Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 9/2021. (IX. 10.) önkormányzati rendelete
Röjtökmuzsaj község Helyi Építési Szabályzatáról és a község Szabályozási Tervéről
Hatályos: 2023. 05. 10RÖJTÖKMUZSAJ KÖZSÉG HELYI ÉPÍTÉSI SZABÁLYZATÁRÓL
ÉS A KÖZSÉG SZABÁLYOZÁSI TERVÉRŐL
ÁLTALÁNOS ELŐÍRÁSOK
1. A rendelet hatálya és alkalmazása
1. § (1) Jelen előírások hatálya Röjtökmuzsaj község igazgatási területére terjed ki.
(2) Az (1) bekezdésében meghatározott területen területet felhasználni, telket alakítani, építményt, építményrészt, épület-együttest építeni, átalakítani, bővíteni, felújítani, helyreállítani,
korszerűsíteni, lebontani, a rendeltetését megváltoztatni (a továbbiakban: építési munkát végezni), és ezekre hatósági engedélyt adni, az Országos Településrendezési és Építési Követelményeket tartalmazó 253/1997. (XII. 20.) kormányrendelet és mellékletei (továbbiakban: OTÉK) és az egyéb általános érvényű jogszabályi és hatósági előírások, valamint jelen rendelet és szabályozási tervi rendelkezései szerint lehet.
(3)1 Kötelező szabályozási elemek:
a) közigazgatási határ
b) beépítésre szánt terület határa (meglévő és tervezett)
c) szabályozási vonal
d) terület felhasználási egység határa
e) építési övezet és övezet határa
f) építési hely és határa
g) építési vonal
h) beültetési kötelezettségű terület határa
(4)2 Javasolt szabályozási elem a javasolt telekhatár.
(5)3 A rendelet mellékletei:
a) 1. melléklete a 451-TRP/2022 törzsszámú dokumentáció Igazgatási terület szabályozási terve
b) 2. melléklete a Táblázat a karaktervédelmi falusias lakóterület építési övezeteiről
c) 3. melléklete a Táblázat a kialakult és tervezett falusias lakóterület építési övezeteiről
d) 4. melléklete a Táblázat a kereskedelmi szolgáltató gazdasági terület építési övezeteiről
e) 5. melléklete a meglévő és tervezett helyi úthálózati elemek f) 6. melléklete Út keresztszelvények.
2. Közterület alakítására vonatkozó előírások
2. § (1) Közterületen építmények csak a közlekedésre nem szolgáló területeken, a közműveket nem zavaró módon helyezhetők el közterület alakítási terv alapján az alábbiak szerint:
a) Kereskedelmi rendeltetésű úgynevezett pavilon- építmény határozott ideig szóló érvénnyel és elbontási, helyreállítási kötelezettséggel létesíthető. A pavilon kizárólag autóbuszváró, jegy-,hírlap-, virágárusítás, vagy valamely konkrét közterületi szolgáltatáshoz kapcsolódó rendeltetésű lehet.
b) Vendéglátó teraszok csak közterülettel határos vendéglátó egységhez kapcsolódóan létesíthetők, azonban valamennyi üzemeltetési és közegészségügyi feltétel (étel-, ital előkészítés, hulladéktárolás, kötelező szociális helyiségek stb.) a vendéglátó egységen belül alakítandó ki.
ba) A vendéglátó terasz idényjelleggel létesíthető, használati idejéről, az építés/elbontás időszakáról rendelkezni kell.
bb) A vendéglátó terasz a közút gépjármű és kerékpáros forgalmát nem zavarhatja, attól korláttal, vagy egyéb építészeti megoldással kell elválasztani.
bc) Biztonságos módon meg kell oldani a járda gyalogos forgalmának átvezetését, valamint az ingatlan kapubejáratának vagy egyéb rendeltetési egységének akadálymentes megközelítését.
bd) Vendéglátó teraszok vászon árnyékolókkal, ernyőkkel fedhetők.
3. Az épített környezet alakítására vonatkozó előírások
3. § Az építési övezetekben a nem beépített, vagy átalakításra szánt területeken telkeket kialakítani illetve beépíteni a vonatkozó építési övezeti előírások szerint lehet.
4. A táj és a természeti környezet védelmére vonatkozó előírások
4. § (1) Helyi jelentőségű védett természeti terület a 058hrsz. területén lévő bükkfák.
(2) Közérdekű környezetalakítás (környezet, táj és településkép védelem) céljából a Szabályozási Terven körülhatárolt telekrészek esetében beültetési kötelezettség áll fenn. Az így lehatárolt területen ültetési terv alapján a Szerkezeti Terven jelöltek szerint zárt, vagy ligetes növényállomány alakuljon ki.
5. Környezetvédelmi előírások
5. § (1) Levegőtisztaság védelem
6. Egyes sajátos jogintézményekkel kapcsolatos előírások
6. § (1) A szabályozási tervlapon jelölt tervezett gyorsforgalmi út védőtávolságán belül bármely építési tevékenység, az érintett övezetre vonatkozó szabályozás és egyéb jogszabályban foglaltak szerint, csak az illetékes és érintett szakkérdés elbírálására jogosult szerv hozzájárulásával és feltételeivel végezhető.
(2) A közút kezelőjének hozzájárulása szükséges
a) külterületen a közút tengelyétől számított — autópálya, autóút és főútvonal esetén 100 m-en, mellékutak esetén 50m-en belül építmény elhelyezéséhez, bővítéséhez, rendeletetésének megváltoztatásához, nyomvonal jellegű építmény elhelyezéséhez, bővítéséhez, kő, kavics, agyag, homok, és egyéb ásványi nyersanyag kitermeléséhez, valamint a közút területének határától számított 10 m távolságon belül fa ültetéséhez vagy kivágásához;
b) belterületen – a közút mellet – ipari, kereskedelmi, vendéglátó-ipari, továbbá egyéb szolgáltatási célú építmény építéséhez, bővítéséhez, rendeltetésének megváltoztatásához, valamint a szabályozási tervben szereplő közlekedési és közműterületen belül nyomvonal jellegű építmény elhelyezéséhez, bővítéséhez.
(3)4 a) Az Ikva – patak (kizárólagos állami tulajdon) part élétől számított 6,0 m-es sávot meder karbantartás céljából szabadon kell hagyni, valamint külterületen a partéltől számított 50,0-50,0 m-en belül építmény nem helyezhető el és környezetkímélő mezőgazdasági termelést kell folytatni. b) A Mogyorósi mellékág, a Mogyorósi csatorna és az Ikva árapasztó mellett 3,0 m széles parti sávot kell biztosítani. c) A településszerkezeti és szabályozási lapon körülhatárolt vízbázis védőövezetekkel érintett ingatlanok hasznosítása kizárólag a kijelölő határozatban, valamint a vízbázisok védelméről szóló jogszabályban foglalt előírások betartásával lehetséges.
(4) A 06/14 helyrajzi számon álló víztorony védőtávolsága 30 m, amelyen belül építési tevékenység nem folytatható.
(5) A szennyvíztisztító és bővítménye védőtávolsága 300 m, amelyen belül építmények az illetékes szakhatóságok engedélye alapján helyezhetők el.
(6) Föld feletti szigetelt nagy- és kisfeszültségű vezeték biztonsági övezete minden irányban a vezeték szélső pontjától mért 0,5 m távolság. A biztonsági övezeten belül a 11/1984.(VIII.22.) IpM számú rendeletében előírtakat be kell tartani.
(7) A gázszállító vezeték védőtávolsága 9,0 – 9,0 m , amelyen belül mindennemű építési tevékenység az üzemeltető engedélyével végezhető.
(8) Átnyúlik az igazgatási területre a fertőszentmiklósi regionális hulladéklerakó 1000 m-es védőtávolsága, valamint a fertőszentmiklósi repülőtér védőzónája, az érintett ingatlanok hasznosítása kizárólag a kijelölő határozatban foglalt előírások betartásával lehetséges.
(9) Közérdekű környezetalakítás (környezet, táj és településkép védelem) céljából a szabályozási terven körülhatárolt telekrészek esetében beültetési kötelezettség áll fenn. Az így lehatárolt területen ültetési terv alapján zárt, vagy ligetes növényállomány alakuljon ki.
(10)5 A telekalakítás szabályai:
a) Nyeles telket újonnan létrehozni nem lehet.
b) A kialakítható telkek minimális területét, szélességi és mélységi méretét e rendelet mellékletei tartalmazzák.
c) Abban az esetben, ha a szabályozási terven jelölt javasolt telekhatár egyben övezethatár is, azt a jelölt helyen kötelezően végre kell hajtani.
7. Közművek előírásai
7. § (1) Bármely építési övezetben és övezetben létesített gazdasági célú létesítményből kibocsátott szennyvíz szennyezettségének a közcsatornára való rákötési előírásoknak meg kell felelnie, az ettől eltérő szennyezettségű vizet telken belül létesítendő szennyvízkezeléssel - legalább a szennyezettség megengedett mértékéig - elő kell tisztítani.
(2) Ahol a meglévő közcsatorna hálózathoz csatlakozni 200 m távolságon belül nem lehet zárt szennyvíztároló létesíthető.
8. Építés általános szabályai
8. § (1) Beépítésre szánt területen az előírt közművek és utak létesítéséről az önkormányzat, vagy a telektulajdonosok gondoskodnak.
(2) Beépítésre nem szánt területen a telkek közművesítéséről az érintett tulajdonos saját költségén köteles gondoskodni.
(3) A magas talajvízszint miatt pince építése a szükséges talajvíz elleni szigetelés alkalmazásával lehetséges. Az építési hatóság a terepszint alatti létesítmények építését esetenként korlátozhatja.
(4) Ahol a szabályozási terv új szabályozási vonalat jelöl, ott a közterület felőli kerítést az új szabályozási vonalon kell elhelyezni
(5) Beépítésre nem szánt területen kerítés csak vadkárelhárítás céljából építhető.
9. Katasztrófavédelmi osztályba sorolás alapján meghatározott elégséges védelmi szint követelményei
9. § (1) Polgári védelmi szempontból a települést érintő veszélyeztető hatások komplex elemzése alapján Röjtökmuzsaj település a II. katasztrófavédelmi osztályba került besorolásra. Az elégséges védelmi szint követelményeit a Települési veszély elhárítási terv tartalmazza.
10. Területfelhasználás
10. § (1) A szabályozási tervlap beépítésre szánt és beépítésre nem szánt területeket határol le az alábbiak szerint:
11. § (1) I. Ütem: 1.sz. terület - A Röjtöki utca legdélebbi végének kétoldalassá válása 4.sz. terület - Röjtöki utca déli teresedésének nyugati lakótömbje mögötti háromszögletű befoglaló formájú terület lakóterület lesz. 6.sz. terület - A muzsaji községrész 067/9, 067/10, 067/11,és 067/12 hrsz.-ok belterületbe vonásával bővül a lakóterület. II. Ütem 2.sz. terület északi része -A 034 hrsz. mezőgazdasági út közötti sávban fekvő 035/3-5 és 035/1 hrsz. földrészletek északi része a 033/2 hrsz. ároktól a tervezett útig. 3.sz. terület - A fertőszentmiklósi közút környéke. III. Ütem 2.sz. terület déli része -A 034 hrsz. mezőgazdasági út közötti sávban fekvő 035/3-5 és 035/1 hrsz. földrészletek déli része a tervezett úttól az Ilma majorig terjedően.
RÉSZLETES ÖVEZETI ELŐÍRÁSOK
Beépítésre szánt területek építési övezetei
11. Lakóterületek általános előírásai
12. § (1) Röjtökmuzsaj község lakóterületei sajátos építési használatuk szerint falusiasak.
12. Falusias lakóterület karaktervédelmi építési övezetei
13. § (1) Az M jelű építési övezetek előírásait e rendelet 3. melléklete tartalmazza.
13. A kialakult falusias lakóterület építési övezeteinek kiegészítő előírásai
14. §6 (1) Az LfK jelű építési övezetek előírásait a 4. számú melléklet tartalmazza.
(2) Az Lf K1 jelű kialakult építési övezetben:
a) A 12 m-nél keskenyebb telkek nem építhetők be. Az ilyen telken már meglévő épület nem építhető újra, csak az építménymagasság és a beépítettség növelése nélkül felújítható.
b) Az előkert méretét az adott utcaszakaszon kialakult állapotnak megfelelően az építési hatóság állapítja meg.
c) A gazdasági épületek gerinc- és párkánymagassága nem haladhatja meg a lakóépületét.
d) Az oldalkert legkisebb mérete 14,0 m telekszélességig a megengedett legnagyobb építménymagasság, azon felül 6,0 m kell legyen.
e) Az építési övezetben a melléképületek tetőidoma illeszkedjen a főépület tetőidomához, a legalacsonyabb tetőhajlásszöge pedig 20° lehet.
(3) Az Lf K2 jelű kialakult építési övezetben:
a) Az építményeket a utcaszakaszon kialakult előkert szerint kell elhelyezni.
b) Az oldalkert mérete legalább 6,0 m, a hátsókerté 10,0 m kell legyen.
(4) Az Lf K3 jelű építési övezetben:
a) A 14,0 m-nél keskenyebb telkek nem építhetők be.
b) Az előkert legkisebb mérete 5,0 m lehet.
c) Az oldalkert legkisebb mérete 6,0 m, a hátsókerté 10,0 m lehet.
d) Oldalhatáron álló beépítési mód esetén az oldalhatártól 60cm csurgó távolság elhagyható.
e) Sarok telken szabadon álló beépítési mód is megengedett.
(5) Az Lf K4 jelű részben kialakult telekosztású építési övezetben:
a) A Szabályozási Terven ábrázolt telekhatárok javasoltak. Ahol a terv a jelenlegihez képest merőleges átosztást tartalmaz, azt kötelezően végre kell hajtani.
b) Gazdasági épület és gépkocsi tároló legkisebb építménymagassága 3,0 m lehet, párkány- és gerincmagassága azonban nem haladhatja meg a lakóépületét.
(6) Az Lf K5 jelű részben kialakult telekosztású építési övezetben: Az övezethez tartozó lakótelkeken lévő épületek jelenlegi építménymagasságuk növelése nélkül a Szabályozási Terven jelölt építési vonal megtartásával átépíthetők.
(7) Az Lf K6 jelű, részben kialakult telekosztású építési övezetben:Gazdasági épület és gépkocsi tároló legkisebb építménymagassága 3,0 m lehet, párkány- és gerincmagassága azonban nem haladhatja meg a lakóépületét.
(8) Az Lf2 jelű, 180/2 hrsz. liget területére kiterjedő tervezett építési övezetben:
a) A telek határait a szabályozási terven ábrázolt övezethatár és szabályozási vonal szerint kell kialakítani. Telekfelosztás nem engedhető meg.
b) Az övezetben az országos jogszabályban meghatározottakon túl csillagvizsgáló torony is elhelyezhető.
c) Az építményeket a szabályozási terven ábrázolt építési helyen belül kell elhelyezni.
d) A megengedett legnagyobb építménymagasság 4,5 m, kivétel ez alól a csillagvizsgáló torony, melynek magassága 8,0 m lehet.
(9) Az Lf3 jelű tervezett építési övezetben:
a) Az övezetben lévő telkek utcai telekhatárait a szabályozási terven ábrázolt szabályozási vonal szerint kell kialakítani.
b) Az építmények utcai homlokvonalát a szabályozási terven ábrázolt építési vonalra kell helyezni.
(10) a) Az Lf1 jelű tervezett építési övezetben: a minimális telekszélesség 16,0 m kell legyen. b) gazdasági épület és gépkocsi tároló párkány- és gerincmagassága nem haladhatja meg a lakóépületét.
14. Gazdasági terület
15. § (1) Röjtökmuzsaj területén sajátos építési használata szerint a szabályozási terv kereskedelmi szolgáltató területet határol körül.
Gazdasági területek felhasználásának ütemezése
16. § (1) I. ütem a volt RÖTEJ telephely területe
15. Kereskedelmi, szolgáltató terület általános előírásai
17. § (1) A kereskedelmi szolgáltató gazdasági területet teljes közművel kell ellátni.
(2) A létesítmények működéséhez szükséges előírt számú gépkocsi parkolót telken belül kell elhelyezni.
16. Kereskedelmi, szolgáltató gazdasági terület építési övezeteinek
kiegészítő előírásai
18. § (1) A Gksz jelű építési övezetek előírásait az 5.számú melléklet tartalmazza.
17. Üdülőterület építési övezetének kiegészítő előírásai
19. § (1) Röjtökmuzsaj területén sajátos építési használata szerint a szabályozási terv üdülőházas és hétvégi házas üdülőterületet határol körül.
(2) Az Üü jelű üdülőházas építési övezet előírásai:
a) Az építési övezetben kemping és kiszolgáló létesítményei helyezhetők el.
b) Az övezet telke nem osztható meg.
c) A beépítési mód szabadon álló.
d) A beépítettség megengedett legnagyobb mértéke 15%.
e) A megengedett legnagyobb építménymagasság 4,0 m.
f) Az övezetet teljes közművel kell ellátni.
g) Legkisebb zöldfelület arány 20%.
h) Az övezetben egységenként egy gépkocsi elhelyezését kell biztosítani.
18. Különleges területek
20. § (1) A K 1 jelű építési övezet a volt Verseghy kastély, ma Szidónia Szálló területére terjed ki.
a) Elsődleges cél a múltban betöltött szerepet nem sértő (szállás, idegenforgalom, sport és művelődés célú) funkcionális kialakítás.
b) A beépítettség megengedhető legnagyobb mértéke 10% lehet.
c) A parkban tervezett, parkfenntartáson túlmenő munkálatokhoz parkrekonstrukciós tervet kell készíteni.
(2) A K 2 jelű terület a volt Erdőgazdaság és környékének ma a kastélyhoz tartozó területe,
Beépítésre nem szánt területek
19. Közlekedési területek
21. § (1) A település közigazgatási területén belül a közlekedési hálózatot a rendelet 6. melléklete szerinti táblázatban foglaltak szerint kell kialakítani.
20. Közműterületek
22. § (1) A közüzemi közműhálózatokat és közműlétesítményeket általában közterületen, vagy közmű üzemeltető telkén belül kell elhelyezni. Az elhelyezésnél OTÉK előírásait, valamint a megfelelő ágazati szabványokat és előírásokat be kell tartani.
(2) A közműhálózatok és létesítmények ágazati előírások szerinti biztonsági övezetén belül mindennemű tevékenység csak az illetékes üzemeltető hozzájárulása esetén engedélyezhető.
(3) Új közművezetékek létesítésekor és egyéb építési tevékenység (útépítés, építmény- épület, műtárgy-építés, stb.) esetén a kivitelezés során a meglévő közművezeték nyomvonalával, vagy közműlétesítmény telepítési helyével ütköző építéseknél a meglévő közművezetékek, vagy közműlétesítmények kiváltását, vagy szabványos keresztezését ágazati előírások szerint kell kivitelezni.
(4) Új út építésénél, útrekonstrukciónál a tervezett közművek egyidejű kiépítéséről illetve a meglévő közművek szükséges rekonstrukciójáról gondoskodni kell. (5) Az SZT jelű önálló közműterületre vonatkozó övezet a szennyvíztisztító (019/30 hrsz.) és tervezett bővítménye területére, mint terjed ki, melyen belül csak a rendeltetésszerű működéshez szükséges építmények helyezhetők el.
21. Zöldterületek
23. § (1) A Szabályozási Terv 1ha-nál kisebb területű zöldfelületeket, közkerteket határol körül.
(2) A Zk-1 jelű övezet a gyermekjátszótér területe, amelyen belül csak rendeltetésnek megfelelő eszközök, építmények. helyezhetők el.
(3) A Zk-2 jelű övezetekben a pihenést szolgáló építmények mellet legfeljebb 15m2 bruttó alapterületű, 2,5m legnagyobb épületmagasságú esőbeálló helyezhető el. A legkisebb zöldfelület arány 70% lehet.
22. Erdőterületek
24. § (1) Erdőterület a földhivatali nyilvántartás szerint erdő művelési ágban nyilvántartott, valamint a településszerkezeti és szabályozási tervben erdőként körülhatárolt és megjelölt, e célra szolgáló terület.
(2) Az erdőterület rendeltetése szerint
a) Védelmi (Ev) és
b) Gazdasági (Eg) .
(3) A védelmi erdő lehet védő és védett erdő.
(4) Az Ev1 jelű védelmi erdők sajátos funkciójuk szerint lehetnek:
a) a szomszédos mezőgazdasági terület védelmét szolgáló mezővédő erdők
b) a községet védő településvédelmi erdők
c) az utak és műtárgyak, a közlekedés biztonságát szolgáló műtárgyvédelmi erdők
(5) A szabályozási terven védelmi rendeltetésű erdő övezetként szabályozott területen épületet elhelyezni nem lehet.
(6) A szabályozási terven Ev2 jellel jelölt erdők nyilvántartott védett erdők.
a) A védett erdők kezelésénél elsőbbséget élvez a biológiai sokféleség védelme és másodlagosak a gazdasági szempontok.
(7) A gazdasági erdő (Eg) övezetben a gazdálkodás elsődleges célja az erdei termékek előállítása. Csak a fa- vagy szaporítóanyag-termeléshez, vadgazdálkodáshoz, erdészeti kutatáshoz, oktatáshoz kapcsolódó épületek helyezhető el a következő feltételekkel:
a) beépíthető legkisebb telekterület 10 ha (100 000 m2)
b) beépítési mód: szabadon álló
c) a megengedett legnagyobb építménymagasság 4,5 m
23. Mezőgazdasági területek általános előírásai
25. § (1) A mezőgazdasági területeken a defláció elleni védelem érdekében mezővédő erdősávokat kell telepíteni.
(2) Mezőgazdasági terület az azonos tájjelleg és használat szerint a következő övezetekbe tartozik:
a) A hagyományosan kertgazdálkodású területrészek MK jelűek
b) Az általános mezőgazdasági Má jelű övezetbe az árutermelő, zömében szántó földrészletek,
c) A MO jelű övezetbe a földhivatali művelési ág szerint gyepgazdálkodással hasznosított területek.
24. Kertes mezőgazdasági terület övezete
26. § (1) Az Mk jelű övezetre vonatkozó építési előírások:
a) Az övezetben csak kert, gyümölcsös, szőlő művelési ágban lévő , legalább a telek teljes területének 50%-ára kiterjedően valamelyik ágban művelt, aktív gazdasági hasznosítású telek építhető be.
b) Beépítési mód: szabadon álló.
c) A beépítettség megengedhető legnagyobb mértéke 3%, de legfeljebb egy 20,0 m2 alapterületű épület + földdel borított pince építhető.
d) Az épületmagasság legfeljebb 2,5 m.
e) Előkert: min. 10,0 m.
f) Az oldalkert: min 3,0 m kell legyen.
25. Általános mezőgazdasági terület övezetei
27. § (1) A mezőgazdasági tájfásítás fennmaradt elemeinek maradéktalan megóvásán túl, az árkok, csatornák, a köz- és dűlőutak, a birtokhatárok mentén új, az élővilág fennmaradását szolgáló fasorokat, cserjesávokat, erdősávokat kell telepíteni..
(2) A mezőgazdasági terület övezeteiben a terv jóváhagyása előtt már meglévő gazdasági épületek a kialakult beépítettségtől függetlenül megtarthatók és felújíthatók (amennyiben a vonatkozó összes szakhatósági előírásoknak maradéktalanul megfelelnek), illetve – ha jelen előírásokban foglaltak és a megengedett beépítési százalék azt lehetővé teszi – az érintett telken új épület is létesíthető.
(3) Az (Má) övezetben az épített környezet védelme, valamint vízvédelmi okokból a lótartás kivételével az Állategészségügyi Szabályzat 1.számú függelékében meghatározott nagyszámú állattartás tilos.
(4) Az (Má) övezetben létesítmények elhelyezése az alábbi előírások szerint lehetséges:
a) a beépíthető telek legkisebb területe: 3 ha
b) szélessége: 50,0 m
c) mélysége: 80,0 m
d) az elő-, oldal- és hátsókert mérete min. 15,0 m kell legyen
e) beépítettség megengedett legnagyobb mértéke 3%
f) a megengedett legnagyobb építménymagasság 7,5 m
g) a beépítési mód szabadon álló.
(5) Az MO jelű övezetbe tartozó területek kialakult gyepművelési águk alapján korlátozott használatú mezőgazdasági területek.
a) Mezőgazdasági hasznosítás előírásai:
aa) A kialakult táblahatárok mezsgyéit, gyepes tábla szegélyeit meg kell őrizni.
ab) A gyepterületeken meglévő faállomány védendő, pótlásuk őshonos fafajokkal történhet.
ac) A keletkező vizek megőrzendők, a felszíni vizek elvezetése, a talajvíz csökkenését eredményező tevékenységek nem végezhetők;
b) Építmények elhelyezésére vonatkozó előírások
ba) Az övezet területén csak a hagyományos állattartást szolgáló és szénatároló építmények helyezhetők el.
bb) A beépíthető földrészlet legkisebb területe 3,0 ha.
bc) A megengedett legnagyobb beépítettség 0,5%.
26. Vízgazdálkodási terület és övezetei
28. § (1) Röjtökmuzsaj területén a következő vízgazdálkodással összefüggő területek találhatók:
a) V1 jelű a folyóvizek árkok medre és parti sávja,
b) V2 jelű az állóvíz medre és parti sávja, valamint
c) V3 jelű a vízgazdálkodási műszaki létesítmények övezete.
(2) A V1 jelű övezetre vonatkozó előírásokat a Rendelet 6. §(3 ) bekezdése tartalmazza.
(3) A V2 jelű, extenzív halastó vízfelületén építmény (stég) elhelyezése csónakkikötő kivételével nem engedhető meg.
(4) A V3 jelű vízgazdálkodási műszaki létesítmények övezetében (vízműkutak és vízműtelep) csak a rendeltetésszerű működéshez szükséges építmények és szerkezetek helyezhetők el.
27. Különleges beépítésre nem szánt terület övezetei
29. § (1) A T jelű terület a temetők területe, amelyen a temetkezési funkciót kiszolgáló és a terület fenntartása érdekében szükséges építmény építhető. A beépítettség legfeljebb 2% lehet.
28. Záró rendelkezések
30. §7 (1) E rendelet 2021. október 15. napján lép hatályba.
(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszíti Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének a község helyi építési szabályzatáról és a község szabályozási tervéről szóló 5/2005. (VI. 24.) önkormányzati rendelete.
(3) A rendelet kihirdetve: Röjtökmuzsaj, 2021. szeptember 10.
Az 1. § (3) bekezdését a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.
Az 1. § (4) bekezdését a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.
Az 1. § (5) bekezdését a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.
A 6. § (3) bekezdése a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 2. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. § (10) bekezdése a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 2. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 14. § a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 3. §-ával megállapított szöveg.
A 30. § a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 4. §-ával megállapított szöveg.
Az 1. melléklet a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 5. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.
A 3. melléklet a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 5. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.
A 4. melléklet a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 5. § (3) bekezdésével megállapított szöveg.
Az 5. melléklet a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 5. § (4) bekezdésével megállapított szöveg.
A 6. mellékletet a Röjtökmuzsaj Község Önkormányzata Képviselő-testületének 5/2023. (IV. 24.) önkormányzati rendelete 5. § (5) bekezdése iktatta be.