Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 30/2020. (VIII.14.) önkormányzati rendelete
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 30/2012. (XII. 19.) rendelet és az államháztartáson kívüli forrás átvételéről, átadásáról, valamint önkormányzati forrás átadásáról szóló 42/2013. (XII. 20.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2020. 08. 15- 2020. 08. 15Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 30/2020. (VIII.14.) önkormányzati rendelete
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 30/2012. (XII. 19.) rendelet és az államháztartáson kívüli forrás átvételéről, átadásáról, valamint önkormányzati forrás átadásáról szóló 42/2013. (XII. 20.) önkormányzati rendelet módosításáról
Hatályos: 2020. 08. 15- 2020. 08. 15
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának közgyűlése az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében, valamint a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 41. § (9) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az Alaptörvény 32. cikk (1) bekezdés a) és d) pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:
1. §
(1) Győr Megyei Jogú Város Önkormányzatának Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 30/2012. (XII. 19.) önkormányzati rendelet (a továbbiakban: SZMSZ) 10. § (1) bekezdés helyébe a következő rendelkezés lép:
„(1) A Közgyűlés rendes ülést - július és augusztus hónapok kivételével, amikor nem ülésezik, és december hónap kivételével, amikor általában a hónap harmadik keddjén ülésezik - elsődlegesen minden hónap utolsó keddi napján tart délelőtt 10 órai kezdettel, de kivételesen a polgármester más napra és más időpontra is összehívhatja az ülést.”
(2) Az SZMSZ 10. § (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„(5) A Közgyűlés rendkívüli ülésének tervezett időpontja úgy határozandó meg a kérelemben, hogy az lehetőség szerint keddi napra essen délelőtt 10 órai kezdettel. A javasolt időpont a polgármestert nem köti.”
2. §
Az SZMSZ 58. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„A Gazdasági és Tulajdonosi Bizottság, a Környezetvédelmi Bizottság, a Közigazgatási és Közrendvédelmi Bizottság és a Pénzügyi Bizottság 9 főből áll, melyből legalább 5 fő képviselő és a fennmaradó legfeljebb 4 fő nem képviselő személy. A Szociális, Egészségügyi és Lakásügyi Bizottság és a Városstratégiai Bizottság 11 főből áll, melyből legalább 6 fő képviselő és a fennmaradó legfeljebb 5 fő nem képviselő személy. Az Oktatási, Kulturális, Sport és Turisztikai Bizottság 15 főből áll, melyből legalább 8 fő képviselő és a fennmaradó legfeljebb 7 fő nem képviselő személy.”
3. §
Az SZMSZ 4. melléklet 2. pont 2.34. és 2.35. alpontja helyébe a következő rendelkezés lép és kiegészül a következő 2.36. alponttal
„[2. A Közgyűlés a következő hatásköreit ruházza át a polgármesterre döntésre:]
2.34. az Önkormányzat részére nyújtott ingyenes juttatás elfogadásáról szóló döntés meghozatala, a Közgyűlés át nem ruházható hatáskörébe tartozó döntés kivételével,
2.35. az Önkormányzat nevében kötendő – a Közgyűlés át nem ruházható hatáskörébe nem tartozó – együttműködési vagy bármilyen más megállapodás, szerződés, két- vagy többoldalú nyilatkozat megkötését, aláírását, az Önkormányzat vagy a Közgyűlés nevében – a Közgyűlés át nem ruházható hatáskörébe nem tartozó – bármilyen egyoldalú nyilatkozat megtételét, vélemény, egyetértés, állásfoglalás stb. megadását, döntés meghozatalát, igazolás kiadását, valamint
2.36. az Önkormányzat vagy a Közgyűlés képviseletében eljárva – a Közgyűlés át nem ruházható hatáskörébe nem tartozó – döntés meghozatalát, valamennyi szükséges eljárási cselekmény elvégzését, intézkedés, nyilatkozat, vélemény, egyetértés és állásfoglalás megtételét.”
4. §
(1) Az államháztartáson kívüli forrás átvételéről, átadásáról, valamint önkormányzati forrás átadásáról szóló 42/2013. (XII. 20.) önkormányzati rendelet (a továbbiakban: Pénzeszköz-átadási rendelet) 8. § c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
„[Azon külső szervnek nyújtható pénzeszköz, amely]
c) az államháztartásról szóló törvény önkormányzati alrendszerből nyújtott támogatásra vonatkozó rendelkezéseit betartja,”
(2) A Pénzeszköz-átadási rendelet 10. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló törvény alapján történő közzétételről az Önkormányzat nevében a Polgármesteri Hivatal szakmailag érintett szervezeti egysége gondoskodik.”
5. §
A rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.
6. §
Hatályát veszti az SZMSZ 2. melléklet 4. pont 4.1. alpont 4.1.3. alpontja.