szervezeti és működési szabályzatát, pedagógiai programját, éves munkatervét, továbbképzési programját. (2011. évi CXC. törvény 83. § (2) bekezdés g) pont)

4. Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság:

4.1. A Bizottság feladatköre:

4.1.1. Ellenőrzi és koordinálja a településfejlesztéssel és településrendezéssel, továbbá a környezet épített és természeti elemeinek védelmével - kivéve a műemlékvédelem hatósági és egyéb jogszabályban meghatározott feladatait -, összehangolásával kapcsolatos feladatokat.

4.1.2. Kezdeményezi a településképi arculati kézikönyv, a településképi rendelet, a településfejlesztési koncepció, az integrált településfejlesztési stratégia, illetve a településrendezési eszköz kidolgozását, illetve véleményezi azokat, valamint figyelemmel kíséri érvényesülésüket, szükség esetén kezdeményezi a módosításukat.

4.1.3. Kezdeményezi a településrendezési feladatok megvalósulását biztosító sajátos jogintézmények alkalmazását, illetve véleményezi az ezzel kapcsolatos előterjesztéseket.

4.1.4. Kezdeményezi és véleményezi a védett területek, épületek támogatását.

4.1.5. Javaslatot tesz a városrendezési, műemlékvédelmi szempontok szerint el nem idegeníthető ingatlanokra.

4.1.6. Intézkedéseket kezdeményez az esztétikai környezetszennyezés fokozatos felszámolására.

4.1.7. Elemzi a kerület átmenő- és tömegközlekedési helyzetét.

4.1.8. Ellenőrzi a közlekedési létesítmények üzemeltetését.

4.1.9. Kezdeményezi és felügyeli gyalogút és gyalogos felállóhely, a kiemelt szegélyen vagy padkán kívüli gyalogos biztonsági berendezések létesítését, fenntartását és a kijelölt gyalogosátkelő-helyek megvilágítását.

4.1.10. Összehangolja a területi idegenforgalom érdekeit az országos érdekekkel és gondoskodik propagálásáról.

4.1.11. Véleményt nyilvánít a kiemelt üdülőkörzetek fejlesztési koncepciójáról, összehangolja az idegenforgalom helyi fejlesztését.

4.1.12. Javaslatot tesz közterületek elnevezésére.

4.1.13. Véleményezi a közterület-alakítási tervről szóló előterjesztést.

4.1.14. Véleményezi a településképi bejelentési és kötelezési eljárás során hozott első fokú önkormányzati hatósági határozatok ellen benyújtott fellebbezések tárgyában hozott képviselő-testületi előterjesztéseket.

4.1.15. Előkészíti, illetve véleményezi a közrenddel, közbiztonsággal kapcsolatos előterjesztéseket.

4.1.16. Figyelemmel kíséri a rendőrség közbiztonság megszilárdítása ügyében végzett munkáját.

4.1.17. Kezdeményezi, illetve előzetesen véleményezi helyi rendőrőrs létesítését, megszüntetését.

4.1.18. Figyelemmel kíséri a kerület közrendjét, közbiztonságát és ezzel összefüggésben javaslatokat dolgoz ki az ezzel kapcsolatos kerületi rendőrkapitányi tájékoztató alapján.

4.1.19. Koordinálja a kerületi Rendőrkapitányság és az Önkormányzat közös feladatainak ellátását.

4.1.20. Segíti a rendőrség és más szervek bűnmegelőzési tevékenységét.

4.1.21. Előzetesen véleményezi a kerületi rendőrkapitány és a kerületi rendőrőrsök vezetőinek kinevezésére vonatkozó javaslatot.

4.1.22. Segíti és koordinálja a rendőrség és a közterület-felügyelet együttműködését.

4.1.23. Kapcsolatot tart a kerületi Közrendvédelmi Közalapítvány Kuratóriumával, figyelemmel kíséri tevékenységét.

4.1.24. Tárgyalja mindazokat a közellátással, közbiztonsággal kapcsolatos ügyeket, amelyek feladatai ellátásával összefüggnek.

4.1.25. A Hegyvidéki Rendészet beszámolója alapján évente értékeli a Rendészet tevékenységét.

4.1.26. Véleményezi a kereskedelemmel, fogyasztóvédelemmel kapcsolatos előterjesztéseket.

4.1.27. Kezdeményezi a belkereskedelmi és szolgáltató tevékenység ellenőrzését az érdekelt irányító szervekkel együttműködve.

4.1.28. Véleményezi a közterület-használattal kapcsolatos első fokú önkormányzati hatósági határozatok ellen benyújtott fellebbezések tárgyában készített képviselő-testületi előterjesztéseket.

4.1.29. Kezdeményezi, véleményezi utak, közművek építését, átalakítását és a jelentősebb forgalomtechnikai módosításokat.

4.1.30. Javaslatot tesz a közlekedéssel és a tömegközlekedéssel kapcsolatosan, véleményezi az ezzel kapcsolatos terveket.

4.1.31. Véleményezi az Önkormányzat szerveinek tervezett környezetvédelmi intézkedéseit.

4.1.32. Javaslatot tesz környezetvédelmi intézkedések megtételére, természeti értékek védetté nyilvánítására.

4.1.33. Ellenőrzi a környezetvédelem terén hozott intézkedések végrehajtását.

4.1.34. Kezdeményezi rövid- és hosszú távú környezetvédelmi program készítését, véleményezi a környezetvédelmi programok tervezetét.

4.1.35.91

4.1.36. Kezdeményezi változtatási, telekalakítási vagy építési tilalom elrendelését kerületi építési szabályzat készítésének, jóváhagyásának idejére vagy környezet- és természetvédelmi érdekből.

4.1.37. Véleményezi a közterület-használat, hasznosítás tárgyú előterjesztéseket.

4.1.38. Ellenőrzi a környezet épített és természeti értékeinek védelmével kapcsolatos feladatok végrehajtását.

4.1.39. Véleményezi a környezeti kihatású önkormányzati rendelet-tervezeteket.

4.1.40. Kezdeményezi környezetvédelmi mérések, vizsgálatok, hatástanulmányok készítését.

4.1.41. Közreműködik a kerületi környezet- és természetvédelmet népszerűsítő programok szervezésében.

4.1.42. Javaslatot tesz a zajvédelmi szempontból fokozottan védetté nyilvánítandó területekre, illetve csendes övezet kialakítását javasolhatja a zaj ellen fokozott védelmet igénylő létesítmény körül.

4.1.43. Javaslatot tesz a helyi zaj- és rezgésvédelmi szabályok megállapítására.

4.1.44. Figyelemmel kíséri a kerület köztisztasági helyzetét és a szükséges esetben intézkedést kezdeményez.

4.1.45. Véleményezi a házszámozási határozatok ellen benyújtott fellebbezések tárgyában készített előterjesztéseket

4.2. A Képviselő-testület által a bizottságra átruházott hatáskörök:

4.2.1. Dönt az értékvédelmi dokumentáció alapján a helyi védelem indokoltságának vizsgálata (értékvizsgálati folyamat) megindításáról és megszüntetéséről. (25/2021.(IX. 28.) önkormányzati rendelet 10. § (2) és (4) bekezdés)

4.2.2. Elbírálja a helyi jelentőségű építészeti értékek felújítására benyújtott pályázatokat a pályázati kiírásban foglaltak szerint. (5/2014. (III. 4.) önkormányzati rendelet 3. § (3) bekezdés)

4.2.3. Dönt a településtervek, arculati kézikönyv, településképi rendelet tervezetével kapcsolatban beérkezett vélemények elfogadásáról vagy el nem fogadásáról.

4.2.4. Dönt a magyar építészetről szóló törvény szerinti településrendezési szerződés előkészítéséhez szükséges telepítési tanulmánytervről, valamint a kizárólag a szabályozási vonal végrehajtásáról szóló településrendezési szerződés megkötéséről.

4.2.5. Dönt a környezeti vizsgálat készítésének szükségességéről.

4.2.6. Dönt a településterv, kézikönyv és településképi rendelet készítését és módosítását megelőzően a készítés vagy módosítás tényéről, az új beépítésre szánt terület kijelölése esetén a magyar építészetről szóló törvényben foglalt követelményeknek való megfelelésről, amennyiben indokolt, a kiemelt fejlesztési területté nyilvánításról és a települési önkormányzati főépítészi feljegyzés elfogadásáról.

4.2.7.92 Véleményezi az Önkormányzat által nyújtott pénzbeli támogatásokról szóló 4/2025. (I. 23.) önkormányzati rendelet 2. § (2) bekezdés d) pontjában meghatározott támogatási cél támogatására kiírt pályázat elbírálására irányuló előterjesztést.

4.2.8.93 Véleményezi az Önkormányzat által nyújtott pénzbeli támogatásokról szóló 4/2025. (I. 23.) önkormányzati rendelet 2. § (3) bekezdésében meghatározott támogatási célok támogatására kiírt pályázat elbírálására irányuló előterjesztést.

5. melléklet

A Képviselő-testület által a polgármesterre átruházott hatáskörök

1. Építésügyi igazgatás

1.1.94

1.2.95

1.3. Az Önkormányzat polgármestere gyakorolja a véleményezési jogot a más önkormányzat polgármestere, illetve főpolgármestere által - a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet VI. fejezete szerinti egyeztetési eljárás keretében – a Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzatnak megküldött településképi arculati kézikönyvvel, településképi rendelettel, településfejlesztési koncepcióval, integrált településfejlesztési stratégiával és településrendezési eszközökkel kapcsolatban. A véleményről a polgármester a Képviselő - testületet soron következő ülésén tájékoztatja (14/2005. (VIII. 10.) Ök. rendelet 80. §).

1.4.

1.5. Eljár a településkép védelméről szóló 2016. évi LXXIV. törvényben meghatározott önkormányzati településkép-érvényesítési eszközök alkalmazása során. (25/2021. (IX. 28.) önkormányzati rendelet 3.§)

2. Közúti közlekedés

2.1. Gyakorolja a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 12. § (5) bekezdésében, 34. § (2), (4), (5) bekezdésében meghatározott közútkezelői hatásköröket (8/2010. (II. 26.) Ök. rendelet 2. § 21. pont).

2.2.96 Dönt – a jegyzőre átruházott hatáskörök kivételével – az Önkormányzat által kiadható várakozási hozzájárulás, várakozási-behajtási hozzájárulás vagy behajtási hozzájárulás kiadásáról, módosításáról vagy visszavonásáról.

2.3.97 Gyakorolja a kizárólagos használatú várakozóhelyek létesítésére szóló hozzájárulás kapcsán az Önkormányzat egyetértési jogát.

3.98 Kultúra, köznevelés, sport

3.1.99 Dönt az Önkormányzat által fenntartott óvoda, közművelődési és sport intézmény vezetői pályázatának kiírásáról, a Humán Bizottság véleményének kikérése mellett (1992. évi XXXIII. törvény 20/B. §).

3.2.100 Meghatározza az Önkormányzat által fenntartott óvoda felvételi körzetét, valamint nyitva tartásának rendjét (2011. évi CXC. törvény 49. § (3) bekezdés).

3.3.101

4. Egészségügyi, szociális és gyermekvédelmi ellátás

4.1.102 Kiválasztja a XII. kerületi egészségügyi alapellátásba újonnan belépő, egyéni vagy társas egészségügyi vállalkozásban működő, felnőtteket és gyermekeket ellátó fogorvosokat, a Humán Bizottság véleményének kikérése mellett (22/2004. (II. 19.) Kt. határozat).

4.2. Megköti a felnőtt, illetve a gyermekfogászati alapellátást nyújtó egyéni egészségügyi vállalkozókkal vagy társas egészségügyi vállalkozásokkal az előszerződést, a feladat-ellátási szerződést (2000. évi II. törvény 2/A. § (2) bekezdés, 22/2004. (II. 19.) Kt. határozat).

4.3.103 Dönt a XII. kerületi egészségügyi alapellátásban résztvevő háziorvosok és házi gyermekorvosok személyéről, a Humán Bizottság véleményének kikérése mellett (514/1995. (X. 19.) Kt. határozat).

4.4. Megköti a vállalkozó háziorvosokkal és házi gyermekorvosokkal az előszerződést, feladat-ellátási szerződést (2000. évi II. törvény 2/A. § (2) bekezdés, 510/1995. (X. 19.) Kt. határozat).

4.5.104

4.6. Megállapítja az esetenkénti támogatást (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 8. § (2) bekezdés).

4.7. Megállapítja az időskorúak eseti támogatását (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 9. § (1) bekezdés).

4.8. Megállapítja a temetési támogatást (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 13. § (2) bekezdés).

4.9. Krízistámogatást állapít meg (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 15. § (2) bekezdés a) pont).

4.10. Megállapítja a rendkívüli gyermekvédelmi támogatást (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 17. § (2) bekezdés).

4.11. Megállapítja a lakásfenntartási támogatást (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 21. § (2) bekezdés).

4.12. Adósságkezelési szolgáltatásban részesít családokat (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 28. § (1) bekezdés).

4.13. Megállapítja a gyógyszertámogatást (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 31. § (2) bekezdés).

4.14. Elrendeli a köztemetést (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 33. § (1) bekezdés).

4.15. Dönt a szociális üdültetés iránti kérelemről (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 34. § (5) bekezdés).

4.16. A szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni ellátás jogosulatlan és rosszhiszemű igénybevétele esetén megszünteti az ellátást, valamint elrendeli az igénybevett ellátás megtérítését. Elrendelheti a visszafizetendő támogatás csökkentését illetve részletekben történő megfizetését is (2/2015. (II. 27.) Ök. rendelet 38. §).

4.17.105 Lakbértámogatást és kiegészítő lakbértámogatást állapít meg (34/2017. (IX. 27.) Ör. 52. § (1) bek.).

4.18. Megállapítja a születési támogatást, a gyógyászati segédeszköz vásárlásának támogatását, a tanévkezdési támogatást, az iskolai tanulók szociális ösztöndíját, a táborozási támogatást, dönt a támogatás megszüntetéséről, a jogosulatlanul és rosszhiszeműen igénybe vett ellátás visszafizetéséről (40/2015. (XII. 22.) Ök. rendelet 16. § (1) bekezdés).

4.19.106

4.20. Dönt bölcsődei felvételek ügyében (7/2012. (III. 6.) 4. § (5) bekezdés).

4.21.107

4.22. Dönt a bölcsődei ellátás és a gyermekétkeztetés személyi térítési díjának csökkentéséről, elengedéséről (7/2012. (III. 6.) 7. §, 9. § (1) – (1a) bekezdés).

4.23. Dönt a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátásokért fizetendő személyi térítési díj mérsékléséről, elengedéséről (10/2005. (VIII. 10.) Ök. rendelet 21. § (4) bekezdés).

4.24.108 Ha a bérlő a kiegészítő lakbértámogatást jogosulatlanul vette igénybe, a polgármester a visszafizetendő támogatás összegét méltányosságból csökkentheti, elengedheti vagy részletekben fizettetheti meg. (34/2017. (IX. 27.) 53. § (5) bek.)

5. Közbeszerzési eljárás

5.1.109 Dönt keretmegállapodás alapján közvetlen megrendelés kezdeményezéséről.

5.2.110 Dönt a dinamikus beszerzési rendszerben szerződés megkötéséről.

5.3.111 Dönt a közbeszerzési eljárásban a részvételi vagy ajánlattételi határidő meghosszabbításáról.

5.4.112 Dönt a részvételi szakasz esetében az ajánlattételi felhívás megküldésének elhalasztásáról.

5.5.113 Dönt az ajánlati kötöttség idejének kiterjesztéséről.

5.6.114 Dönt a közbeszerzési eljárást megindító felhívás és közbeszerzési dokumentumok módosításáról, valamint az eljárást megindító felhívás visszavonásáról.

5.7.115

5.8.116 Dönt hiánypótlásra vagy felvilágosítás nyújtására vonatkozó felszólításról, indokolás kéréséről, valamint az egyéb köztes eljárási cselekményekkel összefüggésben, ha az egyik ajánlatkérő tekintetében sem jár az eljárás érdemi lezárásával.

5.9.117 Dönt a gazdasági szereplő kiegészítő tájékoztatáskérésére vagy az előzetes vitarendezési kérelemre adandó válaszról.

6. Költségvetési gazdálkodás

6.1.118 Az Önkormányzat címeinek kiemelt feladatai előirányzatai között, esetenként legfeljebb 30 millió forint összegben átcsoportosítást hajthat végre (az éves költségvetési rendelet szerint).

6.2.119 A költségvetésben elkülönített általános tartalék felhasználásáról esetenként 35 millió forint erejéig dönthet (az éves költségvetési rendelet szerint).

6.3.120 A költségvetési rendelet melléklete szerinti céltartalék felhasználására év közben a feladatok függvényében kerülhet sor a polgármester döntése alapján, kivé.ve a céltartalékok közötti átcsoportosítást.

6.4.121 Pályázatot nyújthat be az önkormányzatok fejlesztési és egyéb célú támogatására kiírt pályázataira, ha a pályázat önrésze nem haladja a 150 millió forintot és az önrész fedezete a tárgyévi költségvetésben biztosított (az éves költségvetési rendelet szerint).

6.5.122 Dönthet az átmenetileg szabad pénzeszközök betétként történő lekötéséről vagy azoknak rövid lejáratú – kizárólag állampapírokban történő – lekötéséről (az éves költségvetési rendelet szerint).

6.6.123 Jóváhagyja az Önkormányzat irányítása alá tartozó költségvetési szerveknek az államháztartásról szóló törvény végrehajtására kiadott 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 10. §-a szerinti munkamegosztási megállapodását. A jóváhagyásról a polgármester a Képviselő-testületet soron következő ülésén tájékoztatja.

6.7.124 Dönt – a képviselő-testület át nem ruházható hatáskörébe tartozó ügy kivételével – az államháztartáson kívüli forrás végleges átvételéről.

6.8.125

6.9.126

7.127 Lakás és helyiséggazdálkodás

7.1. Dönt az önkormányzat tulajdonában vagy vagyonkezelésében levő vagyonelem alkalmi célú hasznosításáról.

7.2. Dönt elővásárlási, előbérleti és előhaszonbérleti jog gyakorlásáról legfeljebb tizenötmillió forint egyedi értékű vagyonelem esetében.

7.3. Dönt legfeljebb tizenötmillió forint pertárgyértékű perben a perbeli egyezség megkötéséről.

7.4. Dönt legfeljebb tizenötmillió forint összegű követelés tárgyában a peren kívüli egyezség megkötéséről.

7.5. Dönt követelésről legfeljebb tizenötmillió forint összeg erejéig történő lemondásról.

7.6. Dönt legfeljebb tizenötmillió forint egyedi értékben az önkormányzat tulajdonában vagy vagyonkezelésében levő ingó vagyonelem szerzéséről, átruházásáról, hasznosításáról, megterheléséről.

7.7. Gyakorolja a társasházi közgyűlésen a tulajdonostársat megillető szavazati jogot, kivéve a tulajdonjog változásával járó döntéseket.

7.8. Dönt pénzbeli térítés megfizetéséről cserehelyiség, illetve cserelakás biztosítása helyett.

7.9. Dönt a lakásbérleti szerződés alapján bérlőt terhelő – lakáson belüli – munkálatok elvégzéséhez való hozzájárulásról, illetve a bérbeadó helyett elvégeztt munkálatokról és azok esetleges megtérítéséről szóló megállapodás megkötéséről.

8. Egyéb hatáskörök

8.1.128 Szerződést köt a „Szövetség a nagyobb társasházakkal és lakásszövetkezetekkel” támogatási programnak és a Pénzgüyi és Tulajdonosi Bizottság döntésének megfelelően a társasházakkal (108/2011. (VII. 7.) Kt. határozat).

8.2.129 Dönt a közterület-használati hozzájárulás iránti kérelemről (3/2018. (II. 28.) Ör. 9. § (1) bek.).

8.3.130 Megállapítja a jogellenes közterület-használatot, dönt az attól való eltiltástól és a jogellenes használat miatt fizetendő díj összegéről (3/2018. (II.28.) Ök. rendelet 19. § (6) bekezdés).

8.4.131 Dönt az önkormányzat által nyújtott pénzbeli támogatásokról szóló rendelet szerinti pályázatértékelő bizottság felállításáról.

8.4a.132 Dönt az önkormányzat által nyújtott pénzbeli támogatásokról szóló rendelet szerint az elszámolási határidő meghosszabbításáról.

8.5. Dönt

adományozásáról.

a) az egészségügyi, a szociális szolgáltatások, a gyermekjóléti ellátás területén dolgozók részére adható Polgármesteri Elismerő Oklevél (17/2004. (XI.3.) Ök. rendelet 7/A. §),

b) a Kaszás Attila-díj (7/2008. (II.19.) Ök. rendelet),

c) az Árkay-díj, valamint az Árkay pályázati díj (37/2013. (XI.19.) Ök. rendelet),

d) a Hegyvidéki Polgárok Szolgálatáért Érdemérem, valamint a Polgármesteri Elismerés (8/2016. (V.26.) Ök. rendelet)

6. melléklet133

A Képviselő-testület által a jegyzőre átruházott hatáskörök

1. Gyakorolja a Hegyvidéki Önkormányzat tulajdonában és kezelésében lévő helyi közutak tekintetében a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 3. § (2) bekezdésében, 14. § (1) bekezdés a) pontjában, 34. § (3) bekezdésében, 36. § (1), (3) bekezdésében, 37. § (2)-(3) bekezdésében, 41. § (2) bekezdésében, 42. § (3) bekezdésében, 42/A. § (1) bekezdésében és 43. § (1) bekezdésében meghatározott közútkezelői hatásköröket (8/2010. (II. 26.) Ök. rendelet 2. § 21. pont).

2. A közösségi együttélés alapvető szabályait sértő magatartással összefüggő önkormányzati hatósági eljárás lefolytatására és a közigazgatási bírság kiszabására átruházott hatáskörben a Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat jegyzője jogosult (13/2014. (III. 24.)

Ök. rendelet 11. § (1) bekezdés).

3.134 Dönt az Önkormányzat által kiadandó, védett övezetbe behajtásra, valamint behajtásra és várakozásra jogosító hozzájárulások kiadásáról.

4.135 Dönt Budapest Főváros Közgyűlésének a Budapest főváros közigazgatási területén a járművel várakozás rendjének egységes kialakításáról, a várakozás díjáról és az üzemképtelen járművek tárolásának szabályozásáról szóló 30/2010. (VI. 4.) önkormányzati rendelete 40. §-a szerinti közterület-felügyeleti behajtási-várakozási hozzájárulás kiadásáról.

5.136 Dönt az ingatlan házszáma megállapításáról, megváltoztatásáról.

7. melléklet

A Polgármesteri Hivatal belső szervezeti tagozódása, munkarendje, valamint ügyfélfogadási rendje

1. A Polgármesteri Hivatal belső szervezeti tagozódása

1.1.Polgármesteri és Jegyzői Törzskar, ezen belül helyezkedik el:

a) a Titkárság,

b) a Belső Ellenőrzési Csoport,

c) a Képviselői Csoport,

d)

e) a referensek.

1.2. Adóigazgatási Iroda, ezen belül helyezkedik el:

a) az Adóellenőrzési Csoport,

b) az Adókivetési Csoport,

c) a Behajtási Csoport.

1.3. Anyakönyvi és Szolgáltatási Iroda, ezen belül helyezkedik el:

a) az Anyakönyvi Csoport,

b) az Ügyfélszolgálati és Ügyviteli Csoport,

c) a Fenntartási Csoport.

1.4. Hatósági Iroda

1.5. Hegyvidéki Rendészet, ezen belül helyezkedik el a Közterületi Szolgálati Csoport.

1.6. Népjóléti Iroda

1.7.137 Köznevelési és Közművelődési Iroda

1.8. Pénzügyi és Költségvetési Iroda, ezen belül helyezkedik el:

a) a Pénzügyi Csoport,

b) a Számviteli Csoport.

1.9.138 Vagyongazdálkodási Iroda

1.10.139 Városfejlesztési Iroda, ezen belül helyezkedik el a Kivitelezés-koordináló Műszaki Csoport.

1.11. Városrendezési és Főépítészi Iroda, ezen belül helyezkedik el:

a) Hatósági Csoport,

b) Főépítészi Csoport,

c) Városrendezési Csoport.

1.12. Zöld Iroda

1.12a.140 Társadalmi Együttműködési és Közösségi Kapcsolatok Iroda

a) Részvételi Csoport

b) Civil Csoport

1.12b.141 Közbeszerzési Iroda

1.13.142 A Polgármesteri Hivatal létszáma: 258 fő

2. A Polgármesteri Hivatal heti általános munkarendje

2.1. Hétfő 8,00 – 18,00

Kedd 8,00 – 16,00

Szerda 8,00 – 16,30

Csütörtök 8,00 – 16,00

Péntek 8,00 – 13,30

2.2. A Polgármesteri Hivatal egyes köztisztviselőinek és ügykezelőinek munkaidő beosztását az Önkormányzat jegyzője a 2.1. pontban foglaltaktól eltérően is megállapíthatja.

3. A Polgármesteri Hivatal általános ügyfélfogadási rendje

3.1. Hétfő 13:00 – 17:30

Szerda 8:00 – 16:00

Péntek 8:00 – 12:00

3.1a.143 A Budapest XII. kerület, Normafa út 1/A. szám alatt működő Ügyfélszolgálati Pont ügyfélfogadási rendje hétfőtől péntekig 8:00-12:00 és 12:30-15:30 között.

3.1b.144 A Hatósági Iroda ügyfélfogadási rendje közterület-használati ügyekben

Hétfő: 8:00-12:00
Kedd: 8:00-12:00
Szerda 8:00-12:00
Csütörtök: 8:00-12:00
Péntek: 8:00-12:00

3.2. A vezető beosztású köztisztviselők a jegyző által meghatározott rendben és időpontban kötelesek ügyfélfogadást tartani.

3.3. A Polgármesteri Hivatal ügyfélszolgálati ügyintézői munkakörben foglalkoztatott köztisztviselői a teljes munkaidejükben ügyfélfogadást tartanak.

3.4. A Polgármesteri Hivatal egyes szervezeti egységeinél a jegyző javaslatára a polgármester az ügyfélfogadás rendjét – átmeneti időre – a 3.1. pont szerinti általános ügyfélfogadási rendtől eltérően is meghatározhatja oly módon, hogy hetente legalább két munkanapon biztosítani kell az ügyfélfogadást. Az általánostól eltérő rendről a polgármester a lakosságot a Polgármesteri Hivatal hirdetőtábláján, az Önkormányzat honlapján és a Hegyvidék újságban tájékoztatja.

8. melléklet

A Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Polgármesteri Hivatalban létrehozott önkormányzati főtanácsadói munkakörök
a) Polgármesteri stratégiai önkormányzati főtanácsadó 1 fő
tanácsadó
b) Polgármesteri tanácsadó önkormányzati főtanácsadó 3 fő
1

A 3. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

2

A 3. § (3) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

3

A 6. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

4

A 6. § (3) bekezdés a) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

5

A 6. § (3) bekezdés c) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

6

A 6. § (3) bekezdés d) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

7

A 9. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.

8

A 10. § (1a) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 13/2022. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.

9

A 10. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 9/2024. (II. 23.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

10

A 10. § (4) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.

11

A 11. § (1) bekezdés b) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

12

A 11. § (3) bekezdés a) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

13

A 12. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 5. §-ával megállapított szöveg.

14

A 13. § (4) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 6. §-ával megállapított szöveg.

15

A 14. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 7. §-ával megállapított szöveg.

16

A 15. § (1) bekezdés b) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

17

A 15. § (1) bekezdés c) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

18

A 15. § (1) bekezdés d) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

19

A 15. § (1) bekezdés f) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

20

A 15. § (1) bekezdés g) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

21

A 15. § (3) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 13/2022. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

22

A 15. § (3a) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 13/2022. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdése iktatta be.

23

A 15. § (4) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

24

A 15. § (4a) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (4) bekezdése iktatta be.

25

A 15. § (5) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 8. § (5) bekezdésével megállapított szöveg.

26

A 16. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.

27

A 16. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.

28

A 16. § (3) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 9. §-ával megállapított szöveg.

29

A 17. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 10. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

30

A 17. § (1a) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 10. § (2) bekezdése iktatta be.

31

A 18. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 11. §-ával megállapított szöveg.

32

A 21. § (5) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 12. §-a iktatta be.

33

A 21. § (6) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 12. §-a iktatta be.

34

A 23. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 10/2022. (V. 26.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

35

A 24. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 13. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

36

A 24. § (3) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 13. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

37

A 24. § (4) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 13. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

38

A 24. § (6) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 13. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

39

A 24. § (7) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 13. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

40

A 26. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

41

A 26. § (3) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 14. §-ával megállapított szöveg. A 26. § (3) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

42

A 26. § (4) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 14. §-ával megállapított szöveg. A 26. § (4) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

43

A 28. § (6) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 15. §-ával megállapított szöveg.

44

A 29. § (1) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 29. § a) pontja hatályon kívül helyezte.

45

A 30. § (2) bekezdés a) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 16. §-ával megállapított szöveg.

46

A 31. § a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 17. §-ával megállapított szöveg.

47

A 31/A. §-t a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 18. §-a iktatta be.

48

A 31/B. §-t a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 18. §-a iktatta be.

49

A 32. § (1) bekezdés 1. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 19. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

50

A 32. § (1) bekezdés 3. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 19. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

51

A 32. § (1) bekezdés 4. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 15/2023. (V. 26.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg. A 32. § (1) bekezdés 4. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 19. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

52

A 32. § (1) bekezdés 5. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 29. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

53

A 32. § (1) bekezdés 6. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 29. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

54

A 32. § (1) bekezdés 7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 29. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

55

A 33. § a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 20. §-ával megállapított szöveg. A 33. § a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg.

56

A 33/A. §-t a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 2. §-a iktatta be.

57

A 35. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 21. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

58

A 35. § (5) bekezdés a) pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 21. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

59

A 37. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 22. §-ával megállapított szöveg.

60

A 41. § (5) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 23. §-a iktatta be.

61

A 41/A. §-t a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 29. § c) pontja hatályon kívül helyezte.

62

A 42. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 24. §-ával megállapított szöveg.

63

A 42. § (2) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 24. §-ával megállapított szöveg.

64

A 43. § a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 25. §-ával megállapított szöveg.

65

A 44. § a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 25. §-ával megállapított szöveg.

66

A 45. § (4) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 26. §-a iktatta be.

67

A 47. § a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

68

Az 51. § (1) bekezdése a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

69

Az 51. § (1a) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

70

Az 51. § (1b) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

71

Az 51. § (1c) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

72

Az 51. § (2) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 3. §-a hatályon kívül helyezte.

73

Az 51. § (3) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 3. §-a hatályon kívül helyezte.

74

Az 51. § (4) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 3. §-a hatályon kívül helyezte.

75

Az 51. § (5) bekezdését a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 3. §-a hatályon kívül helyezte.

76

Az 51/A. §-t a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 30/2021. (XII. 10.) önkormányzati rendelete 1. § (3) bekezdése iktatta be.

77

Az 59. § a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 27. §-ával megállapított szöveg.

78

Az 1. melléklet a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 26/2023. (X. 10.) önkormányzati rendelete 1. mellékletével megállapított szöveg. Az 1. melléklet a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

79

A 2. mellékletben foglalt táblázat 6. sorát a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 15/2023. (V. 26.) önkormányzati rendelete 3. §-a hatályon kívül helyezte.

80

A 2. mellékletben foglalt táblázat 104037. sorát a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 9/2024. (II. 23.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdése iktatta be.

81

A 4. melléklet szövege a 28/2022. (XI.29.) Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének önkormányzati rendelete 1. §-ával megállapított szöveg. A 4. melléklet a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

82

A 4. melléklet 1.1.1. pont a) alpontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

83

A 4. melléklet 1.1.9. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 3. § a) pontja hatályon kívül helyezte.

84

A 4. melléklet 1.1.12. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 3. § b) pontja hatályon kívül helyezte.

85

A 4. melléklet 2.1.1a. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 42/2024. (XII. 12.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.

86

A 4. melléklet 2.2.3. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 4. § a) pontja szerint módosított szöveg.

87

A 4. melléklet 3.1.21. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

88

A 4. melléklet 3.1.24. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 3. § c) pontja hatályon kívül helyezte.

89

A 4. melléklet 3.1.33. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. A 4. melléklet 3.1.33. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 1. melléklet 1. pontjával megállapított szöveg.

90

A 4. melléklet 3.1.34. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 14. §-a hatályon kívül helyezte.

91

A 4. melléklet 4.1.35. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 3. § d) pontja hatályon kívül helyezte.

92

A 4. melléklet 4.2.7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdése iktatta be. A 4. melléklet 4.2.7. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 1. melléklet 2. pontjával megállapított szöveg.

93

A 4. melléklet 4.2.8. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdése iktatta be. A 4. melléklet 4.2.8. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 1. melléklet 2. pontjával megállapított szöveg.

94

Az 5. melléklet 1.1. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 8. pontja hatályon kívül helyezte.

95

Az 5. melléklet 1.2. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 8. pontja hatályon kívül helyezte.

96

Az 5. melléklet 2.2. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

97

Az 5. melléklet 2.3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 9. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 2.3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdése iktatta be.

98

Az 5. melléklet 3. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

99

Az 5. melléklet 3.1. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 15/2023. (V. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. Az 5. melléklet 3.1. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 10. pontja hatályon kívül helyezte.

100

Az 5. melléklet 3.2. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 10. pontja hatályon kívül helyezte.

101

Az 5. melléklet 3.3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 10. pontja hatályon kívül helyezte.

102

Az 5. melléklet 4.1. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

103

Az 5. melléklet 4.3. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

104

Az 5. melléklet 4.5. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 11. pontja hatályon kívül helyezte.

105

Az 5. melléklet 4.17. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

106

Az 5. melléklet 4.19. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 12. pontja hatályon kívül helyezte.

107

Az 5. melléklet 4.21. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 13. pontja hatályon kívül helyezte.

108

Az 5. melléklet 4.24. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

109

Az 5. melléklet 5.1. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

110

Az 5. melléklet 5.2. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

111

Az 5. melléklet 5.3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

112

Az 5. melléklet 5.4. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

113

Az 5. melléklet 5.5. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

114

Az 5. melléklet 5.6. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be. Az 5. melléklet 5.6. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

115

Az 5. melléklet 5.7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be. Az 5. melléklet 5.7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 5. §-a hatályon kívül helyezte.

116

Az 5. melléklet 5.8. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

117

Az 5. melléklet 5.9. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be. Az 5. melléklet 5.9. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 4. § b) pontja szerint módosított szöveg.

118

Az 5. melléklet 6.1. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 6.1. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be. Az 5. melléklet 6.1. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 4. § c) pontja szerint módosított szöveg.

119

Az 5. melléklet 6.2. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 6.2. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be. Az 5. melléklet 6.2. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 4. § d) pontja szerint módosított szöveg.

120

Az 5. melléklet 6.3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 6.3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

121

Az 5. melléklet 6.4. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 6.4. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

122

Az 5. melléklet 6.5. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 15/2023. (V. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg. Az 5. melléklet 6.5. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 6.5. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

123

Az 5. melléklet 6.6. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 6.6. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

124

Az 5. melléklet 6.7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 6.7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be. Az 5. melléklet 6.7. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 2. melléklet 1. pontjával megállapított szöveg.

125

Az 5. melléklet 6.8. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte.

126

Az 5. melléklet 6.9. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 14. pontja hatályon kívül helyezte.

127

Az 5. melléklet 7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 15. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 7. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdése iktatta be.

128

Az 5. melléklet 8.1. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

129

Az 5. melléklet 8.2. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

130

Az 5. melléklet 8.3. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

131

Az 5. melléklet 8.4. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 4. § 16. pontja hatályon kívül helyezte. Az 5. melléklet 8.4. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 2. melléklet 2. pontja iktatta be.

132

Az 5. melléklet 8.4a. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 2. melléklet 2. pontja iktatta be.

133

A 6. melléklet a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

134

A 6. melléklet 3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 3. § e) pontja hatályon kívül helyezte. A 6. melléklet 3. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

135

A 6. melléklet 4. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 33/2024. (X. 25.) önkormányzati rendelete 3. § f) pontja hatályon kívül helyezte. A 6. melléklet 4. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 3/2025. (I. 24.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdése iktatta be.

136

A 6. melléklet 5. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 5/2025. (II. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (2) bekezdése iktatta be.

137

A 7. melléklet 1.7. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 15/2023. (V. 26.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

138

A 7. melléklet 1.9. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

139

A 7. melléklet 1.10. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.

140

A 7. melléklet 1.12a. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (3) bekezdése iktatta be.

141

A 7. melléklet 1.12b. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 42/2024. (XII. 12.) önkormányzati rendelete 2. §-a iktatta be.

142

A 7. melléklet 1.13. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 9/2024. (II. 23.) önkormányzati rendelete 2. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. melléklet 1.13. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. melléklet 1.13. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 17/2024. (VI. 28.) önkormányzati rendelete 3. § (4) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. melléklet 1.13. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (3) bekezdésével megállapított szöveg. A 7. melléklet 1.13. pontja a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 42/2024. (XII. 12.) önkormányzati rendelete 2. §-ával megállapított szöveg.

143

A 7. melléklet 3.1a. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 26/2023. (X. 10.) önkormányzati rendelete 3. melléklet 1. pontja iktatta be.

144

A 7. melléklet 3.1b. pontját a Budapest Főváros XII. Kerület Hegyvidéki Önkormányzat Képviselő-testületének 23/2024. (X. 3.) önkormányzati rendelete 28. § (3) bekezdése iktatta be.